Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) kp78 válasza erdey_a (#1097) üzenetére


kp78
addikt

Nem tudom, honnan idéztél, de nekem ezt ügyvéd mondta. Fizethetek én 75% foglalót is, ha az eladó meggondolja magát, akkor sem kapok vissza többet, mint a 10% kétszerese.
(az más kérdés hogy sok ember nem tudja, és esetleg visszafizeti a teljes összegre vonatkozót)
De kérek majd tőle erre vonatkozóan vmi írásosat.

[Szerkesztve]

(#1102) ngabor2 válasza tildy (#1098) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ott lehet, csak oda meg a nép nem igazán akar költözni. az értékbecslő a falusi házunkat (asszem 400 négyszögöles telken van egy 120 és egy 60 négyzetméter körüli ház) valami 5M-re értékelte fel a jelzáloghoz...

3,4M... miért mindig ez a határ? :F szerintük havi bruttó kb. 250-ből meg lehet élni? az nettóban kb. 120. ebből fizet az ember 50-60k lakástörlesztést. e fölött hirtelen 0 lesz a visszaigényelhető összeg?

(#1103) erdey_a válasza kp78 (#1101) üzenetére


erdey_a
őstag

A foglaló mértéke és a foglaló mibenlétének tudomásulvétele a szerződés része. Így ha valaki visszatáncol, akkor a szerződés alapján tisztában van vele, hogy ez mivel jár.

Két fél között, kizárólag kettejüket érintő kérdésekben mindig a megkötött szerződés és nem a jogszabály az irányadó. Persze vanak kivételek, mikor később valaki megtámadja a szerződést, de nem ez a jellemző. 15% a vételárból nem sok. És miattam kérhetett volna 50%-ot is, mert én mindenképpen megveszem a lakást, tehát max neki bukta. (Az más kérdés, hogy nincs annyi pénzem :) )


Itt a jogszabály kivonata:
Foglaló

Foglalót a szerződés megkötésekor, a kötelezettségvállalás jeleként lehet adni. Az átadott pénzösszeg vagy más dolog csak akkor minősül foglalónak, ha a felek kifejezetten annak nevezték. A foglalót a szolgáltatás ellenértékébe be kell számítani, ha erre nem alkalmas, akkor vissza kell adni.

Ha a szerződés nem teljesül, de ezért egyik fél sem felelős - vagy mindkettő az -, a foglaló visszajár. Ha a teljesítés meghiúsulásáért a foglalót adó fél felelős, ő a foglalót elveszti, ha a másik fél a felelős, a kapott foglalót kétszeresen köteles visszatéríteni. A foglaló elvesztése, illetve kétszeres megfizetése nem mentesít a szerződésszegés esetleges további következményei alól, a kártérítésbe azonban a foglaló értéke beszámít. A túlzott mértékű foglalót a bíróság mérsékelheti


És maga a törvény: [link]
A XXIII fejezetnél.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1104) Tonyo válasza erdey_a (#1100) üzenetére


Tonyo
őstag

privi re

(#1105) tildy válasza erdey_a (#1100) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem is neked írtam:P

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1106) erdey_a válasza ngabor2 (#1102) üzenetére


erdey_a
őstag

Hát... sokan örülnének, ha lenne havi 250 bruttójuk. Ami szeptember 1-ig egészen pontosan 149.500 forintos nettó fizetés :) Nem olyan rossz az. Én már csak tudom, pont ennyim van :)
Lehetne több, de én a havi 50-60 ezret erre vállalom be. Mondjuk a párom si dolgozik természetesen.

Tanulság: tessék pártválasztani és együtt minden könnyebb.

Vérboci

(#1107) kp78 válasza erdey_a (#1103) üzenetére


kp78
addikt

Én a legrosszabra gondoltam, ha megtámadják a szerződést :DDD
Hiába nem jellemző, nagy összegnél már lehet per belőle.

