Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Sipi válasza kopi.dll (#400) üzenetére


Sipi
addikt

?!?
Ha nem értesz hozzá, inkább ne... Egy: nem kötelező életbiztosítással felvenni. Kettő: ugyanazt a bőrt húzzák le rólad, mivel a végén mindkét befizetés a banki hitelben landol. Egyik módi szerint csak a banknak fizetsz, a másik szerint egyiket biztosításba, másikat bankba, majd a végén a biztosítótól a bankhoz. Ha a biztosító esetleg olyan ügyes volt az évek során, hogy kimagasló haszonnal forgatta a pénzedet, akkor még marad is valamennyi a hiteltörlesztés után.

Ha esetleg utánanéznél, nem írnál olyat egy BEFEKTETÉSI dologra, hogy pénzt húznak le az adósról... Nem hiszem, hogy az általad kamatra, megforgatásra betett pénz, ami neked fog fialni, lehúzás lenne...

Ja, és nem vagyok tőzsdeügynök, nem érdekem, hogy bármit is megköss vagy felvégy. De legalább egy ilyen komoly témában hanyagolni lehetne a tipikus ''szemét bankok a véremet szíjják'' típusú beszólásokat... Inkább tanácsokat osztogathatnál...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#402) kopi.dll válasza Sipi (#401) üzenetére


kopi.dll
tag

Hát Én nem tudom, hogy Te ki vagy, de nem is érdekel. Csak, hogy tudjad:

1. Amikor Én felvettem a lakáshitelt kötöttem a banknál lakásbiztosítást, mert az ugye kötelező és mivel egy helyen volt így náluk kötöttem meg. Majd 1 év múlva lemondtam és kötöttem máshol amiről a bankot tájékoztattam írásban és bemutattam a szerződést is. Aztán egyszercsak felhívtak a banktól, hogy miért mondtam le az Ő biztositásukat, mert csak az övékével érvényes a hitelszerződésem (a hitelszerződésben ilyen nem szerepel) és gondoljam át mert ebből baj lehet. 3. telefon után elhajtottam a nőt. Azóta semmi.

2. Melegen ajánlották a hitelfelvételnél, hogy kössek náluk életbiztosítást mert úgy ''biztosabb'' a hitel elfogadása.

Hát mi ez barátom ha nem árukapcsolás.

Egy ismerősömet addig üldözték és ''fenyegették'' az életbiztosítással míg megkötötte. (kénytelen volt).

Máskor kérdezzél meg elötte, hogy miért gondolom ezt és aztán ugorjál nekem.
Egy kultúrált fórumon ezt így kéne.

kopi

''stílus érzék komám'':(((:(((

kopi.dll

(#403) Sipi válasza kopi.dll (#402) üzenetére


Sipi
addikt

Most már tudom, köszönöm. :)
Előző hozzászólásaimban olvashattad, hogy az első és legfontosabb dolog a banknak utánanézni, mert rengeteg apró szemétségük van, amit nem mondanak el, csak ha konkrétan rákérdezel. Ez tipikusan ilyen, nem tartozik szorosan a lakáshitelezéshez, ezért nem szólnak róla, mert nem kötelezi a törvény őket. Ha rákérdeztél volna a lakás/életbiztosítás felmondási körülményeire, elmondták volna. De ki a franc tudja az összes buktatót fejből, hogy megkérdezze?
Ez tipikusan a bankokra jellemző görénység.

Ez egy példa, egy bankról. Az a bank ezek szerint egy rahedli kaka. Nem oda kell menni, mert így működnek. De sok más bank van, és azt kell kiválasztani, ahol teljesen rugalmasak.
A leírás alapján én az OTP-re tippelek, ott ugyanis tényleg kötelező az OTP-s lakáshitel mellé OTP Garanciás lakás- és életbiztosítást kötni, mást nem fogadnak el.

Amit én nehezményeztem (olvasd el): Te általánosan minden magyarországi bankot lehúztál, úgy állítva be a dolgokat, hogy csak átverik az embert, és egy csomó bőrt lehúznak.

Holott ez nem így van. Vannak tipikusan rossz bankok, amelyeket érdemes messzire kerülni. Vannak olyanok, ahol azonban egyes konstrukciók egész jók. Ha alaposan utánajársz, talán kiderülnek ezek a buktatók is. De attól, hogy egy bank egy hitelformájával Te bebuktál, nem kellene minden bank minden hitelkonstrukciójára ráfogni, hogy átverés...
Elnézést, ha túlontúl Neked ugrottam volna. De talán érthető voltam, miért is gáz az állításod.

