Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81101) Digitalpimp válasza pjen (#81098) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Végülis ha nem főz, nem 24 fokban van, meg egy héten 1X vesznek egy gyors "kurvafürdőt", akkor kijöhet.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#81102) Gömbike válasza Dorian (#81095) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem a 3d a lényeg, az marketing.

Ennyi pénzért nincs még egy minőségi mikró, amely 900 Wattot ad le . Na az már melegít, nem langyít ( micsoda szavakat használok🤔)

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#81103) balojazz válasza Digitalpimp (#81097) üzenetére


balojazz
aktív tag

Akkor mégegyszer. Amit te évente elfőzöl, az a házam teljes évi gázfogyasztásának 28%-a. Negyedévente 5000 a gázod, az évi 20 ezer, nekem meg 72 ezer a hmv+fűtés. De pl ha 10% lenne, és nem 28, az is rengeteg. És a villanyhoz képest is 3-4-szeres a gázköltséged, még ha havi 10-15 kWh-t feltételezek nálam a villanyos főzésre. Ezért qrva drágán főzöl gázzal. Vagy én olcsón, választhatsz.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#81104) Lalllerrr válasza Winnie The P (#81092) üzenetére


Lalllerrr
tag

és Gömbike!

Köszönöm a segítséget! :R :R Megy vissza a gép, nem kockáztatunk.

(#81105) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!
Lecserelnenk regi, porzsak nelkuli porszivonkat, allo fajtara, ami morzsaporszivo is egyben, viszont kicsit el vagyok veszve a kinalatban.
A jelenlegi porszivot eleg ritkan hasznaljuk, mert jol teszi a dolgat egy Roborock robotporszivo, de azert neha jol jon a rendes is, amit vegigtolunk a lakason (kb. 100m2 takaritando felulet), no meg a felesegem is ragja mar a fulem miatta.
Tudnatok segiteni, hogy kb. heti-2heti hasznalatra melyiket vegyunk?
Ezek a 3in1 felmosos Philipsek mennyire jok?
2in1 eseten ha jol olvastam, akkor a Dyson top, van ajanlott beloluk?
Mas markabol best buy vetel mi lehet?
:R

(#81106) csababarca


csababarca
őstag

Konyhai gépek vásárlása előtt állunk.

Milyen típusok ajánlottak az ilyen középkategóriában az alábbiakból?
- beépíthető sütő.
- beépíthető indukciós főzőlap.
-beépíthető mikró.

Amit szeretnénk a sütő-mikró esetében, hogy full fekete legyen, és a sütő ha lehet valamilyen gőzfunkciót tartalmazzon.
Electrolux, Samsung amiket nézegettünk eddig, meg láttunk néhány Boscht is.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#81107) Dorian válasza Gömbike (#81102) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor igazából mindegy, h a linkelt Wp vagy Bk, mert ugyanaz a kettő, még a gombok kinézete is.
Megvettem a Bauknecht-et. Kicsit fura most, az előző teljes teste full inox volt, most ez meg festett szürke, de majd hozzászokom. Inox már csak sokkal drágábban van?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81108) Gömbike válasza Dorian (#81107) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, ez is lehúzás, mint az autóknál szokták alkalmazni, mint automata ablak hátul🫣.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#81109) BBéci válasza Dorian (#81095) üzenetére


BBéci
titán

Nemrég az elszívót verte le a helyéről, most a mikrót knockoutolta. Nem életbiztosítás a közelében tartózkodni. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81110) Dorian válasza BBéci (#81109) üzenetére


Dorian
félisten

Félelemben élek ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81111) robag93


robag93
aktív tag

Sziasztok! Mit gondoltok erről a sütőről? Bedöglött a 10 éves pirolitikus sütő. Mindeképp pirolitikust szeretne a gyengébb fél :DDD

(#81112) Dorian válasza robag93 (#81111) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon olcsó, azonnal vedd meg.
Nekem ilyen van, csak piroizé nélkül, rendesen teszi a dolgát, bár nem vagyok hardkór felhasználó.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81113) Sinesol válasza balojazz (#81103) üzenetére


