Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) #32577792 válasza erdey_a (#1050) üzenetére


#32577792
törölt tag

mán csak azé kérdezem, hogy fészekrakóra nem vagytok jogosultak?

(#1052) erdey_a válasza #32577792 (#1051) üzenetére


erdey_a
őstag

Mennyiben vinne előre az, hogy fészekrakó, vagy sem? Ahogy néztem, nem nagy a diferencia. Vagy mégis?
Igazából ha nagyon fontos, akkor összeházasodhatunk hipp-hopp. Csak a papír kedvéért.

De mondjuk hogy nem vagyunk jogosultak. Akkor mekkora hitellel kalkulálhatok reálisan?
Az a helyzet, hogy van 3,2 millám kézbe, de ugye ezt nem akarom mind bevinni önrésznek. CSak a felét. TEhát kéne még 5,6 millió a 7,2-es lakáshoz.
Elképzelhető ez? Vagy sok?

Vérboci

(#1053) Montesz válasza erdey_a (#1052) üzenetére


Montesz
csendes tag

A fészekrakóknak a bank új lakásnál 90%-ig hitelez használt lakásnál min 70%.Tehát a fönnmaradó százalékot az önerő képzi!
Ha te egyedülálló ként vennél házat 42%önerővel kellene rendelkezned, a többit kapod csak a banktól.De ha tévednék javitsatok ki!
kéne még 5,6 millió a 7,2-es lakáshoz. -> Egyértelmű fészekrakó

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1054) #32577792 válasza Montesz (#1053) üzenetére


#32577792
törölt tag

majdnem
nem fészekrakóban is lehet akár 85%-ig

(#1055) Montesz válasza #32577792 (#1054) üzenetére


Montesz
csendes tag

Ezt kifejtenéd nekem bővebben? Ilyenről még nem hallottam kivéve a köztisztviselőket és a közalkalmazottakat akiknek többet hitelez a bank

[Szerkesztve]

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1056) erdey_a válasza Montesz (#1053) üzenetére


erdey_a
őstag

És milyen feltételek kellenek a fészekrakóhoz.
Mert én dolgozom régóta, kb 130 nettóm van, de a párom csak 1,5 hónapja van bejelentve minimálbérre. Most kezdett melózni, már egy éve nem talált állást :(

Vérboci

(#1057) Montesz válasza erdey_a (#1056) üzenetére


Montesz
csendes tag

Na most ezt pontosan nem tudom neked megmondani,mert régebben úgy volt a fészekrakó élettársaknál, hogy minimum 1 évig azonos lakcímen kellett lakniuk úgy hogy ezt lakcímkártyával igazolni tudták. Volt olyan variáció is, hogy hitelesített élettársi szerződés kellett...lehet, hogy még mindig az kell!
Valaki tud pontosabbat mondani?

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1058) erdey_a válasza Montesz (#1057) üzenetére


erdey_a
őstag

Hát, ha ezen múlik, akkor iratok olyan papírt. VAgy akár össze is házasodhatunk, ez nem probléma.

Most azt nem tudom, merre kellene indulnom. Mert pénteken megegyeztem a vételárról az eladóval. Most ugye kéne intéznem a hitelt, meg ügyvédet, de fogalmam sincs, hogy mi a menete, mi a sorrend. Először adásvételi kell, aztán hitel? De hogy írom bele az adásvételibe a fizetési ütemezést, ha nem tudom, mennyi hitelt ad a bank. MErt ha nem ad eleget, akkor ki kell valamit talánom.
Tudtok segíteni, mmerre induljak? Hétfőn már szabira jönnék, de nem tudom hol kezdjem az ügyintézést. Ügyvéd is kéne...