Életbiztosítást bármikor köthetsz. Egy jó biztosítónál ez nem azt jelenti, hogy berakod a pénzt és vége, hanem ez egyfajta (hosszútávú, biztonságos és nagyon jó kamatozású) befektetési forma. A választott biztosítási idő végén megkapod a befizetett pénzedet, plusz a biztosító által elért (sokszor igen magas) hozamot. Ehhez jön még az adóvisszatérítés is.
Láthatod, hogy ez egy igen kellemes befektetés, perse csak hosszú távon.
Ha találsz olyan bankot, amelynek mindegy, melyik biztosítónál vagy biztosítva (és van ilyen!), és van olyan hitelkonstrukciója, mely megengedi a halasztott tőketörlesztésű hitelfelvételt (van ilyen!), és megengedi, hogy a tőkét az életbiztosításodból törleszd (van ilyen!), akkor ez egy nagyon klassz ajánlat.
Sajnálom, hogy Te egy ilyen szemét bankba futottál bele. Nekem is vannak rossz tapasztalataim, de azokat az bankokat messze ívben elkerültem, illetve szaktanácsot kértem, végigkérdezve a buktatókat, a lehetőségeket.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#404) zfarkas válasza Sipi (#396) üzenetére


zfarkas
senior tag

Köszi az infókat! Arra nem is gondoltam, hogy a megvételre szánt ingatlanra vegyek fel jelzálogot...

Raw Dark Pure

(#405) Sipi válasza zfarkas (#404) üzenetére


Sipi
addikt

Ha hitelt veszel fel, a megvenni kívánt ingatlanra szinte automatikusan jelzálogot ''kapsz''. :)
Mivel nem jelzálogalapú hitelt reménytelen dolog (vagy őrültség) felvenni a magas THM miatt, csak jelzálogalapú marad. Az meg alapesetben a megvenni szándékozottra terhelődik. Ha ez nem elég, ezt lehet feltornázni egyéb, kiegészítő ingatlanokkal (saját, szülői, stb.). Egyes bankoknál szinte 100% is lehet így a felveendő hitel, másoknál talűn 70-80%. (Úgy értve, hogy a megveendő lakás vételárának ennyi százalékát kaphatod meg.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#406) kopi.dll válasza Sipi (#403) üzenetére


kopi.dll
tag

A tipped bejött tényleg arról a bankról van szó.

Sajnos nagyon sok túrpisság van néha, néhány banknál.

kopi

kopi.dll

(#407) zfarkas válasza Sipi (#405) üzenetére


zfarkas
senior tag

Taníts még!
Melyek azok a ''jó'' bankok a #397-ben?

Raw Dark Pure

(#408) Sipi válasza zfarkas (#407) üzenetére


Sipi
addikt

Nem tudom, én két bankot ismerek _igazán_ alaposan: az OTP-t, emiatt tudom, hogy még a folyószámlámat is csak nagy nyögvenyelősen tartom fent náluk, annyira szemetek.
A másik az Első Lakáshitel, ahol baromi rugalmasan ment az ügyintézés, és maga a hitelkonstrukció is rugalmas.
Többel, hála égnek, nem kellett túl közeli kapcsolatba kerülnöm.
Egyébként az a gáz, hogy cakompakk bankra (az OTP kivételével) nem lehet azt mondani, hogy szar. Egyes konstrukcióik lehetnek jók, minden attól függ, mit akarsz. Pl. ha nem akarsz életbiztosítással egybekötött hitelt, sok bank lehet jó (mert akkor úgysem fog érdekelni, hogy milyen megkötöttségeik vannak ilyen ügyben). Ismerőseimnek jól bejött az FHB is, annak a szimpla lakáshitelei.

Hülyeségeket meg nem akarok általam ismeretlen intézményekről beszélni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#409) luciferc válasza Sipi (#408) üzenetére


luciferc
őstag

és miért tartod fenn az OTP-nél a folyószámlát? eddig bármikor néztem a hirdetményüket, mindig iszonyat drágák voltak. vernek szinte minden bankot.

(#410) Sipi válasza kopi.dll (#406) üzenetére


Sipi
addikt

Sejtettem. :)
Engem majdnem átvertek úgy, hogy nem tudtam volna lakáshitelt felvenni...:(
Szinte minden banknál van turpisság, túl kell járni az eszükön, vagy ha szemetek, otthagyni. Rengeteg bank van a piacon, valahol tutira sikerül. És tutira sikerül _jobb_ feltételekkel.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#411) Sipi válasza luciferc (#409) üzenetére


Sipi
addikt

Mert nekik van a legtöbb pénzkiadó automatájuk...
Az ELLA-nál van folyószámlám, ide megy minden péz, és innen fizetek mindent. Ezen nem kell lekötni, akkor is kamatozik az államkamat mínusz 1-2%-kal, vagyis baromi jóü kamata van, és bármikor hozzá lehet férni.
Innen ingyen utalhatok az OTP-re, másnap meg fel tudom venni az automatából, ha kp. kell. Erre még jó az OTP, bár igaz, a kp-kivételi díjakon sokszor gutaütést kapok. Inkább nem is nézegetem.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#412) Füleske válasza zfarkas (#407) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem az OTP - nél bármi jobb , nem csak lakáshitelben.
Nem értem miért vannak annyian az OTP - nél ? Megszokás ?

