Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95051) TBT válasza razorbenke92 (#95049) üzenetére


TBT
addikt

Köszönöm a választ! :R

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#95052) prolad


prolad
őstag

Üdv

Jön egy Fedexes csomagom, kaptam a értesítést vámkezelésről. Maga a csomag értéke 21.98 dollár, tehát még a 22 euró alatt. Ha most kitöltöm a vámpapírokat/csatolok amit kell, akkor nem kell semmit fizetnem ugye? Nem is lesz külön vámkezelve? Csak lekérik, hogy biztosan annyi-e?

(#95053) bl4ze válasza prolad (#95052) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, ha ebben benne van a fedex díja (futárktg) akkor igen, ha erre jön még extra díj akkor lehet vámköteles lesz
ha mindennel együtt USD 21,98 fizettél akkor sarc mentesen kiengedik.

.:. bl4ze .:.

(#95054) prolad válasza bl4ze (#95053) üzenetére


prolad
őstag

A Fedex szállítás még erre jönne rá, de azt a múltkor se vették bele, meg más futárcégnél sem, ahol vámoltatni kellett. Nincs is feltüntetve kb sehol, csak a paypalos számlán. Meg az egyik vámkezeléses lapon van külön mező a szállítási díjhoz.
Remélem nem, elég abszurd lenne 22 dollár+postaköltség után még csak úgy 5 ezret a semmire fizetni.

(#95055) bl4ze válasza prolad (#95054) üzenetére


bl4ze
veterán

pedig a szállítási költséget törvény szerint bele kell venni.
ha nem teszik, neked jó - de nem reklamálhatsz, ha igen.

.:. bl4ze .:.

(#95056) razorbenke92 válasza prolad (#95054) üzenetére

Nem lehet, hogy beleszámolták, de azzal sem haladta meg a fizetendő áfa a 10Eur-t?

Merthogy alapvetően a 22 dolláros termék mellé még befér 13-17 dollár szállítás, hogy ne kelljen fizetned.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#95057) SunyaMacs válasza SunyaMacs (#95045) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

A posta oldalán létezik külföldre szánt, de nem csomaghoz hanem levélhez szánt címiratkitöltő?

(#95058) pulutodurumo válasza MCGaiwer (#95050) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Persze. Megnézik nem küldesz-e tiltott dolgot. Dohány, alkohol, kábszi...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#95059) prolad válasza bl4ze (#95055) üzenetére


prolad
őstag

Ezt jó tudni, kíváncsi vagyok mi lesz.

razorbenke92

Miért, 10 eurónyi Áfaérték alatt nem kell fizetni? Nem is felfétlen az Áfa lenne a gond amúgy, hanem hogy ha a Fedex felszámol 5 ezret ezen felül, ezért is vsgyok ideges emaitt, posta, Áfa, plusz vámköltség már simán duplája lenne annak, amit rendeltem, úgy hogy maga az áru értéke semmi extra költséget nem idokolna.

(#95060) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Sziasztok!

Június közepe óta nem jött meg egy csomagom Aliról.
Nem követhető nyomon merre jár.
Írtam az eladónak, aki azt mondta várjak még 2 hetet, mivel annyi van még hátra a szállítási időből.
Ha kivárom, nem csúszok ki a refundból - vagy mi ilyenkor a teendő?
Előre is köszi a válaszokat.

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#95061) razorbenke92 válasza prolad (#95059) üzenetére

Így van.
Az összefoglalóban lévő link már nem jó, de itt a vámtörvény:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1700152.TV

A 162/5-ben leírtak alapján a jövedéki termékek terheit kivéve a 10Eur alatti összeget nem kell megfizetni.

Tehát alapvetően 22Eur alatt vám/áfamentes, fölötte pedig egy darabig áfaköteles ugyan, de az összeg miatt nem kell megfizetni azt.

