Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) Bling95 válasza icecave (#27148) üzenetére


Bling95
őstag

Anyukamis meg nagymamam is konyvelo :D

(#27152) icecave válasza tDr1v3r (#27149) üzenetére


icecave
nagyúr

Van könyvelő, rokonom is, de az nem biztos,hogy túl jó... Mindegy, kikérdezem, nem muszáj,hogy ő könyveljen nekem :D

(#27153) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Volt már? Ha nem, akkor most lesz. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27154) Möhe válasza Totheground (#27146) üzenetére


Möhe
addikt

béta verzsön :DDD

(#27155) BossBoss válasza Cyberpunk (#27153) üzenetére


BossBoss
őstag

Haha! Óriási! ;]

(#27156) vadászcsiga válasza manchester85 (#27147) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És velem mi lesz? :DD

(#27157) Cyberpunk válasza BossBoss (#27155) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A vége a legjobb. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27158) manchester85 válasza vadászcsiga (#27156) üzenetére


manchester85
addikt

Miskolci vagyok, helyben is találok neked ilyet bőven. :DDD

i6 Silver

(#27159) BossBoss válasza manchester85 (#27158) üzenetére


BossBoss
őstag

Na ez is gonosz! ;] :DDD

(#27160) vadászcsiga válasza manchester85 (#27158) üzenetére


vadászcsiga
félisten

negatív :P

(#27161) válasza icecave (#27148) üzenetére



őstag

Egyéni vállalkozásoknak találták ki, és 50.000 akkor is fizetned kell havonta járulékok gyanánt, ha nincs pénzed. Úgy tudom a fénymásolt húsz-ezreseket, meg nem fogadják el. Egy előnye van, hogy év végén nem kell nyereségadót levegőadót és stb adót fizetned. A buktatója az, hogy a Fidesz találta ki, és év végéig bármikor beinthetnek.

[ Szerkesztve ]

(#27162) manchester85 válasza vadászcsiga (#27160) üzenetére


manchester85
addikt

Melyik tesztje legyen negatív? Alkohol, drog, szifilisz, ezeket felejtsd el. :DDD

i6 Silver

(#27163) vadászcsiga válasza manchester85 (#27162) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az AIDS tesztje :B

(#27164) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Létezik olyan adapter vagy mi ami átalakítja a wifin iphone-ról érkező hangot és olyan kimenete van ami egy hagyományos hangcuccra köthető? Olyan mint ez a Logitech Wireless Speaker csak nem BT-s hanem wifis. Olcsóbb lenne kialakítani mint megvenni ezt a Sonos rendszert.

Mondjuk ha lenne ilyen kellene hozzá valami kliens a store-ból nem? Csak úgy nem ismerné fel mint egy bt hangszórót gondolom. Ha ez az utóbbi lenne akkor notebookról szólna, winen csak lenne valami megoldás?

(#27165) Blaise válasza vadászcsiga (#27164) üzenetére


Blaise
veterán

Az AirPort Express tud ilyet, relatíve olcsón, amúgy AirPlay-nek hívják ezt a funkciót.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27166) vadászcsiga válasza Blaise (#27165) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az a jobboldali egy 3.5-ös jack kimenet? Azon keresztül lehet csatlakoztatni egy erősítőhöz mondjuk? Nem vágom 100%-ig ezeket a dolgokat csak azért kérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#27167) Totheground válasza Blaise (#27165) üzenetére


Totheground
addikt

Épp most akarok új routert venni és az egyik jelölt egy ilyen. Az airplay mellett van előnye macek/ios cuccok esetén?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#27168) Blaise válasza vadászcsiga (#27166) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, azon keresztül tudod rádugni.

szerk: Még egy kis olvasnivaló AirPlay témában

[ Szerkesztve ]

(#27169) vadászcsiga válasza Blaise (#27168) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És az USB? Arra mit lehet kötni a nyomtatón kívűl? Hülye kérdések tudom, bocs.

köszi a türelmet, bocs tényleg ott van.

