Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94151) hevizms válasza Dronte (#94150) üzenetére


hevizms
addikt

Azt nem tudom hogy az eurónál mit vesznek alapul,de a május hónapra kiírt dollár határ az 40,22 $ szóval ha centikkel is de alatta vagyok.Es az áprilisi rendelesnel is direkt figyeltem erre.

[ Szerkesztve ]

(#94152) Dronte válasza hevizms (#94151) üzenetére


Dronte
aktív tag

Mármint hol írták ki ezt a dollár határt?

Én úgy tudom, hogy értékhatárok számításánál az adott napi középárfolyamot veszik figyelembe.
Tehát ha 40,14$ volt a termék, akkor az mai árfolyamon 40,14*323,24, ennek a 27%-a 3503 Ft. Az elengedés pedig 10 euróig játszik, ez a mai árfolyamon 3498,1 Ft. Tehát 5 ft-al felette van. És ezt kell nézni az elbírálás napján.

Nekem legalábbis ez volt a tapasztalatom.

(#94153) Silent77 válasza Dronte (#94152) üzenetére


Silent77
veterán

Nem, minden hónapban megvan mennyi a határ.
2020. május: 40,22 USD

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#94154) Dronte válasza Silent77 (#94153) üzenetére


Dronte
aktív tag

Érdekelne, hogy ez hogy jön ki. Látom az összefoglalóban a hivatkozásokat, de nincs levezetve pontosan. Ezt közzéteszi a NAV vagy valaki? Egyébként középárfolyamot alkalmaznak ahogy nézem, csak nem a havi középárfolyamot.

(nekem pár forinttal más jön ki)

[ Szerkesztve ]

(#94155) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Na úgy néz ki szépen lassan felpörögnek a gépezetek, egy nem nyomkövetős csomagom ma érkezett meg 20 nappal a csomagfeladás után.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94156) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Héten nekem is jött 3db regisztrált egymás után, mondjuk azok március eleji csomagok voltak.
A 02.28-as rendelésemről már kezdek lemondani, 03.12-én hagyta el a kiindulási országot, azóta semmi.

(#94157) razorbenke92 válasza Dronte (#94154) üzenetére

A hirdetmény teljes szövege így szokott kinézni:
Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 138. §. és 162 §., valamint az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény előírásai alapján kiszámolt alábbi értékhatárokig áfamentes a küldemény:

A vámtörvény ide vonatkozó paragrafusának első cikkelye:
138. § [Valutaszámítás]
(1) A Vámkódex 53. cikk (1) bekezdés a) pontja alapján alkalmazandó árfolyam alatt a Magyar Nemzeti Bank által minden hónap utolsó előtti szerdáján közzétett árfolyamot, ha ezen a napon nem tettek közzé átváltási árfolyamot, akkor a legutolsó közzétett hivatalos deviza-középárfolyamot kell érteni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94158) Knobber válasza hevizms (#94149) üzenetére


Knobber
aktív tag

Erről beszélek én is egy hete itt. Igaz, nekem "csak" 39,90USD-k voltak a küldemények. 40 fölé soha nem mentem. Leszarják, küldik a summát.

Youtube: Knobber

(#94159) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Német mailboxra tudok rendelni egy 14 kg-os hifi erősítőt? El fogják ezt küldeni? Azt olvastam hogy vannak dolgok, amit nem lehet oda rendelni.

Köszi

(#94160) hevizms válasza Knobber (#94158) üzenetére


hevizms
addikt

Hát ez nem jó hír.Meg sem próbáltál reklamálni?

(#94161) ati888 válasza ati888 (#94159) üzenetére


ati888
senior tag

Vagy olyan megoldás működik, hogy itt a GLS-t megbízom, hogy német címről vegye fel a csomagot?!

(#94162) bl4ze válasza ati888 (#94161) üzenetére


bl4ze
veterán

ecoparcel.eu képes erre pld.

.:. bl4ze .:.

(#94163) bl4ze


bl4ze
veterán

NL Post is most rettenet lassú, 2 db fogkefe fej, nem akku stb. :
Április 23 "shipped" - azóta semmi jelzés, nyoma PostNL-en csak 4PX mutatja belföldön.

CN post, 04.27. vásárlás:
27 Apr 2020 15:34 Logistics order has been created
29 Apr 2020 06:14 Received Dongguan, Guangdong
01 May 2020 23:45 Send item abroad

SY13680475xxx 2020.03.15-i (!) vásárlás - sehol semmi közel 60 napos :(
23 Apr 2020 08:53 Hungary, Arrived at destination country airport

.:. bl4ze .:.

