Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) T 1000 válasza fokukac (#1298) üzenetére


T 1000
aktív tag

''másrészt pedig mondom, kaptam egy-két olyan személyre szabott ösztönzőt, ami még olyan hatszámjegyű összeggel teszi kedvezőbbé a dolgot''

Ez érdekelne, milyen ösztönzőre gondolsz?

(#1302) tildy


tildy
nagyúr

Én is nagyon nézelődtem már lakás felé, de úgy néz ki a közeljövőben nem lesz, párom nem akar itt élni, 1-2 éven belül -> németo, vagy Írország. . Úgyhogy jobb nem is beleugrani hitelbe.

Pedig már olyan jó érzés lett volna saját lakásban, (mit lakásban, házban) lakni. Panelba soha nem költöznék, tök jó, hogy ti nem züzültök meg tőle.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1304) tildy válasza Kalandor (#1303) üzenetére


tildy
nagyúr

Na ja, csak egy albérletre jobb esetben az ember 25+rezsit fizet fejenként, míg lakáshitelek (oylan lakásra, miylet mi szeretnénk) kb 50E / fő környékén járnak.
szóval részemről eddig kb 600 ezer forint körül járhatok, mi még csak 2.5 éve élünk albiban.

Panelba (ha saját ) nem megyek, nem akarom, hogy a szellőzőn keresztül cigifüstös legyen a teljes lakás, hogy halljam, ha a szomszéd épp pottyant, stb. (Így is elsőn lakunk, jó helyen, téglaházban, és mégis, társasba többet nem igazán szeretnénk, mert az említett problémák itt is megvannak. )

13-14 millás maglódi kertes házhoz meg nincs indulótőkénk. Vedd figyelembe azt is, hogy pszichésen se állunk a helyzet magaslatán, nekünk a panellakás=börtön.
Szóval úgy tervezzük, hogy 1 éven belül elindulunk. És úgy tűnik együtt:)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1306) kp78 válasza Kalandor (#1303) üzenetére


kp78
addikt

Azért a felvett hitellel sem mindig lehet jól kijönni.
Ugyebár az elején a banknak lényegesen több kamatot és kezelési költséget fizetsz, mint tőkét. Namost ha csak 1-2 éve törlesztesz, és nem néztél a hitel felvételekor kellően utána, járhatsz úgy, hogy többet kell visszafizetned, mint amit felvettél. Persze ez csak olyan bankoknál fordul elő, ahol van lezárási költség (pl.: Otp 3,6%)
Sokan elnyújtják a hitel futamidejét is, hogy minél könnyebben tudják bevállalni a havi törlesztőt, de ilyenekbe nem gondolnak bele, hiszen minél hosszabb a futamidő, annál több a fizetett kamat, és annak jórészét az elején fizetteti meg a bank. Mikor meg vissza akarja fizetni, jön a koppanás.
Persze ahol nincs előtörlesztési díj, (és egyre több helyen nincs), ott ettől nem kell tartani.

Panellal nekem sem volt gondom, 3 évig laktam panelban, most pár hónapja egy új építésű tégla társasházban lakom. Hát őszintén szólva én is nagyobb különbséget vártam.
A szomszédon nagyon sok minden múlik. Ha kifogsz egy hangoskodó hülyét, azt mindkét helyen hallod. Sajnos lakatlan szigetre nem költözhet az ember. :D

(#1308) tildy válasza Kalandor (#1305) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért lennénk ugyanott?
2*25(albi) =2*50(saját lakás) ?

egy 4e ft-os visszacsapó szelep, és nem érzel semmit. a pottyantásról meg annyit, hogy külön wc van a paneles nagy részében, nem hallod.
dE a szomszéd tévéjét igen,az alattunk lakó kiabálását igen, a felettünk lakók ''ágymozgatását'' szintén.

megideológizáltátok?
Nagyon nem. Sőt. :( De erről , ha érdekel, inkább pü.