Sinesol
veterán

Csupán havi 10-15 kwh főzésre, amikor egy zóna átlag 1.5 - 2kw körül van? Hát ha csak néha melegitesz pár cuccot, meg csinálsz egy rántottát, abba ez belefér, de rendszeres főzésre ez kb. a heti fogyasztás. Nyilván nem használja az ember maximumon, bár ott azért ezek az értékek még magasabbak is, de ha félgőzön megy kizárólag egyetlen zóna, akkor sem ad ki túl sok órányi főzést. Aztán ha több zóna is megy, akkor méginkább fura, hogy hogy fér bele minden 10-15kwh-ba, valami nem kerek. Egy random 2+ órás marhapörkölt, plusz mellette valami köret már megeszik 1-2kwh-t és akkor aznap még nem csináltál semmi mást.

[ Szerkesztve ]

(#81114) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Szeretnénk venni vezetékes porszívót.
90 nm-s lakás, régi lakkozott parketta, járólap pár nagyobb szőnyeg található.
Először is porzsákos vagy porzsák nélkülit érdemes venni?
Miket ajánlanátok kb. 50.000 Ft körül?
Ezeket nézegettem:
Elektrolux , Philips

Vízforralót is szeretnénk venni 10-15 ezer környékén. Van most valami jó ajánlat?

[ Szerkesztve ]

(#81115) arcsin


arcsin
senior tag

Van valakinek tapasztalata a Zyliss serpenyökröl? Ezt néztük, szinte napi használatra lenne.

(#81116) Sinesol válasza dudi6 (#81114) üzenetére


Sinesol
veterán

Én porzsákos C1-es Miele-t vennék, ami 66k-tól indul. Igaz kicsit drágább, de tartósabb is és a szívóereje is nagyon jó, vezetékesben verhetetlenek a porszívóik. [link]

(#81117) koxx válasza Sinesol (#81116) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

+1 a C1-re. Anno a C2-t vettem ennyiért.

(#81118) balojazz válasza Sinesol (#81113) üzenetére


balojazz
aktív tag

Először is, arról volt szó, hogy gázzal vagy villannyal olcsóbb főzni. Elmondtam, hogy "attól függ", pl a társasházi átalányos gáz mocsok drága, annál minden olcsóbb. Másodszor, ez egy becslés volt, érzésre.
De közelíthető másképp, a szumma áram felől. Most megnéztem, másfél év havi átlag villanyfogyasztása kerek 170 kWh-ra jött ki (akkor költöztünk). Ebben van minden: mosógép, szárítógép, mosogatógép, gamer pécé napi több órát, home office, közben nonstop tévé a háttérben, 4 fűtő-hűtő klíma (ritkán használva), nyáron medence keringetés, télen fűtés-szivattyúk stb. Talán nem rossz becslés főzésre az a 7-10%.
Vagy a főzőlap felől közelítve: 4 zóna, max 6.9 kW. Zónánként max 1.75 kW, napi 1 óra félgőzzel lenne havi 24 kWh körül, de ennél sokkal kevesebbet megy, de sütővel együtt lehet akár havi 25-30 is, de az csak nyáron meg egyéb suliszünetben, azonban hétköznap sokkal kevesebb. Valahol 10-30 közt mozoghat, de átalányban még mindig 45 kW-nyi áram árát kell egy szaros gáztűzhelyre fizetnie szegény fórumtársnak, és a 170-ből sose megy el annyi kajára, az abszurd. Ja, a pöri 1-2 óráig gyöngyöz ennek az 1.75-nek a 30%-án, az 0.5-1 kWh, tészta hamar megvan hozzá, de havonta 1-3 pöriszerű kaja van, az nem tétel. És nem gyakran főzünk, mert meleget kapnak a suliban: hétvégi 1, nagyonmax 2 főzés, de ezekből sok a félórás rántotta, 10 perces gyorsleves meg hasonlók. De ezzel betévedtünk az erdőbe a becsléssel.
Ha eleve be van vezetve a gáz a konyhába, nem társasház, és másra is használod a gázt (alapdíj miatt), csak akkor olcsóbb, de a takarítása, a lassúsága meg az elveszett munkalap-terület miatt valahogy nem hiányzik már. A gázsütő meg mindig is ipari hulladék volt, abból nem létezik jó.
Összegezve: az a 10-15 kWh lehet, hogy alulbecslés, de nem lehet sokkal több, még a sütővel együtt sem, 45 meg sohasem.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#81119) BBéci válasza balojazz (#81118) üzenetére


