Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94901) tsandor1


tsandor1
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Van egy alis csomagom, amire már több mint egy hónapja ez a bejegyzés:

08 Júl 2020 10:14
The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed (POSTNL)

Ezzel mi történhetett? Van még esélye, hogy megérkezik? Most telt le a 60 nap.

(egy később rendelt csomagnál szintén ez volt a bejegyzés 07.30-án, az 08.07-én már a nemzetközi posta kicserélő központban volt!)
Köszönöm!

(#94902) Kékes525 válasza cof (#94868) üzenetére


Kékes525
félisten

Megjött! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94903) rushty


rushty
senior tag

Mikor változott, hogy 10 helyett már 15 napig átvehetőre szól az értesítő?

Revolut meghívó pü-ben

(#94904) bl4ze


bl4ze
veterán

Kék matricás BG "EU Priority Line" vámolva, jártatok már így ?
Tudomásunk szerint a kék matricás küldemények mind EU-s küldemények ezáltal nem értem miért került vámra, és ott vámeljárás alá. 9331 HUF a 64,55 USD termék sarca összesen :(

.:. bl4ze .:.

(#94905) azbest válasza bl4ze (#94904) üzenetére


azbest
félisten

Az sárga matrica az mrn felirattal úgy látom a neten, hogy magyarul művelethivatkozási szám. És árutovábbítás kontextusban fordul elő. Szóval ez egy olyan küldemény, amelyet hollandiába küldtek kínából, majd onnan már holland postával küldték a célországba. De vámkezelve még nem volt, a magyar a beléptető ország az eu-ba.
Amúgy hiába törölted a követési számot, a vonalkódról leolvasható :D

[ Szerkesztve ]

(#94906) fairi válasza bl4ze (#94904) üzenetére


fairi
addikt

Kék biztos azt jelentené?? én mindig elsőbbségi küldeményeken látom, és Aliexpresses holland postán is ez van. Lehet szúrópróbaszerűen ilyeneket is vámolnak, tudják néhány kínai szórakozik.

(#94907) bl4ze válasza azbest (#94905) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, ezt nem vágtam.
Vonalkódot ha valaki olvassa, lelke rajta :)

fairi: több topikban is azt állítják, hogy a "kék" matricás cuccot nem kéne vámolni, csak a "pirosat"... fene tudja. :F

.:. bl4ze .:.

(#94908) fairi válasza bl4ze (#94907) üzenetére


fairi
addikt

kék inkább azt jelenti elsőbbségi csomag, epacket is ezt kapja. egy LM...SE csomagom már ment vám alá és kék volt.

Ali-s postNL csomag nem kap ilyen sárga jelzést, de rajta van a csomagom nem ment áűt vámeljárásom és kék matrica van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#94909) bl4ze válasza fairi (#94908) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, sajnos itt az "MRN" sárga matrica a "hunyó" az jelezte, hogy tranzit küldemény, nem volt sehol vámkezelve :(
Köszi, BG !
:W

.:. bl4ze .:.

(#94910) pn4hvq válasza bl4ze (#94909) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nem volt tariff insurance vásárláskor?

Szerk.: most megnéztem, Banggood rendelés (115$) EU Priority line és GLS fogja hozni. Ki érti a postázási módszerüket? :F
Ennél a csomagomnál a tariff insurance ingyenes volt.

[ Szerkesztve ]

(#94911) vond


vond
MODERÁTOR

Na, csak idetaláltam. :B

Megfogadtam, hogy nem veszek többet semmit az Eglobal-ról, de mégis elcsábultam pár hete, mert E-Infinity-n nem volt raktáron az objektív. Írták, hogy a járványhelyzet miatt lehet pár nap csúszás a kiszállításban, viszont most már több mint két hete csak a sablon szöveg fogad a nyomkövető oldalon.

