Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95801) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

előfordulhat (pontosabban hogyan), hogy vámkezelésre bekért infók megküldése után 75usd értékű ali-s csomagot nem terhelnek se áfával, se postai vámkezeléssel?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#95802) Dealer95 válasza hito (#95799) üzenetére


Dealer95
őstag

Persze, az ottani, adott országban érvényes ÁFA-t fizeted meg most, ha rendelsz (nem magánszemélytől) EU-n belülről.
Ami náluk 20%, az itt sajnos 27%.
(Bár ez a 22 eurós határ érdekes).

[ Szerkesztve ]

(#95803) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Ezzel mi történhetett? LT380265002NL
Ez egy Huawei Am116 füles, tavaly márciusban is rendeltem egyet, akkor free shippinggel. (CN Post Small Packet) Nem érkezett meg azóta se, a pénzem visszakaptam. Azóta gondoltam megpróbálom mégegyszer, mert nagyon kedvelem azt a fülest, de most rádobtam 700 forintot + AE standard shippingre.
November 25. óta ez is áll, elvileg megérkezett Belgiumba (Liege). Erről is le kéne mondanom?

(#95804) iceQ! válasza sb (#95800) üzenetére


iceQ!
addikt

DHL hol jó, hol nem. Nekem pl Németországba 4 nap alatt ért át egy kisebb csomag (DHL Express), belföld i srendben volt egészen november 19-ig, mikor összetörtek egy csomagom és még nekem kellett telefonálgatni, hogy hol van. Jelenleg a panaszkezelési osztállyal fecsegek hol telefonon, hol mailben.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#95805) TheProb válasza sb (#95800) üzenetére


TheProb
veterán

Gyorsaság téren nálam is piros pont. Csüt adták fel és alapból péntekre már írták, hogy hozzák. De valami UPS kocsi késés miatt csúszott 1 munkanapot. Asszem NL-ből jött.

De ez teljesen érthetetlen számomra, hogy még egy nagyságrendi időablakot sem adnak, hogy mikorra várható a futár.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#95806) azbest válasza hoffman_ (#95801) üzenetére


azbest
félisten

előfordulhat, hogy hibázott az ügyintéző és átengedte. De olyat is meséltek már, hogy a postai kézbesítő figyelmetlensége miatt elfelejtette elkérni az áfa és vámzekelési díj összegét átadáskor. Persze utólag rájött a hiányra és jelentkezett - de gondolom ilyenkor a határozat papírja rá van ragasztva a küldeményre és ott látszik, kellene -e fizetni.

Esetleg közben kiderült, hogy eu-n belül adták fel (nem vámaszabad területes késleltetett áfafizetéssel).

[ Szerkesztve ]

(#95807) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Már a harmadik levelet kapom a info@csomagkuldo.hu-tól, hogy muj-eshop.cz-webshoptól a rendelésem ők fogják szállítani.
Ezzel csak 1 gondom, van soha nem rendeltem semmit ettől a webshoptól (sőt ezidáig nem is hallottam róluk) csakúgy mint ez a csomagküldő is ismeretlen számomra.
Mivel tavaly az Ali hasonlóan kaotikus módon szervezett egy átvevőhelyes kiszállítást, felvetődött bennem, hogy nem-e itt is valami hasonlóról van szó.
Van valakinek valami hasonló tapasztalata?

(#95808) ecaddsell válasza ecaddsell (#95807) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Azt hiszem megtaláltam, úgy tűnik most a Banggood szervezte ki bizonyos olcsó cuccok ilyen módon küldését.

(#95809) hoffman_ válasza azbest (#95806) üzenetére


hoffman_
nagyúr

postán felvett csomag volt ráadásul. beszéltünk róla, hogy vámkezelt és készültem fizetni, de nem kellett, szóval valószínűleg nem a figyelmetlenség volt az ok, hanem átjött. nem volt rajta semmi vonatkozó új infó,ragacs,felirat és még csak fel sem bontották. érdekes.

mindenesetre köszönöm!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#95810) bl4ze válasza ecaddsell (#95808) üzenetére


bl4ze
veterán

Na ez érdekes. Milyen postát fizettél?
Milyen tracking amit kaptál?

.:. bl4ze .:.

