Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95601) bl4ze válasza bl4ze (#95595) üzenetére


bl4ze
veterán

Update :
írtam, hogy ma reggel jön üzenet Posta APP-ból : Küldeményem (RxxxxxxCN) kézbesítőnél, 5 sz.csomagbázis ma hajnaltól.
1-2 óra múlva nézem az appot - minden új bejegyzés eltűnt. Posta app és weboldaluk szerint a csomag még az elosztóban van, mikor itt az üzenet, hogy reggel már a kézbesítőnél volt/van autón.

Nem érkezett semmi, mivel ismerem a srácot délután 4kor felhívtam : Mondja, hogy nála pedig semmi nincsen ilyen, Ő végzett a mi részünkön, címünkön.

Szerintetek ilyenkor mi a bajos l+%= van? Kapok egy üzenetet, hogy a pakkom amit mai napra várok kézbesítőnél van : az 5 sz.csomagbázistól.
Majd eltűnik napközben a tracking bejegyzés - és nem is hozzák.
Ez már aztán a WTF :W :Y :W
Találkoztatok már ilyennel ? Agyam megáll !

.:. bl4ze .:.

(#95602) fairi


fairi
addikt

Szidjuk a postát, de futárcégek is tudnak alkotni.

UPS-es nyomkövetőt kapok, igazán lassan adja oda, de az eladó is megér egy külön történetet.

Megnézem a számot, és látom már kézbesítve is, egy ismeretlen név és ismeretlen helyszín.
kereskedő újra átvert?
telefon UPS-nek, és megtudom valami környékbeli boltba adta le mikor 2-kor nem tudta nekem kézbesíteni. persze se sms, se telefonhívás, se e-mail hogy csomag fog jönni.Kereskedő meg ma adta nekem oda a számot.

te valszeg tényleg az enyém, majd veheten át, mikor a bolt nyitva van. Persze nyitvatartása rossz.

(#95603) nkaresz1976 válasza bl4ze (#95600) üzenetére


nkaresz1976
kezdő

Rájuk írtam. Azt mondták (már ha igaz) , hogy amikor rendeltem nem volt nekik :F és csak most kaptak. Állítólag holnap adják fel.

(#95604) Lackooo84 válasza -Skylake- (#95588) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Enyém is ugyanezt az utat járja, de mi a lószarnak meg belgiumba??

The Truth is out there...

(#95605) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#95604) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

*megy :DDD

The Truth is out there...

(#95606) spileraaa


spileraaa
senior tag

elírhatták a címet?
vagy miért járja kőrbe lassan fél Romániát a csomagom?

RU712547844NL

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#95607) Lackooo84 válasza spileraaa (#95606) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez szerintem nem a te TN-ed. :D

The Truth is out there...

(#95608) C. s. válasza prolad (#95587) üzenetére


C. s.
addikt

Ja, az úgy más! Én azt hittem, hogy ez még a normál szállítási díjon fölül van a szolgáltatás fejében.

Azért valamennyire megnyugtató, hogy lefényképezik. Ha az eladó látványosan sumákolna, időben visszakozhatsz.
Köszönöm a választ!

(#95609) cof válasza C. s. (#95608) üzenetére


cof
veterán

Paypal-al lehet már fizetni nekünk magyaroknak is közvetlenül az aliexpressen, a héten vezették be.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95610) C. s. válasza cof (#95609) üzenetére


C. s.
addikt

Ja igen, köszi szépen, elfelejtettem írni, én is nemrég tudtam meg biztosra. Csak arra gondoltam, ennek a lehetőségnek is a végére járok, mert jól jöhet még. :) De ha már szóba jött: akkor is lehet Paypallal fizetni az Alin, ha nincs kártya társítva a PP-hez? Sajnos nem mindenhol engedik úgy.

[ Szerkesztve ]

(#95611) fairi válasza C. s. (#95610) üzenetére


fairi
addikt

"De ha már szóba jött: akkor is lehet Paypallal fizetni az Alin, ha nincs kártya társítva a PP-hez?"

persze de előtte fel kell töltened az egyenleget bankszámláról. ha seholnincs pénz akkor nehezen fizetsz bármivel is.

