Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72451) hcl válasza mezis (#72449) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, én is méregettem még az éjjel pár feszültségesést. De kicsit több kéne, mint 2 érték, majd jövő héten felveszem (akkor lesz pár napom itthon) :D

@weiss : Köszi! Az adatlapja alapján, ami nekem kell most, az ilyesmi lesz.
De egyre kevésbé biztos, hogy ez okozza az eltérést. Jövő héten visszatérek rá, adok neki állítható feszültséget, és meglátjuk.

@And : Ja, amit még nem említettem. Ez az ebay-es Max471 modul feszültségmérős is, értsd, van egy osztó a betápról, amit az Arduinoval mérhetsz. Na, ha sikerül megfordítanod a tápot, akkor az Arduino ADC-jének is annyi (az előző modullal sikerült, igaz, azon fordítva tették fel az osztót, de már nem kockáztatok).

Mutogatni való hater díszpinty

(#72452) KFORboy


KFORboy
senior tag

Halihó

Valaki tud valami kisokost/steb by step tutorialt arduino és/vagy stm32 programozásra ?
Akár könyv formában is ha létezik :B

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#72454) ekkold válasza KFORboy (#72452) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Az STM32 programozható arduinoval. Pont ezért vettem a filléres STM32 bluepill modulokat az ebay-en.

(#72455) KFORboy válasza Aryes (#72453) üzenetére


KFORboy
senior tag

Köszi

Pont erre volt szükségem :K
(Legalábbis innen találtam egy oldal hivatkozást ami lépcsőzetesen végig megy a villogtatástól a robotikáig)
Uno meg 5db tiny85 be is rendelve a műhelybe.

Pár hét és kész a robot-hadseregem :")
Vagy legalábbis megcsinálom egy két ötletem ahol már nem lehet mindent effektíven tranzisztorokkal meg IC-kel megoldani...

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#72456) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Sziasztok,

Kaptam egy indukcios szerszamot. Sajnos elvileg csak 110V -rol mukodik.
Szetszedtem, hogy megnezzem a kapcsolasat. En ugy latom, hogy megoldhato, hogy
230V -rol is mukodjon. Bar elobb a segitsegeteket szeretnem kerni.

A dioda hid utan van egy 400V -os kondenzator. Ami azt sugalja nekem, hogy ezt 230V-ra is terveztek. Altalaban a 110V -os eszkozoknel 200V koruli kondenzatorokat szoktak hasznalni.
A hid max RMS feszultseg erteke 700V.

Viszont van ket ellenallas is az aramkorben ami elbizonytalanit. A kepen jeloltem mirol van szo.

[link]

Illetve a nyaknak a tulaldalan van egy tekercs aminek az egyik fele DC+ -ra csatlakozik a masik fele viszont kozvetlen a transzformatorra. Gondolom a 12V miatt :F
Jeloltem, ahol csatlakozik a ketto egyutt.

[link]

Illetve par kep meg az egeszrol.

[link]

[link]

[link]

[link]

Tudom tesztelni 110V -rol. Arra gondoltam, hogy az ellenallasoknak az egyik felet kiforrasztanam, es akkor tudnam merni rajtuk a feszultseget anelkul, hogy tonkretennek barmit is. Viszont a tekercs miatt elege bizonytalan vagyok. Velemeny?

"Later Nerd!"

(#72457) PHM válasza Dr.Burn (#72456) üzenetére


PHM
addikt

Az egyik probléma az ellenállás mögötti fekete pufferelkó.
Az, ha jól látom, 200V-os.
De a többi alkatrész sem a 230V-nál fellépő áramokra lehet méretezve.
Ha a táp kimenete 12V, miért nem cseréled a komplett tápot külsőre?
Szerintem tisztább-szárazabb-biztonságosabb érzés lenne.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#72458) Aryes válasza KFORboy (#72455) üzenetére


Aryes
nagyúr

Örülök, ha tudtam segíteni! Melyik ez az oldal?

(#72459) Dr.Burn válasza PHM (#72457) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Az a ventinek az aramkoreben van. Az csak egy 35V -os kondi. [link]
Kicsi is lenne szerintem egy 200V -os kondihoz kepest.

Nem hiszem, hogy a 12V lenne a tapkimenete. Inkabb ugy gondolom, hogy a ket tekercs az indukcios aramkornek a resze. Sajnos nem tudom aktivalni az indukcios reszet, mert egy gagyi 110V -os kinai tapom van ami csak 100W -os. Alapallapotban nincs feszultseg az AuxA -n es AuxB -n.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#72460) Ribi válasza Dr.Burn (#72456) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem lehet, hogy az a nagy ellenállás meg a kondi mellette az egy ilyen RC táp része?

