Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89101) daninet válasza Aryes (#89100) üzenetére


daninet
veterán

beraktam a growlight-ok alá ahol _paradicsomot_ termesztünk ott se volt jobb :D
Holnap napközben kipróbálom még. Azt írják 10% teljesítményt hoznak a PV panelek felhős időben, majd kiderül.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#89102) weiss válasza daninet (#89098) üzenetére


weiss
addikt

A napelemnél munkapontot kell nézni, mert áramgenerátoros jellegű, nem lehet csak úgy osztogatni az üresjárati feszültséget. Mennyi a rövidzárási áram?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#89103) Aryes válasza daninet (#89101) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez meg lehet inkább annak a hatásfokát "dicséri" :U :DDD

Lehet tévedtem és az infra tartományt használja inkább? :F

(#89104) weiss válasza Aryes (#89103) üzenetére


weiss
addikt

Lehet tévedtem és az infra tartományt használja inkább?

Egyébként igen.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#89105) daninet válasza weiss (#89102) üzenetére


daninet
veterán

Elvileg a 30ohm ellenállással jó kellene legyen mérni a teljesítményét 0.4A-ig :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#89106) weiss válasza weiss (#89104) üzenetére


weiss
addikt

Mármint egy bizonyos hullámhosszig [link]

(#89105) daninet: Arra gondoltam, amit mértél.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#89107) hcl válasza daninet (#89101) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

10%, az még akár meg is lehet. Felhősben, meg örülsz ha jön belőle valami :D
Akkut érdemes vele tölteni, és abból lehet garázdálkodni, amikor nem süt a Nap.

Mutogatni való hater díszpinty

(#89108) t72killer válasza daninet (#89101) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A jó grow light-ok 70+%-ban 620-680nm mélyvörös fényt adnak, a maradék kék+egyéb csak. A klorofill más állatfaj, mint a napelem :K .

Paradicsomot :K :P ;) :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89109) ViZion válasza t72killer (#89108) üzenetére


ViZion
félisten

igen paradicsomot. Meg spenótot... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#89110) demars


demars
addikt

Elég sok infót összevadásztam az elmúlt hetekben, hónapokban. Fejben még rendet kell tennem. Köszönöm a sok segítséget!
Az összefoglalóban ajánlott "Kristálytiszta elektronika" anyagot is átolvastam, szerintem jól összefoglalja a lényeget. Viszont ismét előkerült az oszcilloszkóp téma. Megint futottam egy gyors kört, ez a kis DSO138 közel 20k. Szerintem hosszú távon megérné egy Hantek.
Vélemény? Más tippet, ötletet is szívesen fogadok. :R
Esetleg ha valakinél lapul egy felesleges, működő szkóp ami eladó írjon rám!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#89111) DonThomasino válasza demars (#89110) üzenetére


DonThomasino
veterán

Kezdésnek szerintem egy régi csöves örök darabot érdemes venni használtan.
Tanulni ideális, és mivel nagyon ritkán kell, simán lehet hogy később rájösz ,
hogy mégsem akarsz fentebb lépni.

Nem ismerem a Hanteket, de azt mondják nem rossz.
Azt tudom, hogy a Tectronix a csúcs és persze árban is.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#89112) demars válasza DonThomasino (#89111) üzenetére


demars
addikt

Köszi.
Körül nézek a használt piacon.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#89113) daninet válasza demars (#89110) üzenetére


daninet
veterán

Én is szkóp vásárláson vagyok, én a Hantek Dso5102p mellett maradtam, 100mhz-ként van eladva de van rá egy firmware amivel 200mhz-re lehet valójában állítani. Ezt 4-el oszd el, kb az lesz a max amit szépen mér, utána már csak lekerekítve látod a görbéket. Legjobb ár/érték arány. Attól függően, hogy miket méregetsz ez lehet, hogy simán overkill, de szerintem mindig érdemes jó/jobb eszközökre áldozni.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#89114) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Van itthon egy ilyen multiméterem. A konnektorok földelésének megfelelőségét szeretném vele kimérni. Jól tudom, hogy ha a pozitív oldal és a földelés érintésekor nagyjából ugyanazt a feszültséget mutatja a multiméter, mint a pozitív és a negatív érintésekor, akkor a földelés rendben van? Vagy ez így ebben a formában nem a legjobb?