(#95612) C. s. válasza fairi (#95611) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!
Üres zsebbel nem megy, ezt tudtam. :D Csak valamiért nem minden üzletben teszik lehetővé a vásárlást, ha nincs kártya rendelve a PP fiókhoz. Mondjuk nem értem, hogy miért, mert ha van rátöltve elegendő pénz, akkor le tudják húzni róla, szóval nem világos, hogy egyes üzletek miért ragaszkodnak a kártyához.

Tapasztalatból írtad, hogy engedik vagy egyszerűen magától értetődőnek tűnik, hogy lehet. (Először nekem is az volt, mert hát tényleg az...)

(#95613) bl4ze


bl4ze
veterán

Ma reggelre megint új bejegyzések a 3 csomagra - egyik "Címmódosítás" 5.sz. csomagbázis Budaörs
Kiváncsi vagyok ma kihozzák-e ezeket. (2 Német csomag, 1 CN)

.:. bl4ze .:.

(#95614) Lackooo84 válasza bl4ze (#95613) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez az 5.sz csomagbázis valamit varázslatos hely lehet. Még mindig ez a csomag státusza a rendszerükben... :DDD

The Truth is out there...

(#95615) tutis


tutis
őstag

srácok, a 25 USD fejhallgató + 2 USD shipping az áfaköteles lesz már? Mi vesznek alapul? a fejhallgató árat, vagy a számla végösszegét?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#95616) bl4ze válasza Lackooo84 (#95614) üzenetére


bl4ze
veterán

Hívd fel Őket. Nekem eddig nagyon segítőkészek voltak mindig !
0630-771-2244

Nálam is van furcsaság most.... "címmódosítás" megint - hogy ma ne kelljen hozni... :F

.:. bl4ze .:.

(#95617) Lackooo84 válasza bl4ze (#95616) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem érted, az egy már kézbesített csomag (fizikailag is), ami a rendszerükben feléledt és útnak indult... :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#95618) bl4ze válasza Lackooo84 (#95617) üzenetére


bl4ze
veterán

jaaaa nem néztem :) Bocs ! :)

.:. bl4ze .:.

(#95619) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

üdv. egy kínai csomagom az országos logisztikai központból átkerült a győri logisztikai üzembe, de a következő állomás helyett (ami Mosonmagyaróvár lenne) egy nap után visszakerült az országos logisztikai központba a tracking szerint. nem ír semmit, csak hogy átirányítva. ez valami követési anomália, vagy valamiért visszafordították? meg lehet kérdezni valakitől valahogy? LT369614647NL

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#95620) bl4ze válasza JoeCockBill (#95619) üzenetére


bl4ze
veterán

Pár kattintás és megtalálod kitől lehet érdeklődni :
Lakossági ügyfeleinknek: 06-1-767-8282
Hétfőtől szerdáig és pénteken 08:00-17:00
Csütörtökön 08:00-20:00 óráig.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#95621) C. s. válasza C. s. (#95612) üzenetére


C. s.
addikt

Meg is van a válasz, valóban engedi! :C

(#95622) spileraaa válasza Lackooo84 (#95607) üzenetére


spileraaa
senior tag

akkor nyisak disputet ha igen mit irjak bele angolul?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#95623) Lackooo84 válasza spileraaa (#95622) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát, hogy ez tuti nem a tiéd, mert szemmel láthatóan románia a célállomás.

The Truth is out there...

(#95624) spileraaa válasza Lackooo84 (#95623) üzenetére


spileraaa
senior tag

de én Erdélyi vagyok csak fura hogy miért járja kőrbe fél Romániát
elírták a címet?
vagy kamu a tn?

