Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) #32577792 válasza Mazso (#1150) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, a megelőlegező külcsönhöz kell a házasság :W
meg egy 10% önerő kell
kérdezd meg Kalandort, ő az ersténél vesz fel és ott, ha jó a jövedelem, van önerő nélküli hitel is. illetve még az ellának is van az ellamax.

[Szerkesztve]

(#1152) #32577792 válasza kp78 (#1149) üzenetére


#32577792
törölt tag

ott sem, mert az meg FHB-s hitel :(

(#1154) erdey_a válasza Kalandor (#1153) üzenetére


erdey_a
őstag

Ha mást nem, ennyit személyi kölcsönre is felvehetsz.

Vérboci

(#1155) Mazso


Mazso
csendes tag

Ma voltunk egy ingatlanirodában. Azt mondták, hogy fészekrakóval vehetünk náluk egy most épülő lakóparkban önerő nélkül lakást. Az Erste bankal állnak kapcsolatban.

(#1156) #32577792 válasza Mazso (#1155) üzenetére


#32577792
törölt tag

gyerek? jövedelem elég?

(#1157) Ariadne


Ariadne
őstag

Kicsit off, de nem tudtam hirtelen jobb helyet.

Kinéztünk egy helyes kis társasházas zuglói építkezést, minden nagyon szép és jó velük, egyedül egy gond van - a Rákos patak partján futó 120 kV-os :Y (120000V, váááá) vezeték ott fut a ház előtt, egy egysávos út, járda, meg némi előkert választja csak el, és arra nézne az erkély, sacc 20-25 méter összesen... A nem bizonyított káros hatásokról olvastam már mindenfélét, viszont állítólag a forgalmi értéke is sokkal alacsonyabb a távvézeték közeli lakásoknak - van erről valakinek tapasztalata, ismerete esetleg? Mert nagy dilemma, hogy kiejtsük-e emiatt az eddig pont a legjobbnak tűnő lakást.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1158) #32577792 válasza Ariadne (#1157) üzenetére


#32577792
törölt tag

tipikus dolog: nem zörög a haraszt, ha...
ez olyan, mint a mobiltelefon sugárzás: vannak akik állítják, hogy káros, vannak, akik azt mondják, hogy ez nem bizonyított! tehát nem azt, hogy ez hülyeség, hanem NEM BIZONYÍTOTT( vagy csak nem fofadják el?).
de ez sajnos igaz, gondolj csak azokra az utakra, ahol jelentősen megnőtt a környezeti terhelés (pl gépjármű forgalom), jelentősen estek az árak és szinte eladhatatlanok az ingatlanok.
én most autóvásárlással vagyok így: van egy keretem, ami elég egy 2002-es évjáratú rönyóra, vagy 2000-es passatra. nem tudok dönteni, mert tudom, hogy utóbbi sem jobb sokkal, fapados, unalmas, de ha valamikor elszeretném adni, talán könyebb lenne...

(#1159) tildy válasza #32577792 (#1158) üzenetére


tildy
nagyúr

Pedig csak fizika az egész: árammal átjárt vezető maga körül mágneses teret hoz létre.
A tér erőssége pedig a távolság függvényében exponenciálisan csökken (emlékeim szerint).
Azért mondjuk nem igazán ajánlott túl közel lakni hozzá.
Csak egy példa: vonatra vártunk egy állomáson, rajtam bakancs (jó vastag szigetelés) , párom fülét szó szerint ''megráztam'', mikor megsimítottam az arcát.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1160) #32577792 válasza tildy (#1159) üzenetére


#32577792
törölt tag

aha, kiakartad ''nyírni'' a párod ;]
és ezért vetted fel a bakancsot :C

(#1161) fokukac válasza tildy (#1159) üzenetére


fokukac
nagyúr

feltöltődtél elektrosztatikusan.
és ettől estek a környéken az ingatlanárak.. ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1162) tildy válasza fokukac (#1161) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazad van,a példám rossz volt, mert nem a mágeses térre vonatkozott. (mondhatni a kettőnek (a példának, és a mágneses térnek) semmi köze egymáshoz)
Viszont nem hinném, hogy hasznomra válna biológialig, ha sokáig kéne ott élnem.

És az ingatlanáraknak pedig valószínűleg a biológiai hatáshoz van köze.

