Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94051) parkr


parkr
őstag

shenzheni csomagra milyen szállítási idő várható mostanában? (2 fontos lom)

(#94052) nyisziati válasza parkr (#94051) üzenetére


nyisziati
veterán

1 hónap.
Nekem ma érkezett meg márc. 23.-i rendelésem.

(#94053) prolad válasza cubix (#94050) üzenetére


prolad
őstag

Szuper, köszi.

(#94054) fairi válasza parkr (#94051) üzenetére


fairi
addikt

small packet inkább 2 hónap, de ajánlott levél is ennyi.

(#94055) parkr


parkr
őstag

remélem mákom lesz és hamarabb ideér :D

(#94056) attiati


attiati
veterán

Mivel küldenétek vissza egy RAM modul párt Csehországba?

Nézegetem posta oldalát. 150 g súlyra, 30.000 ft értéknyílvánítással, levélként
7000 ft a posta !!!

Ha mindenféle biztosítás nélkül feladom levélként, akkor 1600 ft. Fel mernétek adni úgy?

Bármi olcsóbb futárcég Csehországba?

(#94057) bl4ze válasza attiati (#94056) üzenetére


bl4ze
veterán

ecoparcel.eu - GLS viszi.

.:. bl4ze .:.

(#94058) razorbenke92 válasza attiati (#94056) üzenetére

Antisztatikus zacsi.
Alul-fölül egy egy vékony xps/eps/polifoam lap (a Decathlon most zárva, én onnan vettem ilyesmire jógaszőnyeget)
Azon alul fölül kemény kartonlap.
Az eredményül kapott ramos szendvics egy bubis borítékba bepaszírozva ajánlott levélpostai küldeményként elsőbbségivel 3800 Huf. 10000 értékenkén +1000 Huf.
A csomagnet szerint nincs olcsóbb alternatíva. Packeta elviszi kb. ennyiért, de nem tudom a feltételeiket az értékkel kapcsolatban.
Kövi lépés 6000 körül a DPD

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94059) mdav88


mdav88
senior tag

Találkozott már valaki hasonlóval a trackingben?
Retained at customs : awaiting missing documents?

(#94060) DJ. Ru$y válasza mdav88 (#94059) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem biztos, de szerintem kiszedték ellenőrzésre és be fogják kérni a vásárlás részleteit tőled. (értékhatár miatt)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94061) mdav88 válasza DJ. Ru$y (#94060) üzenetére


mdav88
senior tag

29 dolláros motyó, akkor ki kell töltenem majd a papírt és hivatkozni a fenti rendelkezésre, ugye? Van ehhez valami konkrét itiner?

(#94062) prolad válasza prolad (#94053) üzenetére


prolad
őstag

Na most nézem tegnap sikerült rossz értéket megadnom az árnak, 107 dollár lett 107.2 dollár helyett. Fog ez bárkinek problémát okozni vagy ekkora eltéréssel nem foglalkoznkak? Nem akarom, hogy emiatt húzzák az időt.

(#94063) DJ. Ru$y válasza prolad (#94062) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Látják a számlát és az alapján számolnak szerintem. Nem fognak ezen rugózni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94064) bl4ze válasza DJ. Ru$y (#94060) üzenetére


bl4ze
veterán

+1 szerintem is megfogták, kivették ellenőrzésre
regisztrálj vagy használd a Posta app-ot és ott többet is látsz róla....

.:. bl4ze .:.

(#94065) cof válasza mdav88 (#94061) üzenetére


cof
veterán

Nem vették ki, ma vagy holnap megkapod.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94066) mdav88 válasza cof (#94065) üzenetére


mdav88
senior tag

Ja, koszi, pont akartam irni😅
Nem lett volna baj, csak plusz ido...

(#94067) vasi89 válasza cof (#94065) üzenetére


vasi89
addikt

de jó lenne, ha végre Én is ilyeneket látnék de egy ideje azután, hogy beérkezik ez egységképző, nincs több állapot egyik csomagomnál sem :DDD

(#94068) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Rendeltem egy 3.700,- Ft-os árut egy litván webshopból. A webshopról semmi nem derül ki a honlapról, de mivel csak tőlük lehet pontosan ilyet rendelni, és ebay-es hasonló árukhoz képest nagyjából fele áron, gondoltam bepróbálom. Az megnyugtató volt, hogy Litvánia azért csak EU-s ország, valamint lehetett Paypallal fizetni, gondoltam így egyszerűbb visszakövetelni a pénzt, ha baj adódna.

