Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95751) Angel2014 válasza kmarci25 (#95749) üzenetére


Angel2014
addikt

Bárhová ütöttem semmit nem találtam róla.

Köszönöm :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#95752) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Sziasztok!

Vannak tapasztalatai valakinek Ukrajnából rendeléssel? Hülye voltam és ebay-en vásároltam, kipipáltam európát, mondván, hogy a t*köm akar vámozgatni stb, de főleg nem sokáig várni rá. Ráadásul 74k-s cucc. Láttam van egy európa, tökéletes, pár nap alatt itt van. Megvettem, feladták hurrá. Amikor feladták akkor este esett le, hogy bassza meg Ukrajna........ hiába szomszédos ország nem EU. Nekem ez annyira kiesett, pedig szoktam figyelni mindig. Mondom jó akkor erre számolhatok is egy kedves 30% körüli plusz költséggel... 7.-én vették fel a csomagomat, vagyis ahogy néztem a jóember a laptop alaplapot 6k-s szállítás fejében postai nyomkövetés szerint levélként adta fel... 7-10- ig megjárta az ukrán vámot elvileg, 10.-n az utolsó adat, hogy "Küldemény előkészítése szállításhoz" és ennyi, ennek 6 napja. Gondoltam ha meg is ragad a vámon ennyi idő alatt azért Kijevből már csak átért volna. Plusz nem is az van, hogy feladták MO-felé, hanem előkészítve szállításhoz... Megköszönöm ha megosztjátok velem Ukrán tapasztalatokat, még életemben nem rendeltem onnan. :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#95753) fairi válasza bl4ze (#95750) üzenetére


fairi
addikt

Nálam ma 7 csomagot szállítottak le, és mindenfélét. Sztem téged nem szeretnek. :DDD

(#95754) hunaqua


hunaqua
addikt

Nekem most a leggyorsabb az RExxxxxxxCN csomagok. Ezek az 'RE" cuccok max. 2-3 hét alatt kézben voltak. Az NL meg most nagyon lassú.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#95755) Lackooo84 válasza hunaqua (#95754) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Vettem észre... :((( :D

The Truth is out there...

(#95756) bl4ze válasza fairi (#95753) üzenetére


bl4ze
veterán

Lehet, mert még egy EU-s rendelés is 7 nap alatt lett feladva, UPS-szel máskor másnap már indul, de max 2-3 nap.... .

.:. bl4ze .:.

(#95757) iceQ! válasza hunaqua (#95754) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem kb.: csak NL végű csomagjaim vannak az Aliexpressről. (5db)

Gondolom ez már 2021. évben lesz kiszállítva. Ebből 1 db ami 2 napja lett rendelve, a többi 11. hóban.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#95758) koháry


koháry
tag

Rendeltem egy kabátot az Amazon.de-ről. Elvileg valami angol cégnek a német raktárából jön. A feladás időben megtörtént, de azóta nem igazán tudom mi helyzet vele. Nagyjából egy időben rendeltem két tech kütyüt is (más eladótól), azok már régen megjöttek. Most azt se tudom, hogy hirtelen melyik szállító cégnél kellene néznem, elvileg posta. Ez a csomag száma valaki meg tudná nézni mi van vele: LT548033324NL ?

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#95759) iceQ! válasza koháry (#95758) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem hasonló számmal jön kinából csomag (aliexpress).

[kép] amúgy itt a kép róla

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#95760) gyulazsolti válasza koháry (#95758) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Itt jár. [link] de a posta is ezt mondja.

(#95761) koháry válasza iceQ! (#95759) üzenetére


koháry
tag

Köszönöm. :)

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#95762) koháry válasza gyulazsolti (#95760) üzenetére


koháry
tag

Köszi, ezt az oldalt nem ismertem. Azért tök jó, hogy Európán belül is hetekig tart míg valami ideér. Az apple watchom kb 2 nap alatt érkezett meg kínából (Apple oldalról rendeltem). Úgy vettem észre már máskor is előfordult, hogy ez a holland posta különösen gyík szállítási időben. Nem tudom miért ragaszkodnak hozzá sok külföldi oldalon.

