Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Balinov válasza #32577792 (#849) üzenetére


Balinov
félisten

ja,ez igaz.köszi Neked és Woodslave-nek is.viszont ha az építtetőnél nem a lakhatási hanem a hasnyálatbavételi engedély után érdeklődsz,már szabatosabban hangzik,és olyan érzést kelt(het) benne,hogy nem érdemes szarakodni veled,és talán nem baß át...annyira.

1ébként 1 órája hívtak vissza az építtető cégtől,hogy sajnos nem mennek bele az ingatlanlízingbe,mer hogy nekik még olyan nem volt,túl bonyolult,satöbbi. fax kivan!

ja,mégegy adalék: anyósom városházi tanácsos barátnője utánanézetett a kiszemelt lakásnak és annak építtetőjének.pontosan nem tudom,mit mondtak neki (nem én bezséltem vele) de azt mondta a városházán a felelős tag,hogy semmilyen papírja a lakásnak/háznak nincs rendben,meg hogy nincs lóvéja a cégnek befejezni (gyk .kulcsrakészen átadni,ahogy mi szeretnénk) a lakást...kis mai magyar győri építőipar...mind1,leszarom :( szerencse a szerencsétlenségben,hogy legalább nem ugrottunk bele egy olyan kecóba,amivel hivatali szinten hónapokig,neadjisten évekig szopnánk,mint a torkosborz.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#852) #32577792 válasza erdey_a (#847) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ebben az esetben nem lehetne eladni a lakásokat a büdös életben sem. Gyakorlatilag mindenki hitelre veszi, de hitelt csak akkor kapna ha lenne ilyen papír. De ilyen papír csak akkor lesz ha mindeni kap hitelt. Nem így megy ez...

tehát, az építési vállalkozó vesz egy építési területet, annak lesz egy hrsz-a, erre épít mondjuk 30 lakást, ennek mindnek lesz egy önálló hrsz-a, ami majd az eredetiből származik és x albetét lesz hozzárakva. amíg nincs használatba vételi engedély, addig ez csak egy telek. amint elkészültek a lakások, megtörténhet azok telekkönyvezése, használatba vételi engedéllyel történő ellátása. nagyobb projecteknél ezért van több ütemterv, így hamarabb át/eltudják adni a lakásokat.
nem igaz, hogy csak akkor kaphat hielt, ha van használatbavételi engedélye, mert megállapodhat a kivitelezővel, hogy szakaszosan kéri a pénzt és ilyenkor a bank szakaszosan fog fizetni, ahogy készül az igatlan, de ha nem így állapodnak meg, akkor a teljes összeg kifizetéséhez kell a használatbavételi engedély.

(#853) Balinov válasza erdey_a (#847) üzenetére


Balinov
félisten

Erdey_A,ha érdekel,hogy melyik győri építtetőhöz NE forduljál,privátban áttolhatom a nevüket. :) erősen foglalkoztat,hogy megérne ez egy cikket a Kisalföld olvasói rovatában...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#854) erdey_a válasza Balinov (#853) üzenetére


erdey_a
őstag

küldjed, küldjed

ungawa: Így világos. Köszönöm :R

[Szerkesztve]

Vérboci

(#855) tildy válasza kp78 (#850) üzenetére


tildy
nagyúr

De ez gondolom nem családi ház.
Én általában ilyen könnyűszerkezeteseket néztem, ott nincs benne ez.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#856) #32577792 válasza Balinov (#851) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát ez gáz, ezért nem akart belemenni, nem magánszemély a vevő, nem tudja hetekig-hónapokig hitegetni!
a szemetek :(((

esetleg nézd meg az otp ingatlan rt ajánlatát, biztos vannak ott is futó építkezések

[Szerkesztve]

(#857) kp78 válasza Balinov (#851) üzenetére


kp78
addikt

Sajnos a mai építőiparban nagyon észnél kell lenni, kitől mit veszel.
Rengeteg lehúzás, félkész ház, építtető/beruházó meg a Bahamákon.
Ha nincs személyes ismerettség, - márpedig nagyobb városi szinten nincs - akkor csak óvatosan. A mi beruházónk szerencsére nem ezek közé tartozik.

