Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) chopin42 válasza Grózi (#28198) üzenetére


chopin42
őstag

Közben aprón találtam ezeket:
Thermalright TY 147
Nanoxia Deep Silence 140mm
Nanoxia deep silence 140 mm
Ezek közül bármelyik? Az elsőből természetesen a 2 termalright, a másik kettő meg melyik jobb alapon. Esetleg aprón található 5-6, max 7-kig jó teljesítményű csendes ventiből 2? :RBöngészgettem szerényen, az értékeket innen szedtem, ami alapján belőttem a lepa, alpenföhn, termalright stb ventiket

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28202) energy4ever


energy4ever
addikt

Jelenlegi gepemhez valo hutes:

Teljesen zart gephaz, 1db 120mm-es venti tolja befele a levegot: Be Quiet! Pure Wings 2
240-es 86mm radin tavozik a levego kifele a gephazbol. elol 2db Alphacool Coolmove 2 - 1300rpm, a radi hatan pedig 2db Cooler Master venti amiket Eisberg 240L Prestige-hez adtak.

Jelenleg az osszes venti a tapra van kotve, mindegyik max-on forog. Alaplapom egy Asrock Z87E ITX. Manualjaban nincsen leiras, hogy max meddig lehet terhelni a 2db 4pin-es venti aljazatat.

Kerdes a kovetkezo: Ezeket a ventiket pl a 2db cooler Mastert ratudom kottni az alaplapra, hogy o vezerelje( a 2db-ot egyszerre Y kabellel 1db csatira)

Masik kerdes: A gephazba befele meno levegoert felelos Pure Wings-et erdemes lehet lecserelni egy masik ventire? Ha igen, akkor melyik ventinek a legnagyobb a legszallitasa? En ezt neztem ki: Akasa Piranha PWM 120mm Ez mennyire ajanlott?

Mas, lehet nem ide tartozo kerdes: Ha az alaplapom nem birja el az 5db ventit, akkor mivel erdemes vezerelni oket? Aquaero draga nekem, de olyan kellene ami magatol vezerli oket. Vagy ha az alaplap tudja vezerelni mind az 5-ot, akkor hogyan kellene rakotnom oket a 2db 4-pines alaplapi csatira?

A valaszt koszonom elore is! :R

(#28203) Grózi válasza Timer (#28200) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 3-st nem ajánlom házhűtésre,pont nemrég tárgyaltuk a kollega esetén.Az 1-s kevés.Ha nem tudsz 2-st szerezni,akkor jelezném hogy nem csak eLoop van a világon-rengeteg jó venti van még házhűtésre,az Összefoglalóban találsz párat,de szívesen javaslok alternatívát.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28204) Grózi válasza chopin42 (#28201) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A TY jó lenne de nem biztos hogy elfér-10-s furattávja van,de 140*152 mm a nagysága-csekold le,hogy be tudod-e valahogy mókolni.A második DS szimpatikus a gari miatt,kérdezz rá mikori vétel és mennyit ment.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28205) Grózi válasza energy4ever (#28202) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Rengeteg kérdés egyben. Legelőször kéne tudni a 2 db aljzat lábkiosztását.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!
Front ventit érdemes cserélni,de először a lábkiosztás kéne+a házad típusa.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28206) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok, tegnap beszereltem a tegnapelőtt megérkezett
Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140 ket.
sajnos a Define Mini C-be hátulra nekem nem fért be, lehet az MSI Mortal alaplap kialakítása miatt.. de így ment előre kettő. hátul egyenlőre maradt a gyári.
Nagyon csendesek, és érezhető a hőfokokon a különbség.
Köszönöm a segítségeteket.

*Merlinéktől jött végül, rendelés másnapjára ott volt a posta automatában.

