Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94201) daninet


daninet
veterán

Nem tudom én vagyok-e a nyomi, de aliexpress jól áthúzott.
Csomag január óta nem jött meg, a szállítást folyton kitolták, előző hónap végén nyitottam dispute-ot.
Az lett az eredmény, hogy várjak még, minden csomag késik. Elfogadtam az eredményt. Ma ránéztem, a rendelés állapota hirtelen "Buyer confirmed item received" és lehet feedback-et hagyni. :(( :((
Dispute-ot nem enged nyitni.

Más is járt így?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#94202) Xes


Xes
csendes tag

Erről az új szállítási módról esetleg tud valaki valamit?
Parcelforce-UK WH - tracking site: 4px.com
Adtak egy 12 számjegyű követést, ha ide bírom kiad egy másikat:
Tracking number :LBXXXXXXXXXBE
Ezt a trackinget viszont se mi postánk nem látja se más. TN nélkül biztosan nem küldik, mert 20 ezres cumó és most kb. 4-5 eladó is ezt a szállítást használja.

(#94203) |AP| válasza |AP| (#94197) üzenetére


|AP|
veterán

no, a történet vidám véget ért.
Még a vámkezelés díját sem kellett kifizetnem.

(#94204) fairi válasza JohnQ25 (#94200) üzenetére


fairi
addikt

Teljes nyomkövetésed lesz. (feltéve ha nem omlik össze a posta rendszere, ami nem oly ritka esemény)

(#94205) fairi válasza Xes (#94202) üzenetére


fairi
addikt

Mikor beér Belgiumba onnantól posta hálózaton belül is nyomkövetett lesz. belga posta elsőbbségi levele.

(#94206) Xes


Xes
csendes tag

Érdekes ez a vámhivatal kerekítése, ahogy írtam korábban a 36.41 eur értékű cucc átment úgy a vámoláson,hogy nem kellett érte fizetni, 36 EUR szerepel a határozaton.
Ma érkezett egy másik csomag, aminél 36.52 EUR az érték, ezt a vámhatározaton már 37 EUR egységáron számolták így viszont nem lett vámmentes és 3539 vámteher + 3500 posta vámügynökségi díj :))

(#94207) Knobber válasza Xes (#94206) üzenetére


Knobber
aktív tag

Ezt csinálják kb. a vírus óta, és ezt mondtam kb fél hónapja a csoportban is, akkor mindenki lehurrogott.

Youtube: Knobber

(#94208) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

április 16-án rendeltem két kisebb csomagot Banggodról, regisztrált légipostával, szállítási biztosítással. 18-án fel is adták, kaptam kódokat hozzá, de az infók nem frissülnek, jelenleg mindkettő "pre-advised állapotban van 17Track szerint:

Tudom, hogy a vírus miatt nem egyszerű az élet, csak kicsit aggaszt, hogy közel egy hónap után semmi nyoma a csomagoknak. Érdemes megreklamálni, vagy várjak még? Ilyen esetben is él a visszatérítés/újraküldés? :U

B.Cs.

(#94209) razorbenke92 válasza Xes (#94206) üzenetére

Számomra a kerekítésben módjában semmi érdekes nincs, az egész számra kerekítés szabályai ilyenek, 36.50 is felfelé kerekítendő.
A ténye már kérdéses, mert a jogszabályok nem engednek meg sem lefelé, sem fölfelé kerekítést. Az Áfa törvényben világosan meg van határozva, hogy mi az adó alapjá, és hogy azon 27% áfát kell alkalmazni. Igaz, hogy itt forintosítást végeznek, amivel lehet trükközni, de erről később.
Konkrétan EUR-ban 36.52-t deklaráltál? Jelezted, hogy a hatályban lévő Uniós vámjog végrehajtásáról szóló törvény alapján mellőzzék a vámügyintézést?

Azért, mert ebben az esetben akár a 37Eur sem haladja meg a 10Eur áfakötelezettséget.

