Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Quentin Ruby válasza Kalandor (#1700) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Jobb napokon ismerősöm Hatvanból felért Pestre ennél 5 perccel jobb idővel, tehát ez nem lehet viszonyítási alap. :B

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1703) Quentin Ruby válasza Kalandor (#1702) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

Ő nem az ismerősöm, de így igaz, ez sem alap...

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1704) jeges válasza Kalandor (#1700) üzenetére


jeges
senior tag

ez azér' erősen időpont- és helyzetfüggő.
én pl. jelenleg fótról reggel negyed 7kor indulok, és sietség nélkül benn vagyok a margit-körúton 3/4 7kor. reggel fél8kor eztet már nem lehetne előadni, az biztos (szerencse, hogy egyébként is korán kelő vagyok).
7 vagy 8 éve a liliom utcából (IX. ker. körúthoz közeli része) jártam dolgozni a margit kórház környékére (III. ker bécsi út), az átszállással együtt cca 50 perc volt átlagosan.
a másik véglet az volt, mikor a frankel leó utca bem tér felőli részéből jártam ''be'' a fekete sas utcába. kellett hozzá néha 5 perc is gyalog (reggeli vásárlással együtt :D).

a konklúzió az, hogy városon belül is elő lehet adni jó hosszú közlekedési időket. ettől függetlenül fordítva nem igaz, azaz az agglomerációból nem lehet nagyon rövid idő alatt beérni.
szerintem.

(#1705) tbs válasza Kalandor (#1700) üzenetére


tbs
addikt

A 20 perc önmagában semmit nem mond. ;)
Direkt írtam a honnan-hovát... Jegesnek meg tök igaza van. Ha várhatóan elpocsolok kb. 1 órát a bkv-n, akkor tökmindegy, hogy aglomeráció, vagy bp. a kiindulópont... Amúgy Csákvár és Áporka (szerintem) már túl van az aglomeráción is...

(Pl. ''Újpest központ metrómegálló a lejárathoz legközelebbi kocsi ajtaja'' és a lakásunk (2. emelet, nincs lift) között ~280 lépés a távolság. Lépcsőfokok egyesével szedve...)

(#1706) brownus válasza tildy (#1692) üzenetére


brownus
veterán

nekem az elsődleges szempont az volt, hogy közel legyen a központhoz. az oktogon, nyugati, Kossuth tér kb. 15-20 perc. a munkahelyem is félórára van.
itt úgy is csak pár évig leszünk.
ja, és ma reggeltől hivatalosan is enyém a lakás mert megtörtént az átutalás az eladónak:)

nem tudom érdekel-e Titeket, de leírom, hogy kábé mire és mennyire kell számítani:
(8ker. szigony utca, a Pázmány épülete mellett, 80-as évek elején épült panel. 48m2, és 2m2 erkély, 6.emelet)
most nem mert otthon vannak az iratok, fejből már nem tudom pontosan az adatokat.

(#1707) fokukac válasza tbs (#1705) üzenetére


fokukac
nagyúr

én budapest belvárosában dolgozom. az agglomeráció bármely része messze lenne innen, a lakásvásárlásomnál első számú szempont volt, hogy közel legyen. így a vizafogón vettem egy lakást, ahonnan ajtótól ajtóig 16 perc alatt érek be a munkahelyemre, és ebben már a metróra való várás is benne van. ha fizetnének nekem, akkor sem költöznék ki fótra, vagy vecsésre, vagy érdre, amíg a belvárosba járok minden nap.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1708) tbs válasza fokukac (#1707) üzenetére


tbs
addikt

No, az említett helyekre énsesose. Szóval elhúztál Zulgóból. :)

(#1709) jeges válasza fokukac (#1707) üzenetére


jeges
senior tag

6 éve, mikor az előző lakást vettem, nekem is ez volt az elsődleges szempont. azóta viszont éppen 6 év telt el, ami alatt bőven elegem lett a belvárosból - a tömegből, a koszból, a levegőtlenségből, a bunkó szomszédokból, és más, a belvároshoz szervesen hozzátartozó dolgokból.