Köszönöm szépen!

(#89115) mezis válasza Lauda (#89114) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha FI reléd, akkor inkább valami hasonlóval teszteld.
Ha nincs, akkor a védőföldelés kezdetére (biztosíték tábla) csatlakoztass egy olyan hosszú vezetéket, amivel a legtávolabbi konnektorodat is eléred és ellenállást mérj a konnektor védőföldeléséhez.
Ahogy végeztél, szereltess be egy érintésvédelmi FI relét! :K

mezis

(#89116) ViZion válasza Lauda (#89114) üzenetére


ViZion
félisten

[link] itt is ez a téma. Lidl-ben most akciós a teszter. L és N jelölve, aszerint kell bedugni a konnektorba. Multiméterrel ebben a "natúr" formában nem állnék neki a tesztelésnek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#89117) tordaitibi válasza Lauda (#89114) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pozitív és negatív, konnektorba, váltakozó áramnál...? nem fázis és nulla?
Ha azt mutatja a műszered mint amit leírtál, félfeszültséget, 115V körül akkor nálad a földelés nulla, mintha nem is lenne.
nullához képest semmit, a fázishoz képest meg 230 voltot kéne mutatnia.
Pontosan hogyan mérsz, mit, írd le légyszi részletesebben.
Ha a félfeszültséget méred akkor a földelés nulla, nincs, nemleges és valami smps tápegység kondenzátoros zavarszűrőjének a tápközepét méred.
Abban az esetben jó az eredményed ha egy 230V inverterről megy a házad, vagy van valahol 1:1 leválasztótrafó és utána mértél.
Ezek egyike sem valószínű egy mezei lakásba.

De ezek méricskélések egy 10Mohm bemenetű műszerrel semmit nem érnek, pláne ahogyan Te csinálod hogy feszültséget mérsz. Egy korrodált kötésen keresztül is a 230-at fogja mutatni mert nagy a bemeneti ellenállása.

Földelést nem így mérünk hanem terhelve és úgy feszültséget mérve, ez nem ajánlott amatőrként mert ha valóban szar a földelés akkor minden védővezetős eszköz fémháza felemelkedik 50-100-akárhány voltra.
Inkább földelési ellenállást mérünk de az sem egy ilyen faék egyszerű mérés hanem komolyabb előkészületet igényel.

(#89118) aujjobba válasza daninet (#89113) üzenetére


aujjobba
addikt

A Rigol DS1054Z is ajanlott szokott lenni, ez 50Mhz-kent van eladva de opcioval 100Mhz-re allithato.
Ahol en vettem (Batronix) alapbol minden elerheto licensz aktivalva volt rajta.

(#89119) demars válasza aujjobba (#89118) üzenetére


demars
addikt

A régi csöves szkópok közül amelyik jó állapotú és működik 50k kérnek. Szempont, hogy kicsi legyen.
Nyilván hobby célra nem szeretnék csúcs minőségű műszert, de ha ennyiért kapni régi ketyerét, inkább benevezek egy új kisebb digit szkópra.
Facebookot nem néztem, állítólag ott is érdemes körülnézni. Keresek egy ismerőst aki ért hozzá, és keresgél. :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#89120) daninet válasza demars (#89119) üzenetére


daninet
veterán

ez a "elsőre vedd a régit" érv sokszor előjön, nem csak elektronikában. Teleszkópot akartam csillagászathoz, azt javasolták elsőre vegyek egy full manuálisat és papír atlaszból keressem ki a dolgokat :U Hja, vettem egy goto teleszkópot, beírom a számot és odafordul magától. Sorry not sorry :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#89121) hcl válasza daninet (#89120) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Papír atlaszból? :D Sky map mire való?
Én mondjuk nem távcsővel, csak nagytelével fotózok ilyesmit (amennyire azzal lehet), de megtalálni sima ügy általában egy-egy üstököst is. Az óragép hiánya fájóbb :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#89122) demars válasza daninet (#89120) üzenetére


demars
addikt

Jah... Én azzal szívtam. Én manuálisat vettem. Állandóan tekergetem :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#89123) daninet válasza hcl (#89121) üzenetére