(#858) kp78 válasza tildy (#855) üzenetére


kp78
addikt

Ez valóban nem családi ház, hanem társasházi projekt, de jövőre lehet hogy lesz pár családi ház is építve, és azokat is kulcsrakészre csinálnánk. Annyi bizonytalan, stílus nélküli ember van, hogy hihetetlen. Ha 5 csempét raksz eléjük már nem tud választani, kettőből még talán. Jobb ha megcsinálja vki, aki ért hozzá valamelyest, és eszi nem eszi azt kapja a vevő.
Persze vannak határozott vevők is, de ők vannak kevesebben.

(#859) ladybug


ladybug
őstag

Végre folyósították a hitelünket. Nagy huza-vona után, a saját nyavalyás hibájukból csúszott az utalás, és még elültek volna az ügyön, ha nem küldök be hozzájuk egy bennfentest. Mert az ügyfél sajnos nem mérvadó. :(((
Most azon tanakodunk, hogy megszüntetjük az otp-s folyószámlánkat...

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#860) Balinov válasza #32577792 (#856) üzenetére


Balinov
félisten

igen,úgy tudom vannak.ismerem is a környéket, PH!-s Biosírós Dryman cimbora lakik arrafele,csak messze van mind a nejem mind az én munkahelyemtől,bolt,óvóda,iskola nuku,buszjárat meg épphogy.

OTP scd-nek futó győri projektje ez:
[link] épp a most befejezésre kerülő Árkád mellett,belváros szélén,fasza kis nm áron. :O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#861) Ariadne válasza #32577792 (#852) üzenetére


Ariadne
őstag

Pont most jövök a CIB-től, na ők szakaszos folyósítású építési hitelt csak az általuk finanszírozott ingatlanra adnak... :( Ezen meglepődtem, ezek szerint a megbízhatónak tűnő, de a bankkal kapcsolatban nem lévő vállalkozás által építendő (tehát még csak az alapja volt meg nemrég) társasházi lakásra egyszerűen nem adnak hitelt. Nem ''csak plusz ingatlanfedezettel'' vagy ilyesmi, egyszerűen nem adnak hitelt olyanra, ami nincs kész és nem ők finanszírozzák... Minden bank ugyanígy csinálja? :F

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#862) kp78 válasza Ariadne (#861) üzenetére


kp78
addikt

Nálunk K&H finanszírozza az építkezést, viszont egyik lakónak FHB-nél intézem a hitelt, mert azt kérte.
Plussz ingatlan fedezetes hitel lesz, és ha van végleges adásvételi, akkor utalnak annyit pénzt, amennyit a plussz ingatlan elbír, a többit használatbavételi engedély után. Nem tudom többi bank csinál-e ilyet, de szerintem nem.

(#863) #32577792 válasza Ariadne (#861) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem,legalábbis az otp, khb, ella nem így

anno, mikor az még egy pesti brókercégnek dolgoztam és az ING által gyűjtött hiteleket vittem a CIB-hez, akkor mondták, hogy csak általuk finanszírozottat hajlandóak szakaszosan finanszírozni. de volt sok más dolog, ami nekem nem tetszett és végülis könnyes búcsút vettem tőlük

