Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68501) rígel válasza ribarszki (#68495) üzenetére


rígel
őstag

Eddig is elektromos főzőlapod volt? volt? Ha esetleg nincs 3 fázis a házban, bővíts. Ilyen igényekhez áram oldalról 1 fázis már szűkös

(#68502) d@minator válasza freelanced (#68459) üzenetére


d@minator
addikt

Sosem értem ezeket a hszeket. Már harmadik porzsák nélküli porszívóm van, egyik sem fújja a port sehova a szűrő meg csak akkor telítődne ha két évente porszívóznék. A Samsung-gal falvésés sittjét, glettport mindent szívtam akkor kellett kirázni gyakran a szűrőket, meg csúnya hangja lett. Szétszedtem kifújtam kompresszorral a motort is most olyan, mint új korában.
A Bosch is olyan erős, hogy minimumra kell leszabályozni.
Az első egy Progress volt annak a kerekéből tört ki egy darab. Mind a három működőképes.
Szerintem a pár évvel ezelőtti Samsungok közül van elcseszett az alapján ítélkeznek az emberek.
Na meg a porszívó fejen is sok múlik sok esetben ott bukik el az olcsó poszívó.
Miele C1 jó porszívó de ott "Cserélje ki a motorvédő szűrőt, amikor
megkezd egy új csomag porzsákot és Mindig akkor cserélje ki a kimeneti levegőszűrőt, amikor megkezd egy új csomag porzsákot". - Ennek lesz további költsége.

(#68503) ribarszki válasza rígel (#68501) üzenetére


ribarszki
őstag

Köszönöm a tótanácsot! Eddig gáz volt villanysütővel. De már bent van a sütő mögött a 3 fázis.

(#68504) ribarszki válasza d@minator (#68502) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerintem azért nem érted, mert porzsák nélküli gépet használsz, és nem tapasztalod meg, hogy mennyivel higiénikusabb, tisztább, egyszerűbb egy porzsákos gép és annak a tisztántartása. Te magad írtad, hogy finom port felszívva telement a motorja. Ez nem hitvita, meg meggyőződés kérdése. Egy olcsóbb zsáknélküli soha nem fog úgy szűrni mint egy zsákos gép.
A Miele porzsák dobozban pedig van külön motorszűrő és külön kimeneti szűrő. Szóval nincs extra költség a zsákon kívül. Ami 270-400Ft költség havonta! Ennyit bőven megér az a kényelem, hogy 3-4 havonta kidobod a porzsákot és újat teszel be. És nincs ütögetés, fújkálás, mosogatás, elszakadt szivacsok pótlása, gyorsan telítődő hepa szűrő pótlása, stb...
De van külön porszívó topik, inkább ott folytassuk.

(#68505) pjen válasza ribarszki (#68503) üzenetére


pjen
félisten

Jó az indukciós, de olyan finoman leszabályozni nehéz mint a gázt. Azt az épp, hogy gyöngyözést nehéz eltalálni. Vagy a miénk ócska, igaz csak egy sencor főzőlap.

(#68506) freelanced válasza d@minator (#68502) üzenetére


freelanced
addikt

Igazából szerintem a gép magáért beszél, érdemes elvinni egy próbakörre. Egyébként meg nem lehetetlen, hogy vannak modellek a piacon amelyek jobban, mások pedig kevésbé jól működnek.

Egyszerűen nem szív rendesen a gép, sosem volt jó. A szűrők karban vannak tartva, a por ürítve van, a gép amennyire lehet tisztítva. Ettől függetlenül tisztítás után rövid idő kell, mire az amúgy is gyenge szívóerő, felére, negyedére csökken. Ideig, óráig használható tisztítás után, és a tisztítás minden egyes használat előtt muszáj, különben egy szalmaszálat nem hajlandó felszívni :N

Viszont valóban érdemes átmenni a kategória saját topikjába ha hosszan akarjuk ezt fejtegetni.

________________________________________________________________________________________

Köszönöm mindenkinek az ajánlást, tegnap megnzétem személyesen, fényévekkel jobb konstrukciónak tűnik mint a jelenlegi, minden téren. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#68507) polonic válasza pjen (#68505) üzenetére


polonic
félisten

Itt egy Siemens főzőlap van 18 fokozattal és az asszonykám olyan húslevest csinál rajta gyöngyözve, hogy csak na.