Totheground
De hát ez nem router

[ Szerkesztve ]

(#27170) Blaise válasza vadászcsiga (#27169) üzenetére


Blaise
veterán

"Az AirPort Express hátoldalán lévő USB csatlakozót könnyedén használhatjuk nyomtató megosztásra: amennyiben a nyomtató támogatja a Bonjour protokollt, úgy az AirPort Express képes a hálózatban lévő WiFi kliensek számára megosztani annak képességeit, legyen szó akár keretmentes nyomtatásról vagy különféle egyéb effektusokról.

szerk: Nyomtatón kivül szerintem semmit.

Totheground:

Passz, nem ismerem nagyon a cuccot, egy ismerősömnek van, ő szereti. Sok beállítási lehetőség és extrák nincsenek, leginkább a vélemények szerint az AirPlay miatt éri meg a felárat egy 5 ezer Ft-os routerhez képest. Annyi előnye van, hogy iPhone-ról is tudod konfigolni, bár ennek a hiányán szerintem túl lehet lépni :D

[ Szerkesztve ]

(#27171) Ragnar95 válasza Blaise (#27170) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

És gigabites, dualbandes is ennyi pénzért legalább? :DDD Csak mert ha igen, akk csak +5-10k a felára egy sima routerhez képest :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27172) Blaise válasza Ragnar95 (#27171) üzenetére


Blaise
veterán

Nem gigabites. Az überalles TP-Link TL-WR1043ND routernél majdnem 20k-val drágább.

[ Szerkesztve ]

(#27173) Totheground válasza Blaise (#27170) üzenetére


Totheground
addikt

Nálunk most egy 8k-s router van, de az gyanúsan gyenge, mert lóg rajta 3-4 gép/laptop, 3 tablet és 4 okosteló. Ha valamelyik gépen elindul egy utorrent (jól beállítva), a router elkezd köhögni. Ezuért is akarok újat venni. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#27174) vadászcsiga válasza Blaise (#27170) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jó mindegy is az USB csak kérdeztem lényeg amire nekem kell tökéletesen megfelel, köszönöm pont ilyenre gondoltam. Modern és szép. Manager :DDD

Már csak azt kéne tudni tökéletesen átviszi e a hangot, nincs e akadozás vagy valami. Alapzaj, interferencia stb.

(#27175) Blaise válasza Totheground (#27173) üzenetére


Blaise
veterán

Szerintem oda ez is kevés lenne, inkább a fenti TP-Link vagy ahhoz hasonló kéne nektek, jó kis moddolt szoftverrel :)

(#27176) Blaise válasza vadászcsiga (#27174) üzenetére


Blaise
veterán

Rendeld meg neten, ha nem tetszik akkor 8 napon belül elállsz a vásárlástól és kész.

(#27177) vadászcsiga válasza Blaise (#27176) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja az lesz, de még egy hangcucc is kell hozzá, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan jön rá megoldás :D

[ Szerkesztve ]

(#27178) tDr1v3r válasza Totheground (#27167) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szvsz semmi... más routerre is lehet dugni HDD-t és Time Capsule-nak használni, az AirPlay-en kívül (amit én egy sima mezei DLNA-képes lejátszóval vagy TV-vel kiváltanék) semmi előnye.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27179) Blaise válasza vadászcsiga (#27177) üzenetére


Blaise
veterán

Milyen hangcuccot akarsz?

Én egy középkategóriás 2.1 szettet szeretnék venni valamikor, ezt néztem ki, 35k környékén elhozható, raádásul több bemenete van, úgyhogy rá tudom a dugni a gépet meg az xboxot is.