(#864) Ariadne válasza #32577792 (#863) üzenetére


Ariadne
őstag

Egyebekben nekem tetszenek, de ez éppen lehet olyan sarkalatos pont, ami szakításhoz vezethet... Szakaszos építési hitelben melyik bankkal lenne érdemes vajon, ha cibi mégse lesz a barátunk?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#865) #32577792 válasza Ariadne (#864) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát ez sokmindentől függ: jövedelemvizsgálat mellett melyik ad neked annyit, ami kell.
otp: elvileg nem vizsgálja, hogy tudod-e törleszteni, 4+2% ötéves fix kamattal, van viszont szakaszos finanszírozásnál rendelkezésre tartási jutalék ( évi 2% a bent lévő pénzre), viszont csak a felhasznált után fizetsz, van olcsóbb is
khb: szintén finanszíroz szakaszosan, van neki minimálbéres konstrukciója is, alacsony költségekkel ( 3,99+1%, éppen akciózik, ahol akár lehet 0,5% a kez.ktg) 1 éves a kamatperiódus ( nyerhetsz, de bukhatsz is vele), rögtön a teljes hitel után kell fizetni,
ella: hát...
olcsóbb, mint otp ( magasabb egy kicsit a kamat, de kisebb a kezelési ktg), de a lakhatásig csak piaci kamatot fizetsz 14,5+1!!! FHB refinanszíírozó
raffiról csak annyit tudok, hogy nagyobb hieleknél talán olcsóbb, mint otp, mert maximálva van a kez.ktg 15.000HUF/hó

(#866) Ariadne válasza #32577792 (#865) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszi. :R

Na látom azért előnye is van a CIB-nek (ha nem szakaszosról beszélünk) nincs rendelkezésre tartási díj, előzetes ktgek szinte 0... OTP-től épp csak megszabadultam folyószámlailag, oda többet vissza nem megyek, :D KHB-nál is volt egy kellemetlen köröm (bunkók voltak), szóval Ellát meg Raiffeisent megnézem. Remélem ők is olyan gyorsak hitelbírálatban, mint a CIB - több ismerősöm is vett fel náluk, legutóbbinak alig egy hét alatt megvolt. :)

A CIB-nél mondjuk a kezelési ktg is elég nagynak tűnt, 0,22%, valami 20k-val dobná meg a havi törlesztőt. :Y Mától fogva lottózom...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#867) #32577792 válasza Ariadne (#866) üzenetére


#32577792
törölt tag

látod, velem - meg az ügyfeleimmel- meg a CIB-nél voltak bunkók, de ez egy hosszú történet. nyilván fiókok között is nagy szórás van.
nekem még khb-val nem volt problémám, raffinál át akartak verni, mint ügynököt :((( , ellával korrekt a dolog, de szinte fhb mindenben - na jó, majdnem mindenben- nem a gyorsaságról híresek, viszont nagyon rugalmasan minősítenek, vagy 10 féle besorolásuk van, ráadásul tudnak számolni KSH adatokkal is!
nézd meg a honlapjukon lévő minősítőprogit, van hozzá navigátor is, az tuti megmondja, hogy mekkora hitelt kalkulálhatsz

(#868) Ariadne válasza #32577792 (#867) üzenetére


Ariadne
őstag

CIB-nél a Károly krt-i fiókot szeretem (Deák tér), sorbanállás alig, kedvesek és szakszerűek.
Néztem az Ella meg az FHB kalkulátort is, tényleg pontosak. Azt hiszem, a PSZÁF táblázatokat is végignézve, az előzetes költségeken túl az a fránya kezelési költség lesz a döntő elem, no meg a korlátlan előtörlesztés (hátha nyerek a lottón :D ). Összességében nézve azért hihetetlenül pofátlanok a bankok - hússzorosan bebiztosítják magukat, jogilag kb. indokolhatatlan díjakat meg járulékokat kérnek (szerződéskötési meg előtörlesztési díj?!), de el kell fogadnunk, mert másképp nem lesz tető a fejünk felett... :(
Még egyszer köszönöm. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#869) #32577792 válasza Ariadne (#868) üzenetére


#32577792
törölt tag

khb esetén is 0 Ft az előtörlesztés, kicsi kezelési ktgs 1%, most akciózik, nézd át, mert többféléből választhatsz kedvezményt

ja, a hirdetményekben keresd az akciókat

[Szerkesztve]