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#95763) gyulazsolti válasza koháry (#95762) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Alapesetben se sokkal jobb. Egyik európai elosztó.
Most meg covid év vége, sok a csomag.
Még ez az oldal is ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#95764) wintikek válasza koháry (#95762) üzenetére


wintikek
tag

A teljes okot nem tudom, hogy azért, mert ők a legolcsóbbak, nekik van csak felhatalmazásuk rá stbstb, de azt tudom, hogy Kínából rendelt cuccoknál amibe akksi van azért adja ki a végére kötelezően a holland postát, mert az szállíthat csak külföldre akksit.
Ezért lassabb is, nem kevés csomagot kell emiatt feldolgozniuk az tuti :D
Mondjuk én csak fastteches rendelsésekből indultam ki, ott anno nem választhattam mást ha rendeltem bármit amibe akkumulátor volt.

(#95765) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Ha Angliából szeretnék postáztatni egy kb. 2kg-os csomagot hétfőn úgy, hogy az 24-e előtt ideérjen, milyen csomagszállító céget érdemes választani? Nagyon drága lesz? Egyáltalán lehetséges ebben az időszakban ilyen határidővel szállíttatni? Köszi a válaszokat!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95766) hito válasza hito (#95765) üzenetére


hito
nagyúr

Telefonon megérdeklődtem a DHL-nél a dolgot. Nem tudok nekem Anglia-Mo. viszonylatban kalkulálni, csak Mo-Anglia. Egész kellemes 185eFt-os ajánlatot kaptam légi szállításra. Szárazföldire 85eFt :Y

Ettől azért valamivel visszafogottabb árban érdekelne a dolog.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95767) kmarci25 válasza hito (#95765) üzenetére


kmarci25
veterán

Covid alatt 5 napos (3 munkanapos) szállítás nagyon necces szerintem. :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#95768) hito válasza kmarci25 (#95767) üzenetére


hito
nagyúr

Én már lélekben erről lemondtam, inkább az a lényeg, hogy emberi áron eljusson hozzám és jövő héten induljon el a csomag, mert ez esetben még vámmentes lenne. Ha dec. 28 után adják fel, akkor már vámmal terheltként kezelik. Bár azt sem értem miért, mert a megállapodás dec. 31-ig él.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95769) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Sziasztok!

Ez is valahol cinyel. Elvileg 8-án megérkezett Budapestre, de a Magyar posta utoljára 10. 29-én hallott róla. :eek:

Célállomás - Nyomon követési lekérdezés ideje: 9148 ms
2020-10-29 11:04
rakja a felszerelést a táskába
2020-10-29 10:22
Exportcikk fogadása az átváltási irodában
2020-10-29 01:00
Küldjön tételt külföldre
2020-10-28 19:55
Tétel fogadása az ügyféltől
Feladás - Nyomon követési lekérdezés ideje: 71 ms2020-12-08 15:02

Budapest, érkezési hely
2020-12-02 12:35
Érkezés a célfeldolgozó központba
2020-11-23 13:52
Elhagyva a [Szmolenszk, Oroszország] feldolgozó központot
2020-11-20 12:39
Kilépés az [Iletsk, Oroszország] feldolgozó központból
2020-11-18 12:21
Elhagyva a [Dosztyk, Kazahsztán] Feldolgozó Központot
2020-11-13 13:01
Elhagyva a [Xinjiang Horgos Port, Kína] Feldolgozó Központot
2020-11-09 12:14
Elhagyva a [Chongqing Tuanjiecun központi állomást, Kína] Feldolgozó Központot
2020-11-03 10:29
Chongqing, szállítási célra szállítják a fuvarozóhoz
2020-10-29 17:01
Chongqing City, hagyja el a [Chongqing International Processing Center] -t, a következő megállónál [Chongqing Exchange Station] (tömegközlekedés)
2020-10-29 10:04
Chongqing-ot, a [Chongqing Nemzetközi Feldolgozó Központ] exportálták és lezárták
2020-10-28 20:49
Chongqing, érkezzen meg a 【Chongqing Nemzetközi Feldolgozó Központba Trans (Tranzit)
2020-10-28 19:09
Chongqing, hagyja el a 【Nemzetközi Csomagküldési Osztályt】, a következő megállót 【Chongqing International】
2020-10-28 18:55
Chongqing City, a [Nemzetközi Csomageladási Osztály] megkapta és elküldte a beruházást: Gaojie

