Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) Weareus válasza Grózi (#27100) üzenetére


Weareus
addikt

Mekkora ász vagy. :R
Mondjuk, nekem is csak hardveraprón kellett volna körülnéznem, de a leghalványabb esélyt sem láttam ezekre, erre tessék, máris két darabot találtál. :Y

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27102) dvd_R+ válasza Grózi (#27100) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia,

Most raknám át az nzxt kraken x51-re a wingboost 2 plus 14cm ventiket, az lenne a kérdésem hogy hogy tegyem fel?
Mármint kaptam hozzá 4db ilyen kis gumi izét.. gondolom hogy ne rezegjen, csak ezzel nem tudom feltenni mert a radiátorba oda kell fogatnom
Szóval gondolom a csavarokkal fogassam oda a radiátorhoz, de mit kezdjek a zöld gumikkal ? :F

Illetve pici off :

a másik topicban ahol az laplap lábakról volt szó,
Megnéztem a lábakat stimmelnek van egy sor ami nagyon halványan picit máshogy ál mint a többi de így nagyjából 1% különbséggel alig észrevehető az gond ?

Ha végre össze rakom a 7700k-val a gépet akkor most az a kérdés hogy merjek e prime 95-t inditani ? vagy ne :DDD csak mert a G4400 meghalt 15másodperc alatt... :(((

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27103) fogtunder válasza dvd_R+ (#27102) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát a gumikat rágcsálhatod, amíg azon aggódsz, hogy legarizzák-e a procidat :D

de amúgy viccet félretéve rakd vissza a dobozba őket, aztán tedd el. nekem van egy ilyen ömlesztős ládám kiszerelt ventikkel, kábelekkel, egyéb cuccokkal, néha nagyon jól szökött jönni, hogy ki tudok túrni belőle dolgokat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27104) dvd_R+ válasza fogtunder (#27103) üzenetére


dvd_R+
őstag

:D:D
Értem.. szóval akkor radiátorhoz nem kell csak a 4db csavar és ennyi?
illetve mi a helyzet az off témával ? nem tudom azt olvastad e :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27105) fogtunder válasza dvd_R+ (#27104) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sajnos nem értek a lovakhoz :( de ez inkább alaplapos téma

radira csak a 4 csavar kell, esetleg gumi alátétekkel meg tudod kombózni, ha rezonálna.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27106) Grózi válasza dvd_R+ (#27104) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen csavarral jó.
Az off-hoz meg annyit,hogy keresd fel az alaplapos topicot-viszont magánvéleményem szerint ha nem 100%-s a tüskesor,akkor abba ne tegyél több procit,elöször javíttasd meg.És mivel ez user error,így ugrik a garanciális javítás-aprón keresd CinkElek-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27107) dvd_R+ válasza Grózi (#27106) üzenetére


dvd_R+
őstag

Össze raktam és megy a gép csak semmit nem csináltam vele miért veszítené el a garanciát ? :F

Illetve lenne egy olyan kérdésem hogy a wing boost 2 ventilátorokat hogy kellene felszerelnem ?
Ha a gépház tetejéhez van fogatva a radiátor akkor a radiátoron melyik oldala kell a gépre lefelé néznie ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27108) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#27107) üzenetére


dvd_R+
őstag

Tehát ez a része kell le felé nézzen a videokártyára ? vagy felfelé kellene nézzen a gépház tetejére?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27109) zs198 válasza dvd_R+ (#27108) üzenetére


zs198
aktív tag

Így tolja a levegőt ahogy a képen van. Fordítva pedig szív!

Üdv. -Zsolt-

(#27110) dvd_R+ válasza zs198 (#27109) üzenetére


dvd_R+
őstag

Tehát xD? nekem hogy kell legyen ha a gépházam tetejére van felfogatva a radiátor?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27111) zs198 válasza dvd_R+ (#27110) üzenetére


zs198
aktív tag

Így ahogy van! A radi aljára rakd fel! A házból kifele fogja fújni a levegőt nem pedig befele! Hacsak nem fűteni akarsz vele?! :DD