(#870) ladybug


ladybug
őstag

Tudom, ma csak keseregni járok ide, de felháborító, hogy mit megengednek a bankok maguknak. Nevén nevezem a dolgokat:
Felvettünk ugye deviza lakáshitelt 15 évre lakástakarékpénztárral és életbiztosítással.
Az összeg 3,3 millió. Ezért 3 kezest kellett szereznem.
Majd kijött szemlézni az értékbecslő, akinek ugyan most nem kellett fizetnünk, mert a júniusi akcióval az értékbecslési és közjegyzői díjat a bank vette át, de ha ez nem lett volna, akkor ~ 15 ezer ft-ot adtunk volna neki.
Aztán a közjegyzői díj ~89 ezer ft lett volna.
Ezek után már minden adott volt a folyosításhoz. Aztán ma utalták a pénzt, ami miatt ~67 ezer ft-ot lenyúltak, mert ennyi a folyósítási díj ekkora összeg után.
A félszocpolt is igényeltük, ami ugye egy vissza nem térítendő összeg, és alanyi jogon megjár, ha eleget teszel a kritériumoknak, amit a bank kér. Persze ezért is ~20 ezer ft-ot ki kell fizetni, mert ennyi a folyósítási díj, emellett még jó eseten egy szemlét kell kérni a banktól, ami 10 ezer ft körül van.
Akkor számolok: 3,3 millió után ~171 ezer ft-ot fizetek a banknak, és ezek után még az utána járó kamatokat, és törlesztőrészletet.
A szocpol után pedig jó esetben 'csak' 30 ezer ft-ot kell.

Na, most. Jövő hónaptól viszont már fizetem is a törlesztőrészletet, amit 3,3 millió után fizetni, amit persze soha nem is kaptam meg. És fizetem a kamatokat is. De remek.
És még csak nem is nagy összeget igényeltem. :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#871) Gh0sT válasza ladybug (#870) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nevetséges ez a 3 kezeses dolog... :( Ilyenkor kell otthagyni a bankot. Persze tudom, nem ilyen egyszerű, de manapság nagy verseny van a piacon, lehet találni jobb konstrukciókat. Csak hát ezzel egy csomó időt veszít az ember...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#872) #32577792 válasza ladybug (#870) üzenetére


#32577792
törölt tag

költségek:
- hitelkeret beállítási díj: 1,5%
- szocpol szerződés: 1,5% min. 15k
- értékbecslés: 25k
- közjegyző ( 3,3M) cca: 40-45k
- LTP számlanyitási díj: szerződéses összeg: 1%-a ( törvényi mérték)
- takarnet lekérdezés: 3200-3400Ft
- helyszíni szemle: 9900Ft, szakaszos folyósításnál, tehát építkezés, bővítés esetén, ha erről van szó, akkor viszont lesz rendelkezésre tartási jutalék is. de azt írtad, hogy devizás hitelt vettél fel, és ha rosszul emlékszem, itt nincs ilyen.

amikor partneri találkozók alkalmavál ''panaszkodni'' szoktunk a sok költség miatt, ( nyílt, vagy bújtatott) az a válasz, hogy nem kötelező hitelt felvenni :(((
ez nem csak erre a bankra vonatkozik sajnos
mi a biztosítás neve, amit köttettek veletek?

(#873) Ariadne válasza ladybug (#870) üzenetére


Ariadne
őstag

Tényleg felháborító, milyen címeken kérnek pénzt... A szerződéskötési és a folyósítási díj számomra kicsit nehezen értelmezhető, hiszen egy ilyen szerződésnél neki az az érdeke, hogy nekem pénzt adjon, amit kamatostul (=pénz használatáért járó ellenérték) visszafizetek, nekem meg hogy pénzhez jussak, tehát a szerződés megkötése és a folyósítás is mindkettőnk érdeke - akkor miért fizessek érte én?! A szerződéskötésit ezért teljesen indokolatlannak tartom, a folyósítási díj is a folyósítás valós költségeit messze meghaladó lehúzásnak tűnik. A törlesztő harmadát-negyedét kitevő kezelési költségről nem is beszélve... :Y Ebben valami központi lépés kellene, mert a thm-mel még messze nem tették átláthatóvá a rendszert. Egyszeri emberként meg nem sokat lehet tenni, mert ha lakást akarok, nyilván nem támadom meg bíróság előtt a bank általános szerződési feltételeit...