RU712547844NL

már másodjára van Kolozsváron
2020 november 20 már volt ottan
és most ujbol

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#95625) trebrona válasza Lackooo84 (#95623) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ugyan olvasd már el az aláírását... :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#95626) kmarci25


kmarci25
veterán

Arról nincs véletlenül infója valakinek, hogy amazonról rendelt csomagot melyik társaság szállítja itthon? Annyit tudok, hogy egy darabig az osztrák posta hozta, aztán átadták egy helyi cégnek (vagy a magyar postának?), de mást nem. És most jött egy üzenet az amazontól, hogy megpróbálták kézbesíteni, de nem sikerült és majd újra próbálkoznak. A gáz az, hogy egész nap itthon voltam... :(( Szóval valahogy ki kéne deríteni, hogy kik próbálkoztak, mert ha visszaküldik én megőrülök az biztos.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#95627) kmarci25 válasza kmarci25 (#95626) üzenetére


kmarci25
veterán

Tárgytalan, kiderült. ExpressOne

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#95628) Lackooo84 válasza trebrona (#95625) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ok majd elolvasom, ha nem lesznek elrejtve... ;]

The Truth is out there...

(#95629) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Ahogy én tudom, a 14 napos elállás joga az egész EU-ban érvényes. Mi van az EU raktárakkal? Mondjuk a példa kedvéért Aliexdpressen rendelek telefont, lengyelországi raktárból mert nem akarok VÁM-ot és magyar ÁFÁ-t fizetni de legálisan akarom csinálni. Nem tetszik a telefon és el akarok állni. Azt fogják mondani ez csak egy raktár, a cég kínában van, a webshop ahol rendeltem kínai, és nincs 14 napos elállás?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#95630) fairi válasza tknof1871 (#95629) üzenetére


fairi
addikt

Aliexpressz alapból 15 napot ad visszaküldésre vagy reklamációra, és sztem Paypalnél is hasonló.

(#95631) spileraaa válasza spileraaa (#95624) üzenetére


spileraaa
senior tag

mai nap megjött
kiderült csak annyi történt hogy nem írták rá a megyét és valaki nagyon sietett és rossz megyébe küldte elsőre
pedig a posta kód nálunk 6 számjegyű amivel könnyedén megkapható a megfelelő település

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#95632) Occon adom


Occon adom
aktív tag

RV50xxxx75CN regisztrált nyomkövetős csomagom 1 hónapja Sanghajban van egy raktárban, manapság mikor várható, hogy megtalálja valaki és ráteszi egy repülőre?

(#95633) Mr.Pentele válasza Occon adom (#95632) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Az október 31-én feladott China Post Registered Air Mail csomagomat, ami Shanghai-ból lett elindítva, ma hozta a postás délelőtt. Azt hittem, hogy idén már nem jön meg. A Magyar Postára sem lehet panaszom, tegnap előtt este ért be az NPKK-ba, tegnap kikerült onnan és ma kézhez is kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#95634) bl4ze


bl4ze
veterán

Ma végre (szombaton!) kihozta az 5.sz.csomagbázis az RxxxxxxxxxxCN küldeményt, mely a héten 3 alkalommal is kikerült kézbesítőhöz, majd 30-60 perc múlva a bejegyzés eltűnt, és mégsem érkezett.
Azt mondták telefonon, hogy az 1 napos küldemények előnyt élveznek, ezért vették le többször is, mert "TÚL SOK A CSOMAG"....

Mentségükre szóljon, hogy egy szombati napon kihozzák - a sofőr srác is azt mondta őrület sok a csomag ezért is szállít szombaton.


...szerencsére az áru sértetlen. (levegőtisztó szűrő)

.:. bl4ze .:.

(#95635) attiati


attiati
veterán

tudja valaki, hogy mi történik a német-magyar áfa különbözettel, ha

1. német ebay-ről rendelek német postboxba
2. onnan gls hazahozza Mo-ra.

Kell itt foglalkozni a 8% áfa különbözettel?
Rámterhelnek még adminisztrációs díjat a GLS-nél, hogy beszedjék ezt a 8%-ot?