daninet
veterán

igen, ezt javasolták. Valamiért van egy ilyen vélekedés főleg azoktól akiknek annó csak az volt elérhető, mert hogy "nem tanulsz meg navigálni meg a star hop módszert alkalmazni". Nyugodtan alszom a star hop elsajátítása nélkül :) fogalmam sincs miért kellene tudnom.
Kicsit ez a régi analóg szkóp is ilyen. Számolgassa a bánat a beosztásokat a képernyőn. Van benne mikroporcesszor számolja az. Nem tudom mit vesz el az életemből, szerintem nem sokat. Tény, hogy ami túlélt már 40 évet valószínű még 40et túl fog élni, viszont szerintem egy hobbistánál amikor kéthetente egyszer bekapcsolja a modern is nagyon sokat ki fog húzni. És hantek/rigol vonalon kb mindenféle alkatrészt lehet beléjük venni, kijelzőt alaplapot stb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#89124) hcl válasza daninet (#89123) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Kicsit ez a régi analóg szkóp is ilyen. Számolgassa a bánat a beosztásokat a képernyőn. "
Gondolj bele, hogy ha valaki alaptudás nélkül ül le szkópozni, az mit fog érteni belőle, még ha ki is írja neki a szkóp. Ilyen ez a távcsövekkel is. Egy egyszerűbb eszközzel megtanulod az alapokat, és akkor fogod tudni igazán jól használni a komolyabb cuccokat, még akkor is, ha azokban van rásegítés.
(Meg ha egyszer lesz egy nagyobb Newton csöved pl., az nem fog magától beállni ;) )

Fotózásban is van ugyanez, informatikában, stb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#89125) weiss válasza demars (#89110) üzenetére


weiss
addikt

DSO-t felejtsd el, kb. 10 kHz négyszögjelig jó. Nekem DSO150 van, semmitől több, de igazából semmire sem jó.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#89126) daninet válasza hcl (#89124) üzenetére


daninet
veterán

rögtön egy 200mm newton csővel kezdtem Az-goto mounttal, kihagytam ezt a beugró kategóriát :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#89127) ekkold válasza Gyula84 (#89096) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Csak nem rákattintottál a linkre a hozzászólásban? :)

(#89128) hcl válasza daninet (#89126) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az szép :)
Ugyanakkor a tudás és a tapasztalat sosem haszontalan :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#89129) Gyula84 válasza ekkold (#89127) üzenetére


Gyula84
veterán

persze, hogy rá :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#89130) ViZion válasza ekkold (#89127) üzenetére


ViZion
félisten

Te vagy Skori? :U
WTF... uhh, bakker, mitmondjak...
Tiszteletem Uram :R
Köszönjük, h publikáltad a munkáid, sokat tanultunk belőle.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#89131) mezis válasza daninet (#89120) üzenetére


mezis
nagyúr

Oszcilloszkóp: Van ilyen C1-64 típusú oszcilloszkópom. Nagyon tudom ajánlani.
Analóg, két sugaras. Kicsit több mint 9 kilogramm. SUGARANKÉNT! :Y

Egy ilyennel lehet hogy nem leszel okosabb, de erős leszel! ;] :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#89132) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.
Egy Li-Ion (3.7V/1000mAh) cellát váltottam ki fix 5V áramforrással egy audio bluetooth eszközben.
Jelenleg egy 3.3V stab van használva. Működik ugyan, de pillanatokra időnként, mintha kevés lenne. Idönként meg-megakad a hang, mintha le akarna kapcsolni.
Feltételezem egy 3.7V cella esetében ez a nagyon lemerült állapot lehet a 3.3V-al.
Érdemes lenne esetleg egy step-down-t beállítanom helyette mondjuk 3.7V-ra?

[ Szerkesztve ]

(#89133) mezis válasza #68216320 (#89132) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ha vannak kézél nagyobb kapacitású elkók (LowESR), akkor megpróbálhatod a tápfeszültségre kötni. A töltésüket esetleg egy kisebb ellenálláson keresztül.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#89134) Aryes válasza #68216320 (#89132) üzenetére


Aryes
nagyúr

Minek oda egyáltalán átalakító? A li-ion feltöltve 4,2V, utána eleve van egy belső konverter a Bluetooth által használt 3,3V előállítására. Valószínűleg simán elbírja az 5V-ot is a li-ion helyén, de biztos ami biztos egy diódát köss sorba vele.

