Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68951) daver88 válasza rgeorge (#68943) üzenetére


daver88
aktív tag

Nem a bolt dönti el a feltételeket, hanem a futárcég...minden a futárokon múlik, és a motiváción (ha érted mire gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#68952) Zeki


Zeki
nagyúr

Sziasztok! Van nekünk egy Daewoo DSX-5055 Multifunkciós konyhai robotgépünk. Ennek a habverős fej része eltört, miután leesett a földre.
Hol lehet ilyet kapni? Az importőrt kérdezve, nem tudott segíteni. :(

(#68953) Zeki válasza Zeki (#68952) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sima habverésre, ami tényleg jól és gyorsan veri fel a habot, melyik kézi gép a jó?

(#68954) Digitalpimp válasza Zeki (#68953) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én erre egy ezer éves Simpex (Intersparban vett) [link] gépet használok. 12 sebességes, pörög rendesen.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#68955) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Azoknak, akik Heinner szárítógépet vettek és hozzáér a dob az oldalához, mert be van horpadva a gép oldala.
Újracsomagolt szárítógépnél eléggé jellemző, hogy be van ennek a szériának az oldala, mert a (török) gyártó védelem nélkül csomagolja be eredetileg is

Megoldás:
két Torx csavarhúzó kell (elvileg T20 T25 bitfej)
le kell szedni a gép tetejét és a vízgyűjtőtartályt kiszedni
majd a vezérlőpanel előlapot kicsavarni (kb. 3 csavar), aztán szigetelő szalaggal rögzítjük, hogy nagyjából ott maradjon azért a helyén, (míg hajtogatunk), hogy hozzáférhessünk az oldallapok csavarjához
oldallapot hátul és alul és fent kicsavarni, majd felfele (kb. 2cm-t) és de kicsit kifele is húzva kiszedni óvatosan (mivel be van horpadva így biztosan nehezen jön le), elől két műanyag rögzítő elem van
ha lejött az oldalát (értelemszerűen fent legyen a púpos része), akkor lefektetjük egy törülközőre síkfelületre és egy nagyobb könyvet rárakva, picit ráállunk, majd a könyvet odébb csúsztatjuk 10cm-et és megint ráállunk (többször végigmegyünk a horpadás vonalán és figyeljük, hogy alakul).
Ha a gép eleje is behorpadt, azt úgy lehet kiszedni, hogy a gépet oldalára fektetjük (törülközőre), felül legyen (vízszintben), amit ki akarunk majd húzni. Elé állunk egy törülközővel két marokkal csavaró mozdulattal (felfele) meghúzzuk középen kicsit, majd figyeljük, hogy mi változott.
Egy hosszú vonalzót (vagy seprűnyelet) oda lehet rakni és ellenőrizni, hogy hogy kell még meghúzni. Több apróbb mozdulattal célszerű.
Így a belső éle lehet, hogy kicsit kifele fog majd állni, de az visszanyomjuk (pl. mondjuk egy fa téglatest-el)
, de úgy, hogy amit kihajlítottunk, azt már ne nyomjuk be. Könnyen rá lehet jönni egyébként, hogy mi kell csinálni. Mindig egy picit alakítunk majd ellenőrizzük, hogy jobb lett -e.
Aztán, ha már elfogadható, akkor összerakjuk.

1 óra alatt meg lehet csinálni, egy pici ki logika kell.
Mindenki csak saját felelősségére kezdjen bele!
Ésszel kell azért csinálni, mert rosszabb lehet a végeredmény, mint volt.

