Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) #90088192 válasza pjen (#72550) üzenetére


#90088192
törölt tag

A kérdés hány darab kondi van, mert ha 2 db akkor az egyik indító a másik üzemi, de lehet csak uzemi van.

Az indító kondit kapcsolhatja röpsúlyos kapcsoló is láttam mar rá példát az Ingersol Kompresszorok eseteben is, és javítottam is őket.

(#72552) pjen válasza #90088192 (#72551) üzenetére


pjen
félisten

Én még röpsúlyost nem láttam,de jó hogy írod,ha lesz ilyen gondom arra is rákeresek. :R

(#72553) #90088192 válasza pjen (#72552) üzenetére


#90088192
törölt tag

A hátsó pajzs alatt van és igen egyszerű állatfajta :K

(#72554) Czimby


Czimby
addikt

Köszönöm a választ, segítséget.

Délután jobban megnézem.

De szerintem, csak ez az 1db kondi van.

Egyébként kinai (Straus 50L) kompresszor.

Lehetséges, hogy más hiba miatt pukkant a kondi, vagy így 10évesen ez már elöfordul?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72555) #90088192 válasza Czimby (#72554) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hello :)

A kondi tönkremegy így is úgy is mert kiszárad, a vibráció kikezdi a szigetelő réteget és így tovább, nem kötelező más hibának fennállni.

Természetesen lehetséges, más hiba is, amit lehet tenni, Szigetelés ellenállást merni a tekercsek között illetve a tekercsek és a fem váz között, illetve a tekercsek ellenállását meg lehet merni, kb egyformának kell lennie a 2 teker ellenállásának ha jól emlékszem, úgy kb 1-1.5 ohm környékén egy 1.5kw-os motor eseteben. :R

(#72556) #90088192 válasza pjen (#72552) üzenetére


#90088192
törölt tag

(#72557) draco31


draco31
veterán

Hello!
Hozzám került egy törött LCD-s TV, 50cm környéke.
Levettem az LCD panelt, és arra gondoltam, hogy jó lenne ez lámpának is. Távirányító viszont nincs, és kép nélkül amugy sem tudnám átállítani.
Szóval meg lehet-e oldani, hogy a táp 2 lábát összekötve folyamatosan bekapcsolva legyen, és így világítson amíg áram alatt van?
A táp: Vestel 17IPS62

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#72558) mezis válasza draco31 (#72557) üzenetére


mezis
nagyúr

Esetleg ez alapján ?

mezis

(#72559) mezis válasza Czimby (#72549) üzenetére


mezis
nagyúr

A kondenzátor állandóan bekapcsolva maradna vagy csak az indítás 1 - 2 másodpercére ?

mezis

(#72560) draco31 válasza mezis (#72558) üzenetére


draco31
veterán

Ha jól értelmezem, az 5-ös lábat próbáljam a 6-ossal összekötni, vagy a 3-ast a 4-essel?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#72561) wassermann válasza Czimby (#72549) üzenetére


wassermann
addikt

Az a dolog egy kondenzátor (üzemi), ahhoz kell, hogy a motor forogjon (sajnos ezek elpusztulnak egy idő után). Nélküle a villanymotorod csak egy helyben állva zizeg és melegszik. Kb. 2000Ft/db árú alkatrész. Nekem nemrég ment szét hasonló ( mosogatógép keringető szivattyú ).
Az utolsó sor, ha jól emlékszem az hogy milyen hőmérséklet tartományban alkalmazható és mennyi a várható élettartam. Én a Daniella nevű villamossági üzletben (országos hálózat) vettem újat valahol Óbuda külsőn.

(#72562) mezis válasza wassermann (#72561) üzenetére


mezis
nagyúr

Van olyan eset, amikor csak a starthoz kell a kondenzátor. Igaz olyankor inkább mF kapacitású van, de az meg nem bírja a folyamatos üzemet.

mezis

(#72563) Czimby


Czimby
addikt

Köszönöm mindenkinek az infókat!

Pár kép a motorról, kondiról.
Sajnos méricskélni nem volt időm.