:R :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28207) Grózi válasza L4mie (#28206) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált.Hátra viszont a gyári spec. is csak 120-st ír,oda a 140-s biztos nem fér be.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28208) chopin42 válasza Grózi (#28204) üzenetére


chopin42
őstag

A TY sajna nem fér be, ahogy mértem, max szélesség legalul +legfelül 140, és a kivágás a 200nak csak középen van, így beakadna az oldalfalba. A második nanoxiának fogok írni, de közben a bluechipnél +pcx-nél be van rendelve a wb2. Szóval kicsit várok, ha nem történik semmi, megy a ds. Köszönöm :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28209) Sir81 válasza chopin42 (#28208) üzenetére


Sir81
aktív tag

Bluechip... Nem hallottam jót még róluk. Levelekre sem válaszoltak.

(#28210) chopin42 válasza Sir81 (#28209) üzenetére


chopin42
őstag

Az ő bajuk, ez nem létfontosságú...ha nem történik semmi, kb letojom a rendelést (mármint a bluechiptől). Kösz az infót!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28211) flexomaci


flexomaci
tag

Sziasztok!
Elnézést előre is, ha nem a legjobb fórumba írok, de nem találtam ennél megfelelőbbet, ami eléggé pörög is.A táposok ide irányítottak, szóval ha lehet ne küldjetek oda vissza. :F
Szóval a kérdésem: adott egy CM real power 850W-os táp. Egy kicsit kezd hangoskodni a ventije. Még nem elviselhetetlen, de most, hogy kész lett a komplett víz, feltűnő lett. Mivel nem mai a játékos, nem igazán találok megfelelő ventilátort hozzá. Jelenleg a gyári van benne, ami ez:
Esetleg van javaslatotok, ötletetek az ügyben a cseréjére? Köszönöm.

Üdv: István

(#28212) Grózi válasza flexomaci (#28211) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez lesz a topicod: [link]
A magánvéleményem,hogy én tennék bele egy Nanoxia DS 140 1400rpm-s változatot( [link] ),feltéve ha befér,hiszen ez 140 mm-s.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28213) flexomaci válasza Grózi (#28212) üzenetére


flexomaci
tag

Köszi. Valami hasonló nagyobb légszállítású ventire gondoltam én is. De biztos vannak nálam okosabbak is. Néztem azt a topikot, de az utolsó fórumtárs is június óta vár a válaszra. :)

Üdv: István

(#28214) chopin42 válasza Grózi (#28204) üzenetére


chopin42
őstag

Közben iponban találtam nanoxia ds 140 pwm-et, 3,5k, akkor ez a legjobb alternatíva?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28215) Grózi válasza chopin42 (#28214) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem,az továbbra is a WB2.Viszont ha az kiesik akkor igen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28216) chopin42 válasza Grózi (#28215) üzenetére


chopin42
őstag

úgy értettem:) Köszi!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28217) inf3rno válasza Grózi (#28212) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy be kéne vonni ide a táp ventiket is, annyira meghalt a másik topic.

Buliban hasznos! =]

(#28218) Timer válasza Grózi (#28203) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm a választ! Vadászok tovább a kettesre, mert ha már a radiátorra eLoopot vettem hatalmas megelégedéssel, az egységesség jegyén hátulra is ezeket venném.

A PS jelölés nem egyértelmű számomra, hogy pontosan mit takar. Ez csak annyi, hogy PWM-es, vagy van még valami extra? PWM-est láttam csak P-vel jelölve is.

[ Szerkesztve ]

(#28219) Zoltanberta2


Zoltanberta2
csendes tag

sziasztok. tudtok ajánlani halk rezgés mentesen felszerelhető 14cm-es ventit NZXT s340 házba. a gyári nzxt eléggé rezonál meg csak 12 centis...

a vízhűtés mellett ez a leghangosabb a házban.