[ Szerkesztve ]

(#27180) Ragnar95 válasza Blaise (#27172) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor valóban nem éri meg...
Tpthergorund: nekem Linksys WRT-320N van, bár ezt már nem gyártják egy ideje, de anno még azt mondták, ez az egyik legjobb router :P Simán megbírkózik full sebességű (80/30) le + feltöltés mellett a nettel úgy,h 3 gép, 1 nyomtató, 3 teló és 1 iPad van rajta, bár ugye ebből egyszerre max 3-4 eszköz van használatban :P Simán mennek rajta FullHD 3D filmek is DLNA-n streamelve, bár azért a 30MBit/s-os filmek időnként megakadnak már, de az lehet,h a Vuze hibája, mivel ugye nem éppen direkt streamelő program :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27181) kali válasza Blaise (#27172) üzenetére


kali
legenda

mostanság inkább egy tl-wdr3600, jóval erősebb hardver, dual band wifi, és alig kicsivel drágább!

(#27182) vadászcsiga válasza Blaise (#27179) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én valami elegáns cuccot szeretnék, valami fehéret ami illik a nappaliba és ami nincs úgy szem előtt. Bécsi MM-ben szoktak lenni dizájnos cuccok, csak gondolatban lassan ott leszek mint egy használt Sonosnál. A te Logiteched+az airport express is majdnem ott van már árban.

(#27183) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#27182) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Annak a Logitechnek elég durva az ára, annyiból simán veszel egy Bluray 5.1-es házimozi rendszert :Y :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27184) Blaise válasza Ragnar95 (#27183) üzenetére


Blaise
veterán

Ajánlat?

35 ezer Ft sztem annyira nem sok érte, ha tényleg olyan jól szól.

[ Szerkesztve ]

(#27185) Ragnar95 válasza Blaise (#27184) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk ha 35-ért meg tudod venni, az annyira nem vészes, bár akkor se olcsó :D Csak a hivatalos oldalon 55 volt, amennyiért már pl LG 5.1es házimozi rendszert lehet kapni, még múltkor láttam asszem extreme digital újságban :DDD De hogy vajon hogy szól, azt nem tudom :B :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27186) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#27183) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát igen. Bonyolult kérdés ez. Abból indult ki hogy van itthon nekem egy szép fehér Hama BT-s hangszóróm amire a szifonnal kapcsólódom, szépen is szól de a bt technológiának vannak hibái ezért gondoltam tovább kellene lépni de ha nem muszáj nem akkorát amennyibe egy Sonos kerül.

Még az a kérdés szükségem van e a 2. generációs airport espresszre vagy elég az első is ha csak zene átvitelre kellene?

(#27187) Blaise válasza vadászcsiga (#27186) üzenetére


Blaise
veterán

Elsőt szerintem már nem kapsz újan, használtan meg zsákbamacska, mert lehet vele probléma.

(#27188) vadászcsiga válasza Blaise (#27187) üzenetére


vadászcsiga
félisten

pl?

(#27189) Blaise válasza vadászcsiga (#27188) üzenetére


Blaise
veterán

pl. elromlik :D

Mac-es fórumokon olvastam, hogy képes volt teljesen meghalni elég sok példány magától.

(#27190) vadászcsiga válasza Blaise (#27189) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fasza hír, és gondolom ezt a 2.genben javították így nincs más út csak megvenni azt vagy előbb utóbb az is elromlik?

[ Szerkesztve ]

(#27191) Blaise válasza vadászcsiga (#27190) üzenetére


Blaise
veterán

Ha fontos neked ez a funkcionalitás, akkor ne sajnáld rá azt a 25-30 ezret, 1 évig nyugtod van a gari alatt.

(#27192) vadászcsiga válasza Blaise (#27191) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A dlink routerem 7 éves és semmi baja, a csúcsszuper apple terméke is csak bírja már addig, fszom.

(#27193) Loa


Loa
csendes tag

Nekem régebben egy 14 ezer Ft-os Belkinem volt, de hát az sokat nem ért.. Ahogy nyertem pókeren pénzt, le is cseréltem egy Linksys E2000-re.