(#95811) togvau


togvau
senior tag

Ez a vkua linkű online vámkezelő cucc a szoci állami cég (posta) oldalán működött valakinek már? Én ahogy megadom a követési számot, kiléptet, és kivág a főoldalra, mindig mindenről.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#95812) ecaddsell válasza bl4ze (#95810) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Banggood Express, Shipping Fee: US$2.14 (ez volt a legolcsóbb amit választani lehetett, 4g kb. 14$ értékű cucc).
Csupaszám 10 digites azonosító. parcelsapp.com megtalálja, 17track.net nem.
A parcelsapp azt az azonosítót is ismeri amivel a levél jött (A betű sok szám végül 2 betű), a Next tracking numbers alatt.
Mivel úgy tűnik csomagpontos lesz érte kell menni egy olyan helyre amit nem ismerek és túl közel sincs.
A következő opció az EU Priority Line lett volna potom $8.06-ért...

(#95813) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok!

csomagot kuldtem az usa-bol, egy honapig tartott a feladastol, mire a Posta kikuldte a vam bekerot. szamitogep-alkatreszek vannak a csomagban, mind a sajat hasznalt cuccom es ajandekba kuldom egy jobaratomnak.
ilyen esetben milyen ertekek legyenek az egyes alkatreszek mellett? pl egy msi x370 sli plus lap, benne egy 1700x-szel. 4 even keresztul hasznaltam, most annak milyen erteket fogadnak el vamolashoz?

koszi,
&rew

(#95814) -Skylake- válasza #25954560 (#95813) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ha boltban nem kaphato akkor hasznaltpiaci atlagarat fognak figyelembe venni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#95815) bl4ze válasza ecaddsell (#95812) üzenetére


bl4ze
veterán

Na ezt jó tudni, érdekes. Nekem volt mostanában 2 db Banggood Express és mindkettő gyorsan, LU (Luxemburg) postával jött - EU-ból. Ezek is ilyen 5-10 USD cuccok voltak.

.:. bl4ze .:.

(#95816) p87


p87
senior tag

Angliából akarok még gyorsan rendelni, de olvastam, hogy most a royal mail felfüggesztette a szallításokat eu-ba.
Ez a Signed for csomagokra is vonatkozhat amit átadnak a GLS-nek és ők hozzák eu-ba?
Illetve ha még idén megrendelem, de a kézbesítés átcsúszik 2021-re akkor már az áfát/vamot rárakják?

(#95817) hito válasza p87 (#95816) üzenetére


hito
nagyúr

Én tegnap küldettem csomagot magamnak Angliából UPS-szel, 1 napos szállítással. Gond nélkül szállítják ma. Milyen értékű csomagot vársz? Nem opció egy kicsit drágábban UPS-szel? Vagy már ők sem vesznek fel csomagot Angliából EU szállítással?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95818) bl4ze válasza hito (#95817) üzenetére


bl4ze
veterán

UPS még tuti felvesz, zavartalan a cargo-áruszállítás, az nincsen korlátozva.

.:. bl4ze .:.

(#95819) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Sziasztok!
11.30-án rendeltem egy terméket Tomtop-tól, elvileg EU shopból.
12.16-án kaptam egy emailt a csomagküldö.hu-tól:
"A(z) muj-eshop.cz webáruház értesített minket, hogy az Ön rendelését, melynek száma XXXXXX, a Csomagküldő.hu fogja Önnek feldolgozni. Jelenleg várjuk, hogy a csomag a(z) muj-eshop.cz áruházból beérkezzen hozzánk, melyet ezt követően azonnal átadunk a fuvarozó vállalatnak, hogy minél hamarabb eljusson az Ön címére."
Ránéztem erre a cseh címre, de ilyen weboldal nem létezik.

Érdekelne a véleményetek?

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#95820) #25954560 válasza -Skylake- (#95814) üzenetére


#25954560
törölt tag

koszonom.
akkor ajandek eseten igazabol felesleges lehet kitolteni az ertekeket, ugysem en dontom el.

