Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) hroberto


hroberto
addikt

Na, ezt már nagyon vártuk! :R

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2) csako


csako
veterán

Mely telefonokban van barométer, amiért a legtöbb tesztben említésre kerül?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3) Krajcsi


Krajcsi
csendes tag

Én csak azt nem értem, hogy ha árukeresőn megkapom ezt a telefont 132.190 Forintért, akkor, hogy a viharba nem lett különösen ajánlott ezzel a tudással a felsorolt hiányosságok ellenére is.
Egyébként jó kis cikk lett, szerintem a telefon is kiváló ár/érték bajnok!

(#4) #10949376 válasza Krajcsi (#3) üzenetére


#10949376
törölt tag

Akku miatt szerintem az gyenge,mert ha akkumulátor elhasználódást nézi az ember 1év és már csak 2900mah vagy kevesebb lesz ,ami kevés.

(#5) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Kíváncsi leszek a felhasználók véleményére a térerő vételi képességekre. A Mi9 se-t visszakuldtem.3nap után, mert kaka volt a térerő vele. De botrányosan.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6) hdtomi válasza kbyte1024 (#5) üzenetére


hdtomi
senior tag

Az gáz, felénk nagyon rossz a térerő. Pont ezt a 2 telefont nézegetem.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#7) Noukoum


Noukoum
veterán

Már nagyon vártuk a tesztet, de igen én sem értem miért nem különösen ajánlott a mobil! 119e forintól kezdődik árukeresőn, ha ez nem akkor mi lenne az ilyen kategóriában?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) blacko89


blacko89
csendes tag

Sziasztok. Én 2 hete használom a telefont. Egy telekomos sim-el és egy DIGIvel. Sehol nincs problémám a térerővel, pedig voltam kempingbe is egy falu mellett. Ott nyilván a diginek nem volt térereje, de a telekom ugyanúgy ment.

Kérdés:
A gcamból melyiket érdemes telepíteni, mert 2 fajta is van?

(#9) Telda


Telda
addikt

Köszi a tesztet, már nagyon vártam!
A fotók szerintem egész jók, még az éjszakai is, sőt.
Az akksi gyengének tűnhet, de a felhasználói tapasztalatok alapján az SE csak 3000mAh-s és simán hozza a Redmi 4X üzemidejét, pedig annak 4000-es volt.

(#10) 3mb3r


3mb3r
tag

Addig olvastam, hogy noccs 🤯

(#11) kbyte1024 válasza blacko89 (#8) üzenetére


kbyte1024
addikt

Pont ezzel használom én is. Telekom és digi kari. A digenek 0 térerő volt. Visszakuldtem és a mostani telom meg 3csikot lát a Digitöl ugyanott ahol a mi9 se-ne nem volt térerő.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12) kbyte1024 válasza hdtomi (#6) üzenetére


kbyte1024
addikt

Rendeld meg neten ha nem jön be visszakuldod. Én is így csináltam.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#13) blacko89 válasza kbyte1024 (#11) üzenetére


blacko89
csendes tag

Nekem a digivel is csak ott nincs térerő ahol írják is hogy nincs lefedettség. Illetve a 2es metróban emlékszem nem volt térereje. Máshol működik rendesen. Egyetlen bajom, de szerintem ez minden telefont érint, hogy ha a telekomon beszélek, akkor a digin nincs net... Amint leteszem a telefont azonnal megjön minden üzenet ami neten jött volna.

(#14) lordwolf88 válasza kbyte1024 (#11) üzenetére


lordwolf88
csendes tag

Azt ugye tudod, hogy a DIGI-nek csak 2G-s és 4G-s hálózata van? Emiatt figyelni kell néhány telefonnál, hogy a 4G-s sim slotban legyen a DIGI-s kártya. nem mindegyik készülék tudja mindkétt foglalatban a 4G-t.