(#28220) Grózi válasza inf3rno (#28217) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Részemről inkább passzolnám,hidd el megvan az oka.akinek tudok,úgyis segíteni próbálok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28221) Grózi válasza Timer (#28218) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A PS a pwm-s változat betűkombinációja -ennyi.Azért pár helyen kapni: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28222) Grózi válasza Zoltanberta2 (#28219) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 vagy 4 pin?
Árkeret?
Led kell?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28223) Zoltanberta2 válasza Grózi (#28222) üzenetére


Zoltanberta2
csendes tag

szabályozható legyen. Led nem feltétel. keret max 6-7 ezer

(#28224) dqdb válasza Zoltanberta2 (#28223) üzenetére


dqdb
nagyúr

3 és 4 pines ventilátor is szabályozható, ha megfelelő alaplapi csatlakozóra kötöd, és nem, ha nem megfelelőre.

Vedd elő az alaplapod kézikönyvét, és nézd meg fenti téma-összefoglalóból a csatlakozók lábkiosztását, hogy mit tudsz szabályozni. Ha nem boldogulsz vele, akkor tegyél be ide az alaplap Internal Connectors fejezetéből a lábkiosztásokról képet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28225) Zoltanberta2 válasza dqdb (#28224) üzenetére


Zoltanberta2
csendes tag

köszi utána olvasok :R :R :R

(#28226) Timer válasza Grózi (#28221) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm a választ! :) Igazából a 14-2 a hiánycikk jelenleg.

(#28227) chopin42 válasza Timer (#28226) üzenetére


chopin42
őstag

Úgy raknék én is noiseblocker e-loop ventiket a gépembe, de 7-8k egy 14-es ventiért egyelőre nekem az álom kategória...A noiseblokcer többi ventije amúgy milyen?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28228) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Rendhagyó kérdésem lesz. :) Kezdjünk is bele.

Adott egy Zyxel NAS326-os NAS, aminek az "elvileg" fix fordulatos ventijét akarom más gyártójéra cserélni, konkrétan Coolink SWIF2 lesz helyette.

Ami benne van az egy J.S. Tech, mellékelek egy képet is róla, ki is emeltem melyik az:

Ennek a forulata 1900rpm, és 0.10A-es motor van benne. Namost a NAS működés közben feltételezhetően leszabályozza a feszültséget (3pin-es), mivel 1000-1050 rpm a légkavaró fordulata, de már ezen is olyan morgó, pulzáló hangot az, hogy a falat kaparom. Emiatt lesz cserélve.

A két kinézett tipus:

Coolink Swif2-80L - 1700rpm, 0,09A

Coolink Swif2-801 - 1500rpm, 0,07A

Linkeltem is a pontos specifikációk miatt. Az is lehet egyik sem jó, majd úgyis megmondjátok. :)

A lassabb fordulatú felé hajlok, de félek, hogy a választás nem ilyen egyszerű. Gondolom a jelenlegi venti tulajdonságaihoz nagyon hasonlót kell vennem, mivel a NAS kevesebb feszültséget fog neki adni, amíg nincs nagyon melege a procinak. Szeretnék egy halk ventit, normális légszállítással, de szeretnék jól dönteni, hogy ne legyen gond azzal, hogy el sem indul a venti, vagy leég, vagy akármi.

[ Szerkesztve ]

(#28229) Tomeck007


Tomeck007
csendes tag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni a Zalman Z3 házban található 3 darab gyári hűtőt valami halkabb hűtőkre.
Keret 10-15 Ft összesen, semmi csicsa nem kell, egyszerű halk ventiket szeretnék.
Annyi hogy a ház elején található egy fordulat szabályzó gomb, jó lenne ha ez a funkció megmaradna.

Alaplapi csatlakozó:

[ Szerkesztve ]

(#28230) Flashcash válasza czanga (#28228) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Olyan ventilátort keress 1500RPM körül melynek az induló feszültsége kb. 5V körül vagy lejjebb van.
A Coolink adatlapja 7V-ot ír induló feszültségnek, így ha nagyon visszaszabályoz a NAS akkor megvan az esélye, hogy nem indul el.

pl. egy ilyen alacsony induló feszültségű ventire, szerintem olcsóbbat is találsz majd más típusban:
[link]
[link]

(#28231) caffe


caffe
csendes tag

Hellosztok..