(#95821) -Skylake- válasza #25954560 (#95820) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem igazából nem felesleges, szerintem jobban jársz ha Te magad nézed meg a használt piaci árát és nem a vámtiszt. Én simán csak megírnám a nyilatkozatomban , hogy ezek olyan számítógép alkatrészek amik kereskedelmi forgalomban már nem megvásárolhatok aztán mögé írnék egy olyan kb árat ami nagyjából fedheti a valóságot, alulról. Pl ha elkezded összeollózni használt piacon és azt kapod, hogy mondjuk ~ 80.000 forint érték , akkor ráírnám, hogy mondjuk 65 ezer. Annyival nem kevesebb, hogy ebbe ténylegesen belekössenek, de annyira sem kevés, hogy gyanús legyen. Ráadásul neked usa-ban ott az ebay , az még adott esetben sokszor olcsóbb is lehet mint egy hardverapro, ott nézegesd meg a nagyobb alkatrészek árát , a kicsikre (ram , ssd , stb) meg tippelj valami kb realt és ennyi. Én kb egy erős 15-20% -al lőnék alá a valós használt piaci átlagárnak. Az még beleférhet. (szigorúan feltételes módban, ez csak személyes meglátás)

(szerk : egyébként nem azt írtam, hogy "úgy sem te döntöd el" hanem azt, hogy ha ráírod, hogy 15.000 forint akkor lehet, hogy rá fog nézni egy vámtiszt , mert nyilván nem életszerű az USA-ból az egész világon átpostázni 15.000 forintnyi számtech alkatrészt , mert a posta többe kerül ennél és ugye ellenérték sincs cserébe , mert ajándékba megy)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#95822) p87 válasza hito (#95817) üzenetére


p87
senior tag

Nem nagy érték, kb. 60 GBP, DHL es szállítas van még csak az 20 fonttal dragább, annyira nem sürgős.
De jó lenne ha azért január közepéig megkapnám ill, nem lenne rá áfa/vám.

(#95823) #25954560 válasza -Skylake- (#95821) üzenetére


#25954560
törölt tag

koszi megegyszer.

kitoltottem ebay-es hasznalt arak also szegmense alapjan es a megjegyzesbe beirtam h 1-5 evet hasznalt alkatreszekrol van szo.

posta $80 volt, a cuccok kb $550-re jottek ki.

(#95824) bl4ze válasza bluuzia (#95819) üzenetére


bl4ze
veterán

tegnap volt róla szó.
használd a keresőt, vagy olvass vissza picit.

.:. bl4ze .:.

(#95825) evrynet0


evrynet0
csendes tag

Na mostmár cargo is leállt anglia/írország relációban, most kaptam emailt:

Tisztelt Partnerünk!

Ezúton szeretnénk tájékoztatni, hogy Nagy-Britanniában a koronavírus új változata terjed. A kontinentális Európába történő további elterjedés megakadályozása érdekében a Brit-szigetek és Európa között minden forgalmi kapcsolat leáll.
Ebből kifolyólag a Nagy-Britanniába és onnan történő szállítás nem garantálható, emiatt a GLS azonnali hatállyal és a további értesítésig felfüggesztette az Egyesült Királyságba irányuló és onnan érkező összes fővonali járatát. Csomagokat az Egyesült Királyságba és Írországba további értesítésig nem lehet küldeni.
Kérjük a partnereinket, hogy azonnali hatállyal és a további tájékoztatásig ne adjanak át a GLS-nek olyan csomagokat, amelyek célországa Nagy-Britannia és Írország. Ha a küldeményeket továbbra is átadják, fenntartjuk a jogot, hogy visszaküldjük őket.
Tájékoztatni fogjuk amennyiben új információk állnak rendelkezésre.
Köszönjük együttműködését!
Üdvözlettel,
GLS Hungary

(#95826) bl4ze


bl4ze
veterán

azért nem csak az MPL de a DPD is trükközik meg elmehet a p+%/a :

Tegnap délután beérkezik a csomag.
Ma várjuk, hogy hozzák.
Erre semmi értesítés majd 10 órakor megjelenik "Hiányzó vagy nem megfelelő utánvétadat."
WTF??? Nem is utánvétes, nem COD !!!!
Nagy sokára majd nehezen ügyfélszolgálat felveszi : Én vegyem fel a kapcsolatot a feladóval, mert ez utánvétes és hiányzik valami adat. Mondom NEM! NEM veszem fel és ez nem utánvétes. na majd Ő megnézi a depót várjak, tartsam hívja : MEGSZAKAD :(
Újabb 10 perc, sikerül operatorhoz kerülni : elmondom a sztorit. Nézi : hát igen ez nem utánvétes teljesen igazam van. Ma nem tudták kihozni, sok a csomag, nem fért már autóra 8 órakor, a kollégák TÉVEDÉSBŐL rossz bejegyzést tettek. JAA persze.... :W
Legyek türelemmel : hozzál holnap. H++bmeg!! :Y :(

.:. bl4ze .:.