Egyébként belül is széttörhet egy tartófül, ha helytelenül szállítják és a fedlap is sérülhet, repedhet

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#68956) zsolt008 válasza rgeorge (#68943) üzenetére


zsolt008
tag

szia,
épp a műlt héten gépesítettünk egy konyhát, 3 helyről különböző futárcégek, mind behozta a cuccot (MM szállítója is köztük volt), okoskodás nélkül, de inkább tarts a tárcádban néhány ezrest, hátha motiválni kell az embert :/

(#68957) rgeorge válasza zsolt008 (#68956) üzenetére


rgeorge
addikt

Nyilván kapnak borravalót, mindentől függetlenül. Viszont ha utánvétellel veszem a mosógépet, akkor ők is kényszerhelyzetben lesznek, mert nem fogok fizetni, ha nem hozzák be az újat és viszik ki a régit.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#68958) Aguinaga


Aguinaga
őstag

Sziasztok!

Szárítógép vásárlása előtt állunk, segítség kellene, milyen márkát érdemes megvenni?
Sejtem, hogy minden márkából a legolcsóbb a legalja, ezért nekem egy ár/érték bajnokra van szükségem.
Szempontok:
- hőszívattyús
- minimum 8kg-os
- hang nem olyan lényeges, fürdőben lesz elhelyezve
- mélysége maximum 60 cm, szélesség/magasság nem számít
- A+-tól felfele, a régi jalölés szertin
- ár maximum 170ezer
- nem feltétel, hogy a kondenzvíz kivezethető legyen lefolyóba
- nem kell mindenféle okos funkció
- garancia minimum 2 év (azt hiszem, ez már alapból kellene legyen ilyen értéknél, ugye?)

Amit néztünk:
Electrolux EW7H458B
Whirlpool ST 92E
Bosch WTH85291BY
Indesit YT M11 82K RX EU

Amit nem szeretnénk: Heinner, Candy

Szerintetek?

PSN: OldSlowhand74

(#68959) Zeki válasza Aguinaga (#68958) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amelyikre van valami hosszabb gyártói garancia.

(#68960) daver88 válasza rgeorge (#68957) üzenetére


daver88
aktív tag

benyomja a rendszerbe, hogy átvétel megtagadva...szerinted érdekli?

(#68961) BBéci válasza rgeorge (#68957) üzenetére


BBéci
titán

Csupán kíváncsiságból kérdezem, miért nyilvánvaló a borravaló adása?

Utánvét és utánvéttel!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68962) Aguinaga válasza Zeki (#68959) üzenetére


Aguinaga
őstag

Igen, mondjuk ez jogos, most lenne lehetőségem 170 alatt az electroluxot megvennem, ingyen szállítás + 5 év gari
A többinél nem találtam ilyen jó ajánlatot egyelőre, pedig a Whirlpool is nagyon szimpi.

[ Szerkesztve ]

PSN: OldSlowhand74

(#68963) pjen válasza BBéci (#68961) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nemrég hoztak egy fagyasztót, külön szóltak az MM ben, hogy nem hozhatják be a lakásba. Persze behozták, erre kell a jatt.

(#68964) rígel válasza Aguinaga (#68962) üzenetére


rígel
őstag

Az a gáz hogy 1-2 éve ennyiért A+++ Electrolux EW9H378S-t vett az egyik ismerősöm.

(#68965) Aguinaga válasza rígel (#68964) üzenetére


Aguinaga
őstag

Na, hát igen, de 1-2 éve még eszünkbe se jutott ez a gép :)

PSN: OldSlowhand74

(#68966) Zeki válasza Aguinaga (#68962) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na annak az 5 év garinak olvasnék JOBBAN utána.
Melyik oldal?
Sok helyen biztosítás az a gari.

(#68967) BBéci válasza pjen (#68963) üzenetére


BBéci
titán

Egy pluszt honoráltál, az érthető, de a kérdésem nem az efféle esetekre vonatkozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68968) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Pár dolog kezd tisztulni azóta.
Egyelőre ezek szimpatikusak, de ha van jobb ötlet, szívesen választok mást is.