Amin még felhúztam magam, az a társasházépítő cégek kis trükkje, mely szerint csak az ő ügyvédjüknél kötheted meg a szerződést, a te költségedre. Ez akkora pofátlanság, hiszen ez az ügyvéd elsősorban az építtető érdekei szerint jár el, viszont te fizeted ki neki az ügyvédi díjat - viszont saját ügyvéd nélkül nem szabad ezekbe belemenni, tehát még egyszer fizethetsz. Ügyesek, ezzel megspórolták maguknak az ügyvédjük költségét, te meg fizethetsz kétszeresen... :(((

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#874) Balinov válasza Ariadne (#873) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz a banknak az ilyen reszli (legalábbis nekik reszli) költségek talált pénz kategóriában vannak.hülye lenne lemondani róla,sajnos. :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#875) Ariadne válasza Balinov (#874) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát igen... Azért egy kicsi változás talán már volt az utóbbi években, pl. régen - na ez is nonszensz - nem lehetett előtörleszteni. Ma pedig könnyen lehet találni olyan bankot, ahol ingyen vagy viszonylag alacsony összegért ezt bármikor, bármekkora összegben megteheted.
Most meg kezdik talán leépíteni ezeket a plusz költségeket is, pl. CIB-nél nincs hitelbírálati, szerződéskötési meg folyósítási díj, meg rendelkezésre állási sem, általában elfogadják a szerződésbeli összeget, és ''csak'' a 0,22%-os kezelési költség, meg fix 30k előtörlesztési díj. Most más bankoknál is láttam, hogy elengedi az értékbecslési díjat, szerződéskötésit, szóval hátha ezek is szép lassan eltűnnek... :U Álmodni jó... :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#876) #32577792 válasza Ariadne (#875) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha jól emlékszem csak az fhb ilyen fapados az előtörlesztés tekintetében.
az előtörlesztési díjakat pedig én azt látom, azért alkalmazzák, mert folyamatosan vándorolnak a hitelek egyik banktól- a másikig és ezt próbálják meg ezzel leszűkíteni. persze ha jó a termék, kisebb az esélye a kiváltásoknak, de váltottam már ki én is khb-s hitelt másra, ahol többet adtak, igaz drágábban

(#877) Ariadne válasza #32577792 (#876) üzenetére


Ariadne
őstag

Na ez szép, a Raffi sem ad fel nem épült lakásra szakaszos építési hitelt, csak ha saját finanszírozású. Hát, úgy tűnik, nem sok esélye van az embernek, ha nem 300 lakásos lakóparkban szeretne lakni, hanem kis társasházban, és ehhez hitelt akar. :((( Akkor sem veszünk lakóparkit, akkor már inkább használtat...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#878) #32577792 válasza Ariadne (#877) üzenetére


#32577792
törölt tag

mondom, otp, ella,
vagy használt

(#879) Ariadne válasza #32577792 (#878) üzenetére


Ariadne
őstag

Azt hiszem, akkor tényleg marad a használt. Ellánál az a 14% nagyon nem tetszik, OTP-től meg épp csak megszabadultam... :) Azért most, ismerve a bankok hozzáállását, szerintem megpróbálok az építtetővel tárgyalni, hátha hajlandó kihúzni az önerőnkkel a használatbavételiig, akkor meg mehet a ''rendes'', nem építési hitel. :) Ha meg nem, hát nem...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#880) #32577792 válasza Ariadne (#879) üzenetére


#32577792
törölt tag

efhábé esetleg?
ellánál nekem se tetszene a 14%+1%, ráadásul, legalább 3 szakaszos a finanszírozás, ami min. 6 hónapos időszak, baromi sokat kell kifizetni a használatba vételig
igen az is megoldás lehet, ha meg tudsz a kivitelezővel állapodni, hogy ő építse fel és eladja neked, bár itt meg rászámolják a jövő évi konvergencia program négyzetre emelt hatását is
sok sikert

(#881) Ariadne válasza #32577792 (#880) üzenetére


Ariadne
őstag

A szép az, hogy a másik oldalról meg a banktól kell(ene) olyan papírt szereznem, hogy tuti 100% élet-halál biztos, hogy megadják a hitelt...