Azért fogalmazok ködösen, mert az árfolyamok érdekesen működnek. Van ugyanis egy árfolyam, ami alapján a küldeményedet forintosítják, és van egy másik árfolyam, ami alapján a megnevezett 10Eur határt forintosítják, majd ezt a két értéket hasonlítják össze. Emiatt előfordulhat, hogy te veszel valamit 36Eur értékben (aminek az áfája 9,72Eur) mégis az fog kijönni, hogy a fizetendő ÁFA több mint 10Eur, mert a 10Eur-ból csinálnak 3200Forintot 320-as árfolyammal, a 9,72-ből 3402Forintot 350-es árfolyammal, és aztán örülnek, hogy "Ezaz! Ez is 10Eur fölött van, fizettessük meg!"

Fontos, hogy ez a szabály hamarosan megszűnik (az eredeti terv 2021 január volt, nem tudom most épp hogy állunk ezzel).

plusz vámköltség
Igen, ez a teher viszonylag bicskanyitogató a maga fix összegével, sokat van róla itt szó.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#95062) gyendre2


gyendre2
tag

Sziasztok !

Ha pl Németországban olcsóbb lesz az RTX3070, akkor én ha megredelem nekem itthon még kell fizetni valamit vagy EU-n belül semmi?

2 hete rendeltem drop.com -ról egy sennheiser füles és arra se kellett pl semmit fizetnem, az egy lengyel raktárból jött.

(#95063) MCGaiwer válasza gyendre2 (#95062) üzenetére


MCGaiwer
addikt

A magyar áfát fogják rárakni, de azon kívül nincs más.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#95064) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Úton van felém egy kütyü. Eredeti ára: 33,99USD + 2,5USD szállítás + 0,68USD biztosítás.
Kuponozva végül 26,17 USD-ben állt meg mindennel együtt.

Az MPL oldala ezt írja tegnap dél óta, ilyet még nem láttam: "Egységképző érkeztetése" - ez mi a bánat?

A 17track oldala szerint:

"Az elem feldolgozása a vámhatóság részéről történik
A tétel a vámhatóságnál van
Az elem feldolgozásra került a rendeltetési országban
A szállítmány megérkezett a rendeltetési országba "

Ha szőröznének, akkor melyik árat veszik figyelembe? Mert a bolt számláján szerepel az eredeti ár is, és abból vezeti le, hogy kuponnal vásároltam.
Vagy ha az eredeti árat, ami összesen mindennel 37,17 USD? Ez belefér a sarc mentességbe?
Most éppen mi az értékhatár?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95065) fairi válasza embe (#95064) üzenetére


fairi
addikt

Áfát úgyis elengedik, vagyis ne aggódj miatta, ha mégis kezelésbe veszik. Kis ideje fura a nyomkövetés mikor beér hozzánk. Vmit fejlesztenek már megint, kettőt fordulsz és már a postás csenget vagy a csomaggal vagy a vámpapírokkal.

(#95066) embe válasza fairi (#95065) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Az érdekelne, most mi a NAV állásfoglalása, mi az aktuális értékhatár, beleértve a 10 euró alatti sarc elengedést.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95067) bl4ze válasza embe (#95064) üzenetére


bl4ze
veterán

Megérkezett a konténer, ezt jelenti.
Utána bontása lesz.

.:. bl4ze .:.

(#95068) Istikee007


Istikee007
tag

Sziasztok!
AliExpressről rendeltem és ezt a tracking number kaptam: WIN0010GB33836449401. A kérdésem az lenne ez valós követési szám, illetve az ilyen csomagok mennyi idő alatt szoktak megérkezni?

(#95069) embe válasza bl4ze (#95067) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Akkor hátha hamar lefut! Bár mint írtam a 17track szerint a NAV-nál van már.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95070) fairi válasza embe (#95069) üzenetére


fairi
addikt

minden csomag ellenőrzésen esik át, többségét átengedik, ha nem akkor majd tájékoztatnak. meg kell nézniük van-e rajtra sárga MRN matrica vagy európai, vagy zöld matrica hogy átesett vámon.

