Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ladybug válasza divot (#549) üzenetére


ladybug
őstag

Nekünk az autónk van devizaalapú hitelen. Van, amikor egy-két hónapig szinte csak pár ft változás van az előző hónaphoz képest. Aztán van, hogy 3-4 ezer ft is.
Most lakáshitelfelvétel előtt állunk, és az államilag kamattámogatott lakáshitelen gondolkozunk. Hogy melyik lenne a jobb? Deviza vagy ez? Nem tudom. Szerintem sehogysem jön ki jól a hitelfelvételből az ügyfél. :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#552) #32577792 válasza divot (#549) üzenetére


#32577792
törölt tag

amikor felvetted a hitelt akkor azt átváltották devizára - vételi árfolyamon
amikor törlesztesz, akkor eladási árfolyamon számolnak
ha erre gondoltál...
van ahol meghatározhatod, hogy miben kívánsz törleszteni, de menet közben szerintem már nem lehet változtatni

(#553) sakál válasza divot (#549) üzenetére


sakál
tag

Deviza alapú, vagy deviza hitelt akarsz felvenni?

Ha az előbbit, eleve csak forintban törleszthetsz, - ha utóbbit, (gyanítom, nem erről van szó) csak deviza számláról törleszthetsz.
Ha dobsz egy mailt, hogy konkrétan mit szeretnél (gondolom magánügy) lehet, hogy segíthetek. Elküldtem a mail-em.

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#554) divot válasza sakál (#553) üzenetére


divot
veterán

Megírtam mélben a sztorinkat.

(#555) divot válasza ladybug (#551) üzenetére


divot
veterán

Mi mindenképpen devizahitelt fogunk fölvenni, mert a forinthitel annyival drágább, hogy ha eljön a 300forint/euros árfolyam, még akkor sem jársz rosszul egy svájci frank alapú konstrukcióval.

(#556) fokukac válasza divot (#555) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor kell devizahitelt felvenni, amikor jó gyenge a forint, mert hosszú távon szvsz erősebb lesz. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#557) sakál válasza divot (#554) üzenetére


sakál
tag

küldtem választ

A szépség az eszed rovására megy

(#558) divot válasza sakál (#557) üzenetére


divot
veterán

Leírtam a részleteket.

(#559) sakál válasza divot (#558) üzenetére


sakál
tag

Válasz ment..

A szépség az eszed rovására megy

(#560) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Bár jelenlegi lakhelyemről ugy néz ki legkésőbb május 31-i menni kell :( , de ha minden összejön az uj helyemen majd nem kell albérletet fizetni. Havonta simán félre tudnék tenni 30 ezret, sőt akár többet is, mert önrész nélkül senki sem akar adni nekem hitelt. Mibe tegyem? Ugyanis lehet, hogy akár már egy év mulva is felhasználom, de lehet, hogy csak később. Ezért a lakáselőtakarékosságot húzósnak tartom, bár lakásra teszem félre(illetve minimum önrészt próbálok gyűjteni).

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#561) Asmarat válasza regvoltrossz (#560) üzenetére


Asmarat
csendes tag

Nézd meg ezt! [link]
Ha nem áll rendelkezésedre önerő, a legegyszerűbb, ha lízingeled a lakást, most már erre is van lehetőség, bár egyelőre tudomásom szerint még csak a Cib-nél. ;)

(#562) #32577792 válasza Asmarat (#561) üzenetére


#32577792
törölt tag

nemcsak Cib, Otp is, de biztos van több is.

