Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94701) #76289792 válasza Zozzant (#94700) üzenetére


#76289792
törölt tag

Nem kétszer próbálkozik a futár + megőrzési idő?

(#94702) cof válasza #76289792 (#94701) üzenetére


cof
veterán

Ilyenkor ha hibás a cím másodszorra is rossz lenne. Utána kell menni, szerintem megmenthető.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94703) fairi válasza devilzero (#94699) üzenetére


fairi
addikt

Örök probléma ha neten levő számot hívod akkor portásnál hasznosabb embert nem szerzel.
Ha bemész elhajtanak mert nincs idejük. Központi posta szám esetén meg lehet próbálni valami nem publikus telefont adjanak meg, mondjuk egy csoportvezetőt, vagy bárki aki ráveheti a dolgozókat nézzenek utána. Ha szerzel ilyet és segítőkész még előkerülhet. Ám gyorsan intézkedj hnap, teljes gőzzel, mert tényleg visszaküldik.

(#94704) devilzero


devilzero
tag

Sziasztok!

Sikeresen megfogtam a csomagot. Nálam van. Minden szuper. :)

Előzmény + szeretném javítani, hogy nem csomagról, hanem levélküldeményről van szó.
Azért leírom tapasztalataimat: tegnap délután bementem a postára, mondtam hogy mi a helyzet, 2 ablakon keresztül küldtek tovább, miután a 3. ablaknál egy idősebb, de sokkal rendesebb bácsi fogadott. Utánalesett a küldeménynek, majd mondta, hogy nem érti, hogy mi történhetett, de felírta az adataimat és mondta, hogy holnap reggel fáradjak be a csomagért. Most voltam bent, amíg várakoztam már csörrgött is a telefonom, a posta volt, hogy menjek be. :) Maguk sem értették, hogy miért küldte a postás kisasszony máris vissza a csomagot (biciklis postás), elkérték a személyimet, lakcímkártyámat, bele sem kötöttek a rossz házszám miatt, majd odaadták a csomagot (a posta rendszere lassabb volt mint elintézni az egészet), viszont néhány jó tanáccsal ellátott a postán dolgozó bácsi:
1.) A leghatásosabb dolog az volna, ha valahol elkapnám útközben a küldeményt kézbesítő postást (nyilván munka mellett ez nem megy, de hátha akinek ez tudna segíteni)
2.) Betelefonálni a portára, nem kell a portásnak semmit se mondani, csak azt, hogy kapcsoljanak egy olyan embert, aki a nem átt vett (sikertelen kézbesítés hivatalosan asszem) küldeményeket adják ki
3.) Egy bizonyos szintig még meg lehet fogni a küldeményt (a bácsi, valami rövidítést mondott, hogy amíg olyan státuszban van, addig vissza lehet hozatni a küldeményt)
4.) Legyen mindenhova minden kiírva a név (kapucsengőre, postaládára) (nyilván ez megvolt, de azért én is leírom)
5.) Írjuk ki egy darabig a postaládára, hogy mi történt, ezzel elkerülve a továbbiakat, javasoljuk a postásnak, hogy rossz cím lett megadva és emiatt ne küldje egyből vissza, hanem legyen sikertelen a kézbesítés, ekkor több napig bent tárolják majd a küldeményt

Nagyjából ennyi. Üdv!

(#94705) Tirith


Tirith
tag

Sziasztok!

Az USA-ból UPS Worldwide Expedited szolgáltatással küldött csomagot itthon ki fogja kézbesíteni? UPS futár vagy a posta?

(#94706) Xes


Xes
csendes tag

Szerintem rekorder vagyok.

Days in transit 125

17 Már 2020 19:51
Received Guangzhou, Guangdong
China Post

17 Már 2020 19:51
Felvétel a feladótól
Hungarian Post

bla bla bla

17 Júl 2020 10:43
Sikeresen kézbesítve Budapest
Hungarian Post

(#94707) cof válasza Xes (#94706) üzenetére


cof
veterán

Nyugi, nem. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94708) Ben.93 válasza Xes (#94706) üzenetére


Ben.93
tag

Irigyellek. De komolyan. Nekem februári csomagok vannak, ha azok megjönnének egyszer, tartanék nekik egy kis házibulit :DD

(#94709) imis


imis
senior tag

ma megint jöttegy LP-és (május 12-i rendelés). A csomagon Kirgizisztán volt. LP szám nem volt rajta.