Vérboci

(#1059) jeges válasza erdey_a (#1058) üzenetére


jeges
senior tag

[link]

1. beszélj a bankkal, mi a teendő
2. beszélj az ügyvéddel, mi, hogyan kerüljön a szerződésbe


[Szerkesztve]

(#1060) Montesz válasza erdey_a (#1058) üzenetére


Montesz
csendes tag

Merre indulj...bankba...egy jó párat járjál végig mire meglessz a legmegfelelőbb!Ahová nézzél be az a Raiffeisen, az otp, esetleg ELLA de ott nagyon maceráns az ügyintézés állandóan olyan fénymásolatokat kérnek aminek semmi köze egy hitelhez.A többi bankot nem nagyon ismerem

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1061) #32577792 válasza erdey_a (#1058) üzenetére


#32577792
törölt tag

privi ment

(#1062) #32577792 válasza Montesz (#1055) üzenetére


#32577792
törölt tag

pl ellamax

(#1064) rii


rii
nagyúr

önerő nélküli lakáshitelről hallot már valaki valami?

előre is köcce

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1065) #32577792 válasza Kalandor (#1063) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem is mondtam sehol azt, hogy 100%-ot ad :F
a HBÉ max 100%-át is tudja adni, ez megegyezik a fészekrakó által adható összeggel, de rosszabb kondíciókkal
én azt írtam, hogy a forgalmi érték max 85%-át :R

(#1066) erdey_a


erdey_a
őstag

Na, ma elkezdem gyűjtögetni a szükséges papírokat.
Nem túl biztató omen, hogy sem az ügyvédet, sem az önkormányzat ügyfélszolgálatát nem bírom elérni telefonon 1 órája. Gyanítom, hogy nem ez lesz az egyetlen bökkenő :O

Vérboci

(#1068) erdey_a


erdey_a
őstag

No, én is leírom, hol tartok.

Sikeresen találtam egy 53 nm-es panelt Győrben, Adyvárosban, csendes, nyugodt helyen, 4.emeleti, de Teszkó, gyógyszertár, doki, vásárcsarnok és buszmegálló 2 percen belül van.
A ház előtt nyugis utca vezet, hátul pedig családiházas övezet. Mivel 4. emeleti, a családi házak felett ellátni a belvárosig, látszik a városháza is. Ez főleg szilveszterkor jó, mert nem kell becaplatni a tüzijáték miatt, látni innen is :)

A lakást első tulajdonosától egy bácsitól vesszük. Előszoba, WC, fürdő, kisszoba műpadlós, ezeket járólapozzuk ill utóbbi parekttás lesz. A nygaszobában fa parketta van, az marad. Konyha ilyen csempeszerű burkolattal van lerakva, nem rossz állapotú, de valszeg csere járólapra. Ugyancsak szükséges lesz a csempézés és a tapétázás.
Az ajtók jó állapotúak, csak egy mázolás kell, de még glettelni sem nagyon.
Vadiúj műanyagablakok, 2 hete lett cserélve. A tetőszigetelés 2 éve felújítva, ugyancsak nemrég a házban víz és csatornavezeték csere volt.

Itt az alaprajz, én készítettem: [link]

Konyhabútor az eredeti házgyári. Nem rossz állapotú, de biztosan cseréljük.

1,4 milla önrészt akarok beletenni és ha minden jól megy, ungawa-nak hála, otp-s fészekrakós hitel lesz a maradék 5,8.
Minden papírom egyben van, csütörtökön írunk adásvételit, onnantól csak a bank lesz hátra. Reméljük a legjobbakat.

Vérboci

(#1069) Woodslave válasza erdey_a (#1068) üzenetére


Woodslave
nagyúr

pont ilyen a volt szegedi lakásom :)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1071) erdey_a válasza Kalandor (#1070) üzenetére


erdey_a
őstag

Klassz, klassz :R

Vérboci

(#1073) erdey_a válasza Kalandor (#1072) üzenetére


erdey_a
őstag

Nahát, milyen egyszerre haladunk...

Én ma 3-kor írtam alá és fizettem ki a foglalót. :)

Vérboci

(#1075) erdey_a válasza Kalandor (#1074) üzenetére


erdey_a
őstag

Igen, a mi tulajdoni launkon is rajta van, hogy tartozik hozá vlami tároló. Gondolom az alagsorban valami kis ketrec. Panelban ilyenek szoktak lenni. Valami kiseb bútor, vagy dobozok jól elférnek ott. Ahhoz a lakáshoz is van, ahol most szüleimmel lakom, de még soha nem vittünk le semmit, mi sem használjuk.

Mennyi foglalót kértek/adtál?

A banki hitelt te magad intézed?

Vérboci

(#1077) erdey_a válasza Kalandor (#1076) üzenetére


erdey_a
őstag

Tőlem 15%-ot kértek foglalónak.