(#94164) skyrush7 válasza bl4ze (#94163) üzenetére


skyrush7
aktív tag

A 60 nap a mostani helyzetben majdhogynem minimumnak tekinthető már.
AE-n is minden vásárlás 90 napos Buyer Protection-nel bír az eddigi 60 helyett.

(#94165) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

Sziasztok!

Rendelt már valaki a lightinthebox.com -ról menyire megbízható oldal?

(#94166) fairi válasza bl4ze (#94163) üzenetére


fairi
addikt

Sy-s csomagok esetén még sose volt olyan hogy 60 nap előtt megkaptam volna,még a járvány előtt sem. Március 20-at érkezésre de még mindig nincs itt az enyém, másik 04.21 és az se érkezett meg logikusan.

(#94167) djhalasz


djhalasz
tag


Akkor ez esedékes lesz a jövő héten?

(#94168) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Szerintetek erre a két csomagra keresztet vethetek?

(#94169) alcapone386 válasza djhalasz (#94167) üzenetére


alcapone386
őstag

Több csomagom ezt írja 1 hónapja:( De remélem te megkapod.

(#94170) alcapone386 válasza Csorbi (#94168) üzenetére


alcapone386
őstag

Ilyenem is van:D 2 hónapja nem mozdul.

(#94171) fairi válasza Csorbi (#94168) üzenetére


fairi
addikt

Még előkerülhetnek, de már ideje lenne, hogy beérjenek. Kérj hosszabbítást, ha 90. napra se ér ide akkor tényleg elveszett.

(#94172) |AP|


|AP|
veterán

a Fedex mennyit számít fel a vámkezelésért, illetve kb. mennyi ideig tart náluk?
USÁ-ból rendeltem egy hátizsákot, 110$ értékben. A vásárláskor kifizettem még további 29$ duty tax-et. 2 nap alatt itthon is volt, most azonban a csomagkövetés szerint vámkezelésre vár, már két napja. Van arról valakinek tapasztalata, hogy mennyi ideig tart náluk egy vámkezelés?
150 euró alatt van a csomag, tehát tudtommal csak ÁFÁ-t kell fizetnem (amit már meg is tettem), plusz esetleg a Fedex vámkezelési díját. Ezt jól tudom?

(#94173) DJ. Ru$y válasza |AP| (#94172) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"A termék megvásárlásakor már kifizettem az adót
A Magyarországon kívülről vásárolt termékekre a származási ország is kivethet adót, és a szállító ezt felszámolhatja önnek. Ebben az esetben a magyar vámhatóság is kiszabhatja a behozatali vámot, amikor az áru Magyarország területére érkezik, mivel két külön díjról van szó."

Forrás, Fedex.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94174) |AP| válasza DJ. Ru$y (#94173) üzenetére


|AP|
veterán

hát igen, fel vagyok készülve még egy tételre, de az érték miatt ez akkor sem lehet magasabb, mint az ÁFA értéke, nem?
Ami jobban zavar az az, hogy pár napja nem változik a státusz, folyamatosan "készen áll a vámkezelésre" állapot van. Szóval a végén még simán lehet, hogy raktározási díjat is felszámítanak a vámkezelés költsége mellé.

(#94175) DJ. Ru$y válasza |AP| (#94174) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én felhívnám őket a helyedben, ugyan hétvége volt, szóval nem kellene meglepődni, hogy nem mozog, de, ha pontosat akarsz tudni, akkor csomagszámmal: 06 80 980 980.

VÁM nincs rá elvileg, ÁFA + ügyintézési díj. (Az áfa a szállítással növelt árra kerül kivetésre.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94176) |AP| válasza DJ. Ru$y (#94175) üzenetére


|AP|
veterán

igen, a hétvége miatt ma még várok, de holnap felhívom őket, ha addig nem lesz változás

(#94177) Vale_46


Vale_46
csendes tag

Sziasztok!
Ebay-ről történt rendelés UK-ből. Mostanság ki hozza ki őket Magyarországra? Anno volt hogy posta, de volt hogy a GLS.
Ami miatt aggasztó, hogy nem kaptam tracking számot, és legutóbb sem volt a címen feltüntetve pluszban a telefonszámom.