(#95071) embe válasza fairi (#95070) üzenetére


embe
nagyúr

Persze ez a része megvan, csak a 17track és a Posta nyomkövetése közötti eltérés érdekelt. Meg igazán az aktuális értékhatár mennyi, amire a NAV tekintettel van.
A ~38USD körüli összegre gondolok itt.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95072) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Rendeltem meglepi gyanánt 10 fajta -féle szép gyűrűt. [link] pl 820Ft értékű de szép. Számítsak rá, hogy küldhetem a navnak a vásárlási dokumentációkat, vagy tudják szűrni, hogy gagyi, vagy igazi a cuccos? Mert akkor kezdem kiszedni a vásárlási adatokat róluk, van vagy 10 db. :). Köszi a segítséget előre is!

(#95073) embe


embe
nagyúr

A Gearbest-nél a "Free shipping to Hungary Via Priority Line" mint a Bangoodnál az "EU priority mail"?
Vagyis elkerülhető vele a sarc?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95074) Silent77 válasza embe (#95064) üzenetére


Silent77
veterán

A lényeg, hogy mennyit fizettél érte. Ne foglalkozz a track17 oldallal, majd ha posta oldalán látod, akkor küld be.

2020. szeptember: 35,47 €-ig, 42,35 USD-ig, 58,26 AUD-ig, 55,67 CAD-ig, 38,21 CHF-ig és 31,98 £-ig.

#95073: Igen.

Occon adom: Nem valószínű, hogy kiveszik.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95075) embe válasza Silent77 (#95074) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95076) tlala


tlala
addikt

Bocs, téves.

[ Szerkesztve ]

(#95077) embe válasza Silent77 (#95074) üzenetére


embe
nagyúr

A fiam át is vette ma.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95078) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Na ez mit jelent :F
"Receive receptacle from abroad"
Ez a legutolsó bejegyzés az egyik trackingemnél.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#95079) Occon adom


Occon adom
aktív tag

A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2020.09.14. | 03:33Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
Mennyi idő ezen művelet?
Nyomkövetős 1100ft értéke van.

(#95080) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Sziasztok,

Rendeltem kicsi barátainktól egy lego utánzatot, ami 14.403 ft volt szállítással együtt. Persze a lelkes vámólóink megfogták, így vámolás alá került...

Gondolom a postai vámkezelést érdemes választani...

Kérdésem az lenne, hogy így mennyit fogok pluszba fizetni? Gondolom a 3500Ft postai vámkezelés díját, meg a 27% áfá-t? :F

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#95081) Silent77 válasza dvtkfan (#95080) üzenetére


Silent77
veterán

Igen.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95082) dvtkfan válasza Silent77 (#95081) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Köszönöm a választ!

Gondolom arra nincs esély, hogy elengedjék áfa nélkül... :F :U

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#95083) Silent77 válasza dvtkfan (#95082) üzenetére


Silent77
veterán

Nincsen, érték felett van.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95084) embe válasza Silent77 (#95083) üzenetére


embe
nagyúr

"lego utánzat" - Kérdés mennyire "utánzat". Most nem divat a hamis cuccok elkobzása? Mert ha egy levédett figura, akkor akár el is kobozhatják nem? Mint anno az Iphone klónokat.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95085) Silent77 válasza embe (#95084) üzenetére


Silent77
veterán

Nem szoktak vele foglakozni, ismerős évek óta rendeli.
Persze bármikor változhat is.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95086) dvtkfan válasza embe (#95084) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Eddig mindig átcsúszott, ez az első, amit megfogtak...pedig volt már sokkal drágább rendelésem is :O

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#95087) embe válasza Silent77 (#95085) üzenetére


embe
nagyúr

Maradjon is így akkor. :D

dvtkfan: Hátha nem tartják vissza!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95088) pvt.peter válasza pvt.peter (#95078) üzenetére


pvt.peter
őstag

Azóta tárgytalan, megérkezett tegnap (17 nap alatt).
Vámon se szórakoztak vele, bár a 36 USD helyett 4 -et írt rá a kínai kolléga :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#95089) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

USA - MO úton melyik szokott lenni a legolcsóbb szállítási mód? A "csomag" kevesebb, mint 500g, és akár boríték formában is jöhet (persze bélelt / levegős borítékban)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#95090) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Geekbuyingnál volt már innen valakinek garanciális ügyintézése?

