Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) Grózi válasza misi021 (#27597) üzenetére


Grózi
Topikgazda

De a tiédre 2 db 140-s megy!!! :Y

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27602) Grózi válasza senki66 (#27598) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Előre tegyél 2 db Coolink Swif2-80P-t és azok mehetnek a sys_fan 2 és 3-ra.Hátulra meg egy Nanoxia Deep Silence 1300 rpm ami a sys_fan 1-re megy.Így megáll 10K alatt,tudod szabályozni és ki is maxoltad a jelenlegi házad lehetőségeit.
Oldalra nem javaslom a ventit,ha csak nincs forrófejű(80 fok felett terhelés alatt) vga a gépben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27603) Grózi válasza juliensorel (#27600) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na olyan nincs.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27604) Grózi


Grózi
Topikgazda

Már az Ipon is forgalmazza a Nanoxia ventiket,igaz nem túl jó áron-de pestieknek előny lehet mivel nincs szállítás!!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27605) juliensorel válasza Grózi (#27603) üzenetére


juliensorel
senior tag

Magyaran mind1, hogy milyet veszek ennyiert :D
Ok, koszi!
Csak egy darabra van szuksegem, szepen felrakom az s340 elejebe, h fujjon egy kicsit a hdd-re, konkret venti foglalat nincs ott, de vannak lukak boven, majd kabelkotozovel tokeletes lesz, ugyse latszik :C

(#27606) Grózi válasza juliensorel (#27605) üzenetére


Grózi
Topikgazda

80mm-st nem tudsz rögzíteni valahogy?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27607) juliensorel válasza Grózi (#27606) üzenetére


juliensorel
senior tag

Este lemerem, mert amugy egy f9-et odaprobaltam, az pont nem fert be, de lehet 80mm mar mehet.
Az esetben mit ajanlanal? Osszefoglaloban van mondjuk latom par darab

(#27608) senki66 válasza Grózi (#27602) üzenetére


senki66
senior tag

Köszi, ezek nekem is bejönnek, de a Nanoxia Deep Silence 1300 rpm-et csak az Iponnál találtam jó drágán, a Merlinnél jobb áron van, de ott meg a 80-as Coolinkek vannak horror áron. Máshol nem találtam Nanoxiát. A Nanoxia helyett jó lenne esetleg egy Coolink (COOLSWIF21200) vagy COOLSWIF21201) ? -akkor a vizesektől rendelnék mindent és csak egy szállítási költség lenne. Oldalra akkor nem kell, mert egy elég hűvös GTX 1050Ti vga-m van.

[ Szerkesztve ]

(#27609) Grózi válasza juliensorel (#27607) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mérd meg egyszer.3 vagy 4 pint tudsz szabályozni lapról?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27610) Grózi válasza senki66 (#27608) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én nem javaslom a Coolinket 120-ban a Nanoxia helyett,más kategória.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27611) Tenzeral válasza Televan74 (#26126) üzenetére


Tenzeral
csendes újonc

Sziasztok!

Elhatároztam, hogy összedobom az első saját építésű PC-m.
Szeretnék majd bele pwm-es szoftveresen vezérelhető ventiket.
Az MSI B350 Tomahawk alaplapot néztem ki hozzá, mint Televan kolléga.
Anno [Grózi] sem tudta
biztosra, hogy hybrid aljzatok vannak e rajta, vagy sem.
Kicsit utána néztem és a kitguru tesztjéből arra következtetek, hogy igen.


De azért szeretnék megkérni valaki hozzáértőbbet, hogy nézzen rá. Elnézést de még Noob vagyok a témában. :) Meg nem akarok elhamarkodottan alaplapot vásárolni. [teszt link-je]

[ Szerkesztve ]

(#27612) juliensorel válasza Tenzeral (#27611) üzenetére


juliensorel
senior tag

B350 tomahawk arcticom van (ugyanaz csak feher), minden aljzaton tudod vezerelni oket, pwm es dc egyarant elerheto.
En azert vettem mert jol nez ki, megfelelo a kiosztasa, de nagy asrockos voltam regen, kicsit visszahuz a szivem...
Nem tudom mit mondhatnek, mukodik ez az msi, de ennyi, nem nagy szam, a segedszoftverek bugosak, le is toroltem oket, a bios is erdekes egy asrockhoz kepest, de meg lehet szokni.
De ar ertek aranyban jo egy ryzen ala.