Ma jött az e-mail, hogy feladták a csomagot, kaptam is tracking munbert: RO.....EE. Rákattintva a CAINIAO oldalára vezet, ahol származási országként Kína szerepel. WTF? Kezdjek el aggódni? Készüljek dispute-ra?

Egy hónappal ezelőtt rendeltem akkor tudatosan Kínából egy tokot ebay-en keresztül, arra egy Yanwenes tracking numbert kaptam, ami utánaolvasva kamu. Reménykedjek, hogy megjön?

A válaszokat előre is köszönöm.
I

(#94069) bl4ze


bl4ze
veterán

Mik a tapasztalatok belga postás LVSxxxxxxxxxxxx küldeménnyel ?
Nagyon lassan ért ide - nem repülős volt, erre se kép se hang azóta sem, hogy beérkezett :

16 Apr 2020 15:18 Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days
...
03 Apr 2020 18:45 Arrive in Liege,Estimated time of arrival at port:No data
01 Mar 2020 17:42 Shipment information received

Mennyi idő mostanság, hogy kézbesítve legyen ilyen LVS pakk???

.:. bl4ze .:.

(#94070) nyisziati válasza bl4ze (#94069) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem holland postás aksi 1 hónap alatt ért ide.
Igaz, én fizettem még 2 dollárt nyomkövetésre.
Lehet, hogy akkor jobban csipkedik magukat. :))

(#94071) skyrush7 válasza stvnppp (#94068) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Az, hogy a webshop litván, nem jelenti hogy onnan is jön. Valószínű ők is máshonnan hozzák. Nekem is van egy 03.27-es RO..EE csomagom, én Aliról rendeltem LCD-t telefonba. Ha beér az EU-ba, akkor lesz tracking a nyomkövetésen (a postánál).

(#94072) cof válasza skyrush7 (#94071) üzenetére


cof
veterán

Vagy a Meest-en keresztül a Sprinter futár hozza házhoz, vagy PickPack Pontra. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94073) agroman válasza stvnppp (#94068) üzenetére


agroman
senior tag

(#94074) fairi válasza bl4ze (#94069) üzenetére


fairi
addikt

LVS..... mindig lassan ér ide, még nem volt olyan hogy 50 nap előtt megkaptam volna!

16-án nekem is érkezett két csomag LVS-sel, de én megkaptam őket már előző héten.
Igy szinte 100% hogy valamelyik posta ráült a tiedre, nem tudom hol laksz, de nekem Bp62, Zuglo1 szinte MINDIG 14 napon belül kézbesít ezt a csomagtípust! Ma rekord gyorsak voltak 5 napon belül megtette a Zuglo1. meglepődtem mert jövőhét hétfővel számoltam.

"delivered in the coming days" nálam mindig működik

(#94075) stvnppp válasza skyrush7 (#94071) üzenetére


stvnppp
senior tag

skyrush7, CoF és agroman:
Köszönöm a válaszokat. A Dropshippinget fel lehetett volna tüntetni a honlapjukon, mert csak annyi van, hogy 2-4 hét a szállítási idő. Kínából érkező cuccra inkább utóbbi lesz. Az igazat megvallva, ha nem lenne Paypal-os fizetési lehetőség, biztos hogy nem rendelek tőlük semmit sem, mert semmi azonosításra alkalmas adat (term. személy, cég, stb.) nincs a honlapon.

(#94076) skyrush7 válasza stvnppp (#94075) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Reális a 2-4 hét. Eddig 2 csomagom volt ilyen számmal, maximum (!) két hét alatt a kezemben volt a csomag Aliról. A mostani áll 1 hónapja, a járvány miatt.

(#94077) bl4ze válasza fairi (#94074) üzenetére


bl4ze
veterán

Budaörs a cím, oda várjuk.

.:. bl4ze .:.

(#94078) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok.

Lassan egy hónapja várok a csomagomra. 9-e óta nem mozdult, most viszont volt egy kis mozgás, de nem tudom értelmezni. Szerintetek ez mit jelent?

Köszi a válaszokat.

(#94079) cof válasza tudi13 (#94078) üzenetére


cof
veterán

Parcelsapp-on semmi bejegyzés. Még ott kínában játszanak vele.