(#1108) erdey_a válasza kp78 (#1107) üzenetére


erdey_a
őstag

előfordulhat, persze. De egy 7,2 millás lakás esetében 10 vagy 15% édesmindegy.

Vérboci

(#1109) Ariadne válasza kp78 (#1107) üzenetére


Ariadne
őstag

A max 10% foglaló hülyeség (már bocs), valszeg félreérthetted, ügyvéd ilyet nem mond (ha mégis komolyan gondolta, menekülj... :DDD )

Per sajnos akármikor lehet rengeteg okból, ha használt lakást veszel, eladók ''feltűnő értékaránytalanság'' miatt szoktak nekibuzdulni, vevőként meg a rejtett hibák kapcsán - újnál meg a kivitelezési hibák jönnek ezerrel. Szóval még a foglaló az egyik legkisebb (összegű) dolog, amin pereskedni lehet egy lakással kapcsolatban. :)

A foglaló adásának fontos eleme, hogy egyrészt benne kell legyen a szerződésben kifejezetten, hogy x összeget foglalóként adtál, másrészt ennek tényleges szerződésnek kell lennie, mivel csak a szerződés megkötésekor lehet ezt adni (tehát önmagában kockás papíron leírva, hogy átadtam ezennel x Ft foglalót, nem jelent semmit, szerződés hiányában).

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1110) #32577792 válasza Ariadne (#1109) üzenetére


#32577792
törölt tag

sajnos lehetnek ilyen ügyvédek :O
én most olyat fogtam ki, aki a fél szocpol összegén vitatkozott velem. LOL

(#1111) zfarkas


zfarkas
senior tag

Helló!

Bankok részéről mi a hitelszerződés, illetve folyósítás előfeltétele?
Szitu: új lakás, 2007 januári átadás, társasház lesz, alapítására vonatkozó kérelmet eladó benyújtotta, széljegyen szerepel. A mintaszerződést, amit feleségemmel kaptunk az alábbiak szerepelnek a fizetési ütemezésről:
- 10% szerződéskötléskor,
- önrész többi része műszaki átadás után max 15 nappal,
- fennmaradó vételár (hitel) jogerős használatbavétel után max 8 nappal.

Kinéztük a K&H-t, Ft hitelt ott találtuk a legolcsóbbnak. Fontos szempont volt továbbá, hogy előtörlesztésnek nincs extra díja, és 1-2 éven belül lejár két Fundamentánk.
Ha jól emlékszem, a K&H szerint a hitelt csak akkor tudják utalni, ha a telek tulajdoni lapjának albetétesítése megtörtént. Ez a K&H-s tanácsadók szerint a használatbavételi engedély után min 1 hónappal történik meg. Vagyis kicsúsztunk a fenti 8 napból, és bukó van.
Valakinek hasonló tapasztalata?
Ja igen, vennénk fel szocpolt is (illetve megelőlegező kölcsönt). E támogatás folyósításának mi a feltétele? Mármint, földhivatali oldalról...

Köszi, üdv,

Zoli

Raw Dark Pure

(#1112) #32577792 válasza erdey_a (#1108) üzenetére


#32577792
törölt tag

megvan!!!

(#1113) ladybug


ladybug
őstag

A múlt héten volt itt az értékbecslő helyszíni szemlézni. A készültséget 90 %-ra tartotta, és a jövő héten már utalják is a félszocpol ezen részösszegét.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1114) erdey_a válasza #32577792 (#1112) üzenetére


erdey_a
őstag

Ezer hála és köszönet! :R Ez az év legjobb híre!

Lehet hogy megdumálom az eladóval, hogy ha már kiköltöztek, de még a pénz nincs folyósítva, addig is felvonulnék a mesterekkel és nekiugranék a felújításnak. Hátha még karácsony előtt be tudnánk költözni. Talán belemennek... Végülis így már nincs sok rizikó.

Vérboci

(#1115) tbs válasza erdey_a (#1114) üzenetére


tbs
addikt

Komplett szabadulás..? Jó is az. ;) (De ez nem az igazi szabadulás párodnak..!)