Mondjuk elég könnyen meg lehet csapolni vasúthoz, nagyfesztávvezhez közel az ''áramot'':)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1163) Ariadne válasza tildy (#1162) üzenetére


Ariadne
őstag

''Mondjuk elég könnyen meg lehet csapolni vasúthoz, nagyfesztávvezhez közel az ''áramot''''

120kV-nál nem vagyok biztos benne, hogy túlélhető a dolog... :DDD

Azt hiszem, egyre kevésbé van kedvem ahhoz a lakáshoz... Pedig 50 m2-en még a konyhán is volt ablak, cirkós, és legalább 4-5 ablaka volt összesen - aki keresett már új építésű lakást, tudja, milyen kincs az. :O Hiába 13 méter a minimum távolság, ami megvan, nem szívesen kockáztatnám magunk meg majdani gyerekünk(eink) egészségét.

Hmmm, viszont hátha leviszik földkábelbe, az milyen jó lenne! Úgy gondolom valamivel jobb lehet, kivéve ha valaki elkezd ásni egy munkagéppel - zzzzz... :DDD

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1164) tbs válasza Ariadne (#1163) üzenetére


tbs
addikt

Induktív csapolásnál ~veszélytelen és előnyös a 120kV. Csak egy ügyesen telepített, hosszabb ''kerítés'' kell. :DDD

Mo.- nem sok helyen van 120kV-os távvezeték. Én elkerülném a helyet, kivéve, ha nyugdíjas lennék.

(#1165) fokukac válasza tildy (#1162) üzenetére


fokukac
nagyúr

najó, hogy a példádnál maradjunk, velem már tényleg esett meg olyan,
hogy nedves novemberi időben, amikor átmentünk a barátnőmmel egy ilyen vezeték alatt, csendben ráztuk egymást, ahogy fogtuk egymás kezét.
párás, nedves időben, ha aláállsz, lehet hallani egy zizegést is...



[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1166) erdey_a


erdey_a
őstag

Tegnap egy tapasztalattal gazdagabb lettem...
Nem akarok közjegyző lenni. :D
Nem lehet egyszerű naponta 6-8 lakáshitel szerződést felolvasni.
Mondjuk végighallgatni sem könnyű. :)
De megvan a szerződés, meg minden. Hétfőn viszem az utolsó papírokat, pénteken ha minden OK, az eladó megkapja a jussát.

Viszont úgy tűnik, sajna csak hó végén költözik ki a figura. Pedig én már kezdeném a felújítást, hogy ott karácsonyozzak :O

Vérboci

(#1167) tildy válasza Ariadne (#1163) üzenetére


tildy
nagyúr

120kV-nál nem vagyok biztos benne, hogy túlélhető a dolog...
HEHE: pedig de: felálítasz mellé egy póznát vezetékkel megfelelő módon , kb 1 méterre , majd onnét elvezeted , amire szükséged van ;]
De tbs ötlete még jobb :) (tbs csak nem te is villanyász? )

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1168) tbs válasza tildy (#1167) üzenetére


tbs
addikt

Villanyosmérnök és műszerész dr., szolgálatára. :D

(#1170) #32577792 válasza erdey_a (#1166) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem készült fel rá, hogy ilyen gyorsan kell költöznie :DD
segítsetek neki :))

(#1171) #32577792 válasza Kalandor (#1169) üzenetére


#32577792
törölt tag

és a hitelfolyósítási díj.

fizettél már ilyet? ezek szerint már ez is annak minősül, de a sok keresgélés helyett, én ezt javaslom:
[link]
más ügyben én is anpokig keresgéltem a neten, aztán felhívtam és korrekt tájékoztatót kaptam, 2 perc alatt :W

(#1173) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Egy pénzügyi tanácsadó cégnél dolgozom, ha kellene segítség hitelfelvételhez vagy előtakarékossághoz, állami támogatások igénybevételéhez, írjatok egy pü-t.

Nektek nem kerül semmibe, mert a bankoktól kapunk jutalékot (akárcsak a banki hitelügyintézők). Az összes bankkal szerződésben állunk, szóval a teljes termékpalettáról tudunk ajánlani (nem csak egy bank termékeit, mint pl egy otp-s hitelüi.)

(#1174) honey007 válasza KilgoreTrout (#1173) üzenetére


honey007
csendes tag

DM!!!
A hitelügyintézők 99,99% nem csak egy pénzintézettel szerződik, az lenne csak merész dolog a részükről!
Viszont volt ismerős, aki pénzügyi tanácsadói céghez ment és szó nélkül köttettek velük életbiztit, hitelt sem kaptak volna annyit, amire szükségük lett volna, legalább a biztit felmondták időben.
A ''csak'' hitelügyintézőnél meg megkapták a kért összeget és szó nem volt életbiztosításról vagy bármi előre megkötött dologról.
Általánosságban...