(#95091) proly01


proly01
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni...
Rendeltem egy eladón keresztül egy bizonyos terméket ázsiából.(Nagyobb értékben nem 35dollár)
Nagy nehezen 2 hónapos huza vona után mondván(úgy kellett legyártani nem volt raktáron ezért a sok várakozási idő) az eladó adott egy köbvetési számot aminek a vége NL!
Hiába nézem bárhol a neten vagy a holland post oldalán nem látok semmit a csomagról már 7 napja. Sehol sem talál semmit a net. a 17Track nemzetközi oldal sem.
Az eladó azt állítja,hogy (mivel ő rendelte nekem a terméket) ő a saját oldalán a profiljában látja hogy ez egy TNT post lesz de még nem frissült be nemzetközire én ezért nem látok belőle semmit track number alapján,de várjak türelemmel mert jövő hétre biztosan be frissül és majd fogom látni.
A kérésemre,hogy dobjon egy screent a saját oldaláról azt mondja arról nem tud mert az csak netes felület és személyes adatok is vannak ott értsem meg hogy arról nem szeretne messengeren képeket küldözgetni.
Mi a véleményetek?
:R

....Pr:)ly....

(#95092) Jim74 válasza proly01 (#95091) üzenetére


Jim74
nagyúr

Írd meg neki, hogy blurozza ki a személyes adatokat és úgy küldjön print screent.

(#95093) proly01 válasza Jim74 (#95092) üzenetére


proly01
őstag

Természetesen mondtam neki.Azt mondta rengeteg rendelése van ő nem szeretne ezzel kinlódni meg fogom látni,hogy jövő héten be frissül a magyar posta oldalán mert TNT post-os csomag szóval még gyorsabb is mint a sima szállítás,nézzem meg az értékeléseit(ami 96 véleményből 5 csillag amúgy).Csak az a baj hogy 2 hónapja ezt játszuk! Mindig valamit vetít.Elsőnek mikor felvettem vele a kapcsolatot akkor azt mondta,hogy 14 napon belül DHL el küldi aztán azt mondta valami ünnep van nem tudja eltelt 2 hét aztán azt mondta,hogy most már küldi és küldi a számot is megint eltelt 2 hét aztán jött,hogy huuu még sincs raktáron gyártani kell aztán most majd 2 hónap után adta meg ezt az LT elejű NL végződésű számot amit írtam is, szerdán.

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#95094) Jim74 válasza proly01 (#95093) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem azon a pár napon nem múlik, várd meg a jövő hetet. Ha nem jelenik meg egyik tracker programban sem a küldemény, akkor keményíts be az eladóval szemben.

(#95095) proly01 válasza Jim74 (#95094) üzenetére


proly01
őstag

Köszönöm szépen! :R
Most is mondtam neki,hogy okés megértem. De ő is értsen meg engem már 2 hónapja várok nem viccből kérem,hanem azért mert ha látnám,hogy befrissült akkor okés tudom,hogy végre legalább úton van... erre mondja,hogy nyugodjak meg ha neki frissült a saját oldalán (amit elmondása alapján csak a gyártó és ő lát) akkor a magyar posta oldala is be fog jövő héten az fix.
Hát nem tudom....
Egyébként ez hogyan megy az azsiából feladott küldeményeknél? tehát ha elmondása alapján TNT post akkor hogyan lehet holland post vagyis NL a vége? Oda fut be ázsiából és ott lesz TNT-s? Vagy nem értem.
:R

....Pr:)ly....

