Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188651) lorcsi válasza radi8tor (#188650) üzenetére


lorcsi
veterán

+1
én is hasonló csomagot próbáltam ki
egy éve gond nélkül megy

(#188652) Gsx-rr válasza lorcsi (#188649) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A munka miatt erre most nincs idom.

Vennek uj laptopot, most egy regi de tokeletes ZenBook-om van, valojaban csak a 4k szerkesztes nehezkes neki.
Van akinek van tapasztalata a nagyobb peldanyokkal Zenbook Pro 15,6?

(#188653) Gergőke88 válasza Gsx-rr (#188652) üzenetére


Gergőke88
addikt

Vegyél egy macbook airt. Videovagasra tökéletes lesz.

(#188654) r3dsnake válasza Gergőke88 (#188653) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

+1

(#188655) Gergőke88


Gergőke88
addikt

icecave: milyen a pro max meséljél. 120 hz? aksi idő?

(#188656) tothjozsi96 válasza Gsx-rr (#188652) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem kell újratelepíteni.

#188650 radi8tor
Ja! Kb mindegy honnan veszi az ember. Ezek is tömeg licenszek, de nem tiltják le őket. Annyi a titok hogyha beírod, akkor egy MS fiókhoz kell rendelni, onnantól digitális kulccsá válik, és azt nem tiltják le. Legalábbis olyannal még nem találkoztam akinek digitális kulcsát letiltották volna. De én is már csak így veszek, illetve külföldi oldalakról. Bár ez a srác most jelenleg a legolcsóbban adja, szóval tényleg éri. :DDD

(#188657) icecave válasza Gergőke88 (#188655) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, két dolgot emelnék ki. Egyik az akku, ami egyszerűen OMFG kategória, tényleg. 2 nap. Nekem, aki nyomkodja, vagy épp használja egész nap meló alatt spotify-al.
A másik a 120Hz, tényleg "vajsima" ahogy szokták mondani. Először persze annyira nem tűnt fel, 12PM is az volt, de aztán (ahogy sejtettem is hogy ez lesz), a 60 Hz-es Samu telefonon és tableten a scrollozás durván szaggat 120 Hz után.

Attól még nézegettem S22 Ultra-t is, mert meló miatt jobb lenne a win/droid környezet, a sok céges sz*r miatt, agyon jó az is, de hiába a 120 Hz,mikrolagok vannak, vagy épp az anim nem annyira sima. Még ezt is elnézném, de követem a topikokat, random újraindul, sms nem fogadott hívásokról, mert nem elérhető a tulaj, meg hasonlók. Persze pár hónap és helyrepofozzák, de "na".

(#188658) Gergőke88 válasza icecave (#188657) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem csak a 13 pro kapta meg a 120 hz-et? MInden apple itthon lassan, főleg az AirPods miatt se váltanék már.
Kijött a zöld szín, tetszik is. Mondjuk a sima 13 zöldje egy fokkal jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#188659) icecave válasza Gergőke88 (#188658) üzenetére


icecave
nagyúr

De, csak az kapta meg. De előtte a 12 PM-em az ugye 60 Hz volt, csak akkor félreérthetően fogalmaztam. Arra értettem, hogy azt is smooth-nak éreztem, a 60 Hz ellenére. De ez természetes, 60-ról 120-ra nem érzed annyira (azért simán észrevehető), de fordítva meg azonnal szembetűnik.

(#188660) lorcsi válasza Gsx-rr (#188652) üzenetére


lorcsi
veterán

Uj lapost erdemes legal op rendszerrel venni
Akkor egy gonddal kevesebb
Jo naggyal
Ahogy telik az ido ugy megy el a kedvwm a telepitesektol. Hasznosabban is el lehet tolteni az idot
Uzlet, elet stb...
Ennyit meger a legal op rendszer

(#188661) radi8tor válasza lorcsi (#188660) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Új laposnál az az első hogy legyalulod a Wint és felrakod te magadnak. :B
Ki tudja milyen Win került rá, milyen beállításokkal. A usernévről nem is beszélve. (20 perc max)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#188662) tothjozsi96 válasza radi8tor (#188661) üzenetére


tothjozsi96
addikt

+1

(#188663) tboldi válasza radi8tor (#188661) üzenetére


tboldi
nagyúr

Új laposnál az az első hogy legyalulod a Wint és felrakod te magadnak.

