Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128751) icecave válasza Gergőke88 (#128748) üzenetére


icecave
nagyúr

Gondolom jobb helyre mész :)

Vannak itt mostanában a topiklakók életében változások, hajjaj :)

Én meg közben visszavittem elállási joggal a P9 Lite-ot és vettem egy sima duál kamerás P9-et. Na, ezzel már meg tudok barátkozni. Sajnos a P9L túl nagy visszalépés volt, azt nem bírtam volna sokáig.

Lehet fogadni, ez meddig lesz meg, illetve meddig leszek droidon ;]

(#128752) lacy86 válasza Gergőke88 (#128748) üzenetére


lacy86
addikt

Mit dolgoztal ha szabad megkerdezni?

(#128753) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Kaptam egy jelentősen jobb ajánlatot, bolond lettem volna kihagyni.
Területi képviselő Retail vonalon (Média, Euronics és társai).
Az új helyen ipari vonal és ott területi képviselő/termekfelelos.

Illetve ezen a vonalon van apu cége is, ha azt át akarom majd venni az itt eltoltendo évek jól fognak jönni.

[ Szerkesztve ]

(#128754) lacy86 válasza Gergőke88 (#128753) üzenetére


lacy86
addikt

Akkor sok sikert az uj melohoz! 👍👍👍

Amugy az ipari vonal mit jelent konkretan?

[ Szerkesztve ]

(#128755) radi8tor válasza lacy86 (#128754) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én valami ilyesmire tippelek:

⭐ Stella

(#128756) Gergőke88 válasza radi8tor (#128755) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nemnem
Műanyag vonal ;)

(#128757) nofi válasza Gergőke88 (#128753) üzenetére


nofi
őstag

Hajrá, előre! :K

icecave
Kíváncsi vagyok, hogy bírod majd a UI-t. Nincs sokban ez a váltogatás app oldalon? Vagy csak én vagyok olyan hülye, hogy max. 2 hetente veszek valamit a storeban? :DDD

Xbox GT: nozsolt

(#128758) madgie válasza Gergőke88 (#128753) üzenetére


madgie
titán

Hajrá-hajrá :)

(#128759) nitro16


nitro16
senior tag

Ha esetleg érdekel valakit ing vagy zakó itt most jó árba lehet vásárolni. ;]

ing

zakók

(#128760) Jojo5 válasza Gergőke88 (#128748) üzenetére


Jojo5
őstag

én tegnap mondtam fel úgy szint 3,5 év után. :DDD

Mondjuk nekem majdnem dupla zsetont adtak volna meg új pozíciót is felkínáltak, de úgy voltam vele, hogy ha ezt most amibe bele szeretnék vágni kihagyom, akkor valószínűleg mindig felrónám magamnak, hogy mi lett volna "ha"... :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#128761) icecave válasza nofi (#128757) üzenetére


icecave
nagyúr

i5-ig ugye csak iPhone-on voltam, mióta iPhone létezik, utéána "léptem" 2 évre droid vonalra, szóval tudtam most is, mire számíthatok. Ami kellett, már régebben megvettem. Nova-t használok, bár nincs bajom EMUI-val, itt azért több a beállítási lehetőség.

P9 nagyon jó, fényképeket jobbakat lő, mint i6S, főleg kevés fénynél, bár sokat még nem lőttem, de ez már most látszik. Hangja egy álom iPhone-hoz képest, dinamikus, "élettel teli", persze kinek mi jön be.

Az meg,hogy skype kicsörög egyből, nem lövi ki iOS (ami miatt itt mindig sírtam),valamint az, hogy dropbox feltölti a képeket anélkül, hogy megnyitnám az appot, és egyéb finomságok nagyon jók, ezeket szerettem másik droidos telefonon is. Persze nem leszek álszent, pár dolog meg 6S-en volt jobb/kényelmesebb/egyszerűbb. Hogy hosszútávon mi lesz, az meg majd kiderül.

(#128762) Alex91


Alex91
félisten

A Lidl-ben most akcios a Sanitas okos merleg es vernyomas mero! 8000 es 9000 Ft. Az alkalmazas Health app kompatibilis.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#128763) Totheground


Totheground
addikt

Nem semmi, hogy egy munkavállalói vízum (a mobility/legal dept szerint) 6-8 hét...
Hihetetlen. Gyanítom ebben az is benne van, hogy nagyon ráérnek a kedves kollégák.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#128764) r3dsnake válasza icecave (#128761) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Skype kicsörög egyből iOS-en is. Sőt már a gyári híváslistába is beteszi.