(#72461) Dr.Burn válasza Ribi (#72460) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Itt egyedul a diodahid elott egy bypass kondi van, es egy biztositek. Nincsen varistor, se thermistor ebben a kapcsolasban. Ha sikerulne 230V-ra alakitani akkor tervezek, hogy teszek bele.

Sikerult levalasztani a tapreszet a tobbi aramkorrol. Ket ellenallas, es az egyik felet a tekercsnek lekotottem.

Amig minden be volt kotve 105VDC volt, most, hogy lekotottem igy 163VDC -t merek.
Ezt termeszetesen 110VAC -on.

"Later Nerd!"

(#72462) mezis válasza Dr.Burn (#72456) üzenetére


mezis
nagyúr

A Graetz és a két MosFET fogja tűrni a kétszer akkora feszültséget ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#72463) Attix70 válasza Dr.Burn (#72461) üzenetére


Attix70
aktív tag

Mi ez a cucc tulajdonképen ?? Mi van az adattábláján?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#72464) Dr.Burn válasza mezis (#72462) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Graetz igen. Elvileg a maximum amit elvisel az 700V, ha jol latom. [link]

A ket IGBT is birja az adatlap szerint egeszen 600V -ig(most nincs tobb a collectoron, mint 110VDC. [link]

(#72463) Attix70 : Hat csak annyi van rajta, hogy 110V 10amp. Ez egy indukcios szerszam. Van tobb fele fej hozza. Tudsz csavart melegiteni. Horpadasokat javitani stb. Autoszereleshez, es javitashoz van.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#72465) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok,

Bizonyára pofon egyszerű, de még sem működik. Segítséget szeretnék az alábbi témában;
Ledcsíkot akarok felrakni a konyhai munkapult alá.
Vettem egyben tápot(120W), dimmert, szalagot (5 méter, 5*20W). a boltban a szalaghoz hozzáforrasztották a vezetéket, másik vége DC dugó. Másik oldal: Tápból kijön a 2 vezeték, aminek a végén szintén DC dugó. Ha a 2 DC dugót összedugom, akkor világít a ledcsík. Ha a dugókat rádugom a kapcsolóra, akkor viszont csak világít, de semmit sem reagál a kapcsolásra (mozgásérzékelésre). Gondoltam, hogy biztosan a kapcsoló (dimmer) a rossz. Elővettem egy másikat, de azzal is uezt produkálta. (Annak, hogy mindkettő hibás, nagyon kicsi az esély). Megnéztem a méretezéseket, dimerre az van írva, hogy max 24 W. Na mondom itt a gond, a led szalag méterenként 20W, ez meg összesen 24et visz el. Tesztnek levágtamegy 20 cm-es szalagot, kipróbálni azzal, hogy azt kapcsolja-e. Összerak, összedug, világít, de semmit sem reagál a kapcsolásra. (másik kapcsoló sem).

Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm az ötleteket.

"Those who want respect, give respect"

(#72466) tordaitibi válasza Idiofil (#72465) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha valóban csak 24W, akkor én tippem szerint mindkettőben egy pici fet a kimeneti eszköz és a max. 2A helyett 8,3 ampertől átütött és úgy is maradt zárlatba.

(#72467) Idiofil válasza tordaitibi (#72466) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Koszonom a valaszt. Azert nem ertem, mert a boltban mondtam h 5,metert akarok kapcsolni, akkor miert adtak 24w os kapcsolot a 100w os fogyaztohoz. A zarlatba maradt azt jelenti hogy kuka?

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#72468) mezis válasza Idiofil (#72465) üzenetére


mezis
nagyúr

Vannak dimmelhető LED-es világító eszközök és a többi pedig NEM dimmelhető.
(Az áram/feszültség korlátozását végző elektronikától függ.)

mezis

(#72469) And válasza mezis (#72468) üzenetére


And
veterán

(Azért lássuk be, hogy a lényegében soros ledekből és ellenállásokból álló, DC-üzemű ledszalag nem az a kifejezetten nehezen dimmelhető fajta.)

(#72470) Idiofil válasza mezis (#72468) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Akkor szamomra a kov lepes elmenni es venni nagyobb kapcsolot/dimmert? Mivel az 5 meter kb 1,5 es 2 m-re lett elvagva, igy egy 40w+ kapcsoloval mukodnie kell?