(#89135) demars válasza hcl (#89124) üzenetére


demars
addikt

Jogos a felvetésed. Még sosem használtam szkópot ( még csak nem is láttam élőben sem).
Nyilván utána olvasok, kérdezek mit, hogyan , merre?!
Ettől függetlenül nem látom értelmét egy régi, nehéz "buta" műszer vásárlásának. Még ha jó áron lenne, de sajnos nem találtam. Ha pedig közel 60k-ba lenne (legtöbbhöz mérőfejet nem tudnak adni) akkor inkább egy kis modern Hantek 86K-ért.

ViZion: Én csak néhány hónapja látogatom a topikot, azt hittem Ti ezt "tudjátok" :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#89136) hcl válasza #68216320 (#89132) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Esetleg emeld meg a 3,3V stabi földjét, hogy kicsit feljebb stabilizáljon.

@demars : Nyilván mérlegelni kell, ha egy árban vannak, akkor egy újat érdemes.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#89137) #68216320 válasza Aryes (#89134) üzenetére


#68216320
törölt tag

Diodanal az volt, hogy valtozott a feszultseg standby es bekapcsolt allapotban. Standby eseten magas volt es furan is mukodott bekapcsolt allapotban.
Mindegy, most kapott egy mini stepdown-t 3.65V-ra allitva az akku helyen.

(#89138) rednifegnar válasza demars (#89135) üzenetére


rednifegnar
senior tag

offoff: nekem egy regebbi tek digit szkopom van, nagyon jo, sok mindenre hasznaltam. a csovesekkel sok mindent meg lehet tanulni, de amikor valaki hobbibol neha hasznalni akarja es latni az eredmenyt akkor sokkal jobb egy modern, mindenttudo. en nem javasolnek regi szkopot, inkabb olyat amire ranezel es ott van minden kiszamolva, telleg csak a kurzorokat kell tekergetni es leolvasni.
(ugyanezt szoktam mondani a fotoban is, inkabb vegyel egy olyat ami tobbe van, de van benne egy csomo tartalak, mint megveszel olcson egy belepo 10en eves cuccot aztan meg kinlodsz es szabadulni se tudsz tole, amikor mar latod a korlatait/vagy meguntad)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#89139) Gyula84


Gyula84
veterán

én most vettem egy Owon HDS2102S kis kézi gépet nem tudom megérte-e, de néha meg jól jött volna :Fmost van most nem kell :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#89140) baly81


baly81
aktív tag

Sziasztok!
Valaki mérte már meg, -vagy tudja e- hogy a Schneider TeSys 3P 400VAC/15kW/230V (LC1D) kontaktor behúzótekercse mennyi áramot vesz fel? Direktben szeretném rákötni egy hőfokszabályozó 3A-es relé kimenetére (230V!, nem SSR), mi úgy vélem gond nélkül menne...
Számomra egyértelmű, hogy működne a dolog, így nem ezen lenne a hangsúly, hanem ezt továbbgondolva...
A hőfokszabályozó előtt van egy kissebb bizti (F3,15A, 5x20-as), de a kontaktor behúzótekercse csak a C20-as kismegszakító mögött lenne. Érdemes e ezt is külön védeni?
Ha azt mondjátok igen, akkor áramfelvét hiányában ki mekkora biztosítékkal védené le? Úgy gondolom egy F1,5A-es elégnek kellene legyen. De lehet én lövök mellé!
Köszönöm a választ és az építő hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#89141) tordaitibi válasza baly81 (#89140) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Adatlap

(#89142) baly81 válasza tordaitibi (#89141) üzenetére


baly81
aktív tag

Köszi! Ezt én is láttam, csak nem tudom a valóságban mennyire helytálló érték ez. Ugyanis, ezt ekkora kontaktor teljesítménynél nagyon keveselltem... :B