(#68508) pjen válasza polonic (#68507) üzenetére


pjen
félisten

Azért írtam:lehet az enyém ócska.

(#68509) Ispy válasza #48613632 (#68500) üzenetére


Ispy
veterán

A boschban is van maradékhő kijelzés. Mégis kapcsolgat.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#68510) Elemental válasza ribarszki (#68495) üzenetére


Elemental
addikt

AEG-re szavaznék.
A kezelő felület miatt minimum, szerintem kényelmes használni, pont ilyen a mi eluxunk is.
A híd funkció hasznos, mi szoktuk használni.

(#68511) #48613632 válasza Ispy (#68509) üzenetére


#48613632
törölt tag

Pont ezt mondom én is, hogy mindegyik kapcsolgat, csak nem mindegy, hogy mikor. Meg nem mindegyiknél hallatszik.

(#68512) ribarszki válasza Elemental (#68510) üzenetére


ribarszki
őstag

De jó, hogy írod.
Akkor pár kérdés. Mennyire tudjátok pontosan adagolni a teljesítményt? Pl egy húslevesnél be tudjátok, állítani, hogy gyöngyözzön? A ki-be kapcsolgatás mennyire zavaró? A bridge pontosan miért jó nekem? Nagyobb fazekat tehetek bal középre?

(#68513) pjen válasza ribarszki (#68512) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem, ha van lehetőséged próbáld ki. lányom ha nagyon leveszi akkor forr, nem forr periódikusan. Viszont hangja nem nagyon van.

(#68514) #48613632 válasza ribarszki (#68512) üzenetére


#48613632
törölt tag

Annyira, hogy lassú főzőnek is használom. Úgy be tudom állítani a gyöngyözést, hogy szinte percenként jön fel egy-egy buborék. Persze ez mindig függ az edény nagyságától, a talp vastagságától, meg hogy melyik főzőfelületre teszem.
De mondjuk a miénk nem főzőlap, hanem szabadonálló.

(#68515) farkas-j válasza ribarszki (#68495) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha jót akarsz magadnak vagy annak aki főz, akkor csak olyan lapot veszel, aminek minden főzőzónájának saját dedikált fokozatszabályzója van. (A linkelt AEG az ilyen.) Ezenkívül a fokozatszabályzás a lehető legtöbb fokozatú legyen, pl ne 9 hanem mondjuk 18 fokozatú.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68516) tibbike01 válasza d@minator (#68502) üzenetére


tibbike01
őstag

Már a harmadik porzsák nélküli porszívóm van.... ;] Én eddig 1 porzsákosat vettem, ami még mindig megy.
Amúgy a porzsákosat is lehet porzsák nélküliként használni, ha belemarkolsz a porzsákba és kiveszed a nagyobb darabokat...de azt döntse el mindenki, hogy ez mennyire higénikus.

[ Szerkesztve ]

(#68517) farkas-j válasza #48613632 (#68500) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem mindegyik hűtő "kapcsolgat"! Az inverteres kompresszorral szerelt hűtők képesek fokozatmentesen növelni vagy csökkenteni a teljesítményüket. Az AEG hűtőnk még "kapcsolgat", az LG linear-kompresszoros hűtőnk már normálisan szabályzott. Egyébként a most kereskedelmi forgalomban kerülő klímaberendezések is már mind szabályzottak, nem "ki-be kapcsolgatós" megoldásúak.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68518) Elemental válasza ribarszki (#68512) üzenetére


Elemental
addikt

A feleségem szokott csinálni 24 órás csirkehúslevest. 2-3-as fokozaton megy, éppen csak gyöngyözik. Kis fokozaton ki-be kacsolgat, kattan egyet minden váltásnál.
A híd funkciónál össze lehet kapcsolni az egymás alatti zónákat, ilyenkor együtt lehet szabályozni a két zónát. Nagyobb serpenyőhöz jó.

[ Szerkesztve ]

(#68519) d@minator válasza ribarszki (#68504) üzenetére


d@minator
addikt

Ne értsétek félre nem vitatom a porszákos előnyeit de mivel a porszák nélkülieket mindig szidják írtam egy ellenvéleményt és rajtam kívül is sokan elégedettek velük. Legfőbb előny, hogy költségmentes amennyiben moshatók a szűrők.
#68506freelanced: Tudom, hogy vannak problémák az új Samsungokkal és én támogatom, hogy Mielét vegyél. :) 40-ért nagyon jó áron van.
#68516tibbike01: Egyet a volt barátnőmnél hagytam, a Samsungról meg azt hittem csapágyas lett ezért vettem csak a harmadikat. Így a Samsung lesz a "dirty" porszívó glettporra egyebekre. ÉS több tíz éve vettem az elsőt.