(#1710) fokukac válasza jeges (#1709) üzenetére


fokukac
nagyúr

én sem a belvárosban vettem, csak közel a belvároshoz. ;)
van tér, zöld, park, friss duna-parti levegő, stb. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1711) fokukac


fokukac
nagyúr

na, hogy ontopic is legyek

basszus, kiszámoltam, hogy a lakáshitel felvétele összesen 97.410 forint bank- és egyéb költségembe került, és március óta eddig 202 rugót fizettem a lakáshitelem törlesztéseként, valamint 97 ezret a rezsire,
továbbá 1,74 millió forintot költöttem lakásfelújításra, illetve háztartási berendezések vásárlására.

ha összeadom, elég brutális szám jön ki. és még csak kész sincs, és még ott sem lakom. azért ettől a sázmtól most egy picit megdöbbentem, és már értem, hogy miért nincs sok pénz a számlámon...

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1712) attiati válasza jeges (#1709) üzenetére


attiati
veterán

szerintem is első lakásnak jó a belvárosban picit nyűzsögni.. frekventált, gyorsan értékesíthető helyen legyen... vagy később bérbeadható legyen.

aztán később családdal valahol külső részeken ''megállapodni'', letelepedni. Kell is a család miatt a nagyobb, és azt csak külsőbb részeken lehet megfizethető áron kapni.

ez így egy jó lakásvásárlási folyamat az egyes életszakaszokhoz időzítve

(#1713) attiati


attiati
veterán

szerintetek 8., 9. kerben újépítésű lakást venni befektetésnek (is)?

(#1714) Ariadne válasza attiati (#1712) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezzel teljesen egyetértek. Barátokkal elmenni valahová, éjszaka mászkálni huszonévesen még nagyon kell, és hátrány lenne kint lakni, éjszakai busszal nyomulni. Aztán majd gyerekek, család, ilyesmi, nagyobbacska lakás/ház kell, fontosabb lesz a nyugi, onnantól meg már jobb kint lakni valahol. Személy szerint nekünk autóra sincs szükségünk amíg belvárosban lakunk és nincs gyerekünk. Nagyon drága fenntartani meg parkolni, bkv elvisz mindenhová, szóval csak a heti bevásárlás miatt nem érdemes... :D

mod: Befektetésileg pedig szerintem megéri, csak ne legyen egyszobás, sem pedig túl nagy, azt nehéz ki- és eladni is. Szerintem. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1715) jeges válasza attiati (#1712) üzenetére


jeges
senior tag

köszönöm, h nem nekem kellett leírnom. :B

(#1716) attiati válasza jeges (#1715) üzenetére


attiati
veterán

pont a minap fogalmazódott meg bennem erőteljesen, csak meg kellett találnom hova írjam le :DD

(#1717) attiati válasza Ariadne (#1714) üzenetére


attiati
veterán

Az a fura, hogy az egyszobásak m2-re jutó bérleti díja jóval drágább
és egy párnak jobban ki lehet adni egy kicsi lakást, mint egy nagyobb szobát egy nagyobb lakásban.
Illetve sok a közösködésre nem vágyó, Pestre költöző ember.
Tudom, mert fél éve albik után nézegetek :) :O

Értékesítésnél viszont lehet, hogy hátrány a kicsi. De én kezdésnek újépítésűből csak egyszobásat tudnék venni.


Szerintetek egyszobás új vagy másfélszobás használt a jobb?



[Szerkesztve]

(#1718) tildy válasza attiati (#1712) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát én első lakásnak se vennék benn a nyüzsiben... Se a parkolás nem jó (hova raknáma kocsi,t illetve jövőre a motort?:F ), se semmi .Bár van aki ezt élvezi, de én már első lakásnak is kertes házat vennék.
KEdves főkukac : a franc akar minden nap 1 órát kibumlizni budaörsre, vagy az infóparkba, át a városon. Még szerencse, hogy tömegközivel járok, így ''csak'' 1.15 perc. Autóval legalább másfél lenne .Meg tudod nekem nincs ingerenciám a dugóban rohasztani a sejhajom. . Bicskéről kb 10 perc alatt ott lennék.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1719) jeges válasza attiati (#1717) üzenetére


jeges
senior tag

másfél használt.

(#1720) tildy válasza Ariadne (#1714) üzenetére


tildy
nagyúr

Embere válogatja. Főleg, ha az ember bulizni mondjuk halásztelekre jár ki, vagy ozorára, akkor lényegtelen milyen bulihelyek vannak a belvárosban.

Szóval igen, mindenki ott nézzen lakást ahol megfelel neki. Nekem Bp egyébként is a kösz de nem kategóriába tartozik. Hát nem sokkal szebb ez? [link] Tiszta rendezett, nyugis:) Tökéletes.