(#413) Füleske válasza Sipi (#411) üzenetére


Füleske
addikt

Van olyan bank is ahol havonta bármilyen automatából 1-2 - szer ingyenes a kp. felvét. (sajátból mindig ingyenes)

(#414) doc válasza Füleske (#412) üzenetére


doc
nagyúr

pár évtizeddel ezelőtt még nem volt sok választási lehetőség, volt az OTP meg a Takarékszövetkezet.
aki akkor megszokta ezt, már nehezen vált, neki az OTP a bank szinonimája, szerintem csak az ilyenekből élnek... én is eljöttem az OTP-től mikor elegem lett abból, hogy soha nem veszek ki pénzt a számlámról, mégis egyre kevesebb az egyenlegem
most a Raiffeisennél jól érzem magam, itt pl. havi 2 automatás kp-felvétel ingyenes bármilyen magyarországi ATM-ből

(#415) Sipi válasza Füleske (#412) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, megszokás. Negyven év agymosása. A 40+-os generációnak a bank szó automatikusan az OTP-t jelenti. Kvázi nem lehet velük mit csinálni, annak idején rengeteget küzdöttem ilyen emberekkel. Volt, akinek mondtam, hogy banki lakáshitelt veszek fel, erre automatikusan OTP-ről kezdett beszélni. Mondom, nem OTP. Erre: nem banktól akar hitelt? Próbáltam magyarázni, de úgy láttam, nem érti...

Ezt a hatalmas potenciált aknázza ki az OTP. Lényegében a lakossági ügyfelektől ilyen-olyan címen lenyúlt apró összegekből (is) él, mert az emberek úgysem néznek meg más bankot, sőt, ha tudják is, hogy van jobb, akkor sem váltanak.

Szokás szidni őket, túl nagy a kamatmarzs, miegymás. Ez igaz. De az is, hogy megértem az álláspontjukat. A magyarok tökhülyék (tisztelet a kivételnek). Ilyen irreális feltételek mellett is felvesznek hitelt, ottmaradnak a banknál. Akkor pedig miért ne csinálnák így? Ha tömegesen indulnának meg az átvándorlók a jobb feltételeket kínáló bankok felé, egyből kinyalnák a mindenünket az eddigi óriások is.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#416) doc válasza Sipi (#415) üzenetére


doc
nagyúr

A 40+-os generációnak a bank szó automatikusan az OTP-t jelenti.
szinte szó szerint ugyanazt írtuk :C

(#417) Füleske válasza doc (#414) üzenetére


Füleske
addikt

Nem értem mi a nehézség a bankváltásban ?
Személy szerint ha kéne bankkártya én a HVB - hez mennék , de nekem felesleges , így maradok a Takarékszöv - nél. Havi 200 Ft - ért , és ebben már minden benne van.

(#418) Füleske válasza doc (#416) üzenetére


Füleske
addikt

Szüleim 60+ évesek és mégis tudtak váltani évekkel ezelőtt , mert látták a különbséget árban és szolgáltatásban.

(#419) doc válasza Sipi (#394) üzenetére


doc
nagyúr

köszi a kimerítő választ!
mindenképp jelzálog lesz, csak azt számolgattam, ha mondjuk 2.5M kp-vel indulok neki, és a bank csak a lakás 60%-ig ad hitelt, 6,25M lehet max. a lakás. (kisebb aránynál még kevesebb)
írtál egy olyat is, hogy jelzálog+fizetés, ez viszont jól hangzik, ha kapok pl. 3,5M-t jelzálog alapon, amellé lehet még mondjuk 1M a fizumra? ez így már használhatónak néz ki.

a szakértő ismerősöd pontosan hogyan ''működik''? megmondom hogy X ft-ot szeretnék, és ő megmondja hogy hol és milyen formában vegyem fel? ez nem hangzik rosszul. mit kap ő ezért tőlem? vagy a bankoktól kap jutalékot?
amúgy a dolog sajnos perpill. még nem aktuális, először el kell adnom a már meglévő házamat, és az a pénz lesz az önerő a vásárolandóhoz. a vevőjelöltjeim most hétvégén házasodnak össze, utána kezdik intézni a fészekrakó hitelt, tehát szerintem lesz még vagy másfél-két hónap mire pénzt látok a dologból.