(#68520) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Ha ez a Miele C1 a Médiában 40e-ért best buy akkor behúzok egyet!
Vagy van jobb ennyiért más gyártónak, porzsákos?!

(#68521) koxx válasza BrandonXXV (#68520) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Perpill nem igazan.

(#68522) #48613632 válasza farkas-j (#68517) üzenetére


#48613632
törölt tag

Lehetséges. Erről a múltkor már volt itt szó. De nekem a ki be kapcsolgatós is tökéletes, nem hiszem, hogy bármit befolyásol a végeredményt illetően.

(#68523) farkas-j válasza #48613632 (#68522) üzenetére


farkas-j
őstag

Persze, a kapcsolgatós is jó, de az inverteresnél egyenletesebb a hőmérséklet a hűtőtérben az idő függvényében, kevesebbet fogyaszt és jóval halkabb. Az LG féle linear-inverteres kompresszornak gyakorlatilag nincs hangja. Amikor üzembe helyeztük, rám hozta a szívbajt, mert azt hittem hibás mert nem hallottam, hogy elindult a kompresszor. Macerás lett volna egy 2m-es hűtőt újracsomagolni és visszaküldeni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68524) #48613632 válasza farkas-j (#68523) üzenetére


#48613632
törölt tag

A halk működés, és az alacsony fogyasztás lehet szempont, de a benne tárolt ételek szempontjából miért lényeges, hogy a hőmérséklet 3 és 5 fok között váltakozik?
Ugyanez a kérdés az indukciós főzőlapnál is.

Nem tudom, hogy a milyenk inverteres e, de ha nem is az, annyira finom a szabályzása, hogy ennek semmi jelentősége nincs.

(#68525) pjen válasza #48613632 (#68524) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a főzőlapnál számít, legalábbis az enyémnél. Ahogy kapcsolgat alacsony fokozaton, forr nem forr, sír nevet alapon.

(#68526) #48613632 válasza pjen (#68525) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jó, de ezt mondom, hogy ha rendesen meg van oldva a szabályzás, akkor érzékeli a hőmérsékletváltozást, és az alapján kapcsol ki és be, nem csak valami időtényező alapján.

A Tiétek valószínű nem ilyen, ott nagy lehet a hőmérséklet különbség a ki és bekapcsolás között, valamint az edényeitek alja is vékony lehet.

(#68527) pjen válasza #48613632 (#68526) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy igazad van. Tefal edényeink vannak, egy öntvény fazékkal kéne kipóbálni.

(#68528) BBéci válasza d@minator (#68519) üzenetére


BBéci
titán

A szűrők mosása csökkenti a hatékonyságot, ez tapasztalat. Soha többé nem mosom, hanem cserélem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68529) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem

Van egy Samsung porszívó, amihez szeretnek szűrőszettet vásárolni.
Tudtok ajánlani boltot?

A másik kérdésem LG mosógéphez alkatrészek hól rendelhetők?

(#68530) pjen válasza Teodor52 (#68529) üzenetére


pjen
félisten

Az Orczy árúházban van minden.

(#68531) Teodor52 válasza pjen (#68530) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi az infót.

(#68532) #48613632 válasza pjen (#68527) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tefal nagyon változó minőség. Ami biztosan jó belőlük, az az Ingenio készlet. Némelyik Tefal serpenyőnk olyan vékony anyagból van, mintha alufólia lenne. Ezek még a régi, gázlángos időszakból vannak/voltak. Manapság figyelünk ilyesmikre is.
A másik, a rozsdamentesség.
Nem csak Tefal, hanem bármely, rozsdamantesnek hirdetett edénynél megjelenhetnek rozsdafoltok. Főleg a fülek illesztésénél, meg a peremeknél vettük ezt észre. Halvány felületi barnulás, nem az az igazi, mélyre ható rozsda, de akkor is.
Márpedig akkor ott valamilyen, nem rozsdamentes anyag is került az ötvözetbe, különben hogyan fordulhatna elő ilyesmi?
Az Ingenionál ilyen nincs. Az gyönyörű fényes, mint a króm, a mai napig.
A főzés is egyenletes benne, mert kellően vastag az aljuk, ami egyenletesebben osztja el a hőt.
Szerintem ez is lényeges.
Én nem tudom egyébként, hogy hogyan lehetne erről meggyőződni, hogy mi a működési elvük ezeknek a lapoknak. Talán egy folyamatos videofelvétellel, valami vékony aljú edényben vizet forralva, ahol kevésbé egyenlítődik ki a hőmérséklet különbség ...
De mondom, szerintem ennek elvi jelentőssége van, gyakorlatban tökmindegy.