(#95770) fairi válasza ufonauta (#95769) üzenetére


fairi
addikt

Enyém viccesebb

https://t.17track.net/hu#nums=RV509586286CN
Ez se mindennapi. Csomag megérkezik elvileg Budapestre, majd következő nap Kijevben köt ki.
2020-12-09 13:11
Kiev, Arriving outside the Transit Bureau (Third Country Transit)
2020-12-08 15:21
Budapest, to reach the place of arrival
2020-12-04 14:58
Arrive at the sending center
2020-12-02 12:35
Leave the Brest, Belarus processing center

(#95771) bl4ze válasza hito (#95768) üzenetére


bl4ze
veterán

UPS, FedEx simán elhozza.
Ezeknél van EXPRESS kalkuláció is :
parcel2go.com
parcelmonkey
worldwide-parcelservices.co.uk
parcelcompare.com

Fontos, hogy EXPRESS 1-2 napos szolgáltatást nézz, felárral.

.:. bl4ze .:.

(#95772) vesir válasza hito (#95766) üzenetére


vesir
tag

Ez eleg erdekes kalkulacio. Haverom Mexikobol rendelt Angliaba kb. 2 kilos csomagot, DHL Express-szel kuldtek, 14-en feladtak, 17-en megkapta, atszamitva kb. 55 angol font volt, 5 kiloig is csak kb. a duplaja lett volna. :F

(#95773) hito válasza bl4ze (#95771) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm szépen, ez nagyon hasznos! :R

vesir: erre csak azt tudom mondani, hogy magyar árak :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95774) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem két terméket (23 és 28 euró), de azt az eladó egy csomagban adta fel az eltérő rendelési időpont ellenére. Így is áfakötelesek, ha alapvetően két eltérő rendelésről van szó?

(#95775) Dealer95 válasza skyrush7 (#95774) üzenetére


Dealer95
őstag

Ha egy csomagban jön, igen.

(#95776) Occon adom


Occon adom
aktív tag

RV507638975CN
A Magyar posta szerint 10.29-n volt utolsó bejegyzés hogy Kinai raktárban Shanghaiban, a Track17 szerint olyat ír hogy 2020-12-18 23:47 Budapest, hogy elérjük az érkezési helyet, nem érthető most akkor mi van? [link]

(#95777) bl4ze válasza Occon adom (#95776) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez még csak pár napja indult el Kínából :
14 Dec 2020 11:16 Airline departure CHINA POST

.:. bl4ze .:.

(#95778) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Sziasztok

Életemben először próbáltam használni az e-ügyintézés oldalt, és rögtön jól fel is b@$#tam magam rajta.
Belépek az én postám felületen, megadom a nyomkövető számot, és ezt dobja:

majd visszahajít a kezdő oldalra.
Eszköztől, és böngészőtől függetlenül nem tudom használni a kisalkalmazást.
Van valakinek tippje mit rontok el?
Egy 28$-os cipőt vámolnának (shipping 0$), én meg gondoltam így gyorsabb lesz mint emailben, de úgy látszik tévedtem.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#95779) bl4ze válasza aytukabozs (#95778) üzenetére


bl4ze
veterán

Szerintem ez nem működik, nem is működött.
Én is próbáltam egyszer korábban, nem ment - maradt az email :(

.:. bl4ze .:.

(#95780) aytukabozs válasza bl4ze (#95779) üzenetére


aytukabozs
addikt

hehe, akkot még jó hogy az adatbekérős levélben is ide irányítanak. :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#95781) hito válasza hito (#95773) üzenetére


hito
nagyúr

Létezhet ez?

Egy majd 4 kilós csomag (méter: 43x30x27cm) másnapi szállítással Angliából TNT-nél 45 font? Mo-ról Angliába DHL-nél 85-185eFt. TNT angol oldalán kalkulálva is csak 66 font másnapi szállítással.

