Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Ariadne válasza ladybug (#950) üzenetére


Ariadne
őstag

Félszocpolt nem előlegezik meg sajna... De az egészet fel lehet venni két jövőbeli gyerek 8 év alatti vállalásával is, és legeslegrosszabb esetben a 8. év letelte után kell elkezdeni visszafizetni. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#952) Balinov válasza Ariadne (#951) üzenetére


Balinov
félisten

új lakásnál,háznál csak.
szocpolt használt lakásra csak úgy tudsz igénybe venni,ha be tudsz mutatni egy közös gyerkőcöt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#953) Ariadne válasza Balinov (#952) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, használtra nem előlegezik meg. A második mondatomhoz nem írtam oda, hogy az újra vonatkozik... :B

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#954) Balinov válasza Ariadne (#953) üzenetére


Balinov
félisten

én meg nem olvastam,korán van még... :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#955) Ariadne válasza Balinov (#954) üzenetére


Ariadne
őstag

Jaja, én meg még nem is ittam kávét... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#956) Balinov válasza Ariadne (#955) üzenetére


Balinov
félisten

én már 2-t is,de hétfőn még a fü se nől. :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#957) Ariadne válasza Balinov (#956) üzenetére


Ariadne
őstag

Lásd az aláírásomat... :DDD

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#958) Balinov válasza Ariadne (#957) üzenetére


Balinov
félisten

mily aktuális.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#959) efge


efge
aktív tag

jovedelem igazolas nelkul lehet lakashitelhez jutni itthon? melyik banknal?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#960) ladybug válasza efge (#959) üzenetére


ladybug
őstag

Nem. Minden hitelhez kell jövedelemigazolás. A lakáshitelekhez is.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#961) Rive válasza efge (#959) üzenetére


Rive
veterán

Elvileg az Erste pa-pa-pa-pa... hitele efféle, de ők meg tudtommal brutális fedezetet kérnek egy eléggé korlátozott hitelért. Valamit valamiért.

A bankok nem hülyék, elég széles körű felmérésekkel és számításokkal dolgoznak. Ha jövedelem alapján nem adnak hitelt, akkor jó eséllyel tényleg nem tudnád fizetni a részleteket. Legalábbis legálisan. De erre meg valszeg az APEH száll majd rá.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#962) efge válasza Rive (#961) üzenetére


efge
aktív tag

kösz a feltételezést :D a jövedelem külföldön van... :))
amugy közben turom a netet és a szarfaizen oldalan van vmi deviza hitel igazolas nelkul, csak a link nem mukodik :(

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#963) Rive válasza efge (#962) üzenetére


Rive
veterán

a jövedelem külföldön van...
Ha stabil, leinformálható jövedelem, határozatlan idős szerződéssel, akkor elvileg mehet a 'jövedelemigazolásos' fajta is. Mémelyik bank elég rugalmas tud lenni alkalmanként, de ez személyes intéznivaló.

Esetleg külföldön, ottani banknál felvett hitel?

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#964) efge válasza Rive (#963) üzenetére


efge
aktív tag

arról kéne tapasztalat, hogy melyik banknál van erre mód (külföldi jövedelem figyelembe vétel)...

a külföldi bank azért esik ki, mert kiröhögnek amikor elmondom, hogy egy magyar házat akarok megvenni, arra kéne mortgage :D sima loan hoz meg sok az 6-7-8 millio forintnyi font, ami kene.
es persze 15 ev mulva nem biztos hogy ott lesz a jovedelem...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#965) kp78 válasza Rive (#961) üzenetére


kp78
addikt

A ''pa-pa-pa-pa'' a raiffeisennél van, nem az erste-nél.

(#966) zfarkas


zfarkas
senior tag

Sziasztok!