(#15) blacko89 válasza lordwolf88 (#14) üzenetére


blacko89
csendes tag

Az alapján amit írsz, akkor se kéne hogy netem legyen amikor nem telefonálok. Amúgy a telefonon van olyan funkció hogy kettős 4G. Ebből gondolom hogy mind2 slot tudja a 4g-t.

(#16) kbyte1024 válasza lordwolf88 (#14) üzenetére


kbyte1024
addikt

Természetesen tisztában vagyok vele. KB 3teloval próbáltam. A mostani telommal simán van térerő. Lehet hogy ez már jobb vételi képességekkel van megaldva mint a kistesó.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#17) petipetya válasza kbyte1024 (#5) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kiváló a térerő, ráadásul csak LTE-n van, a 3G-t és 2G-t nem engedem neki, mivel teljesen felesleges. Természetesen a VoLTE is aktív hozzá.

"nincs rá lezsóidő"

(#18) forgonati válasza lordwolf88 (#14) üzenetére


forgonati
őstag

Mondjuk ez speciel tudja szerintem. Háló beállítások alatt van külön kapcsoló rá, dupla 4G mód vagy mi a neve.

Keelah Se'lai!

(#19) blacko89 válasza petipetya (#17) üzenetére


blacko89
csendes tag

Az mitől lehet, hogy nekem nincs VoLTE menüpont a telefonomban? Én nem tudok ilyet ki-be kapcsolgatni.

(#20) kbyte1024 válasza petipetya (#17) üzenetére


kbyte1024
addikt

Oké csak úgy kéne valakinek kiprobalni hogy ahol gyengébb a vétel ott mitcsinal. De mondom ez a kistesónál volt az se-nél.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#21) hroberto válasza kbyte1024 (#5) üzenetére


hroberto
addikt

Semmivel sem rosszabb a térereje mint a korábban használt telefonjaimé (S7 Edge, S8, Mi8).

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#22) kbyte1024 válasza hroberto (#21) üzenetére


kbyte1024
addikt

Király akkor erősebb az antenna benne.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#23) petipetya válasza blacko89 (#19) üzenetére


petipetya
nagyúr

[link]

"nincs rá lezsóidő"

(#24) Emericus Max


Emericus Max
tag

Feleségem 1 hete használja nagy-nagy megelégedettséggel. Ennyiért tényleg best buy.
Érdekes, hogy a Mi9-en már magyar régió beállítással is működik az arc alapú feloldás, az én Mi Mix 3 telómon nem, csak ha átállítom a régiót EU-n kívülre. Szuper telefon, egyszerűen nem éri meg más csúcsmodellre kiadni 50-100e Ft-tal többet. Apple-t ne is említsem. Amúgy meg hol kapsz 2 év gyári garit, gyárilag tokot a dobozban. A Mi Mix 3 mellé gyárilag vezeték nélküli töltő is volt. Szóval nagyon kell figyelnie a többi gyártónak, mert jön ez a brand föl... Remélem később se fognak elszállni az árazással, mint az OP. Telefonért szerintem ennél több pénz már lehúzás...

(#25) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ez megint egy jó telefon lett. A kamerában megint léptek előre, bár az én igényeimet már a Mi 8 is 98%-ban kielégíti. A videó felvétel kimondottan erős. Akku méret is bőven megfelel nekem, úgyis minden este töltőre dugom. A Mi 8-ban talán 100 mAh nagyobb az akku, és nálam jobb üzemidőt produkál mint az A50 4000 akksikja. A vezeték mentes töltés is jó dolog. És mindezt tudja 150e Ft-ért, nem semmi.

Laci

(#26) Steve1207


Steve1207
veterán

Remek bemutató így gyorsan átfutva, külön öröm, hogy végre egy GCam teszt is belekerült összehasonlításként, mit is tudhat éjszaka a szenzor valójában :)

.

(#27) pepe792


pepe792
tag

"...128 GB-os tárolóval, bár a bővítés hiánya fájó"
Kinek nem szokott elég lenni 128 gb?