Lassan már 30 nap is eltelik a rendelés óta. Írtam nekik egy email-t, meg ticket-et is nyitottam, de egyelőre nem válaszoltak. Mi a szart csináljak, ha nem akarom elveszíteni a pénzem? Persze a legjobb az lenne, ha végre megjönne az áru, de ebben már egyre kevésbé bízok. :(

Jól értem, hogy ha letelik a 30 nap, akkor már törölni sem tudom a rendelésem, vagy? Kihez, mihez lehet ilyenkor fordulni? Egyáltalán hol járhat ez a rohadt csomag?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#94912) fairi válasza vond (#94911) üzenetére


fairi
addikt

Mivel fizettél? ha Paypal akkor nem kell igazán aggódnod, ha nem jutsz velük dűlőre akkor ott is élsz a panasszal.

(#94913) bl4ze válasza pn4hvq (#94910) üzenetére


bl4ze
veterán

De volt, és "Shipping" insurance is.
Mindent elküldtem és kértem S.O.S. fizessék vissza a 9331 HUF-ot amit ki kellett fizetni a NAV-nak, hogy megkapjam a csomagot.

.:. bl4ze .:.

(#94914) WayneGace


WayneGace
őstag

Ez szerintetek valós nyomonkövetés? [link]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#94915) Zozzant válasza WayneGace (#94914) üzenetére


Zozzant
addikt

Igen.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#94916) lapartman


lapartman
tag

Azt a postai "egyszeri import vámkezelési megbízás" űrlapot ki kéne nyomtatni, és úgy aláírni, aztán lefényképezni és visszaküldeni, vagy elég, ha csak Word-del beírom oda a nevem az aláíráshoz? Leírásban erre nem tér ki, és eddig még nem csináltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#94917) trebrona válasza lapartman (#94916) üzenetére


trebrona
nagyúr

Aláírás mint olyan, neked mit mond?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#94918) bl4ze válasza lapartman (#94916) üzenetére


bl4ze
veterán

Elég, elfogadják úgy. Szem.ig.számodat töltsd ki, és elfogadják mindig. Nem kell
nyomtatgatni és scannelni, faxolni. Emailben elég.

.:. bl4ze .:.

(#94919) lapartman válasza bl4ze (#94918) üzenetére


lapartman
tag

Köszi! Én is ebben reménykedtem.

(#94920) vond válasza fairi (#94912) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bankkártyával, de egyszer már volt egy ilyen utólagos visszaigénylésem, és akkor nem volt gond ezzel sem. Rendben lezongorázta a bank. Remélem, hogy most erre nem kell, hogy sor kerüljön.

Én tudok várni még pár hetet a cuccra (nem égető), csak azzal nem vagyok tisztábam hogy ez a több helyen is említett 30 napos visszaigénylési határidő mennyire szigorú. Mindenképp el kell indítanom előtte, vagy várhatok még pár hetet, hátha ideér a csomag.

Ezt nem tudjátok? Köszi! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#94921) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, SD kártyát honnan érdemes most ? Sincerity HK vagy van bevált, gyors európai hely ?

.:. bl4ze .:.

(#94922) Baloo27 válasza bl4ze (#94921) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Sincerity megbízható, 2 hèten belül mindig megèrkezett(Covid alatt is).

(#94923) bl4ze válasza Baloo27 (#94922) üzenetére


bl4ze
veterán

Eltűnt az ebay store-ja, teljesen üres.

.:. bl4ze .:.

(#94924) vond válasza vond (#94920) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, úgy néz ki, rendben lesz a dolog. Már a GLS rendszerében van a csomag, el is hagyta a német központot. :) Mondjuk az azért elég durva, hogy a július 15-i rendelést augusztus 10-én adták át a GLS-nek. :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#94925) fairi válasza vond (#94924) üzenetére


fairi
addikt

nem biztos, lehet Kínában volt raktárban, és ott kellett találniuk egy logisztikai céget aki átviszi nekik kedvező áron. sok cég sunnyog, azt mondja EU-ban van a termék,de valójában még Kínában.

(#94926) Baloo27 válasza bl4ze (#94923) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Ès az oldala?link vagy mymemory esetleg?

(#94927) bl4ze válasza Baloo27 (#94926) üzenetére


bl4ze
veterán

Sikerült közelebbről rendelni, várom az érkezést :)

.:. bl4ze .:.

(#94928) podcast


podcast
tag

szerintetek kinek lehet írni állásfoglalásért (a NAV-nál) a jövő évi kis értékű termékek adózásának változásáról?

