Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) k_zsolt válasza Ariadne (#749) üzenetére


k_zsolt
tag

Mi először egy kisebb másfél szobás használt lakást tervezünk, amit gyorsan (hmmm) kifizetünk
Fo az optimizmus! :DDD Elobb utobb ugyis nyerek a lotton es kifizetem minden adossagomat :DDD

[Szerkesztve]

(#752) tildy válasza Ariadne (#749) üzenetére


tildy
nagyúr

Van közeli ügyvéd ismerős:) Hála égnek:)
K_zsolt: Munkahelyről csurran cseppen, opersze.. Azert havi bruttó 250ből (kb. fejenként ennyi) , lehet félrerakni, persze, havi 30-50t, mikor hogy.. Úgy, hogy mellette fizeti még az albérletet is az ember... Csak abból a 30-50ből lesz sokára annyi, hogy az ember belemehessen hitelbe....

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#753) k_zsolt válasza tildy (#752) üzenetére


k_zsolt
tag

Oke, hirtelen azt gondoltam bevasaroltal OTP reszvenyekbol :DD

(#754) tildy válasza k_zsolt (#753) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak a megtakarításaimat raktam/fogom rakni részvényalapokba....Főképp ázsiaiba.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#755) #32577792 válasza k_zsolt (#733) üzenetére


#32577792
törölt tag

olyan cége kell választani, aminek háttere van, rém egyszerű a dolog
mi van akkor ha az főbérlő kirak?

mindig csak azt írod, hogy szerinted, ezek most tény dolgok, vagy csak szaporítod a hozzászólásokat?

illeték:
új lakásnál nem kell megfizetni ( nyílt végű lízing)
zárt végűnél, a lízingcég fizet amiért ő megveszi ezt ráterheli a lízingbevevőre, mert itt ő lesz a tulaj. de kétszer nem kell megfizetnie, megkérdeztem az illetékhivatalt

(#756) #32577792 válasza k_zsolt (#743) üzenetére


#32577792
törölt tag

az ellamax is hbé értékkel számol
85-100-110%
akkor, ha alapból kihasználod a foorintos hitelt és utána a többi lehet deviza, ha csak devizád akarsz, nem kaphatsz annyit

(#757) k_zsolt válasza #32577792 (#755) üzenetére


k_zsolt
tag

Egyszer irtam, hogy szerintem, a 721-esben, a tobbi mastol jott ;)

[Szerkesztve]

(#758) k_zsolt válasza #32577792 (#756) üzenetére


k_zsolt
tag

Igen azzal, de mivel akar 115% is lehet, jo vetel eseten siman kijon a vetelar.

(#759) Ariadne


Ariadne
őstag

Véleménynyilvánítási szabadság van nálunk, ha jól tudom... És jó, ha nem csak az előnyei, hanem a lehetséges hátrányai is látszanak a dolognak. Szerintem... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#760) #32577792


#32577792
törölt tag

szerintem meg igenis alternatíva a lízing, nem akar gyereket még ( OTP- nekünk azt mondta a vezérigazgató-nő, hogy lesz kombi termék, ha valaki akar állami támogatás, használtként megveheti a lakását, amit addig lízingelt), egyedülálló, kölcségelni akar, rizikó nélkül kiakarja adni stb.
én is azt mondom, hogy meg kell nézni melyik céggel köt szerződést, milyen a háttere, múltja.
ha bérlő vagy nem tudod gyakorolni a tulajdonosi jogokat, itt igen, ez sem mindegy.
még1x mondom, ha gond van a törlesztéssel, a lízingcégnek a legnagyobb az érdeke másik lízingbevevőt keresnie, hiszen ő vette meg az ingatlant és ha az nincs kiadva, csak a lét viszi. hitelnél a bank tesz arra, hogy neked mi a jó, eladja a követelést és kész. neki nem annyira érdeke keresni a megoldást

#752: jó, legyen igazad. én már adtam ellamaxot, nem egyet, nem kettőt, ki kell számolni, hogy mennyibe kerül a max ( jelzálogbiztosítás, kamatfelár )

igen szabad a vélemény, ezért én is leírom, hogy a hitelnek legalább annyira a hátránya, mint a lízingnek.
tudom, hogy elég macerás terhelt ingatlant eladni, mert a vevők félnek ettől, pedig ez nem friss dolog
én biztosan hamarább lépnék olyanba, amin nincs teher.