Kikérem majd a motort és ha nincs zárlat veszek egy kondit.

Gondolom a CBB60 adja a típusát.
(Hogy indító vagy üzemi)

40/70/21 helyett jó ha 25/70/21?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72564) mezis válasza Czimby (#72563) üzenetére


mezis
nagyúr

Valóban úgy néz ki, hogy folyamatos üzemben megy az indító kondenzátor.
A kapacitása (zárlata ?) szinte a legolcsóbb DVM-el is megmérhető.
Próbára akár egy 10uF-os is megteszi. 450V AC
(Egy betonkeverőt szükségből elkóval indítottunk, de azt csak 1 - 2 másodpercre, a motor elindításához, kézzel kapcsoltuk ki-be. 40 évvel ezelőtt nem úgy volt, hogy bemegyünk a boltba és megvesszük az alkatrészt...)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#72565) #90088192 válasza mezis (#72562) üzenetére


#90088192
törölt tag

Helló

Olyan nincs hogy egyfazisu villanymotor.
Vagyis valahogy el kell érni hogy ne lüktető mágneses mező alakuljon ki. Ezt több módon szokták megoldani. Ebben az esetben 2 db tekercset tették kb 90 fokban egymástól. Ilyen motorokban a billenő nyomaték dönti el szükség van-e indító kondenzátorra.
Az üzemi kondenzátor biztosítja a megfelelő fázis tolást üzem közben.
Vagyis ha egy kapacitás van csak az üzemi.

Nekem ezt tanították annó. :R

(#72566) pjen válasza #90088192 (#72565) üzenetére


pjen
félisten

Valóban két tekercs van,de az egyik lehet segéd fázis amihez egy kapcsoló és egy indító kondi kapcsolódik.Ha a motor elindul a forgó mozgás fenn marad.Itt nagy az indító nyomaték,egy kondi.Az állandó vagy üzemi kondinál a segédfázist üzemi áramra méretezik.Itt kisebb az indító és nyomaték,viszont nagyobb az üzemi nyomaték.Ezeket a motorokat álltalában egy fázistoló ellenállássál is ellehet indítani,nagyon régi hajdú mosógépben például egy nagy porcelán testes ellenáolás volt és egy mihab relé.Végszükségben akár berántással is indítható a motor,ha valamerre megindul már a saját fázistolása fent tartja a forgást.Gyártottak még egyfázison működő motort például Román félautómata mosógépekbe ahol nem volt kondi.A segédfázist eltérő ellenállású drótból tekerték,ez adta a fázis tolást.Ha muszáj kondi kiváltható egy szolenoiddal.Például higanygőzlámpa fojtóval.

(#72567) mezis válasza #90088192 (#72565) üzenetére


mezis
nagyúr

Két éve javítottam 230V-ról (1 fázis) működő kompresszort. A hibája az volt, hogy elromlott az az elektro mechanikus időzítő, ami a bekapcsolás első 1 - 2 másodpercére kellett volna bekapcsolva tartania a mF-os indító kondenzátort. Másik, "üzemi" kondenzátor nincs benne.
Sikerült megjavítani, ellenőrzés céljából kötöttem párhuzamosan a kondenzátorral 230V-os izzót. Látható induláskor a felvillanása. (És leálláskor is van felvillanás.)

Nekem meg azt tanította az öcsém, hogy az egy fázisról működő aszinkron motorokat indítás után kissé vissza fogja az indító kondenzátor, jobb hatásfokkal pörögne a motor, ha felpörgés után ki lenne kapcsolva.

pjen: Akkor erre is az lenne igaz, hogy aki tudja csinálja, a többi meg oktatja ? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#72568) #90088192 válasza pjen (#72566) üzenetére


#90088192
törölt tag

Értem amit mondasz de amit írtam nem azt jelenti hogy nem egy fázisrol üzemel, hanem azt hogy maga a motor nem tud működni csak ha forgó mágneses mező jelenik az meg minimum 2 különböző fázisban lévő szinuszos hullám tudja csak létrehozni :R
Akkor az is üzemi :R
Mzso
Ez mindkettőtőknek szól :K