Üdv. -Zsolt-

(#27112) Grózi válasza dvd_R+ (#27110) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Figyelj,szerintem ez a gépszerelés nem erős oldalad-jobban jársz ha megkérsz egy hozzáértőt és úgy megtanulod-nincs benne semmi szégyen,senki nem úgy születik hogy tudja.A ventin mindig jelölik a forgásirányt és a levegő útját a kereten-ha felül van a házban a radi,akkor a radi alá jön a venti és a matrica néz a vga felé.(tehát felfelé-kifelé fújja a levegőt a házból)
Az alaplap garanciáztatásnál legelőször mindenhol megnézik a tüskéket és ha el van hajolva,akkor egyértelmű hogy te hajtottad el-adják is vissza,hogy nem garanciális mivel megrongáltad.Hiába nem szándékos,nem számít mivel egyértelműen a te hibád.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27113) dvd_R+ válasza Grózi (#27112) üzenetére


dvd_R+
őstag

:D
Értem de én hozzá se értem az alaplap tüskéihez.. és mikor rontottam volna el ? :F illetve mi számít elrontásnak amikor működik a gépem ?
Kérdezted hogy rendben vannak e tüskék, írtam hogy igen de van 1 sor ami picit kb 1% al mint ha picit máshogy állna
Ha ez hiba akkor ez így volt mert nem is csináltam vele semmit..
A ventilátorral kapcsolatban pedig így van feltéve radiátorra rá szerelve és a logo az a vga felé néz le de nem felfelé érzem hogy jobban fújja a levegőt hanem lefelé a vga-ra .. az a biztos ha csinálok róla képet

Illetve azért teszem fel itt a kérdéseimet még akkor is ha nagyon "alap - amatőr " hogy biztosra menjek.


[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27114) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#27113) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szóval most jól van a gépházban a radiátoron a ventilátor vagy fordítsam meg? :F
mert most ha bele nyúlok a gépbe azt érzem hogy a ventik lefelé fújják a levegőt mert ha a radiátorra teszem a kezem felülről ott alig érzek valami légmozgást

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27115) szami777


szami777
addikt

Sziasztok, megvettem az általatok tanácsolt phobya 3*4pines elosztót
Előzmények itt: [link]

Mielőtt megérkezett az elosztó, az alaplapra dugtam az új ház hátsó ventijét, szép csöndes volt, beszereltem az elosztót és az első ventit is és az első venti max hangerőn megy, elég hangos sajnos. Megnéztem alaposan az elosztót, és a 3 4 pines elosztóból csak az egyik 4 pines, kettőnek hiányzik balról a 2. dugója ( :F :F ).

Tehát jó lenne az elosztó, mert nem pörög a hátsó venti maxon, így valamilyen szabályozás van, ha a többi kettő is olyan lenne, mint a harmadik.

Nem egészen értem ezt, az elosztóm a selejtes, vagy szimplán ez ilyen, mert ezt így nem tudom használni, mehet szépen a fiókba. Ez így 3 ezerbe fájt sajna, ha megveszem ezt helyette, akkor menni fog a kettő normális sebességgel? [link]

Köszi a válaszokat előre is. :R

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#27116) Grózi válasza dvd_R+ (#27114) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Becsapnak az érzékszerveid,a venti jól van felrakva-az normális hogy a radi+háztető lefogja a légmozgást.
Ha az alaplapi tüskék elhajolnak,az csak attól lehet hogy rosszul raktad be a cpu-t vagy rosszul húztad le a hűtő lefogatását és pont,mindenképp a te hibád.Ha valóban megvannak hajolva a tüskék,még minimálisan is akkor könnyen lehet hogy a következő procid is elfüstöl-ezért írtam hogy nézesd meg a lapot.Részemről ennyi,a többi rajtad áll,de ha majd megint nem ad képet a géped akkor ne csodálkozz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27117) dvd_R+ válasza Grózi (#27116) üzenetére


dvd_R+
őstag

Gépháztető nincs fent siman ráteszem a kezem a radiátor tetejére és nem érzem h jönne a levegő, lefelé viszont érzem rendesen hogy fújja, de akkor ha így van rendben akkor így hagyom a képeket direkt azért csináltam hogy véletlen se érts félre ha rosszul próbálnám körül írni .. :D

A lappal kapcsolatban pedig olyan nem, lehet hogy gyárilag így kaptam ? , illetve persze megnézetem akkor a fórumtárssal szerintem akit ajánlottál, viszont akkor megint szedhetem darabjaira.. :Y

Ja és még egy kérdés
mind a 4db sysfan ra rá dugtam ventiket 3db lepa bol és a gép hátsó 12cm es nzxt ventijét is
Biosban hw monitornál DC-n 5.04V ott adtam mindegyiknek és így 504 rpm en pörögnek, kivéve az nzxt az 554 azt hiszem
Ez így okés? vagy több voltot adjak nekik ?