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#89143) tordaitibi válasza baly81 (#89142) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mérd meg akkor a behúzó áramfelvételét. Az nem fog hazudni, a cosfi miatt nem lesz hajszálpontos az eredmény mezei multiméterrel de tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#89144) baly81 válasza tordaitibi (#89143) üzenetére


baly81
aktív tag

Ma rendeltem meg a kontaktort, mert nem volt raktáron csak 11kW-os, így várnom kell 1-2 napot. Azért szerettem volna "előkészülni", hogy mekkora felvétele lehet, mert akkor hoztam volna egyúttal biztosítékot is hozzá. De ha nem lesz más, akkor marad a mérés...
Szerinted (is) érdemes külön lebiztosítani a tekercset, nehogy bajt okozzon?
Köszönöm a gyors válaszaidat!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#89145) tordaitibi válasza baly81 (#89144) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

felesleges

(#89146) Donki Hóte válasza tordaitibi (#89141) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez a tartási áram értéke. Az adatlapon behúzási áramérték nincs feltüntetve?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#89147) Dr. Szilikát válasza Donki Hóte (#89146) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Van egy ilyen rész:

https://www.tme.eu/Document/510bc2b15c4df5e0afdf20dcf36f2e24/LC1D.pdf

Kép az 5/52 oldalról származik, következő oldalra (5/53) csúszik át a D32 táblázata, azonos értékekkel.

Másik: https://docs.rs-online.com/c819/A700000007803627.pdf

TeSys D Green vs. Tesys D széria, ahol a CA görbe jelképezi az AC-tekercs hatásos teljesítményét:

(#89148) ekkold válasza baly81 (#89142) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Korábban lemértem párféle mágneskapcsolót, és stimmelt a behúzó-tekercs adatlap szerint megadott fogyasztása. A behúzási áram AC behúzó-tekercs esetén általában jóval magasabb mint a tartási érték, de ez nagyon rövid ideig tart. DC behúzó-tekercs esetén viszont a tekercs ellenálllása nem változik meg a mágneskör záródásakor, így az áram sem. Vannak univerzális mágneskapcsolók is (itt graetz van beépítve a tekercs elé) így AC és DC feszültségről is működik.

(#89149) Dr. Szilikát válasza ekkold (#89148) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Graetz-híd hogyan segít a nullátmenet okozta zakatolás kivédésében?

Korábbi ismereteim szerint a vasmag egyik felébe szoktak rézből egy rövidre zárt menetet építeni, ami azon az ágon késlelteti a fluxust, így nem rezeg be a nullátmenet miatt. Ilyen AC-tekercsre lehet ugyan DC-t is kapcsolni, de úgy nagyobb áram jön létre, mert nem érvényesül az impedancia, csak az ohmos ellenállás. Tehát ezt mérsékelni kell valamilyen módon.

DC behúzótekercsre viszont nem lehet AC-t vagy (nullára) hullámzó DC-t kötni egyáltalán.

https://www.geya.net/the-difference-between-ac-contactors-and-dc-contactors/

AC-tekercsnek van induló áramlökése, a vasmag felmágnesezési jelensége miatt:

https://tameson.com/pages/transformer-inrush-current

DC-tekercsnél az induktivitásoknál természetes késleltetett áramfelfutás jelentkezik (előző ábrán a CC-görbe).

Harmadik görbe a D Green, elektronikát is tartalmazó konstrukció (AC/DC). De beszerkesztem ide is:

[ Szerkesztve ]

(#89150) baly81


baly81
aktív tag

Uraim!
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
Ma megjött a kontaktor, így ki is mértem. Bár nincs ehhez pontos készülékem, csak egy régi Metex multim, ami DC és AC feszültség terén nagyon pontos, de az áramerősséget sohasem néztem referenciákhoz... Gyanítom ez sem mutatna nagy eltérést a valóshoz.
Méréseim egy LC1D32P5 tekercsén volt. 22°C, 236VAC, 29 - 31mA behútott állapotban. Behúzásnál max 34mA-t mértem. De szerintem a készülékem monitorozása (mintavételezése, vagy kijelző sebessége) lassú, így utóbbit biztosan nem jól méri. Még a max érték rögzítés funkció bekapcsolásával sem ment 34 mA fölé.
Szóval, kis matekkal kijön a gyárilag megadottat megközelítő érték...
Elég láma voltam ebben! Azt hittem 15kW kapcsolgatása sokkal nagyobb teljesítményfelvétellel jár! :B :U
Tényleg köszi mindenkinek!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.