--------------------------------------------------------------
kp78: azért nem társasházban kevésbé hallod a szomszédot. Mi mindketten családi házban nőttünk fel, nagy kerttel, és ha nem mozdulunk ki hétvégente valamerre, akkor bezárva érezzük magunkat. Nagyon. Szal ez a városi élet nem a mi műfajunk.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1309) kp78 válasza Kalandor (#1307) üzenetére


kp78
addikt

Az a fix 50ezres végtörlesztés sem rossz, természetesen én is végtörlesztésre gondoltam mikor előtörlesztést írtam.
Azért ha belegondolsz, milyen rohadt felháborító, hogy a bankok pénzt kérnek mikor felveszed a hitelt, meg akkor is mikor visszafizeted... :W

(#1310) kp78 válasza tildy (#1308) üzenetére


kp78
addikt

dE a szomszéd tévéjét igen
Én volt olyan, hogy éjjel fél egykor felmentem a kettővel feljebb lakóhoz, mert úgy nézett dvd-n vmi akciófilmet, hogy remegett a ház az erős basszustól. Azt sem hallotta hogy csengetek, meg kopogok. Erre lehúztam a hülyének a biztosítékját a folyosón. Mindjárt kint termett, mire közöltem vele, hogy vegyen vissza. Azóta kicsit odafigyel a dolgokra :D
Pedig két fejjel magasabb nálam az illető. :))

(#1311) erdey_a válasza tildy (#1308) üzenetére


erdey_a
őstag

Mitől kerül kétszer 50-be a lakás? Én 50-et fizetek havonta törlesztőt.

Amúgy nem akarok kortesbeszédet mondani a panel mellett, (nem is lenne objektív, mert mndig panelban laktam), de én nem hallom a szomszéd ''pottyantását'', cigifüstöt sosem éreztem (inkább kajaszagot, de a Kalandor által javasoltak a megoldás).
Ha meg egy lakó nem képes a többivel együttélni és éjjel bömbölteti a tévét, meg ordítozik, akkor helyre kell tenni. Hába költözik az ember családiházas övezetbe, a butaság határtalan. Ott is bele lehet szaladni kutyaszaporító szomszédba, meg sarokcsiszolós hobbistába.
Az együttélés szabályait mindenhol be kell tartani. 10 centis fal mögött és két kerttel odébb is.

Ami engem örökké zavar a panelban, az a vasárnap délelőtti húsklopfolás. De mire igazán felboszantom magam rajta, általában véget is ér az ilyenfajta előkészület. 10-15 húsnál többet ritkán süt az ember :DDD


szerk.: Párom nagyon tartott a paneltől, de egyáltalán nem panaszkodik. Örül hogy amink van az a miénk és klasszul belaktuk.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1312) kp78 válasza erdey_a (#1311) üzenetére


kp78
addikt

''Ami engem örökké zavar a panelban, az a vasárnap délelőtti húsklopfolás. De mire igazán felboszantom magam rajta, általában véget is ér az ilyenfajta előkészület. 10-15 húsnál többet ritkán süt az ember''
Ez nálam is dettó így volt a régi lakásban, itt az újban főleg fiatalok laknak, azok meg azt sem tudják mi az a húsklopfoló :DDD
Amúgy meg szerintem is helyre kell őket tenni párszor finoman, ha nem elég akkor durvábban, és csak behódolnak. :))