Visszatérve a forintosításra, 3539HUf vámterhet róttak ki rád: A hatályos szabályok szerint a 10 Eurós áfahatár alapja 354,3 HUF árfolyammal számítandó, tehát bárhogyan forintosítottak, nem haladja meg a törvényi fizetési kötelezettséged.

Knobber: Lehurrogva maximum azért vagy, mert teljesen kontraproduktív, hogy önnön bizonygatásodra beírod minden alkalommal, hogy "Ez így van már mióta mondom". Nem, nincs így, például velem sincs így, mert én nem hagyom magam, (velem még nem próbálkoztak, bár az elmúlt két hétben két csomagom érkezett meg csak a vírus óta) és másnak sem kéne beletörődnie. Ezek a hatályos jogszabályok. Csak a postánál valószínűleg visszaélnek azzal, hogy az emberek nem jelzik előre, hogy nem kérnek ügyintézést. Ha pedig ennek ellenére csinálják meg, akkor jelezni kell nekik, hogy szabálytalanul járnak el.

162. § (5) A vámhatóság által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, 10 EUR-nál vagy az ezzel megegyező, a 138. § (1) bekezdése szerinti árfolyamon átszámított forintösszegnél kevesebb egyéb terhek összegét - kivéve a jövedéki termék után kiszabott egyéb terheket - nem kell megfizetni, illetve visszafizetni.

138. § [Valutaszámítás]
(1) A Vámkódex 53. cikk (1) bekezdés a) pontja alapján alkalmazandó árfolyam alatt a Magyar Nemzeti Bank által minden hónap utolsó előtti szerdáján közzétett árfolyamot, ha ezen a napon nem tettek közzé átváltási árfolyamot, akkor a legutolsó közzétett hivatalos deviza-középárfolyamot kell érteni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94210) Xes válasza razorbenke92 (#94209) üzenetére


Xes
csendes tag

Igen mindkét esetben a vámkezelési megbízáson fel volt tüntetve a tizedes és százados érték is euronál mégis a vámhatározaton az egyiknél 36 a másiknál 37 szerepel mint Egységár (euro), mindkettőnél kerekítettek. A vámhatározaton is 354,3 ft árfolyam szerepel. Kiszabás alapja 13109 ft 27% áfa 3539 ft.
Nem jeleztem a törvényt egyiknél sem, ennek ellenére a 36 euros csomag átjött vámkezelés után úgy , hogy nem kellett fizetni a 37 euros nem.

(#94211) razorbenke92 válasza Xes (#94210) üzenetére

Ezesetben, ha akarsz vele foglalkozni, írj egy panaszt (mindenképpen panasz legyen a tárgy, mert akkor adott szabályok szerint kell lépéseket tenniük, ellenben egy sima levéllel/emaillel) a postának.

A gond valószínűleg az, hogy az áfa visszatérítést azzal, hogy elismerik hogy 10 Eur alatti az összeg, megtagadhatják, mert a meg-nem fizetés visszafelé is vonatkozik.

Ellenben a 3500 Forintos ügyintézésért cserébe vállalják a felelősséget, és kármentesítsenek a tévesen megfizettetett áfa összegével, vagy adják vissza az ügyintézésre kifizetett összeget, amit gyakorlatilag azért adtál ki, hogy megkárosítsanak további 3500 Forinttal.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94212) skyrush7 válasza daninet (#94201) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Azt csak azért írta ki, mert lejárt a buyer protection vagy a 60/90 nap. Ilyenkor ez teljesen automatikus. Ettől a naptól kezdve elvileg még 15 napod van dispute-ot nyitni.