Jeges: nehezen fogja tudni kiadni. szerintem.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1721) jeges válasza tildy (#1720) üzenetére


jeges
senior tag

könnyebben, mint az egyszobásat. szerintem.

(#1722) attiati válasza jeges (#1719) üzenetére


attiati
veterán

De max 5 évre gondoltam, míg a hitelt letörlesztem, aztán szeretném eladni
8.9. ker fejlődő részeire gondoltam egy garzonra, addigra elkészül a 4-es metró is
És most ár alatt is lenne (igaz árában, mert putri még)

(#1723) fokukac válasza tildy (#1718) üzenetére


fokukac
nagyúr

Kedves Tildy, ez egyéni szocprobléma.
csk aztán ha kiköltözöl bicskére, és a következő munkahelyed dunakeszin lesz, akkor meg az lesz a baj. :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1724) tildy válasza fokukac (#1723) üzenetére


tildy
nagyúr

No látod, emiatt nem veszek én (egyelőre) lakást. De azt hiszem te is szívnád a fogad, ha következő munkahelyed pl Komáromban lenne :P :P

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1725) fokukac válasza tildy (#1724) üzenetére


fokukac
nagyúr

az én következő munkahelyem 95%-os valószínűséggel a váci úti irodafolyosón v. a belvárosban lesz. ezért ezekhez közel vettem lakást.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1726) tbs válasza fokukac (#1725) üzenetére


tbs
addikt

Kemény a 95%... Nem hagysz a sorsnak túl sok esélyt... :DDD Így kell ezt..! ;)

(#1727) attiati válasza fokukac (#1725) üzenetére


attiati
veterán

csak me' máshol nincs értelmes munkahely, legalábbis 95%-ban ;)

(#1728) fokukac válasza tbs (#1726) üzenetére


fokukac
nagyúr

most mit csináljak, a hülye közgazdászokat foglalkoztató cégek a fent nevezett helyeken működnek... :U
az 5% esély meg az, hogy lelépek londonba v. new yorkba. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1729) #47053824 válasza fokukac (#1728) üzenetére


#47053824
törölt tag

Ide ne gyere basszus... :DDD

(#1730) fokukac válasza #47053824 (#1729) üzenetére


fokukac
nagyúr

hova? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1731) #47053824 válasza fokukac (#1730) üzenetére


#47053824
törölt tag

London city-be.

(És még mielőtt megkérdeznéd, hogy miért: túl sok már így is itt a ..... . :DD :DDD )

(#1732) AMD Power


AMD Power
titán

Kicsit OFF de mégse. A Fundamenta-ról mi a véleményetek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1733) attiati válasza AMD Power (#1732) üzenetére


attiati
veterán

nem off, nekem annyi, hogy jó termék lenne, de a bankok lenyúlják a többlethozamot

hosszútávon még így is jó, ha tényleg a hangyamódra lakásra spórolás a célod

(#1734) Josh


Josh
tag

A K I É R T H O Z Z Á A Z M O S T M U T A S S A M E G !

Van 2 hitelszerződés, amelyikeket szeretnénk „olcsóbbra cserélni”.

Az egyik:

Ingatlan fedezete mellett nyújtott kiegészítő kamattámogatásos hitel
Kölcsön összege: 2200000 Ft
Futamidő: 15 év
Törlesztés kezdete: 2000 október 1.
Az első 10 évben egy kormányrendelet alapján évi 7% kamat, és évi 1% kezelési költség, ezt követően a teljes bruttó hiteldíj 14,41%

A másik:
Lombardhitel autóra
Kölcsön összege: 1390000 Ft
Törlesztő részletek száma: 72 db
THM: 13,64%
Devizanem: CHF

Várom a tanácsokat, észrevételeket, hogy hogyan lehetne a havi törlesztőrészleteket lefaragni, olcsóbbá tenni, akár ide, akár privibe. Kérek mindenkit, hogy adja meg a nevét, és valamilyen elérhetőségét (tel. szám, e-mail), hogy meg tudjuk beszélni a részleteket.

Aki nem vágja a dolgokat, az inkább ne próbálkozzon, nem vagyok kíváncsi a marketing dumákra, csak a tények és a számok érdekelnek.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#1735) realist válasza attiati (#1733) üzenetére


realist
őstag

szerinted hosszabb távon (bk. 10-15 év és nem mint önerőt tekintve) nem éri meg jobban kötni egy életbiztosítást (nem záradékolva a hitelbe) és a végén azt előtörleszteni?