(#94710) Beni2360


Beni2360
félisten

Jó reggelt mindenkinek!
Ma amikor felkeltem egy SMS fogadott a reggel 07 h-kor a telcsimen, hogy Nemzetközi küldeményem érkezett 272727...2828-33-2 és fáradjak be a postára 08.05-i. Ugye szombat van és nincs nyitva. Most már önellátók lettünk? Nem ezért fizetünk száll. díjat. :W
Egyébkánt egész nap itthon vagyunk vagyis nem volt kézbesítési kísérlet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94711) -FreaK- válasza cof (#94645) üzenetére


-FreaK-
veterán

Amúgy megérkeznek ezek a CN végű küldemények azért, csak sokáig tart? Vagy kezdjek el reklamálni az eladónál?

(#94712) peestike válasza Beni2360 (#94710) üzenetére


peestike
senior tag

Ma reggel nekem is jött sms, bár itt van posta is. A vicces, hogy már 15-én már itt volt a postán, de csak most jött sms. Csodálkoztak is a nénik, hogy eddig azért nem csúszott az érkezés-sms kiküldés...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#94713) Beni2360 válasza peestike (#94712) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt a lényeg, hogy fizetve van a háthoz szállítás és egy zárt hivatalból jön az értesítő. Vagy zártkörű kommunista Szombatot tartanak. :Y
Csodálkoztak is a nénik, hogy eddig azért nem csúszott az érkezés-sms kiküldés.. - Ez az SMS küldés valami újdonság mert még soha nem kaptam ilyet. Tudom, hogy emberhiány van a postán, de egy idősebb embernek aki mozgás sérült is miért kell a posta helyett dolgozni? :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94714) cof válasza Beni2360 (#94710) üzenetére


cof
veterán

Erről már írtam régebben. Akkor hozzátok is megérkezett a modernizálás. :D [link]

Egyébként csak olyan küldeményekről lehet szó ami nem aláírós, értsd, nincs olyan tracking száma amit az itthoni posta rendszerében is nyomon lehet követni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94715) cof válasza -FreaK- (#94711) üzenetére


cof
veterán

Megérkeznek többnyire. Reklamálni majd akkor érdemes amikor lejár a visszaszámláló. Onnantól van még 15 nap vitát nyitni, ha előtte nyitsz, úgyis visszadobják azzal, hogy úton van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94716) Beni2360 válasza cof (#94714) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt a HSZ nem olvastam. Ezt nem nevezném modernizálásnak, hanem lehúzásnak.
Ezek szerint a háztól-házig szolgáltatást megnyirbálták?
Akkor örüljek, hogy egyáltalán megkapom.
Akkor mostanában több járatom lesz a postára, pedig nagyon utálom őket. :W
Én kérni fogom a postán maradó és házhoz szállított díj közötti különbözetet. Csak még nem tudom, hogy az itteni vagy a külföldi csatmagdíjból számoljam. :O
Köszi a tájékoztatást.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94717) cof válasza Beni2360 (#94716) üzenetére


cof
veterán

Ezek szerint a háztól-házig szolgáltatást megnyirbálták?
Akkor örüljek, hogy egyáltalán megkapom.

Igen, ezeket amiket nem visznek ki egy ideje, nem könyvelt küldemények. A magyar posta ezekért 20 Ft-ot kap mondjuk / csomag.

De csak azokat elvileg ami nem fér bele a postaládába ( 2.5 cm-nél vastagabb), körzetenként változó egyébként.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94718) Beni2360 válasza cof (#94717) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nagyon kíváncsi leszek mi az a csomag mivel nyomkövetés nélküli 2 db csomagom van egy telcsi tok + egy üveg hozzá.
Nálunk sokkal vastagabb cuccot ki szokott hozni a Mónika mivel tudja, hogy mindig van valaki itthon. De megint emberhiány van. Vagy már át se adják neki.
De miért munkaidők kívül jött az SMS-s ?
Nem is az itteni postáról küldték?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94719) cof válasza Beni2360 (#94718) üzenetére


cof
veterán

Itt nyitva van szombaton is a posta 12:00-ig. Attól, hogy ügyfeleket nem fogadnak még dolgozhatnak, pláne ha van munka.

