Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95401) Occon adom válasza Silent77 (#95400) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Már ki is irják az Ebayon, hogy Speedpakkal küldik, ingyen sok eladó, 20 nap alatt kézhez is vehető.

(#95402) Silent77 válasza Occon adom (#95401) üzenetére


Silent77
veterán

Erről a csomagjaim is tudnak? jah nem. :DDD
Nem erről volt szó. :N Nem is értem, hogy jön ide az ebay.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95403) vesir válasza vesir (#95398) üzenetére


vesir
tag

MyUKMailbox szolgáltatását használta már valaki közületek, tudnátok véleményezni? Írnak elveszett küldeményekről is a sok pozitív review mellett. Nem tudom, hogy bevállaljam-e egy többszáz dolláros rendelésnél. :F

(#95404) prolad


prolad
őstag

Sziasztok,

Ez a csomag a tracking alapján már Magyarországon lehet? Illetve vajon a vámkezelés előtt/után?

A vámoltatással kapcsolatban a posta keres közvetlenül telefonon? Ha igen, hívhatnak rejtett számról (van egy másik csomagom, ami most van a vámkezelés környékén)? Úgy emlészem utoljára SMS jött.

(#95405) bl4ze válasza prolad (#95404) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez még nincsen.

.:. bl4ze .:.

(#95406) Occon adom válasza Silent77 (#95402) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Ha egy kicsit is értelmeznéd írásom, megtudod, hogy jelenleg december ide-oda nem sok csomagküldő tud ennyire jól működni, mint a fenti, azaz ha bármely webshopban meglátod a SPEEDPAK nevet, az 20 napos kézbevételt jelent, a China post, meg a suine mehet a fenébe az elvileg már 2 hete Ferihegyen van a pak címszavával.Mit nem értesz ezen?

(#95407) Silent77 válasza Occon adom (#95406) üzenetére


Silent77
veterán

Értem amit írsz, baromságot lb-vel kapcsolatban. Arra reagáltam, nem másra.
Ha hülyeségeket írsz vállald. Ne gyere itt a SPEEDPAK postával, nem erről volt szó. Ha elfelejtetted mi volt az első hozzászólósod olvass vissza.
Használd az offot is.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95408) Xes


Xes
csendes tag

2020.10.30. | 20:48
Szállítás
A bejövő küldemény szállítása folyamatban
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

2020.11.02. | 01:36
Feldolgozás
A küldemény feldolgozása folyamatban
Országos Logisztikai Központ

Másnak is belassult minden? Azóta semmi info a csomagról.

(#95409) baly81 válasza Xes (#95408) üzenetére


baly81
aktív tag

Igen! Nagyon lassú a rendszer!
Nekem volt olyan csomagom, ami 13 nap alatt érkezett Kínából Mo.-ra. És mire az országon belül eljutott hozzám, újabb 18 nap telt el. :DD
Na, nem hiába Bp. és Debrecen között sokkal nagyob a táv, mint Kína és hazánk között... :))

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#95410) whoopy válasza Xes (#95408) üzenetére


whoopy
csendes tag

2020-10-30 03:48
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Receive item at office of exchange

Picit megnyugtattok, nálam is ugyanez: 17 nap kínábol budapest, 11nap(eddig) budapest-debrecen.
De az enyém még mindig csak a kicserélőben van. Nálam nincs "feldolgozás" mint nálad, mégis csak aggódom :(((

Soha egyetlen hópehely sem érezte magát felelősnek a lavinában

(#95411) f3rdzs0 válasza Xes (#95408) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

sziasztok,

néztem a fórumot hogy hátha hallott valaki valamit, mert nekem is van egy, ami már egy hónapja ott áll

SzállításA bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2020.10.17. | 23:41Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
FeldolgozásA küldemény feldolgozása folyamatban
2020.10.19. | 11:47Országos Logisztikai Központ
FeldolgozásA küldemény feldolgozása folyamatban
2020.10.19. | 21:20Országos Logisztikai Központ

a kétszeri feldolgozást nem igazán tudom értelmezni. írtam nekik levelet pár napja, arra még nem válaszoltak.

f3rdzs0

(#95412) fairi válasza f3rdzs0 (#95411) üzenetére


fairi
addikt

Egyszer volt ilyen bajom, akkor felhívtam a helyi postát, és nehezen elérhetem vmi csoportvezetőt. Az kinyomozta nekem, hogy már rég a postán van, de vmiért mindig elfelejtik kézbesítőnek átadni, van fontosabb levél is mint a külföldi. Bementen és este átadták.