[Szerkesztve]

(#761) tildy válasza Ariadne (#759) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak tudod ami neked hátrány (pl. nicns a neveden), az nálunk előny;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#762) #32577792 válasza tildy (#761) üzenetére


#32577792
törölt tag

ez így van, jól látod, hiszen ha mégis akarsz államilag támogatott hitelt vagy visszanem térítendő támogatást felvenni, nincs a neveden ingatlan. vagy eladod a jogot, vagy egyzserűen csak kiadod és már nem is kerül pénzbe

(#763) Ariadne válasza tildy (#761) üzenetére


Ariadne
őstag

Persze, már írtam, hogy mindenkinek más megoldás a jó. k_zsoltnak meg nekem nem tetszik ez a megoldás, neked viszont pont ez az előny benne. Mindenkinek kedve szerint. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#764) Rive válasza tildy (#747) üzenetére


Rive
veterán

Megértem... Mi is ilyenek vagyunk.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#765) k_zsolt válasza #32577792 (#762) üzenetére


k_zsolt
tag

Azert hitelt felvenni pluszba a lizing mellett... Hát nem tudom. Minden bank osszegyujteti azt, hogy milyen tartozasa van az embernek, legyen az akar lizing, lakashitel, szemelyi kolcson, diakhitel. Es ha mar nem fersz bele, akkor mindegy van e tamogatott hiteled vagy sem. De gondolom csak ugy altalaban irtad. Kiadni meg a sajat lakast is ki lehet :)

(#766) #32577792 válasza k_zsolt (#765) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem mindegyik gyűjti össze, ezért meg célszerű külön számlát ezeknek tartani, amire nem megy a jövedelem. ha a hitel ( főleg ha támogatott) mellett kiadod és nem legális, a bank felmondja a szerződést, ha tudomást szerez róla. ha baj van, akkor úgyis megtudja.
de hangsúlyozom, kinek a pap, kinek a papné és kinek meg a lánya. és akkor még nem beszéltünk azokról, akiknek mindkettő :DD
aki tart tőle, nem kell meglépnie, az vegyen hitelt és ringassa magát abba az álomba, hogy övé a lakás.
már szerencsére én túl vagyok ezzel a kocsimmal. már én vagyok a tulaj.
Tildy ráérzett a lényegre, amíg nem oktattak le és nem olvastam utána én is azt mondtam, hogy ennek nincs értelme.

(#767) k_zsolt válasza #32577792 (#766) üzenetére


k_zsolt
tag

Jo, de a kocsi kicsit mas eset, mindketten tudjuk, joval kisebb osszegrol van szo, es par ev alatt a tied. Nem osszehasonlithato a ketto.

(#768) tildy válasza k_zsolt (#767) üzenetére


tildy
nagyúr

3-4 millió <->10-12 millió.
Egyik 5 év , másik 15.
Amellett igencsak nem korrekt abba az álomba ringatnia az embernek magát, hogy sima hitel esetén övé a lakás... Mert nagyon nem. (Ez szvsz csak bemagyarázás... Sőt, ha nem tudsz fizetni, akkor aztán hitel esetén nagyobb bajban is lehetsz, szvsz-...)

Szóval szeriintem nagyon is összehasonlítható a kettő.
Na meg is kérdem páromat, mit szóólna egy ilyen lizingelős dologhoz...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#769) #32577792 válasza tildy (#768) üzenetére


#32577792
törölt tag

pontosan erről van szó
ha nem fizetem a kocsit, jönnek és elviszik, ennyi
nem beszélve arról, hogy az áfát itt kamatmentesen fizeted, ez szerintem nagy előny

(#770) k_zsolt


k_zsolt
tag

En csak a sajat velemenyem irom, mindenki maskepp csinalja :)

(#771) koob


koob
senior tag

Mi az a szocpol?
Kinek jár?

Fiktív számokkal:
18 éves
7M (megvan)
+ szocpol
= Vételár Vehet lakást 7M+szocpolért?

1.lakás lenne.

[Szerkesztve]

(#772) koob válasza koob (#771) üzenetére


koob
senior tag

:F

(#773) #32577792 válasza koob (#771) üzenetére


#32577792
törölt tag

szocpol= köznapi nyelven megfogalmazva a gyerekek után adható, vissza nem térítendő állami támogatás
egészen pontosa, két ilyen van:
- otthonteremtési támogatás
- lakásépítési kedvezmény

(#774) tildy válasza #32577792 (#769) üzenetére


tildy
nagyúr

Méf egy kérdés, lizing eseten kaidható e az ingatlan? Teszem azt akkor, ha mondjuk enm tudom fizetni, de így viszotn tudnám?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#775) koob válasza #32577792 (#773) üzenetére


koob
senior tag

privi ment :R

(#776) #32577792 válasza tildy (#774) üzenetére


#32577792
törölt tag

kiadható. be kell jelenteni

(#777) soccer


soccer
újonc

Sziasztok, én most vettem fel lakáshitelt iszonyatosan jó feltételekkel 1,49 % THM stb...ha valakit érdekel szívesen segítek.