(#95827) evrynet0


evrynet0
csendes tag

UPS-től is most kaptam levelet, nem szállítanak anglia ki se be :(

(#95828) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Azért milyen érdekes ez nem, hogy itt a brexit és pont most jelenik meg ott egy csúnya vírusocska... ;]

The Truth is out there...

(#95829) bluuzia válasza bl4ze (#95824) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Köszi visszaolvastam, de sajnos nem lettem okosabb.
Ingyenes szállítás volt, csak rendelésszámmal.
Volt egy link, ott találtam egy csomagszámot (Z + 10 szám), de ahogy írja: "Csomag státusz: Várjuk a csomag átadását webáruháztól." :F

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#95830) bl4ze válasza bluuzia (#95829) üzenetére


bl4ze
veterán

Azt olvassuk a parcelsapp.com felismeri. BG ügyfészolgálattól is kérdezhetsz, illetve van külön topikja a BG-nak

.:. bl4ze .:.

(#95831) bluuzia válasza bl4ze (#95830) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Universal parcel trackingon néztem, ott is még a webáruháztól várja a csomagátvételt.
Azért köszönöm szépen a segítséget.
Remélem megjön valamikor. :)

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#95832) hito válasza bl4ze (#95826) üzenetére


hito
nagyúr

Gyönyörű történet :W

evrynet0:

te jó ég, mekkora mákom volt. Az utolsó kiszállitási napon indult el a csomag és kaptam meg.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95833) MineFox54 válasza Lackooo84 (#95828) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem is rögtön ez volt az érzésem... Majd erre hivatkozva lehet tologatni...

(#95834) ecaddsell válasza bluuzia (#95819) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Mint korábban írtam a dolog valósnak tűnik, bár így még semmit sem kaptam egyelőre. Az első ilyen egy dec 17.-ei Banggoodos rendelésem volt (shipping Banggood express).
Azt írták erre a shippingre: Shipping time: 10-15 business days.
Ill. még Arival time = dispatch + shipping time.
A csomagról (bár igazából levél, szóval normálisan a postás kihozta volna, most meg valami átvevő ponthoz kell majd menjek érte) a legutolsó bejegyzés ez: Dec 18, 2020 00:11 Package has been sterilized and shipped out.
A parcelsapp ennyit lát belőle jelenleg (de ugye még min. 10 nap hátra van a szállításból...):

(#95835) bl4ze válasza ecaddsell (#95834) üzenetére


bl4ze
veterán

Kérdezzetek rá a banggood saját topikjában szerintem. Ott lehet többet tudnak, van már tapasztalat.
Nekem korábban ezek gyorsan LU postával jöttek teljesen EU küldeménynek kezelve.

.:. bl4ze .:.

(#95836) bluuzia válasza ecaddsell (#95834) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Az én rendelésem 11.30-án volt a tomtop-tól. De semmi változás 12.16 óta.

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#95837) torrentszaki


torrentszaki
tag

Sziasztok!
Rendelt már valaki [link] oldalról?
Kinéztem egy mobilt: -Global Priority (NO EXTRA COSTS)10 - 16 Working days $17.66- szállítással. Megbízhatóak? Tényleg semmi vám, áfa, extra költség?

(#95838) bl4ze válasza torrentszaki (#95837) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem ismerem Őket, de inkább az "EU WAREHOUSE"-ra mennék rá mielőtt kellemetlen meglepetés ér.... PayPal van, nézted ?

.:. bl4ze .:.

(#95839) torrentszaki válasza bl4ze (#95838) üzenetére


torrentszaki
tag

Van Paypal, meg csomó más is :

You can choose between the following payment methods:
Convenient and easy to pay by PayPal and therefore also the option to pay by Visa or MastercardFlexible and fast with Visa or MastercardMobile and convenient with Google Pay and Apple PayFast and modern with Bitcoin, Litecoin and EthereumDirect with Bank transfer through EPS / P24 / GIROPAY / IDEALPay later or with flexible rates through KLARNA

Az EU Warehouse-ban nincs az a készülék, amit kinéztem.

