Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81801) Poultier válasza AssAssynn (#81800) üzenetére


Poultier
tag

Karcher K3-at ne vegyél, nekem nem hozta le nyáron a szúnyogokat(véres paca).

(#81802) AssAssynn válasza Poultier (#81801) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nyáron 400km-t pályáztam, utána másnap a gépi mosó csak a felét szedte le a rovaroknak, pedig a végén már 1 centiről próbáltam kb., persze szögből.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#81803) Gömbike válasza AssAssynn (#81802) üzenetére


Gömbike
senior tag

A Lidl-s mosóval van tapasztalatom. Kidobott pénz volt, mert nemhogy az autót, de a garázs taposóját sem lehet vele felmosni, hiába vettem hozzá körkefét.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#81804) Dorian válasza Gömbike (#81803) üzenetére


Dorian
félisten

A lidlis nekem bevált, de a padlókörkefe valóban semmirekellő szr.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81805) Gömbike válasza Dorian (#81804) üzenetére


Gömbike
senior tag

Valószínű, én a gyengébbet vettem, azt gondoltam, elég lesz. De nem.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#81806) AssAssynn válasza Gömbike (#81803) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi, ez hasznos infó volt, mert az olcsóbb Lidl-ösön én is gondolkodtam.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#81807) AssAssynn válasza Dorian (#81804) üzenetére


AssAssynn
őstag

Neked melyik van, a drágább, fekete?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#81808) Dorian válasza AssAssynn (#81807) üzenetére


Dorian
félisten

2 éve vettem, fekete-citromsárga

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81809) soldi3r válasza Fishor (#81791) üzenetére


soldi3r
veterán

En dupla merleget neznek. Ha meg jobb kell, akkor Ooni is van ilyen.

E30 (oo=[][]=oo)

(#81810) soldi3r válasza AssAssynn (#81800) üzenetére


soldi3r
veterán

Olyat nezz, ami tud legalabb 120 bart es 500 liter felett orankent.

E30 (oo=[][]=oo)

(#81811) vacs válasza BB9000 (#77800) üzenetére


vacs
veterán

" Példa: Csak azért vettem 1400 fordulatos, Serie 6-os Bosch mosógépet, mert annak a csapágyazása jobb, mint azok, amiken 1000-es fordulat a legnagyobb. Sose centrizek 1400-as fordulaton, mindig a 600-as vagy a 800-as fordulatot használom.
A mérnökök kiszámolták, hogy 5 évet bírjon ki a csapágy egy átlagos használat mellett 1400-as fordulaton, és utána adja meg magát. Az általam használt enyhébb centri-intenzitással ez az idő 10 és 15 év közt várható."

Ez hatalmas igazság, összefoglalóba vele!

(^)(>.<)(^)

(#81812) pjen válasza vacs (#81811) üzenetére


pjen
félisten

Van egy LG DD inverteres keskeny előltöltős mosógepem.7 vagy 8 éves. Mindíg max centri, eddig semmi baja. Az előző felül töltős fagor is mindíg max centrin ment 9 évig. Kidobtam mert tiszta.rozsda volt, de a csapágy azon is bírta. Komolyan úgy gondolod, hogy a.csapágyakat válogassák üzemorára?

(#81813) Dorian válasza pjen (#81812) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, ez full hülyeség. Legtöbbször az elektronika kotlik meg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81814) Grande Ale válasza BB9000 (#77800) üzenetére


Grande Ale
őstag

600 meg 800- fordulaton centrizel? Mert azt hiszed attól nem megy tönkre a gép? Ezért szinte vizesen veszed ki a ruhákat? :U

(#81815) vacs válasza Dorian (#81813) üzenetére


vacs
veterán

"Legtöbbször az elektronika kotlik meg."

3 gép ment tönkre az elmúlt két hónapban a környezetemben és mind tengely / csapágy bajos lett! :U

pjen: a 14 éves Electrolux gépünkben is a csapágy adta meg magát, a mai gépeknél én simán elhiszem, hogy ki van ez számolva!