(#94178) pulutodurumo válasza Vale_46 (#94177) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az hozza, akit az eladó megbíz. Talán őt kéne megkérdezni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#94179) bl4ze válasza Vale_46 (#94177) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha ajánlott küldemény RxxxxxxxxxGB akkor GLS hozza, Ő a szerződött partner.
GLS oldalán is követhető a RoyalMail RxxxxxxxxGB egy idő után.
De parcelsapp.com inkább - mindent lát :)

.:. bl4ze .:.

(#94180) alcapone386


alcapone386
őstag

Történt egy kis mocorgás.
2 csomagom érkezett, különböző eladótól.
A 2 csomagot egy napon rendeltem, 04.16-án.

03.12-en rendelt csomagjaim még nem érkeztek meg.

Van remény...:)

(#94181) Vale_46 válasza pulutodurumo (#94178) üzenetére


Vale_46
csendes tag

Közönségesként jön a britt postán keresztül, tracking szám NINCS, ahogy leírtam.
Mivel régebben ezt nem lehetett tudni ki hozza, emiatt tettem fel a kérdést, hátha valaki tapasztalatból tudja. De igazad van, a britt feladó biztos tudja Magyarországon ki kézbesít... :C
Ha nincs érdemi infód, nem kell hozzászólni egy nagy semmivel.

(#94179) bl4ze
Sajna nincs tracking szám, emiatt kérdéses, de akkor az lesz mint anno, hogy rácsörgök a cégekre, és cím alapján megmondják van-e náluk a nevemre és címemre csomag.

(#94182) pulutodurumo válasza Vale_46 (#94181) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem írtad hogy brit postás, honnan kéne tudnom?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#94183) DJ. Ru$y válasza |AP| (#94176) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én telefonálnék ma, ugyanis "elég jók" a raktározási díjaik... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94184) |AP| válasza DJ. Ru$y (#94183) üzenetére


|AP|
veterán

Köszi a tippet, beszéltem is velük. Lesz még 9000Ft itthoni ÁFA, plusz 5000Ft Fedex vámkezelés. Egyelőre ennyit tudtam meg, remélem a raktározásért már nem fognak többet felszámolni.

(#94185) wwenigma válasza |AP| (#94172) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha előre fizeted ki pl. eBay vagy Amazon esetén, akkor másodjára már nem kell fizetni!

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94186) |AP| válasza wwenigma (#94185) üzenetére


|AP|
veterán

fizettem már egyszer 29 dollárnyi adót, de épp feljebb volt idézve:
"A Magyarországon kívülről vásárolt termékekre a származási ország is kivethet adót, és a szállító ezt felszámolhatja önnek. Ebben az esetben a magyar vámhatóság is kiszabhatja a behozatali vámot, amikor az áru Magyarország területére érkezik, mivel két külön díjról van szó."
Így néz ki a rendelésem: [kép]

Akkor most érdemes nekiállnom vitázni velük, vagy nem?

(#94187) DJ. Ru$y válasza |AP| (#94186) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ki kell fizetned, különben nem kapod meg a cuccot. Az eladóval / shoppal kell utána rendezned, hogy ez mi volt és mit fizetnek vissza. Bár én nem hiszem, hogy ez előre megfizetett ÁFA lenne.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94188) wwenigma válasza |AP| (#94186) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem van kettős adóztatás elkerülésére törvény a két ország között, ez alapján vagy itt vagy ott nem kell fizetni adót. Ahogy mondtam, Amazon pl. automatikusan előre lefog egy korulbeluli összeget a célország szerinti mértékben, ahogy tette amikor Kindle3-at rendeltem amcsibol és nekem nem volt fizetnivalom, a különbözetet pedig visszautalta. Jelen esetben az eladót kellene megkérdezni, pontosan mi volt az a 29$.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94189) cof válasza |AP| (#94186) üzenetére


cof
veterán

Amit kifizettél az az ottani ÁFA, úgy mint nálunk a 27%, csak ott amerikában mindig külön van feltüntetve a boltokban is a blokkon, államonként eltérő százalék. Szóval hiába ide rendelted, az kötelező fizetni való volt, de itthon meg az importért kell fizetned.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94190) Vale_46 válasza pulutodurumo (#94182) üzenetére


Vale_46
csendes tag

azt hittem a UK egyértelmű. (United Kingdom)

(#94191) wwenigma válasza cof (#94189) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem ottani adóalany, nem kell fizetnie. Olyan mint a jövedelmek esetén a kettős adóztatás dolog. Vagy én eddig ezt nem vettem észre hogy két helyre fizetek AFA-t.

