Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94751) cof válasza blountex (#94750) üzenetére


cof
veterán

Nem kell aggódnod. Amint megveszed 90 napról indul a visszaszámláló. Majd ha az letelt csak utána tudsz érdemben reklamálni, ha addigra sem érkezik meg.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94752) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Még Június közepe fele volt egy rendelésem Banggood-ról, onnan is a USA raktárból. Egyik nyomkövetős oldalon se találtam bejegyzést, csak BG-n van annyi hogy
"Jun 20, 2020 23:48 Package has been sterilized and shipped out."
A tracking number úgy kezdődik hogy GM majd utána 18 számjegy. Parcelsapp-tól kezdve trackitonline 17 track mindenhol próbáltam de egyszerűen semmi infó nincs róla.
USA raktárból sokszor rendeltem már, de mindig 12 számjegyű TN-t kaptam, és aránylag gyorsan is ideért a csomag.
Ez a GMxxxxxxxxxxxxxxxxxx kihez/mihez tartozhat?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#94753) bl4ze válasza bl4ze (#94743) üzenetére


bl4ze
veterán

Ma megérkezett végre az egyik LP-s várt pakkom, az újabb vásárlás a kettőből :

15 May 2020 09:20 Picked up - ez ma megérkezett.

03 May 202007:38 Picked up - ez nem érkezett meg.

Remélem a május 1-i vásárlás is hamarosan megérkezik.
A cimke szerint "KYRGYZ Express Post" ....express :W :W

.:. bl4ze .:.

(#94754) fairi válasza bl4ze (#94753) üzenetére


fairi
addikt

Statisztikát nem csinálsz?
A KYRGYZ Express Post azt találtam, hogy 2012-ben alapították, és egy alternatív privát posta. Gondolom főleg kínai csomagok kezelése a fő profilja. Büszkén hirdeti az e-commarce és raktározási szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#94755) Baloo27 válasza bl4ze (#94753) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Február 12.-èn rendelt Kyrgyz csomag tegnap èrkezett meg,lègy türelmes :)

(#94756) bl4ze válasza fairi (#94754) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem, nem szoktam. Nálam már ez is igen kirívó :D
Lehet igen, hogy CN-HK pakkokra specializálódtak. Rohadt lassúak az biztos, és ezek
a kamu bejegyzések... Jó lenne előre tudni mi LP Ali-n és azt kerülni, más postát választani.

Baloo27 : az szééép ! :D

.:. bl4ze .:.

(#94757) atala


atala
addikt

Észre vettétek, hogy a Honkongból feladott küldemények hamar ide érnek?
Pl a kedvenc eladóm sinceritytrading is Honkongból postáz, és két hét alatt mindig ideérnek a csomagjai.

(#94758) fairi válasza bl4ze (#94756) üzenetére


fairi
addikt

Nem kerülhető el, cainiao for special goods mindig LP-t jelent. Ám ha mást választasz akkor a kereskedő bármikor felülbírálhat. kereskedőnek nem kötelező azzal küldeni amit akarsz, csak ha akkor ha fizetsz érte, de ebben az esetben is vita keretén belül kell visszaszerezned a különbözetet.

(#94759) kecstama válasza fairi (#94758) üzenetére


kecstama
tag

Hali, biztosra akarok menni szóval inkább megkérdezem,

Amazon.de-s vásárlásnál nem lesz 27%adó, áfa, vám stb?

Egyik ismerősőm ezt mondja, a másik azt, itt biztos tapasztaltabbak vannak ilyen téren :R

(#94760) pulutodurumo válasza kecstama (#94759) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Hát még az Amazon topikban milyen tapasztaltak. :)
Ha konkrétan az Amazontól veszed, akkor a német, és a magyar ÁFA különbözetét hozzá adják az árhoz. Ha harmadik féltől aki ott árul, akkor 98% hogy nem kell kifizetni a plusz pénzt. Bizonyos volumen felett a kereskedőnek a vevő országa szerint kell számolnia az adót.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#94761) azbest válasza pulutodurumo (#94760) üzenetére


azbest
félisten

Annyit hozzátennék, hogy a harmadik félnél attól függ, hogy eu-n belüli országból szállítják-e. Mert attól, hogy német amazon, azon is vannak kínai hirdetések is.
Ha kínából jön, akkor ugyanúgy kerülhet rá kezelési költség és plusz adó, mint aliexpressről véve kínából.

[ Szerkesztve ]

(#94762) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Bocs, de nem értek valamit. Irországból rendeltem cuccost, erre ezt írja ki a nyomkövető amit nem értek:
[kép]
PORTLAND, United States of America??
Irországból rendeltem a Magyar honba, hogy jön ide Amerika?
Tud erre valaki egy megnyugtató választ?

