Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94251) erh75 válasza Silent77 (#94234) üzenetére


erh75
tag

A júniusi értékek EUR illetve USD-ben továbbra is változni fognak ?

(#94252) DJ. Ru$y válasza Mr.Pentele (#94248) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Javítanék, mert nem véletlen bejegyzés. Minden U-val kezdődő csomagot lekezel a posta, de csak annyit kap meg, amennyit lát a kolléga utána bármikor hozhatják, lehet 2 nap, de lehet 2 hét is. A jövő évi átállás előszele ez elvileg. Mivel nem nemzetközi TN, ezért csak ez a bejegyzés jelenik meg.
És miért lenne "véletlen" bejegyzés, ha a posta hivatalos nyomkövetőjében látszik nem más generált oldalakon? :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94253) Mr.Pentele válasza DJ. Ru$y (#94252) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Idézve V/ topikgazda írását, az AliExpress tapasztalatok fórumról, pár kiemeléssel jelezve a lényeget.

"Folyamatosan írom, hogy mivel U-val kezdődik ez csak belföldi vonalon követhető (CN) , de nem hivatalosan könyvelt nemzetközi postai küldemény.
Nálunk az ilyen számú küldeményt nem kell könyvelni és ezzel az NPKK sem igazán foglalkozik, ahogy jön a feldolgozási sorban továbbítják.
Nekem szó szerint azt mondták hogy ők ezt nem írják be: A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
Tovább nem vizsgáltam a témát."

Megkérdezte, és a Posta ügyfélszolgálatnál ezt mondták neki. Én is ez alapján válaszoltam pár hsz-el feljebb. Egyébként, ez most a közelmúltban kapott hír a témában.

[ Szerkesztve ]

(#94254) alcapone386 válasza ugri77 (#94242) üzenetére


alcapone386
őstag

Nekem már 7 csomagom van ami 2 hónapja ezt írja:) Valszeg kamu nyomkövetés. Ettől függetlenül, már kezdem feladni és beletörődök, hogy nem kapom meg őket:(

(#94255) fairi válasza alcapone386 (#94254) üzenetére


fairi
addikt

Mikor én megkapom ezt az üzenetet NPKK-tól, akkor kb 12 napon belül be is dobják, de van mikor 3 nap alatt. Utóbbi hónapokban nem volt olyan bedobott U-s csomag amit megkaptam, de hiányzott az NPKK bejegyzése.
Pl
UJ248334330CN-kedden kaptam kézbe
RV376826151CN-hétfőn kaptam

Utóbbi 1-2 hónapban 38 csomag jött meg, felük ilyen U-s, de jó pár R-s is.
Ápr 2 és 20 közt nem jött semmi U-s,és 21.én kaptam egy nagy kupacot, 4 azonnal,és mindnek volt NPKK-s bejegyzése.

Igaz van egy csomag, SunYou logisztika kezelésében (LP00165226874062 ), még az AliE is elküldte üzibe hogy megérkezett hozzánk márc 20-án. Persze az még mindig sehol,én nagyon hiszékeny vagyok, de valahogy még nekem is sok az az állítás, hogy 12 nap alatt behozták hozzánk a járvány közepén.

SunYou logisztika csomagjaival kinek mi tapasztalata jelenleg, kettő is van nekem,és shol semmi. Közben a többi cég csomagjai alapvetően megjönnek.

(#94256) DJ. Ru$y válasza Mr.Pentele (#94253) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én meg többek tapasztalatát írom le a sajátom mellett.

+ alcapone386
És még egyszer kérdezem, hogy tudna a magyar posta rendszerébe bekerülni kamu adat? Azt a posta érkezteti, a nyomkövető oldalak a posta oldaláról szívják le ezt az infót, sőt, ha a posta nyomkövetőjén nézed, akkor is megjelenik ez az infó. És igen, a központi átvétel után még állhat ott 2 hónapot, attól még az az infó lehet valós. Nekem amire ez rákerült 1 héten
belül MIND megjött az elmúlt 1 hónapban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94257) Ciccuka válasza cof (#94240) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az Ali'n meg nem nem is kártalanítanak ilyen esetben általában.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#94258) Mr.Pentele válasza DJ. Ru$y (#94256) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Rendben, értem amit írsz, de ettől függetlenül nem könyvelt a küldemény, hiszen aláírás nélküli a kézbesítés. Bár azt viszont nem értem, hogy a bejövő küldemény átvétele a kicserélőben után, miért nincsenek újabb sorok? A rendes ajánlottnál mutatja a belföldi eseményeket is.