Két kérdésem lenne:

- TNT ajánlott futárcég ilyen szállítás esetén?
- lehet náluk biztosítást kötni a csomagra (érték 400eFt)

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95782) bl4ze válasza hito (#95781) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen.
TNT teljesen jó, extra értékbiztosítást dobj rá mindenképp.

.:. bl4ze .:.

(#95783) hito válasza bl4ze (#95782) üzenetére


hito
nagyúr

Na, közben TNT kiesett sajnos, ugyanis a honlapjukon közlik, hogy fényképezőt nem, vagy csak saját felelősségre szállítanak :O :(

UPS-nél nem láttam ilyen kitételt. Ezzel kapcsolatban van infód esetleg? Illetve náluk lehet 400eFt-ig biztosítás kötni a csomagra? Deklarált értéknél be lehet írni a csomagértéket, de nem tudom, hogy ez egyet jelent-e a biztosítással, illetve, hogy fényképezőre is vállalnak-e felelősséget biztosítás esetén.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95784) togvau


togvau
senior tag

óvatlanul nem eu raktárból rendeltem, és a piócák megfogták a vámon.
Vámügyintézés csak papíron mehet még mindig? ( online vámügyintéző béta persze mindig elszáll, és kiléptet, ahogy beadom a követési számot)

hitler, sztálin, micro usb

(#95785) cof válasza togvau (#95784) üzenetére


cof
veterán

E-mail.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95786) togvau válasza cof (#95785) üzenetére


togvau
senior tag

tehát papírozás, mert ki kell nyomtatni a hulladékjukat, aztán aláírva beküldeni... akkor marad a visszaküldés, refund, majd újrarendelés...

hitler, sztálin, micro usb

(#95787) iceQ! válasza hito (#95781) üzenetére


iceQ!
addikt

Megbízható a TNT.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#95788) bl4ze válasza hito (#95783) üzenetére


bl4ze
veterán

ne haragudj, de fejből ezeket nem tudom : ott a weboldal ha van értékbiztosítás akkor tedd rá
UPS is nagyon jó, amivel tudod mielőbb adják fel, mert csak úgy lesz itt másnapra

.:. bl4ze .:.

(#95789) hito válasza bl4ze (#95788) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! :) Végül UPS lett. 40 font, nagyon olcsónak tűnik, remélem a biztosítás is benne van. Már csak azon kell remegni, hogy ne zárja le a határokat Mo. is Anglia előtt, mert akkor bizonytalan ideig ottmarad a csomag és lehet, hogy már csak 2021-ben indul, akkor meg már vámolni fogják.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95790) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Van egy orange connex (visszaolvasva speedpak? ES... kezdetű baromi hosszú azonósítóval) csomagom.
Azt írja, hogy volt két sikertelen delivery attempt 15-én. Egész nap itthon voltam, senki nem keresett vele.
Ilyenkor ezt hol lehet utolérni? Magyar postán nem található meg a tracking number, ill. ha itthon nem regisztrált akkor is furcsa lenne, mert a postás 14-15-16-án is hozott cuccot, csak mást.

szerk: Ha már szó volt gyors szállításról. Amazonos rendelés 18-án (péntek), UPS-el jött. Ma délelőtt átvettem (hétfő :) ) .
Ráadásul több cucc lett volna egyben amit eleve dec. 29-re ígért az amazon de egyszer csak jött egy levél, hogy kettébontva küldik változatlan postaköltség mellett, hogy előbb megjöjjön ami tud. :R

Covid alatt 5 napos (3 munkanapos) szállítás nagyon necces szerintem.
Etőtl függetlenül most lement a pincébe "pihenni" a csomag. :D Se a túl lassú se a túl gyors szállítás nem jó nekünk. :D

[ Szerkesztve ]

(#95791) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Csomagot várok UPS-től, TN alapján elvileg ma hozzák, de csak annyit van megadva, hogy "nap végéig", semmi konkrétum. Létezhet, hogy 2020-ban ennyire gané az UPS rendszere, hogy legalább egy körülbelüli időablakot sem adnak meg, hogy kb mikorra várható a futár...? :W
Eléggé elszoktam már attól, hogy egész nap otthon kelljen csak ezért dekkolni...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#95792) bl4ze válasza hito (#95789) üzenetére


bl4ze
veterán

Cargo-t nem fogják lezárni, ha minden jól megy holnap, vagy szerdán megkapod.
UPS tracking végig követhető. Van hozzá? 1Zxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

.:. bl4ze .:.