BBéci
titán

Az indukciósok teljesítmény-felvétele (áramfogyasztása) meglepően csekély, szinte hihetetlen, de igaz. Nyilván nem boost-tal forraláskor, de az pár percig aktív.
Az előző sima kerámialaposunk folyton szirénázott, amikor valami (konyharuha, polárdzsekim alja) hozzáért a jókora kezelőfelülethez. A mostani Boschnak csak a bekapcsolója látszik, az sem érzékel textilt, fát, műanyagot, így a teljes főzőlap felület kihasználható pakolásra, egyebekre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81120) balojazz válasza BBéci (#81119) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nekem is Bosch van, én is pakolok rá mindent. A valódi, effektív fogyasztását nem ismerem, de elhiszem, hogy kicsi; ha másért nem, azért, mert olykor, ha sok vendégünk van, és napokig le van terhelve a konyha sütőstül-elszívóstul (pl karácsony) , akkor sem veszem észre a havi fogyasztáson, ahogy a fűtésindítás előtti pár napban a klímás fűtést vagy nagy melegben a hűtést sem. Sőt a hidegekkel bejövő több mosást (több ruha) és a kinti teregetés megszűntével a napi-2 napi szárítógépezést sem. Vagyis a sok fogyasztó közt elvesznek az egyes tételek, és együtt is elég csekély a szumma, hogy a főzőcske is elvesszen köztük, tehát csakis kevés lehet, de évi 20 ezernek bőven a töredéke (mondjuk fele-harmada-negyede), ami ugye bő negyedévi teljes villanyfogyasztásunk lenne, de társasházi gázátalányban Digitalpimpnek ki kell csengetnie.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#81121) Digitalpimp válasza balojazz (#81118) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Akkor végül csak kibökted a lényeget: nem használod. Úgy nem is fog fogyasztani. :C Amúgy egyszer valaki itt a fórumon kiszámolta rendesen, keress rá. A gáz jött ki olcsóbbra.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#81122) Dorian válasza balojazz (#81118) üzenetére


Dorian
félisten

"társasházi átalányos gáz mocsok drága"

Az mi? A tarsashazak a lakásszámmal oszthatják a fogyasztott mennyiséget, nalunk pl. mindenkinek a rezsicsökis határon belüli így a fogyasztása tehát az olcsó kategóriában van.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81123) balojazz válasza Digitalpimp (#81121) üzenetére


balojazz
aktív tag

De használom, és nem is kell figyelnem rá, hogy mennyit, mert nem látszik meg a villanyszámlán. A lényeg, hogy neked mindig ki kell fizetned egy nagy összeget, hogy használhasd keveset vagy sokat, nekem meg nem. És a főzési átalányodat úgy állítják be, hogy annyi gézzal egy 5 fős családi ház gázfogyasztásának VAGY villanyának több mint negyede fedezhető. Ha fogyasztásarányosan fizetnéd ÉS másra is használnád, akkor olcsóbb lenne, így 2szer-4szer annyit fizetsz, mint kellene. Én stázalékosan olcsóbban jönnék ki gázzal, de nálam már összegben elhanyagolhatóan lenne csak kevesebb a villany a picit több gáz mellett, és elbuknám havi párszáz forintért a kényelmet, a gyorsaságot és a nagyobb munkapultot.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#81124) koxx


koxx
MODERÁTOR

Srácok, fejezzük be légyszi ezt a villany-gáz vitát.

(#81129) ribarszki


ribarszki
őstag

Senkit nem zavar a moderátor? :(

(#81130) Nikaré


Nikaré
őstag

Hi!
Srácok!
Tudja valaki, hogy a Kärcher WD 3 (száraz - nedves porszívó) és az utána következő számok mit jelentenek, mire utalnak?