[Szerkesztve]

(#563) Nyina


Nyina
csendes tag

Elegem van az összes bank hülye kalkulátoraiból. Sajna asszem szinte lehetetlen, amit keresek, de ha valaki tud mégis olyat, ahol nem kell önrész és lakásfedezt, akkor szóljon. :DD

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#564) rii válasza Nyina (#563) üzenetére


rii
nagyúr

''.........ahol nem kell önrész és lakásfedezt, akkor szóljon..........''

ugye tudod, hogy ilyen hitel ésszerű keretek között nincs? Én is ilyet kerestem volna .... De gondolom, hogy tudod, hiszen ott a pattogatott gumilabda (smiley) a POSTod végén ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#565) Nyina válasza rii (#564) üzenetére


Nyina
csendes tag

Igen, tudom, de reménykedem, hátha lesz valami új, amiről nem tudok... Most annyira szeretném. Azt olvastam, hogy ingatalanfedezetet pl. helyettesíthetjük adóstárssal. De gondom, ehhez is megfelelő fizetés kell. Igazából meg sem merem kérdezni a bankot, mert tudom a választ... :B

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#566) #32577792


#32577792
törölt tag

elvileg az ELLA esetében lehetséges, új lakás esetén a hitelbiztosítéki érték max 110%-a adható, de nagyon kezdetleges még a kalkulátor, folyamatosan fejlesztik.
szép nettó jövedelmmel kell rendelkezni.
egyébként meg a fészekrakó a legegyszerűbb, bizonyos esetekben, ráadásul 10% önerőt kér.

(#567) Nyina válasza #32577792 (#566) üzenetére


Nyina
csendes tag

A fészekrakóhoz kell pár vagy gyerek...Egyik sincs. :(

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#568) #32577792 válasza Nyina (#567) üzenetére


#32577792
törölt tag

1: igen
2: lehet plusz ingatlant bevonni fedezetbe, így többet kaphatsz
3: jövedelemtől függően vannak növelt HBÉ értéken finanszírozások (pl. ELLA)
4: lizing

(#569) Nyina válasza #32577792 (#568) üzenetére


Nyina
csendes tag

Veszem a fáradtságot, és ha kell, minden bankba bemegyek. Valahol csak mondanak valami bíztatót. Csütörtökön megyek állásinterjúra. Hátha nagyobb jövedelemre is szert tehetek. Köszi :) ged<-ezt a szót a macskám írta :C

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#570) #32577792 válasza Nyina (#569) üzenetére


#32577792
törölt tag

sok sikert az interjúhoz :DD

(#571) Nyina válasza #32577792 (#570) üzenetére


Nyina
csendes tag

Köszönöm. Most sétáltam el arra, hogy tudjam, pontosan hova kell menni. Kellemes környék, csak félek, hogy lesz interjú angolul is :DDD


[Szerkesztve]

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#572) Nyina


Nyina
csendes tag

Találtam egy lakást, amire kell később egy kis pénzt fordítani, de sebaj. 5.8M és két szobás. Nagy mázli lenne. Akarom! Valamit ki kell találni. Az adóstárs az mire való? Esetleg helyettesíti a lakásfedezetet? :R

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#573) kp78 válasza Nyina (#572) üzenetére


kp78
addikt

Nézz körül a Raiffeisen bankban is! Ott nemrégóta van ''önerőminimumos'' hitel, ahol használt lakásra is vehetsz fel több hitelt.(ha jól emlékszem, akkor a HBÉ 90%-át veheted fel minimálbéres finanszírozással) Magyarul a vételárnak kb 65-70 %-át. Igaz ennek van egy kis ára (több a szerződéskötési díj), de ha nincs más megoldás, talán bevállalod.
Az adóstárs a lakásfedezetet nem helyettesíti, max egy kicsit több hitelt vehetsz fel általa.
Általában jó jövedelemmel rendelkező adóstársat szoktak/érdemes bevonni, de a házastárs pl. sok helyen kötelezően bevonandó adóstárs.
Amúgy mennyi hitel kéne, ha 5,8 a vételár??
Persze a felvehető összeg függ attól is, hogy hol van a lakás. (BP, vagy kisváros stb.)