(#27613) Tenzeral válasza juliensorel (#27612) üzenetére


Tenzeral
csendes újonc

Köszönöm az infót. :DD
Lényegében én is az ára miatt néztem ki a deszkát. Bár egy ~6 k- val drágább b350 krait gondolatával azért még kacérkodom.

(#27614) juliensorel válasza Grózi (#27609) üzenetére


juliensorel
senior tag

Lemertem, epp beferne 80mm is, de rajottem valamire amire eddig nem gondoltam, a magneses porszuro keret miatt csak max valami nagyon vekony venti ferne el ott a resben, es akkor meg kerdeses, h a hdd rogzito csavar feje miatt nem tudna szepen felfekudni a racsra még ugyse.. :o
Lehet nem ganyolom akkor oda, bar jo lenne leprobalni valamivel

(#27615) Grózi válasza juliensorel (#27614) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Megéri az egész?Mennyire melegszik a hdd?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27616) juliensorel válasza Grózi (#27615) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ja, nem melegszik :D csak eddig mindig volt venti a hdd-m elott, es ha mar van az a kis hely gondoltam artani nem art ha ő is kap egy kis szelet. Szeretek modolgatni, ennyi amugy :D
(32 fokos altalaban )

[ Szerkesztve ]

(#27617) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Ez a venti (PH-F140SP) PWM-es?Az oldalukon nem találok semmit erről.

Köszi!

(#27618) dqdb válasza Shaza (#27617) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha lehet hinni a termékfotónak, akkor nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27619) Grózi válasza juliensorel (#27616) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor teljesen felesleges,ezek a kis sz@rok(40-60 mm) csak plusz hangforrásnak jók.40 fok alatt bőven jó a hdd,az újabb típusok már nem olyan kényesek mint régen és nem is melegszenek úgy.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27620) senki66 válasza Grózi (#27610) üzenetére


senki66
senior tag

OK, akkor marad a Nanoxia , de ha már ilyen remek csendes ház ventijeim lesznek, talán ki kellene cserélnem a proci hűtőt/ventit is, mert idle az a leghangosabb a gépben.FM2-es,Giga F2A85X-D3H lapom, AMD Athlon X4 750K procim van gyári hűtővel, Aspire X-Cruiser ATX házban Szeretnék rá egy jobb hűtést, de mindig az a gondom, hogy attól tartok, hogy a memóriákba ütközne, ezért inkább nem mertem cserélni. Mind a négy memória slotban egy-egy Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9 modul van. Tudnál ajánlani még egy jó hűtőt/venti(ke)t, ami tuti beférne a memóriák mellé/fölé, mert nem lóg ki jobbra vagy elég magas, 5000 körül (esetleg olyant, ami FM4-hez is jó lenne majd ha kicsit fejlesztek később)?

[ Szerkesztve ]

(#27621) Grózi válasza Shaza (#27617) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az 3 pin,nem pwm.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27622) Shaza


Shaza
senior tag

Köszi!

(#27623) Grózi válasza senki66 (#27620) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben itt tudnak segíteni:[link]
Van sok típus aminek nem lesz útba a memória és az a gyári amd hűtő szó szerint katasztrofális-hangos,de legalább semmit nem hűt szinte.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27624) senki66 válasza Grózi (#27623) üzenetére


senki66
senior tag

Igen sajnos így van, akkor benézek oda, köszi.

(#27625) juliensorel válasza Grózi (#27619) üzenetére


juliensorel
senior tag

Jaja, hagyom a francba inkabb.

(#27626) Rockety666


Rockety666
újonc

Sziasztok,

A következő házban található gyári ventilátorokat szeretném lecserélni halkabb variánsokra.

NZXT-s340-white

Fan Support
Front: 2x 140/2x120mm
Top: 1x 140/120mm - gyárilag szerelt
Rear: 1x 120mm - gyárilag szerelt

Egy Asus Prime z270-A alaplapom van, amihez a következő infót találtam:

1 x CPU Fan connector(s) (1 x 4 -pin)
1 x CPU OPT Fan connector(s) (1 x 4 -pin)
2 x Chassis Fan connector(s) (2 x 4 -pin)
1 x High AMP Fan header (4-pin)

A manual szerint mindegyik PWM-es aljzat, a procit egy Noctua NH-L12 hűti.

Szeretnék 1x14 cm, 2x 12 cm ventit venni. Ár max 10ezer / hűtő.

Nézegettem az ajánlottakat, de még mindig elvagyok veszve. Nekem első sorban a csend, zajmentes üzem és másodsorban a hűtés hatásfoka a lényeg. Tapasztalatból tudtok ajánlani valamit?