(#128765) icecave válasza r3dsnake (#128764) üzenetére


icecave
nagyúr

Én bármit állítottam 10-en is, akkor sem. Totál random kicsörgött. Ha előtte beléptem egy fél órával legalább,kicsörgött, de ha csak másnap hívtak, már nem. Akkor frissített, mikor újra beléptem és kiírta, hogy volt nem fogadott hívásom.

(#128766) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Őket ismeri valaki? Ennyiért még el is gondolkodnék rajta.

Let the Zone take me if I am.

(#128767) B-L-A-C-K válasza kutga (#128766) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyen értékeléssel szerintem nem lehet rossz, pár negatívokat olvasva, akkor kaptak mikor nem volt elérhető az SE, és mindenhol várták a szállítmányt.

(#128768) nofi válasza icecave (#128761) üzenetére


nofi
őstag

Igen, dereng, hogy Z3-mat használtál :K Egyébként valószínű ez az "egészséges", hogy időnként mást is megnéz az ember csak én manapság annyira elkényelmesedtem, hogy egy windows újratelepítéstől is kiráz a hideg, nemhogy egy új, nap mint nap használt telefon UI kialakítástól. Annyira maradi vagyok, hogy most iOS10-nél csináltam először clean installt és változtattam meg az ikonjaim sorrendjét.

Xbox GT: nozsolt

(#128769) icecave válasza nofi (#128768) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk ahogy nézem, azért fejlődött a backup is. Oké, márkán belül gondolom más is domborít, de P9 Lite-n beállított minden dolgot, névjegyeket, smseket, appokat, (szóval mindent) szépen visszaraktam P9-re, SD kártyáról, mivel oda csináltam a backupot. Nova szintén, de az mindig is jól működött.

(#128770) #76385920 válasza icecave (#128761) üzenetére


#76385920
törölt tag

Én P8-at használok, és a fotós részével elégedett vagyok. Főleg szar fényviszonyok közt lehet egész jó képeket lőni vele. Megkapta a manual módot, meg van benne egy pár bohóckodós effekt. (fényfestés, selymes víz, fénycsíkok, csillag útvonalak, stb.)

Nagyon jól paraméterezhetőek benne dolgok. Ami viszont szar benne a túlságosan agresszív memóriakezelés.
Szerintem majd te is tapasztalni fogod. Hiába teszel be valamit a védett alkalmazások közé egy idő után kilövi. Pedig van 3gb ram és nálam gyakran előfordul, hogy az insta, face és a chrome már nem fér be. Böngészőből visszamennék az instára aztán újratölti az egészet. :(((

Kicsit fostam a droidtól, de ez pozitív csalódás volt. És ahogy olvasom itt ennél jóval drágább droidos készülékek gazdái szenvednek.

(#128771) icecave válasza #76385920 (#128770) üzenetére


icecave
nagyúr

Hála Istennek az ilyen szennyül megírt profik közül csak a skype és messenger van fent, insta és facebookos nincs, utóbbit már iPhone-on sem használtam.

A memó kezelés valóban elég agresszív,az igaz.

Hiába védett alkalmazás valami, ha mellette sok profi nyitva van, ahogy észre vettem. Bár ha pár lap chrome és spoty van nyitva meg 1-2 progi, nekem még nem töltötte újra, pedig kis memót még a Nova is befoglal pluszban.

(#128772) kutga válasza #76385920 (#128770) üzenetére


kutga
nagyúr

Tegyél mindent védetté. A védett alkalmazás lehetőség egy burkolt task killer, többet árt mint használ.

Nekem P8 Lite van, kiegyensúlyozott készülék, a kamerája viszont beltérben pocsék.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#128773) #76385920 válasza icecave (#128771) üzenetére


#76385920
törölt tag

Viber-t használom, skype csak céges kommunikációra van a munkahelyi asztalin. Messenger csak azért van mert kell a FB-nek...

Nálam a FB néha bolondozik, de az insta ócseny faszáúl működik. :)

(#128774) icecave válasza kutga (#128772) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha minden védett az jobb, mintha csak pár cucc az?