(#1736) attiati válasza realist (#1735) üzenetére


attiati
veterán

megmondom őszintén, a biztosítások nagyon távol állnak tőlem, meg nem is értem a kérdésed igazán
Tehát nem unit-linkedről van szó, nem befektetésnek, hanem életbiztosításnak szánt, amit nem használsz fedezetként :F, de a biztosítást is lehet előtörleszteni? (felmondani?)

(#1737) Bübüke válasza Josh (#1734) üzenetére


Bübüke
tag

Lombardhitel autóra
THM: 13,64%
Devizanem: CHF


A tetves kurva anyját annak, aki nulla kockázatot jelentő lombardhitelt ilyen kamatra ad.
És hülye, aki felveszi.

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#1738) fokukac válasza Bübüke (#1737) üzenetére


fokukac
nagyúr

a lombardhitel lehet részvény-, vagy kötvény-fedezetű is, az meg nem kockázatmentes.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1739) Bübüke válasza fokukac (#1738) üzenetére


Bübüke
tag

Ne lássam többé a tengert, ha 2 ezernél magasabbra értékelik fedezetként az otp részvényt.

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#1740) fokukac válasza Bübüke (#1739) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez akkor igazán vicces, ha az otp adja a hitelt is. :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1741) Josh válasza Josh (#1734) üzenetére


Josh
tag

Várjá, vazz, elbaxtam.

Az autóra nem lombardhitel van, csak a Lombard Finanszírozási zrt-től vettük fel a hitelt.

A hitel az fix törlesztő részeltekkel rendelkező deviza alapú finanszírozás.

Ja igen, hogy hülye az aki ilyen hitelt felvesz? Nos, így is lehet fogalmazni, én inkább azt mondanám, hogy hallgatott a család barátjára.....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#1742) AMD Power válasza attiati (#1733) üzenetére


AMD Power
titán

Ami nekem szimpi az éves maximum 72K-s Állami támogatás.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1743) fokukac válasza AMD Power (#1742) üzenetére


fokukac
nagyúr

az annyi, mint 1/3 négyzetméter lakás, per év. :DDD

(olcsó helyen)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1744) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!

Pár éve építkeztünk államilag támogatott hitelből, igénybe vettük a szocpolt. és az ilyenkor igénybevehető ÁFA visszatérítést. A házon van elidegenítési tilalom. Most, ha el szeretnénk adni, akkor a szocpolt. és az ÁFA visszatérítést vissza kellene fizetnünk. Viszont emlegettek valami - esetleges - büntetésfélét is.
Ennek a büntetésnek a mértékét tudja valaki?

Előre is köszönöm a segítséget.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1745) jeges válasza csapos2 (#1744) üzenetére


jeges
senior tag

beszélj ingatlanos ügyvéddel. én nem vagyok szakember, de egy hozzáértő azt állította, hogy van megoldás rá, hogy ne kelljen visszafizetni. sajna nagyon helyzetfüggő a dolog, ezért érdemes jogásszal beszélni.

(#1746) csapos2 válasza jeges (#1745) üzenetére


csapos2
addikt

Ok, köszönöm.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1747) attiati válasza AMD Power (#1742) üzenetére


attiati
veterán

Tényleg jó, de csak hossztávra, és ha megvan a cél, amire fel szeretnéd használni.
Szerintem a fundához kötött hitel nem jó ötlet, mert bankhoz is kötöd vele magad (bár most lehet hülyeséget írtam :) ) Lehetséges, hogy más banknál is beszámítják.

De a lényeg, amit átb*szásnak tartok. Az államtól 30% támogatást kapsz rá, a bank összességében mégis 11-12%-ra hozza ki a hozamot, a sok egyszeri számlanyitási díjjal, és úgy tudom a bank a maga részéről kb. 3% kamatot ad hozzá....

Tipikusan az az eset, mint mikor a kereskedelemben ''lenyelik'' az áfakulcs csökkentést.

(#1748) tildy válasza AMD Power (#1742) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha van valakinek életbiztosítás ez akkor is jár?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1749) AMD Power válasza tildy (#1748) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt sajnos nem tudom. Nézd meg az oldalukon.

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1750) attiati válasza tildy (#1748) üzenetére


attiati
veterán

nem adókedvezménynek írják, bár az életbiztosítás után sem az jár

gondolom valami felső limitre gondolsz, mint a nyugdíjpénztár-egészségpéztár esetén

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.