(#81131) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Egy alul fagyasztos régebbi electrolux hűtő felso részébe lefagy minden úgy, hogy három napja lett bedugva, és a hátoldalán 2 cm vastag jégréteg keletkezett. Szallitas utan 4 napot állt bedugas elott. Tehat leolvasztas nem fogja megoldani. Tehat konkrétan a felso resz is fagyasztokent mukodik. Van valami otlet vagy egyszeru megoldás erre vagy kuka?

Eladó: GTS450

(#81132) pjen válasza qqzs (#81131) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem első körben, húzd ki a konnektorbol, várd meg, hogy leolvadjon, kicsit mozgasd meg és próbáld újra.

(#81133) qqzs válasza pjen (#81132) üzenetére


qqzs
őstag

Mivel harom napja ez megtortent azaz helyere raktak vartak par napot majd bedugtak , nem hiszem hogy mas fog tortenni. Mire gondolsz a megmozgatassal mi valtozhat?

Eladó: GTS450

(#81134) robag93 válasza Nikaré (#81130) üzenetére


robag93
aktív tag

Gondolom a felszereltség. Plusz porzsák, fejek, esetleg generáció.

(#81135) pjen válasza qqzs (#81133) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom, próba szerencse.

(#81136) Jozsó


Jozsó
tag

Sziasztok,

Néhány tapasztalat a Gorenje Gorenje WD2S164ADSWA mosószárítógépről.

Az első, hogy a méret valóban 595 mm. Nekünk ez fontos volt, mert a fürdőszoba ajtó 597 mm, de befért :)
A gép teljesen rendben van. Nagyon kényelmes az automata mosószer adagolás. Van elég program, de nem túl sok, szóval pont jó. Próbáltam a szárítást is, az is teljesen rendben van, tényleg szárazak lettek a ruhák, nem gyűrte össze őket, mint az előző Ariston.

A körítéssel viszont akadtak problémák, amik mostanra oldódtak meg. Szóval direkt wifis készüléket akartunk venni, hogy lássam hol tart a mosás, meg szóljon, ha készen van. Viszont az alkalmazásba ezredik próbálkozásra sem sikerült regisztrálnom a készüléket. Írtam az ügyfélszolgálatnak, meg a Connectlife című app fejlesztőinek is. Mostanra derült ki, hogy ezt a szerkezetet nem a QR kóddal kell regisztrálni, amit a használati utasítás ír, hanem a sorozat számmal, ami egy 23 karakteres jelzés, felül, vonalkód formájában. Így már ment szépen a regisztráció. Az app kicsit fapados, nem minden funkció állítható belőle és elő-elő bukkannak lefordítatlan vagy bénán lefordított részek.
A használati utasítás szintén elég gyatra. Próbáltam más nyelveket is, hátha ott mindent leírnak, de ott sem. Végül az alkalmazás regisztráció kapcsán ismertem fel, hogy a készülék gyakorlatilag megegyezik a Hisense WDQR1014EVAJMB mosó-, szárítógéppel. Annak viszont kicsit korrektebb a használati utasítása. Ott sem tökéletes, de a két gép használati utasításából végül rá lehet jönni az összes funkcióra.

Végül a korább kérdésemre is legyen itt a válasz, hátha fog kelleni valakinek. Szóval az alapértelmezett program a Eco 40-60. Ebből arra lehetne következtetni, hogy itt vmi 40-60 fokig terjedő mosási hőmérséklet van. Gond az is, hogy ebben az esetben a mosási hőmérséklet nincs kijelezve és nem is állítható.

Szóval próbálkozások és a két használati utasítás összevetéséből arra jutottam, hogy bár a Hisenses használati szerint olyan ruhákhoz való a program, ami bírja a 60°-ot itt valójában a mosás a töltet súlyától függően 25-37-43 fokon történik, vagyis simán lehet 40 fokos mosásnak használni. Mellékszál, de hiába mos tovább a mosás minősége rosszabb mint a Mix 40°-es.