(#94259) alcapone386 válasza DJ. Ru$y (#94256) üzenetére


alcapone386
őstag

Igen, kap egy csomagszámot, de mégsem egyezik meg a regisztrált csomaggal. Amikor rendeltem, ki is volt írva, hogy nincs nyomkövetési szám. Feladás után mégis kaptam "nyomkövetési számot". Volt már ilyen sokszor, meg is kaptam. A posta oldalán mégsem változott kézbesítés után semmi. Ugyanúgy beragadt a "bejövő küldemény átvétele a kicserélőben".

Legyen igazad, és kapjam meg. Novemberi csomagomat még mindig nem kaptam meg, és hiába küldték újra elvileg, na azt sem kaptam meg...

(#94260) DJ. Ru$y válasza alcapone386 (#94259) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az egy sima csomagszám, nem nyomkövetési szám. Az R-rel, L-lel kezdődők a nemzetközi trackingek. RE...CN, LO....CN stb.

Az amit kap, pl. UW....CN, UJ...CN stb. azokat vagy eladó adja, vagy S0000.... számból lesz ilyen, esetleg LP..... szám kap egy ilyen bejegyzést, hogy ezen a számon is követhető. (Ha jól megfigyeled, ezeken a csomagokon mindig minimum kettő, de van amelyiken három matrica van. Először megy az első vonalkóddal, aztán megkapja még Mo előtt valahol a másikat ami általában valamilyen U-val kezdődő tracking.) Szóval azok a küldemény azonosítók (nem nemzetközi csomagkövetési számok), amik U-val kezdődnek, érkeztetve vannak a Kicserélőben, és bekerül a bejegyzés. Ha rákeresel egy ilyen számra a posta oldalán, annak semmilyen más bejegyzése nem lesz, csak az érkeztetés, ami valós.
Itt egy példa: 5 db kulcsházra ragasztható, öntapadós logó jött benne. Ekkor érkeztették:

11-én kaptam kézhez.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94261) alcapone386 válasza DJ. Ru$y (#94260) üzenetére


alcapone386
őstag

Oké értem én. Nekem egy a lényeg. Ne vesszen el az éterben. Amit később rendeltem meg egy hónappal az megjött, de van ami 2 hónapja csücsül. A többi nem érdekel, mi miért van, de a 2 hónap az akkor is sok....főleg, hogy más csomag megjött...:(

(#94262) DJ. Ru$y válasza alcapone386 (#94261) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez után nincs más bejegyzés, a posta sem tudja keresni, szóval az elveszés még ez után is benne van a pakliban sajnos. (Vagy félretolták egy sarokba.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94263) bl4ze válasza DJ. Ru$y (#94260) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam is jó pár küldemény áll a semmiben.....

PostNL :
LT084716XXXNL
PostNL oldalán lassan 3 hete semmilyen bejegyzés nincsen - csak a FLYT Express oldalán mozgott, de most már napok óta az sem frissül....

04 May 2020 15:41 Item in transit Europe Processing center

SY13680475XXX SunYou
2 hónapja úton - van egy kamu(?) bejegyzés, hogy Országba érkezett 1 hónapja....
Ali DISPUTE indítva a 60 nap miatt.

15 Mar 2020 09:32 Pre Alert to Hungary
23 Apr 2020 08:53 Hungary, Arrived at destination country airport

RV409022XXXCN Regisztrált CN
Két hete nem mozdul

27 Apr 2020 15:26 Logistics order has been created
05 May 20200 3:31 Handed over to airlineDongguan, Guangdong

.:. bl4ze .:.

(#94264) Occon adom válasza bl4ze (#94263) üzenetére


Occon adom
aktív tag

:SunYou Logistics mi lehet 2 hétig állt ott a cuccom most elvileg elindult
2020-05-15 07:09:10 Shunyou Mail Transfer Center, távozás
valahova, de hova? A neten sincs róla info csak GMTC rövidités.