(#778) #32577792 válasza soccer (#777) üzenetére


#32577792
törölt tag

gondolom az első 6 hónapra akciós kamattal, fhb vagy cib?

(#779) tbs


tbs
addikt

Tanácsot kérnék, privátban.

Tehát piciny családomnak tulajdonában áll, gyakorlatilag tehermentesen 2 ingatlan:
-egy bp-i lakás, egyedi garázzsal,
-egy szép telek.

No, ez utóbbira kellene nagyon gyorsan (jövő karácsonyig) felhúzni egy házat a használatbavételiig.

Részelteket privátban írnék.

(#780) ladybug


ladybug
őstag

Építkezni fogunk. Most már biztos. A hitelkérelemhez leadtuk a nyomatatványokat. Elég sok papír kellett. Csak egy kis segítséget szeretnék adni azoknak, akik ezelőtt a procedúra előtt állnak.

Mi most az OTP-nél vesszük fel. Júniusra volt egy akciójuk, hogy elengedik a közjegyzői és értékbecslési díjat, kb 100 ezer ft. Ez mehet be a építkezésbe.
Egy 20 éves 2 db 15 évre kötött életbiztosításos hitelt választottunk lakástakarékpénztárral. Egész elfogadható törlesztőrészletet kaptunk, ráadásul az utolsó 5 évben már nem kell fizetni semmit, ha az életbiztosítás metakarítását visszafordítjuk a hiteltörlesztésre. Szerintem ez teljesen elfogadható.

Szóval papírok:
- tulajdoni lap másolat
- térképmásolat
- személyes igazolványok fénymásolata
- kereseti igazolás
- lakásbiztosítás
- szocpolos papír (jegyő adja)
- születési anyakönyvi kivonat a gyerekeknek
- házassági anyakönyvi kivonat
- tervrajz
- jogerős (fontos) építési engedély
- formanyomtatványok

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#781) rii


rii
nagyúr

ujra a régi kérdés: önerő nélküli lakáshitelről tud valaki valamit?
iszonytatóan szar érzés albérletre dobálni ki a pénzt ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#782) #32577792 válasza rii (#781) üzenetére


#32577792
törölt tag

lízing
ella max

(#783) rii válasza #32577792 (#782) üzenetére


rii
nagyúr

tudnál pár sort írtni ezekről?

hátrányok?
feltételek?
Stb.

nem értek hozzá abszolút, meg most be is kellett jönnöm melóhelyre, úgyjhogy google-ozni sem tudok időhiány miatt ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#784) rii válasza #32577792 (#782) üzenetére


rii
nagyúr

az ella max az jelzálog hitel nem? Nekem nincs ingatlanom ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#785) ladybug válasza rii (#784) üzenetére


ladybug
őstag

Szerintem úgy is kell kezest keresned, ha egymagad veszed fel. És akkor felajánl vki egy ingatlant, mondjuk a családból.
De azt hiszem - bár biztosan nem tudom - azt hiszem magát a megvásárolni kívánt ingatlant is felajánlhatod. :F

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#786) #32577792 válasza rii (#783) üzenetére


#32577792
törölt tag

lízing:
új lakás esetében akár 0% önerővel lehet hozzájutni ingatlanhoz, folyószámlára érkező jövedelmet, vagy egyéb, rendszeres átutalást elfogad a bank a limit megállapításánál. júl. 15-ig akció ( bár ebbe már nem nagyon férsz bele ), a nettó összegre számítják a lízing díját, az áfa rész így, kvázi kamatmentes. nyílt végű lízing
használt esetében: 30% önerő mindenképpen kell - zárt végű lízing
nem a Te tulajdonodban van az ingatlan, mondjuk a hitelnél is csak ''illuzió'', hogy a Tiéd! ;]


ella-max:
csak igazolható jövedelmet fogad el, vizsgálja, hogy mennyire vagy hitelképes.
új lakás esetén a hitelbiztosítéki érték akár 115%-át is adják! ( forgalmi érték - 10-20% és ennek a 115%

(#787) rii válasza #32577792 (#786) üzenetére


rii
nagyúr

[1.] számomra az első felelne meg, mivel nincs igazolható jövedelmem, de fsz-ra át tudnám utalni minden hóanpban, amit kapok kézhez, így lenne fsz-ra érező jövedelmem, vagyis rendszeres átutraláo

ennek a lízingesnek a mi a kockázata?