-sz egy Linux Mintet. :D

Kivéve, ha Mac-et vettél.

(#188664) lorcsi válasza radi8tor (#188661) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, ez is igaz :B

(#188665) mave13 válasza .Szaki. (#188648) üzenetére


mave13
őstag

Tökéletesen működik minden gépen, minden frissítés. Win10-ről is frissítettem már Win11-re ilyen kulccsal.
Volt amikor vettem dobozos Windowst is, amikor ragaszkodtak hozzá, semmi különbséget nem tapasztaltam a különböző kulcsok, és aktiválások között.

Ami nagyon olcsó, tehát ilyen 3-4k / kulcs, meg Win10 ajándékba az Office mellé, meg ilyesmi, és nincs róla számla, na azokkal nem szabad foglalkozni cég esetén.
Ami még volt az az Office telepítésnél, ha megadod a kulcsot, akkor aktiválni kellett a terméket, és az csak telefonon működött. Aztán egy idő után adtak hozzá már linket, ami átirányított egy honlapra, ahol meg tudtad csinálni az aktiválást... Ezt sem gondolom legálisnak, el is kerültem.

Az Office esetében van annyi korlátozás, hogy a kulcs csak egy telepítéshez használható. Tehát, ha újra kell tenni a Windowst, akkor ugrik az Office is, mert egy kulcsot még egy gépen sem tudsz többször használni.

Gsx-rr: nem, mert a KMSpico-val aktiválható Windowsok általában mások, mint amikhez ezek a kulcsok jók. Ha veszel egy Win 10 pro dobozos kiadást, azzal sem fogod tudni aktiválni a játékboltból beszerzett Windowst. Mindig tiszta telepítés kell, nem is érdemes foglalkozni vele. Format C, aztán a Windows oldaláról letöltött hivatalos Win Pro, vagy Home telepítése, majd aktiválása.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#188666) madgie válasza Gergőke88 (#188653) üzenetére


madgie
titán

Azé' a Final Cut 10.6.1-gyel szívok néha (gyakran), ennyi strandlabdázást nem láttam még macen :(((

(#188667) lorcsi válasza mave13 (#188665) üzenetére


lorcsi
veterán

Az Office esetében van annyi korlátozás, hogy a kulcs csak egy telepítéshez használható. Tehát, ha újra kell tenni a Windowst, akkor ugrik az Office is, mert egy kulcsot még egy gépen sem tudsz többször használni.

En ugy tudom, hogy ez a retail es az oem kozti kulonbseg
Nekem retail office van, most tettem masodjara fel...semmi gond nem volt
Es persze m$ fiokhoz kotve

(#188668) mave13 válasza lorcsi (#188667) üzenetére


mave13
őstag

Az OEM az annyi, hogy a kulcs hozzá lesz kötve a gépedhez, illetve, az alaplapodhoz amin aktiváltad. Onnantól csak azon a gépen fogja a rendszer azt a kulcsot elfogadni, de azt korlátlan számban.
A Retail kulcsok pedig átvihetők másik gépre (alapjlapra) is, annyi megkötéssel, hogy egy retail kulcs egyszerre mindig csak egy gépen lehet aktív.

Az Office a Visio és a Project esetében a digitális változatok csak egyszeri telepítésre szolgálnak. Ez azóta van így, amióta létezik Office (Microsoft) 365. Tehát, ha a boltban veszel egy dobozos verziót, ott az számít, hogy OEM, vagy Retail. De, akik itt az aprón pl. Office kulcsot árulnak, azok (általában új gépről leválasztott) digitális licencet adnak el, ami viszont csak egyszer aktiválható, összesen. Függetlenül, hogy az retail, vagy OEM.

Legalábbis, én így tudom. Egyszer mentem ezzel egy kört az egyik üzletféllel, ő homályosított fel engem is. De, ez még 2020-ban volt, nem tudom, most mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#188669) lorcsi válasza mave13 (#188668) üzenetére


lorcsi
veterán

Tiszta szurke zona az egesz

En most ujra tettem a win10et, vele egyutt ujra a retail officet is, gond nelkul megy..vagyis nem csak egy telepitesjez jo
Hw cseret nem tudom tuleli e...idovel ezt is tesztelem majd :)

Akkora az arkulonbseg a szurke op rendszerek/ office kozott es a másik oldali ar kozott..h tobbszorose. 2-3 Bukta mellett is megeri. Bar amikor rakerdez valaki, mindig jok az olcso kulcsok is.
Proba szerencse...
De meg ez is jobb, mint a torrentes akarmik

[ Szerkesztve ]

(#188670) mave13 válasza lorcsi (#188669) üzenetére


mave13
őstag

Egyébként igen, elég katyvasz az egész. Sokszor a jogi szabályozás sem egyértelmű. És sokan halásznak a zavarosban. Sok eladó van, aki egyszercsak eltűnik végleg, vagy "átalakul", és más névvel jön vissza...

