Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) DamianB válasza diegho (#68245) üzenetére


DamianB
őstag

Ha ennyire nem akarsz vele vacakolni akkor hagy ki a helyet és rakj be egy normál gépet . Én most csinálom a konyhát van vele macera de persze meglehet csinálni én hütőn kívül mindent beépítettem.

Richard!: Te egy nagyon szerencsés ember vagy mert európába születtél . A csapból ivóvíz jön és tudsz enni ehető húst amikor csak szeretnél. Nem szenvedsz forróságtól . Tölts el pár hónapot, évet nem ilyen szerencsés helyeken megváltozik a látásmódot. Nekem megváltozott. :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#68252) pjen válasza farkas-j (#68248) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez mindent csinál csak nem gyöngyözik.

(#68253) b.kov válasza daver88 (#68238) üzenetére


b.kov
senior tag

Nem gondoltam volna, hogy a Magasságos köztünk jár, ugyanis egy Isten vagy!

Egyébként feltűnt nekem is, hogy a gyűrűs zónáknál nem lehet 0-ról egyből 9-re fordítani, ami gyanús is volt, de valahogy sosem sikerült bekapcsolni őket. Már csak azt nem értem, hogy erről miért nem tesz említést sehol a manual? :F

Mindenesetre megkönnyítetted az életemet, köszönöm. :R

(#68254) mzso


mzso
veterán

Helló!

Bosch mosogatógép szempontjából melyik kíméletesebb? Az auto 45-65° program ami olyan 2:10-et (bár 2:40 kezd számlálni) megy vagy az ECO 50° ami 3:30-at. Gondolom a gyors egy órás 65°az nem valami kímélő.

(#68255) ribarszki válasza mzso (#68254) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem értem a kérdést. A mosogatógépet szeretnéd kímélni? Vagy az edényeket? Vagy mire gondolsz? Melyik jobb a mosogatógépnek?

(#68256) pjen válasza mzso (#68254) üzenetére


pjen
félisten

Mosogatógépnél nincs olyan, hogy kimélő. A gyors fokozaton az enyhén koszos, nem ráégett edényeket, tányérokat lehet jól elmosni. A Nejem például mindent leöblít és a gyors elmosogat, hibátlanul. Az eco t akkor használjuk ha este indul és reggelig ráér szöszmötölni.

(#68257) farkas-j válasza pjen (#68252) üzenetére


farkas-j
őstag

Igazad van, ez nem húsleves, ez rotyog. :U

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68258) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Side by side hűtőkkel kapcsolatban kérdeznék:
Nagyon nagy a választék, árban és gondolom minőségben is. Gyakorlati kérdésem az lenne, hogy mi a lényegi különbség a kétajtós és a négyajtós (pl. Whirlpool) megoldások között? A kétajtósoknál az egyik oldal a fagyasztó, a másik a hűtő? Mert négyajtósnál egyértelmű, hogy alul a fagyasztó, felül a hűtő. Napi használat alapján melyik verzió lehet praktikusabb, jobban használható?
Az úgymond "olcsóbb" változatok (mondjuk 300 ezer alattiak) mennyivel és miben "rosszabbak" a drágább társaiknál?

(#68259) pjen válasza Voice24 (#68258) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 2 ajtós volt, pont WH. Elég keskeny mindkét oldal.

(#68260) Atomgeszi válasza pjen (#68224) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Páromnak egy 2 ajtós gardróbnyi ilyen ruhája van, szerintem az értékük úgy 2 millióra datál. :D Ezt meghallaná, agyvérzést is kapna. :D

(#68261) Voice24 válasza pjen (#68259) üzenetére


Voice24
őstag

Én is azt nézegettem a képek alapján, hogy főleg a sima hűtő résznél szűknek tűnnek azok a polcok. Meg azt is olvastam, hogy többeknek nem tetszik a kétajtósoknál, hogy a fagyasztó felső részében csak polcok vannak, nem fiókok, így kicsit macerás a pakolása. Nekem egyelőre ezek a négyajtós Whirlpoolok tetszenek, az egybefüggő, nem elválasztott felső hűtőrésszel és a csak fiókokból álló alsó fagyasztóval. De nem tudom, hűtők terén mennyire ajánlott a márka, mosógépünk és szárítónk ilyen, eddig meg vagyunk velük elégedve.