Feleségemmel szeretnénk lakást vásárolni, valószínűleg kettőt. Induló tőkénk kb. 13M Ft.
Elképzelés: veszünk egy lakást saját használatra (11M Ft-ig), egyet kiadni (8-9M Ft-ig), ezek közül valamelyikre hitellel. Jelenleg albiban lakunk, a nevünkön nincs lakás, feleségemén volt.
Kérdéseim:
- vehetünk-e fel kamattámogatott hitelt?
- kaphatunk-e szocpolt?
- az első vásárolandó lakásra kell-e a hitelt igényelnünk?
- probléma-e az, ha nagyobb összeg van a folyószámlámon, vagy ez a hitelfelvételt nem befolyásolja?

Köszi,

Zoli

Raw Dark Pure

(#967) kp78 válasza zfarkas (#966) üzenetére


kp78
addikt

Kamattámogatott hitelt kaphatsz.
Szocpolt is, ha az azon lakásért kapott pénzt teljes egészében beleforgatod az újba, ami a feleséged nevén volt. És persze annyival drágábbat kell venned, hogy ''szükséged'' legyen a szocpolra állambácsitól, és persze új lakás legyen.
Remélem nem lett túl kacifántos a leírásom.
Hogy mennyi pénzed van a folyószámládon tudtommal nem bebolyásolja a hitelbírálatot, bár a K&H kölcsönigénylőjén megkérdik van-e megtakarítási számlája az ügyfélnek.

(#968) zfarkas válasza kp78 (#967) üzenetére


zfarkas
senior tag

Teljesen érthető a leírás, köszi.
Teljes szocpolt kaphatunk? Kell, hogy legyen gyermekünk, vagy elég, ha ''bevállajuk'' őket? Valaki azt mondta, egy gyermek kell, akkor lehet azt mondani, hogy lesz kettő, három, ...

Raw Dark Pure

(#969) kp78 válasza zfarkas (#968) üzenetére


kp78
addikt

új lakás vételekor bevállalhatsz max kettőt(40 évesnél nem lehetsz több), használtra csak a meglévőkre kaphatod a szocpol felét, azt is csak max. 35 éves korig.(otthonteremtő támogatás)
Ajánlom figyelmedbe ezt a linket: [link]
Érthető és naprakész.

[Szerkesztve]

(#970) zfarkas válasza kp78 (#969) üzenetére


zfarkas
senior tag

Oh, thx! :R

Raw Dark Pure

(#971) #32577792 válasza efge (#964) üzenetére


#32577792
törölt tag

van jövedelemigazolás nélkül itt is: otp ( bizonyos településeken), cib ( nem lehet vályogház)

(#972) #32577792 válasza efge (#964) üzenetére


#32577792
törölt tag

kétszer ment :W

zfarkas

mikor adta el a feleséged az ingatlant? mikor és hogyan került a tulajdonába?
egyszerre csak egyet vegyél, mert nem lehet a neveteken a szocpol miatt másik

[Szerkesztve]

(#973) zfarkas válasza #32577792 (#972) üzenetére


zfarkas
senior tag

Kb. 2 hete lett eladva.
Oks, a szocpolnál feltétel, hogy ne legyen a nevünkön ingatlan. De kiutalás után 1 hónappal már vehetünk újabb ingatlant, nem?

Raw Dark Pure

(#974) Balinov válasza zfarkas (#973) üzenetére


Balinov
félisten

zfarkas,lehet rosszul emléxem,vagy rosszul mondták de szocpolnál akkor is kiesel,ha 5éven belül ingatlan volt a neveden,nem? a szemetek!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#975) #32577792 válasza zfarkas (#973) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen vehetsz, csak amit kaptál pénzt - amiből le lehet vonni az esetleges lakáscélú hitel összegét- azt teljesen be kell forgatni a vételárba és a maradék lehet a szocpol és a hitel - ha kell- a vételárból.
amit kérni fognak az eladott ingatlanból:
adás-vételi szerződés
tulajdoni lap, ahol már törölve van a feleséged tulajdonjoga