[ Szerkesztve ]

(#94265) fairi válasza bl4ze (#94263) üzenetére


fairi
addikt

Tényleg ez mindenkinek szól, volt bármikor olyan hogy a SunYou csomag időben jött?
Még a mielőtt kitört a Járvány, addig kétszer volt ilyen csomagom, de azok mind 60. napra jöttek meg, most is van két ilyen csomagom egyik már bőven 70. napnál tart, másik bl4ze csomagjával együtt jött.

magyar posta nálam jól működik, mindent kihoznak, 38 csomagot kaptam meg pedig járvány van. Még egy félig lemosódott címkést is kaptam, postás kisilabizálta a fele címből, hogy kié!!!

Volt az utóbbi időben bárki aki kapott SunYou csomagot?

GMTC elvileg Kirgiz főváros, mert ott van ennek a logisztikának központja azt már kinyomoztam.

SunYou más néven is szokott jönni, Cainio shipping for speciel goods. ekkor egy számsor lesz belőle.

(#94266) razorbenke92 válasza fairi (#94265) üzenetére

SY13641266205
A pre-alert dátuma Feb.27-én a rendelés napja jó, a Márc 8-i érkezés az országba nem tudom mennyire valid, de valamikor Április közepén jött meg.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94267) fairi válasza razorbenke92 (#94266) üzenetére


fairi
addikt

pontos dátum nincs? hány napnyi a különbség az elméleti és valódi érkezés közt.
márc. 20-án érkezett elméletileg az enyém, de még mindig sehol.

(#94268) Baloo27 válasza fairi (#94267) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Az enyèm meg március 3.-án, de szerintem ezt már valaki hazavitte a kicserèlőből:D

(#94269) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Eddig én midig a 22€ -t vettem alapul a fizetési kötelezettség mentességhez. De szépen fogalmaztam. :DDD nem voltam bevállalós.

Olvastam, de nem alkalmaztam ezt a 10€ -s úgymond "kedvezményt".
Ha jól értelmezem Silent77 fórumtárs beírását "Addig is május hónapban az értékek: 35 € vagy 38,01 $. Lényegében úgy 2 €-val csökkent a bruttó összeg." akkor az Aliról egy 36,88 USD értékű, free posta, terméket ebben a hónapban berendelhetek, nem kell rá semmit sem fizetni?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94270) razorbenke92 válasza fairi (#94267) üzenetére

Nincs, mert postafiókra rendelem ezeket a csomagokat, elkerülve a hercehurcát, mert oda betesznek mindent, míg ugyebár ki nem hozzák jó ideje, csak értesítőznek. A pandémia alatt 2 hetente jártam a postára, vagy ha megkaptam a postafiók értesítőt (amit elvileg mindenről kellene kapnom, de általában csak a könyveltről küldik ki).
Április 14 és Április 4 között tették oda be.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94271) Xes


Xes
csendes tag

Pályázni fogok szerintem a leglassabb csomag rekord címért :C

2020-03-16 19:49
Logistics order created

2020-03-17 19:44
Guangzhou City, "International Express Dongshan Touting Department" has received, the pitcher: Su Yiyi, Tel: 139139139

2020-03-17 20:05
Guangzhou City, leaving the International Express Dongshan Tsing-dong Investment Department, the next stop , Guangzhou International Center

2020-03-18 03:46
Guangzhou, arriving at Guangzhou International Center

2020-03-19 01:48
Guangzhou, Guangzhou International Center has been exported directly sealed

2020-05-17 10:26
Guangzhou, Import Customs Release

[ Szerkesztve ]

(#94272) cof válasza Xes (#94271) üzenetére


cof
veterán

Akkor még dobj rá pár hónapot. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94273) alcapone386 válasza Xes (#94271) üzenetére


alcapone386
őstag

Mai napig nem kaptam meg: link

Huanból csomag. Vásárlás: 2019. November 25.