[ Szerkesztve ]

(#72569) #90088192 válasza mezis (#72567) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor a fázis tolást nem a kapacitás hozza létre menet közben. Valami újjat mondtál köszönöm :R

Igen az indító kondenzátor túl sokat tol ezért kell lekapcsolni, de azért nagyobb az indító nyomaték.
Ezért szokott 2 db kondi jelen lenni, az egyiket folyamatos üzemre meretezni a másikat meg az indításkor jelentkező nyomaték többlet előállítására. Ha az utóbbira nincs szükség akkor az el is hagyható :R

(#72570) pjen válasza #90088192 (#72569) üzenetére


pjen
félisten

Nekem az 1500W os egy fázisú fűrészgépemen is csak 1 kondi és egy miháb relé van.Ha a motor elindul a saját szlipje fenn tartja a forgó mozgást.Próbáld ki egy normál 3 fázisú motorral.kössél rá fázist és nullát.A motor csak zúg.Lögd meg valamerre,a motor forogni kezd és forogva is marad.

(#72571) #90088192 válasza pjen (#72570) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hány tekercset tették bele?

Mert ha egy akkor nem értem minek a kapacitás, ha 2 akkor értem az indítást és az üzemet is.

Valaki azt mondta az aszinkron motor olyan mint egy kifordított transzformátor.
Csak a szekunder bent pörög.

A 3 fázisú motor esetében amit írtál az normál csak úgy nincsen értékelhető kimenő teljesítmény a tengelyen.

Akkor meg is van a lyuk az emlékem, az indítás nem oldható meg másképp.

Köszönet :R

[ Szerkesztve ]

(#72572) totya694


totya694
őstag

Üdv!

Csatlakoznék egy érdekességgel a témához.Volt régen egy KD160 névre hallgató termény daráló 750W-os 1 fázisú asszinkron motorral látták el.Maga a darálásért felelő kalapács tartó és a kalapácsok(4-5mm-es acél lapok) együttes tömege kb 8kg-ot nyomott.
Azért egy ekkora motornak ezt az amúgy centrikusan kiegyensűlyodott tömeget nem volt könnyű felpörgetni de ezt is megoldották.
Egy egyszerű megoldást választottak mégpedig egy fémdobozba építettek egy olyan motor védő kapcsolót aminek a zöld bekapcsoló gombját addig kellett nyomni amíg a motor el nem éri teljes fordulatát és utána elengedni.A mechanikus kapcsoló alsó részében helyet kapott egy bimetálos mechanika ami kikapcsolta a darálót ha nagyobb terhelés ment át rajta mint be volt neki állítva.

Üdv:Attila

(#72573) #90088192 válasza totya694 (#72572) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nekünk is volt termény daráló, igen elforditottad a kapcsolót, nyomva tartották a kapcsolót amíg a motor nem érte el a teljes fordulatot aztán nyitható a garat.

(#72574) pjen válasza #90088192 (#72573) üzenetére


pjen
félisten

Na,az a nyomás helyettesítette az áram kapcsolót(mihab).Amíg nyomtad rákapcsoltál egy indító kondenzátort,vagy valami induktivitást ami létre hozta a forgó mágneses teret.

(#72575) #90088192 válasza pjen (#72574) üzenetére


#90088192
törölt tag

:K

(#72576) totya694 válasza #90088192 (#72573) üzenetére


totya694
őstag

Ha jól emlékszem amíga gombot nyomtad addig a z aindító kondit rövidre zártad és ez által lehetett nagyobb teljesítményt kihozni amíg fel nem pörgette terményzúzót.
Amikor meg a gomb el lett engedve a kondenzátor egyből az alapbekötésnek megfelelő kapcsolásba került.
Már vagy 30 éve eltt bontva az a daráló de a motorja még eredeti kapcsolójával mindig működtet egy körfűrészt hibátlanul.Ilyen volt (de ennek a kapcsolóján már módosítottak)
A kép csak illusztráció!