[Szerkesztve]

Azért mert itt most leszek újonc, nem jelenti azt, hogy mindenhez értek!

(#1176) honey007 válasza Kalandor (#1175) üzenetére


honey007
csendes tag

Én meg úgy tudom, hogy ezt hívják árukapcsolásnak, ami jogszabályellenes.
Egyébként meg lehetőséged van arra, hogy a kötvény átvétele után 30 nappal - ha jól emlékszem- felmondjad a szerződést és visszakapod a befizetett pénzt - persze a biztosító levonja a jogos költségeit- és ezzel megszűnik a szerződés.

Azért mert itt most leszek újonc, nem jelenti azt, hogy mindenhez értek!

(#1178) erdey_a válasza Kalandor (#1175) üzenetére


erdey_a
őstag

Velem csak lakásbiztit, de ez természetes. Életbiztire rá sem kérdeztek.
(igaz, ha jól emlékszem, besimliztük a hiteligénylésbe, hogy van :) )

Vérboci

(#1180) KilgoreTrout válasza honey007 (#1174) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Életbiztosítást azért ajánlott hitel mellé kötni, mert bármi történhet a fő keresővel a családban (amire persze senki sem számít, de sajnos nem egy ilyen eset van) és akkor ott marad a család lakás/ház nélkül, ráadásul lehet, hogy még a házon felül is van követelése a banknak.
Legalább egy kockázati éb-t (havi 1-2000 ft, viszont csak halál vagy rokkantság esetén fizet) ajánlott kötni mindenképpen, szerintem ennyi pénzt megér a család biztonsága.
Sokan vannak, akik mondjuk keresnek 100ezret és átlag hetvenet költenek, aztán a maradék 30 ezerért meg akarnak hitelt. Szerintem ez hatalmas felelőtlenség. Nem számolnak az előre nem tervezett kiadásokkal, azzal, hogy esetleg kirúgják őket, nincs semmi biztonsági tartalékuk.
Mi álatlában úgy ajánlunk bármi befektetést/hitelt, hogy a harmincezerből mondjuk maradjon neki legalább 7ezer havonta, ami biztonsági tartalékot képezhet.
Évente többezer! lízingelt/hitelre vásárolt autót vesznek el a bankok Mo-n, pedig ugye azért egy autóhitel jóval rövidebb távú, mint egy lakás. Egyszerűen nem tudja senki sem elképzelni, hogy bármi váraltan dolog történhetne vele, aztán meg sír, hogy a szemét bank elvette az ingatlanát/kocsiját. és a bankok tényleg elég mocsok módon járnak el azokkal akik nem fizetik rendesen a hitelt. (olvassatok vissza a bankok, kölcsönök, Mo. topicban és meglátjátok miért éri meg a bankoknak olyanoknak hitelt adni, akik nem tudják fizetni. Hasonló eseteket írnak a zugugyved.blog.hu-n is, mondjuk ott konkrétan az autóhitelekről)
Gondolkozzatok el ezen.

Amúgy a privát pénzalaphoz kötött életbizti az egyik legjobb befektetés (már ha van időd kivárni a futamidő végét)

Uff. :)

(#1181) #32577792 válasza erdey_a (#1178) üzenetére


#32577792
törölt tag

ez pontosan így volt, kérdezték is, de mondtam, hogy már van :U

(#1182) #32577792


#32577792
törölt tag

tapasztalat: nagyon sok életbiztivel kombinált hitelt adtam el, már több, mint egy éve, egyet sem. oka: akik ezt választották, sokkal nehezebben tudják fizetni, ha lehetőségük van, inkább kiváltják(juk) őket, de ezzel megint buknak valamennyit. ha UL tipusú, akkor meg alapból kicsi az életbiztosítási szolgáltatás, tehát semmit nem ér, csak akkor, ha van mellé kötve kiegészítő, akkor meg elegendő egy kockázati, vagy egy síma bankkártya biztosítás évi 5-10eFt-ért!
Kalandor: ahogy fentebb írták, kötvény átvétele után megteheted símán! Csak fontos, hogy át kell venned a kötvényt és ezt nekik kell bizonyítani, tehát aláírásoddal, vagy tértivevény, de úgy emlékszem, hogy az életbiztis kötvényeket nem lehet postán kiküldeni.
Az a probléma, hogy a bankok szerződnek a biztosítokkal és van nekik is tervszámuk, valamint kapnak nagyon-nagyon szép jutalékot, ezért sózzák rád, meg kell nézni a közjegyzői szerződést, hogy benne van-e szerződéskötési/folyósítási feltételként. Van ahol bezáradékolják ezeket, pl. az ELLA is! Ez akkor szokott megtörténni, ha alapvetően halasztott tőketörlesztésről beszélünk, ekkor ugyanis nem fizetsz a banknak közvetlenül tőkét, hanem a biztosításba, és amikor lejár, akkor a biztosító utal a banknak, de ekkor záradékolják a biztit és a közjegyzőiben is szerepel a tőkefizetés ilyetén módja.