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#27627) fogtunder válasza Rockety666 (#27626) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én előre két 140-est raknék, hátra egy 120-ast, ha nem indokolt, akkor a fenti hely maradhat üresen.

Alpenföhn Wing Boost 2 jó is lehet, pwm és egymásba lehet fűzni a két 140-est és akkor mehetnek egy aljzatról, csak arra figyelj, hogy a színes verziót vedd, ne a sima feketét. És persze van belőle 120-as is.
Vagy ha tényleg nagyon nagyon csendes kell, akkor az összefoglalóban lévő NB eLoopok.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27628) Grózi válasza Rockety666 (#27626) üzenetére


Grózi
Topikgazda

fogtunder jól összefoglalta,annyival egészíteném még ki hogy 120 mm-ben szóba jöhet még a Lepa Bol.Quiet + Nanoxia DSés 140 mm-ben a BQ Shadow vagy Silent Wings.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27629) Rockety666 válasza fogtunder (#27627) üzenetére


Rockety666
újonc

köszönöm, grozinak is ! ezek alapján fogok eljárni :)

gyors analfabéta kérdés, de a háznak az eleje teljesen zárt. Ez nem akadályozza a hűtést?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27630) fogtunder válasza Rockety666 (#27629) üzenetére


fogtunder
nagyúr

teljesen nem zárt, azért van alul és felül nyílás az előlap mögött, hogy ott tudjon bemenni a levegő. nem egy high airflow ház, én mondjuk ezért mondtam nagyobb statikus nyomású ventiket, hogy jobban tudják pumpálni a levegőt, általános 1 VGA-s konfigokhoz bőven jó szokott lenni ez is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27631) Melorin


Melorin
addikt

140mm-ben van a Thermalright TY-147A-nál jobb választás ár/teljesítmény/halkság szempontból?

(#27632) Grózi válasza Melorin (#27631) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az 140*152 mm és 120-s felfogatása van.Ebből a szempontból nem sok jobb van,ha elfér akkor válaszd azt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27633) Melorin válasza Grózi (#27632) üzenetére


Melorin
addikt

De maga a forgórész ugyanakkora mint egy másik 140mm-es ventinek, nem? Nekem nem számít a 120-as lefogatás. Ha ez nem szempont, akkor is jó választás?

(#27634) Grózi válasza Melorin (#27633) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ahogy már többször is írtam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27635) z123456z


z123456z
senior tag

Zalman Z1 elejében lévő szivacs mi célt szolgál? Porszűrő, hangszigetelő vagy, hogy ne lehessen belátni a perforált lemezen keresztül? Most kötöző dróttal beleeszkábáltam egy Swif2 921-et, és ha eltávolítom ezt a szivacsot a két venti elöl, az hozna e valami pluszt, vagy inkább ne vegyem ki? Köszi.

(#27636) Melorin


Melorin
addikt

Van valami amit nem értek a témaösszefoglalót és az alaplapom kézikönyvét összevetve:

Az összefoglalóban ez áll:
Négy pines csatlakozó és kizárólag feszültségalapú szabályozásra képes
1. GND
2. speed control/voltage control/fan power
3. sense/speed/fan in
4. NC/+5V/VCC/GND

Az alaplapom CHA_FAN1/2/3 csatlakozója mellé ez van írva:

1. GND
2. FAN PWR
3. FAN IN
4. +5V

Tehát az összefoglaló alapján ezek a csatik csak DC alapú szabályozásra képesek.
Azonban a kézikönyv így folytatja:
"The Chassis fan connectors support DC and PWM modes. To set these fans to DC or PWM, go to Advenc...."

Most akkor hibrid vagy nem?

(#27637) dqdb válasza Melorin (#27636) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a BIOS-ban van lehetőség PWM és DC közötti váltásra, akkor egyértelműen hibrid a csatlakozó.

[Nem] [ez] [lenne] [az] első eset ASUS-éknál, amikor hibásan szerepel a hibrid csatlakozó lábkiosztása a kézikönyvben, és a BIOS leírása egyértelműen felülbírálja azt. Az a szerencse, hogy általában a jó irányban tévednek, és többet kapsz, mint amit elsőre gondolnád.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27638) laskr99


laskr99
addikt

Na sikerült a PWM dolgot megoldani. Manualra kellett rakni és %-ban megadni fix hőmérsékletekre. 2 Venti van elől 1 WB 2 plus 140 -s egy pure wings 2 140mm . A HDD addig hűvös míg nem játszom majd felmegy 43 fokra és nagyon lassan hűl vissza. Ez picit aggaszt ,hogy ilyen meleg.