Famalac: ja tényleg viber, fel is teszem :D

[ Szerkesztve ]

(#128775) kutga válasza icecave (#128774) üzenetére


kutga
nagyúr

Úgy vettem észre a védett alkalmazások csak parasztvakítás.

Legjobb példa erre mondjuk egy időjárás applikáció. Hiába tettem védetté, egy idő után nem frissítette a lokációmat csak ha manuálisan megtettem.

De más baromságai is vannak az emuinak. Mindent összevetve szeretem de a következő telefonom nem android lesz.

Let the Zone take me if I am.

(#128776) #76385920 válasza kutga (#128775) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nem is nagyon foglalkozom a védett/nem védett témával elfogadom, hogy ez van aztán kész. Ilyen memóriakezelés mellett tök fölösleges ez. Nem tökéletes, de azért elég jó az EMUI.
A következő nagyon valószínű, hogy nem droid lesz nálam sem. Mondjuk olyan sok választás nincs. :)

(#128777) kutga válasza #76385920 (#128776) üzenetére


kutga
nagyúr

Én apple-t fogok de áttettem karácsonyra. Gyűjtök egy kicsit mert jelenleg csak nagyon alap cuccot tudnék venni.

Let the Zone take me if I am.

(#128778) lacy86


lacy86
addikt

Chrome-bol nem tudom megnyitni az oldalt illetve belepni topikba mert nem privat a kapcsolatom :D
Jah, es nincs HTTPS a PH!-nak
Dikk mivan itt :P :DDD

(#128779) #76385920 válasza kutga (#128777) üzenetére


#76385920
törölt tag

Az már mindjárt itt van. :)

Én csak jövőre váltok, de megvárom a 10. éves ájfónt. Aztán veszek egy I7-et! :DDD
Ha olyan áron lesz akkor mint most a 6S akkor jó, ha nem akkor passz. Már most mennek a pletyók az üveg hátlapról, 2,5D display-ről, amoled-ről és egyéb dolgokról, amiért annyira én nem vagyok oda. Droid vonalon a HTC tetszene, de az sem biztos, hogy megérik a jövő őszt. Huawei bevált, de a P9 sem tud annyival többet, hogy nekem megérje váltani. A P10 sem fog nagy újításokat hozni. De talán ez igaz minden gyártóra, még az almára is. A meglévő dolgokat reszelgetik, de magadaláhugyozós újdonságra nem számítok ott sem. :)

(#128780) nofi válasza #76385920 (#128779) üzenetére


nofi
őstag

Én is áttértem tavaly az "eggyel korábbi" apple modelles használathoz. Ez így jóval fenntarthatóbb meg a család is elnézőbb :D

Más
Használ valaki Vibert Win10-en? Csak nekem van olyan gondom, hogy egy idő után a háttérben lekapcsolódik a szerverről, vagy valami ilyesmi és akármit küldök/írok visszadobja? Ha újraindítom a Vibert ismét jó, csak azért mégis idegesítő...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#128781) #76385920 válasza nofi (#128780) üzenetére


#76385920
törölt tag

Simán. Ahogy olvasom a topicokat, bőven vállalhatóak ezek a modellek, főleg ha frissítések is az eddig megszokottak szerint fognak menni. Így lehet, hogy az I7-re még az IOS 11-12 is rászalad. :)

Remélem ezen nem változtat az Apple. :)

(#128782) Jojo5


Jojo5
őstag

Srácok,

Panelban távhő egyedi méréssel, 179 légm3 után kell fizetni egy alapdíjat, az stimt de most jött k ia távhő számla és ott van egy épületrész fűrési célú hődíj részfizetése 08.01-08.31-ig ami 2,73 GJ, ez utóbbi érték a lakásra vonatkozik csak vagy épületre vagy mi a tök ? valamint a 2,73 GJ az soknak számít ?(utóbbi érték, hogy van számolva ? számlázva ? )

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#128783) B-L-A-C-K válasza Jojo5 (#128782) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk vagy fél éve szereltek fel mérőket, de szerintem nem az alapján számláznak még, így passz.

(#128784) ittakary válasza Jojo5 (#128782) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ha tenyleg nem tiszta akkor edesanyamat meg tudom kerdezni, o keni vagja ezeket, sot egyszer volt is egy vitas ugyunk a Techem-mel, es eleg szep karteritest kaptunk. Kiderult h mindenkinek rosszul szamlaztak a futest egy 15 emeletes panelban. Es valoszinuleg nem csak ott :D

[ Szerkesztve ]

(#128785) hoodoo86 válasza Jojo5 (#128782) üzenetére


hoodoo86
tag

Szerintem ez az átalány, ami szerint fizettek idén. Nálunk 64nm-es nagyon régi tégla lakásban egy évre 30GJ jutott. Ezt osztották szét 12 hónapra (2,5GJ és kb 13,5e ft/hó).