(#1313) tildy válasza erdey_a (#1311) üzenetére


tildy
nagyúr

Mert te kedves erdeya kb 5-6 milla hitelt vettél fel. Mi meg ennek a dupláját vennénk, ha vennénk.
Ja és nem éjjeli tévébömböltetésrőll van szó, hanem estiről. ÉS szerintem nem bömböltetés az sem, csak normál hang. Sajnos ennyire áthallatszik. MEg amikor hallod egy öregember hörgését/sóhajtását. No mindegy... (Ez tégla, 4 emeletes, régi tisztilakás )
-------------------------------------------------------------------------------
Nyáron laktam egy hónapot panelban, elég is volt.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1314) fokukac


fokukac
nagyúr

Na, bejött a Tildy-effektus ebbe a topicba is. :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1315) tildy válasza fokukac (#1314) üzenetére


tildy
nagyúr

Elnézést, csak jöttem kicsit ''irigykedni'' :U :P
Egyébként tildy-effektus: ammegmi?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1317) T 1000 válasza tildy (#1313) üzenetére


T 1000
aktív tag

Én holnap írom alá az adásvételit, 12 misiért veszek egy 1,5 szobás téglaépítésű, gázfűtéses lakást. Panelba a távfűtés miatt nem mennék, azon nem tudsz spórolni, itt meg konvektor van, úgy fűtök, ahogy akarok. Egyébként 0 ft önerővel veszem meg a lakást, így 6 ezer forinttal fizetek majd többet a jelenlegi albérletnél...

(#1318) T 1000 válasza tildy (#1308) üzenetére


T 1000
aktív tag

10 millióból már tudsz lakást venni, annak a törlesztője olyan 58 körül van, vagyis egy kicsit hozzáteszel és akkoris a sajátodban vagy, hameg 3 év múlvaeladod, addig már valamennyit törlesztettél a tőkéből (4%-ot) a lakás is többet fog érni, arról nem beszélve, hogy arra sincs garancia, hogy az albi nem fog a jövöben emelkedni...

(#1319) tildy válasza T 1000 (#1318) üzenetére


tildy
nagyúr

De nem lakásra van szükségem, hanem (kis)kertes házra, vagy ikerház egyik lakására. Azt nem kapsz budapesten és környékén 10 millából, jó ha 12-14ért kapsz.
És ha én fogom magam, egy év múlva mondjuk külföldre megyek? Akkor mit tudok vele kezdeni?:F
Mondjuk a bankok zsíros f*szát sincs kedvem tömni. Egy ekkora összegnél mjd 1.5-2 szeres amit a végén visszafizetsz...
Hihetetlen lenyúlás .Sajnos más esély nemnagyon van.
Egyébként csak itthon ekkroa mánia ez a vegyünk lakást, meg legyen a saját tulajdonunk, néemteknél pl. jóval elterjedtebba bérlés.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1320) T 1000 válasza tildy (#1319) üzenetére


T 1000
aktív tag

Ez igaz, viszont ott szerintem nem olyan drága az albérlet mint itt, szerintem ezért van ez a lakásvásárlási mizéria. Ha jól emlékszem, (nem akarok hülyeséget mondani), a saját lakással rendelkező lakosok számát tekintve a magyarok a 2.-ak európában, csak a spanyolok előznek meg minket. Ennek elsősorban kultúrális és történelmi okai vannak. Szóval máshol ez tényleg nem divat.

(#1321) Ariadne válasza T 1000 (#1320) üzenetére


Ariadne
őstag

Az biztos, hogy máshol (pl. Franciaországban) nagyobb kultúrája is van a lakás bérbeadásnak. Itt viszont messze nem minden tulaj köt szerződést, a lakás karbantartása sem megy mindegyiküknek, hogy a fűtés, víz és hasonló cuccok javításáról ne is beszéljünk, ami elvileg alapvetően a tulajdonos költsége lenne. A lakcím bejelentéstől menekülnek, mert adózni kell utána, és láttam már olyan párt, ahol a nő előrehaladott terhessége miatt mondta fel a szerződést a tulaj, nehogy oda szülessen a gyerek... (A saját lakásuk elkészülésére vártak egyébként...) Szóval ilyen bérleti viszonyokra egyszerűen nem lehet egy életet alapozni, ezért kell lakást venni. Szerintem. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1322) kp78 válasza Ariadne (#1321) üzenetére