Építkezésünk húzódik... Építész/gépész mesterek kotlanak a problémákon. :DDD Így a hiteles ámokfutás is alábbhagyott, majd jövő év elején megin' nekimegyek.

(#1117) KMan


KMan
őstag

20 éves tanulóként kapok lakáshitelt ha nincs havi fix keresetem? És ha vállalkozó vagyok? És ha van fedezetem? bigthx:R

szerk: sy h nem nyalazom vegig a topicot.

[Szerkesztve]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1118) #32577792 válasza erdey_a (#1114) üzenetére


#32577792
törölt tag

meglepően gyorsak voltak, a közjegyző meg nem rajtuk múlik

(#1119) #32577792 válasza KMan (#1117) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha van megfelelő fedezeted, kaphatsz jöv vizsgálat nélküli hitelt

(#1120) KMan válasza #32577792 (#1119) üzenetére


KMan
őstag

megfelelo fedezet alatt mit ertessz?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1121) #32577792 válasza KMan (#1120) üzenetére


#32577792
törölt tag

lakóingatlan, általában min. 5millió forgalmi értékkel és lehetőleg nem vályog

(#1122) gorcseviván


gorcseviván
csendes tag

Hali mindenkinek!

Lizingelt itt már valaki lakást?

Mi a párommal szeretnénk lizingelni egy kis lakást Pesten, de teljesen járatlanok vagyunk a témában.

Esetleg ha valaki tudna segiteni hogy melyik bank adja a legjobb feltételeket, azt megköszöném.

Amiga RULEZ!!

(#1123) #32577792 válasza gorcseviván (#1122) üzenetére


#32577792
törölt tag

kis cégeket kerüld!
a többit meg nézd végig az interneten, Balinov elkezdte, de ha jól tudom, más lett
/lesz belőle :F
díjakban az SCD a legjobb, szerintem...

(#1124) erdey_a válasza #32577792 (#1118) üzenetére


erdey_a
őstag

Igen, meglepően gyorsan ment minden.
Végülis 1 hete adtad csak be a papírokat, kedden volt értékbecslés és ma pénteken már döntöttek is. Kellemeset csalódtam :)

Innen már annyira nem aggódok. A lényeg, hogy a novemberbe mindenhogy belefér a dolog.

Vérboci

(#1126) #32577792 válasza erdey_a (#1124) üzenetére


#32577792
törölt tag

ez lenne az előírás: értékbecslés után 5 napon belül döntés kellene, hogy legyen, sajnos nem mindenhol tartják a határidőket :(

(#1127) KMan válasza #32577792 (#1121) üzenetére


KMan
őstag

es amennyiben a lakoingatlan mar terhelt, akkor fel tudok ra venni meg egy lakashitelt, vagy elotte tehermentesiteni kene? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1128) #32577792 válasza KMan (#1127) üzenetére


#32577792
törölt tag

az attól függ: előbb ott próbálkoznék, akinek a jelzálogjoga van rajta, kérdés, hogy mennyire értékelte és mennyit ad max. ezek után néznék szét hitelkiváltás és plusz hiteligénylés miatt.
ki terhelt? mennyit? mennyi volt a hitelbiztosítéki ( vagy fedezeti érték) érték?

(#1129) ladybug válasza KMan (#1127) üzenetére


ladybug
őstag

Kb 4 éve vettem fel önkormányzati támogatást (600 ezer ft), amit még 6 évig törlesztenem kell. Jelzálog van tehát a házon, amit idén bővítettünk, és ehhez vettünk fel az otp-től hitelt + félszocpolt (3,3 millió+ 1,2 millió). A bank minden probléma nélkül elfogadta a hitelkérelmünket, sőt azóta már meg is kaptuk, de azt kérte, hogy az önkormányzat adja át az elsőbbséget a jelzálogban neki. Ezt egy papírral el is intéztem, és akkor rendben volt minden.
Tehát lehet az ingatlanon jelzálog. Inkább a kérdés az, hogy mekkora összegű teher van rajta.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1130) KMan válasza ladybug (#1129) üzenetére