Újra elküldték: link
Még ezt sem kaptam meg, de van rá esély:)

[ Szerkesztve ]

(#94274) pvt.peter válasza DJ. Ru$y (#94032) üzenetére


pvt.peter
őstag

Már majdnem eltelt 1 hónap, azóta meg sem mozdult a csomag :D
A több mint 2 hónapja rendelt csomagjaim még mindig nem érkeztek meg :(

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#94275) DJ. Ru$y válasza pvt.peter (#94274) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez sajnos benne van most. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94276) fairi válasza pvt.peter (#94274) üzenetére


fairi
addikt

https://t.17track.net/en#nums=UJ175849221CN
ritkán vannak csodák.
egyik megfagyott megérkezett hazánkba
90 napot várd ki, ha lehetséges, utána mehet a vita.

(#94277) DJ. Ru$y válasza fairi (#94276) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jó ez a várd ki a 90 napot, de az eladók is egyre "okosabbak" Alin pl. látom, hogy 2 napja hagyta el elvileg ténylegesen a feladó országot a csomag, 2 nap van az alis "megérkezésig", rányomok neki, hogy terjesszék ki +14 nappal, erre nem reagál semmit, lejár. Jön a 14-15 nap védelem ugye, aztán te figyeld, hogy 13-14 napon indítanod kell disputeot, különben vagy megjön a csomag vagy nem... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94278) fairi válasza DJ. Ru$y (#94277) üzenetére


fairi
addikt

lehet háborogni, de a postai szállításban az egészségügyi felszerelésnek van prioritása. Mindegy hogy elsőbbségi levél vagy ajánlott a tied, nem fog felkerülni a gépre.

Tényleg senkinek nem tűnt fel , hogy nemzetközi kereskedelem súlyos csapás érte, és egyáltalán örülhetünk még valami szinten létezik. Kb olyan érzésem van mintha nem egy univerzumban élnék sok fórumtársammal.

tetszik vagy sem jelenleg ez van. ha valami sürgős vedd meg itthon vagy várj akár 90 napot, sőt nagy az esély sose kapod meg. nekem két csomagomat áztatták el, és többet olyan szinten összezúztak hogy refund lett belőle. Mégha megkapod akkor se biztos boldog leszel.

(#94279) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Üdv kérdeznék fontosat,
Van valami Korlátozás, ha Németből rendelnék valamit
ami 25kg bicaj és hogy a vírusra hivatkozva nem lehet Magyarországra küldeni? Az eladó evvel az indokkal visszaküldte a lóvét, pedig nekem a bicaj kéne. Németország, Frankfurtból jönne...
[link] Másik accán 15 euro áron nemzetközi küldést igér.

[ Szerkesztve ]

(#94280) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,

eBay-ről (magánszemélytől) rendeltem egy használt Mercedes tetőcsomagtartót és 2db kerékpártartót egyben. Értéke kb. 200 EUR, szállítási díj 30 EUR volt. Május 5.-én adták fel, és május 8.-án megállt a csomag a hozzám közeli depoban. Onnan nem mozdult meg. Felhívtam őket 11.-én hogy mi a helyzet, erre azt mondták, hogy visszaküldik újraszortírozásra... Aztán mondta a nő hogy írjak email-t hogy kerestessem a csomagot... Kiderült, hogy nem találják. Aztán május 14.-én Alsónémedibe jelent meg a tracking szerint... Továbbra sincs semmi infó róla, azt mondták, hogy elveszett róla a szállítólevél... Ilyen esetben mi a teendő? Ha nagy nehezen lesznek szívesen és leszállítják hová és mekkora kártérítési igénnyel tudok fordulni (én vagyok a címzett). Tele van a tököm a tétlenkedéssel, ha én nem keresem őket, ők se engem...(a feladó elküldte a számlát a csomagról) XL-es csomag egyébként, jó nagy 140x nemtom mennyi, nehéz elveszíteni... :DDD

(#94281) DJ. Ru$y válasza fairi (#94278) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Teljesen félreértetted, én a kicsi kínainak akartam segíteni, hogy ne kelljen disputeot nyitni a termékre, de még ők sem segítenek magukon...