(#574) Nyina válasza kp78 (#573) üzenetére


Nyina
csendes tag

Igen, az 5.8 a vételár. Gondolom, akkor 6.5-be minden belefér. Az egyéb költségek is. Nem Bp., Kecskemét, de még itt is ritkaság az ilyen olcsó lakás, ezért szeretném gyorsan megragadni a lehetőséget. Tegnap beszéltem egy ismerős lánnyal, aki fél éve vett lakást. Nem volt önrésze, sem lakásfedezete, sem adóstársa. Viszon 3 fajta egyéb hitele igen. Bement egy ingatlan irodába, amelyiknek több bankkal is szerződése van. Két hónap múlva beköltözött az új lakásába. Minimálbérrel van bejelentve. Önrésznek beszámították az Önkormitól kapott kedvezményes első lakáshoz jutók kölcsönét, ami 500e, és a gyerekre 450 szocpolt. Végül OTP-s kölcsöne lett 20 évre, mindennel együtt havi 55-öt fizet. Ennyi a jelenlegi albérletem... :Y

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#575) Nyina válasza kp78 (#573) üzenetére


Nyina
csendes tag

Ja, és azt kifelejtettem, hogy abban az ingatlanirodában tudnak lakást is ajánlani, de nem kötelező onnan választani. Az ügyintéző meg annyira kedves volt,-gondolom ez a dolga jó %-ért- de nem baj. Mindenhova elkísérte, és neki nem kellett azzal foglalkoznia, hogy mikor hova kell menni. A nő mindig mondta, hogy hova hányra jelentette be, és mirt kell mondania és kitölttetnie pl. önkormányzatnál. OTP-s szerződéskötésnél is ott volt. A kölcsönt egyébként 20 évre vette fel. :DD

[Szerkesztve]

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#576) kp78 válasza Nyina (#575) üzenetére


kp78
addikt

Azt még mindig nem tudom mennyi hitelt akarsz felvenni??
Van amúgy neked is gyereked, aki után megkaphatnád a 450e otthonteremtő támogatást??

Amúgy az a lány tuti hogy fészekrakó konstrukciót kapott, mert csak annyi önerővel máshogy nem tudta volna megvenni.

[Szerkesztve]

(#577) Nyina válasza kp78 (#576) üzenetére


Nyina
csendes tag

Igen, most olvasgatom. Esélyem sincs. Van gyereke. Nekem meg nincs. És igen, fészekrakó... :( Kb.6.5M.-t szeretnék felvenni.

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#578) #32577792 válasza Nyina (#577) üzenetére


#32577792
törölt tag

csak ne a p@nor@mától! :(
jövedelmed, nettóban?
mióta dolgozol?
inkább privi

[Szerkesztve]

(#579) Nyina válasza #32577792 (#578) üzenetére


Nyina
csendes tag

Privi ment. :)

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#580) Asmarat válasza Nyina (#579) üzenetére


Asmarat
csendes tag

Szvsz meg kellene kérdezned egy valóban szakembert a témában, nem tudom, hogy hallottál-e már a brókernetről... Ők szerződésben állnak több magyarországi bankkal, és ebből kifolyólag esetleg jobb konstrukciót tudnak ajánlani, ha úgy tetszik kialkudni a bankoknál. És nem utolsó sorban neked semmibe nem kerül... ;)

(#581) #32577792 válasza Asmarat (#580) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem kell ahhoz brokernetnél dógózni

én is szerződésben állok 4 bankkal

[Szerkesztve]

(#582) Asmarat válasza #32577792 (#581) üzenetére


Asmarat
csendes tag

Lehet... ;)
Mindenesetre egy próbát sztem megér... :))

(#583) #32577792 válasza Asmarat (#582) üzenetére


#32577792
törölt tag

próbálni a ruhát szoktam :Y
1ébént meg, elég közel kerültünk a megoldáshoz, szerintem...