Az adókedvezményről tudsz? Ha jók az infóim, akkor ha már az idén esedékes az első törlesztő, akkor az idén és tovább négy évig, max. évi 120 ezer Ft adókedvezmény jár. De ha már januárban fizetsz először, akkor ez nem jár.
Én ezért próbálnék igyekezni, de sajnos minden a bankon múlik. Eléggé elhúzódott a dolog eddig, mert nem találtam megfelelő lakást, mefelelő árban.

Vérboci

(#1078) jagada válasza Kalandor (#1070) üzenetére


jagada
őstag

ezt melyik progival csináltad?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1081) ngabor2 válasza erdey_a (#1077) üzenetére


ngabor2
nagyúr

:Y ennek hol lehet utánanézni? és mik az egyéb feltételek? asszem március óta fizetem a részleteket, egy ekkora adókedvezmény nem jönne rosszul. az illetékkedvezmény csak akkor jár, ha igénylem? és ''temészetesen'' csak akkor lehet igénybe venni, ha még nem számolták ki? mert én már befizettem azt a 360k illetéket... a semmiért :(

(#1082) erdey_a válasza Kalandor (#1079) üzenetére


erdey_a
őstag

Úgy öt év, hogy a vásárlás évében és további 4 évig.
Én úgy tudom, hogy csak akkor jár ez a kedvezmény - mivel jan 1-től megszűnik - ha a törlesztést már az idén megkezdjük.
Itt legalábbis ezt írják: [link]

A személyi jövedelemadó (szja) törvény új szabályai fő szabályként 2007. január 1-jén lépnek hatályba. Ekkortól változik a lakáscélú kedvezmény is. Aki szocpol kedvezményt, vagy megelőlegezett szocpolt vett igénybe, az mindaddig jogosult - a 2006. december utolsó napján hatályos szja törvény szerinti - kedvezményre, amíg családi pótlékot kap akár csak egy gyermeke után. Másoknál a kedvezmény a törlesztés induló évében és további négy évig jár. Mindkét esetben feltétel, hogy a lakáshitel felvevők a törlesztést még az idén megkezdjék. (az idén még 6,5 millió forint, jövőre viszont legfeljebb 3,9 millió forint éves jövedelemig jár ilyen adókedvezmény.)



A 40e illetékkedvezmény is csak 8milliónál kisebb értékű lakásra jár.

Vérboci

(#1085) erdey_a válasza ngabor2 (#1081) üzenetére


erdey_a
őstag

Hát hogy hol lehet utánanézni? Jó kérdés. Tegnap egész este ezt böngésztem a neten, de semmi konkrétot nem találtam. Valszeg beszivárgok az apeh ügyfélszolgálathoz.

Az évi max 120e adókedvezményhez az kell, hogy ne keress bizonyos határon felül, illetve az ingatlan étéke is megszabott. Amúgy a bank ad valami igazolást az adóbevallási szezonban, azt csatolni kell majd.

Az illetékkedvezményhez az kell, hogy első lakás, 35-nél fiatalabb legyél és a kéró ne legyen nagyobb értékű mint 8 milla. Erről itt a link: [link]

Kalandor: Az elso lakás megvásárlása nem illetékmentes. Amennyiben a vevo 35. életévét be nem töltött személy és az egész megvásárolt lakás forgalmi értéke nem haladja meg a 8 millió forintot, úgy 50 százalékos, maximum 40 ezer forintos illetékkedvezményben részesülhet a vevo. - Ha pont 8 milla, akkor éppen jó, mert nem haladja meg.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1087) erdey_a válasza Kalandor (#1086) üzenetére


erdey_a
őstag

Az adókedvezményt igen.
Az illetékkedvezményt viszont külön kellett volna kérni. NEkem már az adásvételiben is szerepel erre kitétel.
Így hangzik: ...a vevők egyben kérik az illetékhivatalt, hogy az 1990 évi XCIII. tv. 26.§ 6. bek. szerint sziveskedjék a kedvezményt biztosítani részükre.


ngabor2: Ha 360 volt az illeték, akkor a kéró több volt mint 8 milla, így nem jár a 40e bónusz.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1088) doc válasza erdey_a (#1085) üzenetére


doc
nagyúr

ez csak konkrétan lakáshitelre vonatkozik? gondolom a normál jelzáloghitelre nem (akkor sem ha frissen vásárolt lakásra veszek fel j.hitelt), ugye?