60-70 EUR a csomag, kb 5-6 EUR az áfakülönbözet

[ Szerkesztve ]

(#95636) pulutodurumo válasza attiati (#95635) üzenetére


pulutodurumo
őstag

ÁFA különbözetet akkor kell fizetni, ha az eladónak a hazánkba irányuló exportja meghalad egy bizonyos összeghatárt. Ezért van az, hogy például az Amazon eleve felszámítja azokra az árukra amit ő ad el, és nem harmadik fél.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#95637) attiati válasza pulutodurumo (#95636) üzenetére


attiati
veterán

Igen, de itt annyiban speciális, hogy első körben Németországon belül történik a szállítás, tehát eBay nem fog felszámolni.

Utána viszont a futárcég hozza Mo-ra.
Ilyenkor mi történik?

(#95638) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, 1 gyors kérdés: Hónapok óta szemezek 1 notebookkal USAból (ebay) jól gondolom hogy igyekeznem kell a rendeléssel, mert a global shipping programossal elvileg nem lenne túl sok teher (áfa,vam) mert USA>UK>HUN, de ez megváltozik jövőre, és ha talán még most megrendelem akkor ideérne..? :R

[ Szerkesztve ]

(#95639) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Visszaigazolták a megrendelésemet emailben az Aliról, ha minden igaz, már postára is került Kínában. 5-féle dolgot rendeltem, de az emailben csak 3 látható. Ez azt jelenti, hogy az eladó nem postázott mindent vagy valamiért mindenképp csak 3 termék jelenik meg az emilekben akkor is, ha többet rendelek? Mit tehetek? Azt hiszem, sikerült üzenetet küldenem neki, de eléggé idegen számomra még az a felület, új vagyok ott.

(#95640) tupacamaru válasza C. s. (#95639) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az Orders fülön látod hogy mi a helyzet, hogy mennyi rendelésed van, ebből mennyit adtak fel és mennyi ami még feladásra vár. Utóbbinál ott van az is hogy max mennyi ideje van feladni a cuccot neked.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#95641) C. s. válasza tupacamaru (#95640) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!
Ott minden rendben van, csak attól tartok, hogy ott a megrendelésem alapján jelennek meg a dolgok, és nem aszerint, hogy az árus mit rakott a csomagba. Hogyan lehetne ezt tisztázni? Nem szeretnék kifutni az időből, várhatóan eléggé hosszú útja lesz, valamint jó áron volt, jobban örülnék a terméknek, mint az esetleges visszafizetésnek.

(#95642) C. s.


C. s.
addikt

2 kérdésem van:

1. Miféle nyomkövetési szám az, amiben csak 11 számjegy szerepel, semmi más? A GLS hozza Spanyolországból.

2. A szállítási időnél 2-7 nap szerepel, egy másik csomagomnál 30-50 nap. Ez munkanap vagy összesen ennyi - elvileg?

(#95643) kmarci25 válasza C. s. (#95642) üzenetére


kmarci25
veterán

Van ilyen, Global Cainiao szállítja. Spanyolországban átadja a GLS-nek, és onnan ők hozzák. (Eu-n belüli csomagnak számít, se vám, se ÁFA.) Ami így jön, az valóban a feladástól számított 1 héten belül megjön általában.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#95644) C. s. válasza kmarci25 (#95643) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Már tűkön ülve várom. :D

Ahogy leadtam a megrendelést, pár óra múlva már reagáltak is rá, de azóta is ugyanaz a szöveg fogad. Akkor emiatt lehet.
„[San Fernando de Henares (Madrid) Spain]The parcel data was entered into the GLS IT system; the parcel was not yet handed over to GLS.”

Több helyen is tartottam próbavásárlást apróságokkal, a legtöbb helyen 30-50 nap, ezek a variációk:
Cainiao Super Economy
Cainiao Super Economy Global
Cainiao Super Economy for Special Goods

És van 1 Aliexpress Standars Shipping (19-27 nap).

A max. 27 napba és az 50-be már bele vannak számítva a hétvégék? Mert különben nagyon húzós számok jönnek ki, főleg, hogy a helyzetre való tekintettel amúgy is késés várható.