Igen, erről beszéltem, hogy körzetenként változó a helyzet. Nálunk rengetegszer van helyettes postás, még a könyvelt küldeményeket sem hozzák ki néha.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94720) Kátai


Kátai
senior tag

Aliról rendeltem május 18-án,még úton van a nyomonkövetés szerint. A megrendelés: 30 nap 10 óra 49 perc múlva lesz lezárva. Ez azt jelenti, hogy a lezárás előtt kell írnom az eladónak, ha nem kapnám meg addig az árut? Mi a menete ha vissza szeretném kapni a pénzemet? Elég írni az eladónak?

(#94721) Ben.93


Ben.93
tag

Most nézem, a sok LP csomag között kifogtam egy UD...NL trackeset.

Ez mennyire megbízható, gyors posta? Márha feltéve, valós trackszámot adott az eladó. :DD

17-07-2020 08:52The item is ready for shipment
17-07-2020 08:51The item is pre-advised to PostNL
13-07-2020 16:02The Item is at the shippers warehouse

Vagy azért erre is be lehet készíteni a pop-cornt? :R

(#94722) cof válasza Ben.93 (#94721) üzenetére


cof
veterán

U... U=Untracked. Semennyire. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94723) Beni2360 válasza cof (#94722) üzenetére


Beni2360
félisten

És az LT737....000NL számokkal mi a helyzet? Alis
Ez valós lehet
Elhagyta a származási országot
2020-07-06 22:00:00 [GMT + 8]
Megérkezett a célországba
2020-07-08 12:47:00 [GMT + 1]

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94724) cof válasza Beni2360 (#94723) üzenetére


cof
veterán

LT123456789NL, tehát 9 szám van a betűk között, akkor igen, regisztrált könyvelt küldemény.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94725) Pocak89 válasza Beni2360 (#94723) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Nekem is volt egy ilyen csomagom most. Az a célország az nem a kis hazánk, úgyhogy még arra várnod kell :( Nekem 06.26-án írta ki a célországot és igazából Magyarországra 07:10-én ért és 14-én lett átvéve a csomag.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#94726) Beni2360 válasza Pocak89 (#94725) üzenetére


Beni2360
félisten

OK, akkor ez csak NL-ba landolt ha minden igaz.
Egyébként várom a hétfői postai átvételt ami nem férhetett be a postaládámba egy mobil tok vagy egy mobil üveg fólia? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94727) Veron


Veron
őstag

Én nem vásárolni, hanem pont eladni szeretnék valamit külföldre, EUn belül. A vevő Paypal helyett banki utalással fizetne. Mivel nagyobb összegről szó, szeretném körüljárni, hogy milyen probléma lehet, ha kiadom a számlaszámom. Mit gondoltok erről? Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#94728) skyrush7 válasza Beni2360 (#94726) üzenetére


skyrush7
aktív tag

A kijelzővédőket nem szokták bedobni a postaládába, az tényleg nagy. Én rendeltem már sima műanyag fóliát is ami nem üveg, azt is 4 centi vastag hungarocellben küldték. A telefontok kb. a legvékonyabb a küldemények között.

(#94729) Beni2360 válasza skyrush7 (#94728) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt van az asztalom amit az Ebay-tól rendeltem azt kihozták. Mivel az Alis 2 hónap után sem jött meg rendeltem másikat, de holnap De. megyek aztán meglátjuk mit rejt a csomag. Igaz ez német raktáros és Ausztriából érkezett. :F Ezt komolyan vették.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94730) razorbenke92 válasza Veron (#94727) üzenetére

Számszerűen az átutalással jobban jársz, mert a paypal sápol rendesen. Nemrég én is meglepődtem, mert eladtam valamit eBay-en. Megkaptam érte a lóvét (190USD), amiből a PayPal instant lenyalt 4%-ot (7,71USD), plusz a kérésem nélkül forintra váltotta a saját kufár árfolyamán - hogy aztán amikor én vásárolok USD-ben, akkor megint nyúzhasson a váltással.
Ezután megjelent az eBay, hogy csókolom, akkor mi meg kérjük az eladott termék 10(!)%-át + áfa, szóval újabb 21,59USD levonás. Ott tartottam, hogy eladtam valamit 190-ért, és el tudok használni 144-et.