Sütő: Electrolux EOE7P31X [link] Ismerem, tetszik a kezelőfelület, jó a szigetelése, van sín és nem csapódik le az ajtó

Főzőlap: AEG IKE64450XB [link] Tetszik, hogy van bridge funkció mindkét oldalon, illetve mind a 4 zóna kapott külön helyet a kezelőfelületen. Sense boil vajon megéri? Vagy bridge nélkül van, vagy sensefry mellett, de az meg bénán néz ki, ha a sütő meg nem sensecook. Az előre kiválasztható programok viszont nem hiszem, hogy adnának annyival többet.

Mikró: Whirlpool MWF 421 SL [link] Nincs forgótányér :) De kicsit kicsi belül, valamennyivel több hely is van a nyitott polcon ahová menne. Mekkora helyet érdemes hagyni körülötte, ha a valszeg grill nem lesz használva?
Hűtő: Liebherr CUef 3331 [link] Palacktartó illetve az ajtó beosztása miatt praktikusnak tűnik, bízom benne, hogy halkabb mint a no frostosok.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#68969) Aguinaga válasza Zeki (#68966) üzenetére


Aguinaga
őstag

Electrolux.hu
Van egy 15%-os kuponom oda.

PSN: OldSlowhand74

(#68970) pjen válasza BBéci (#68967) üzenetére


pjen
félisten

Vannak melóhelyek ahol eleve bele kalkulálják a jattot. Tudom nem kötelező ott melózni.

(#68971) szabog74 válasza Aguinaga (#68958) üzenetére


szabog74
aktív tag

Nekünk hasonló Bosch van most már 6. éve, hibátlanul dolgozik kb. heti hétszer.

(#68972) Aguinaga válasza szabog74 (#68971) üzenetére


Aguinaga
őstag

Köszi a választ! :R

PSN: OldSlowhand74

(#68973) ribarszki válasza Bdanyy (#68968) üzenetére


ribarszki
őstag

Itt az AEG főzőlap olcsóbban, koszolódó perem nélkül: Nálunk 1 hete van meg. Gázról váltottam és nagyon féltünk az indukcióstól. Zseniálisan jó. Gyors, egyszerű, praktikus. És nem ki-be kapsolgatással éri el a kívánt beállítást.

(#68974) Bdanyy válasza ribarszki (#68973) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi, ez jól hangzik, hogy nem kapcsolgat. Nem tűnik sérülékenynek a 3 nem lekerekített oldala? Annyi hátránya van még ahogy látom, hogy 125mm a minimum méret, amit érzékel, úgyhogy pl a bialetti moka inductiont nem érzékeli. De az előbb linkelt AEG is ugyanilyen.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#68975) BBéci válasza Bdanyy (#68974) üzenetére


BBéci
titán

Jó, hogy felhoztad, a kotyogós kévékészítőt használók számára nem ideális az indukciós lap.
Rá kell tenni egy megfelelő méretű vaskorongot, arra a Bialettit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68976) Bdanyy válasza BBéci (#68975) üzenetére


Bdanyy
addikt

Boschnál néztem egyik modellt, ott megy a Bialetti korong nélkül (de pl pont barátomék váltottak Electroluxra és azon már nem ment nekik, ők hívták fel a figyelmem rá, hogy mások márkánként a zónaméretek).

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#68977) cd930 válasza BBéci (#68975) üzenetére


cd930
aktív tag

Nekünk a Whirlpool indukciós lap kisebb lapja simán érzékeli az ikeás kotyogós kávéfőzőt.
A kávéfőző vásárlása előtt itt valamelyik fórumban próbáltam kölcsönkérni egy Bialetti indukciós kotyogóst, de nem jártam sikerrel. Így belevágtam az ikeásba, amit vissza tudtam volna vinni, ha nem működik rajta.

Szóval érdemesebb volna olyan főzőlapot keresni, ami a kisebb edényekre is elindul.

20+ éve a Prohardveren

(#68978) szabog74


szabog74
aktív tag

Ha már indukciós lap a téma: gyárt más hasonlót az Electrolux senseboil-hoz hasonlót? Megtetszett az asszonynak...