(#68262) pjen válasza Atomgeszi (#68260) üzenetére


pjen
félisten

Nem vagyunk egyformák és nem is ugyanazokat a ruhákat, stílust szeretjük. :)

(#68263) Atomgeszi válasza OPiiPO (#68225) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát egy kettőt neki is be kellene áldoznia.

De főleg azt nem tudom, hogy most akkor mi is a különbség, ha csak eleve a hőszivattyúsok kategórián belül válogatok

Sharp pl. Már van 140k körül. Samsung már beesik 200k ba A+++ al. Electrolux, Aeg is van 180-300 között. De mi a különbség köztük?

Látom a típusaik között egy betű van sokszor, de gyakorlatban mit jelent a 140 eshez képest hogy szárít a 220 ba kerülő?

Aeg/Elux oldalán is van 12 típus, gyakorlatilag mind ugyanaz.. :U

(#68264) Atomgeszi válasza pjen (#68262) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Persze, csak mondtam, hogy még neki is erőt kell gyűjteni ehhez. :D

(#68265) qqzs válasza qqzs (#68232) üzenetére


qqzs
őstag

Erre valaki? Samsung mosogep velemeny kerek.

Eladó: GTS450

(#68266) Richard! válasza daver88 (#68246) üzenetére


Richard!
addikt

Márciusban lenne esedékes a költözés és ha most megvenném, nem tudnám hol tárolni... :(
Mindenesetre köszi a baljós előrejelzést ;]

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#68267) bazsimano válasza anrab (#68247) üzenetére


bazsimano
őstag

ott minden rendben.

(#68268) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Ha cserelunk beepitheto sutot, a mostanival mit lehet csinalni?
Elviszi a Media Mark pl, ha ujat veszunk, vagy nekem kell eltuntetni?
Ki - be szerelest ok csinaljak?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#68269) pjen válasza Gravity1234 (#68268) üzenetére


pjen
félisten

Elviszik ha kiszereled, de nem szerelik.

(#68270) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Keresés alapján nem találtam, ezért megkérdezem: F2-es hibakód mit takarhat Whirlpool mosogatógép esetén? Netes keresgélés alapján mintha szivárgásról is írnának, de nem láttam elfogy vizet a gép körül.

Köszi!

Üdv!

YOLOska

(#68271) st6969 válasza qqzs (#68265) üzenetére


st6969
őstag

Szerintem nem sok embernek van ilyen az idejárók közül. Aki ennyi pénzt szán mosógépre, az nem feltétlenül Samsungot fog venni.
Egyébként nekünk Samsung van, úgy 6 éve. Semmi probléma nem volt vele, leszámítva, hogy 2x szénkefét kellet cserélni (2x ~8ezerFt). Mosógép szerelő javasolta, hogy koreai gépeket kell venni, mert könnyű javítani (konkrétan LG-t vagy Samut mondott).

(#68272) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,

van egy régi Indesit IDL 60 típusú mosogatógépünk, ami kezdi beadni a kulcsot.
Ez úgy van betolva a konyhapult alá, hogy annak idején le lett szerelve a teteje, így most kb. 82cm magas. (és pont befér, talán fél centi hely van még)

Arra lennék kíváncsi, hogy minden szabadonálló mosogatógépnek leszerelhető így a teteje? :F
(mert amúgy nem sok 82cm-es gépet látni)

(#68273) salapp válasza st6969 (#68271) üzenetére


salapp
addikt

Kilenc éve megy nálunk hetente 5-7 alkalommal egy 6kg Ecobubble Samsung mosógép. Persze elfogadom, ha egyszer csak bekrepál, de remélem, nem ma vagy holnap következik ez be.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#68274) anrab válasza Funthomi (#68270) üzenetére


anrab
addikt

Az enyémen nincs F2.
Kézikönyv nem írja?
Nekem a Samu mosógép írt olyat hogy nem volt a kézikönyvbe. Újraindítottam és ment tovább.

(#68275) mzso válasza ribarszki (#68255) üzenetére


mzso
veterán

A gépet.

(#68276) pjen válasza mzso (#68275) üzenetére


pjen
félisten

A gépnek mindegy.

