Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77741) Aryes válasza hcl (#77738) üzenetére


Aryes
nagyúr

& tordaitibi: az arduino egyik kimenetén négyszög mérőjelet állítok elő, ezzel megy a kalibrálás, a brummot csak a kisebb frekvencián használtam, meg gyönyörködtem a műszer működésében. :DDD

Pontos méréseket a felhasznált komponensek miatti rengeteg kompromisszum miatt nem nagyon van esélyem végezni vele, ezért nem is célom a "műszer" pontos kalibrálása, ez amolyan játszós projekt. Nagyon ritkán van szükségem oszcilloszkópra, és akkor se mindig, emiatt sajnáltam pénzt kiadni rá, viszont volt itthon színes TFT kijelző, arduino, opamp, időm, mint a tenger :U, gondoltam építek egyet. A DSO138 külső áramkörét próbáltam összekombinálni ennek a projektnek a szoftverével, a nemrég megszerzett opamp-os ismereteim felhasználásával. :B Eddig a szoftvert csiszoltam, az analóg rész egy breadboardon van összedobva. :B A DSO138 feszültségosztó részén van pár trimmer kondi, ami az enyémről hiányzik, ezért hiányoznak a négyszögjel sarkai, és most, hogy belegondolok, lehet, hogy azt a torzítást a fenti képen is ez okozza, majd kiderül.

Különben szépen rajzol, grat :)
Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.