(#1184) #32577792 válasza Kalandor (#1183) üzenetére


#32577792
törölt tag

mert csak az lehet, kivéve, ha halasztott tőketörlesztésről beszélünk, és szerintem itt nem erről van szó...

(#1187) #32577792 válasza Kalandor (#1186) üzenetére


#32577792
törölt tag

a szerződésekben (amiket én ismerek) nem szokott szerepelni az egyszeri tétel: folyósítási díj, értékbecslés, közjegyzői díj.
kérdezz rá holnap, ha akció volt, biztosan nem kell megfizetni, bár szoktak olyat csinálni ezek a bankok, hogy nem mindegyik konstrukciót árazzák így be...

(#1188) tildy válasza Kalandor (#1186) üzenetére


tildy
nagyúr

Na azt hiszem ezek után mégjobban nem fogunk emrni belevágni egy lakáshitelbe,....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1190) erdey_a válasza tildy (#1188) üzenetére


erdey_a
őstag

Azért én itt vagyok pozitív példának :)

1 hónap alatt lezajlott az egész és minden jól sikerült.
A közjegyzőit és az értékbecslést engedték el. Keretbeállításit vagy mit kell fizetnem (iilletve már fizettem is), illetve az LTP-hez számlanyitást. Meg valami lekérdezést pár ezerért.
A lakásbizti összege roppant barátságos, mégis tartalmas. Kaptam 20-25% kedvezményt az LTP és a csoportos beszedés miatt is.

ungawa: Említetted ezt a kártyabiztosítást. Amikor mondtad, megtetszett, hogy nem túl költséges, ugyanakkor mégis egy kis biztonsági szál lehet. De nem ajánlották fel a bankban, én meg elfelejtettem :( Ilyet köthetek akármikor ugye? Mert kedden megyek be a maradék papírokkal és akkor megkötném... Vagy ez direkt a lakáshitellel összefüggő dolog?

Vérboci

(#1191) #32577792 válasza erdey_a (#1190) üzenetére


#32577792
törölt tag

amint megvan a bankkártyád bemész bármelyik fiókba, de célszerű oda visszamenni és kéred, hogy szeretnél ilyet. 4900, 5900, 9900Ft éves díja van és 1000X összeget fizet, baleseti halál esetén
lakás biztire kaptál 20% kedvezményt - 5-öt folyószámlás fizetés és 15-öt LTP miatt.
3200-3300Ft a Takarnet lekérdezés ára, folyósítás előtt

(#1192) erdey_a válasza #32577792 (#1191) üzenetére


erdey_a
őstag

Nemsokára megyek az ügyvédhez a maradék papírokért, aztán meg a bankba.
Azthiszem, megköttetem ezt a biztit is. Talán a közepeset.
Köszi az infót.

Vérboci

(#1193) Ariadne válasza tbs (#1168) üzenetére


Ariadne
őstag

Hálás köszönetem az infókért Tildynek és tbsnek :R . Ha a villányossággal ilyen közeli :DDD ismeretségben lévőként azt mondjátok, jobb elkerülni, akkor azt hiszem, jobb elkerülni. Bár most kérdeztem meg az építtetőt, állítólag 50 m-re van. Nemtom, nekem nem tűnt annyinak... Váááá...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1196) fokukac


fokukac
nagyúr

ezt most láttam, ez sem egy túl korrekt magatartás :
[kép]

:(
kicsit nagy a marzs.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1197) fokukac válasza Kalandor (#1195) üzenetére


fokukac
nagyúr

én nemrég adtam el lakást, és a vevő szintén erste hitelt vett fel.
a bank csak azután utalt, miután aláírtuk a lemondó nyilatkozatot. :Y

szóval erre azért készülj fel lélekben, lehet, hogy lesznek még ezzel problémák.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1198) erdey_a válasza fokukac (#1197) üzenetére


erdey_a
őstag

Igen, ez engem is meglepett Kalandor írásában.
A folyósítás feltételei közt szerepeltette a bank (OTP) a lemondó nyilatkozat meglétét, sok egyéb mellett.
Múlt csütörtökön megirattam, hétfőn bevittem, holnapután megy a bácsi a pénzért.

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.