(#68277) arcsin válasza pjen (#68276) üzenetére


arcsin
senior tag

Állítsd be az asszonyt mosogatni, az kíméli a leginkább a gépet. :)

mzsonak akartam sry -

[ Szerkesztve ]

(#68278) pjen válasza arcsin (#68277) üzenetére


pjen
félisten

Jogos, a gép azért van, hogy mosogasson.

(#68279) arcsin válasza pjen (#68278) üzenetére


arcsin
senior tag

Elvileg ha gyakran rövid program megy akkor érdemes gyakrabban tisztítómosást csinálni mint az ajánlott. Mivel egy min.2órás program alatt jobban átmosódik a gép, jobban öntisztítja magát, mint egy rövid program alatt, ahol több lerakódás keletkezhet a szűrőkben pld. Mindemelett az eco-normal programok min 2órásak így tök mindegy.
De igazából azért vesz az ember mosogatógépet hogy JÓL elmosogasson helyette, időt spóroljon vele. Simán megér 100-200 ezer ftot a dolog. Ha meg elromlik akkor mi van? garancia-szerviz. Mi egy 30éves siemens-t örököltünk tavaly az új lakással, igyekszünk figyelni a szűrőre, mosogatógéptisztítóval átmosni időnként. Reméljük még 2-3 évig bírni fogja :)

[ Szerkesztve ]

(#68280) ribarszki válasza mzso (#68275) üzenetére


ribarszki
őstag

Tök mindegy, azért van, hogy használd. Nálujk heti 10x megy minimum.
Egy évben 520-600 indítás. Munkaeszköz, nem sajnáljuk.
Persze minden karbantartást megkap.

(#68281) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Hobbi célra szeretnék a háztartásba egy csiszolót, leginkább kissebb bútorok, kerítéshez, meg még meglátjuk mit hoz az élet.
Milyet érdemes venni, ami általános, hobbi használatra jó és minél szélesebb körben használható?
[link]
Ez jó lehet? Ehhez mindig lehet kapni megfelelő csiszolópapírt?

(#68282) qqzs válasza st6969 (#68271) üzenetére


qqzs
őstag

En arba azert kozepkategorianak gondolom, boschnak meg az also kozep. amik ezt tudjak boschban 300ezer korul vannak

Eladó: GTS450

(#68283) Funthomi válasza anrab (#68274) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Kézikönyve nem írja konkrétan a hibakódokat. Van egy QR-kód, azt leolvasva mutat hibakódokat, de a fordítása néha olyan, mintha a Google translate tette volna :D

YOLOska

(#68284) beers válasza beers (#68183) üzenetére


beers
addikt

Megvettem, a személyes átvételt választottam, mondván ha olyam, akkor el sem hozom! Őszintén, én meg sem találtam volna a hibát rajta, ha nem bök oda az ujjával az eladó!
Viszont rohadt nehéz és nagy......

M&N

(#68285) Voice24 válasza Voice24 (#68258) üzenetére


Voice24
őstag

Látom, nem sok embernek van gyakorlati tapasztalata side-by-side hűtőkről. :)

(#68286) qqzs válasza Voice24 (#68285) üzenetére


qqzs
őstag

Nekunk van mindketto. eloszor 2 ajtos hasznaltuk szerettuk. A negy ajtos tagasabbank tunik de valahoyg bonyolultab rendet tartani benne mert kevesebb a polc. es literre kb ugyanannyi de elrendezes miatt kevesebbnek tunik a negy ajtos, viszont pakolni meg kenyelmesebb. a nagy ajtosnak meg a melyhutoje (ami nekunk van kette van vagva szoval ott hsokszor kell mindket ajtot nyitogatni ha nem emlekszel hova raktad. szoval tok mindegy mindketto jo :)

Eladó: GTS450

(#68287) st6969 válasza tepenzed (#68281) üzenetére


st6969
őstag

Ezzel a fajta csiszolóval szinte sehova nem lehet haladni. Kisebb bútorok apró részleteinek legeslegutolsó finom csiszolásához talán használható, de kerítéshez pl. biztos, hogy nem. Különböző feladatokhoz különböző csiszoló kell. Mindenes nem igazán létezik, de ha mégis (?), az biztos, hogy nem ez a fajta. Min. egy excenter (esetleg egy szalagcsiszoló) irányba érdemes menni.
Itt kérdezz utána, fognak tudni segíteni :K

(#68288) st6969 válasza qqzs (#68282) üzenetére


st6969
őstag

Én 300-ért nagy valószínűséggel Miele gépben gondolkodnék, mivel komoly múltja és szakértelme van ebben az iparban. Vannak a fórumban ilyen tulajok, hátha megerősítik ezt :)
Persze, ha van valami spéci funkció, amit csak a kinézett gép tud (és tényleg kell), az más.

