Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) scabi78 válasza Grózi (#27149) üzenetére


scabi78
senior tag

Röviden: elb@sztam :K

Amikor ajánlottad a 3 db 1400-as ventit és megnéztem, hogy 10k lenne, akkor felment a pumpa. Rákerestem itt az aprón a márkára és nem vettem észre, hogy 1800-ast árultak, csak már nagyon későn és nem akartam visszatáncolni, gondoltam úgy sem fogom 1400-on vagy 1800-on használni. Nem lefagyasztani szeretném a házam, csak pörögjön valami, hogy megnyugodjak. Nem csak annyi a különbség a 1800 és 1400 között, hogy az egyik gyorsabban pörög?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27152) dvd_R+ válasza Grózi (#27150) üzenetére


dvd_R+
őstag

De nem találok ilyet, a hardware monitor menüben csak olyan van hogy smart fan vagy nem smart fan
ha pwm-re teszem alapból eltűnik a smart fan fül és csak egy karika van amit tudok húzogatni le-fel
100-0 között de ha 40 ig lehúzom már pirosan írja h nem okés kerestem amit írsz de nem találom :(

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27153) scabi78 válasza Grózi (#27149) üzenetére


scabi78
senior tag

Nem kellene a GPU között ott lenni a CPU és a SYS fanoknak? :F

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27154) scabi78 válasza Grózi (#27149) üzenetére


scabi78
senior tag

Megvan az alaplaphoz járó gyári szoftver, tökéletesen be tudtam állítani, köszönöm! :R

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27155) Grózi válasza dvd_R+ (#27152) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Keresd tovább,de nem biztos hogy a fan fül alatt lesz biosban-lehet a cpu beállításoknál is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27156) Grózi válasza scabi78 (#27154) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor megoldódott.Mennyi a minimum fordulata?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27157) varmi2 válasza Grózi (#27135) üzenetére


varmi2
nagyúr

Esteleg erről mi a vélemény? A ház is bitfenix lenne.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27158) Grózi válasza varmi2 (#27157) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hangos is és elég rendes motorhangja van leszabályozva-én nem ajánlom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27159) zs198


zs198
aktív tag

Megvan a 140-es Wing boost 2 plus!
Sajna csak egy ment bele a silencioba alulra és egy 120-as WB2 meg fölé! Így is volt egy kis barkács, de benne van! Halk és szépen hűt! Mindenkinek ajánlott kategória! Jobb mint a Noctuám ami előtte volt! :C

Üdv. -Zsolt-

(#27160) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem 140mm-es 4pin (PWM vezérelt ventilátort?

Amik fontosak nekem:
- Jó halk legyen, szinte ne is lehessen hallani hogy forog mert 3 vagy 5db lesz belőle a házban (Phanteks Enthoo Evolv mATX TG). Ha három akkor kettő elöl, egy hátul és a két gyári Phanteks venti meg felül. De ha nem jönnek be a Phanteks-ek akkor felülre is kerül belőle 2db.
- Fehér ledes legyen lehetőleg, vagy ha jó minőségű veti akkor bármilyen ledes lehet mert akkor kicserélem a ledeket fehérre magamnak.
- 140mm, 4pin

Lényegében ennyi. Árban szeretném ha minél olcsóbb lenne és minél jobb ami tudom sajna nem fér össze egymással ezért az lenne hogy lehetőleg minél olcsóbb legyen.

Én egy ilyet néztem volna ki: BitFenix Spectre PWM Black 140mm White LED

Vélemény mennyire jó lehet?

Smoke some weed nigga!

(#27161) zs198 válasza Wiz Khalifa (#27160) üzenetére


zs198
aktív tag

Hmm azt nem venném. BQ v. Alpen. De hangtalan nem lesz egyik sem...pláne 5 db :)

Üdv. -Zsolt-

(#27162) Wiz Khalifa válasza zs198 (#27161) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem úgy értem a hangtalant. :)

Amúgy azokba nincs olyan ami ledes lenne egyáltalán. :(

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#27163) zs198 válasza Wiz Khalifa (#27162) üzenetére


zs198
aktív tag

Igen..az alpennek nincs ledese ez biztos.

Üdv. -Zsolt-

(#27164) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

No kigondoltam a dolgot. 3db ventit akarok venni. Kettő előre és egy hátra. És ennyi is lesz beszerelve. Fent nem lesz egy sem.

Akkor tehát milyen 140mm-es 4pines ventit tudtok ajánlani ami ha nem is fehér ledes de akkor legalább ledes? :DDD

Smoke some weed nigga!

(#27165) zs198 válasza Wiz Khalifa (#27164) üzenetére


zs198
aktív tag

Nehéz ügy. Bitfenix, Corsair...ezeknek van, de én nem igazán ajánlanám őket. A Corsair ráadásul horrorr áron is van. Vegyél ledcsíkot és egy jó ventit!
pl. Nanoxia, Alpen, Akasa, Bq, Noiseblocker :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. -Zsolt-

(#27166) Wiz Khalifa válasza zs198 (#27165) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Érdekes hogy nekem volt nem egy Bitfenix ventim, mindegyikkel elégedett voltam.