(#95413) baly81 válasza fairi (#95412) üzenetére


baly81
aktív tag

Más országokban nem hiszem, hogy ilyen lenne a rendszer!
Itt nagyon lassú minden, a kézbesítés meg sem történik, de még sokszor a csomagot sem hozzák ki, csak az értesítőt dobják be. És még ez a jobbik eset, van, hogy azt sem kapok. És ez nem csak a külföldi, hanem a belföldi csomagok esetében is így van!
A posta sajnos nagyon sok hibát követ el. Sok a negatív tapasztalatom, az utolsó hónapban pláne...
Lassú a feldolgozás, lassú a rendszer, a postások és a postai alkalmazottak (pl. NK kicserélőben) nagy része olyan mint a pókember... ragadós a keze.... (tisztelet a kivételnek, nem általánosítok). Nekem van olyan gyanúm is, hogy a levélküldeményként érkezett csomagokat már ott le stipi-stopizzák maguknak, és az igényeiknek megfelelően viszik haza, mert amint beérkezik az országba lába kél a csomagnak.
A koronás fa#%=gra rá lehetett fogni mindent, így már a regisztrált küldeményt sem kell aláírni, és még ami úgy jön, azt is be lehet dobni a levélszekrénybe... Ezzel csak egy bajom van:
A múlt héten, nyomkövetés szerint bedobtak nekem egy csomagot. Regisztrált, nyomkövetett... Persze a ládában semmi sem volt. Bementem a postára, kérdeztem, hogy mi van, azt a választ kaptam, hogy kézbesítve van és pont. Kártérítést nem lehet kérni a postától, mert a rendszer szerint sikeresen kézbesítve lett. Holott a csomag sehol. Most még egy reményem van. Írtam az alin a store-nak, indítottam egy refundot, aztán ha szerencsém van, rossz postázási címre hivatkozva, -ha elfogadják- akkor kaphatok vissza valamennyi pénzt.
A baj ezzel csak annyi, hogy a seller szívja meg a posta miatt (meg persze én), holott Ő pontosan és normálisan végzett mindent. Én magyarázodhatok, ő meg az ellenkezőjét állítja, hozzáteszem jogosan és alátámasztva... Az ilyen embereket sajnálom ilyenkor! Nagyon sok rendes van közöttük, nagyon sokkal szoktam beszélgetni, chatelni. Volt, hogy így szűrtem azok között, akik számításba jöttek mint eladó és a legnormálisabban válaszolótól rendeltem meg a nagyobb értékű terméket. Szerencsének és a körültekintésnek hála, talán százból egy rosszat, ha kifogok. Pedig az alin diamond szinten vagyok 3000+ ponttal és az eBay-en is több száz értékelésem van.
Sajnos a posta nem változott eddig, de nagy valószínűséggel ezután sem fog... Pedig nyomom nekik visszajelzésként a tapasztalatokat! :))

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#95414) baly81 válasza whoopy (#95410) üzenetére


baly81
aktív tag

Napi többszöri monitorozás a track17-en meg a posta nyomkövetés oldalán... Mást nem tudsz tenni. :(((

Én annyit egyszerűsítettem ezen, hogy excel táblába felvittem a megrendeléseket, névvel, összeggel tracking ID-vel. Két összefűz függvénnyel automatikusan készíttetek egy-egy linket a két nyomkövető oldalhoz. Így ezekre csak rá kell klikkelni, és már be is ugrik a nyomkövetéses oldal kitöltve.
Nagy segítség, ha több tíz csomag van úton feléd... :K