Jogász topikban meg kell kérdezni....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94192) _mate_


_mate_
csendes tag

Ket kinai csomagom (rendelve marcius elejen, hazankba erkezve aprilis elejen). Korulbelul egy honapnyi Posta eloszoban / Nyugati postan allas utan, nagy megrokonyodesemre elindult vissza Kinaba.

Annyi csavar van benne hogy “utankuldest” kertem a karanten miatt egy uj cimre, ami Obudan van. Sajnos meg sem kisereltek tovabbkuldeni, ellentetben masik ket csonagommal, ami azota erkezett.

2x telefonaltam, 2x emaileztem az egy honap alatt, de semmi: nyugodjak meg, intezkednek.

Ma, amint alattam hogy a nyomkovetes szerint visszakuldik, felhivtam oket. Sajnalattal kozoltek hogy nem tudjak mar visszahivni. De majd kuldenek egy emailt ami alapjan panaszt tehetek, es 30 nap mulva foglalkoznak vele.

Irtam a kinai feladonak, hogy kuldje majd ujra a csomagokat. Egyelore nincs valasz.

A kerdesem az lenne, hogy masnak volt-e hasonlo tapasztalata. Mi a teendo? Panaszt irok, oke, de esetleg probaljam meg a termekek arat behajtani rajtuk? Illetve a fentiek alapjan nem megbizhatoan mukodo “utankuldes” szolgaltatasuknak a dijat (2 honap ~5k) visszakerni?
Illetve a PostNLnek tudok valahol szolni hogy allj, ne vidd el a csomagokat?

(#94193) |AP| válasza wwenigma (#94191) üzenetére


|AP|
veterán

na kezd érdekes lenni, nem tudom melyikőtöknek van igaza. Mindenesetre holnap jön a csomag, a futárral gondolom nem érdemes leállni alkudozni. Mindenesetre miután kifizettem ráírok az eladóra, hogy mi a helyzet, hátha visszautalják.

(#94194) cof válasza wwenigma (#94191) üzenetére


cof
veterán

Nem vagyok jogász én sem, szóval nem 100%-ra biztos a válaszom, de így logikus.

A boltnak be kell fizetnie az ÁFA-t mivel ott lett eladva, amerikai cégen keresztül.

Ha én veszek valami drágább műszaki cikket, mondjuk egy laptop-ot ott kint 1000$-ért, és hazaküldöm, akkor itthon is kell utána adót fizetni, mert import termék.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94195) pulutodurumo válasza cof (#94194) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez a lényeg, hogy ott veszed meg. De ő nem Amerikában vásárolta. Én is a felé hajlom, hogy itt valami huncutság van. A német amazon például számol fel ÁFA különbözetet, mert uniós. Az amerikai nem. Ebayen a global shipping program keretében előre kifizeted az adót, itthon nem kell.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#94196) Schimi070


Schimi070
tag

Németországból vettem egy terméket, magánszemélytől, a Hermes-el küldi, és már átadták a partner szállítónak. Valahol azt olvastam, itthon az ExpressOne a partner. Biztos hogy az, és követhető lesz a Hermes-es tracking? Ha ezt tudja biztosan valaki, felvilágosítana?

(#94197) |AP| válasza pulutodurumo (#94195) üzenetére


|AP|
veterán

Viszont ha mégsem kellene duplán fizetnem, akkor kitől kell visszakérnem? Az eladótól? És valahogy igazolnom felé, hogy itt is kifizettem az adót? :F

(#94198) agroman válasza pulutodurumo (#94195) üzenetére


agroman
senior tag

az usaban maskepp mukodik a forgalmi ado.
ott ha nem a sajat allamodban veszed afa mentesen tudod megvenni, nem szamoljak ra.

------

(#94199) pulutodurumo válasza agroman (#94198) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen, ott szövetségi államonként más a forgalmi adó. De ennek semmi köze a jelen helyzethez. Ez export.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#94200) JohnQ25


JohnQ25
újonc

Sziasztok!
Esetleg tudja valaki, hogy ez a PostNL tracking (LT037073xxxNL) követhető vagy ez is olyan mint az UD kezdetű ami csak hazánkig követhető, itthon már nem. Eddig még nem találkoztam LT kezdetűvel és 2hete még semmi bejegyzés sincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.