Most legutóbb talán az 5k-ért korlátlan, örök Google Drive tárhely volt az, ami miatt több tagot bannoltak az apróról. Pedig az is legálisnak indult, aztán kiderült, hogy annyira nem is legális, meg nem is örök, mert pár hónap után eltűntek a tárhelyek a tartalommal együtt...

A játékboltos verziók Win7 alatt jól működtek... aztán a Win10 kezdetben még tolerálta, de néhány frissítés után a Defender igencsak ráfeküdt az aktivátorokra, és kigyilkolta őket. Úgyhogy nem érte meg szórakozni vele. Meg, az átszerkesztett ilyen szuper olyan fasza, mindennel is felszerelt, és mindentől is megfosztott verzióktól kihullott az ember haja...

Amikor egyéni vállalkozó lettem, minden gépemet újratelepítettem. Akkor volt két asztali PC, egy laptop, egy androidos teló... meg szülem asztali gépe, telefonja.
Úgyhogy Microsoft vonalon vettem néhány számlás Win10-et itt az aprón, meg előfizettem egy családi Office 365-re, aztán pont. Ha mindent dobozosan kellett volna megvenni, az akkor igencsak fájt volna úgy egyszerre... Meg, mivel elég gyakran cserélgetem a hardvereket, a 365 nekem kifejezetten jó. 5 eszközön lehet egyszerre aktív egy Microsoft fiókkal az Office, jelenleg a két PC + M1 Air + iPad + 12 mini-vel ezt ki is használom. Ez nekem megér havi 3500-at, pláne, hogy apuék gépével sem kell foglalkoznom, családban van.

Icewolf || kósza ||

(#188671) Gsx-rr válasza lorcsi (#188660) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Termeszetesen ugy vennem, en a regi gepemre akarok mar legal oprendszert

Gergoke: buta vagyok az Os-hez
Volt asztali gep az irodamba kb 1 oraig.
Tulsagosan megszoktam a Win-t
Az 1 gombos egertol is hulyet kaptam
Meg az Air az nem kicsi?
Mivel sokat dolgozom rajta cipelnem nem kell akarok 15 koruli gepet

[ Szerkesztve ]

(#188672) .Szaki. válasza mave13 (#188665) üzenetére


.Szaki.
addikt

Világos, köszi! :) Nálam egyébként mindenben csak a legális út járható, ezért is érdeklődtem ezügyben, hogy ez állítólag abszolút törvényes. Nem vagyok fillér*szó, de szerintem a Microsoft elég pofátlan árakat tud szabni legyen az az operációs rendszer, vagy maga az office. Lássuk be évi 40-et azért nem ér egy O365.

(#188673) ittakary válasza Gsx-rr (#188671) üzenetére


ittakary
nagyúr

Air 13"
ha nem akarsz 15" akkor ez az eggyel alatta lévő méret

viszont ha csak Windows akkor a Zenbook-nál maradnék a helyedben, családban nálunk is Zenbook 13" lett, legjobb barátom pedig Zenbook 15"-t vett

(#188674) Gsx-rr válasza ittakary (#188673) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem is a mostani 13,3 ,maradok a markanal csak megnezem a nagyobbat.
Koszi

(#188675) ittakary válasza Gsx-rr (#188674) üzenetére


ittakary
nagyúr

nem nagyobb annyival méretre, hogy kényelmetlen legyen, szerintem érdemes azt venni:

13"
30.48 x 20.32 x 1.27 cm

15"
35.31 x 22.1 x 1.78 cm

(#188676) tboldi


tboldi
nagyúr

Nem gondoltam volna, hogy 2022-ben még CD-t fogok venni. :D
[kép]

(#188677) Gsx-rr válasza ittakary (#188675) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nezek is valami jo konfigot, koszi