(#94763) azbest válasza Occon adom (#94762) üzenetére


azbest
félisten

Hogyan tudnánk ezt kitalálni. Ahonnan rendelted, ott nézd meg, hogy mi a származási ország. Egy egyel előtted írtam hasonlót: nem attól függ honnan jön valami, hogy német vagy angol ebay vagy amazon a felület, amin rendeled, hanem az, hogy a hirdetésben mi a feladási ország. Ha az ott nem az, amire te számítottál, akkor figyelmetlen voltál. Ha az, de mégis más országból jön, akkor az eladó kavar és tőle kérdezd meg, hogy miért nem onnan jön. :U

Ha meg valami webshopból rendelted, ott sem árt tisztában lenni azzal, hogy az tényleg egy cég, helyi készlettel vagy csak egy drop shipping oldal, ami a nevedben feladja a rendelést az eredeti országban a te címedre.

Esetleg a royal mail saját nyomkövetési oldalán is nézd meg, nem ilyen közvetett keresővel.

[ Szerkesztve ]

(#94764) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Sziasztok!

Reménykedhetek, hogy ez még megjön? Mit csinálnak vele 13-a óta?
2020-07-06 14:02
rakja a felszerelést a táskába
2020-07-06 10:59
Exportcikk fogadása a cserehivatalban
2020-07-06 00:00
Küldje el az elemet külföldre
2020-07-05 18:07
Tétel fogadása az ügyféltől

2020-07-13 14:50
A [Chongqing Tuanjiecun központi állomás, Kína] elhagyja a feldolgozó központot
2020-07-07 11:08
Chongqing, a légitársaság szállította
2020-07-06 18:07
Chongqing, hagyja el a [Chongqing Nemzetközi Feldolgozó Központot], a következő állomástól [Chongqing Exchange Station] (tranzit)
2020-07-06 14:02
Chongqingot, a [Chongqing Nemzetközi Feldolgozó Központot] exportálták és lezárták
2020-07-05 21:11
Chongqing, érkezzen a 【Chongqing Nemzetközi Feldolgozó Központba (tranzit)
2020-07-05 18:43
Chongqing, hagyja el a 【Nemzetközi Csomagküldési Osztályt next, a következő állomást 【Chongqing International】
2020-07-05 18:07
Chongqing City, [Nemzetközi Csomagküldési Osztály] megkapta a papírt, amelyben befektetőket kér: ​​Yong Shi (Wang Can)
2020-06-27 22:46
Létrehoztuk a logisztikai rendelést

[ Szerkesztve ]

(#94765) pulutodurumo válasza azbest (#94761) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Olyat már láttam, hogy kínai, vagy hongkongi vállalkozás árul valamit. De az mindig EU-s Amazon raktárból jött, nem a Távol-Keletről. Persze ez csak az én tapasztalatom.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#94766) azbest válasza pulutodurumo (#94765) üzenetére


azbest
félisten

Az a fullfilled by amazon termék. Amit beszállítanak amazon raktárba és onnan árulnak. De ettől függetlenül vannak teljesen független eladók is, akik csak felületet használják és más kapcsolatuk nincs az amazonnal.

(#94767) fairi válasza ufonauta (#94764) üzenetére


fairi
addikt

Vonatozik a csomagod, most zakatol végig Közép -Ázsián, majd Oroszországon. Majd végén kiköt legtöbbször Vilniusban ahonnan majd 20 nap és hozzánk viszik. Si-hu,si-hu, si-hu. Magyarul lassú menet lesz, talán augusztusba megkapod.De szeptember se lehetetlen időpont, ha magyar posta is belesegít.

[ Szerkesztve ]

(#94768) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintetek miért áll már 4 napja Belgiumban? A korona miatt lenne?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94769) Occon adom válasza azbest (#94763) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Másik követőn is az van amit írtam, a bejegyzés mégis fura, az "Amerika"

(#94770) fairi válasza Kékes525 (#94768) üzenetére


fairi
addikt

Kb jah, fog az állni többet is, van mikor hónap vagy több. Ha nem futárcéggel rendelsz valamit akkor bármilyen érkezési idő normális.