Nekem az ilyen CN végű csomagok, most inkább 60 nap körül jönnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94080) tudi13 válasza cof (#94079) üzenetére


tudi13
aktív tag

Igen, igaz. Azt is szoktam nézegetni. Posta appban sincs frissítés.

(#94081) San398


San398
őstag

Sziasztok!
Túl vagyok már nagyon sok Aliexpress rendelésen, eddig még nem volt olyan, hogy a dispute lezárása után még is megérkezett a várt csomag. Ilyenkor mi a teendő, hogyan tudom kifizetni újból a csomag árát?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#94082) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Amerikai barátom küldene nekem egy csomagot MO-ra, az értéke szerintem nem lesz több, mint 20 ezer Forint plusz postaköltség. Ebben az esetben nekem keletkezik adófizetési kötelezettségem? A feladó magánszemély és akár magyar név is lehet az amerikai cím mellett, bármit rá lehet írni a borítékra.

Köszi! :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#94083) razorbenke92 válasza San398 (#94081) üzenetére

A legegyszerűbb az eladóval megbeszélni.

Darko_addict
Vámhatáron kívülről érkezik. Lehet akár a te neved is a feladó címe mellett, az importált áru áfáját megfizettetik. Az értékét vagy deklaráljátok (számla vagy nyilatkozat) vagy az ügyintéző határozza meg. Sajnos ajándék/nyeremény esetén is megfizettetik ezeket.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94084) nyisziati válasza San398 (#94081) üzenetére


nyisziati
veterán

Én fölvettem a kapcsolatot az eladóval (érdekes, erre egyből reagált). :))
Megadta a PayPal címét és arra átutaltam neki az összeget.

(#94085) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

USPS által érkezett valakinek csomagja mostanában?

(#94086) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Szerintetek az új törvény ami [ebben] a cikkben olvasható, tényleg negatív hatással lesz a külföldi rendeléseinkre, azok árára? Vagy egyszerűen kijátsszák majd a külföldi webshopok ezt valahogy?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#94087) San398 válasza nyisziati (#94084) üzenetére


San398
őstag

Köszi neked is meg razorbenke92-nek

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#94088) agroman válasza dethroner (#94086) üzenetére


agroman
senior tag

ennek a hatasa a 2021-tol eltorolt afa kedvezmenyhez kepest semmi..

------

(#94089) dethroner válasza agroman (#94088) üzenetére


dethroner
veterán

Azt még eu raktárral ki lehet kerülni. De ezt az újat nem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#94090) agroman válasza dethroner (#94089) üzenetére


agroman
senior tag

eu raktarral sem lehet kikerulni..max. nem 27% pluszt fizetsz csak 19%-ot..

------

(#94091) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

DHL Feucht mennyire gyakran nyeli a csomagokat? Jó sok esetet találtam, szerintem nekem is onnan jön a cuccom majd. Egy 340 ezres cucc, Angliából, Valami Star majd DHL hozza. Reménykedem nem fog oda kerülni és valami alternatív útvonalon fog mozogni :( Ha ma/holnap feladják, mennyi idő mire kézhez kaphatom a mostani helyzetben?

(#94092) nyisziati válasza dethroner (#94086) üzenetére


nyisziati
veterán

Egyfelől kicsit komikus ez a törvény. Nemigazán tudom elképzelni, hogy az Aliexpress akár egy petákot is fizessen a magyar államnak.
Másfelől viszont ha nem engedik be emiatt az árut, hanem elkobozzák, akkor az a kínai rendelések végét jelentik. Sőt, minden külföldiét, mert szerintem más se fog fizetni.
Az ebay is kerüli az adót az USÁban, majd pont a magyar államnak fog adózni? :DDD

Szerk.: egyébként már számítottam ilyesmire. A svédek már rég 20 eurót számolnak föl minden csomagra vámkezelési költség címén.

[ Szerkesztve ]

(#94093) azbest válasza dethroner (#94086) üzenetére


azbest
félisten

az amazonról is csak arra számítják fel a magyar áfát, aminél az amazon az eladó. De sok termék van fenn, ahol csak felületet biztosítanak, nem ők árulják. Olyan mint az aprós oldalak. Azokra nem is számítják fel a magyar áfát.
A wish és az aliexpress esetén én azt hittem minden közvetítős megoldással van fenn, szóval nem ők az eladók. De lehet tévedtem.
A nav-hoz max az fut be ezektől, amit ők maguk árulnak. Nem a seftelő ismeretlen emberek, akiktől jutalékot szednek a felület használatért.