Üdv:Attila

(#72577) wassermann


wassermann
addikt

Az üzemi kondenzátort és az indító kondenzátort használó forgó-gépeket könnyű megkülönböztetni:
mert az indító kondishoz külön indító kapcsoló (kapcsoló állás) vagy valamilyen időzítő relé is kell, míg az üzeminél a motoron és a kondin kívül nincs semmi.

(#72578) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Van egy elvileg 2A-es telefon-töltőm. Valami noname kínai cucc. A lényeg, hogy el kezdett cicergő hangot adni. Rájöttem, az ellenállás halt meg, ami közvetlenül a 230 beérkezésénél van. Kicseréltem tegnap. A gyári leolvasás szerint 0,68 Ohm volt (bár ez elég picinek hangzik), de volt itthon egy 130 Ohmos, így beraktam helyette azt.
Este nem használtam a töltőt, csak reggel. Semmi gond nem volt addig, míg nem ért el a töltöttség kb 90%-ig, ahol ismét jött a cicergés meg a füst. Most éppen még nem szállt el az ellenállás, de lett rajta egy fehér folt. (A nyák jobb alsó sarkán található)
Mi okozhatja ezt? Lehet javítani? Egyáltalán kell oda ellenállás?
Bocsánat, ha buták a kérdéseim....

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#72579) tordaitibi válasza totya694 (#72576) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

wassermann kolléga jár jó úton.

Ha nincs nagy indítónyomaték igény, esetleg a terhelés állandó teljes fordulaton, pl. légtecnikai ventillátorok, állandó munkapontban üzemelő szivattyúk, oda nem kell indító csak üzemi, abból se kell nagy mert az a kis indító nyomaték is felfuttatja a motort.
Jellemzően ventillátorok, ott indulásnál nulla a lapátok ellenállása azaz csak a forgó tömeget kell felgyorsítani.
Ahogy fut fel a fordulatszám, a légellenállás növekszik de a motorfordulat is és ezzel arányosan egyre jobban nő a nyomaték (közelíti a forgó mágneses mezőt).
Ugyanez jellemző a centrifugál szivattyúkra.
Oda se kell nagy indító mert felfutás közben szinte nincs is ellenállás, az csak a teljes fordulat közelében alakul ki.

Ha nagy indító nyomaték kell, esetleg üzemszerűen előfordul nagyobb nyomatékigény akkor,
Van az üzemi kondi, ez állandóan a körben van (segédfázis tekercs).
Indításkor vagy manuálisan, vagy automatán (áramrelé, centrifugálrelé) a segédfázis üzemi kondenzátorral párhuzamosan kapcsolódik az indítókondenzátor. Így a két kapacitás összeadódik, nagyobb indító nyomaték lesz (bár ez az 1fázisú motoroknál így sem egetverő).
Deviszont így, a túláram miatt leégne a segédfázis tekercs ezért a motor felfutása után le kell kapcsolni az indítókondit, az üzemi marad.
Van olyan megoldás is amikor az indítás idején kell csak a kondenzátor, utána azt is leválasztják mert a nyomatékigény olyan nagyságú amit a motor tud segédfázis nélkül is.

(#72580) mezis válasza szoke12 (#72578) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Én úgy tudom, hogy a Graetz diódákat védi az elkó túlzottan nagy töltőáramától.
Valami más gond lehet ha a csere ellenállás is füstölög.
2A 5V esetén a 10W-os fogyasztás a 230V-ról kb 5mA-ert kellene felvennie.
A 130Ω-os ellenállásnak ám 0,5W-osnak kellene lennie. Csak 0,1W-osnak nézem...

mezis

(#72581) totya694 válasza tordaitibi (#72579) üzenetére


totya694
őstag

Mint írtam is 30 éves történet hát rosszul emlékeztem :B
Most legalább egy kicsit én is okosodtam.