(#1091) erdey_a válasza doc (#1088) üzenetére


erdey_a
őstag

Ez lakáscélú kedvezmény, tehát a lakáshitel törlesztésével kapcsolatos. Tulajdonképpen az adott évben befizetett lakáshitel törlesztőrészletek után jár. Ha nem lakáscélú a hitel, akkor nem jár kedvezmény. :(

Vérboci

(#1092) erdey_a válasza Kalandor (#1089) üzenetére


erdey_a
őstag

Írhatsz gondolom külön is kérvényt.
A szerződés ugye először a földhivatalhoz kerül, onnan meg az illetékhivatalhoz. És alapesetben az adásvételi illetve a vételár alapján kalkulálják az illetéket. (Ha gyanús az ár, ők is kimennek szemlére) Tehát mivel a szerződésből értesül az illetékhivatal a vagyonszerzésről, gondolom ezért jó ha abban is be van írva.

Vérboci

(#1093) Tonyo válasza Kalandor (#1090) üzenetére


Tonyo
őstag

szia!privi ment

(#1094) kp78 válasza erdey_a (#1077) üzenetére


kp78
addikt

Tudtommal foglaló, hivatalosan max 10% lehet, tehát az a plusz 5% már vételár előlegnek/részletnek minősül, és ha elállnál a dologtól akkor az visszajárna.
Tudom nem erre hajtasz, csak gondoltam szólok.
Szóval lehet kérni a vevőtől 30% foglalót is, az akkor sem mind a 30% foglaló.

(#1095) ngabor2 válasza erdey_a (#1085) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ja, igen, akkor erről a 40k-ról beszéltek, amitől elestem. azért a realitásérzékről ennyit... hol kap az ember manapság 8M alatt lakást? én is 400k-val léptem túl ezt az összeget.


amúgy a foglaló nálam kb. 3,5% volt, 300k, mert hirtelen ennyi volt (a lakás kinézése és az előszerződés között 2 nap(!) telt el...)

(#1096) erdey_a


erdey_a
őstag

Ezt találtam a magyarország.hu-n:
A lakás megszerzőjének a vagyonszerzés bejelentésekor (az adásvételi szerződés földhivatali bejelentésével egyidejűleg) írásban nyilatkoznia kell arról, hogy a törvényi feltételeknek megfelel, a kedvezményre jogosult.

Vérboci

(#1097) erdey_a válasza kp78 (#1094) üzenetére


erdey_a
őstag

A foglaló összege a felek szabad megegyezésének függvénye, általában a vételár 5-20 %- a között mozog.
Olyan nagyságú kell legyen, amely komoly hátrányt jelent a szerzõdést szegõ félnek.


Nincs aranyszabály. Megegyezés kérdése. Mi ebben egyeztünk meg. 1,1 milla.

ngabor2: Hát igen, nem könnyű 8 misi alatt találni. Mondjuk én kizárólag olyat kerestem, ami olcsóbb mint 8m, mert nincs nagyobbra pénzünk. Ezzel a 7,2-essel ráadásul 53 nm és csúcsszuper állapotú, jó helyen, megfogtam az Isten lábát.



[Szerkesztve]

Vérboci

(#1098) tildy válasza ngabor2 (#1095) üzenetére


tildy
nagyúr

Vidéken:U Mármint falun.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1099) Tonyo válasza erdey_a (#1097) üzenetére


Tonyo
őstag

privi ment

(#1100) erdey_a


erdey_a
őstag

Na, ezt is megtaláltam...

2007 január 1-t követően a lakáscélú hitelek adókedvezménye megszűnik, de van egy átmeneti rendelkezés, amely szerint, amennyiben a hiteltörlesztését megkezdték 2006 december 31-ig, tehát törlesztettek is, nem elég a hitelszerződést megkötni, ebben az esetben a kedvezmény a jelenleg hatályos szabályok szerint érvényesíthető. Tehát a hitelfelvétel éve és négy év az még a kedvezmény alapjául szolgál, amennyiben a magánszemély a más egyéb követelményeknek megfelel - többek között, hogy a bevallott jövedelme nem haladja meg a 3.400.000 forintot, vagy egyesek esetében a 4.400.000 forintot.


tildy: Győr nem falu :P

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.