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27118) Grózi válasza szami777 (#27115) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na ez el lett b@szva rendesen... :W
Szóval neked ez a kábel kellett volna:[link] Ez az én saram,rosszat linkeltem-bocsánat!!
De most nem tiszta a dolog számomra,az hogy hiányzik egy szál két ágból,az normális hiszen csak egy ventitől jöhet vissza rpm jel-különben ha mindhárom venti visszajelezne akkor meghülyülne a lap.Viszont most jól értem,hogy az egyik ventit(és ugye egyforma teljesen a kettő-méret,modell minden?) tökéletesen szabályozza,míg a másik mindig maxon megy?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27119) Grózi válasza dvd_R+ (#27117) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Most komolyan DC-n szabályzod a Bol.Quiet-t????

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27120) szami777 válasza Grózi (#27118) üzenetére


szami777
addikt

Igen jól érted, phanteks p400 ház két gyári ventije van benne (2*120mm,3pin mindkettő), nincs 3 venti, csak 2, itt írták, hogy inkább három fele menőt vegyek és 4 pineset...
A hátsó venti a 4pinesbe van dugva az elosztón(az csöndes), az első pedig egy 3 pinesbe az elosztón, az meg felszállási engedélyt kérhetne, olyan hangja van.
Ha azt kihúzom, akkor szép csönd van, ez lenne az ideális, ugye pont azt kérdeztem múlt héten, hogy van-e olyan opció nekem, amivel a 2 3pines ventim mehet halkan az alaplapomon, nem értek hozzá, ezért kérdeztem itt. Azt gondoltam, hogy ha koppra ugyanolyan ventik vannak a gépbe, akkor ez lehetséges 2 4 pines csatlakozóval.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#27121) dvd_R+ válasza Grózi (#27119) üzenetére


dvd_R+
őstag

JAJ :DDD pwm kellett volna ? akkor vissza lépek biosba és át állítom :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27122) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#27121) üzenetére


dvd_R+
őstag

Egywbkent most nezem hogy. All set defUltot nyomok es alapbol az osszes system fant dc re
Teszi

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27123) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#27122) üzenetére


dvd_R+
őstag

Most pem en 760-790 rpm en mennek.a bol quitek pqm es 41% os ha ez ala huzzom azt irja pirosan hogy abnormaly

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27124) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Egyedi kérésem lesz valószínűleg.
Notebook-ba szeretnék valami jó minőségű, halk ventilátort és olyan kellene, ami elfér 70x70x10mm-es helyen.
Semmiképpen sem jöhet szóba direkt hozzávaló gyári vagy annak utángyártott verziója, szervizbe sem fogom vinni, magam szeretnék bele barkácsolni valami tuti jót.
Nézegettem ipon találatok között is, de inkább szakértőkre bíznám mégis a választást.
Köszönöm! :)

(#27125) Pityu. válasza dvd_R+ (#27117) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ritkán előfordulhat,hogy szar tüskékkel kapod az alaplapot,nekem egyszer volt egy olyan meg kaptam az alaplapot,ki sem volt még bontva elméletileg és le vettem a foglalat takaró kupakját és egy csomó tüske le volt lapítva,a procit még ki sem bontottam szóval bele sem raktam.Reklamáltam is a cégnél aztán ment egy kis huza vona végül kaptam egy másik alaplapot.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27126) exabit


exabit
tag

A ventilátor szakikat kérdezném:
Van két 120x120 mm-es ventilátor melyek ugyanakkora légszállítással rendelkeznek, de az egyik 25 mm vastag a másik 38 mm. A 38 mm-es halkabb, viszont a 25mm-esnek nagyobb a statikus nyomása. Mivel a szívó oldalon van egy vékony 30 ppi-s szűrő, ezért érdeklődnék hogy melyik lenne a jobb választás a szűrő miatt? Ha ugyanakkora légszállítással rendelkeznek akkor a szűrő mind a kettő ventilátor esetében ugyanakkora légáramcsökkenést okoz, vagy a nagyobb statikus nyomású esetében kisebb légáramcsökkenéssel kell számoljak?