(#81137) Eclips21 válasza balojazz (#81089) üzenetére


Eclips21
őstag

Sikerult tegnap visszavinni, de most mar felek hogy megint kifogok valami hangosat.

Valakinek van tapasztalata tenyleg halk hutovel? Vagy ugy altalaban megbizato hutovel? Eddig csak C kategoriat nezegettem, de mar nem erdekel az energiatakarekossag inkabb halk legyen.

(#81138) pjen válasza Eclips21 (#81137) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy linear kompresszoros felül fagyasztós LG hűtőm, közel 600 literes. Nagyon halk, visszakeresel mégegy fórumtarsnak is van és nála is nagyon halk.

(#81139) Sinesol válasza Eclips21 (#81137) üzenetére


Sinesol
veterán

Bosch-t tudnék ajánlani, ár/érték arányban elég jó gépek és megbizhatóak is, drágábban van még Liebherr, Hitachi de ezek már elég prémium áron mennek, bár vannak relative olcsóbb gépeik is, plusz ugye most még black friday is van már elvileg, igy beeshet valami akció is. Whirlpool sem rossz épp hűtők terén és az még relative olcsó. Nálunk egy kb 10 éves Miele van, amit a Liebherr gyárt nekik, igaz ez beépithető, de hangja szinte semmi, igazából nem is emlékszem valaha is hallottam volna, hogy hűt, de belül hideg, szal csak működik. :D

Az energiacimkével amugy nem érdemes annyira foglalkozni, az uj szabályozás miatt egy D is bőven elég, jelentősen kevesebbet eszik, mint a régebbi hűtők. Efölé menve elkezd elég jelentős lenni a felár, miközben max 2-3ezer forint az éves különbség fogyasztásban, de lehet még annyi sem. A-B kategória többszázezres felárát lehet az élettartama alatt sem hozza vissza.

[ Szerkesztve ]

(#81140) balojazz válasza Eclips21 (#81137) üzenetére


balojazz
aktív tag

Én úgy járnék el, hogy keresnék egy olyan gépet, amiről tudom, hogy csendes. (Pl az enyém egy 6-7 éves LG, a címke szerint 37 dB-es, és tudom, hogy csendes, mert szoktam aludni mellette.) Ezután rákeresnék ugyanezen gyártó egy nekem tetsző gépére, ami még csendesebbnek van írva (mondjuk 34-35 dB), ami lehetőleg 1-2 éve már kapható, és csekkolnám a külföldi véleményeket (cseh, lengyel, német stb), azokból több van, mint magyarból. Na és azt venném, ahol nincs panasz zajra, és páran ki is emelik, hogy csendes. Ez sem garancia, de fogadni azért mernék rá. A C-t sem engedném el (az enyém A+++, ami a régi C, ha jól tudom), de ha annyira bejön egy D, akkor azért azt már megvenném.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#81141) amargo válasza Eclips21 (#81137) üzenetére


amargo
addikt

Egy LG smart compressor -os hűtőnk van. Hetente kb 1-2x hallom meg, hogy olvasztott éppen. Az esetek 95%-ban nem hallunk semmit.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#81142) Begi válasza Begi (#81105) üzenetére


Begi
senior tag

Erre esetleg valaki?

(#81143) Sinesol válasza Begi (#81105) üzenetére


Sinesol
veterán

A Dyson tényleg a legjobb, a V12-t tudnám ajánlani, kb mindent tud, amit a V15, viszont kompaktabb, kisebb a tartálya, így sokkal jobb lehet morzsaporszivokent. Esetleg vannak még az első szerias Miele variánsok, azoknak mára eléggé lement az áruk, plusz jelenleg akciós is. Ergonómia szempontjából szerintem jobb is, mint a Dyson, mivel porszivozaskor nem fent kell tartani a gép súlyat, hanem lentre kerül. Ami hátránya, hogy nem tul nagy a tartálya, plusz akksi időben sem túl fényes max fokozaton. Szivóerőben gyengébb, mint a Dyson, viszont a forgókeféje nagyon jó, mindent felszed, szóval végeredményben kb. ugyanazt hozza. Ha hetente-kéthetente kell csak, akkor ez is teljesen megfelel.
Esetleg nézhetsz még Bosch serie 6 -os modellt, az nem túl drága és relative elég sokat tud, sok kiegészítőt is adnak, plusz ugye ha van otthon akksis Bosch szerszám, akkor annak az akksiját is használhatod vele.