[2.] És lehet jelzálogot tenni a váéárolni kívánt lakásra is? Ahogy Ladybug írta?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#788) #32577792 válasza rii (#787) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha a lízingcéd csődbe menne, akkor úszik a pénzed - hiszen nem a neveden van az ingatlan- ezért kell kerülni a noname cégeket!

ebben az esetben nem kerül jelzálog a lakásra, hiszen nem te veszed azt meg, hanem a lízingcég, ezért nem tudsz te erre hitelt felvenni

(#789) rii válasza #32577792 (#788) üzenetére


rii
nagyúr

1. Te melyik lining cégeket ajánlod?


2. egy másik irámyú kérdésem pedig, hogy akkor fel lehet úgy venni jelzálog alapú hitelt, hogy a z ujjonnan vásárolt lakás a fedezet, a jeézálog maga?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#790) #32577792 válasza rii (#789) üzenetére


#32577792
törölt tag

1: OTP-SCD
2: igazolható jövedelem és önerő nélkül nem - tudomásom szerint

(#791) rii válasza #32577792 (#786) üzenetére


rii
nagyúr

lízingelsésnél ''............nem a Te tulajdonodban van az ingatlan, mondjuk a hitelnél is csak ''illuzió'', hogy a Tiéd!.............''

A ''rendes'', szokványos hitelnél a vevő nevére íratják egyből a lakást?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#792) süti5 válasza rii (#791) üzenetére


süti5
őstag

Ugyanaz van mint a kocsinál. Ha hitelre veszed, te kerülsz be a forgalmiba mint tulaj. Ha lízingeled, akkor a lízingcég a tulaj, te meg asszem üzembentartó vagy, így van lakásnál is. A hitel esetében te vagy a tulaj, más kérdés, hogy bejegyeznek elidegenítési és terhelési tilalmat a bank nevére stb., de az, hogy te tulaj vagy, sokat jelent...

(#793) tildy válasza süti5 (#792) üzenetére


tildy
nagyúr

KHm, khm. Szerintem nem egészen így van. Hiszen a törzskönyv, ami igazából bizonyítaná a tulajdonos mivoltodat az a banknál van...
Szóval szerintem a forgalmival kapcsoaltban nicns variálás....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#794) süti5 válasza tildy (#793) üzenetére


süti5
őstag

Nos.:) Azt nemtom, mi a helyzet lízing esetén kocsinál, mert én hitelre vettem, így csak azt tudom elmondani. A törzskönyv a banknál van persze, mert úgyis csak az ő engedélyükkel adhatod el..... viszont a forgalmiban van egy rész, amiben benne van hogy tulaj vagyok. Abban viszont korántsem vagyok biztos, hogy lízingelés esetén is így kerültem volna bele.... ja, és még egy apróság a témához, de annál fontosabb. Hitel esetén kocsinál simán mehetsz külföldre, míg lízing esetén kérni kell a tulajdonos, azaz a bank/pénzintézet engedélyét:) Azt hiszem, ez már bizonyít:)

(#795) #32577792


#32577792
törölt tag

egy példa:
fészekrakóban veszel egy ingatlant, mondjuk 12 misiért, 90% hitellel. neveden van, de a tiéd? el tudod adni? vagy nem fészekrakóban, hanem 2 ingatlan fedezet mellett, el tudod bármelyiket is adni?
lízingeled - 100% lízingdíj mellett, el tudod adni?
szerintem egyiket sem!

(#796) rii


rii
nagyúr

köszönet mindenkinek a segítségért ...:)

egy 12 millás házra (nem néztem még szét abszolút) lízingelve, 25 évre mennyi lehet a havi törlesztő? kb...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#797) #32577792 válasza rii (#796) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#798) süti5 válasza #32577792 (#795) üzenetére


süti5
őstag

Pont ezt mondtam, hogy elidegenítési és terhelési tilalmat tesznek rá, így eladni nem tudod... Viszont az biztos, hogy ha a neveden van, akkor kivéded a ''lízingcég becsődöl'' problémát.

(#799) rii válasza #32577792 (#797) üzenetére


rii
nagyúr

Köszi!!!

holnap nyaggatom őket telón!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#800) rii válasza rii (#799) üzenetére


rii
nagyúr

de majd csa kegy év múlva tufom felvenni ezt is ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.