(#94092) nyisziati
az alsó határ nélküli áfaszedés más történet. Az 2021-ben lép életbe. Olyan szempontból még jól is járhatunk, hogy bár kicsit drágábban, de a drágalátos posta 3500 forintos szolgáltatását kihagyva - az árusító webshopon keresztüli áfakifizetéssel adhatunk fel rendelést. A helyi áfaügyintézés nevetséges költségeit pedig akkor kell fizetni, ha olyan helyről rendelünk, amelyik nem működik együtt az eu-val. A wish már most is együtműködik a svédekkel. Persze valaki már írta, hogy a posta oldalán valami felmérésbe futott bele a kis értékű rendelések ügyintézési díjáról való puhatolással kapcsolatban - nem tudom, hogy nálunk akkor is lenyúl -e majd a posta, hogy amár rendezve lesz az áfa. Ez még a jövő zenéje. De az idei fennakadások miatt sajnos sokkal inkább jövőre csúsznak a rendelések.

[ Szerkesztve ]

(#94094) nyisziati válasza azbest (#94093) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez is lehet.
Én még arra számítok, hogy a Posta csomagonként 2-300Ft-os díjat fog felszámítani, arra hivatkozva, hogy ő egy kanyit nem kap a külföldi cégtől, ahonnan rendeltünk.
De a 3.500 Ft-os költség szerintem se fog tovább élni.
Ha minden csomagra egységesen fizetni kell, az neki is jobban megéri, és nem lesz a vámolós macera sem.

(#94095) dethroner válasza agroman (#94090) üzenetére


dethroner
veterán

Na ez meg hogy? Ha bent van a termék az EU területén, akkor azt úgy vélelmezhetjük hogy már valahol megfizette az áfát. Ezek után újra kivetni ezt az adónemet az már kettős adóztatás, nem?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#94096) agroman válasza dethroner (#94095) üzenetére


agroman
senior tag

es szerinted az elado nem fogja ervenyesiteni a kifizetett adot es az egyeb koltsegeit az arban?

[ Szerkesztve ]

------

(#94097) fairi válasza azbest (#94093) üzenetére


fairi
addikt

Bár nyom van kb hogyan lesz ez a 2021. Jelenleg minden tajvani és kínai csomagot adatbázisba vesznek Pl volt egy Ub.....TW csomagom ami picit vizet kapott, és valaki tollal kijavította a nyomkövetési számot. Ilyen nem nagyon volt nem ajánlott küldemények esetén.

Másik újítás, SMS-ét kaptam mikor egy méret feletti nem ajánlott küldeményem érkezett. Vagyis szinte rendes nyomkövetése volt az U-s csomagomnak! Tudtam az országba érkezést és a helyi postára érkezést!

jelenleg kb ez lehet a terv:
Országba érkezik a csomag, lényegtelen mi, automatikus csomagleolvasó,amely azonnal sms-t küld neked, hogy vámköteels termék érkezett-Ezt online elintézed (online áfafizetés jelenleg is tesztelés alatt) és automatikusan kiszámolják plusz egyéb díjakat (pl külön áfa, 400 Ft kezelési költség ), ezt rendezed bankkártyával vagy csomagátvételkor. Utána értesítenek sms-ben ha csomagod postára ért, vagy kézbesítik kezedbe. Szúrópróbaszerűen meg bekérik a számlát is vagy ezt automatikusan csatolnod kell.
ha nincs telszám akkor küldenek értesítőt hogy végezd el a dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#94098) mdav88 válasza fairi (#94016) üzenetére


mdav88
senior tag

Korábban én is kérdeztem hasonlót, két hónap után kézhez kaptam.
A remény hal meg utoljára, szerintem csak ráöntik az újabb beérkezést, és nem jutnak el a feldolgozásig, mert mindig a kupac tetejéről vesznek.

(#94099) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Frissültek az RV-s csomagjaim - úgy néz ki egy endless loopba került az összes (kb 7 db).. Kamu tracking lesz? Kissé problémásnak gondolom, mivel január végén rendeltem meg, erre jön még 2 hónap egy helyben állás. Ebay-en mit tehetek ebben az esetben? Már bánom hogy nem maradtam Alinál...

Pl: RV360935128CN

[kép]

(#94100) Silent77 válasza Dronte (#94099) üzenetére


Silent77
veterán

Ennek semmi köze honnan vetted. Nekem pont az alisok vannak beragadva.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.