Grande Ale: 1000-nél erősebben soha nem centrizünk mi sem, kevés nedvesség marad, plusz az erősebb sebesség a ruhának sem tesz jó szerintem!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#81816) soldi3r válasza vacs (#81811) üzenetére


soldi3r
veterán

Egy random LG mosogepben pl 6306ZZ-s csapagy van, ami 11.000-es percenkenti fordulatig van megengedve. Ha nem jo a szimering, akkor teljesen mindegy a fordulatszam.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#81817) AssAssynn válasza Dorian (#81808) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, olyat neten láttam, most már talán csak zöld (sima) és fekete (prémium) létezik belőle.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#81818) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Amúgy én anno a legolcsóbb Bosch mosógépet vettem, serie 4, talán nem is volt ettől egyszerűbb, olcsóbb gép akkor. Az asszony használja, nem figyel semmire, üti, vágja, túlterheli, benne hagyja a kimosott nedves ruhákat egy napig, stb. Aztán már 4-5 éve hibátlanul teszi a dolgát.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#81819) Nagya21 válasza vacs (#81811) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ez csak az érem egyik fele.......
Hogy úgy mondjam nem a hőség gyöngít, hanem a páratartalom.....
Azaz, a fordulat nem markánsan rontja le a csapágy élettartamát, hanem a rezgések, rossz beállításból adódó feszülések.
Ha a dobméret ugyanakkora, akkor ugyanaz a csapágy megy az 1000-be mint az 1400-asba, költséghatékonyság szempontjából, nem fog 2 fajta csapágyat használni.
Ha viszont szar a mosógép kiegyensújózó programja, és megengedi a gépnek, hogy nagyobb kiegyensúlyozatlansággal centrizzen, na az odab@c a csapágynak rendesen(meg a felfüggesztésnek, a szíjon keresztül visszahat a motorra is)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#81820) Sinesol válasza Dorian (#81813) üzenetére


Sinesol
veterán

10-böl szerintem 1-2szer kotlik az elektronika, többnyire mindig a csapágy megy tönkre, leszakad a dob, esetleg szetrohad ez-az es azert lesz hasznalhatatlan.

AssAssyn: Ha már rászáradt a bogár, vagy egyéb olajos kosz, akkor elöször be kell aztatni, hagyni, hogy álljon kicsit rajta a tisztitoszer, aztan 5-10 perc mulva könnyeden lejön. En mar hasznaltam ipari mosót is, ahol külön gephazbol nyomta vezetekes rendszerre egy nagy motoros cucc a vizet, elég volt tartani, de az se vitte le aztatas nelkül a raszaradt makacs szennyezödest, hiaba toltam telibe közelröl, csak a landzsa ment tönkre hamarabb, plusz ahol volt valami anyaghiba, pici repedes betonban, ott elkezdte szetdaralni.

[ Szerkesztve ]

(#81821) BBéci válasza Nagya21 (#81819) üzenetére


BBéci
titán

Hány mosógépet szedtél szét, ami alapján állítod, hogy egyforma a csapágyazásuk?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81822) AssAssynn válasza Sinesol (#81820) üzenetére


AssAssynn
őstag

A gépi mosó habját, ha rajta hagyom 5-10 percig az is jó?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#81823) Csabroncka válasza BB9000 (#77800) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ahogy írtam nálam kettő, !KETTŐ! hónap telt le a garanciából, és sikít a 140 ezres elux felültöltős. Vettem bele csapágyat, a cseréhez kell majd szerszámot kerítenem... :((
A tervezett elavulás ellen nem nagyon lehet védekezni...

"in medias res"

(#81824) Sinesol válasza AssAssynn (#81822) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem jó lehet, gondolom az is valami sampon, de már a sima viz ha feláztatja, az is sokat számit, bár az hamar megszárad, a hab tartósabban megmarad.

(#81825) Nagya21 válasza BBéci (#81821) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Hát jópárat, ht vill géppszer tanuló koromban, meg utána is, mikor a családnak csináltam.
Üdv Nagya
Ui: a gyártók nemhülyék, hogy állandóan változtassanak vmin, egyszerüen nem gazdaságos nekik.....ugyanaz a csapágy megy bele, legfeljebb ilyen kösimert márkát használnak mint az MTD fünyiróba is, hogy vtol......na az 2év gari után 2 hónappal kampeca.

Itt láthadod, mennyi zsirral tölti fel a gyártó a csapágyat....

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#81826) soldi3r válasza Nagya21 (#81825) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem is nagyon lehet tobbel. Nehany gramm kell bele, nehany havonta.