KMan
őstag

ungawa es ladybug koszonom, utana fogok nezni, a szerzodesek vmelyik fiok legaljan vannak, es en nem tudom fejbol az adatokat.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1131) #32577792 válasza ladybug (#1129) üzenetére


#32577792
törölt tag

önkormányzati, munkáltatói hitel, szocpol lehet teherként, ha azok a bankot beengedik megelőző ranghelyre, illetve ha csak szocpol van és támogatott hitelt ad a bank, akkor nem is kell külön engedély

(#1132) erdey_a válasza Kalandor (#1125) üzenetére


erdey_a
őstag

igen

Vérboci

(#1133) erdey_a válasza Kalandor (#1125) üzenetére


erdey_a
őstag

Jövő héten szerződéskötés :C (mármint a bankkal)

De szép lenne az új kuckóban karácsonyozni... :B
Ha jól szervezem a dolgokat, akár össze is jöhet.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1135) #32577792 válasza erdey_a (#1133) üzenetére


#32577792
törölt tag

meg lesz az!

(#1136) ladybug


ladybug
őstag

Komolyan ez basz@rás. Még a félszocpol után is képesek voltak 18 ezer ft-ot elkérni. :( :(((

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1137) #32577792 válasza ladybug (#1136) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát, nem jellemző a bankokra, hogy ingyen dolgoznak...
de remélem nem ért váratlanul, mert benne van a hirdetményekben

(#1138) erdey_a válasza #32577792 (#1135) üzenetére


erdey_a
őstag

Hát a lakás meglesz karácsonyig, az nyilvánvaló, csak még azon gondolkozom, hogy a felújításnak neki álljak-e, illetve neki tudok-e állni az idén. Mert a felújítás legalább egy hónap. Felújítani csak úgy érdemes, ha még nem költöztünk be.
Ilyenkor télen a festék, meg a tapéta is lassabban szárad. Meg aztán karácsony előtti hetekben már bútort sem nagyon fogok tudni venni.
Meg ugye az is kérdéses, mikor költözik ki az eladó, bár ez csak napok kérdése ha igaz.

Azért elkezdek puhatolózni néhány mesterembernél, tunák-e vállalni még az idén a burkolást, festést stb.
Legfeljebb a bútorok maradnak jövő évre, addig meg átvisszük ami van és dobozokban lakunk egy-két hónapig. Annak is megvan a varázsa :)

Vérboci

(#1139) ladybug válasza #32577792 (#1137) üzenetére


ladybug
őstag

Az, hogy fizetni kell, sosem ér váratlanul. Csak az összeg érte az, ami miatt kibukok. :(

Nem várom el, hogy ingyen dolgozzanak, miért is tegyék? Az ügyintézők zöme kb 90-100 ezer ft-ot visz haza (jobb esetben). Tehát az én pénzem kivétele, szerzősédkötés stb után járó jutalék sokszor nem az ő zsebükbe megy. Akkor hová kerül ez a sok pénz?
Mindegy....

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1140) fokukac válasza ladybug (#1139) üzenetére


fokukac
nagyúr

hogyhogy hova? hát a részvényesekhez. :P
bankrészvényesnek lenni jó.
nem lakást kell venni, hanem bankrészvényt... ;]

---------------------

egyébként én is most nézegetem a hitellehetőségek után olvasgatom az apróbetűs kondíciókat, és hát nem vagyok túl lelkes...

egyszerűen hihetetlen, kérek kölcsön a banktól, tegyük fel, hogy folyósítja. úgy kezdi, hogy egyből (tán m ég aznap) visszavesz belőle ilyen-olyan jogcímen 150 ezer ft-ot. egyszerűen hihetetlen.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1141) ladybug válasza fokukac (#1140) üzenetére


ladybug
őstag

Na, igen. A hitelem története:[link]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1142) #32577792 válasza fokukac (#1140) üzenetére