(#28) Azie válasza Gusztáv (#25) üzenetére


Azie
őstag

igen, a képek alapján a mostani 100k kategória kezdi elérni az S7 szintjét, érik a váltás :)
sajnálom, hogy az SE-nél nem készültek esi képek a Márkusról, nálam azok a zösszehasonlítás alapjai általában.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#29) petipetya


petipetya
nagyúr

Ami még szót érdemelt volna a tesztben:
- a dobozban lévő töltő nem 27W-os
- EU vagy Globál rom van-e a saomiponthun vásárolt modellen
- a dobozban lévő tokból is kilóg a hátlapi kamerasziget, cserébe észrevehetetlen a telón
- a150 pedig a hivatalos ár, nyilván ebben a bemutató cikkben nem fogják leírni, hogy ennél olcsóbban, és/vagy 64 GB-os Globál modell is beszerezhető Kínából (nyilván nem jár hozzá 2 év gyártói gari, ezt érdemes mérlegelni)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#30) blacko89 válasza petipetya (#23) üzenetére


blacko89
csendes tag

[kép] Köszi a tippet, meg is jelent sok minden az állapot sávban, illetve a menüpont is elérhetővé vált.

De sajnos még mindig nincs net a digin, ha a telekomon telefonálok, ahogy látom visszaesik 3g-re hívás közben, tehát a volte nem megy a telekomon.

[ Szerkesztve ]

(#31) adamfriday


adamfriday
senior tag

"a frissítések pedig gyakran jönnek a Xiaomi telefonra"
Áprilisi a biztonsági hibajavítás szintje, kb májusban volt utoljára stabil update. :U

(#32) petipetya válasza adamfriday (#31) üzenetére


petipetya
nagyúr

EU romon áprilisi, Globál romon (nálam) márciusi.

"nincs rá lezsóidő"

(#33) nozs23


nozs23
addikt

A gsmarena szerint van autófókusz az ultra széleshez is:

Finally, the third camera that's brand new for the Mi series is an ultra-wide-angle 13mm 16MP snapper behind a f/2.2 lens and surprisingly for an ultra wide camera offers auto focus.

Userek véleménye erről?

Amúgy remek telefon. Ezért az árért pedig különösen parádés.

(#34) INGJOKE válasza petipetya (#29) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nyilván globál rom van rajta, mindenféle nyitogatás és egyéb nélkül... te jó isten ez nem egy sufnituning bolt ez a hivatalos magyarországi xiaomi bolt... :D

jó hogy nem egyből nyitott bootloaderel kéred... :D

A telefon nagyon jó, de valahogy az én szívemhez a mix széria sokkal közelebb áll, mint a mi.
Ízlések és pofonok.
Üzenem a cikk írójának, hogy: "van egy olyan hatalmasra duzzadt, fanatikus rajongóbázisa, amelyik akár vehemensen is kiáll a márka ajánlatai mellett."---> és harapnak is ha kóstolgatják őket... :D :DD :DDD

Az eu dev-ben 06 havi a biztonsági patch. :D

[ Szerkesztve ]

(#35) Emericus Max válasza petipetya (#29) üzenetére


Emericus Max
tag

Mi a xiami.hu-n vetük és globál vátozat jött, global ROM-mal.

(#36) hroberto válasza Emericus Max (#35) üzenetére


hroberto
addikt

Mi a verziószám?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#37) greyslay


greyslay
aktív tag

Megint olyan érzésem van, hogy a Oneplus 6 rol nem éri meg váltani, nincs nagy előre lépés 1 év után.

"embertelen ember munka"

(#38) petipetya válasza Emericus Max (#35) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha az aláhúzott résznél MI van, akkor az Globál rom, ha pedig EU, akkor az EU rom.