"Those who want respect, give respect"

(#72471) KFORboy válasza Aryes (#72458) üzenetére


KFORboy
senior tag

Elektromanoid

Konkrétan az angol tudásom meg logika kell csak csomó olyan dologhoz amit korábban egy valag IC-vel (555, opamp, logikai kapuk, ltc3780) meg tranzisztorokkal, egyéb komponensek soraival oldottam meg, akár több napnyi matekozás és kísérlet után, vagy még azután SE...

Eleve ez, hogy pár kód és egy potméter és kész a PWM, már wao kategória...

Valahogy sejtettem, de nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű lesz...
Mellesleg már full smd kompatibilis a műhely, tehát nem csak jók de még hely és költséghatékonyak is lesznek a dolgok...

Így most 1-2 nap után kicsit haragszom magamra, hogy nem vállalkoztam erre hamarabb, pedig GreatScott videókat se tegnap kezdtem el nézni és ott már évek óta egyértelmű a dolog.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#72472) tordaitibi válasza Idiofil (#72470) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mennyire vagy amatőr elektronikába?
Egy ilyet össze tudsz ütni?
Kb. 600Ft-ból megvan, én nem nyákoztam hanem a potira pakoltam mindent vadszereléssel. Megfúrtam az elszívó melletti konyhabútor elemet, így közel van az elszívő kapcsolóihoz a poti valamint bekerült egy olyan világítós kapcsoló mint az elszívóé, így úgy néz ki mintha annak tartozéka lenne, egész pofás lett. Az elektronikára a bútoron belül egy borotvahabos spray kupak a mechanikus védelem.
4 éve dimmel egy 3 méteres szalagot a konyhapult alján.

A motor helyére van kötve a szalag értelemszerűen.

Hol dimmert hol mozgásérzékelőt írtál, , ezt nem tudom hova tegyem, ez mi, mire lenne való..?

(#72473) Idiofil válasza tordaitibi (#72472) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Koszonom az irast :R sajna teljesen suta vagyok ezekhez.

V-Tac VT 8072 mozgaserzekelos dimmer, mivel konyha, nem akartam erintos
kapcsolot.

"Those who want respect, give respect"

(#72474) Attix70 válasza Dr.Burn (#72464) üzenetére


Attix70
aktív tag

Necces lesz, mivel KW nagyságrendű eszközről van szó. Próbáld visszarajzolni és tedd fel ide a rajzot (ezért kértem volna típust hátha találok róla neten rajzot).

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#72475) Aryes válasza KFORboy (#72471) üzenetére


Aryes
nagyúr

"amit korábban egy valag IC-vel (555, opamp, logikai kapuk, ltc3780) meg tranzisztorokkal, egyéb komponensek soraival oldottam meg"

Tulajdonképp ez nem változott, kb. ezekből áll egy mikrovezérlő is. :DDD

Ha problémád/kérdésed van, gyere az arduino topikba!

(#72476) tordaitibi válasza Idiofil (#72473) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igy ra tudtam keresni, mindenhol kihangsulyozza a 24wattot vagy a max. 2ampert.
A 100 W tutira odavert neki.
Vagy megjavitod ezt a kettot, szetpattintva cserelni kene a kimeneti fetet, vagy veszel egy ujat es vagy lerelezed a kimenetet vagy agy egy fettel (nem Sebastian) megfejeled a kimenetet.

Ha mindezek nem fognak tavsegitseggel menni, en Pest megye Pécelen lakok, szivesen es ingyen megoldom neked ha nem vagy messze es elhozod a motyokat.

Nem egy osszeg az uj, ha vasarolsz ilyet akkor tavsegitek is szivesen, hogyan tedd alkalmassa nagyobb teljesitmenyre.
Nem ordongosseg de nemi forrasztopaka ismeretet elvar a mutatvany.