(#94771) Kékes525 válasza fairi (#94770) üzenetére


Kékes525
félisten

Hogy az a... :W Na mindegy, várok. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94772) ufonauta válasza fairi (#94767) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Basszus ez most komoly? Két héten belül jó lett volna, ha itt van. Három hét múlva már a megrendelt képernyőn szerettem voln nézni a magyar TV-t (mobilról) a Neretva deltában. Tényleg vonatoztatnak egy csomagot a 21. században? Basszus eddig azt hittem, hogy megöregedtem, de rá kell jönnöm, hogy rajtam nem fog az idő, csak a postán. :D

(#94773) fairi válasza ufonauta (#94772) üzenetére


fairi
addikt

Infóm kb 100%. Ez vonat lesz. Mióta Covid van azóta csomagok jó része vonatozik. Ez kb hónapok óta tudott információ és rendelés során számítani kell rá. nekem is van több vonatos csomagom, lassú de meg fogod kapni.
Chongqing az a központi tehervonatállomás Kínában. ha ezt meglátod, tudható ez bizony lassú lesz. Kazahasztán-Oroszország-Fehéroroszország- Litvánia vagy Lengyelország, majd onnan kb még 15-25 nap. Elvileg kamionozzák őket.

(#94774) ufonauta válasza fairi (#94773) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi! Akkor így jártam. :( Amióta Covid van, nem rendeltem semmit, így nem tudhattam, hogy ennyire döcögős. Június végén rendeltem és azt írta, hogy magyarországra 10-14 munkanap alatt szállít. Noh gondoltam, ha duplája, még akkor is ideér időben. Nah majd, ha hazjöttem addigra talán itt lesz. :) Egyébként egy ilyet rendeletem: https://www.chequen.site/products/portable-mobile-phone-computer-touch-screen-display
Igazából még ezt az oldalt sem ismertem, de úgy voltam vele, hogy nem egy nagy összeg, max bukom. Végül is elküldték, csak győzzem kivárni. :D

(#94775) LeslieT


LeslieT
csendes tag

Sziasztok! Két különböző (RV-CN) csomagom 2020.06.18. és 2020.06.19. óta áll az Országos Logisztikai Központban. Tapasztalt mostanság valaki hasonlót? Előfordulhat még, hogy kiszabadul onnan?

(#94776) fairi válasza ufonauta (#94774) üzenetére


fairi
addikt

Ebbe az árban nem fér bele légi szállítás extra költsége. Egy mozdony 200 tonna rakományt és elhúzhat.
Meg kirakták a figyelmeztetést: Please Note That Shipping Delays May Occur As a Result Of Covid-19.

(#94777) fairi válasza LeslieT (#94775) üzenetére


fairi
addikt

Igen volt ilyenem, nem az OLK-ban áll hanem kézbesítő postánál. Meg kell szerezni egy ügyintéző/titkárság számát és ők elvileg rávehetik a levélfeldolgozást hogy keressék elő.
Posta központi számánál kérj ki egy helyi telefonszámot. ne a portáét, onnan nem fog sehova se vezeti a dolog.

(#94778) Petyuska111


Petyuska111
tag

Banggood.com-ról rendeltem egy tabletet máj. 22-én, sehol nincs, utolsó tracking bejegyzés június 9. (küldemény átadása nemzetközi szállításra). EU Priority Line, elvileg németországból küldik. Írtam nekik, azt írták várjak még 1 hónapot. Itt is 90 nap után lehet reklamálni, 15 napon belül a lejárat után? Van még esély, hogy megjön?

(#94779) Xes válasza LeslieT (#94775) üzenetére


Xes
csendes tag

Nálam is ez a helyzet kb. 4-5 csomaggal.

Szállítás
A bejövő küldemény szállítása folyamatban
2020.07.23. | 06:23
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Feldolgozás
A küldemény feldolgozása folyamatban
2020.07.23.
Országos Logisztikai Központ

Van ami korábbi pár nappal, nem igazán mozdulgatnak.

(#94780) fairi válasza Xes (#94779) üzenetére


fairi
addikt

Kézbesítő posta csinálja, 100% nem az OLK-ba van! A legrosszabb eset: mikor kiküldik onnan, következő nap a postádon van.
helyi posta nem dolgozza fel, csoportvezetővel kellett kétszer beszélnem és onnantól asztalán volt a csomagjaim.
Csomagfeldolgozóktól külön kikérte soron kívül.
Amíg nem szerzed meg a kontaktot addig nyögvenyelős lesz.

(#94781) atyca válasza fairi (#94767) üzenetére


atyca
senior tag

És ufonauta

Nekem júl. 9 óta áll ott a cuccom (Vilnius) RV446159704CN
Rossz ómen, hogy tegnap az eladó kitolta a védelmet 09.23.-ig.......

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#94782) ufonauta válasza atyca (#94781) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nos úgy látom, hogy nyaraláskor (aug15-29.) mobilon nézem majd a magyar TV-t, de legalább utána valamikor csak megjön a cucc. Akkor meg már ráér.