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#95415) vandor01 válasza baly81 (#95413) üzenetére


vandor01
őstag

erre egy jo megoldas lehet ha jovore fizetnunk kell az AFAt.....
minden kuldemeny regelve lesz! mind kovethetonek kell lennie!
magunkat is reggelni kell es talan majd be lehet allitani hova kerjuk a kuldeményt!
ugy kell alakitani a dolgot, hogy megkimeljuk a szegeny postasokat a sok melotol
minek cipeli ki a kuldemenyt? kimeljuk a munkaerot!
magamreszerol inkabb megyek be erte a postara mint a mocskos retkes lopos kezek tapogassak a postaladamig!

izgibizgi majd jovore kiderul....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#95416) baly81 válasza vandor01 (#95415) üzenetére


baly81
aktív tag

Én kímélem a postásunkat, az asszonypajtival szoktak kommunikálni, hogy hozza e a csomagot vagy sem. A mi postásunk nagyon rendes (innen is üdv és köszönet B.Ádámnak :) )
Persze cserébe mindig kap egy kis fájdalomdíjjat a cipekedésért.

A baj akkor szokott lenni, ha helyettesítő postás van, illetve már a postára sem érkezik meg a csomag, hanem az országba érkezésnél Houdini családnevű postai dolgozók sokaságának bűvészmutatványai áldozatává válik!

Amúgy egyetértek veled! Jövőre ez talán kicsivel jobb lesz... Csak tisztázódjon már le végere, hogy milyen rendszer lesz....
Addig már nem merek rendelni, pedig már nagyon hiányzik a BUY nyomógomb a jobb kezem hüvelyk ujjának! :DD :DD :DD :DD

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#95417) f3rdzs0 válasza fairi (#95412) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

köszi, bnőmnek már volt dolga ezzel a postával és nem sok jóra számítok tőlük. egy másik csomagom 9-én érkezett be a kicserélő központba, szóval most már megvárom hogy azzal mi történik és utána megyek reklamálni

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#95418) Djuree


Djuree
félisten

üdv!
igaz én magyar boltból rendeltem, de mint utólag kiderült ők is külföldről rendelik.
namost így nekem nem kell hogy 2 hónap mire megjön, de azt írják nem lehet lemondani mert már megrendelték külföldről.
pár napja rendeltem.
le lehet mondani vagy nem?
fogyvédelemmel fenyegetőzhetek vagy nem?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#95419) #73959936 válasza Djuree (#95418) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát.....biztosan le van írva náluk a felhasználói feltételek vagy mit tudom én mi között, hogy a termék külföldről érkezik, meg hogy nem 2 nap a szállítási határidő hanem vagy 90. :DDD

az elállás joga így vagy úgy de biztosan megillet, a gond csak a pénzed visszafizetésénél lehet. (szerintem)

írj nekik email-t, hogy nyoma maradjon -

[ Szerkesztve ]

(#95420) bl4ze válasza Djuree (#95418) üzenetére


bl4ze
veterán

tipikus dropshipping átverés :(

.:. bl4ze .:.

(#95421) baly81 válasza Djuree (#95418) üzenetére


baly81
aktív tag

Mi volt a bolti készletre, szállítási időre írva a megrendelés előtt, illetve pillanatában?
Előre kifizetted?
Melyik webshop ez? Legalább tanuljunk, hogy kitől nem kell vásárolni!
Ő mindegy hogy mit ír vagy mond a felhasználói feltételekben, egyetemes fogyasztóvédelmi törvény védi a vásárlót!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#95422) vesir válasza Djuree (#95418) üzenetére


vesir
tag

Melyik ez a bolt?

(#95423) Djuree válasza baly81 (#95421) üzenetére


Djuree
félisten

[link]
nem is néztem igazan hogy írja e hogy külföldről jön. csak gyors rendeltem ami kell.
paypallal fizettem legalabb.
meg csak 3000ft de akkor is.
rohadjanak meg.
azert se hagyom.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#95424) fairi válasza Djuree (#95423) üzenetére


fairi
addikt

GYIK világosan leírja a dolgot.
"Ha az eladó nem
kézbesíti az árut a vásárlónak, az eladó vagy a szállító cégek hibájából, 90 napon belül a feladástól,
a vásárlónak jogában ál a nem kiszállított termék teljes összeg visszafizetésére."