Egyelőre mégiscsak jóra fordultak a dolgok, a kinézett no. 1 célingatlanról kiderült, hogy mégiscsak CIB-es finanszírozás, szóval annál mehet a szakaszos cucc. Hátha egy kis tőkemoratóriumot is ki lehet csikarni belőlük, egy próbát megér. :DDD

Hálám üldözni fog, ungawa, sok hasznos infót adtál... :R

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#882) #32577792


#32577792
törölt tag

OTP-SCD akció:
09.04-10.20-ig tart elengedik a 30ezres hitelbírálatot és 10ezres földhivatali bejegyzés díját
új konstrukció:
15%-os maradványértékű konstrukció
kedvezőbb kamatfeltételek

OTP akcijóó
értékbecslési és közjegyzői díj nélkül szeptember 30-ig

tessék válogatni, nézelődni

(#883) föccer válasza #32577792 (#878) üzenetére


föccer
nagyúr

üdv.

lehet kérdeztem már, de ismét kérdezem :)

Van-e olyan lakáshitel konstrukció, ami 40-50% önrész<5-5,5 millió forint> mellett <+bevállalós szocpol<amíg fel lehet venni...>> segít laháshoz jutást úgy, hogy nem kell hozzá 'külsős' lakásfedezet?

<msn-címed van esetleg?>


thx :R

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#884) #32577792 válasza föccer (#883) üzenetére


#32577792
törölt tag

használt lakásnál nincs ''bevállalom'' dolog, csak újnál, persze akkor, ha házas vagy
msn: priviben

(#885) ReDPiTTY


ReDPiTTY
tag

azt tudja valaki,hogay mennyi illetéket kell fizetni egy 13,5millás lakás vásárlása után?
a félszocpolt csak 12 misiig lehet felvenni?

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#886) Woodslave válasza ReDPiTTY (#885) üzenetére


Woodslave
nagyúr

4 milláig 2%- 80e
utána meg 6 -570e
összesen 650e

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#887) Balinov válasza #32577792 (#882) üzenetére


Balinov
félisten

Ungawa,kössz az infót, nem kevés,amit az OTP scd enged, 1 héttel ezelőtt 15mFt-nél közel 96k lett volna a havi ,most kevesebb,mint 88k,ami már éves szinten ~1 havi lízingdíjmegtakarítás!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#888) #32577792 válasza Balinov (#887) üzenetére


#32577792
törölt tag

szerintem is pozitív a dolog, ez a maradványérték sem rossz, szerintem

(#889) Balinov válasza #32577792 (#888) üzenetére


Balinov
félisten

régen tanultam már a lízingfélékről,mi is ez a maradványértékes dolog?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#890) #32577792 válasza ReDPiTTY (#885) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha fészekrakózól és használt veszel, Bp-en, megyeszékhelyen vagy megyei jogú városban, akkor 12M a felső határ valóban

(#891) #32577792 válasza Balinov (#889) üzenetére


#32577792
törölt tag

amiért ''veszed'' a lízing tárgyat, annak az ára a 100%, ebből 15% marad az utolsó részlet kifizetésekor. és itt döntesz arról, hogy mi legyen ezzel a 15%-kal: kifizeted egy összegben vagy kérsz rá további futamidőt

(#892) Balinov válasza #32577792 (#891) üzenetére


Balinov
félisten

ahám,értem,köszi az infót,Mester!

annyit kérdeznék,hogy x év futamidő alatt normál banki hitellel ki lehet a lízinget váltani ebben az esetben,vagy csak az utolsó részlet kifizetésekor,a maradványértéket ki lehet-e vásárolni hitelből?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#893) #32577792 válasza Balinov (#892) üzenetére