(#94213) wwenigma válasza |AP| (#94203) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Wow, akkor gyk tényleg egyfajta kettős adózást elkerülő dolog működik ez esetben is, örülök neki mert nagyon sötétben tapogatoztunk. :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94214) |AP| válasza wwenigma (#94213) üzenetére


|AP|
veterán

azért nem tudom hogy felhívjam-e őket, hogy én mégis akarok fizetni :)
A Fedex-féle vámkezelésnek is lenne egy költsége (5000+ÁFA), amit elképzelhető, hogy ki kellene fizetnem. Vagy ha most már nálam van a csomag és nem kellett fizetnem semmit, akkor hagyjam az egészet? Nem szeretném, ha egyszer kapnék egy értesítést valami elmaradt kötelezettségről.

(#94215) pulutodurumo válasza |AP| (#94214) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha megkaptad, akkor ennyi. Legkésőbb átvételkor kérték volna a pénzt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#94216) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Angliából történő rendelés az most még Union belülinek minősül? Vagy már meg rá a sarc?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94217) Silent77 válasza embe (#94216) üzenetére


Silent77
veterán

Szia!

Év végéig lehet rendelni sarc nélkül.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#94218) embe válasza Silent77 (#94217) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94219) Beni2360


Beni2360
félisten

Most olvastam a postai szállításról.
------------------------
Silent77 és mi lesz ahol 2 év garit adnak pl a Futekonál?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#94220) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Sziasztok!

Április 3-án rendeltem egy csomagot Kínából, mely SpeedPAK-osnak van megjelölve. Rendben meg is érkezett április 13-án Magyarországra. Azóta minden héten egyszer nagyon aranyosan leszkennelik, jön egy státusz infó, hogy "Flight landed in destination country - FERIHEGY". És ennyi. Minden egyes héten.

A postának még nem adták át kézbesítésre, az ő rendszerükben nincs nyilvántartva, az esetleges vámeljárás megkezdéséről pedig semmilyen értesítést nem kaptam. Csak szkennelgetik hébe-hóba, amikor épp eszükbe jut, de semmi nem történik.
A csomag kvázi a senkiföldjén van most: a postánál még nincs, a vámosoknál még nincs, viszont már az ország területén van, mégpedig hetek óta. Fogalmam sincs, hogy jelenleg kihez tartozik, és kitől tudnék érdeklődni a státuszáról. Ilyenkor mégis kihez kell fordulni? :F

[ Szerkesztve ]

(#94221) embe válasza Beni2360 (#94219) üzenetére


embe
nagyúr

Ez jó kérdés! :F
De szerintem oda a vásárlás napján érvényes vámszabályok lesznek mérvadóak. Ha vissza kell küldeni, és pl. cserélnék, vagy javítanák, akkor nem hinném hogy utána vámot kellene fizetni.
De ugye ez nem hit kérdése.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94222) agroman válasza Kimmuriel (#94220) üzenetére


agroman
senior tag

valoszinuleg csak kamu tracking..meg nincs bent az orszagban.

------

(#94223) Silent77


Silent77
veterán

Némi anomália került elő az EU-n kívülről vásárolt termékek vámeljárása és áfa fizetése körül. Amíg a Vámhivatal állásfoglalása nem érkezik meg, az alábbiakat javaslom figyelembe venni.
A magánszemélyek esetén a 10 €-t meg nem haladó Áfa elengedéséről van szó, amit az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése határoz meg.

Az új számolási módszerük (nem az ami leírva a jogszabályban) miatt az elengedhető ÁFA 2020 május hónapban az érvényes árfolyamok miatt 9,45 €-ra jön ki, ez most 3348 Ft és a bruttó értéke a termék árának 35 € vagy 38,01 $ lehet maximum.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#94224) Silent77 válasza Beni2360 (#94219) üzenetére


Silent77
veterán

Ez még passz részemről.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#94225) Knobber válasza Silent77 (#94223) üzenetére


Knobber
aktív tag

Elküldtem privátban egy vámhatározatot. 36,4EUR-nál már fölfelé kerekítettek és vámoltak már márciusban is. Meg van egy áprilisi papírom is, illetve több helyről is olvasom ugyanezt.