(#27639) piero86 válasza laskr99 (#27638) üzenetére


piero86
aktív tag

43 fok az nem vészes, nem kell aggódni.

(#27640) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

Ház: NZXT Noctis 450
Lap: Gigabyte AX370 Gaming 5
Meglévő hűtés: fent egy Fractal Design Celsius 24, elöl 2X bequiet Pure Wings 2, hátul egy 140-es NZXT (szóra sem érdemes) venti. Elöl beszív, hátul kifúj, Celsius 24 szintén kifúj felfelé.

Na most ha tiszta lappal indulnánk, csak a Celsius 24 marad (tegyük fel annak gyári ventillátorai is, bár ha van ötlet rá, jöhet), akkor mi a javaslat? Ezek férnek be:

Elöl: 2x 140/3x120mm
Hátul: 1x 140/120mm

A házon van venti HUB is, bár most nem használom épp.

Gondolom vennék pár NB eloop-ot és meg is lennék, csak az ára... :DDD

Kívánságok :B :

Szín: lehet fekete vagy fehér, LED nem kell igazából (hátra jó lenne egy fehér inkább, elöl mindegy).

Hang: minél halkabb annál jobb. Ha van nagyon jó de drága, akkor nem veszem meg egyszerre maximum az egész pakkot...

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#27641) Grózi válasza z123456z (#27635) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jobb lenne a légáramlás befelé.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27642) Grózi válasza Skynet258 (#27640) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A kompakton biztos cserélném a ventiket ha csendet akarsz.Arra az Akasa Apache-t javasolnám,vagy ha a legjobb kell akkor eLoop B12PS vagy B12-2.
Ha a házhűtők megfelelnek jelenleg neked akkor oké,mondjuk a hátsónak nincs sok értelme-tutira porba szabályoznám.Ha fejleszteni akarod a ház hűtését is,akkor előre tegyél 2 db 140-s ventit.Ezekből amiket ajánlok:
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker eLoop B14-2
Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 14cm(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Be Quiet Shadow Wings vagy Silent Wings 140

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27643) Skynet258 válasza Grózi (#27642) üzenetére


Skynet258
veterán

Köszi! :R

A hátsó le van véve 4-500rpm környékére, viszont ha nincs bent akkor vagy 4 fokkal melegebb a videókártya, azért raktam be (eddig ott egy piros Riing volt). :F Elöl a 2 bequiet nagyon rossz, megéri őket érdemben cserélni? Azok is le vannak most véve, így nem hallom hangjukat.

https://geekpulse.hu

(#27644) Grózi válasza Skynet258 (#27643) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha teszel előre 2 db normális 140-st,az nagyban hoz a vga hőfokain is és a többi komponensen is segít.Nemhiába a front intake a legfontosabb..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27645) Skynet258 válasza Grózi (#27644) üzenetére


Skynet258
veterán

Jól van, akkor oda helyezem a prioritást 2 eloop-pal, aztán haladok körben a házban. :R

https://geekpulse.hu

(#27646) Grózi válasza Skynet258 (#27645) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a kompakttal kezdeném mondjuk,mert marhára zavaró terhelés alatt a ventik hangja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27647) Skynet258 válasza Grózi (#27646) üzenetére


Skynet258
veterán

PWM módban igen (legalábbis említették tesztekben is), Auto módban viszont nem hallom. :N A vinyót azt igen pedig WD Red. :DDD

https://geekpulse.hu

(#27648) Cseneles válasza Skynet258 (#27647) üzenetére


Cseneles
őstag

Sziasztok!

Szerintetek a Nanoxia Ds 1800rpm mennyire valo bordára? Csendes es minosegibb ventiket keresek osszesen 7db-ot komplett vizhuteses gepbe. Most Phobya G-silent van, nem mondom h rossz de ha mar teljesitmeny kell 1200rpm-en kisse hangos. Nem csak szelzaja van hanem szerintem a motorja bug kicsit! Nyilvan a jo venti draga is de talan tudtok ajanlani par alternativat! Ha elgurul a gyogyszer megveszem valahonnet raktarrol a Phobya eloop 1800rpm verziojat viszont ha van olcsobb alternativa annak jobban orulnek😊 120mm-es venti kellene

Udv :R

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#27649) Grózi válasza Cseneles (#27648) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csak 3 pin jöhet szóba vagy pwm-s is?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27650) Cseneles válasza Grózi (#27649) üzenetére


Cseneles
őstag

Amirol vezerlem az csak 3pines, phobya 530

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.