[ Szerkesztve ]

(#81144) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsra lenne szükségem.
Van egy kb. 4 éves Liebherr CU 331 típusú alul fagyasztós hűtőm.
Az a probléma vele, hogy a hűtő része nem hűt rendesen. A hűtőben kb. 12-14 fok van, míg a fagyasztó részében megvan a -17fok.
A hűtő oldala és levegője átlag 12 fokos, amíg a hátfala -1 és -10 fok között van attól függően, hogy megy-e a kompresszor.
A kompresszor megy szépen és nincs rendellenes hangja sem. Már próbáltam max-ra feltekereni, de akkor sem lett benne hidegebb.
Mi lehet a baja, mit nézzek át?
Nem hiányozna most karácsony előtt egy hűtőcsere.
Köszönöm előre is az ötleteket.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#81145) robag93 válasza Rogiii (#81144) üzenetére


robag93
aktív tag

Úgy hangzik, mintha szökne a gáz.

(#81146) Rogiii válasza robag93 (#81145) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Akkor nem kellene a fagyasztórészben is magasabb hőmérsékletnek lennie?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#81147) ribarszki válasza Sinesol (#81143) üzenetére


ribarszki
őstag

A Miele (bármennyire elfogult vagyok a márka irányába porszívó téren) ezekben az akksis gépekben fényév távolságra van a Dysontól. Pláne a kefehengerben. A Dyson lézeres Fluffy és szőnyegfeje sokkal-sokkal jobb.

(#81148) emvy


emvy
nagyúr

Sziasztok,

melyik a legjobb huto, ami
- side-by-side vagy franciaajtos
- max 100 centi szeles, minimum 70
- nincs benne viz/jegadagolo?

Koszi. :R

while (!sleep) sheep++;

(#81149) Sinesol válasza ribarszki (#81147) üzenetére


Sinesol
veterán

Gyengébb a Dysonnál, több tekintetben is, de a kefehengere szerintem jobb, ebben egyébként van elég nagy tapasztalatuk, porzsakosban is régóta használnak motoros kefét. Na szóval kipróbáltunk két gépet egymás mellett és miközben a Miele szivoerőben feleannyit se tudott, mégis felszedte a próbaként szőnyegre öntött kávét és cukrot, a Dysonnál meg ott maradt, csak arra tudtam gondolni, hogy a Miele keféje hatékonyabban szedte össz a cuccot. Hx1Pro vs V15 volt az összevetés.

A Dyson V15 használhatóbb a nagyobb tartály és a joval jobb akksiidő miatt, na meg a csuklós kiegészitő is elég jó, viszont egyszerűen nehéz, tehetnék lentre is a gépet, ahogy a Miele teszi, plusz nem érzem, hogy a digitalis gimmickek megérnék a pénzt, inkább lenne olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#81150) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Gáztűzhelyt szeretnék vásárolni, idős egyedül lakó anyósomnak, Budapest területén.
Van-e olyan cég, vagy vállalkozás ahol megrendelve a készüléket kihozzák az újat, leszerelik a régit és elszállítják, és egy kalap alatt beüzemelik az újat is.
Különálló tűzhelyről van szó, tehát csak a gázcsapról kell lekötni, és persze "hivatalosan" beüzemelni az újat.
El szeretném kerülni, hogy kijön egy szerelő, leköti a régit, aztán jön a cég aki hozza az újat és elviszi a régit, aztán újra szerelő aki beüzemeli.
Ezt logisztikailag sem lehet összeszervezni a szerelők, és szállítók nagyvonalú hozzáállása az időpontokhoz miatt is.

Segítségeteket előre is köszönöm szépen

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.