Problémába ütköztem.
Van egy nzxt full tower kuckóm.
Fent a gyári honlapon 200mmm fan ventit ìr.
Vettem 2db 200mm fan ventit beszerelésekor vettem észre nagyobb is de a furat se ok..
Miért van ez?..

Köszi a válaszokat

(#28232) abridabri válasza caffe (#28231) üzenetére


abridabri
veterán

Az NZXT Phantom hazba NEM fog belemenni egy 20as venti sem ,csak az NZXT sajat 20as ventijei : FN / FS szeria (ami egyebkent 19cm; tehat nem a szabvany 20cm ).
De pl a 18 as ventik is befernek . Nekem 2db Enermax Apollish volt a Phantom tetejen .

[ Szerkesztve ]

(#28233) czanga válasza Flashcash (#28230) üzenetére


czanga
őstag

Köszi a segítséget! :R

Youtube-on van egy videó, ahol egy NAS325 V2-ben cserélik ki ugyanezt a ventit, az említett 1700rpm-es SWIF2 ment bele. Linkelem, bele tudsz lesni. Írtam a fazonnak, válaszolt tört angolsággal, úgy éreztem bejött neki.

Namost az eredeti max fordulata 1900 rpm, 1000 alatt még nem volt, az olyan 7V-on lehet kb, nem?

Swif2 lesz ebből, csak kérlek azt segítsetek kideríteni melyik kell nekem inkább. Ha kikapcsol a venti sem gond, mert ezekben lévő ARM proci nagyon keveset fogyaszt, kevés hőt termel, és alig lesz használva az eszköz (szerintem felkerülnek rá a képek kb, és ennyi), de a légszállítás és a hangja miatt mindkettő felé dől a léc.

Olyan hangos a jelenlegi, bármi megy bele, csak jobb lehet. Ez az árny oldala ennek a NAS-nak, de megoldható.

(#28234) Grózi válasza Timer (#28226) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bocs,elfelejtettem hogy 140-s.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28235) Grózi válasza czanga (#28228) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A lényeg,hogy az indítófesz. mindháromnál 7V-így nyugodtan választhatod az alacsonyabb rpm-ű változatot.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28236) Grózi válasza Tomeck007 (#28229) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek hybrid aljzatok tehát mehet rá 3 és 4 pines venti is és szoftveresen tudod szabályozni sokkal precízebben mint a házon található szabályzóval.Én inkább lapról vezérelném.
Tudasd hogy ragaszkodsz mindenképp a házon lévőhöz vagy elhiszed hogy az alaplapi jobb+tudnom kéne milyen konfig van a házban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28237) Grózi válasza Flashcash (#28230) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A gyári venti is 7V-ről indul,ott a képen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28238) Sir81


Sir81
aktív tag

Youtube-on néztem teszteket videókat és van egy srác aki ventiket tesztel.
Ott tűnt fel, hogy a Alpenföhn Wing Boost csendesebb mint a Noiseblocker NB Loop B12 PS.
Persze ez csak a zaj.

[link]

Kompakt vízhűtéshez kapcsolódóan akadtam rá, mivel egy enermax liqmax 240 vízhűtőmre kéne, illetve házikóba valami jó kis légfúvó. :D

(#28239) Tomeck007 válasza Grózi (#28236) üzenetére


Tomeck007
csendes tag

Nyitott vagyok minden megoldásra :)

Jelenleg egy i5 7500, egy egyventis gigabyte 1050ti, 2x4 gb ram, 1 terás wd blue ezex és egy intel ssd van benne.
Meg egy fsp hexa+ 400 ami cserélve lesz vagy egy Be Quiet pp 10-re vagy egy evga b3 450-re.
Procin még gyári hűtő van de az is cserélve lesz hamarosan, de először a 3 gyári ventit gondoltam lecserélni.