(#95840) bl4ze válasza torrentszaki (#95839) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha jó áron van, máshol nem kapod meg tégy egy próbát. PayPal eléggé bevéd.
Banggood, Gearbest, Tomtop, Geekbuying - ezeknél nincsen a kinézett telefon?

.:. bl4ze .:.

(#95841) torrentszaki válasza bl4ze (#95840) üzenetére


torrentszaki
tag

Sajnos a Realme x7 pro még friss cucc, európában alig kapni. Ahol van, (pl. Aliexpress) ott is kínai raktárból jön, sima szállítással, sok plusz költséggel. :((

(#95842) fairi válasza torrentszaki (#95841) üzenetére


fairi
addikt

Biztos megéri a kockázatot?
Paypal védelem miatt amiatt nem aggódok hogy nem küldenek semmit, de árba kalkulálj bele egy áfázást is.
Ha átcsusszan akkor legyél happy.
Kétleném, hogy ÁFA visszafizetési garanciát vállalnának a szállításra.

(#95843) torrentszaki válasza fairi (#95842) üzenetére


torrentszaki
tag

Na ezen gondolkodom egy ideje, hogy megéri-e... Ez a Global Priority a Google szerint is fekete folt. :F
Átcsusszanni nem fog, (sokat dolgoztam postán) azért kérdeztem, hátha valaki rendelt már innen. A külföldi rendelés visszajelzések igen vegyesek, kaptak hideget meleget, de valahogy mindenkinek megoldották, vagy a készüléket, vagy a visszatérítést.

(#95844) koháry


koháry
tag

Na a rendelésem amiről korábban írtam megérkezett az Amazon.de-ről. Időközben mivel elvileg 16--ig kellett volna megérkeznie(ez már módosított határidő volt), írtam az eladónak akitől vettem, hogy ez biza nem érkezett meg, ők meg rendesek voltak és visszautalták tegnap a vételárat. Ma meg minden értesítés nélkül hozta a postás a csomagot. Ilyenkor mi a teendő? Írjak az eladónak, hogy mégis megjött a csomag?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#95845) vesir válasza koháry (#95844) üzenetére


vesir
tag

Írj neki.

(#95846) Occon adom


Occon adom
aktív tag

2020-12-22 23:55
"Fogadó tartály külföldről "
Ez mit jelent, 2 cikknél ezt irja a csomagkövető.

(#95847) bl4ze válasza Occon adom (#95846) üzenetére


bl4ze
veterán

Nézd a magyar postánál - vélhetően egységképző érkeztetése / bontása lehet.

.:. bl4ze .:.

(#95848) bluuzia válasza bluuzia (#95836) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Most kaptam egy emailt a csomagküldö.hu-tól, ugyanazzal a szöveggel, mint 16-án, viszont a linken már másik csomagszámmal. A nyomkövetés tartalma nem változott. Röhej.

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#95849) geryboro


geryboro
senior tag

*Kellemes ünnepeket és Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!*

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#95850) koháry


koháry
tag

Thank you for your email.

I am delighted to hear that your parcel has arrived safely.

When you make a purchase/order on the Amazon.de Marketplace, the amount is deducted by Amazon from your chosen payment method, be it direct debit or credit card, and then forwarded to the seller.

Unfortunately it is not possible to cancel the refund which had been processed.

You can view details of the completed refund on your Amazon.de account:

We are happy to deduct the invoice amount of EUR 65.06 from your credit card or direct debit account used for this order.

Please contact us again with the following information:

- Your approval that we may make a return for the order named in the subject from this bank account (for example, "I hereby grant you permission to recover my account ending in **** XXXX").

IMPORTANT: Please never send us your full payment details by e-mail.

Please click here for your answer:

http://www.amazon.de/contact-us

All the best, take care!
We'd appreciate your feedback. Please use the buttons below to vote about your experience today.

Most itt annyi a teendőm, hogy írok egy válaszüzenetet ezzel a szöveggel az Amazonnak? Az xxxx helyére annak a bankkártyámnak az utolsó 4 számjegyét írjam amivel eredetileg fizettem? :DDD

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.