Én elfogadom, nem is rendelek semmilyen sürgős cuccot kintről, ahogy eddig sem tettem. Szóval ezzel a hozzászólással mellé lőttél nagyon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94282) DJ. Ru$y válasza Occon adom (#94279) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincsen árukorlátozás, sőt, ismerősöktől hallva már a határon is majdnem úgy mozognak, mint régen...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94283) Occon adom válasza DJ. Ru$y (#94282) üzenetére


Occon adom
aktív tag

ÉN Postai korlátozást kérdeztem, ott van-e valami, mert vacakol hogy van, meghogy a litiomos aksi miatt se könnyü szállitani, amit nem hiszek, mert max Németből teherautóval hozzák DHL standardként.

(#94284) DJ. Ru$y válasza Occon adom (#94283) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs ilyen korlátozás.

Aksival nem szeretnek szállítani légi úton, de földi és vízi szállításban én nem hallottam még ilyet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94285) agroman


agroman
senior tag

tudna valaki segiteni joybuy dispute-ban aki mar intezett ilyet?
most van a dispute-oldalon 2 sor mindketto sor a megrendelt de meg nem kapott termek nevet tartalmazza. az egyik vegen egy apply gomb, a masik sor vegen egy application rejected gomb..

az tiszta sor hogy vagy elfogadok vmit vagy elutasitok, de mit? :D

------

(#94286) skyrush7 válasza Xes (#94271) üzenetére


skyrush7
aktív tag

[link] Registered air mail. Dispute-ot egyelőre visszadobják, mert még nincs 90 nap.

(#94287) leeroy869


leeroy869
csendes tag

Egy ali-s csomagom Arrive at destination country 2020-05-01 14:32:00
Kezdjek aggódni, hogy megette a posta?

(#94288) fairi válasza leeroy869 (#94287) üzenetére


fairi
addikt

Melyik logisztikai cég infója? LP sok szám?

(#94289) fairi válasza DJ. Ru$y (#94281) üzenetére


fairi
addikt

" ne kelljen disputeot nyitni a termékre, de még ők sem segítenek magukon..."
én inkább azt látom magukra kérnek dispute-ot. Annyira zűrös a helyzet hogy inkább vita legyen mint bármi egyéb.
Utóbbi pár hónapban egyik se akar tárgyalni és nem érdekli hogy vitát nyitok vagy sem.

(#94290) Occon adom válasza fairi (#94289) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Segítség!!
Van egy jó elektromos bringa Németországban, de a Standard Shipping (DHL Paket International) nem hozza Magyar honba jelenleg. Ez ugye még megfizethető. (15 euro)
Kérdés, Melyik szolgáltató hozza el onnét Óccón? A DPD nem és nem is tudok egyenlőre olyat, ami normális( 4-5 000Ft-s) áron elhozna egy 30 kilós 30x60x120-s dobozt, lítiumos aksival.
Aki tud, kérem segítsen!

(#94292) fairi válasza leeroy869 (#94291) üzenetére


fairi
addikt

LP00165226874062

Ez még nem jött meg,szóval lesz még itt várakozás. Várom mint a messiást.

(#94293) bl4ze válasza Occon adom (#94290) üzenetére


bl4ze
veterán

ecoparcel.eu nézd meg méret oké-e

.:. bl4ze .:.

(#94294) leeroy869 válasza fairi (#94292) üzenetére


leeroy869
csendes tag

Két hónapja a célországban van és még nem jött meg? Az hogy lehet?

(#94295) fairi válasza leeroy869 (#94294) üzenetére


fairi
addikt

Lehet a nyomkövetés fake. Csak egy program generálja random. Mindig késik, senki sem kapja meg idöben ezt a csomagtípust.

(#94297) fairi válasza leeroy869 (#94296) üzenetére


fairi
addikt

Óriási különbség van, ez egy elsőbbségi postai küldemény amit a holland posta hoz ide. az LP-s csomag egy SunYou logisztika cég kezelésében levő nem szabványos kirgiz postai küldemény.

[ Szerkesztve ]

(#94298) leeroy869 válasza fairi (#94297) üzenetére


leeroy869
csendes tag

Akkor a track szerinti destination country nem Magyarország, hanem Kirgizisztán?

(#94299) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Valaki rendelt már a certgin. com oldalról?
Esetleg tapasztalatok róla?

(#94300) fairi válasza leeroy869 (#94298) üzenetére


fairi
addikt

Ki tudja. SunYou nem posta vagyis senki nem ellenőrzi a hitelességét a közölt nyomkövetésnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.