(#420) Sipi válasza Füleske (#418) üzenetére


Sipi
addikt

Remélem tudod, hogy a szüleid a magyar népesség kb. 1%-ba tartoznak? :)
Igen, lehet váltani. Igen, megoldható. Igen, 60+ évesen is lehet logikusan gondolkodni.

De a legtöbb ember nem így működik.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#421) doc válasza Füleske (#417) üzenetére


doc
nagyúr

Neked és nekem semmi, úgy tűnik a szüleidnek sem. Viszont sokan (főleg a falusi, minden sértő szándék nélkül ''egyszerűbb gondolkodásúak'') nem képesek elszakadni a megszokott dolgoktól. Pl. nagyapám 70 éven át a takarékszövetkezetbe hordta a pénzét, meg dugdosta a szekrény alá. Amikor 18 évesen megkaptam tőlük a betétkönyvemet, nem értette, miért akarom másik bankba vinni, aztán meg azt nem fogta fel, ha én beteszem mondjuk a Kalocsai OTP fiókba a pénzt, azt simán kivehetem Veszprémben. Az ilyen embereknek hiába magyarázod, hogy X bank sokkal jobb, ő ezt szokta meg, nem fog váltani. Arról nem beszélve, hogy az OTP-t legalább meg le tudja írni, pl. a Raiffeisen-t meg még kimondani sem...

(#422) tildy válasza doc (#414) üzenetére


tildy
nagyúr

A másik az , hogy míg az otpnek szinte alegkisebb faluban is (na jó nem teljesen) van automatája, addig a többi banknak igen kevés az ilyen jellegű ellátottsága.
Egyébként midnenki a családban otp-s. Mi -fiatalok- még a junior kártya maitt, ezzel olcsóbbak a dolgok, az sms az egyenlegről ingyenes, és jóa webes felület is. A 2. : a soka utomata , amit fentebb is írtam. 3. erstes is voltam, nem igazán jött be, hogy havonta levonnak ilyen szamlatartasi vag ymiylen dijjat. Kb ennyi. Nekem nicn ssok bajom az otpvel.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#423) Füleske válasza tildy (#422) üzenetére


Füleske
addikt

Ez nem igazán probléma ma már , lásd #407 , #408 utolsó mondat.

Én személy szerint nem akarok többet fizetni a banknak a jelenleginél és nem kell semmi extra szolgáltatás . Ha kéne akkor meg a HVB - be mennék , mint már írtam.

[Szerkesztve]

(#424) Sipi válasza doc (#419) üzenetére


Sipi
addikt

A megvenni kívánt lakás árának felét kapod meg, így számolj! (Banki zsargonban: a hitelbiztosítéki érték 60, esetenként 70%-a. A hitelbiztosítéki érték valamivel a forgalmi érték, vagyis a vételár alatt szokott lenni, ennek 60%-a pedig kb. ugyanannyi, mint a teljes érték 50%-a.)

Sajnos, itt jön be a 22-es csapdája: egy 8 milliós lakásra max. 4 milliót vehetsz fel, ehhez 4 millió önrész kell... Azzal is számolni kell, hogy a hitelnek költségei lesznek, lesz illeték is, úgyhogy a 2,5 millióból inkább 2 millióval számolj. Ez az igazi ördögi kör, mert ha belegondolsz, egy 5 milliós lakásra kapnál 2,5 milliót, vagyis visítva talán elég lenne hozzá az önrészed...
(Ja, plusz költség még a lakásbiztosítás is. Szinte minden bank megköveteli, de egyébként sem árt. Nem nagy összeg, de 1 éves díjt egyben érdemes fizetni, úgy sokkal olcsóbb.)

A jelzálog+fizetés nem tudom, kérhető-e. Úgy tudom, a bankok a belső hitelbírálat alapján dönthetnek úgy, hogy olyan magas fizetésed van, ami mellett a lakás hitelbiztosítási értékének nagyobb százalékára adnak hitelt. Sajnos, a maximumot a jelzálog-törvény szabályozza, úgyhogy nem a bankok tehetnek róla...
Megoldás valószínűleg egy plusz ingatlan bevonása lenne...
Ez nem úgy megy, hogy a fizetésedre plusz hitelt kapsz, hanem ha látják, hogy baromi tőkeerős vagy, akkor meg merik kockáztatni, hogy a lakásra több jelzálogot, vagyis nagyobb hitelt terheljenek, mert kisebb a kockázata, hogy sok időn keresztül nem tudsz fizetni. De így sem mehetnek a törvény miatt a hit.bizt. érték 70%-a fölé, ezért lehet szükség pl. szülői ingatlant is bevonni a hitelprogramba.