(#68533) BrandonXXV válasza koxx (#68521) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Behúzzák egyet, holnap át is vehetem üzletben.
Érdemes egyből tartalék porzsákot is venni hozzá?

(#68534) Frod válasza BBéci (#68440) üzenetére


Frod
addikt

Rendben, meggyőztél, akkor a Bosch felé hajlok!
:R

Do you see the white shadow?

(#68535) koxx válasza BrandonXXV (#68533) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem erdemes egy dobozzal venni. Csak nezd meg melyik valo hozza, asszem van sarga, kek es piros szinkodos.

(#68536) st6969


st6969
őstag

Összehajtható szendvicssütőt keresek (azt, amivel háromszög szendvicseket lehet sütni). Feltétel, hogy kivehetőek legyenek a melegítő lapok (a jobb tisztíthatóság miatt). Az csak plusz, ha van hozzá pl. gofrisütő lap, de nem feltétel.
Lidl, Aldi nem játszik, mert "most" kell, nem tudok várni akcióra (ajándék lesz), ráadásul nem tartom valami minőségi cuccnak (750W-os, kivehető, cserélhető lapjai vannak, de könnyen kopik a bevonat, lassan melegszik, elég alap konstrukció).
Van valakinek ilyennel konkrét tapasztalata?

(#68537) DamianB válasza #48613632 (#68532) üzenetére


DamianB
őstag

Tefal Blackről mi a véleményed ?
Én vettem most Lidl ben 4 literes hosszúkás öntöttvas sütő edényt . És néztem öntöttvas serpenyőt is . Tetszenek van bennük anyag :DDD

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#68538) pjen válasza #48613632 (#68532) üzenetére


pjen
félisten

Tévedtem, most megnéztem az edények nagy része KaiserHoff cookware,accessory. A tefalokra az van írva:indukcion Technology,stainless steel. Eddig még eggyik se rozsdás, pedig nem vadi újak.

(#68539) #48613632 válasza DamianB (#68537) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem tudom, nincs Tefal Black termékünk.

pjen
Olyanunk sincs, de még csak nem is hallottam róluk. (Ami nem jelent semmit)

[ Szerkesztve ]

(#68540) pjen válasza #48613632 (#68539) üzenetére


pjen
félisten

Ez a rész inkább a nejem felségterülete, de a kaiserhoff nehéz mint egy öntvény fazék.

(#68541) Vikusz77 válasza farkas-j (#68517) üzenetére


Vikusz77
tag

Én egy LG GBB62PZGFN szintén lineáris kompresszoros hűtőt vettem nemrég, az kb 20 perc üzem, 10 perc szünettel működött (kapcsolgatott), és a 15 éves Zanussimnál számomra zavaróbb hangokat adott, idegesített, visszaküldtem.

Mikor rákerestem vásárlás előtt, voltak, akik azt írták, hogy alig hallani, oda kellett hajolniuk, hogy működik-e, mások meg panaszkodtak rá, hogy hangos, ilyet ne vegyél, ha halkat akarsz.. Vagy az emberek hallása különbözik ennyire, vagy teljesen hazárdjáték, hogy mi jön ki a gyárból.

Az öreg Zanussimnál (megadott 38 dB) valóban kicsit halkabb volt (megadott 36 dB), de zavaróbb frekvenciákkal.
Tényleg tudta szabályozni a teljesítményét, mert amikor beüzemeltem hangosabb volt, aztán fokozatosan halkult.
De aztán sem úgy működött, hogy alig hallhatóan, leszabályozva folyamatosan ment volna, hanem kb. 20 perc üzem, 10 perc szünet, tehát ki-be kapcsolgatás.
Minden üzem elején meg végén (néha a közepén is) pár másodperces viszonylag halk, de idegesítő hajókürt jellegű kis sípolással. Az agyamra ment.