írtam a vam.info@nav.gov.hu-ra, kaptam egy jószándékú választ, de az összes kérdésre adott válasz úgy kezdődik, hogy:

feltehetően, szerintem, valószínűleg....
Ezekkel nem vagyok sokkal beljebb. Ez inkább egy magánvélemény, mintsem egy hivatalból adott válasz.

Az egyetlen biztos válasz arra jött, hogy 3500 ft a posta vámkezelési díja. Ez mondjuk tény.
Eleve ott kezdődik a baj, hogy a kommunikációban júl. 1-et írnak, miközben mindenhol máshol január 1.
Erre is annyi válasz jött, hogy nehéz kérdést tettem fel... áttanulmányozták a linket, amit küldtem (hivatalos NAV közzétételt....), észrevételezték, hogy megváltozott, valóban júl 1, de nem tudják miért.... Nagyon komoly válasz.

[ Szerkesztve ]

(#94929) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kérdés: GLS hozza külföldről, de ellentmondó a tracking felület :U ilyenkor mi van?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#94930) cof válasza Mr.Csizmás (#94929) üzenetére


cof
veterán

Újragondolva...

Kicsit kesze-kusza, de elvileg szállítás alatt van. De rákérdeznék a GLS-nél telefonon. persze ha már az országban van, mert azt én nem látom tracking nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94931) davenport válasza podcast (#94928) üzenetére


davenport
aktív tag

Az általad linkelt pdf-ben hivatkozott 2017/2455 tanácsi irányelv szerint eredetileg a tagállamoknak 2021. január 1-től kell alkalmazni a változásokat, és ezeket 2020. december 31-ig kell elfogadni, kihirdetni.

Ugyanakkor született egy tanácsi határozat arról, hogy a covid miatt csúsztatnak, bürokrata nyelven "az (EU) 2017/2455 és az (EU) 2019/1995 irányelvnek az átültetési határidő és az
alkalmazás kezdőnapja tekintetében a Covid19-válság kitörése miatt történő
módosításáról". Idézet belőle "Ez annyit jelent, hogy a szabályokat 2021.
január 1-je helyett 2021. július 1-jétől kell alkalmazni. Következésképpen a tagállamoknak
2020. december 31. helyett 2021. június 30-ig kell elfogadniuk és kihirdetniük az átültető
intézkedéseiket." Mondjuk arról is rendelkezik, hogy a 2017/2455 is módosul, de valszeg csak béna voltam, hogy azt módosítva már nem leltem.

Így viszont szerintem minden borul 6 hónapot.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#94932) Mr.Csizmás válasza cof (#94930) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rákérdeztem, csak meg lett rendelve a szállítás, de nem adták át nekik :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#94933) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Érdeklődnék... szerintetek!
Vámolás (áfázás)...

41$-os termék
NAV-os papíron 34,968 €
1,1725 € / $ szorzóval
MNB (Ft) 303,98 Ft stb.

Vámérték: 12.463 Ft (azaz 303,98-as $ árfolyammal 41$ vagy 1,1725-os € szorzóval 34,968 €-ra jön ki...
Számolgatok 34,968€ -ra osztok százzal és 27% Áfa akkor 9,44 €-ra jön ki!

Ugyebár alapból az adatbeküldéskor hivatkoztam, hogy 10€ alatti az "adóteher" így adó-áfamentes a csomag!

Megjött a csomag -nem én vettem át, de "csak" az ÁFA lett behajtva, a vámkezelési költség nem...3.365 Ft

Pedig egy ha nem fizetős akkor 0Ft-osnak kéne lennie... ha meg fizetős, akkor meg ugyebár tudtommal az ÁFA +3.500 Ft vámkezelési költség!

Szerintetek? Reklamáljak? Engedjem el amúgy!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#94934) azbest válasza maj-viktor (#94933) üzenetére


azbest
félisten

Nem lepődnék meg, ha később a posta mégis jelentkezne, hogy elfelejtették kifizettetni a 3500 forintot. Mert azt nem a nav felé fizeted, hanem a postának.