A szakértő úgy ''működik'', hogy vázolod, mit szeretnél, mik a céljaid. Ő felméri, mi a legfontosabb. Pl. nekünk anno nem a törlesztés minimalizálása volt a fő cél, mondtuk, hogy ennyit szándékszunk hitelre költeni, ennyit kibírunk, ossza be úgy, hogy a lehető legbiztonságosabb, rugalmasabb, jobb legyen. Prioritásokat adhatsz meg, egyéni feltételrendszert. Ezek alapján keres Neked bankot, biztosítót, és ajánl egy programot. Neked semmibe sem kerül, mert a minden banki/biztosítói termék árába előre beépített jutalékért dolgozik. Amennyiben tetszik az ajánlata, aláírsz egy papírt, hogy ő intézi Neked a dolgokat. Utána pedig párszor felhív, felkeres, és elintézi helyetted a legtöbb papírmunkát. (Sajnos, az orvosi vizsgálatra, így vérvételre nem mehetett el helyettem. :) )
Ha csak másfél-két hónap, míg pénzedhez jutsz, az nem is olyan sok idő! Szervezni már most is lehet, mert azt mindig meg tudod csinálni, hogy a bank által bekért iratokból egy darabot nem adsz be, így nem indul meg a bírálat. De addig mindent elintézel, amit lehet, s nem az utolsó pillanatban kell kapkodni. Ékes példa, ha valami miatt az APEH-hez kell fordulni, és ők kimutatnak egy 15 éves tartozást. Hiába évült el, innentől fogva meg vagy lőve, el kell intézned. Csakhogy az APEH-nél minden levélváltás, véleménycsere 8 napot igényel... Egy egyszerűbb ügyintézés is egy hónapot igényel, mi emiatt majdnem buktuk a lakáshitelt (és a lakást, foglalót is).

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#425) Sipi válasza tildy (#422) üzenetére


Sipi
addikt

Automata: vannak olyan bankok, amelyeknél olcsóbb az OTP-s automatából pénzt felvenni, mint ha OTP-s lennél...
Junior: mi olcsó rajta? Az egyenlegértesítő az havi egy SMS, ugye? Mert a többi díj elég borsos. A webes felület viszont tényleg jó.
Erste: elég ratyi bank...:)
De számlavezetési díjat mindenhol fizetni kell. A különbség annyi szokott lenni (amit elfelejtenek közölni), hogy van, ahol olcsóbb a vezetési díj (vagy majdnem nulla), de mindenért sokat kell fizetni, vagy drága fenntartani a kártyát, számlát, de az egyéb költségek alacsonyabbak.

Összességében szinte minden bank drága, a szokásaidtól függ, melyik éri meg jobban (pl. ahol drága a kp-felvét, de csak havonta egyszer veszel fel pénzt, az lehet jó a számodra, de egy vállalkozónak esetleg nem). Az OTP viszont olyan megszigorításokat szokott alkalmazni az egyéb dolgainál (hitelek, LTP, értékpapír), hogy jobb menekülni tőle.

Az ügyintézői pedig kritikán aluliak. Volt már, hogy szinte nekem kellett elmagyaráznom neki. Ráadásul csak a magas kapcsolataimnak köszönhető, hogy negyedjére kiderült, nem s vehetem fel a saját LTP-met úgy, ahogy akartam, különben bukom a lakáshitelt. Ha nincs az az illető, aki az LTP egyik vezetője, szívok ezerrel. Előtte viszont 3 különböző, LTP-re szakosodott ügyintézővel is bszéltem már, akik ''elfelejtették'' közölni azt az apró részletet, hogy ha az LTP-ből nem hitelt veszek fel, hanem a saját pénzemet, a bankéből semmit sem kérek, de lakásvásárlásra fordítom, akkor is jelzálogot jegyeznek be a lakásra! Innentől viszont más bank nem tud hitelt adni, mert már ott lesz az OTP elsőelyű jelzáloga. Vagyis csak OTP-től tudtam volna lakáshitelt is felvenni.
Na, EZ az árukapcsolás. Ráadásul el is hallgatták, és lazán belekergettek volna...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#426) Füleske válasza Sipi (#424) üzenetére


Füleske
addikt

HVB - nél láttam bármilyen célra felvehető jelzáloghitelt , ezekkel mi a helyzet ? THM 7-8 illetve 16 % (deviza ill. forintalapú ) , kölcsön 1-30 millió , nem kell önrész. Ha van egy 10 millás lakásod , akkor ezzel 5 millát fel tudsz venni mindenképp.