(#72477) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Van egy androidos boxom aminek lehet ki kellene cserélni a tápját.
Input AC 100-240V-0,5A 50/60Hz
Output DC 5V-2A
A csatlakoz külső átmérője 5,5 mm, belső átmérő kb. 2,5 mm, 10 mm hosszú.
Ez jó lehet helyette?
Vagy egy ilyen kábel és telefontöltő?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72478) darvinya válasza Met (#72477) üzenetére


darvinya
titán

Ezekhez a box-hoz 5.5/2.1-2.5-ös kábel fej való, de a box-on 2.1-es aljazt van.
Telefon töltő jó hozzá, ami biztosan tudja 5V-on a 2A-t.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72479) Met válasza darvinya (#72478) üzenetére


Met
nagyúr

X96 box, idén lesz két éves.
Vonalzóval mértem a belső átmérőt azért írtam hogy kb.
A töltőn 5V 2.4A van írva.
Akkor ez jó lehet a conrados kábellel?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72480) darvinya válasza Met (#72479) üzenetére


darvinya
titán

Nem írják mekkora tüskét fogad, a 2.5-ös nem lesz jó, mert fix méretű.
Amit írtam 5.5/2.1-2.5 dugónak lyuk furata 2.5-ös, de 2db rugalmas belső érintkező van, emiatt tudja a 2.1-est is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72481) Met válasza darvinya (#72480) üzenetére


Met
nagyúr

Üreges dugó, belül: 2,1 mm Elvileg

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72482) Dr.Burn válasza Attix70 (#72474) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Megprobalom megrajzolni. Pontosan errol a termekrol van szo. En is csak ennyit talaltam a neve alapjan. [link] Ami nalam van ez egy korabbi verzio lehet, mert ez csak 110V 10AMP.

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#72483) tordaitibi válasza Met (#72481) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerzel egy barmilyen 5V/2,4A tapot, a regirol levagod a tapcsatit a vezetekkel egyutt tobe, az ujnal szinten nyissz es forraszt-zsugorcsovez, jonapot.
Igen, sajnos ronda, de a tap legtobbszor nem a polc kozepen van, spotokkal megvilagitva hanem a szekreny mogott, takarasba.
Mielott megkapom a barbar, meghal mert eletveszelyes, kontar jelzoket, 5V meg senkit nem utott agyon egy szekreny mogott.
Az usb-s csodahosszabbitok zome belul hajszalvekony, 2ampernel esik rajta rendesen +beviszel a korbe meg egy csatlakozot a maga osszes kontakthibajaval.

(#72484) Met válasza tordaitibi (#72483) üzenetére


Met
nagyúr

A "szerzés" azt jelenti hogy veszek egyet, pl. a korábban linkelt univerzális adaptert, ha jó egyáltalán.

A gond viszont az hogy nem vagyok benne biztos hogy tényleg gond van a táppal, ezért lenne jó a lehető legolcsóbban megúszni hogy tudjam tesztelni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72485) tordaitibi válasza Met (#72484) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezt nem tudtam mert nem írtad, csak a dugasz meg a kábel mizériát.
Egyébként ha levágod, azt vissza is lehet kötni, nem jelent végleges táp likvidálást. Némely tápok gyönyörűen szétpattinthatók (sajnos egyre rikább az ilyen) és akkor onnan ki-be forrasztva a vezetéket, nyom nélkül lehet buherálni, csereberéln a madzagokat-dugaszokat.
Nem mondom hogy ugorj át és kölcsönadom az 5V/10A labortápomat mert,
vagy messze laksz
és épp most 3 hete kérte kölcsön "pár napra" :) egy vidéki barátom.
Nincs kallódó, jó ATX PC tápod, esetleg havertól kölcsön, az tud 10-20 ampert az 5 voltos ágon, arról tesztelheted hetekig. Ha azzal is hibákat produkál a box akkor tuti nem a táp a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#72486) Steve_Brown válasza Attix70 (#72271) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Üdv! Még mindig ezzel szenvedek. Mostmár a simson 2 tekercse külön külön 2 utasan egyenirányítva van és közösítve, egy kondival szűrve, Sajnos az összes DC-DC converter feladta már a harcot (3) mert ahogy nő a terhelés úgy esik a fesz (nyilván rohamosan), leégtek, elpukkkantak, mindent csináltak már. Úgyhogy a kérdés az, hogy milyen IC lenne képes ezt a 3db izzó kiszolgálni, esetleg lehetne-e aksit tölteni vele? :F

(#72487) Attix70 válasza Steve_Brown (#72486) üzenetére


Attix70
aktív tag

[link] Robogó fesszabályzót kell rátenni, 12V-os.

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#72488) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok, egy 60x60cm-es plafon ledpanel elkezdett villogni azaz neha veletlenszeruen kialszik fel masodpercre 2-3 szor aztan megint jo percekig. a trafoja kulon van. trafo vagy panel problema lehet?