[ Szerkesztve ]

(#27127) diablo666


diablo666
tag

Sziasztok!

Nemreg raktam a gephaz oldalara egy Nanoxia Deep Silence 1300 rpm ventit...
Jott vele egy kis kabelecske,amit en hosszabbitokent hasznalok...
Most nezem,hogy ez vmi 7V adaptor vagy mi :F

Ez igy jol van vagy egybol kossem az alaplapra...?
Azert kotottem igy mert igy konnyebben tudom mozgatni a gephaz oldalat ha kell...Igy nem feszul...

(#27128) dvd_R+ válasza Pityu. (#27125) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szerintem itt is ez a helyzet.. De működik szóval nem fogok reklamálni :R

Grózi: Most pwm-en van az összes system fan a gépemben viszont így mint írtam több rpm-en pörögnek
Smart fannál lehúztam 41% -ra ha lejeb húzom akkor abnormaly azt írja

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27129) exabit válasza exabit (#27126) üzenetére


exabit
tag

Közben rájöttem. :)

(#27130) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Szükségem lenne 3-4db ventire. 12cm, es nem pwm-es, 3pines csatlakozónak kell lennie, tehát ne molex legyen. Fontos kritérium, hogy vagy a lapát vagy az egész fehér legyen, de nem ledes. Halk legyen, de nem szélsőségesen halk, 5-7Von legyen halk, 12V-on nem számít a hang. Házba épített venti vezérlővel lesz szabályozva. Ár max 2-3k körül darabja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27131) Grózi válasza szami777 (#27120) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor nézd meg az elsőt jól dugtad-e rá,húzd szét és/vagy próbáld meg a másik ágon is.Ha az egyik ventit szabályozza és a másikat nem,az vagy kontakthiba vagy hibás a kábel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27132) Grózi válasza dvd_R+ (#27123) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Bol.Quiet-eket tedd pwm-re és a házventit ha 3 pines akkor dc-re.Már írtam,hogy kapcsold ki a fordulatszámfigyelést és akkor mehet 600 rpm vagy alatta a Bol.Quiet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27133) Grózi válasza fery02 (#27124) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben a méretben nincs nagy választék és vagy halk lesz+semmi légszállítás,vagy tutulni fog.Viszont ha a lapos procihűtőjére szeretnéd,akkor oda egyedi lapátkialakítású venti kell.
Ha nem akrsz gyárit,akkor javaslom keress fel egy olyan boltot/szakit aki foglalkozik bontással és van türelme/kedve azzal szórakozni hogy bepróbáltok több darabot.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27134) Grózi válasza diablo666 (#27127) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha azt beiktatod,akkor hiába szabályozná a lapod a ventit,7V fölé nem tud menni-tehát 900 rpm a maximális fordulat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27135) Grózi válasza varmi2 (#27130) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A kritériumaidnak ezek felelnek meg csak:
Cooltek CT-Silent 120
FRACTAL DESIGN 120MM DYNAMIC GP-12 fehér
A Fractal-nak 9V-től megjön azért a hangja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27136) dqdb válasza Grózi (#27132) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valamint nézze meg, hogy nem létezik-e a BIOS-ban adott csatlakozóhoz beállítás a minimum fordulatszámra, mert lehet, hogy az van túl magas értékre beállítva, ahogyan ezt már pár napja írtam ugyanerre a kérdésre.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27137) szami777 válasza Grózi (#27131) üzenetére


szami777
addikt

Köszi a választ! :R

Fura egy anomália ez, most volt időm mindet össze-vissza végigpróbálni és a verdikt a következő:
- A hátsó ventit (ami eddig is csendes volt) bármelyikre dugom az elosztón (3pin,4pin), csöndes marad.
- Az első ventit bármelyikre dugom az elosztón, akár a 4 pinesre is, egyből felpörög és hangos.

Tehát úgy fest, mindegy hová dugom, a hátsó halk, az első hangos marad, igazából ha értenék hozzá sem tudnám, hogy miért lehet.

Van ötletetek, miért lehet, hibás az első venti talán? Tudom esetleg valamilyen programmal összehangolni a Cha_fan-ra csatlakoztatott 2 ventit?