(#68289) arcsin válasza qqzs (#68286) üzenetére


arcsin
senior tag

Én is anno örültem hogy lesz helyem egy nagy hűtőnek, akkor már legyen sidebyside :) Aztán végül kikötöttem a franciaajtósoknál, mert azok pakolás szempontjából jobbnak tűntek. Itthon mondjuk az ikea-son kívül még van a haier, aminek a hazai szervízeltetése szinte lehetetlen lenne, de a "myzone" szimpi volt. Végül vettünk egy hagyományos kombináltat. (255 liter hűtőtér + 106 liter fagyasztótér).

(#68290) Cranium


Cranium
tag

Hali albérletbe, lakótársakkal vásároltunk egy Gorenje WD9514S mosó-szárítógépet. Néhányan mossák, majd szárítják a ruháikat, én azonban csak mosom idõtakarékosság miatt, azonban amint kimosom a fekete ruhámat, (color 30 fok, 1400 centrifuga fordulat) tele lesz töménytelen szösszel, illetve a melegítõnadrág bolyhos lesz. Már idegbeteg vagyok a hengerezéstõl. Tud valaki megoldást?

(#68291) arcsin válasza Cranium (#68290) üzenetére


arcsin
senior tag

A szöszöket leszedi a szárítógép :D Időtakarékosság ide vagy oda.

(#68292) Cranium válasza arcsin (#68291) üzenetére


Cranium
tag

Hát csak amilyen ruháim vannak azok többségében rajta van, hogy szárítógépben nem szárítható :/

(#68293) BBéci válasza Voice24 (#68285) üzenetére


BBéci
titán

Ingyen sem kellene kétajtós, hacsak nem 1,3 m széles. A négyajtósba minden befér, egyszerűen elhelyezhetők a nagy tepsik, serpenyők. Áttekinthető a tartalma, nem kell ágaskodni vagy leguggolni. Ha a fagyasztóban keresek valamit, kikapom a fiókot és becsukom az ajtaját.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68294) BBéci válasza arcsin (#68289) üzenetére


BBéci
titán

Melyik országban élsz, bogy csak ikeás és Haier négyajtós kapható?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68295) #48613632 válasza Cranium (#68292) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hőszipkásban sem? Ezekben a szárítási hőmérséklet kb 50 fok. Gyakorlatilag mindenféle ruhanemű gond nélkül szárítható benne, ide értve a gyapjú és selyem alapanyagúakat is.

(#68296) arcsin válasza Cranium (#68292) üzenetére


arcsin
senior tag

Akkor szárítsd meg a ruháidat hagyományos módon, majd nézd meg van-e valami refresh vagy hasonló szárítási program a gépen. Az kb csak megforgatja a ruhákat melegítés nélkül.

(#68297) Cranium válasza #48613632 (#68295) üzenetére


Cranium
tag

Azt nem tudom, decathlonos póló, meg melegítõnadrágról van szó, kondi végett, ěs csak annyi van feltüntetve, hogy szárítógépben nem szárítható

(#68298) BBéci válasza #48613632 (#68295) üzenetére


BBéci
titán

Gyapjú és selyem szárítható 50 fokon? Semmi szín alatt nem tenném. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68299) rígel válasza Cranium (#68297) üzenetére


rígel
őstag

Decathlonos póló, melegítő tuti szárítható egy modernebb hőszivattyúsban. Farmerek is mind elvileg nem száríthatóak, semmi bajuk.
Kérdés hogy ez a kombi csoda milyen hőmérsékleten szárít. Márka/tipus? Nyilván olcsóbb és kevesebb helyet foglal mint egy külön szárító- és mosógép, de sajnos vannak korlátai.

[ Szerkesztve ]

(#68300) Cranium válasza rígel (#68299) üzenetére


Cranium
tag

Gorenje WD9514S tipusa, fogalmam sincs hány fokon szárít, lakótárs zseniális ötlete volt, hogy ilyet vegyünk, karácsonykor döglött be régi sima mosógép

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.