(#427) Sipi válasza Füleske (#426) üzenetére


Sipi
addikt

Persze, valahol írtam, hogy értelmes hitelekből kétféle van: az egyik a támogatott lakáshitel (ez természetesen jelzálogalapú), illetve a jelzálog alapú, piaci kamatozású (nem támogatott) hitelek. Ez utübbiaknál van kis szórás a THM-ekben, de a THM számítása mögött van egy pár nagyon mocskos buktató. Az egyik pl. az, hogy a bank hogyan állapítja megidőről időre a kamatot. Van, ahol a TELJES tőke után, vagyis mindig ugyanannyit fizetsz, akkor is, amikor már csak 20.000 forint van hátra a hitelből. És a másik véglet, amikor minden kamatperiódus után újraszámítják. (Ez lehet a havitól kezdve akár tízéves is.)
Mivel ezek szabad felhasználású hitelek, még szép, hogy nem kell önrész. :)
(Az a támogatott lakáshitelhez kell, a törvényi szabályozás miatt.)

Minden banknak vannak ilyen hitelei. Olyan húdenagy különbségek nincsenek a THM-ek között - itt kizárólag a részletekben van! De azokon rengeteget lehet bukni!

De ezt a hitelt lakásvásárlás esetén csak kiegészítőként érdemes felvenni, mert az első a támogatott (ha jár). Az a legolcsóbb. Akkor viszont ezt a fajtát csak kiegészítő ingatlanra tudod felvenni, mert a megvenni kívánt lakásod kizárt, hogy elbírna még ekkora hitelt.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#428) tildy válasza Sipi (#425) üzenetére


tildy
nagyúr

Összes sms ingyenes. minden átutalás, pénzfelvét stb.
Számlavezetési díj : nincs.

Pénzfelvét díja? : 30-50 ft, kibírom
Ja és én nem havi 2 alkalommal veszek fel pénzt, hanem kb. 10szer.
--------------------------------------------------------------
LTP-t, hitelt még nem néztem, egyelőre nem érint.
--------------------------------------------------------------------
hm ez a raiffeisenes dolog nem is rossz, majd megnézem:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#429) Sipi válasza tildy (#428) üzenetére


Sipi
addikt

Jesszusom, hol írtam én a Raiffeisenről?
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#430) Füleske válasza Sipi (#427) üzenetére


Füleske
addikt

Tehát ha az a helyzet , hogy egyedülállóként támogatott lakáshitelt nem kaphatok , akkor :
- felveszek a lakásra annyi szabadcélú hitelt , hogy meglegyen a szükséges 30 % önrész
- a többit felveszem jelzálogalapú lakáshitelre a szüleim lakására.

Van ennél kedvezőbb a számomra ?

(#431) tildy válasza Sipi (#429) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem te írtad, doc írta, csak elfelejtettem odaírni:B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#432) Sipi válasza Füleske (#430) üzenetére


Sipi
addikt

Nem tudom, jelenleg mi a támogatott szabályozása. Lehet, hogy egyedülállként is kaphatsz, utána kell nézni.
Ha nem kaphatsz, akkor jelzálog alapú hitelt veszel fel. Nincs különbség a két módszer között, a támogatott ugyanolyan, mint a többi, csak olcsóbb.
Nem kell szabadcélú hitel, lehet az lakáscélú is. :)

Mivel bármilyen hitel esetében csak a lakás árának kb. felét fogod megkapni, kell önrész. Ez az önrész bármi lehet. Készpénz, lakástakarék, vagy más ingatlanra felvett jelzáloghitel. (Lehetne persze nem jelzálog-alapú hitel is, de azok marha drágák.)
Ja, egyébként fordítva működik. A megvenni kívántra fogsz felvenni hitelt, és ha nincs elég önrészed hozzá, akkor kiegészítő hiteleket vehetsz fel, pl. a szüleid lakására. (Mi is így csináltuk.)
A szüleidnek annyi lesz a megkötés, hogy nem adhatják el csak úgy ukmukkfukk a lakásukat, mert a bank elidegenítési tilalmat (is) bejegyez rá.

Én nem vagyok szakértő, úgyhogy kizárt, hog yjobbat tudjak ajánlani. :)
(Illetve egyet tudok: bankrablás. Abban benne is lennék. Most nekem is sok-sok pénz kell. :) )

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#433) zfarkas


zfarkas
senior tag

Nagyon OFF leszek: milyen bankot/számlacsomagot ajánlanátok OTP helyett?
Ami kell:
- forint számla
- dombornyomott kártya
- egyszerűen kezelhető netes felület (nemzetközi átutalásokkal is)
- olcsóság!

Raw Dark Pure

(#434) Füleske válasza Sipi (#432) üzenetére


Füleske
addikt

Akkor nem is kell a szüleim lakása hozzá , csak az enyém. Tehát felveszek egy lakáscélú jelzáloghitelt arra a lakásra amiben most lakok , ez lesz az önrész. A leendő lakásra is felveszek egyet , az lesz a hitel. Jól értem ?
Így 6-7 ill. 15 % a THM.