(#68979) Stard72


Stard72
tag

Sziasztok!

Elektrolux mosogatógéphez lenne egy kérdésem. Hogyan kell az ilyen vezérlésű mosogatógépekben az előmosogatás programot indítani? Egy kapcsoló van a 30 perces programhoz és az előmosogatáshoz, de csak a 30 percest tudom indítani. Belinkelem a használati útmutatót, a 36-ik oldalon vannak a programok leírva, de nem értem ,hogyan lehet csak előmosogatást indítani.
Előre is köszönöm
[link]

(#68980) Bdanyy válasza Stard72 (#68979) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ha nyomva tartod három másodpercig, nem vált át rá?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#68981) Stard72 válasza Bdanyy (#68980) üzenetére


Stard72
tag

ezt mintha már próbáltam volna, villan egyet a led, de akkor is a 30 perces indult el. Gondolom az előmosogatás ennél is hidegvizes lenne, de eddig mindig nekiállt melegíteni

(#68982) herdsman12 válasza Stard72 (#68979) üzenetére


herdsman12
őstag

8.3 pontban a leírás.

(#68983) Stard72 válasza herdsman12 (#68982) üzenetére


Stard72
tag

Igen, látom, csak eddig nem nyomtam elég hosszan, és is mindig csak egyet villant. De mostmár megy, köszönöm

(#68984) pjen


pjen
félisten

Ma reggel sikerült leejtenem egy közepes jénai tetejét, 1000 darabra tört. előkaptam a Dyson animalt és igyekeztem eltűntetni a romokat. levettem róla a fejet és csak a csővel használtam, hát a nagyon aprókat felszedte de a kb centis darabokat már nem. behoztam a garázsból a vezeték nélküli Philipset, csak úgy csörömpölt ahogy a kissebb nagyobb darabok mentek a gége csőben. :DD

(#68985) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

kezdi megadni magát a mosógép, így esedékessé vált a cseréje
és szeretnék hozzá egy szárítógépet is.

Mindenképpen két külön gépben gondolkodom, viszont hely csak úgy van, hogy egymásraépítem őket, így gondolom célszerű lenne egy márkából választani őket az összeépítés miatt.

kb400e lenne a keret a két gépre, de ha nagyon jó deal van picit többért akkor lehet, hogy áldoznék rá többet is. mit érdemes?

Köszi! :R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#68986) BBéci válasza Cece04 (#68985) üzenetére


BBéci
titán

Jó ötlet az azonos gyártótól származó két gép, én is azt választanám, de az egymásra helyezést nem gátolja, ha nem egy család tagjai.
Bosch, AEG, Electrolux a saját rangsorom - árkorlát miatt nem említve a Miele termékeket, pedig azok a legjobbak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68987) rgeorge válasza rgeorge (#68957) üzenetére


rgeorge
addikt

Ma délelőtt meghozták a mosógépet, szó nélkül behozták, ahova kértem és elvitték onnan a régit.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#68988) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
A mosógépünket (AEG) aquastopos bekötőcsővel adták, ami mostanra tönkrement, csöpög, mint az állat.
Ezt szabad normális töltőcsőre cserélni?

(#68989) daver88 válasza zolikaDB (#68988) üzenetére


daver88
aktív tag

persze, semmi baja nem lesz

(#68990) Elemental válasza pjen (#68984) üzenetére


Elemental
addikt

Kamuzol.

;]

(#68991) pjen válasza Elemental (#68990) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos anem. De lehet jobb is, az újnyi üvegdarabok esetleig le is selejtezte volna a Dysont.