E30 (oo=[][]=oo)

(#81827) Nagya21 válasza soldi3r (#81826) üzenetére


Nagya21
addikt

Vazz ne tetézd te is....
Jó félig kellene tölteni, hogy meglegyen az állandó kenettség ilyen teljesen zárt csapágynál.
A gyártó szerint jóvanazugy.....élettartam kenés van, csak az élettartam nem mindegy hogy laborban 8-10000üzemóra, vagy a gyakorlatban esetemben cca 100 üzemóra. Ha normális kenés lenne, fele ennyi csapágy nem fogyna.......
Csapágy-rezgés diagnosztikával foglalkozok már több mint 25 éve, tudom mit beszélek.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#81828) soldi3r válasza Nagya21 (#81827) üzenetére


soldi3r
veterán

Lehet, de akkor a Dropsa sem ert hozza. Epitettem gepet kozponti zsirzoval, ok terveztek a csapagyak zsirzasat. Latszolag ertettek hozza a gyakorlatban is, en csak az egyetemen tanultam ilyet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#81829) Nagya21 válasza soldi3r (#81828) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Te a nyitott csapágyak zárt ház kenéséről beszélsz, ahol igen alkalmaznak automata zsírzást ami lehet helyi (patronos, időintervallum betöltéssel), vagy központi zsirzós.
Én a zárt 2RS, 2ZZ csapágyakrol hadoválok.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#81830) soldi3r válasza Nagya21 (#81829) üzenetére


soldi3r
veterán

Az csak egy pelda volt, hogy nem elonyos a csapagynak, ha "felig lenne toltve".
Amig felig van, addig csak jobban melegedne es az 1-2 eves kenoanyag mar amugy sem nevezheto annak.

E30 (oo=[][]=oo)

(#81831) Nagya21 válasza soldi3r (#81830) üzenetére


Nagya21
addikt

De legalább van benne, ami a nincs kenőanyaggal szemben nagy úr!!!
Mivel elméletileg teljesen zárt, így a zsir kiszáradása csak nagyon soká jelentkezik, addigra jellemzően a csapágy is megkopik.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#81832) Sinesol válasza soldi3r (#81830) üzenetére


Sinesol
veterán

Mégis miert melegedne jobban? Épp azért van ott a zsir, hogy kisebb legyen a surlódás, melegedés, kopás. Azért megy hamar tönkre a csapágy sokszor, mert nincs megfelelő kenés. Egyébként autóalkatrészek, ipari gépek esetén láttam, hogy jó vastagon, szinte telenyomják zsirzóanyaggal a csapágyakat, az a normális és kb 10 év mulva sincs sokszor baja, nem 1-2 év az élettartam.

[ Szerkesztve ]

(#81833) BBéci válasza Nagya21 (#81825) üzenetére


BBéci
titán

Hány éve voltál tanuló? Cseppet sem releváns az akkori tapasztalatod.
Bosch szerelő barátom szerint 1600 fordulatost érdemes venni, annak a legerősebb, legstrapabíróbb a szerkezete.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81834) YAS-dude válasza vacs (#81811) üzenetére


YAS-dude
őstag

Vagy inkább ne...

(#81835) nagylaci32 válasza Sinesol (#81832) üzenetére


nagylaci32
tag

Sok zsír kavargatásához több munkára van szükség, ezzel több veszteséghő keletkezik, ezért melegszik jobban. A száraz csapatnál jobb a zsírral teletömött, de van optimális mennyiség a két véglet között.

(#81836) Nagya21 válasza BBéci (#81833) üzenetére


Nagya21
addikt

Hi!
42 :DDD :DDD :DDD
A szerkezete lehet, de a csapágya......
Kérdezd meg tőle milyen csapággyal van szerelve az 1000-es, meg az 14000-16000-as fordulatú.
Villanymotoroknál sincs különbség a csapágyban azonos típusú de különböző fordulatú motoroknál.
Üdv

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#81837) Nagya21 válasza nagylaci32 (#81835) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Na azért írtam azt, hogy félig rakjuk meg a csapágyat zsírral, nem tele tömjük.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#81838) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!
Van egy hűtőnk [link] a garázsban, amit szinte csak nyáron használunk, a fagyasztója viszont tele volt.
Egy rossz elosztó miatt nem kapott áramot, leolvadt, és lehet hogy 4-5 hétig is rohadt benne a hús, meg egyéb fagyasztott dolgok.
Ki lett takarítva, fertőtlenítve, de nagyon büdös szaga maradt (a fagyasztóban volt csak élelmiszer, de valahogy a felső, sima hűtő is büdös), hogy tudnám valahogy szagtalanítani?