"nincs rá lezsóidő"

(#39) hyperspace


hyperspace
őstag

(#40) Taranti


Taranti
senior tag

Létezik-e olyan toll/app ami megakadályozza a képernyő elsötétülését telefonálás közben? Engem gyakran bosszant, hogy ha konferenciában beszélek több emberrel (headsettel, telefon az asztalon) és nem én beszélek, akkor mute-olom magam. De mivel pár másodperc után elsötétül a képernyő, ha én akarnék beszélni, akkor először fel kell oldanom, és utána mute kikapcs...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#41) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Nem rossz telefon, de azért érződik rajta, hogy ocsósított flagship.
Ha másban nem is, a kijelzőben mindenképp.
Munkatársam használja egy ideje, és egy Note 9, vagy Mate 20 Pro mellé rakva elég silány ez az amoled.
Oké, ennyiért el lehet nézni.

(#42) janeszgol


janeszgol
félisten

Jó cucc lett. Szép a telefon, jó a kijelző, a kamera képei pedig szépek (bár a zöldet picit mintha túltolná), tiszták. A videó hangminősége nem rossz.
Jó telefon na.

(#43) petipetya válasza nozs23 (#33) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem tudom, hogy Bone mit ért fixfókuszon, és azt sem, hogy a gsmaréna mit ért autofókuszon.
Mindenesetre bárhová helyezhető a fókusz az ultraszéles módban (is).

"nincs rá lezsóidő"

(#44) kelzsoca válasza Krajcsi (#3) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az árukereső áraihoz hozzátartozik az is, hogy szürkeimportos, bolti garanciás telefonokat tudsz a megjelölt áron vásárolni, és nem hivatalos forrásból származó, gyártói 2 év jótállással rendelkező készülékeket, mint mondjuk az Mi Store, vagy a xiaomi.hu esetén.

https://vertigostore.eu

(#45) #Dániel


#Dániel
tag

Már csak jó lenne a kamerát javítani =)))

(#46) Liliom9


Liliom9
tag

Kb 1 hónapja használom. Mix 2S-ről váltottam. Az üzemidőn és az ujjlenyomat olvasón kívül mindenben jobb. Várom az MI9T Pro-t (ha lesz) vagy esetleg a Mix4-et.

(#47) Fred23 válasza csako (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem a legtöbb valódi csúcsmodell megkapta az elmúlt 4-5 évben. S7-ben már tuti volt.
Nekem is van a Nokia 8 Siroccóban. Fehérvár:

Mondjuk lehet élni barométer nélkül, az IP védettség hiánya szerintem nagyobb hiányosság.

(#48) Atomgeszi válasza petipetya (#29) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ott van az egyik oldalon a cikkben, hogy 10.2.26-os. És, hogy a DC Dimming jön elvileg a 10.2.27-be. Ez EEA lesz.

(#49) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

" ... teljesen le kell takarjam a képernyőt a fülemmel híváskor, hogy az biztosan elsötétedjen. Előfordult ugyanis, hogy ha a mobil kis szöget zárt be, vagy picit messzebb került a fülemtől, a képernyő visszakapcsolt."
Ez azért elég dühítő lehet. Remélem ezen "reszelnek" kicsit szoftveresen.

"... a telefont kézbe ragadva és a hüvelykujjat ráhelyezve tízből nyolcszor sikeres az azonosítás ... "
Hát ez sem az, amit szívesen megtapasztalnék. Inkább nézem a P10 "gyászkeretét", de ott a hagyományos olvasó 10-ből 10-szer pontos.

Az értesítési led még mindig egy színű?
Egyébként sajnálatos, hogy - már egy ideje - a Mi termékvonal is a phablet kategóriát gazdagítja. Még szerencse, hogy van SE ... bár az is igaz, hogy az nem ugyanez, kicsiben.
Na, talán majd a 10-es... addigra talán végképp eltűnik minden zavaró tényező (sziget, "könnycsepp") a kijelzőről, így 8 "verzióval" később talán majd újra lesz Xiaomi telefonom :)

[ Szerkesztve ]

(#50) nozs23 válasza petipetya (#43) üzenetére


nozs23
addikt

Akkor van autó fókusz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.