[ Szerkesztve ]

(#68992) tepenzed válasza pjen (#68984) üzenetére


tepenzed
őstag

Ennyivel szarabb a Philips a Dysonhoz képest, hogy az már garázs sorsra jutott?
Nézegettük 120 körül asszonnyal a Philipseket, szerinte jó lesz az, a Dyson v15 az már túl drága nekünk

[ Szerkesztve ]

(#68993) pjen válasza tepenzed (#68992) üzenetére


pjen
félisten

A Philips az vezetékes 30K volt.

(#68994) Nagya21 válasza pjen (#68993) üzenetére


Nagya21
addikt

Jaaaaaa , az más, vezetékes, azt elfelejtetted irni........ :DDD :DDD :DDD :DDD
Az én thomas takarítógépem meg a phillipset szedte fel..... :D :D :D :D
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#68995) pjen válasza Nagya21 (#68994) üzenetére


pjen
félisten

Thomas van nekem is, de azt nem szedem mindennap elő.

(#68996) herdsman12


herdsman12
őstag

Lassú gyümölcspréshez volt szerencséje valakinek?
Aldiba láttam.

(#68997) vilga


vilga
tag

Mire megbarátkoztunk a három hónapos electrolux crisp gőzsütővel, ami intenzív pirolitikus tisztítás közben elhalálozott: összeolvadt a felső ventillátor környékén minden, gazdasági totálkár: csereutalvány a történet vége.
Azért bosszant egy kicsit, ez a modell már nincs a boltnak /MM/ pénz vissza, csak mára az árak, hogy is mondjam.....főleg hogy igen akciós áron fogtam ki.
Ez volt a második tisztítási program, az elsőt enyhe fokozaton futtattam ami csalódás volt: teljesen ráégett a szennyeződés az oldalára /inkább súroltam volna előtte, mint utána nehezebben/ lehet hogy a következő gőztisztítós lesz, mivel ez a 2,5 óra 500 fokon egyébként sem energia takarékos megoldás.
Kíváncsi lennék véleményekre, tapasztalatokra mit csináltam rosszul esetleg :F
Megrendült a bizalmam a márka iránt , tudom ki lehet fogni gyári hibás darabot, de kinek hiányzik az ezzel járó macera

[ Szerkesztve ]

(#68998) ribarszki válasza vilga (#68997) üzenetére


ribarszki
őstag

Én az első használat után visszaküldtem a SteamCrisp gőzsütőt. Kevés dolgot utálok, mint amikor egy gép bekorlátoz. Néztem vásárlás rlőtt, hogy 300fokot tud, illetve gőzfunkció. Mondom szuper, 2 éve kovászos kenyeret sütünk, ez kell nekünk! Ja, a gőzfunkciót csak légkeverésen engedi és csak 230fokig. Ha kenyér beállítasra megyek, akkor is 230fok a max. Miért nem lehet 250ig tekerni legalább, és én döntöm el, hogy alsó-felsőhöz, vagy légkeveréshez adjon gőzt. A lassú és totál átláthatatlan menü csak hab a tortán. Én sem tudtam sokszor, hogy hol járok a menüben, mit is nyomjak.

(#68999) vilga válasza ribarszki (#68998) üzenetére


vilga
tag

mi is kovászos kenyeret sütünk, és hasonlóképp gondolkodtam a kiválasztásban, de ne vált be nekem sem a kenyérsütő program, és visszatértem a régi sütőm szerinti módszerhez: két bespriccelt jénai összeborítva, nekem ez vált be. a menü rendszert mára már átláttam,a pirolitika is nagy csalódás
Ha publikus elárulnád végül is mi lett a crisp helyett?

(#69000) ribarszki válasza vilga (#68999) üzenetére


ribarszki
őstag

Bosch a hátulja be volt nyomódva. Szétszedtem, minden fontos része ép, tökéletesen működik. Az ajtót kellett beállítani. 300k volt így.
Viszont 250fokig ott és akkor adok hozzá gőzt amikor akarok, 3 erősségben. Alsó-felső sütéshez is.
Valamint tud csak párolni, gőzölni 120fokig, de ez egy másik történet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.