Mindazonáltal a nagyobb eladók ódzkodnak a sima átutalástól, biztos megvan az oka. Magával azzal, hogy tudják a számlaszámod nem lehet gond, de a visszahívható utalásokkal, meg azzal, hogy az XYZ banknál nincs netes eladásokra support, azzal futhatsz lukra. Persze ez a vásárló kockázata is, nem csak az eladóé.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94731) Zozzant


Zozzant
addikt

Kínai: Januári cucc nem jött meg, számtalan levélváltás eladóval, ígérgetés, második terméket küld stb... paypalnál kifutott az ügy most júliusban, pénz visszajött. megírom neki, hogy itt a pénz, végeztünk. Erre ír, hogy várjunk még egy kicsit (7 hónap után! :))) Mondom nem köszi mert paypal már visszafizette. Erre megint ír, OK akkor küld egy második terméket ha megfelel gyorspostával... és kezdi újra a hülyeséget tolni. Nem is értem, írtam neki, hogy visszafizette a paypal... kik ülnek ott, valami agymosott robotok??? Többet nem írok neki, csak megzavarja :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#94732) GZoli7 válasza Zozzant (#94731) üzenetére


GZoli7
senior tag

Valószínűleg fordítót használnak.

(#94733) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Amazon-on ha külső viszonteladótól vásárolok, akkor nyújt bármiféle vevővédelmet az Amazon?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#94734) Alabástrom válasza Alabástrom (#94733) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Megkérdeztem tőlük, igen, de csak ha a teljes tranzakciót az Amazon-on keresztül bonyolítom le. Éppen egy olyan ügy közepén vagyok, ahol az eladó fura kunkort akar csinálni, félig-meddig az Amazon megkerülésével. :F

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#94735) Alabástrom válasza Alabástrom (#94734) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nah, futottam egy kört az Amazon vevőszolgálati chat-en is. Kaptam ugyanis emailen egy full valódinak kinéző Amazonos megrendelés-visszaigazolást és számlát is, amit amúgy nem látok a saját Amazon fiókomban. Ellenőrízte az Amazon, hamis. Elképesztő... Hogy a bánatba jutnak ezek be az Amazonra is, ráadásul úgy, hogy évek óta működő, rengeteg vevői visszajelzéssel rendelkező eladóként szerepelnek.
Vigyázzatok!!!!

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#94736) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Dublin, Ireland szeretnék vásárolni pc cuccost, kérdés kell rá fizetnem: vámot, áfát?
Jelenleg nem tudom hogy áll Anglia sem, és Irország sem vámügyben.
Köszönöm a segítséget!

(#94737) jtzk


jtzk
tag

Sziasztok!

Egy beszélgetés során vetődött fel az alábbi téma, de aztán nem mentünk bele mélyebben:

Tegyük fel, hogy rendelek Aliexpress-ről valamit (például 20 darab egyforma macskajátékot), aminek az értéke után áfát kell fizetnem. Akkor - mivel az áfát befizettem- jogosult vagyok azokat üzletben/webáruházban továbbértékesíteni?

Lehet ez hülyeség, és én értettem valamit félre... valaki meg tudja erősíteni vagy cáfolni ezt?

Köszönöm :R

(#94738) blountex


blountex
senior tag

Érdeklődnék, hogy tudja-e valaki hogy alin keresztül milyen szállítási móddal hozza a rendelt csomagot a Meest / Sprinter Futárszolgálat?
Csak úgy random alapján történik az egész?

(#94739) fairi válasza Zozzant (#94731) üzenetére


fairi
addikt

semmi különös, el se olvassa, kb automatikusan copy pasta.

Sokszor az a vicces, hogy kereskedő magát veri át.
Megérkezik az árú még járvány alatt, jó nagy késés és megzúzva. Írok rá, először újraküldést ígér majd mondja nem küldi újra kérjek refundot.
Jó megértem. Eltelik 40 nap, és érkezik egy csomag fogalmam sincs mi. Kinyitom, és kereskedő mégis újraküldte. Ám nem azt amit reklamáltam hanem egy másik rendelésemet amivel nem volt baj.

Olyan szinten káosz van jelenleg minden szinten hogy csoda hogy bármit megkapsz.

jelenleg magyar postán van valami, kb 20 napja nem kapok semmiféle nem ajánlott küldeményt. Biztos egy pár megérkezett, vhol hazánkba elakad, és két postával is ez van.

(#94740) skyrush7 válasza blountex (#94738) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nekem eddig teljesen random volt. Ha jött is, az Aliexpress Standard Shipping RO...EE csomagszámmal. Viszont az utóbbi 6 ilyen csomagomból csak 2 került hozzám a Sprinter által, a maradék 4-et ugyanúgy a Posta kézbesítette.