#32577792
törölt tag

érdmes az akciósokat átnézni: van ahol csak hitelkeret beállítási díj van, van ahol csak közjegyzői díj,

(#1143) degu válasza #32577792 (#1142) üzenetére


degu
senior tag

Nemtom mit gorcsoltok?! :Y
Van ingyenhitel,azonnal,Neked csak annyit kell tudni,hogy mit akarsz vasarolni,a tobbi a bank dolga,az elso reszletet ok fizetik helyetted,fedezet sem kell...kezes sem kell...miert bujkalsz a hitelezoid elol?A bank atvallalja ezt a gondod is!
egyaltalan...semmi se kell,csak felmarkolni a penct! Igy van! Nem csak olvastam,hanem hallottam a radioban,meg a TV-ben is! / Naponta 528 x !/
/Igaz ugyan,hogy az aprobetus reszt nem olvastam el...de nem hinnem,hogy abban meroben mas lenne! :P /
A kamatokkal meg mit elegedetlenkedtek? Masfel milla utan,egy honapra kaptam tobb,mint 1000.-Ft kamatot!

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1144) #32577792 válasza degu (#1143) üzenetére


#32577792
törölt tag

ennek most mi köze az én hozzászólásomhoz? :F

(#1145) Mazso


Mazso
csendes tag

Sziasztok!
Új lakás vásárlás előtt állunk önerő nélkül. A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan bank ahol a megelőlegezett szocpol önerőnek számít. Esetleg sikerült már közületek valakinek így lakást venni? :F

(#1146) ladybug válasza Mazso (#1145) üzenetére


ladybug
őstag

Ha jól tudom, minden banknál a szocpol, félszocpol önerőnek számít.
De ungawa itt a hozzáértő ember, ő biztosan mindenre tud neked választ adni.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1147) Mazso válasza ladybug (#1146) üzenetére


Mazso
csendes tag

Azt tudom, hogy a szocpol önerőnek számít, de mivel még nincs gyerekünk, nálunk csak a megelőlegező szocpol jöhet számításba. Viszont valahol azt olvastam, hogy a bankok ezt inkább levonják a hitelből. Jelzálogot nem szeretnénk egyik szülő házára sem, ezért érdekelne a megelőlegező szocpol. Egy pár napja már bújom a netet, próbálom összeszedni az infókat a témával kapcsolatban, de már kezdek belekeveredni. Már a lízingel is megbékéltem, de mikor jobban utánanéztem kiderült, hogy itt vidéken nem igazán működik. Ha jól tudom akkor a lízingcégek csak a velük kapcsolatban álló beruházó cégek álltal épített lakásokat lízingelik.

(#1148) #32577792 válasza Mazso (#1147) üzenetére


#32577792
törölt tag

mivel ez kvázi egy ''kölcsön'', amit nem kell törlesztened - a megadott időszakra - valóban kölcsönként kezelik és beszámolják a hitelösszegbe, bár ha jól emléxem a khb nem így teszi, bár erre most nem esküszöm meg.
hol szeretnél és milyen összegben vásárolni?
házasok vagytok?

(#1149) kp78 válasza #32577792 (#1148) üzenetére


kp78
addikt

Én úgy tudom, hogy a KHB csak fészekrakónál fogadja el a megelőlegezőt önerőként, máskülönben beleveszik a hitelösszegbe.

(#1150) Mazso válasza #32577792 (#1148) üzenetére


Mazso
csendes tag

Tatabányán szeretnénk új lakást egy lakóparkban. A felső határ kb 15M Ft. A kettőnk jövedelme kb 300e. Egyenlőre még nem vagyunk házasok, de már nem sokáíg. Sajnos nem tudom tovább halogatni a dolgot, már csak a lakás miatt sem. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.