(#94783) bl4ze


bl4ze
veterán

ma megjött egy májusi LP, és egy friss LVS Belga pakk. Egyszerre a kettő.
Két külön SMS jött, hogy a helyi postán átvehető. Klassz.
Pár napja egy teljesen ekkora LP pakkot a motoros postásunk simán kihozott, és bedugta a postaládába. Ezeket most nem.
Érdekes lesz, hogy kis postákon ezeket hogyan fogják tárolni szerencsétlenek. Ahogy nézem 21 napig tárolják....

.:. bl4ze .:.

(#94784) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Még sosem "rendeltem" nagyobb értékű cuccot EU-n kívülről az ÁFA és a VÁM miatt, a mostani eset sem hagyományos rendelés.

Vettem egy hardvert itthon (TV Tuner), aminek a szoftvere problémás, most kedvezménnyel a gari keretében kicserélnék egy másikra (kínai a gyártó), úgy, hogy ráfizetek.

Ebben az esetben mi a helyzet az ÁFÁ-val és a vámmal? Az összeghatárt túllépem, viszont félig-meddig garanciális cseréről lenne szó. Az eladó hajlandó kisebb értékű számlát kiállítani. Ezt viszont nem teljesen tartom járható útnak, mert a bankszámlatörténetemben nyilván más összeg fog szerepelni (PayPal lesz).

Meg lehet ilyenkor úszni az áfa és vámfizetést, vagy felejtős? Nem is az összeg zavar igazán (bár azt is csak félig érzem korrektnek ebben az esetben, hibás termék cseréje ráfizetéssel), hanem az ügyintézéssel járó herce-hurca. Ahogy olvasgatom időnként hónapokig áll a csomag a postán...

Bár egyelőre a szállítás módját még nem tudom, mert arra nem válaszoltak.

Köszi!

(#94785) fatal` válasza fatal` (#94784) üzenetére


fatal`
titán

Közben megtudtam, hogy a szállítás módja DHL. Nem tudom változtat-e valamit.

Lényegében a kérdés, hogyha alacsonyabb összeget írnak a számlára (mert levonják mondjuk az eredeti termék árát, amit nem kell visszaküldjek), akkor nem kell áfát fizetni, vagy bekérik/megnézik a banki forgalmat? Alapvetően csalni nem szeretnék, de duplán fizetni az áfát egy cseretermékre sem (az eredetire már megfizettem).

[ Szerkesztve ]

(#94786) Baloo27 válasza fatal` (#94785) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, de lehet működne,ha Te küldöd vissza a termèket ès kiállítasz hozzá egy CN22-es nyomtatványt. Elmèletileg arra rá lehet írni,hogy garanciális visszaküldès.Majd az új termèknèl pedig megmutatod a postásnak(beküldöd).Elmèletileg,de majd a hozzáèrtők megmondják.

(#94787) fatal` válasza Baloo27 (#94786) üzenetére


fatal`
titán

Pont a visszaküldés mizériát akarom elkerülni (itthoni boltban vettem az eredeti terméket). De akkor inkább megkérem őket, hogy írják rá az eredeti árat és kifizetem az áfát, nem szeretném, hogy probléma legyen.

A kérdés, hogy DHL-en keresztül is hónapokig tart a vámoltatás?

Megpróbálom megkérni őket, hogy küldjék EU raktáron keresztül, van európai képviselet, nem is értem.

[ Szerkesztve ]

(#94788) Baloo27 válasza fatal` (#94787) üzenetére


Baloo27
aktív tag

DHL biztos nem lesz sok idő sem a szállítás,sem a vámolás, viszont 2x annyiba kerül a vámkezelèsi díj.

(#94789) Dealer95 válasza fatal` (#94787) üzenetére


Dealer95
őstag

A számlatörténetedben a két termék árának különbözete lesz, vagy az új termék teljes ára?
Ez az összeg már átlépi az ÁFA/VÁM határt? (kb. 40 USD)
Ha átlépi, akkor felejtős (DHL ügyintézés díja kb. 5000 FT önmagában, ha jól emlékszem).

(#94790) fatal` válasza Dealer95 (#94789) üzenetére


fatal`
titán

Új termék kedvezményes ára, mert nem kell visszaküldenem a régit, így az nem is szerepel. Az eredeti terméket eleve egy itthoni boltban vettem, csak a gyártó supportjával levelezek.

És átlépi (110 USD szállítással).

Ez alapján, akkor felejtős, megírom akkor, hogy küldjék az eredeti számlával, ha nem tudják EU raktárból küldeni normálisan.