kp78
addikt

Nem a bérbeadókat akarom védeni, de azért 10 albérletből 7-et úgy lelaknak, hogy utána egy vagyont kell rákölteni, hogy újra ki tudd adni. A magyar mentalitáson sajnos nehéz változtatni, ''hogy ami nem az enyém, azt lesz@rom''. Nézz meg egy céges kocsit, egy céges számítógépet, és még lehetne sorolni. Az albikat is a végtelenségig lepusztítják egyesek, egy gyerekes meg pláne tud komoly károkat okozni. Persze az genyóság, hogy kirakja őket, nehogy oda szülessen, hisz alapvetően nem egy csecsemővel vannak a gondok, hanem amikor elindul egy gyerek 1-2 évesen körbe a lakásban, kezében ezzel azzal, és húzza mondjuk a falon végig :DDD
Adózni meg úgy unblock senki sem akar Magyarországon, merthogy így is épp eléggé sarcolnak minket, ami a mai helyzetet elnézve, eléggé igaz is. :DD
Az albérlet jó azoknak, akik sokat ''vándorolnak'', gyakran váltanak munkahelyet, vagy csak szimplán nem szeretnek sokat élni egy helyen.
Aki valamennyire meg tud állapodni, az meg szerintem inkább vagyen sajátot, persze ha tud.

(#1323) tildy válasza Ariadne (#1321) üzenetére


tildy
nagyúr

Eddig sosem volt ilyen problémánk.2.5 éve vagyunk jelenlegi helyünkön, van frankón albérleti szerződés, 10E forint feletti normál használatból fakadó javíttatást a tulaj végzi el, azalattiakat mi, igaz bejelentve mondjuk nem vagyunk ide.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1324) saint555


saint555
tag

Sziasztok!
Lakásvásárlásra adtam a fejem. Már harmadszor. ( De most egyedül :DDD )
Hallomásból úgy tudom, vannak:
1, munkahely és munkáltatói igazolás nélkül
2, önerő igénybevétele nélkül ( vagyis a vételár 100% -áig )
3, biztosítás nélkül
felvehető hitelek. Ha jól mondom, akkor jelzálog alapú.
Fészekrakó, családi, meg egyéb kedvezmények kilőve.
1, Mert 40 múltam
2, mert egyedül vagyok

3 - 3,5 milla környékén lenne az ingatlan ára ( Békés megye )
Nem röhögni :( . Itt néha ennyiért is takaros kis kertes házat lehet kifogni.
Tanácsadók. Van esélyem?
Minden tanácsért hálás lennék. :R

Árat mondani nem tudó és használt lomjukért új árat kérő eladók kíméljenek. Köszönöm.

(#1326) tildy válasza Kalandor (#1325) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért veszne el 100%ban? Ez olyan mintha te telefonfeltöltőt vásárolnál?! Használod, fogyasztod a pénzt róla. Nem veszik el ez a pénz, kapok cserébe egy szolgáltatást, mégpedig azt, hogy van hol laknom.

De ez alapján szerinted a kollégiumot fizetni is kidobott pénz:D Hülye szülők, igazán vehetnének már rögtön lakást, és abba fizethetnék a 10 ezer forintokat...
Igényekből meg ezen a téren nem vagyok hajlandó leadni, azzal magamat ölném meg. Nem hiszem, hogy olyan nagy vágy, olyan nagy luxus lenne, egy 200-300m2 kerttel megáldott 2 szobás házikó. Mondjuk igen, megtehetném, hogy visszamegyek oda, ahonnét jöttem, ott már 3 milláért enyém lehet egy ilyen feltételnek megfelelő lakás.
Ha az , akkor nem az igényekkel van a baj :( :( :(

most vacillálok épp azon, hogy szakmai munkát végezzek itthon, de elég kevés pénzért, vagy menjek biorobotnak 4szer annyiért angliába... Hát lehet utóbbi lesz.