(#95096) bl4ze válasza proly01 (#95095) üzenetére


bl4ze
veterán

TNT az furár, annak semmi köze a Magyar Postához.

Ha NL a vége az PostNL küldemény lesz, annak pedig látszania kell egy idő után.
Próbáld meg ezeken az oldalakon is megnézni :
[link]
[link]

.:. bl4ze .:.

(#95097) proly01 válasza bl4ze (#95096) üzenetére


proly01
őstag

Köszönöm! :R
Ezekre is azt írja,hogy nem talál semmit lehet,hogy még nem került bele a fuvarozási rendszerebe bla...bla... a szokásost! :(

Meg magyarázod nekem nagyjából hogy értsem? Én laikus vagyok! Sosem rendeltem még ázsiából semmit.
Most akkor vagy vagy?
Tehát vagy TNT post vagy PostNL?
Olyan nincs,hogy ázsiából postNL hez küldi onnan pedig TNT hozza vagy csinálja tovább?
Most nyilván azért kérdezem csak mert ugye gyanakszom,hogy vagy átver vagy ül a pénzemen.És most már nagyon elfogyott a türelmem.

....Pr:)ly....

(#95098) Jim74 válasza proly01 (#95097) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem volt, hogy több, mint 1 hét eltelt a feladást követően, mire bekerült az NL-es csomag a nyomkövetésbe.

(#95099) bl4ze válasza proly01 (#95097) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezt csak az eladó tudja : de előfordul 3-7 nap is amire a tracking szám "élni" fog.
Lehet ettől függetlenül, hogy átvert.
Remélem PayPal-lal fizettél.

.:. bl4ze .:.

(#95100) proly01


proly01
őstag

Hát igazából nekem csak az fura,hogy adta ugye ezt az LT57XXXXNL es számot és mondta,hogy írjam be a magyar posta app-ba és hogy ha nemzetközibe ér akkor tudom majd követni most 09-16-án volt ez. És hogy szerinte ez egy sima postai küldemény lesz nem gyors,de mind1 majd ha nemzetközi lesz akkor tudom követni.
Erre rákérdeztem most pénteken 18-án (laikusként ugye mert fogalmam sem volt akkor még hogy az NL az a postNL-t jelenti és hogy az ázsiaiak szeretik ezt a módszert stb) hogy van valami infód mert nekem nem ír semmit a magyar posta oldala.
Mire azt válaszolta (amit írtam is) hogy igen nekem azt jelzi a saját rendelési oldalamon,hogy TNT post os lett a csomag szóval szerencsénk van mert ez gyorsabban ide fog érni.
Ekkor persze én még nem tudtam,hogy ez egy postNL es csomag meg hogy hogyan működik ez a szállításos rendszer ezért kezdek most kicsit gyanakodni,hogy így utána járok a ti segítségetekkel,hogy most akkor hogy is van ez? Most post NL es vagy TNT-s? Vagy mit kavar megint nekem.
Egyébként ez akitől rendeltem egy magyar ember és ő is rendelte egy ismerősétől aki azsiai,de az ázsiainak is meg kellett rendelnie ott valakitől akié a gyár. hogy értsétek.
Így én igazából a magyar összekötőnek utaltam(neki van 96 pozitív értékelése amúgy) de ő elméletileg pay pal el fizetett az azsiainak,ha bármi van be biztosítva magát és engem is.
Mondta is hogy ha nem jön meg a csomag vagy elkeveredik stb akkor ő visszaadja a pénzem,csak ennek már 2 hónapja...azért az a gyanúm hogy használja csak a pénzemet és nem rendelt ez semmit senkitől.Aztán majd benyögi kb megint 3 hét múlva mikor sehol a csomag,hogy huuu elakadt itt vagy ott még 1 hónapot várni kell stb...stb... hogy húzza az időt ameddig tudja.

....Pr:)ly....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.