(#976) efge válasza #32577792 (#971) üzenetére


efge
aktív tag

köszi az infot. HVBben is van, plusz egy szazalek kamat es kisebb mertekben veszik figyelembe az ingatlan erteket, kisebb hitelt tudsz felvenni ugyanakkor hazra, ha jovedelem nelkul kered a hitelt. de allitolag a kulfoldi adohatosag hivatalos forditasa alapjan figyelembe veszik a kulfoldi jovedelmet is. a heten megprobalok utana jarni illetve megyek szarfaizen bankba is... :))
otpnel mit jelent ez a bizonyos telepuleseken? a weboldalukon nem talaltam semmi utalast erre...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#977) #32577792 válasza efge (#976) üzenetére


#32577792
törölt tag

ha mondasz egy települést, mondom, hogy igen vagy nem.
cib-nél viszont csak 0,4% kez.költséggel kell többet fizetned, én a pa-pa-pa-pa bankot kihagynám - értékbecslőjük beszélt le róluk :Y
mekkora értékű - reálisan- az ingatlan?
cib is elfogadja a külföldit: igazolás, munkaszerződés és annak HITELESÍTETT fordítása, folyószámlakivonat- kb 1,5éve csináltam ilyet

[Szerkesztve]

(#978) Montesz


Montesz
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem! Van egy ismerős házaspár akik lakást akarnak venni, hozzáteszem használtat. Csak az a bökkenő, hogy egy forint önerejük sincs, már jártak egy pár bankban de ott szóba sem álltak velük a hiányzó önerő miatt. Ja igen, és már nem fészekrakók. Nem tudtok valami megoldást?
Most az jutott eszembe: Jár a fél szocpol használt lakás vásárlásra? Mivel a meglévő gyerek önerőnek számít, így lehet meg van oldva a probléma! Nem? :F

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#979) #32577792 válasza Montesz (#978) üzenetére


#32577792
törölt tag

önerő nélkül, fészekrakó nélkül, nehéz ügy, inkább lehetetlen, hacsak nem tud plusz ingatlant fedezetként.
szocpol: 12/2001 ( I.31.) Kormány rendeletben pontosan
35 év felett csak akkor ha: legalább 3 gyerek, 2001-ben volt ingatlan a tulajdonukban, amit eladtak és az árát beteszik az újba és a réginél nagyobb vagy komfortosabb és belefér a méltányolható lakásigénybe. röviden

(#980) #32577792 válasza #32577792 (#907) üzenetére


#32577792
törölt tag

új CHF alapú konstrukció az otp-nél: 1 évig kezelési költség nélkül, fix kamattal!

(#981) efge válasza #32577792 (#977) üzenetére


efge
aktív tag

8105 az iranyitoszam, az ertek kb 9-10 millio
abban segits legyszives, hogy ennek mekkora reszere lehet hitelt felvenni. tehat 10 millios hazra mekkora hitlelt max. 6 vagy 7 millio? kevesebb?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#982) #32577792 válasza efge (#981) üzenetére


#32577792
törölt tag

jövedelem vizsgálat nélkül? kb 3.5milka

(#983) efge válasza #32577792 (#982) üzenetére


efge
aktív tag

de durva! :F
es jovedelem igazolassal?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#984) #32577792 válasza efge (#983) üzenetére


#32577792
törölt tag

forgalmi érték: 9500eFt = X
Hitelbiztosítéki érték : X - 10-20%
Adható mérték: HBÉ 50-70% bank és jövedelem mértékének függvénye
vagy visszlizing: kb 65%-a a bank által megállapított értéknek

(#985) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,
ismét itt.kis fogalomzavarom volt egy haveri beszélgetésben.
szal van párommal a nevünkön egy lakás: 50%:50% arányban.idén került nyáron a nevünkre
mitől esünk el emiatt? új lakásnál szocpoltól,vagy nem vagyunk a fészekrakóra jogosultak? :DD az az igazság,hogy belekeveredtem ebbe a kérdéskörbe,mint majom a hózentrógerbe.