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#27138) Grózi válasza szami777 (#27137) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na ez az eshetőség eszembe se jutott-lehet szimplán szar az első venti.Próbáld meg egyedül rádugni az aljzatra(elosztó nélkül) és ha úgy se tudod szabályozni,akkor megvan az ok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27139) abridabri


abridabri
veterán

A nyarra valo tekintettel ugy dontottem rakok egy masodik sor ventit a radiatorra . 420*45 radi van ,most 3db TY147A venti van pullban a tetejen . Van meg 3db ugyanilyen venti ,csak ugye 12cm lyuktavu a felfogatasuk, ezert nem tudom felcsavarozni a radira . (tudom letezik atalakito ,de az most nincs ) .
Nade a kerdes , van meg 2db 14 es venti : Phanteks F140SP +Aerocool DS ezeket fel tudom nyilvan csavarozni . Mennyire gaz ,hogy nem azonos tipusu ventik vannak p/p ban ?

(#27140) zs198 válasza abridabri (#27139) üzenetére


zs198
aktív tag

Engem spec. nem érdekelne. Csak jó legyen...csendes és szállítson is....mondjuk radinál a statikus nyomás a lényeg!

Üdv. -Zsolt-

(#27141) szami777 válasza Grózi (#27138) üzenetére


szami777
addikt

Ugyanúgy hangos, hogy rohadna meg.
Akkor ezek szerint nem jó a venti, vagy a kábele, ha jól sejtem, csak kimatekoztuk valahogy. :DDD

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#27142) Grózi válasza abridabri (#27139) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Néha érdekes hangot tudnak produkálni a különböző ventik a radin-de elég ritka.Ha ez nem jön elő,akkor semmi hátrányod nem lehet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27143) piero86 válasza szami777 (#27137) üzenetére


piero86
aktív tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de PWM elosztóval akarsz szabályozni 2db 3pines ventit? Ezt lehet?

(#27144) fogtunder válasza piero86 (#27143) üzenetére


fogtunder
nagyúr

lehet, ha nem külső tápos és ugyanolyanok a ventik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27145) scabi78


scabi78
senior tag

A Zalman Z9 Neo házban kiszedtem a gyári, molexes ventiket és előre raktam két Nanoxia Deep Silence 140 mm 1800rpm-est. Biosban mindegyik ventit levettem silent-re. Az első két Nanoxia 900-on, a proci venti 600-on, a háts 500-on pörög, mégis hangos a gép. Miért?
Amikor a kezemben fogtam egy Nanoxia ventit, szinte nem hallottam semmit. Kettőnél már igen, de nem volt ilyen hangos, mint a beszerelés után.
Melyik programmal tudom állítgatni a 3 pines ventik sebességét?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27146) dvd_R+ válasza Grózi (#27132) üzenetére


dvd_R+
őstag

a gépház ventije ami hátul van az 3pines és sysfan4-re van dugva, dc-n hány volton menjen?
Illetve hol tudom kikapcsolni a fordulatszámfigyelést?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27147) zs198 válasza scabi78 (#27145) üzenetére


zs198
aktív tag

Nem lehet, hogy rezonál valami a házban?
Biztos, hogy a házventik?
Speedfan nevű progival esetleg? Én az asus laphoz való progival állítgatom a ventiket. (Mondjuk azok pwm-esek.)

Üdv. -Zsolt-

(#27148) scabi78 válasza zs198 (#27147) üzenetére


scabi78
senior tag

Nem rezonál, az első két venti a ludas, igen.
A speedfan nekem csak a gpu-t méri, néztem netem, hogyan kell beállítani, de nem látom, hogy melyik venti mennyin pörög.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27149) Grózi válasza scabi78 (#27145) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az alaplapodhoz van gyári ventivezérlő szoftver amit a gyártói oldalról le tudsz tölteni vagy SpeedFan.
Mi a francnak vettél egyébként 1800 rpm-st 140-sből? :F Nem véletlen az 1400 rpm-s szerepel az ajánlottak között.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27150) Grózi válasza dvd_R+ (#27146) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szabályozd hőfok függvényében(ahogy már sokszor írtam) és ne fix feszen.És azt is már írtam,hogy biosban tudod ignore-ra tenni a fordulatfigyelést vagy beállíthatsz kisebb értéket riasztási küszöbnek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.