Most be lett küldve mai nap is egy 39.9 dodós csomag a vámra. Kíváncsi vagyok...

Youtube: Knobber

(#94226) Silent77 válasza Knobber (#94225) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem márciusban még simán átjött, még múlt hónapban is.
A legtöbb embernek átjött, volt pár akinek nem, én is olvastam.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#94227) Marzocchi96


Marzocchi96
csendes tag

Sziasztok.
Németországgal mi a helyzet, rendelt mostanában valamit? Nekem április 28.-án adtak fel egy csomagot dhl paket (nem express), de az országot még mindig nem hagyta el. Valakinek valami tapasztalata a jelenlegi helyzetben?

(#94228) razorbenke92 válasza Marzocchi96 (#94227) üzenetére

Április 15-én rendeltem Kínából néhány cuccot egy eladótól. 19-én Shenzenből 24-én Frankfurton keresztül érkezett meg a postára Május 4-én.
Ezzel szemben Március 18-án rendelt regisztrált csomagom még mindig a kínai reptéren csücsül.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#94229) p87 válasza Marzocchi96 (#94227) üzenetére


p87
senior tag

:) Nekem hétfőn adtak fel egyet németből, legfrisebb allapot tegnapi
" Küldemény átadása nemzetközi szállításra"
A baj az, hogy a hirhedt Feuchton át jön megint, most izgulhatok megint, hogy megjön-e vagy nem.
Ha ebből az állapotból nem mozdul 2-5 munkanapig szerintem akkor nagy valószínűséggel eltűnik.
A február végi feucht-os csomagom ellopták, harcolhattam a bangooddal, de végül visszakaptam a pénzt.

Más: április 2.-an feladott csomagom ma jött meg, 46Usd érték, 40,4Usd-re lekuponozba nem fogták meg.

[ Szerkesztve ]

(#94230) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

Van a Postának email címe vagy webes ügyfélszolgálata? Mert Facebook-on néha olvasom hogy "írtam a postának, és meglett a csomag", de én semmit nem találok hozzá.
Lenne egy csomagom amit feb28-án adtak fel, mához 76 napja, a legutóbbi állapota pedig:
2020.03.02. | 10:00 Szállítás - Küldemény átadása nemzetközi szállításra

4 8 15 16 23 42

(#94231) Xes


Xes
csendes tag

2 különböző kínai eladó is azt írja most nekem fizetés után,hogy nem tud MO-ra küldeni és igényeljem vissza a pénzt. Másnál van ilyen vagy csak engem szivatnak?

(#94232) agroman válasza tonyrulez (#94230) üzenetére


agroman
senior tag

[link]

------

(#94233) DJ. Ru$y válasza razorbenke92 (#94228) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem van olyan, amit ma próbálnak feladni a repülőre ötödjére... Nyomkövetős csomag.... Szerintem sosem fog megjönni. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94234) Silent77


Silent77
veterán

Akkor ismertetem az 10 €-nál vagy az ezzel megegyező áfa forint értékének számolási változását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatósága Vámeljárási Főosztály Vámeljárási Osztály III. főreferensével történt konzultáció alapján.
Előre bocsájtom, hogy ez 2020. december 31-i lesz így, mivel jó eséllyel megszűnik ez a kedvezmény is.
Azt is, hogy a tájékoztatás jogi mélységeiben nem mélyednék bele, de maradt a10 € kedvezmény, viszont a továbbiakban a forintra átszámolt áfa a hátralévő időszakban 3348 Ft értékhez lesz viszonyítva.
Az eltérés ott van, hogy az áru vámértéke viszont a havi vámolási árfolyammal kerül megállapításra és a vámprogram azt fogja vizsgálni (a program a 3348 Ft fix értékkel dolgozik) hogy a forintosított vámérték 27%-os áfája ennél az összegnél kevesebb vagy több. Ha több, akkor áfa fizetős vámhatározat készül, ha kevesebb akkor vám-, áfa mentes határozat készül.
A Vámhivatal hozzáigazította az eljárást az éves € árfolyam megállapításához, amelyet 2020-ra a 4005/2019. tájékoztatás a 2020. évben alkalmazandó vám- és adómentes értékhatárokról irományban közöltek és az 1. pontban a táblázat előtt írnak:
Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet 53. cikk (2) bekezdése, valamint az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet egyes rendelkezéseinek végrehajtására vonatkozó részletes szabályok megállapításáról szóló, a Bizottság 2015/2447/EU rendeletének (a továbbiakban: VA) 48. cikk (2) bekezdése alapján – a Hivatalos Lap 2019. október 2-án megjelent C331 számában feltüntetett euró-átváltási árfolyam (334,79 HUF/EUR)….