Ráadásul egy fordított oldal, külföldi website.

Ők nem hibáztak csak palimadarat fogtak. Sose értetem a gyors vásárlás értelmét, vmi megtetszik és utalod a pénz?? Előtte azért érdemes megnézni, hogy hova. :D

(#95425) f3rdzs0 válasza f3rdzs0 (#95411) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

nah ma végre kihozta egy MPL futár ezt, szóval nem érték el a mágikus 1 hónapot.
ráadásul nem is helyi postán keresztül jött. szóval kíváncsi vagyok a másik pakkommal mi fog történni. szerintem most a központi posta és MPL besegít a kisebbeknek, vagy valami ilyesmi lehet a magyarázat

szerk: viszont a hét elején küldött emailemre ezzel kapcsolatban a posta most válaszolt. szóval esélyes hogy valaki szólt onnan nekik erről

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#95426) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok!

Abban az esetben ha Én szeretném, hogy vámolják meg a csomagomat,mit kell tennem, hogy ezt meg is tegyék?! (különben átcsúszúszna)

mcs10

(#95427) vesir válasza mcs10 (#95426) üzenetére


vesir
tag

(#95428) prolad


prolad
őstag

Az mennyire megszokott, hogy a kínai csomagok EUn belül akadnak el? Általában ha már idáig eljut, akkor hamar szokott menni vagy legalább a státusz gyakran frissült, lehet csak szerencsém volt. Jött még 2 Alis csomag azok pár nap alatt innen tovább jutottak (az más kérdés, hogy azóta a vámon állnak visszajelzés nélkül).
Oké, hogy Covid helyzet van, de ennyire nem megy mostanában a postázás? Eddig a 2-3 hetet a többség hozta, most meg 3-ból 3 az 1 hónapot közelíti.

(#95429) vesir válasza prolad (#95428) üzenetére


vesir
tag

Előfordul, igen. Sajnos ezzel most számolni kell ha külföldről rendelsz. Volt olyan, hogy másfél hónap alatt tette meg egy küldemény az Ausztria-Magyarország távot, mert karantén alá került az osztrák raktár és se ki, se be.

(#95430) szente válasza prolad (#95428) üzenetére


szente
addikt

Nekem is két kínai csomagom hó eleje óta Hollandiában vesztegel, de van egy Angol (DPD) csomagom is, az is Hollandiába került, kíváncsi vagyok, hogy az meddig lesz ott, mert két napja az se mozdul meg.

[ Szerkesztve ]

(#95431) mcs10 válasza vesir (#95427) üzenetére


mcs10
tag

köszönöm

mcs10

(#95432) prolad


prolad
őstag

Köszi a válaszokat szomorú, bár ez a legkevésbé lényeges most amit várok. Remélem legalább amik a vámig eljutottak azok hamar ideérnek már.
Aztán ameddig a helyzet meg nem oldódik nem lesz több külföldi rendelés.

(#95433) bl4ze válasza prolad (#95404) üzenetére


bl4ze
veterán

Van, sajnos - Nekem is ilyen volt , most itt tartok :
POSTNL szintén LPxxxxxxxxxxNL

12 Nov 2020 13:12 Receive item at office of exchangeNemzetközi Posta Kicserélő Központ
12 Nov 2020 08:03 Receiving receptacle from abroad
06 Nov 2020 23:09 The item is at the PostNL sorting center
03 Nov 2020 21:58 Linehaul Arrival Liege, Belgium
20 Oct 2020 16:21 Accepted by carrier

Október 20-November 12 : tegnap óta dekkol a Kicserélőben.

.:. bl4ze .:.

(#95434) prolad válasza bl4ze (#95433) üzenetére


prolad
őstag

Nálam okt 15 és 20 között lettek feladva, úgy néz ki pont a 20.ai fog először megérkezni, szerencsére az a legfontosabb.
Ami viszont meglepett, hogy ma reggel kaptam egy SMS-t a vámoltatással kapcsolatban, ezzel hétvégén is foglalkoznak? Tavaly még azt az infót kaptam, hogy hétvégén teljesen áll a dolog (bár 9.e óta van tracking szerint a csomag a kicserélőben, épp ideje volt már).