Azt hozzá kell tennem, hogy a nappalival egy légtérben van nálam a hűtő, de 5-6 méterről is zavaró volt a működése.

Kell vennem valamit helyette, de tanácstalan vagyok. Kb. két méteres, hatvan centi széles hűtőt szeretnék 200 ezer alatt.
Amitől nem kapok agyvérzést, csak normálisan duruzsol.
Még egy ilyet (vagy valami LG testvérét) nem merem bekockáztatni, mert nincs kedvem visszaküldözgetni.

(#68542) pjen válasza Vikusz77 (#68541) üzenetére


pjen
félisten

Ezekszerint tényleg lutri. Nekem is van egy LG AGTF916PZPZD,GTF8659PS hűtőm, tényleg közel kell menni hozzá, hűgy tudjam, hogy működik.

(#68543) Vikusz77 válasza pjen (#68542) üzenetére


Vikusz77
tag

Akkor vagy a hallásban van nagy különbség vagy a hűtőkben :)
Vagy mindkettőben.
Ja és a tiédnek 38 dB-t írnak szemben az enyémmel, ami 36 dB-es volt :D
Irigyellek, hogy kifogtál egy jót.

Az enyémnek, amit visszaküldtem ilyen kompresszora volt egyébként:

(#68544) pjen válasza Vikusz77 (#68543) üzenetére


pjen
félisten

Enyém hátul zárt, csak egy rácsot látni.

(#68545) Sinkapeter válasza Vikusz77 (#68541) üzenetére


Sinkapeter
tag

Nagyon szór a hang erőssége, nagy valószínűséggel a kompresszortól függ. A miénk az új hűtővel együtt volt egy ideig a konyhán, a kompresszorcsere előtt és után is. Előtte szaratovi szinten volt a hang (nyitott ajtónál én is kb. a 7 méterre lévő ágyból hallottam, hogy megy) nem lehetett tőle a másikat hallani, utána pedig halkabb lett nála, bár nem jelentősen. Elvileg 39 dB és 37dB.

(#68546) evilskati válasza Sinkapeter (#68545) üzenetére


evilskati
aktív tag

Nálunk is amerikai konyha-nappali. Hang miatt cseréltük az alulfagyasztós hűtőt simára. Fagyasztóban is volt egy ventilátorja, ami rengeteg járt. Úgy próbáltam okoskodni, hogy nem csak a dB értéket néztem, hanem a fogyasztást is. Gondoltam, ami kevesebbet fogyaszt, annak jobb lehet a szigetelése, ezért kevesebbet kell dolgoznia a kompresszornak.

A mostani úgy 50 percet pihen, 10-15 percet jár, majd megint 45-50 percet pihen. Viszont a hangja ég és föld az előzőhöz képest, egyrészt jóval halkabb, másrészt olyan frekvenciatartományban zümmög, ami nem zavaró. A ventilátor pedig kikapcsolható benne, az előző ezt nem tudta sajnos.

(#68547) mzso válasza ribarszki (#68280) üzenetére


mzso
veterán

+(#68276) pjen

Hát nekünk egy éven belül meghalt az eredeti fűtőszál. És mivel Bosch (ha nem lett volna garanciás) került volna vagy 45 ezer forintba, mert egyben van a motorral. Ami több mint a vételár fele.

(#68548) farkas-j válasza Vikusz77 (#68541) üzenetére


farkas-j
őstag

Akkor nagyon kifogtad. A miénk szuper jó! (kopp kopp kopp). Olyat nem állítottam, hogy sosem kapcsol ki, hanem a hőmérséklet függvényében szabályozza a teljesítményét ellentétben a ki-be kapcsolgatóssal. Én még most is ilyen működésűt vennék! (Ezt vettem az outletben: LG GBB60SAYFE)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68549) ribarszki válasza mzso (#68547) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezért kell MM-ban vagy Euronicsban venni és vásárolni hozzá 5 évre kitolt biztosítást. Soha nem szarakodnak a biztosítók, mindent cseréltek azonnal, vagy visszafizették a teljes vételárat.

(#68550) pjen válasza mzso (#68547) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 9 évig ment a Bosch , pont mint a Wh és mindkettő motor hibával halt meg. Nem volt kimélve.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.