Nyílászáró csere után a fogyasztásunk leesett 14GJ-ra, de ezt csak a következő elszámoláskor láttuk, addig a régi értéken kellett fizetni. Elszámoláskor visszakaptuk a különbözetet és onnantól az új átalány szerint számláznak egy évig.

(#128786) Jojo5


Jojo5
őstag

Azért kérdezem, mert felújított panel, és van az a légköbméteres általány az stimt, de az egyedi mérő fent van és elvileg aszerint kéne fizetni, a Főtávnál azt találtam, hogy ez az épületrész (ELVILEG) a lakásra vonatkozik csak, de ott meg nem lakik még senki meg pár hónapja kb. senki se élt ott, szóval holnap megint elmennek asszonyék és megnézik nem-e maradt nyitva fűtőtest, de szerintem le vannak tekerve.

Ezért is nem értettem, hogy ha egyedi mérés van akkor 0 GJ-t kellett volna számlán kapnunk.

72nm-es a panel, új nyílászáró és külső szigetelés is van.

ittakary: kérlek kérdezz rá. :R

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#128787) hoodoo86 válasza Jojo5 (#128786) üzenetére


hoodoo86
tag

Most nincs fűtésszezon, a fűtőtest nem melegít elvileg. Ha egész télen el lesz zárva az összes radiátor, akkor is csak utólag, a következő elszámoláskor kapjátok vissza a különbözetet. Addig az előző elszámoláskor meghatározott átalányt kell fizetni.

(#128788) Jojo5 válasza hoodoo86 (#128787) üzenetére


Jojo5
őstag

Akkor ez most valahogy úgy működik, hogy az eddigi évek alapján van egy általány és ahhoz képest év végén kapunk vissza zsetont ha kevesebbet fogyasztottunk, ha meg többet akkor még többet kell perkálni ? :F

Csak akkor azt nem értem, hogy van egy egzakt mért\mérési szám az elszámolásnál abban a házrészes rovatban ? (Épületrész fűtési célú hődíja) ez a rublika neve ahol 2,7 GJ van mint mért érték... :F

Csak azért kérdezősködök mert tudni szeretném pontosan, hogy működik a rendszer, mi merre hány méter... :R

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#128789) ittakary válasza Jojo5 (#128788) üzenetére


ittakary
nagyúr

Elmeletileg a tavalyi mert ertekek alapjan iden fizeted ki a tavalyi futest 12 egyenlo reszben
De nem biztos

(#128790) Jojo5 válasza ittakary (#128789) üzenetére


Jojo5
őstag

?

Nálunk elvileg 2 hónappal elcsúsztatott számlázás van a mért fogyasztás után :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#128791) ittakary válasza Jojo5 (#128790) üzenetére


ittakary
nagyúr

Akkor nyaron nem fizetsz semmit es telen meg a gatyadat is rafizeted?

(#128792) Jojo5 válasza ittakary (#128791) üzenetére


Jojo5
őstag

Elvileg amit én kiderítettem, az úgy van, hogy van egy általány a légköbméterre a lakáson ez az általány ami garantálja, hogy bármikor bekapcsolhatod a fűtést, míg van egy másik rublika a (Épületrész fűtési célú hődíja) rész ami meg a valós fogyasztás szerintem, de fingom sincs és ez csesz fel, hogy most akkor, hogy van... ?! :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#128793) válasza Totheground (#128763) üzenetére



őstag

Tudod hány ekérés van az interpolnál 😈

(#128794) hoodoo86 válasza Jojo5 (#128788) üzenetére


hoodoo86
tag

igen úgy van. Az év vége a fűtésszezon végét jelenti (kb nyár). Nyártól a következő elszámolásig (áltlában évente megcsinálják) meg fizeted ugyan azt az összeget.

Egy példa:
Egy társasház, 10 lakással.
Minden lakásnak van egy %-os szorzó tényezője (milyen arányban járultak hozzá a fogyasztáshoz). Legyen első évben egyenlően 10% minden lakásnak.