(#94741) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ugyan nem külföldi rendelés, de itt biztos vannak itthonról rendelősök is.

GLS hozott csomagot, csomag oldalán egy ilyen férfi hüvelykujjnyi benyomott lyuk ( pont annyi, hogy lehet látni, a lyukon keresztül, hogy mi lett rendelve). GLS futár már kinyomtatott kárlappal érkezik, hogy volt egy sérülés a csomagon, de nyomtatott hozzá kárlapot.
:F :F :F :F Ilyenről még soha nem hallottam, hogy valaki ennyire túlbuzgó lenne, hogy pont egy cipősdoboznyinak a fele méretű csomagon észrevesz egy lyukat, és előre nyomtat már kárlapot hozzá.

Most ennyire kíváncsi volt, hogy mi lehet a csomagban?

(#94742) azbest válasza Alabástrom (#94735) üzenetére


azbest
félisten

"Elképesztő... Hogy a bánatba jutnak ezek be az Amazonra is,"

Sehogyan. Mint ahogyan írtad is, a rendszerben nem volt olyan rendelés.
Email viszont tetszőleges feladóval és tartalommal lehet küldeni. Csak a levél gépek számára szóló fejlécében látszik, hogy milyen szervereken át jött. Nem az amazontól kaptad.

[ Szerkesztve ]

(#94743) bl4ze


bl4ze
veterán

Ti mit szoktatok tenni az Ali-s "LP" csodákkal ?
60-90 nap között járok és még DISPUTE sem mehet mert azt jelzi, hogy megérkezett és check TRACKING :(
De tudjuk, hogy a tracking ordas kamu
Kettő is van amit várok és sehol semmi, és még reklamálni sem lehet - SOHA TÖBBET LP szállítás :( :( :W :W

03 May 202007:38 Picked up
05 Jun 2020 07:31 Arrive at destination country
---
15 May 2020 09:20 Picked up
08 Jun 2020 07:34 Arrive at destination country

.:. bl4ze .:.

(#94744) fairi válasza bl4ze (#94743) üzenetére


fairi
addikt

Várunk rá mint a messiásra.
felejtsd el őket, ha megjön akkor OK, ha nem vita. LP a legalja mindennek.

(#94745) leeroy869 válasza fairi (#94744) üzenetére


leeroy869
csendes tag

Nekem eddig egy LP csomagom volt, ápr elején rendeltem azóta is várom. Mivel rendeződtek a dolgok hó elején rendeltem egy halom alkatrészt aliról, van ami már megjött, de lett 2-3 LP-s, kíváncsi leszek...

(#94746) bl4ze válasza fairi (#94744) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem megy a vita - láthatod. Nem engedi az Ali rendszere, mert szerintük az országban van.
:W

.:. bl4ze .:.

(#94747) cof válasza bl4ze (#94746) üzenetére


cof
veterán

Majd ha letelik a visszaszámláló és Finished-re vált a státusz, onnan van 15 napod ügyet nyitni, addig nem foglalkoznak veled míg nem járt le.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94748) fairi válasza bl4ze (#94746) üzenetére


fairi
addikt

teljesen le kell a visszaszámláló járnia, jelenleg 90 nap, ha eladó nem hosszabbít. A legrosszabb esetben 120 nap. Kb LP-sek sokszor 100-110. napra kerülnek elő. legolcsóbb módi, sima képeslap Kirgizisztánból. Csak egy logisztikai cég generál melléjük kétes nyomkövetést.

(#94749) bl4ze válasza cof (#94747) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, köszönöm. Ezt nem tudtam. :)

.:. bl4ze .:.

(#94750) blountex


blountex
senior tag

Érdeklődnék, hogy az Alin keresztül valóban így van-e, hogy ha nem érkezik meg x idő alatt a rendelt termék, akkor az eladó visszatéríti az teljes összeget? És ilyenkor kell disputet nyitni ha még se érkezik meg, vagy ez automatikus dolog?
A termék mérteres cucc legalább 10cm széles 18cm hosszú, és áfa határ fölött van, így nem kizárt, hogy esetleg vámkezelés alá megy a dolog, és ekkor egész biztos, hogy több mint 2 hónapot fog igénybe venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.