[Szerkesztve]

(#435) Csokika válasza zfarkas (#433) üzenetére


Csokika
tag

Én is pont ezzel a dilemmával küzdöttem pár hónapja! Régebben úgy nézett ki a helyzet, hogy feleségemnek és nekem OTP (azt már ne kérdezd hogy miért :F, talán mert ott kezdtük Juniorként) + közös pénzünk Raiffeisen alapszámlán, ami annyit jelentett, hogy tök ingyen (se számlanyitási díj, se havi számlavezetési díj) kamatoztatták a pénzünket, az összes bank közötti akkori legmagasabb kamattal! Minden hónap elején (azt hiszem 5.-ig) korrekten küldték a számlaegyenleget, sőt ahányszor cak bementünk hozzájuk (mármint a bankba) mindig a leggyorsabb és legodafigyelőbb elbánásba részesültünk (ami azért az OTP-ről nem mondható el igazán). Szóval teljes mértékben elégedettek voltunk (vagyunk) velük.
Aztán összeházasodtunk (s mivel nekünk a házassághoz hozzátartozik a teljes közöség is), így az OTP-t otthagyva a nem hosszútávra lekötött pénzünket is átvittük a Raiffeisen bankhoz. Most 550 Ft havi általányösszegért annyit utalhatok bankon belül és kívül sőt annyi közüzemi megbízást adhatok teljesen ingyen amennyit csak akarok + 2x vehetek fel pénzt bármelyik automatáól teljesen ingyen, ingyen kapok webes hozzáférést a számlámhoz, sőt évi 1500 Ft-ot fizetek a kártyámért (aminek az első éves díját még el is engedték)!!!
Ugyanez a konstrukció OTP-nél 1200 FT lett volna havonta!!!! Szóval nekünk raiffeisen bejött, lehet hogy van ennél jobb is, de nekünk ez elég mert korrektek és magát az átlagembert helyezik a közzépontba és nem saját magukat (lásd OTP), szóval csak ajánlani tudom!

(#436) Sipi válasza Füleske (#434) üzenetére


Sipi
addikt

Tökmindegy, kinek a lakása. Az a lényeg, hogy elsődlegesen a megvenni kívánt lakásra veszel fel hitelt. (Ez lehet támogatott jelzáloghitel, ha jogosult vagy rá, vagy piaci kamatozású jelzáloghitel. Utóbbi esetben úgy tudom, a bankok úgyis lakáscélú hitelnek fogják felcímkézni a hitelt.) De ez nem önrész! Ez maga A hitel. Az önrész a készpénzed, lakástakarékod, egyéb, pénzzé tehető értékpapírod.
Ha az önrészed és a megvenni kívánt lakásra felvett hitel nem elég, akkor kiegészítő hiteleket kell bevonnod. Mivel a megvenni kívánt lakásra valószínűleg már annyi jelzálogott teszel, hogy nem bír többet (pl. 11 milliós lakásnál öt és fél millió lehet rajta), más ingatlant kell bevonnod. Ha van egy sajátod, és nem adod el, akkor persze, hogy arra érdemes rátenni! Azért mégsem a szüleidet lakoltatják ki, ha bebukod a törlesztést.
De lehet, hgoy jobban járnál, ha a mostanit akkor eladnád, akkor nagyobb önerőd lenne, kevesebb hitelt kell felvenned.
És ne feledd, pár százezer forintot ki kell fizetned, mire megkapod a hitelt. Utána pedig jön egy kedves levél az Illetékhivataltól. Egy 11 milliós ingatlan kedvezményes illetéke félmillió forint...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#437) amargo válasza Sipi (#395) üzenetére


amargo
addikt

uhh, jó rég tettem fel ez a kérdést.

Tehát, ha bejönne annyi, ami fedezi a hitelt, akkor az albérletet csak fenn tudnám már tartani, elég sok embernek van most is albérletje. Leginkább az zavarna a dologban, hogy lenne egy saját lakásom, ahova nem költözhetnék be.. szal ez olyan hülyeség.. Meg amúgy is kertes ház kellene. Csak akkor jó 5letnek tünt, mert meglehet csinálni egy ismerösőm pont így van, csak neki ott van, hogy a szülök is tudnák fedezni akár a dolgokat, ha rossz mederbe tévedne.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#438) Füleske válasza Sipi (#436) üzenetére


Füleske
addikt

A THM - ben elvileg benne van az összes költség , nem ? Az illetéken kívül persze.