(#81839) BB9000 válasza eldoble (#81838) üzenetére


BB9000
senior tag

Ez a hűtőgép levegő-keringetéssel működik. Van egy olyan zárt része, ahol a benne keringő levegő lehűl. Ez a rész sajnos sehogy nem hozzáférhető és ide ette be magát a szag. Ebben a részben szaporodtak el a gombák. (Penész, és egyéb.) Szerelő talán szét tudja szerelni annyira, hogy hozzáférhetővé váljon, de a szétszerelése elég sok munka.
Úgy tudsz javítani a helyzeten, hogy folyamatosan fertőtlenítő folyadékot párologtatsz el a hűtő és/vagy a fagyasztó térben. Ez a folyadék lecsapódik a zárt részben a kondenzátorra és kifejti áldásos tevékenységét, majd az automatikus leolvasztáskor elfolyik egy kis lyukon, majd a környezetben elpárolog.
A tisztítási művelet eltarthat akár több napig/hétig is. Ezalatt élelmiszert ne tegyél bele! Utána is javasolt üresen járatni és alaposan kiszellőztetni. Ha eltűnt minden szag belőle, akkor ismét használatba lehet venni élelmiszerek hűtésére.

[ Szerkesztve ]

(#81840) BBéci válasza Nagya21 (#81836) üzenetére


BBéci
titán

Nem kellett kérdeznem, magától mondta, hogy pont azért vegyem a legmagasabb fordulatszámút. Közel 40 éves szerelői pályafutása alatt nem egxet és nem kettőt szedett szét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81841) eldoble válasza BB9000 (#81839) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, akkor próbálkozom. Milyen fertőtlenítő folyadékot használjak?

(#81842) Sinesol válasza eldoble (#81838) üzenetére


Sinesol
veterán

Jó ötlet lehet még a szódabikarbóna, az megköti a szagokat, az is gond lehet, hogy beleitta magát a belső burkolatba, esetleg hozzá nem férhető részekbe. Egy tepsibe tegyél ki 20-30deka szódabikarbónát szétteritve, hogy minél nagyobb felülete legyen 1-2 nappal alatt csodára képes. Az olcsóbb gépeknél általában egy hűtőkör van, ugyanaz a kör hűt mindent, szóval átjuthat a szag fentre is, valószínűleg azért büdös fent is.

(#81843) Reynaldo válasza Nagya21 (#81825) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Hát igen, ezzel egyet lehet érteni. Nem lenne életszerű a gyártóknak kategóriánként más és más minőségű csapágyakat beépíteni(logisztika.stb...), amikor például egy alap SKF 6306-2Z [link] csapágy az összes kategóriájú mosógépbe bőven megfelel az adatok szerint.

[ Szerkesztve ]

(#81844) Nagya21 válasza eldoble (#81841) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha van az ismeretségi körödben ozongenerátor, akkor kérd kölcsön.
Rakd be mindegyik rekeszbe fél-fél órát,majd kb a lejárat után fél órával vedd ki a gépet, és eltünik a szag, fertőtlenítve lesz a hűtőd belseje.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#81845) eldoble válasza Nagya21 (#81844) üzenetére


eldoble
aktív tag

Sinesol : Köszi, ezt próbáltam, nem vettem észre semmi javulást, de lehet még ezzel is próbálkozok.

Köszi, ezt megcsinálom.

(#81846) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok van itt vkinek hasonló gépe Krups Roma EA8108

Pár infót , tanácsot szeretnék

Köszönöm :R

(#81847) OPiiPO válasza Dark KillerX (#81846) üzenetére


OPiiPO
addikt

Én itt kérdezgetnék.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81848) Dark KillerX válasza OPiiPO (#81847) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszi , nem is tudtam , hogy van ilyen topik! :R

(#81849) OPiiPO válasza Dark KillerX (#81848) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mindenre is van topic a PH-n :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#81850) BB9000 válasza eldoble (#81841) üzenetére


BB9000
senior tag

Ez jó lehet. Vagy valami erősebb innen.
Az ózongenerátor is jó ötlet. Annak is hatnia kell. Az a lényeg, hogy az ózon eljusson a zárt térbe, oda, ahová te nem tudsz tisztítószert juttatni. Csak úgy fog oda bejutni az ózon, ha az ózongenerátort a hűtőtérbe teszed, az ajtót rácsukod és a generátort is és a hűtőt is bekapcsolod. Akkor elindul a keringetés a hűtőben és beviszi az ózont a szennyezett kondenzátorhoz. Ha eddig is így csináltad, és nem hatott, akkor az az ózongenerátor kuka.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.