Ha 10 euro alatti az összeg, az kétélű dolog. Az, hogy 10 euro alatt nem kell beszedni sajnos fordítva is igaz: 10 euro túlfizetést sem kell visszatéríteniük. Szóval lehet, arra hivatkozva nem adják vissza akkor sem, ha mégis igazad lenne. De sajnos megcsűrték úgy, hogy ne legyen.

A 10 euroval még az is kavar, hogy amikor elszállt az árfolyam, akkor elkezdtek olyan másik árfolyamra hivatkozni, amivel kisebb összeg is 10 euro felettinek számít. Én már nem is próbálom követni a nav csűrés-csavarását, de lehet 17 forinttal sikerült túllépned [link]
mert a tavaj októberi árfolyam szerint számolva 3348 forint a határ.

Érdemes átgondolni, hogy milyen pénznemmel fizetve lesz az októberi forintosított 10 euroból jövő 3348ft áfa határ a legutóbbi havi árolyammal kiszámolt összegből felszorozva 0,27-tel.

[ Szerkesztve ]

(#94935) Xes


Xes
csendes tag

Sziasztok valakit kapott már SBGK ügyvédi irodától hivatalos levelet miután lefoglaltak egy külföldről jött csomagot a vámnál ami feltehetően hamis márkajelzésű? A repülőtéri vámhivatalnál azt mondták ha kérvényezem a megsemmisítést akkor nem lesz semmi következmény általuk, ezt követően jelentkezett be a fent említett név, hogy szabadalmi jogok, márkahamisítás stb. és 50 ezer ft fizetése esetén hajlandó a megbízó békés úton rendezni a jogvitát. Ha nem fizetem be akkor polgári peres eljárás, iparjogvédelmi jogok megsértése stb.
Csak alapból a rendelt termék úgy volt meghirdetve, a külföldi oldalon hogy márkajelzés nélkül.
Valakivel már volt hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#94936) azbest válasza Xes (#94935) üzenetére


azbest
félisten

csak egy párszor :) [link]
Lehet a végéről érdemes visszafelé haladni.

[ Szerkesztve ]

(#94937) fairi válasza Xes (#94935) üzenetére


fairi
addikt

Bele ne ess a csapdában. Te súlyosan át lettél verve, semmiféle hamis terméket vagy illegális dolgot nem rendeltél, hanem rossz árút küldött, de eredetit akartál.
NAV zúzza be a dolgot, Alitől meg kérd vissza a pénzed, mert hamis a cucc.

Bárhol van arra bizonyíték a neten te szándékosan rendeltél hamis cuccot, vagy direkt másolatot akartál rendelni vagy bármi ami ellened szól???

Te egy áldozat vagy, mélységesen fel vagy háborodva a vádak miatt és külön kéred a termék megsemmisítését, mert te a szerzői jogok teljes körű védelmezője van, mélységesen tiszteled a hősi harcukat, de blablabla

(#94938) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok, a mai napon rendelt termék postával 11.000Ft az USA-ból, akkor az áfás lesz? Bár eddig még soha nem kellett fizetni, ezért képtelen vagyok megjegyezni mikor az mikor nem. :B :R

(#94939) pulutodurumo válasza ekrisztian (#94938) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha X*0,27 <10€ akkor megúsztad. X a 11e euróban.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#94940) maj-viktor válasza azbest (#94934) üzenetére


maj-viktor
őstag

Telibe trafáltad! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#94941) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Kínából DHL szállításnál is kell számolni vámolással? Nem olyan rég jött csomagom japánból dhl-el ott nem kellett vámoltatni, de nem tudom hogy ez csak szerencse volt-e.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#94942) ekrisztian válasza pulutodurumo (#94939) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Köszönöm szépen!

(#94943) razorbenke92 válasza bl4ze (#94913) üzenetére

Nekem is hasonlóan adták fel most a pakkom (LT*NL) tariff insurance és shipping insurance is van rajta.

40.7$, ami a jelenlegi csűrt-csavart árfolyamcsalássalszabállyal pont áfaköteles lesz.

Sikerült bevasalni a sarcot a BG-n?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94944) KutyiHU


KutyiHU
tag

Hali,
Ezzel mi a franc van? RE067009908CN

(#94945) bl4ze válasza razorbenke92 (#94943) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, 4 nap ping pong után ma jött email, hogy refund.
Várom a kártyára.