(#188678) nord_ válasza tboldi (#188676) üzenetére


nord_
veterán

Én meg bakeliteket vásárolok, és élvezem. :D
(tudom, vinyl)

(#188679) radi8tor válasza nord_ (#188678) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az van nekem is pár, de lejátszó csak apámnál. :P

⭐ Stella

(#188680) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

AirPods-hoz hasonló fülest tudtok ajánlani ami bevált?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#188681) r3dsnake válasza Mela Kehes (#188680) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Airpods Pro

(#188682) Mela Kehes válasza r3dsnake (#188681) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Én ilyen 10.000 Ft-os xiaomi szerűségre gondoltam.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#188683) radi8tor válasza Mela Kehes (#188682) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kollégám ilyet használ jó ideje. Azt mondja elégedett vele, csak a hosszú Teams meetingeket nem bírja (3 óra).

Mi True Wireless Earphones 2 Basic

⭐ Stella

(#188684) tboldi válasza Mela Kehes (#188682) üzenetére


tboldi
nagyúr

9990-ért van épp mától a Lidl-ben Skullcandy Dime, én vettem 2-t is, az árához képest elég jó. :K

szerk.: De az Aldiban is van valami AirPods koppintás Xiamiau 12-ért, nem agybadugós.

szerk. 2: Ja, és nyugodtan meg lehet cserélni a színeket, hogy ne Lidl Special Edition legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#188685) Gsx-rr válasza Mela Kehes (#188680) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Taotronics Soundliberty van nalunk 2 fele is

(#188686) radi8tor válasza tboldi (#188684) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tiszta LEGO színek. :D

⭐ Stella

(#188687) Luck Dragon válasza radi8tor (#188686) üzenetére

Szerintem vidám :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#188688) tboldi válasza radi8tor (#188686) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alapvetően feketék vagy szürkék az elektronikai eszközeim, de néha kivételt teszek. :)
[kép1], [kép2]

A sárga füles egyébként anyumé lett.

[ Szerkesztve ]

(#188689) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Köszi mindenkinek!

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#188690) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

(#188691) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#188690) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ajjj! Ez nagyon hianyzik, itt nem ajanlatos!
Egeszsegetekre!

(#188692) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#188690) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egi bármi is legyen ez. :)

⭐ Stella

(#188693) b4zsi- válasza radi8tor (#188692) üzenetére


b4zsi-
őstag

Tippjáték: tatár beefsteak?

(#188694) Vaze


Vaze
őstag

Nagyon elhalkult a csoport,mi tortent fiuk,lanyok? :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#188695) Gsx-rr válasza Vaze (#188694) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na jo akkor rakok ki kajas kepet

[ Szerkesztve ]

(#188696) Vaze válasza Gsx-rr (#188695) üzenetére


Vaze
őstag

Koran reggel csorog a nyalam :D
egs :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#188697) Gsx-rr válasza Vaze (#188696) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ja es ez csak egy eloetel volt, hozza se tudtam nyulni a fofogashoz

(#188698) Vaze válasza Gsx-rr (#188695) üzenetére


Vaze
őstag

ennyi kaja utan en sem tudnek tobbet enni :D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#188699) icecave válasza Vaze (#188694) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem sokminden, itt kb. a szokásos szürke hétközapok, sok melóval :D 2 projektet is viszek most egymás mellett, de legalább nem kell kimennem sehova külföldre újra. :)

Házvásárlás sehogy sem áll, továbra is várunk, végre lett olna mégegy tényleg normális, amit meg is néztünk volna, sőt, apukám volt is "előszemlén", hisz falu, ismerünk minden háztulajt.
Már meg is beszéltük, mikor nézzük meg, de a napokban szólt az illető,hogy "inkább mégsem adja el". Ez már a második ilyen... kicsit mérges vagyok, azért ez nem egy mobil, vagy nadrág basszus... Értem én, érzelmi szálak, meg minden, de ezt is inkább hagyják megrohadni üresen, minthogy eladják, mert lehet majd "5-10 év múlva hazaköltözik a gerek". Ja, csak addig üresen télen nyáron, meg lehet majd nézni, mi lesz abból addigra.

[ Szerkesztve ]

(#188700) radi8tor válasza Vaze (#188694) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Termeljük a GDP-t. :D

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.