#32577792
törölt tag

azt mondták, hogy tervezik záros határidőn belül, ezt a lehetőséget is.
pl.: időközben jogosult lesz a lízingbevevő szocpolra, akkor az is adható lesz rá, használt lakásként

(#894) ReDPiTTY válasza Woodslave (#886) üzenetére


ReDPiTTY
tag

a jó q annyát nem elég hogy a kecóra fel kell venni kölcsönt,még azt a kib.ottilletéket is kölcsönböl kell fizetni :O aztán még jussan minél több ember lakáshoz HA HA HA

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#895) Woodslave válasza ReDPiTTY (#894) üzenetére


Woodslave
nagyúr

lehet kérni részletfizetési kedvezményt az illetékre

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#896) erdey_a válasza #32577792 (#893) üzenetére


erdey_a
őstag

Üdv!

Eljátszottam a lízing gondolatával - mivel ugye ajánlottad az akciót.
A kérdésem az, hogy egy használt kb 7,5-9 millós panelra (2-2,5 szoba) milyen megkötésekkel, illetve milyen eséllyel kapok lízing hitelt?
A kötelező 30% önrész megvan és az induló költségeket (~400-500ezer) is tudnám zsebből fizetni.

Kell lakásbiztosítást kötni? Házasnak kell lennem?
A lízing csak a lakás vételáráig terjed, vagy adnak esetleg kicsivel többet (500e), hogy egy kisebb kipofozás is megvalósítható legyen?

Vérboci

(#897) Balinov válasza erdey_a (#896) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv erdey_a,

lízinghez tudtommal nem kell házastársi jogviszony,lakásbiztiben nem vagyok biztos,viszont a kicsivel többet (cca 0,5mft) témában szerintem lehet az építtetővel egyezkedni. Ja,új lakásnál ajánlják a lízinget,15mft-ig. multkor eljátszottam az OTP SCD lízinges online kalkulátorral és egy 12mft-os használt lakásnál 3mft körüli önrész+a lízing költségei kellenek.

A többit majd a szakik megmondják.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#898) erdey_a válasza Balinov (#897) üzenetére


erdey_a
őstag

Lízing esetén nálam csak használt lakás jöhet szóba, mert újhoz inkáb szocpol+lakáshitel. A különbség az, hogy egy számunkra megfelelő új kéró hitelét 20-25 év alatt tudnánk csak kicsengetni, míg egy 2-2,5 szobás panelt lízinggel 10 év alatt is, és nem kell fixen gyerkőcöt aláírni és a házasságot sem kell gyorstalpalón elvégezni.

Vérboci

(#899) Balinov válasza erdey_a (#898) üzenetére


Balinov
félisten

tudom,tudom.igazad is van. én is lakáshiteles konstrukciót erőltetném,ha lenne rá lehetőségem,de nincs.

házassági gyorstalpalón viszont legalább én (mi ) tulvagyunk.. :DDD
merre néztél lakhatást győrben?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#900) erdey_a válasza Balinov (#899) üzenetére


erdey_a
őstag

Új lakás címszó alatt eleinte Csanakon gondolkodtunk, de mivel a Párom vendéglátós és későig dolgozik, oda nem nagyon tudna hazagyalogolni. ''Megfizethető árú'' megfelelő és a központhoz is közeli új lakást csak szigetben találtunk. Ott sem sokat...

De elkeztünk ezen a lízingen és panelon gondolkodni. Panelokat egyenlőre nem nétem tüzetesebben, az biztos, hogy Marcalba nem akarunk menni, csak Ady és Nádorváros jöhet szóba, meg persze a belváros, de az sokkal drágább.
Ahogy átfutottam, most lementek a panelárak, 7,5-9 milláért felújított és ami fontos, műanyagablakos kérót kapni. Van egy konkrét Adyvárosban ami tetszik, az nincs 8 milla. 2 szoba hall. Bőven jó lenne.

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.