A Cainiao az Alihoz tartozik? Azért kérdezem, mert amikor lekérdeztem a 17tracken, nem ismerte föl, kipróbáltam, hogy megadom az Alit, és hirtelen látni kezdte a csomagokat.

(#95645) kmarci25 válasza C. s. (#95644) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem valami köze biztos van az Alihoz. A napoknál oda van írva, hogy working days? Ha igen, akkor csak munkanapok, ha nem akkor naptári.

Nekem így alakult a csomagom:
A csomag kézbesítésre került.

Magyarország Alsónémedi
27/11/2020 07:52
Csomag kézbesítés alatt.

Magyarország Alsónémedi
27/11/2020 05:11
Csomag megérkezett a depóba.

Magyarország Alsónémedi
26/11/2020 17:05
Csomag megérkezett a depóba.

Magyarország Alsónémedi
23/11/2020 23:46
Csomag megérkezett a csomagelosztó központba.

Spanyolország
23/11/2020 17:33
Csomag elhagyta a csomagelosztó központot.

Spanyolország San Fernando de Henares (Madrid)
23/11/2020 17:33
Csomag beérkezett a csomagelosztó központba.

Spanyolország San Fernando de Henares (Madrid)
23/11/2020 10:24
Csomagadatok bekerültek a GLS IT rendszerébe; a csomagot még nem adták át a GLS részére.

Spanyolország San Fernando de Henares (Madrid)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#95646) bl4ze


bl4ze
veterán

Ali-s vásárlás "France" shipping, elvileg Francia raktárból.
Egy ilyet kaptam :
05168994945xxx és egy fura linket CNDEXPRESS.COM
Ez nagyon nem tűnik Francia postának, sem országnak.
Valaki találkozott már ilyennel, milyen postázás ez - kitől várható az érkezése ?

.:. bl4ze .:.

(#95647) C. s. válasza kmarci25 (#95645) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!
Nincs odaírva, tehát naptári nap. Újra megnéztem, elvileg legkésőbb pénteken érkeznie kellene. Valamiért a csütörtök volt az agyamban. Még mindig semmi változás, szóval nem hiszem, hogy a héten megkapom. Hétvégén dolgoznak decemberben?

Aznap hajnalban rendeltem, amikor Te megkaptad. :)

Azt hallottam, a külföldről érkező csomagokat fertőtlenítik. Igaz ez?

[ Szerkesztve ]

(#95648) kmarci25 válasza C. s. (#95647) üzenetére


kmarci25
veterán

Ugyaolyan munkarend van decemberben, mint az összes többi hónapban. Én erről a fertőtlenítésről nem tudok. De egyébként mi értelme lenne? :F Műanyagon tán egy napig sem marad életképes a vírus, ha ettől tartasz. De ha nagyon aggódsz miatta, akkor fertőtlenítsd le, amint megkaptad.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#95649) Mr.Pentele


Mr.Pentele
tag

Banggood-ról rendeltem EU Standard Shipping szállítással. Első vásárlásom amúgy, ezért kérdezek itt. Ennek ugye nincsen TN-je, csak annyit látok, hogy 28-án feladták és fertőtlenítették a csomagot.

Na most mivel ez untracked és a postaládába tuti nem fog beleférni, akkor a Posta majd sms-t ír vagy papírt dob be, hogy menjek be és vegyem át a címemhez tartozó postán?

Mennyi idő alatt jön meg ezzel a szállítással?

Köszi előre is.

(#95650) fairi válasza Mr.Pentele (#95649) üzenetére


fairi
addikt

"Na most mivel ez untracked és a postaládába tuti nem fog beleférni, akkor a Posta majd sms-t ír vagy papírt dob be, hogy menjek be és vegyem át a címemhez tartozó postán?"

pontosan, ha nem ajánlott vagy elsőbbségi.

"
Mennyi idő alatt jön meg ezzel a szállítással?"
ha nagy gikszer nincs karácsony előtt mindenféleképp meg kellene kapnod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.