(#439) Sipi válasza amargo (#437) üzenetére


Sipi
addikt

De akkor mi értelme? Fizeted a saját albérletedet, és kiadod a lakásodat albérletbe, amiből fizeted a hitelt.
Nem egyszerűbb beköltözni? Akkor egyből csak a hitelt fizeted.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#440) nilrem


nilrem
tag

Szerintetek?
Itt egy pelda: Pl. Hitel osszeg 5500000 20 evre torlesztes havi 42000. Evi 120.000 vissza kapsz belolle SZJA trv. Ha vissza szeretnem csengetni az egeszet szerintetek melyik eveben jarnek jol. 5 eves a kamatperiodus, ha nem fordulonapon szeretnem visszafizetni akkor a bunti a hatralevo osszeg 4%-a egyebkent 2%.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#441) Sipi válasza Füleske (#438) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, elvileg benne. Nem is elsődlegesen ezzel van a gond, hanem azon, hogy a THM-et nem árt havi törlesztőre is lebontani, konkrét esetben, a teljes futamidőre. Mert rengeteg apró részlet van a háttérben, ami a THM számítását annyira nem befolyásolja, csak éppen a későbbi törlesztést.
Itt ezerrel érvényesül az, hogy nem mindig a magasabb kamatú hitel a drágább.
De ez már túl bonyolult nekem, csak a kamaszámításos csalás maradt meg bennem.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#442) zfarkas válasza Csokika (#435) üzenetére


zfarkas
senior tag

Tetszik.
Ja, most látom, hogy a dombornyomott kártya díja 1500/év. Pff, bazz, 3500-öt fizetek csak a kártyáért évente az OTP-nél :(((
Asszem ebből Raiffeisen lesz...

Raw Dark Pure

(#443) Sipi válasza nilrem (#440) üzenetére


Sipi
addikt

Ezt nem értem... Minél hamarabb, ahogy megvan a lóvé. :)
Plusz a hitelszerződésben foglalt apró betűs részek. (Hány áv múlva lehet egyáltalán előtörleszteni, lehet-e egyáltalán, stb.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#444) luciferc válasza zfarkas (#442) üzenetére


luciferc
őstag

a dombornyomott kártya internetes vásárlásokra kell, vagy máshol is használni akarod?

(#445) amargo válasza Sipi (#439) üzenetére


amargo
addikt

Lginkább értelme úgy van, ha éppen van már egy lakásod, amit nem csak Te fizetsz, innentől már nem mind1, hogy fizeted az albérleted, 20-30e vagy 60-70e hitelt törleszted.
Mivel nekem is van egy lakásom, ami kicsi, de nem is egyedül élek ott, jóval kevesebbe van mint egy új lakás + hitel kombó. De mint írtam én sem látom az értelmét már. De olyas Valakiknek teljesen jó lehet, akinek van egy kicsi albérlete és mellete van a lakás, amit törleszt a bérlő. De hát ki akar egy kis lyukba nyomorogni, amikor van egy nagy pecója, nem? :) És még is vannak! Mint mondtam ismerek is ilyen embert, a barátnőjével eggyüt él, közben van egy pecója, amit a bérlő törleszt.. teljesen jól elvannak együt, de nem akarnak másik lakásba menni.. aztán párév múlva ott van még 1 lakás. Most már érthetőbb?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#446) zfarkas válasza luciferc (#444) üzenetére


zfarkas
senior tag

Külföldi/itthoni boltok, net, ... Továbbá a melóhelyen erősen javasolt egy dombornyomott kártya birtoklása..

Raw Dark Pure

(#447) nilrem válasza Sipi (#443) üzenetére


nilrem
tag

barmikor visszatorlesztheto. a kerdes ugy lenne helyes ha van ket harom millam belenyomjam vagy varjam meg a kamatfordulot amig osszegyulik a teljes maradvany?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#448) luciferc válasza zfarkas (#446) üzenetére


luciferc
őstag

te tudod, de netes vásárlások miatt szvsz nem érdemes dombornyomott kártyát tartani, boltokban nincs rá szükség szvsz, legfeljebb szállodákban meg hasonló helyeken (a luxus változatokban) néznek máshogy az emberre, de amúgy szvsz semmi értelme. Persze lehet, hogy én vagyok maradi.

(#449) Sipi válasza amargo (#445) üzenetére


Sipi
addikt

Köszönöm, értem! Így tényleg nem rossz megoldás.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#450) Sipi válasza nilrem (#447) üzenetére


Sipi
addikt

Maradványon mit értesz? Az előtörlesztés után maradt törlesztendő tőkét?
Itt megint simli lehet. A banktól, illetve hitelszerződéstől függ. Ha a kamatot a teljes tőketartozás után fizeted, akkor esetleg érdemes lehet várni, és az összegyűlt nagy pnzt hosszabb távra lekötni, jó hozamra.
Ha azonban előtörlesztés után a csökkent tőke miatti csökkent kamatot kell fizetned, akkor érdemes lehet. Így ugyanis sokkal kisebb összeget kell majd törlesztened. De láthatod, ez erősen függ a hitelkonsktrukciótól, valamint nem árt egy baromi részletes kalkuláció az összes adat fényében. (De ezt max. a bank tudná elvégezni...)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.