Jeges: Erre mondtam, hogy nem az igényekkel vna a baj. Ahol ez luxus, az sz*r egy hely.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1327) jeges


jeges
senior tag

sokminden elhangzott pro és kontra. a panelnek viszont általában van egy nagy hátránya: a téli fűtésszámla. ez a hátrány pedig mostanság még jobban növekedni látszik.

#1324: sajna ez a mai magyarországon a luxus kategória. maj' nézd meg, mennyi adót köll utána fizetni jövőre. :((

#1326: elképzelhető, csak nehezen. sajna most azt várják (legalábbis elemzésekben ezt olvasni), hogy a panelek egyre olcsóbbak lesznek, ami még ráerősít arra, hogy ezeket ne újítsák fel.

[Szerkesztve]

(#1328) tbs válasza jeges (#1327) üzenetére


tbs
addikt

A rossz(!) közösségű paneleknek. Egy normálisabb lakóközösség megegyezik magával a korszerűsítés mikéntjében. Mondjuk ezt 10 emeletesben nem tudom elképzelni... ;)

(#1330) Ariadne válasza kp78 (#1322) üzenetére


Ariadne
őstag

Sok mindenben igazad van. Viszont épp azért kérnek sokszor többhavi kauciót a tulajok, hogy legyen miből levonni, ha megrongálják a lakást, és a lakók nem hajlandóak kifizetni, újrafestetni, megjavíttatni, stb. Ha van szerződés, ez azért nem lehet olyan nehéz... Egyszer volt vitám csak tulajjal - amikor barátnál laktam, ezért kivételesen nem szerződtünk... :U
Régóta vagyok albérletes, de én biztos véletlenül csak normális lakókkal és - gondos válogatás után persze :DDD - jó tulajokkal akadtam össze mindig, szóval szvsz a nagy átlag azért normális mindkét oldalon. És azt tapasztaltam, hogy jó lakó és jó tulaj mellett is a legtöbben nem több évre akarják kiadni a lakást, vagy a kezdeti ''igen, hosszú időre keresünk'' után mégiscsak eladják egy év múlva. Kivétel nélkül minden tulajjal kifejezetten jóban voltunk, mégis többször is csak egy-másfél évig tudtunk lakni egy helyen, mert nem találtunk igazán hosszú távra lakást kiadó embert. Végül azért sikerült, 3 évig laktunk ugyanott, befejeztük az egyetemet és elköltöztünk. Most szintén albi, de lassan vége lesz, remélem, olyan kiszolgáltatott dolog, és olyan szívesen kifestetném - de egy évre...
Ehh, szeretnék már saját falakat... :DDD

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1331) tildy válasza Kalandor (#1329) üzenetére


tildy
nagyúr

Ennyi erővel a telefon feltöltőkártyád is kidobod az ablakon, mikor eltelefonálod , a benzint is kidobod az ablakodon, remélem érted az anaológiát...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1333) jeges válasza tildy (#1331) üzenetére


jeges
senior tag

azér' ezek az ''analógiák'' kissé sántítanak az ingóság és ingatlan alapvető különbsége miatt. (csak egy példa: a feltöltőkártyának nem létezik olyan alternatívája, mint amilyen alternatíva a lakásbérlethez képest a lakásvásárlás. a feltöltőkértyát nullára amortizálod, míg egy ingatlant nem tudsz teljesen értéktelenné tenni, mert az értékének jelentős része a puszta létéből fakad.)