Az indoklás az, hogy a 10 € forintérték vizsgálatánál a havi árfolyam nem használható mert nem vámolás, hanem egyéb okból kell €-ra váltani a valutát.
Most előkerült a Vámkódex 48. cikke, ami eddig figyelmen kívül maradt, pedig folyamatosan érvényben volt az elmúlt években is.

Lényeg az, hogy én továbbra is kiszámolom azokat a bruttó értékeket, amelyek esetén nem kell áfát fizetni és beírom az Összefoglalóba.
Addig is május hónapban az értékek: 35 € vagy 38,01 $. Lényegében úgy 2 €-val csökkent a bruttó összeg.

Itt van az, ami alapján ezt most ki lett találva, a felesleges szöveget csak pontozom és vastagítva a hivatkozásuk.
Valuta átszámítás (Uniós Vámkódex 53.cikk)
(1) Az illetékes hatóságok közzéteszik és/vagy az interneten hozzáférhetővé teszik az alkalmazandó átváltási árfolyamot, amikor a valuta átszámítása szükséges az alábbi okok valamelyike miatt:
a) az áru vámértékének meghatározásához használt tényezők annak a tagállamnak a pénznemétől eltérő pénznemben vannak kifejezve, mint ahol a vámérték megállapítása történik) szükség van az euro értékére nemzeti pénznemekben kifejezve az áruk tarifális besorolása és a behozatali vagy kiviteli vám összegének meghatározásához, beleértve a Közös Vámtarifában szereplő értékküszöböket.
(2) Ha az (1) bekezdésben említettektől eltérő okokból szükséges a valuta átszámítás, az eurónak a nemzeti pénznemekben kifejezett, a vámjogszabályok keretén belül alkalmazandó értékét legalább évente egyszer rögzíteni kell.

Valuta átszámítás (Uniós végrehajtási rendelet)
48. cikk
A tarifális célból meghatározott átváltási árfolyamra vonatkozó rendelkezések
(A Vámkódex 53. cikke)
(1) Az euro értékét, amennyiben a Vámkódex 53. cikke (1) bekezdésének b) pontjával összhangban arra szükség van, havonta egyszer kell rögzíteni.
…….
(2) Amennyiben valuta átszámításra van szükség a Vámkódex 53. cikkének (2) bekezdésében említett bármely ok miatt, az euro nemzeti pénznemekben kifejezett értékeként az Európai Központi Bank által október első munkanapján megállapított árfolyam alkalmazandó, amely árfolyamot a következő év január 1-jei hatállyal kell alkalmazni.”

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#94235) fjudors válasza Silent77 (#94234) üzenetére


fjudors
aktív tag

nem maradt le az idézőjel?
meg az eredeti szerző megemlítése?
:U

[ Szerkesztve ]

(#94236) Silent77 válasza fjudors (#94235) üzenetére


Silent77
veterán

Nem!
V kolléga tudja, hogy kitettem. :U

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#94237) Occon adom válasza DJ. Ru$y (#94233) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Nem szabad elkeseredni, nekem elvileg ma jött meg egy egerem Kínából,
kérdés, mennyire dolgoznak a határon, hogy megkaphassam,
de jövő hétre szerintem kézhez veszem, sima csomagként jön.
Angliából is jó 1 hétre szokott megjönni a rendelés.