köszi a felhomályosítást

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#986) #32577792 válasza Balinov (#985) üzenetére


#32577792
törölt tag

hogyan került a nevetekre? :F
ja, már emléxem - elfelejtettem még ma bevenni a kavintont :U - ebben az esetben nem vagytok egyikre sem jogosultak :(
és mivel hitel van rajta, nem is lehet trükközni.
vagyis...
ezt már inkább priviben

(#987) fokukac


fokukac
nagyúr

hi, melyik banknál vegyek föl nem támogatott lakáshitelt?
svájci frank alapúra gondoltam, mert a forint kamat olyan magas, hogy sose termeli ki a különbözetet egy árfolyam-esés... a forint pedig most jó gyenge.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#988) #32577792 válasza fokukac (#987) üzenetére


#32577792
törölt tag

elég nagy a kínálat :U
mennyit szeretnél, milyen futamidőre, mekkora igazolható nettóval, tervezed-e idő előtt kifizetni?
én, most speciel, biztos otp-nél venném fel, mert nem tudnám idő előtt kifizetni, ha 1 évig utalom a munkabéremet meg 2 csop.beszedést adok - van- , akkor 1 évig elengedik a kezelési költséget ( 2,04%) és 1 évig fix a kamat, nincs értékbecslési díj és közjegyzői díj.
esetleg még cib, nagyon hasonló, talán egy picit rosszabb.

aztán khb is jó lehet, bár most nem néztem az akcijót

(#990) ngabor2 válasza Kalandor (#989) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem az ersténél van rá lehetőség. az előtörlesztés nem számít szerződésmódosításnak. mondjuk kellett mellé kötni egy életbiztit is, amit ha hozzászámolunk a törlesztőrészlethez, akkor már nem olyan szép... ráadásul CHF alapú, tehát eléggé megszívtam most.

(#991) #32577792 válasza Kalandor (#989) üzenetére


#32577792
törölt tag

mindegyiknél lehet, csak a díja változó, Ella elég húzós, nézd meg Hirdetményét.
Ebből a szempontból a legjobb: cib, khb

(#993) #32577792 válasza Kalandor (#992) üzenetére


#32577792
törölt tag

1xk körül, bagatell összeg

(#995) erdey_a válasza Kalandor (#994) üzenetére


erdey_a
őstag

tizenegynehány ezer, az én olvasatomban

Vérboci

(#996) #32577792 válasza erdey_a (#995) üzenetére


#32577792
törölt tag

jajajajaja

(#998) erdey_a válasza Kalandor (#997) üzenetére


erdey_a
őstag

Úgy értette, hogy 2-300ezer forintos vagy nagyobb előtörlesztésnél 10-20 ezer forint ''bünti'' nem oszt, nem szoroz.

Kevesebbet meg minek törlesztenél elő? Úgy nemigen megy, hogy a havi 60 ezres törlesztő helyett 75-öt fizetsz :( Ha van tartalék, akkor azt be kel vágni bankba, minél jobb kamatra, aztán ha lejár, akkor befizetni egyben.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1000) erdey_a válasza Kalandor (#999) üzenetére


erdey_a
őstag

oké, 200 ezernél legyen sok. De még 200e is kevés előtörlesztésre.
Én terveim szerint úgy csinálom majd, hogy ha tudok spórolni, akkor azt lekötöm valami befektetési jegybe. Így azt még kamatadó sem terheli. Aztán hadd dolgozzon a pénz évekig (15-20 évre akarok hitelt) aztán 10 év múlva ránézek, mizu. A kamat kitermeli a büntit és még plusz is lesz. Aztán ha összejött annyi, hogy évekkel csökkentsem a futamidőt, akkor befizetem. Ha csak 200 ezrem lesz addigra, akkor meg mondjuk elmegyek külföldre nyaralni.

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.