(#1334) mefistofeles

Nyáron vásároltunk lakást a feleségemmel, de előtte vagy hat évig albérletekben éltünk. Az én tapasztalatom az, hogy sokkal fontosabb a lakóközösség összetétele, mint a fal anyaga, minősége. Laktam 30 centis téglafalu albérletben is, és nagyobb volt a ricsaj, zörgés miazmás, mint most a panelben. Igaz, hogy tapasztalatokkal a hátunk mögött jól megválasztottuk a helyet, de most elmondhatom, hogy reggelente max. madárcsicsergésre ébredünk, (na jó hét közben inkább vekkerre) pedig egy szokvány „négyemeletes” harmadik szintjén a szombathelyi főtértől tíz perc sétányira lakunk…….

tildy: Ha egy-másfél év múlva terveitek szerint külföldre mentek, akkor már szerintem is tök felesleges belemenni a hitelezési, lakásvásárlási hercehurcába.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1335) tildy válasza Kalandor (#1332) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem van: kapsz egy szolgáltatást, amiért fizetsz.
Mindegy ezen ne törjön itt ki a háború :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1336) süti5 válasza tildy (#1335) üzenetére


süti5
őstag

Tildy, Kalandornak tök igaza van, ne menj bele vitába, teljesen más a kettő, a teló meg az ingatlan....
Ingatlannál behitelezed, 20 év múlva a tiéd, még akkor is, ha 10 milla helyett 15-öt fizettél be, és ér 12-t... Albérletnél nem a tiéd, pedig kb. ugyanannyit fizetsz havonta.
Telónál nincs más választásod, nem veheted meg a telefontársaságot... :F

(#1337) tildy válasza süti5 (#1336) üzenetére


tildy
nagyúr

Albérletnél jócskán kevesebbet fizetek , mintha hitelt fizetném ugyanarra! De kapok érte valamit. Ezért tartom hülyeségnek, hogy azt mondja kidobott pénz. Akkor lenne kidobott pénz, ha fizetnék érte, de semmit nem kapnék cserébe. Az igaz, hogy sokkal jobb az embernek a sajátjába törleszteni, ami idővel az övé lesz, ennek ellenére én a pénzemért egy 35 nm-es lakás használatát kapom cserébe, ahol a mgam ura lehetek, ahol nem parancsol senki, míg hitellel kapcsolatban önerő hiánya miatt szóba sem állnának velem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1338) Tibiajax válasza tildy (#1331) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Ne hasonlítgassunk már egy lakást, egy otthont egy telefonkártyához folymatosan... :U

(#1339) fokukac válasza tildy (#1337) üzenetére


fokukac
nagyúr

oké, értjük, Neked jó így.
nekünk meg nem, na.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1340) tildy válasza fokukac (#1339) üzenetére


tildy
nagyúr

Te is tudod főkukac, hogy nem erről van szó. Arról van szó, hogy kidobott pénznek lehet mondani azt, amiért valamiféle szolgáltatást kapsz cserébe? Kalandor szerint igen, mert ennyi erővel törlesztőbe is rakhatnám, szerintem meg nem, mert eleve jogosult sem vagyok arra, hogy normális feltételekkel hitelhez jussak, ezért nem kidobott pénz. Ennyiről van csak szó.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1341) fokukac válasza tildy (#1340) üzenetére


fokukac
nagyúr

figyelj, autót is lehet bérelni, havi 150 rugóért, mégsem jó biznisz, hanem pénzkidobás.

ui. ebben a topicban is jónéhányan jutottak hitelhez igen kis önerővel.
a lakásbérlés pontosan azért zsákutca, mert minden hónapban egy csomó pénzed elmegy arra, hogy kifizesd a bérleti díjat, és így nem tudsz félretenni, soha nem is lesz önerőd.

------------------

egyébként van benne egy kis ráció, amit írsz, tudniillik, hogy Magyarországon, mivel mindenki saját lakásban lakik, relatíve fejletlen a lakásbérleti piac, tehát a lakás értékéhez képest kisebb a bérleti díj, m int mondjuk tőlünk nyugatra.

de hosszútávon bérelni még akkor is pénzkidobás.