(#94238) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Kérdés!
[link] https://www.wish.com/ oldalán találtam 512Gb Micro SD kártyát 7 Font áron, ha jól látom, ennyit ir ki az oldal ( £7) szerintetek lehet korrekt vagy valami átverés lehet ez a túl olcsó ár érte?

(#94239) Silent77 válasza Occon adom (#94238) üzenetére


Silent77
veterán

Tuti kamu.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#94240) cof válasza Occon adom (#94238) üzenetére


cof
veterán

Kamu. Wish-en még több a hamis, fake cucc szerintem mint az Aliexpressen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94241) nyisziati válasza cof (#94240) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem is. Ráadásul az általános minőség is silányabb, a negatív visszajelzést törlik, és nem tudsz módosítani a szállítási feltételeken sem. Emiatt idén az Alihoz képest már 1-1,5 hónapot csúsztak a rendeléseim.
Az egyetlen pozitívum a PayPal, de ez sovány vigasz.

(#94242) ugri77


ugri77
tag

Elképzelhető az, hogy 7 munkanapja van egy csomagom a Nemzetközi Posta Kicserélő Központban ?

[ Szerkesztve ]

(#94243) Silent77 válasza ugri77 (#94242) üzenetére


Silent77
veterán

Igen sajnos.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#94244) agroman válasza ugri77 (#94242) üzenetére


agroman
senior tag

nem valoszinu..ha jol latom ez egy nem nyomonkovetheto azonositos csomag..

------

(#94245) szabi__memo válasza ugri77 (#94242) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ebben még járvány előtt sem volt semmi különös. Talán az ellenkezője lenne abnormális

(#94246) p87 válasza p87 (#94229) üzenetére


p87
senior tag

Jelentem a hétfőn feladott sima DHL posta csomagom Feucht-on át ma megkaptam.
Most szerencsém volt és jó gyorsak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#94247) ugri77 válasza agroman (#94244) üzenetére


ugri77
tag

Én töröltem ki a számokat (" UQ" és 9 szám közte "CN" )
Ha nem lenne nyomkövetős akkor a "https://posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomkovetes" -ben nem jelenne meg . Igen ?

(#94248) Mr.Pentele válasza ugri77 (#94247) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Csatlakoznék az előttem szóló fórumtárs véleményéhez.

Ez egy véletlen bejegyzés. Ha ténylegesen követhető lenne, akkor a teljes életútnak látszódnia kell, másrészt pedig a R vagy L betűs kezdetű a ragszám, majd A-Z betű, kilenc darab számjegy, végén két betűs országkód. Amit jelenleg látsz, annak az az oka, hogy idehaza mindent scanelnek már mostanában azt is, amit nem kellene és ezért mutatja a posta.hu nyomkövetése. Holott a valóságban untrackedként fogják kézbesíteni, majd meglátod. Ergo ha nagyobb, mint a postaládád nyílása, akkor mehetsz be érte a postára az értesítővel.

U-val mellesleg sosem kezdődik nemzetközi könyvelt küldemény ragszám.

[ Szerkesztve ]

(#94249) ugri77 válasza Mr.Pentele (#94248) üzenetére


ugri77
tag

Köszönöm a segítséget . Akkor várom az értesítőt :)

(#94250) Mr.Pentele válasza ugri77 (#94249) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Nagyon szívesen. Amennyiben "túlméretes" lesz, akkor a postán veheted majd át az értesítővel. Akár már aznap, amikor megtalálod a cetlit a ládádban, általában tárgynapon átvehető szokott lenni ráírva, mivel a postás ki sem viszi magával a címre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.