(#584) Nyina válasza #32577792 (#583) üzenetére


Nyina
csendes tag

Nagyon remélem! :C Hamarosan értesítelek a fejleményekről. Holnap délelőtt intézkedem. :DD

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#585) Nyina válasza Asmarat (#580) üzenetére


Nyina
csendes tag

Na erről még tényleg nem hallottam. Most végigjárom azt az utat, amit terveztem. Remélem sikerül. Lesz lakásom, érzem :))

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#586) Goose-T válasza #32577792 (#583) üzenetére


Goose-T
veterán

Hali! Szeretnék egy használt lakást venni az elkövetkezendő 1-2 évben 10-12 milla magasságában Budapesten. 25 éves vagyok, nőtlen, gyerektelen, se kutya, se macska. :) Három éve folyamatos munkaviszonyom van (egy éve váltottam munkahelyet, de csak egy hétvégét nem dolgoztam, az nem számít, ha jól tudom). Mennyi önerővel érdemes belevágnom, mit tudsz ajánlani egyáltalán? Mennyivel, mikor tudnék leghamarabb belevágni? A pénzügyi dolgokat priviben küldöm.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#587) #32577792 válasza Goose-T (#586) üzenetére


#32577792
törölt tag

mostani számítás szerint, 10milliós ingatlan - használt -kb 8400eFt hitel adható
kb 64500Ft/hó/20év
CHF

(#588) Retekegér válasza Nyina (#585) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szurkolunk! Majd írj, ha sikerül összehozni valamit... ;)

<< Heimdal >>

(#589) divot válasza Asmarat (#580) üzenetére


divot
veterán

Na ja, csak előbb bele kell pakolni egy rakás pénzt a rendszerbe, aztán meg kapsz hitelt két év után, de a törlesztőrészlet mellett fizetned kell a brókernetes megtakarításokat is. Ez nagyon jó konstrukció, annak, aki tud a célra szánni havi 150ezret.

(#590) Nyina válasza Retekegér (#588) üzenetére


Nyina
csendes tag

Köszi! Mindenképpen megosztom veletek, ha ilyen öröm érne ;)

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#591) Newl


Newl
tag

Sziasztok,

a kérdésem a következő. Ha az ember nem házas, akkor melyik az a hitel amit felvehet kedvező feltételekkel úgy, hogy ha mondjuk házas lesz akkor tudjon venni egy új lakást a régi eladásával.

másik: Mi a neve annak a hitelnek aminek a megvásárolandó lakás a fedezete?

még valami: Szerintetek érdemes ebbe a lakáslízingbe gondolkodni?

Üdvözlettel:

Newl

Mondom, Meseországban élünk.

(#592) Newl


Newl
tag

Uhh, egy kis horror így reggelre:

[link]

nem hiszem el hogy a lakáshoz jutást csak ilyen gagyin lehet megoldani

Mondom, Meseországban élünk.

(#593) Goose-T válasza #32577792 (#587) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez azt jelenti, hogy minimum 1.6M önerőt kell összeszednem, akkor járok a legjobban?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#594) #32577792 válasza Goose-T (#593) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, bár ha új lakást szeretnél, akkor lehetne lízingelni is, de erről kb 2 hét múlva kapjuk meg az oktatást. addig én inkább nem nyilatkoznék róla

(#595) Nyina


Nyina
csendes tag

Figy ungawa! Ha bemegy az ember egy ingatlanirodához, ami csomó bankkal szerződésben van, akkor is segítenek, ha nem tőlük akarsz lakást venni? :R

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#596) kp78 válasza Nyina (#595) üzenetére


kp78
addikt

Én szoktam csak hitelt is intézni, hisz abból is van pénz.
Szerintem máshol sem fognak kidobni.

(#597) Nyina válasza kp78 (#596) üzenetére


Nyina
csendes tag

Jóóóó! Köszi, :C mert elvileg a lakás már megvan.

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#598) rii


rii
nagyúr

a metróban láttam egy banl önerő nélküli lakáshitel-ajánltát ....

túl sok jót nem várok tlőe, de mégis milyen? :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#599) #32577792 válasza Nyina (#597) üzenetére


#32577792
törölt tag

hétfőn megyek be kmétre
ha dondolod találkozhatunk

(#600) Nyina válasza #32577792 (#599) üzenetére


Nyina
csendes tag

Okés. Hétfő jó.

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.