Az ÁFA befizetése ebben az esetben hogy történik? Kapok levelet az illetékes szervtől (NAV?) és csekken? Vagy a DHL intézi és a futárnak fizetem szállításkor?

(#94791) Dealer95 válasza fatal` (#94790) üzenetére


Dealer95
őstag

DHL intézi neked.
Nekik kell küldened majd a papírokat (utalási adatok / rendelési adatok / termék adatok).
És kiszállításkor kell kifizetni majd a futárnak ha jól emlékszem.

Összefoglalóból:
A vonatkozó díjtételek magánszemély által megrendelt áru (vásárolt áru) esetén:
0-22 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény
22,1 - 150 euró között vámmentes, de 27% ÁFA terheli a küldeményt
150,1 euró és ezen érték felett kereskedelmi vámtarifa (0-12%) + 27% ÁFA terheli a küldeményt
ÁFA fizetés esetén vámeljárási illetéket (kezelési költséget) kell fizetni. Magyar Posta esetén 3500.- Ft. DHL Express esetén 6.000.- Ft.
A fent említett kereskedelmi vámtarifa néhány termék esetén (pl. tablet, telefon) 0, tehát vámot nem, csak áfát kell fizetni függetlenül annak összegétől.
1001/2013/EU végrehajtási rendelet Ezek azok a termékek, ahol a szerződéses vámtétel (%) mezőben a "mentes" szó szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#94792) fatal` válasza Dealer95 (#94791) üzenetére


fatal`
titán

Köszi.

A szabályozást és a díjakat ismerem :) A vámhatárt nem érem el, csak az áfát.

"Nekik kell küldened majd a papírokat (utalási adatok / rendelési adatok / termék adatok)."
Viszont rendelési adatom nem lesz, csak PayPalon fog pénz mozogni, meg számlát kapok gondolom elektronikusan.

:R :R

(#94793) fatal`


fatal`
titán

Még egy kérdés azokhoz, akik már rendeltek DHL-es szállítással: Jeleznek előző nap? A lakásra kérném a munkahelyem helyett, de akkor itthon kell maradnom (nem akarok cégnevet bekavarni, nehogy oda állítsák ki a számlát).

:R

(#94794) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Két hét után frissült a lista.

2020-07-27 17:09
Érkezés a rendeltetési hely feldolgozó központjába
2020-07-23 13:44
A [Smolenszk, Oroszország] feldolgozó központ elhagyása
2020-07-20 15:48
A [Dostyk, Kazahsztán] feldolgozó központ elhagyása
2020-07-13 14:50
A [Chongqing Tuanjiecun központi állomás, Kína] elhagyja a feldolgozó központot
2020-07-07 11:08
Chongqing, a légitársaság szállította

(#94795) Kékes525 válasza ufonauta (#94794) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam egy hete áll a feladási helyen (Belgiumban).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94796) fairi válasza ufonauta (#94794) üzenetére


fairi
addikt

Litvániába ért, tapasztalatok szerint akár még 1 hónap is lehet még átkerül hazánkba.

(#94797) ufonauta válasza fairi (#94796) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Akkor inkább elmegyek érte. :W

(#94798) Xes


Xes
csendes tag

Na ez is szép kört futott, február 25-én rendeltem:

Days in transit 131

20 Már 2020 03:56
Picked up

20 Már 2020 14:54
Process completed in Yanwen Facility

bla bla

26 Júl 2020 03:14
A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

ma érkezett meg :Y

[ Szerkesztve ]

(#94799) Occon adom


Occon adom
aktív tag

[link] https://t.17track.net/ nyomkövető oldal mennyire megbízható? Azt adja "Kézbesitve"
Rendeltem egy cuccost Angliából írtam már, és 1 nap múlva Amerikába megérkezett a "címzetthez". Mikor Ebayon kifizettem, nem küldte egyből még tesztelte, írta, utána adta ezt a számot hogy elküldte, aztán lesem Amerikába másnap megérkezett. Szerintetek is csaló ez az eladó? Vagy a követési rendszer rossz? Ma frissitette a követőszámot, ugyanazt irta le, amit eddig, de nem tudok hinni ennek.

[ Szerkesztve ]

(#94800) fairi válasza Occon adom (#94799) üzenetére


fairi
addikt

[link]
Adat hivatalos postai adatbázisból van. Könnyen lehet Royal mail USA képviseleténél adták fel. Sok postának van más országban is átvevőpontja. Türelem, pár hét és kiderül, ha védelmi idő jár le akkor írj az eladóra majd vitaindítás.
Panaszkezelés határidejére figyelj csak, nyomkövetésre majd akkor ha NPKK átvette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.