Üdv:Attila

(#72582) And válasza szoke12 (#72578) üzenetére


And
veterán

Mennyire biztos az eredeti ellenállás értéke (hibája), és az értéket miből állapítottad meg, színkódból vagy méréssel? És a cseredarabra ugyanezek? Mert a fotó alapján utóbbinak nem túl egyértelmű a színkódja: az elején és végén a barna ill. arany kivehető, de a közepe nem narancs / barnának tűnik, vagy a melegedés okán már kissé elszíneződött. Amúgy arra mi vitt rá, hogy az eredeti helyére - már ha az értékét jól állapítottad meg - több, mint két nagyságrenddel (!) nagyobb ellenállásút tegyél be? Az nem jó érv, hogy esetleg csak olyan volt kéznél. A cicergő hang miatt meg jobban körülnéznék a pici transzformátor és az elektrolit kondenzátorok környékén is, bár ez a tápfeszültség megléte mellett nem veszélytelen művelet.

(#72583) hcl válasza mezis (#72580) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt már jó régóta csinálják a kínaiak. 1ohm biztosíték helyett, de ráadásul az valami áramkorlát is, mert biztosítékra cserélve füstöl... Persze kisteljesítményű ellenállás, hogy garantáltan el is szálljon...

Mutogatni való hater díszpinty

(#72584) szoke12 válasza And (#72582) üzenetére


szoke12
őstag

Hát... Ő... Pedig így volt :)) Ez volt itthon a legkisebb.
Mérni nem tudtam, mert szakadást mutatott. Mivel szétégett.
De a másikat meg meg is mértem, még a szín alapján is kiszámoltam. Csak már az is kezd füstölni. És az büdös, illetve az cicereg megint.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#72585) Sygnus


Sygnus
tag

Sziasztok !
Van egy mozgás érzékelők éjjeli kis lámpa a folyosón a gyerek miatt estére, 3db ceruza elem kell bele. Mivel gyorsan merül az elem, akksit is lusta vagyok töltögetni gondoltam rákötöm egy adapterre, be is állítottam rajta a 4,5V -ot , de nem működik vele...de nem értem miért. :F

(#72586) mezis válasza szoke12 (#72584) üzenetére


mezis
nagyúr

A védett áramkörben lesz a hiba. Amíg azt a hibát ki nem javítod, füst lesz. Esetleg még nagyobb füst.
Sportból, tanulás céljából érdemes csak foglalkozni az ilyen hiba keresésével.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#72587) Jarod1 válasza Sygnus (#72585) üzenetére


Jarod1
addikt

Nem kellene gyorsan merülnie. Nem kötötted be fordítva az adaptert?

(#72588) fero02 válasza Sygnus (#72585) üzenetére


fero02
veterán

Az adapternek ac, vagy dc kimenete van? Polarizás jó?

(#72589) Sygnus válasza Jarod1 (#72587) üzenetére


Sygnus
tag

Viszonylag gyorsan, 1 hét és már gyenge....Figyeltem a polaritásra.

(#72590) totya694 válasza Sygnus (#72589) üzenetére


totya694
őstag

Üdv!

A nem megfelelő adapter DC szűrése is okozhat gondot.

Üdv:Attila

(#72591) Sygnus válasza fero02 (#72588) üzenetére


Sygnus
tag

Dc és jól kötöttem be, figyeltem.
Lámpatest teljesítmény:1,7 W LED modul a táp meg 4,5V - 600ma /az 2,7w ha jól számolok/ az is elég kéne legyen.

(#72592) Sygnus válasza totya694 (#72590) üzenetére


Sygnus
tag

Na azt nem tudom, egy egyszerű SAL 3-12V adapterről van szó.

(#72593) totya694 válasza Sygnus (#72592) üzenetére


totya694
őstag

Egyszerű tápegységeknél nem igazán szoktak nagy figyelmet fordítani a megfelelő szűrésre.
Értem itt ez alatt,hogy pl. egy trafó után raknak 4db diódát és egy 100uF-os elektrolit kondenzátort.Sok készüléknek ez s megfelel mivel a készülékben is van egy belső tápegység ami tovább (csökkenti ha kell) és szűri a feszültséget.
A mozgásérzékelős lámpádba lévő elektronika nem szereti azt a bizonyos "nem eléggé" szűrt feszültséget én erre tudok gondolni.Vagy még ott van a nagyobb kapacitású lapos elem ami szintén 4,5V-os de lehet 3x annyi ideig bírja mint a 3 ceruza elem.