.:. bl4ze .:.

(#94946) gábor-ka


gábor-ka
tag

Sziasztok!
Egy elég különös történettel érkeztem ide.
Május 12-én az eBay-t pörgetve ráakadtam egy gyanúsan olcsó Chromecast Audiora Kínából. az eladónak nem sok visszajelzése volt ugyan, de első ránézésre nem tűnt vészesnek, így leadtam rá a rendelést.
Néhány órával később egy rokonom szintén megrendelte ugyanezt az árut. Ennek nem kellene hogy jelentősége legyen, de mégis lesz:
pár napra rá, 14-én megkapom kínai elvtárstól a TN-t, ami első ránézésre is nagyon furcsa volt. Tele volt május 9-ei bejegyzésekkel, és abból is jó sokkal. (ha most nézek rá, már 15-ei a legelső bejegyzés, de akkor ott csináltam képeket). Ezután kapok egy screenshotot rokontól, ő is elcsodálkozott azon amit a követésen látott, majd feltűnt nekem valami...
a kettőnk TN-je ugyanaz volt!
Valóban hasonló név, ugyanaz a város (Szabolcs megye, ennek is lesz jelentősége), gondoltuk emberünk azt hitte kétszer rendeltem meg ugyanazt, és mondjuk egy csomagban kiküldött kettőt.
Május végén kapok egy e-mailt, KÖZVETLENÜL a személyes e-mail címemre az elvtárstól, amiben megnyugtat hogy az áru el lett küldve, fertőtlenítve, ők hongkongiak, és hogy az ebay "ideiglenesen" felfüggesztette az accountját. így is volt, a listingnek semmi nyoma.
Júniusban volt valami bejegyzés a trackingben miszerint "postára adták", majd ezután csak múlt héten, azaz augusztus elején érkezett be a kicserélőbe.
Várt ott egy darabig, feldolgozták egy napon keresztül az OLK-ban, "2 nap és megjön a chromecastünk".
Újabb bejegyzés. Pécsi Logisztikai Üzem. Fantasztikus. Postán is utánanéztek, valóban ott van, 7200 irsz., de visszavitték az OLK-ba, biztos ami biztos ellenőrzik hogy valóban annyi-e. Reménykedtünk, de másnap ismét csalódnunk kellett: Székesfehérvári Logisztikai Üzem.
Néhány órával később Dombóvár 1 posta, majd kézbesítve. [kép]
Mi történhetett itt? Volt esetleg egy harmadik magyar vevő? A dombóvári címzett(?) vajon mit kapott? :D
Tudom, nem kell csodát várnom, nem is vártam csodát ennyiért, már csak kíváncsiságból is rendeltem meg. Mindenesetre mindkettőnknek folyamatban van a paypal dispute, türelem rózsát terem. :DDD

(#94947) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Banggoodon mikortól érdemes disputet nyitni? Nincs semmiféle visszaszámlálás mint Alin.
Van egy rendelés angliából aminél már eltelt 1 hónap, rég ide kellett volna érnie. Persze ami Hong Kongból jött azt már rég meg kaptam (egyszerre volt a rendelés).

Tegyük fel ha nem érek el a Banggoodnál semmit sem, nem reagálnak a dispute-ra akkor lehet Paypalhoz is fordulni?

(#94948) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

A DHL küld díjbekérőt vagy nekem kell jelentkezni fizetés miatt? Illetve a DHL express milyen formában próbálkozik sikertelen kézbesítés esetén? :B

:R

(#94949) bpmcwap válasza beg (#70495) üzenetére


bpmcwap
senior tag

A leírásban is szereplő ajánlott memóriaboltok ha jól látom megszüntek illetve átalakultak.... :( Helyettük van ajánlott forrás?
Köszönöm

Túrista vagyok

(#94950) cof válasza bpmcwap (#94949) üzenetére


cof
veterán

Én is észrevettem. Nem lennék meglepve ha otthagyta volna az e-bay-t, elég magasak voltak a jutalékok... Az oldala az megy. [http://sincerity-trading.com/]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.