(#95435) sumsang


sumsang
aktív tag

Sziasztok!
Ez az alis termék https://tinyurl.hu/CH9L/ , ha UK-t jelölöm be, mint szállítási hely, akkor 66 USD és ÁFA mentes, vagy csak egy Kínai UK-s raktár, amit ha megfognak a vámon, akkor ki kell csöngetni az ÁFA-t ?

[ Szerkesztve ]

(#95436) bl4ze válasza prolad (#95434) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, hétvégén is megy a küldemények kezelése.

.:. bl4ze .:.

(#95437) prolad válasza bl4ze (#95436) üzenetére


prolad
őstag

Hurrá, akkor lehet jövő héten végre kézhez kapom.

(#95438) spileraaa


spileraaa
senior tag

ez milyen követési szám?
egyik sem ad ki semmit rá
22762054053

elvileg lengyel raktárból kéne jöjjön

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#95439) cof válasza spileraaa (#95438) üzenetére


cof
veterán

[link] [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95440) spileraaa válasza cof (#95439) üzenetére


spileraaa
senior tag

koszi
nem is értem miért nincs más nyomkövetési oldal is feltüntetve az összefoglalóban ez elég pontatlan ezek szerint

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#95441) Occon adom


Occon adom
aktív tag

RV5076XXX75CN a magyar postai nyomkövetőben is jelezve van,
de azt nem értem, hogy október 29-e óta semmi hír róla.
Mivel hozzák ezek lovaskocsival?
3 hete már ide kellett volna érnie, nem is értem hogy megy ez, egy ajánlott küldeménnyel.

(#95442) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok. vettem vmit külföldről, illetve az árából valamennyit refundoltak. mennyi idő alatt jelenhet meg a pénz a számlámon kb ?

:R

(#95443) Mr.Pentele válasza Occon adom (#95441) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Nagyon be van lasssulva. Kínából kevesebb mint egy hét alatt beért szintén Registered Air Mail küldeményem. Kíváncsi leszek, hogy hány napig áll egy helyben a kicserélőben, mert egy barátom e-Packet-je (ami elvileg elsőbbségi) 13-a óta áll szintén az NPKK-ban.

Na majd csak fulladjanak bele abba amikor már mindenre áfát akarnak kiszabni július 1-től. Ezt sem bírják kezelni normálisan, akkor miről is beszélünk?

(#95444) prolad válasza #73959936 (#95442) üzenetére


prolad
őstag

Pár nap alatt nekem megjött a refund eddig bárhonnan, akár PayPal akár simán csak számlára, ilyen szempontból nagyon gyorsak.

13 nap után életjelet adott magáról a csomagom :D

(#95445) #73959936 válasza prolad (#95444) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#95446) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Nektek most hány nap alatt jut át Feuchton a csomagotok?
Általában türelmes vagyok, de most van 1 csomagom (Banggood Cseh raktáros) ami már tíz napja ott áll és ugye ez a legnagyobb csomagvesztő németországban...

(#95447) Djuree válasza fairi (#95424) üzenetére


Djuree
félisten

hat nem neztem , mert meg nem jartam igy, de legkozelebb megnezem. csak kellett egy kabel gyorsan es mar melo vegeig csak par perc volt igy siettem. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#95448) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Használt refurbished elektronikai cuccokra is rájön áfa és vám USA-ból?

(#95449) Dealer95 válasza denko (#95448) üzenetére


Dealer95
őstag

Persze.

(#95450) fairi válasza Djuree (#95447) üzenetére


fairi
addikt

Ha tényleg gyorsan kell valami akkor legközelebbi sarki gsm boltban adnak vmit persze jó ki felárral. Ha közepesen sürgős akkor facebook marketen nézel körbe hátha van egy közeli lakos. Ha meg simán gyorsan kell akkor lesz idő megnézni kitől is veszel és mit garantál.
Valszeg azért 30 napon belül megkapod, azért 60 nap plusz már ritkább. rendelek rendszeresen, és kb mindent megkapok 45 napon belül.Legtöbb 25-35 nap. Nyáron volt 125 napos csomag is.
Tanulópénz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.