Üdv:Attila

(#72594) Sygnus válasza totya694 (#72593) üzenetére


Sygnus
tag

Köszi, így már értem. Van többféle 12v táp, megpróbálom őket egy fesz. szabályzó után bekötni, hátha működik valamivel. Lapos elemmel nem babrálnék, akkor töltöm hetente az akksikat ha máshogy nem jön össze.

(#72595) totya694 válasza Sygnus (#72594) üzenetére


totya694
őstag

Egy trafó egyenirányítása után már "egyen feszültség van" de azt még szűrni kell és nem árt "közelíteni" vagy adott esetekben meghaladni a 10.000uF-ot.
Pl. építettem egy Nelson Pass F5 klón erősítőt az eredi rajz szerint is 2x15.000uF+0,117ohm+2x15.000uF (a lap alján láthatod)
[link]
Nem ismerem a mozgás érzékelők pontos működését de de ha van a készülékbe bármilyen idő alap akkor azt a nem eléggé szűrt feszültség összezavarhatja...
A kapcsoló üzemű táp annyiba másabb,hogy ott bemegy a 230V az egyenirányításra kerül és az egyen irányított feszültséget meg egy nagyfrekvenciás (általában 20.000Hz) egységen keresztül megy majd ez a feszültség megy rá a porvasmaggal ellátott kis trafóra majd szintén egyenirányítás és szűrés majd kimenet.Természetesen még vannak egyébb részegységek mint pl. optikai visszacsatolás,primér oldalon EMI szűrő stb.

Üdv:Attila

(#72596) Sygnus válasza totya694 (#72595) üzenetére


Sygnus
tag

Na ez nekem már magas :) megpróbáltam még pár tápot de egyikkel sem megy, akkor marad az akksi töltögetés.
Egy ilyen lámpa: https://lumenet.hu/osram-nightlux-ceiling-silver-led-lampa?gclid=CjwKCAjwsMzzBRACEiwAx4lLGzgXt0qNmccpSiwdsFRz75Fchcdo4yxrX5FgNPff8NOU9bT6seU73BoCSIsQAvD_BwE
Sötétben , mozgásra bekapcsol és kb 10-15mpig világít.

[ Szerkesztve ]

(#72597) totya694 válasza Sygnus (#72596) üzenetére


totya694
őstag

A ceruza elemből 3db=4,5V míg "átlag" akkukból 3db sorba kötve 3,6V
Az akkujai kicsit merülek akkor már az már lehet nem elég magának a mozgás érzékelős cuccnak.

Üdv:Attila

(#72598) Jarod1 válasza Sygnus (#72596) üzenetére


Jarod1
addikt

akkor a csatijával lesz gond a lámpának, valahol szakadás lehet.
Amugy nekünk egy Xiaomi mozgásérzékelős lámpába már hónapok óta benne van, 20 mp világítás majd kikapcsol. és világosban nem kapcsol be...
szóval nem értem miért meríti ilyen gyorsan a tied..

(#72599) Czimby válasza Czimby (#72563) üzenetére


Czimby
addikt

Méricskéltem kicsit.

A 4 pólusú csatiban ami a motorból jön fekete, piros és 2db sárga kábel van.
A fekete és egyik sárga a betáp a villásdugó felől, a piros és a másik sárga mentek a kondihoz.
12-16Ohm ellenállást mértem páronként(fekete-sárga, piros-sárga).
Valamint mértem szakadást minden kábel és a motor állórésze között, de szerencsére nincs zárlat.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#72600) Sygnus válasza Jarod1 (#72598) üzenetére


Sygnus
tag

Ha szakadás lenne, akkor elemről sem kéne működjön...világosba ez sem kapcsolna be, de a folyosón ahol van, nappal is kevés a fény ezért sokszor kapcsol.
Ha a xiaomi éjszakai irányfényről van szó az csak 0,25 W , ez az Osram 1,7 W.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.