Jön a fűtésszezon októbertől-májusig. Május után a közös képviselő kihívja a Techem-et, azok leolvassák a mérők állását és kiszámolják lakásonként, hogy kinek milyen arányban pörgött a számlálója az összes számlálóhoz képest.

A távhő szolgáltató azt látja, hogy az elmúlt fűtési szezonban (október-május) az egész épület elhasznált mondjuk 100GJ-t.

A közös képviselő a Techem által kiszámolt szorzó tényezőt elküldi a főtávnak és a főtáv a 100GJ fogyasztást ezek a %-ok alapján fizetteti meg a lakásokkal. Ezt az összeget kell fizetni a következő elszámolásig minden hónapban.

Remélem érthető a példa. Nekem is bele kellett másznom, mert ment a sumákolás a közös képviselő részéről. Nem akartam elhinni, hogy a nyílászáró csere után 2 évvel sem változik a fűtésszámla.

Szerintem azt kérdezd meg, hogy milyen sűrűn van fűtéselszámolás, mert annyi idő a "tehetetlensége" a fizetési ciklusnak.

[ Szerkesztve ]

(#128795) válasza icecave (#128761) üzenetére



őstag

Ki tudja mikor fogja megkapná az Android N-t Én év végén 😎

(#128796) radi8tor válasza hoodoo86 (#128794) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mennyire fapados megoldás ez.
Külföldön ezzel szemben havonta diktálható az érték, és következő számlában ezek szerepelnek.

⭐ Stella

(#128797) Jojo5 válasza hoodoo86 (#128794) üzenetére


Jojo5
őstag

Aha, nagyjából érthető a példa, nálunk most a közös képviselő egy BT lett, ami karban tartja az ilyen dolgokat, de pl. most olvastam a Főtáv oldalán bármilyen létszám stb. változást jelezni kell nekik a közös képviselő által, ez változtat pl. szorzót ?

Valamint még 1 kérdés, a Hőközpontban mért felhasználás rajta van, akkor ez most jelen esetemben oszt vagy szoroz bármit is ? :F

Azért nem is értettem, hogy akkor a (Épületrész fűtési célú hődíja) rész mi a tökért van rajta konkrét mértnek tűnő értékkel... :F

radi8tor: vagy jöjjenek ki minden hónapban és olvassák le, úgyis rádiófrekvencián kommunikál a cuccli... :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#128798) válasza radi8tor (#128796) üzenetére



őstag

Itt nem az a lényeg hanem az ellenorizhetetlenség . A szorzokat ők találják ki. Így fizettetik ki az államilag kivetett külön adókat. Ezért van a számlán hogy hol tart a megtakarításod

[ Szerkesztve ]

(#128799) hoodoo86 válasza Jojo5 (#128797) üzenetére


hoodoo86
tag

A hőközponti felhasználás az, amit a főtáv lát (100GJ a példámban). Ebből a %-os szorzó segítségével számítják ki a te konkrét felhasználásodat. Pl a Techem kimatekozta, hogy a 10% helyett 5%-ot használtál, akkor a főtáv az elszámolás előtt 10GJ-t számláz neked épületrész használásra, elszámolás után 5GJ-t. Innen jön a konkrét érték az épületrész rublikában.

Fontos, hogy eddig csak a fűtésről írtam. A létszám változás lejelentése a melegvízhez kell. Az összes ottlakó ember és a lakásokban lakó emberek arányából is kijön egy MÁSIK %-os érték a _melegvízre_.
És neked csak a közös képviselővel kell kapcsolatban lenni, neki kéne intéznie mindent a főtáv felé.

Szerintem írj privátot, ha kell még segítség. Szívesen segítek, de lehet a többieknek már sok lesz itt :)

(#128800) nofi


nofi
őstag

Ráadtam ma végre a telefonra a dbrand "copper" ruhát. Tekintve, hogy az anyag valamennyire elasztikus, szerintem könnyebb kezelni mint egy fóliát. A sarkak pontos behajlításánál sokat szenvedtem, talán az a legnehezebb része - nem is lett valami szép. Sajnos jelentősen vékonyabb, mint amire számítottam, hátul olyan mintha "átütne" az antennacsík. Egyelőre marad a telefonon, kíváncsi vagyok meddig bírja elválás nélkül, illetve mennyre koszolódik a réseknél.

Xbox GT: nozsolt

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.