(abban az egy esetben járnál jobban a lakásbérléssel, ha mondjuk lenne 10-15 millió tőkéd, és ahelyett, hogy vennél belőle egy 10-15 milliós lakást, a tőkédet inkább befektetnéd valamilyen egyéb befektetési formába; ugyanis kvázi egy ekkora tőkével ma nagyobb hozamot tudsz elérni így, mintha veszel egy lakást és kiadod.)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1342) tildy válasza fokukac (#1341) üzenetére


tildy
nagyúr

MEnnyi az a minimális/kis önerő? 200 000Ft-l a kezemben szóbaállnak velem? :DDD
(ugye , hogy nem.Az meg nem fogja őket érdekelni, hogy megtakarítása életbiztosításban van majd kétszer ennyi pénzem, amelyet folyamatosan fizetgetek.)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1344) tbs válasza Kalandor (#1343) üzenetére


tbs
addikt

Tildy most diákszövetkezetezik... Messzire elkerülik a bankok. ;)

(#1345) tkazmer válasza fokukac (#1341) üzenetére


tkazmer
addikt

figyelj, autót is lehet bérelni, havi 150 rugóért, mégsem jó biznisz, hanem pénzkidobás
Ez nem egészen így van, pl ha mondjuk tartósbérletbe veszel egy német cégtől egy autót, ami mondjuk 10m HUF, akkor a bérleti időszak alatt kb azt az árat fizeted ki a cégnek, amennyibe az autó kerül. Viszont ha uezt lízingelnéd, akár 13-14m-s összeget is ki kellene fizetned, nem beszélve a regisztrációs adóról, és az áfáról(no-ban a személyautók után is vissza lehet igényelni az áfát, ha jól tudom) Így a te hasznod mondjuk olyan 1.5-2m HUF



Az lenne a kérdésem, hogy kb mennyibe kerülhet mostanában egy V.-ker-i 50m2-es lakás(a Grashem szálló körül) bérleti díja?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1346) Ariadne válasza tkazmer (#1345) üzenetére


Ariadne
őstag

Itt szvsz elég jól fel lehet mérni az árviszonyokat: [link]. Én legutóbb itt kerestem, meg iwiw-en is adtam fel hirdetést, végül nagy meglepetésemre az utóbbi jött be. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1347) Chili7


Chili7
őstag

Üdv!
Van egy otp lakáshitel a ''nyakamban''. Milyen lehetőségek vannak, ha új (nagyobb) lakást szeretnék?
Át lehet másik lakásra terhelni a meglévő hitelt?
Esetleg így hitellel eladni a mostanit?
Vagy ki kell fizetni a jelenlegi hitelkonstrukciót?
thx

(#1348) Morris


Morris
veterán

Tudjátok ez így szép meg minden, hogy 20 év múlva a tiéd lesz a lakás, csak mi van akkor, ha tök véletlenül nem tudsz fizetni havi törlesztőt. viszik a lakást. ez pedig elég bosszantó ha mondjuk egy 8millás lakásból kifizettél már 6misit és elveszik a lakást.
mert Mo-n ez van. egyáltalán nem biztos, hogy holnap is lesz munkája az embernek...
és akkor beszopta, de dúrván
viszont a másik oldal, ha nem próbálod meg, akkor annak az esélye is elvész, hogy egyszer saját lakásod lesz!

ne haragudjatok, de ezt meg kellett osztanom (mi is lakásvásárlás előtt állunk a párommal!) albiban vagyunk. de önerő nélkül nehéz...

[Szerkesztve]

(#1349) #32577792 válasza Chili7 (#1347) üzenetére


#32577792
törölt tag

el lehet adni, van bank, aki így is finanszíroz -pl otp ;] - át lehet tereltetni a kölcsönt - fedezet csere- és ki is lehet fizetni.

(#1350) #32577792 válasza Morris (#1348) üzenetére


#32577792
törölt tag

végrehajtáskor a fennáló tartozást nyeli be a végrehajtó, a feletti rész a tulajé, bár biztos nem fogja piaci árért kitenni.
kulcsszó: törlesztési biztosítás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.