Csak ajánlani tudom!

Hasít, mint az állat. :)

PS: A media markt-ban 24 ezer Ft-ért vettem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 5 black

(#27194) vadászcsiga válasza Loa (#27193) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt sosem értem, mi az hogy hasít egy router? Az említett dlinkem 7 éve maximális sávszéllel tölt.

(#27195) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#27194) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak kérdés,h mennyi az a max sávszél :DDD Mert elég sok régi router jó, ha az 50Mbitet bírja :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27196) Loa válasza vadászcsiga (#27194) üzenetére


Loa
csendes tag

Csak egy példa.. Nem egy bonyolult lakás a miénk, a belkin router ugyan ott volt anno, mint most a linksys, és a belkinnek nagyon de nagyon gyenge jele volt a szobámban, egy speciális helyre kellett mennem ahhoz, hogy normálisan tudjak netezni. Olyan, hogy fekszem az ágyban a laptoppal, és közben internetezek, nem létezett.
Most az új routerrel bárhova mehetek, az i5-ösöm már a földszintről (!) látja a routert. Pedig a 3. emeleten lakunk.

iPhone 5 black

(#27197) Ragnar95 válasza Loa (#27196) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem is ez volt. Anno volt a T-től kapott router, aminek a jele a földszinti dolgozóból nem ért el a szobámba, mivel a ház másik végében van az én szobám 1 emelettel feljebb, aztán ha felraktuk a polc tetejére, onnan már elért, csak gyengén, az új routerrel meg a kertben is fullos net van :DDD :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27198) Loa válasza Ragnar95 (#27197) üzenetére


Loa
csendes tag

Az évek alatt megtanultam, hogy általában jobb több pénzt költeni egy kütyüre, vagy bármire, ami minőségi, mert -igaz nem minden esetben- de tovább bírja.

Még azt szerettem a belkinben, hogyha elindítottam a mikrót, akkor az bezavarta a jelet, és nem ment a net, várnom kellett, míg leáll. Ha bárki bejött a lakásba, már elment a jel, nem tudom miért, mintha csak ott tudna "közlekedni" a jel, ahol nincs fal, és mivel ott álltak emberek, ellenállásba ütközött.

Ezzel ellentétben a linksys-t be lehet állítani 2.4 ghz-re is, és 5 ghz-re is, és nem észleltem problémát egyáltalán. It just works.

Plusz amikor megvettem, volt a media markt-ban egy linksys-es srác, és még kaptam is pluszban egy need for speed the run kódot, amit felhasználva az interneten a teljes verziót le tudtam tölteni. :D

Az idegesít amúgy a legjobban, hogy mindenhol az olcsó dolgokat reklámozzák. Pl. nagyon sok megállóban látom a media reklámját arról, hogy routert már lehet kapni 4 ezer Ft-ért.. Megveszi a jóhiszemű ember, aztán csodálkozik, hogyha már 4 m-re a routertől nincs adatforgalom. (halkan jegyzem meg, először rám is akartak sózni egy ilyet.. mondtam is rögtön, hogy az nem járja ám :D)

iPhone 5 black

(#27199) vadászcsiga válasza Loa (#27196) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kár hogy nem szóltál eladtam volna neked az enyémet, megúsztad volna 3ezerből, nem kellett volna érte pókerezni ;)
Nekem sosem voltak ilyen gondjaim ezzel a routerrel, mi is a harmadikon lakunk, ahogy beállok a ház elé autóval már kapom is az emaileket még így 7 év után is. Nem hiszem hogy a linksys annyira jó, inkább a belkin volt szar.

[ Szerkesztve ]

(#27200) rayoliviero válasza vadászcsiga (#27199) üzenetére


rayoliviero
veterán

A Belkin rouetereket annyira nem szoktak ajanlani a hozzaertok. Masban nagyon jo a Belkin, de nem routerben.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.