Eladó: GTS450

(#72489) mezis válasza qqzs (#72488) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem egy 10W-os E27 GE-Tungsram villogott. Forrasztási gong volt, egy 2cm-es bekötő vezetéket nem sikerült rendesen "grundolni".

mezis

(#72490) llaszlo


llaszlo
veterán

Hello.

Kezdő vagyok az elektronikában.

Olyan áramkörre lenne szükségem ami egy bizonyos feszültségnél vagy az alatt lekapcsol. 7.5-8V nem lenne rossz, hogyha ez állítható lenne. De ha fix úgy is jó.
Lehetőleg minél kisebb méretben.
Hol találok hozzá leírást? Azt sem tudom, hogy hogyan keressek rá googlen.

(#72491) And válasza llaszlo (#72490) üzenetére


And
veterán

Komparátor: [link]. Általában műveleti erősítővel szokás megvalósítani. Számítási példák: [link].

(#72492) qqzs válasza mezis (#72489) üzenetére


qqzs
őstag

Es ha nem erintkezesi hiba? A led panel egy gyantaba ontott par milis lap amibol jon a tap abba megy tapcsatlakozoval a trafo. Nem latok sehol erintkezesi problemara lehetoseget.

Eladó: GTS450

(#72493) mezis válasza qqzs (#72492) üzenetére


mezis
nagyúr

A "trafó"-t nézted ?
Kapcsoló üzemű tápegység lehet az a "trafó".

mezis

(#72494) qqzs válasza mezis (#72493) üzenetére


qqzs
őstag

Neztem csak nem tudom mit lassak egy fekete doboz kez drottal. Valamelyiket cserelni ken azert kerdeztem ha ilyen van trafo vagy panel a hibas

Eladó: GTS450

(#72495) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Mi a különbség egy ATX táp és egy kapcsolóüzemű LED világításhoz való táp között?
Utóbbit meg lehet cibálni PWM-mel gond nélkül?

(#72496) darvinya válasza Teasüti (#72495) üzenetére


darvinya
titán

Mindkettő kapcsolóüzemű táp.
Csak egyik végletekig egyszerű egy feszültséghez, másik kicsit bonyorultabb több feszültséggel és árammal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72497) Teasüti válasza darvinya (#72496) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vagyis semmi előnye nincs a led tápnak egy pwm hajtásnál? Mittomén nagyobb puffer a szekunder oldalon, vagy vmi. Az atx táp pl. nem viseli jól, néha le is kapcsol.

(#72498) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Van egy hősugárzónk, asszony panaszkodott, hogy szikrázik. Valóban, néha egy-egy méreteset villan, kb. azon a környéken, ahol egy bimetál van benne, ami valószínűlg a fűtőszálat kapcsolgatja. (Mindig a meleg-hideg levegő váltásnál villan, azaz nem folyamatosan tolja a meleget, hanem szakaszosan, gondolom hosszabb fűtéstől túlmelegedne a fűtőszál.) Pucoltam az érintkezőit, nem lett jobb.
Mit lehetne ezzel csinálni?
Köszi minden ötletet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#72499) Idiofil válasza tordaitibi (#72476) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszönöm még egyszer az infó is és a felajánlást is. :R :R
Messze vagyok (Miskolc mellett), így nem opció hogy leugrok Pécelre.

Szerencsére a boltnak írott levelemre válaszoltak, rögtön elismerték a hibát és jelezték hogy bármikor levásárolhatom, úgyhogy nincs gond :)
Meg amúgy sem zizzenek be 2X1500Ft miatt, de így azért jobb.

"Those who want respect, give respect"

(#72500) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! Nem tudom mennyire ide való kérdés, de hátla láttatok már karón varjút....

Adott egy kertesház, és egy okos telefon. Az egyik helységben (konyha) egyik dugaljról sem tölt rendesen a telefon, nagyon lassan. A másik helységben (fürdőszoba), viszont tökéletesen tölt. Van egy "ampere" nevezetű alkalmazás ami az alábbi adatokat mutatja töltés közben:
- konyha 80-200 mAh közt ugrál
- fürdőszoba 800-1000 mAh

Fürdőszoba nemrég lett felújítva, újra vezetékelve. Konyha még régi aluvezetékes.

Mi a fittyfene lehet ennek az oka? Rá akarok majd mérni a konyhai dugaljakra mert állítólag ha nincs meg csak ~100V akkor lehet ilyen gond.
Ami viszont érdekes, hogy ugyan ezen dugaljakról kávéfőző, mikró, hűtőgép meg tökéletesen üzemel :Y

Találkoztatok már ilyennel? :R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.