(#95793) Lackooo84 válasza TheProb (#95791) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mert az MPL-nél nem ez van? És ez lesz 2050ben is... :DDD

The Truth is out there...

(#95794) hito válasza bl4ze (#95792) üzenetére


hito
nagyúr

Van, igen :)

Viszont épp most kaptam egy érdekes e-mailt. Ez van a tárgyban:

UPS - Fennakadási értesítés, fuvarlevélszám

Szövegben meg egy ilyen rész:

Csomagjának státusza módosult.
Fennakadás oka: A UPS Access Point™-telephelyen előkészítették a csomagot a UPS-hez való visszaküldésre vagy a UPS általi felvételre.

Szót nem értek ebből. Nem baj, nem izgulok, biztos minden ok.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95795) TheProb válasza Lackooo84 (#95793) üzenetére


TheProb
veterán

Mért az MPL és az UPS egy szinten említendő? Talán ez az első alkalom, hogy valamit utóbbi hoz nekem, de bennem eddig az volt, hogy elég "komoly" logisztikai cég. Vagy csak a marketingjük jó?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#95796) bl4ze válasza hito (#95794) üzenetére


bl4ze
veterán

Hmm. Érdekes. Este nézz rá azért.

.:. bl4ze .:.

(#95797) iceQ! válasza hito (#95794) üzenetére


iceQ!
addikt

Mivan a csomagban? Muternak akartak küldeni egyet, postai úton (vitamin, krémek...stb). Visszajött. Szerencse, hogy nem darálták le a VÁM-on.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#95798) bl4ze válasza hito (#95794) üzenetére


bl4ze
veterán

Kiss Róbert alezredes elmondta, hogy a Nagy-Britanniából érkező repülőgépek nem szállhatnak le Magyarországon sem hétfő éjféltől.

Én a helyedben felhívnám a UPS-t, hogy érkezhet-e holnap cargo gépük Angliából mert X fuvarlevélszámon küldeményt vársz.... !!!
+36 1 877 0000

.:. bl4ze .:.

(#95799) hito válasza bl4ze (#95798) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, ezt olvastam én is, de üsz-on azt mondták, hogy nem tudnak ilyen jellegű korlátozásról. Egyes országok előbb vezették be a korlátozást (pl. No, Belgium, Francio, stb.) és oda is érkeznek csomagszállítmányok. Állítólag csak a személyszállítást érinti egyelőre a dolog.

iceQ: fényképező.

Egyébként ez is érdekes kérdés. Egyelőre nem vámolják a csomagokat Angliából. Ugyanakkor ma olvastam egy cikket, amiben az volt, hogy most 20%, 2021-től pedig 27%.

Most, amikor egy brit webshopból rendelünk, 22 euró alatt egyáltalán nem, felette pedig húsz százalék áfát fizetünk. Mindez a Brexittel a jövő év elejétől megszűnik, és

a megrendelések után 27 százalékos magyar áfával kell számolnunk,

ami egyértelmű drágulást jelent – hívták fel a figyelmet a szakemberek.

Itt a teljes cikk. Most akkor mi van? Jelenleg is kell 20% áfát fizetni? :F

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#95800) sb válasza TheProb (#95795) üzenetére


sb
veterán

Épp feletted írtam. Azért sebességben nem voltak most rosszak nálam. És akkor finoman fogalmaztam. Pénteki megrendelést hétfő délelőttre meghozni...
Időablakot viszont nem küldtek valóban. Lehet, hogy túl gyorsak hozzá. :)

DHL-től pl. kaptam 2 héttel ezelőtti csomagnál 1 órás sávot (amit végül nem tartottak :D). Cserébe van náluk dec 9-i feladással egy német csomag amiről 3-5 nap szállítás helyett ma, 21-én sem tudni hol jár. Az utolsó infó 7 nappal ezelőttről annyi, hogy "elindult" Németországból. :U

Az én kérdésemre valaki?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.