(#28240) caffe válasza abridabri (#28232) üzenetére


caffe
csendes tag

Köszi jó tudni..
Esetleg amit használsz ventit.
Pontos tipust megmondanád .

Köszi

(#28241) abridabri válasza caffe (#28240) üzenetére


abridabri
veterán

Enermax T.B Apollish 180mm
Van kek es piros ledes verzioban is. Nekem a kek volt :

(#28242) czanga válasza Grózi (#28235) üzenetére


czanga
őstag

Nagyon köszönöm! Én is erre jutottam amúgy, ennek a NAS-nak a topicjában pont le is írtam. :) Köszönöm a megerősítést, meg is rendeltem! :R

(#28243) Zoltanberta2


Zoltanberta2
csendes tag

a Corsair SP120 CO-9050020 ventikről mi a véleményetek? mennyire halk?

(#28244) Grózi válasza Sir81 (#28238) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Először is kompaktra nagyon jó választás a WB2 Plus-én személy szerint 27 mm-s radira nem is tennék eLoop-t,az más kérdés hogy persze jó rá,csak felesleges.Útobbi előnye vastagabb radikon jön ki,hiszen magasabb a statikus nyomása és bármely fordulaton a légszállítása is.És igen valamivel hangosabb is ez miatt-a nagyobb szélzaj eleve hangot produkál.Viszont az adott légszállítás függvényében ultra-halk.Remélem így érthető.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28245) Grózi válasza Tomeck007 (#28239) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Előre kettő és hátra 1 darabot tegyél ezek közül:
Nanoxia Deep Silence 1300 rpm
Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)

Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)
Az első kettő szabályozható a ház vezérlőjéről is,de én lapról javaslom a szabályzást.Én a Bol.Quiet-t választanám(pirosban nagyon szolid fénye van),vagy ha zavar a led akkor a WB2 Plus-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28246) Grózi válasza Zoltanberta2 (#28243) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nagyon hangos+kemény motorhangja van.Ha csendes ventit akarsz akkor a Corsair-t egy az egyben kizárhatod,mint szóba jöhető márkát.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28247) Zoltanberta2 válasza Grózi (#28246) üzenetére


Zoltanberta2
csendes tag

köszi

(#28248) core i7 válasza Grózi (#27957) üzenetére


core i7
addikt

szerintem ez a recsegő hang inkább a ventiből jön ott mi az ami okozhat ilyet?

(#28249) Sir81 válasza Grózi (#28244) üzenetére


Sir81
aktív tag

Érthető persze. Azért is gondoltam rá mert ugyan a kompakt radi nem vastag viszont a phanteks háznak elől elég kicsik a nyílásai és még szűrő is van rajta, ezért nem ártana egy combosabb venti előre. Máshova nem is lehet tenni a radit. A kompaktra javasolták az Akasa Apache-t a statikus nyomás miatt. Szerintem megfogadom fogtündér tanácsát az elrendezéssel kapcsolatban és teszek még előre egy NB Loop B12 PS-t, vagy a másik javallott ventit a Lepa Bol.Quiet-et, hogy meglegyen a megfelelő légszállítás. Hátulra is megy egy az azonos fajtából, felül meg üres marad.

(#28250) fogtunder válasza Sir81 (#28249) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igazán nem azért, hogy összekavarjalak, de vezérlés szempontjából sokkal egyszerűbb lesz az élet, ha egyféle ventiből csinálod meg az első sort. arra a vékony radira bőven jó a Wing Boost 2, ezeken van olyan csati, amivel össze lehet fűzni őket és mehet az első 3 egy csatlakozóra, nem kell külön elosztó kábel sem. és akkor már adja magát, hogy hátra is egy ugyanilyen menjen.
ha szerelsz arra figyelj, hogy told föl a radit és az egész venti sort, ameddig lehet, hogy az alsó venti tudjon a VGA alá is dolgozni.

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.