Sőt érdekes hogy sok olyan ventim volt amit fórumokon pl lehurrogtak hogy szar stb... de nálam csöndes volt, jó volt a légáramlása stb... :)

Ha ez a Bitfenix hozza az írt adatokat akkor nem lehet bajom vele.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#27167) scabi78 válasza Grózi (#27156) üzenetére


scabi78
senior tag

Szoftveresen teljesen le tudom állítani a ventiket.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27168) Grózi válasza zs198 (#27159) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált-használd egészséggel! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27169) varmi2 válasza Grózi (#27158) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bár nem fehér, de ez ajánlható? A gyári adatok biztatóak.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27170) Grózi válasza Wiz Khalifa (#27160) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Spectre-t én se ajánlom.Ami egy kivétellel illik a követelményeidhez,az az Aerocool DS White 140-de az 3 pin.Csak pwm-st tudsz szabályozni?
Mert ha igen,akkor én azt ajánlom hogy vegyél Alpenföhn Wing-Boost 2 Plus 140 Snow White-t+ rgb ledet hozzá.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27171) Grózi válasza varmi2 (#27169) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:K
Nem véletlen van az ajánlottak között!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27172) diablo666 válasza Grózi (#27134) üzenetére


diablo666
tag

Akkor ezek szerint jol van igy hosszabbitva ha jol ertem...
Nem ertek hozza...Nem akarom szabalyozni csak legyen csendes es aramoljon a levego...

A masik kerdesem...:

4 pines csatlakozoba lehet dugni 3 pines ventit...?
cpu es pwr fan-ra lehet dugni haz ventit...?
Ezt azert kerdem mert ezek a szabad helyek vannak az ASRock B85M PRO4 lapomon...
A zalman z9 + masik 3 ventitjet(elol,hatul,felul) is le kene csereljem mert valamelyik kerreg neha...

Lecserelhetem ezeket nanoxiara 1000 vagy 1300rmp (amelyik lesz raktaron) es dughatom oket a lapra...?
Most csak az uj nanoxia van a lapra dugva a masik 3 a taprol megy valahogy...

Ez egy kicsit kusza lett most,de remelem ertheto a kerdes...

(#27173) Wiz Khalifa válasza Grózi (#27170) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az a baj hogy ezek nem illenének a konfigba... :(

PWM-est tudok csak vezérelni az alaplap által, a 3pineseket nem.

Akkor nincs semmilyen 140-es venti ami ajánlható lenne, 4pines és bármilyen leddel ellátott?

Ha ilyen ventit lehetne külön venni akkor nem érdekelne hogy nem 140mm-es de nem lehet... :U Úgy is ilyen hűtőt fogok a konfigba rakni.

Smoke some weed nigga!

(#27174) Grózi válasza diablo666 (#27172) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a pwr_fan-ra vagy másik pwm-s aljzatra dugsz 3 pines ventit,akkor maximumon fog pörögni és nem tudod szabályozni.Megoldás lehet a Nanoxiákhoz járó 7V adapter,ha azzal kötöd ezekhez az aljzatokhoz akkot 7V-n megy csak a venti.
Ennyi ventihez már célszerű lenne egy előlapi vezérlőt venni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27175) Grózi válasza Wiz Khalifa (#27173) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"PWM-est tudok csak vezérelni az alaplap által, a 3pineseket nem"
Az adatlapodon lévő Mortar Arctic-ról van szó?
Mert ha igen,akkor jelzem hogy rosszul tudod.A cpu_fan aljzat hybrid(wm+3 pin) és mindhárom sys_fan aljzat feszültségalapon szabályoz,hiába 4 pines-tehát 3 pines venti kell neked.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27176) Wiz Khalifa válasza Grózi (#27175) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen.

Akkor esetleg 3pinesbe tudsz olyan 140-est ami jó lehet nekem? :)

Szerk.: Viszont hamarosan le lesz cserélve az alaplap egy MSI B250M Mortar Arctic-ra. Azon is így van a ventis cucc?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#27177) Grózi válasza Wiz Khalifa (#27176) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Emlékeim szerint az is tele van hybrid aljzattal,de nézd meg az aljzatkiosztást és legalább megtanulod-nem úgy jössz ide hogy pwm-s ventit keresel feszültségalapú aljzatra... :P
"Akkor esetleg 3pinesbe tudsz olyan 140-est ami jó lehet nekem?"
Ahogy korábban is írtam,Aerocool Dead Silence 140 White [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27178) Wiz Khalifa válasza Grózi (#27177) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nincs úgy külön a kézikönyvben az ajzatkiosztás sajna. :(

Amúgy ez a venti nem rossz, de én inkább totál fehér vagy átlátszó kéne nem ilyen színezett és úgy ledesített. :) Illetve ez egy picit drágának vélem. :B

Smoke some weed nigga!

(#27179) Grózi válasza Wiz Khalifa (#27178) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Aha,nincs mi...hybrid aljzatok

Na olyan ventit nem tudok ajánlani.Mint írtam,vegyél külön ledszalagot+ fehér WB2 Plus

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27180) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

Kérlek nekem is segítsetek,ebbe a csatiba vennék két egyforma ventit, elosztoval, 4 pin ventit keressek?

SYS_FAN2:

1 GND
2 +12V /Speed Control
3 Sense
4 Reserve

Köszönöm!

(#27181) dqdb válasza STC Speed (#27180) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez 3 pines lábkiosztás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27182) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok.
En voltam itt a Xigmatek Aquila hazzal, Aerocool ventiket ajanlottatok, amik meg is jottek es istenien mukodtek.

Annyi viszont kiderult, hogy hatso felso venti mindenkeppen kell, mert anelkul maradtak az eredeti hofokok, azzal viszont jo 5-8 fokot csokkent a ho.

szoval az lenne a kerdes, hogy az itt szereplo 20 centis ventik kozul barmelyiket erdemes megvenni ,van van olyan amelyik kulonosen ajanlott.

Sajnos mivel a hutot nagyon hulye helyre lehet felszerelni a 14 centis ventillator gyakorlatilag csak a hdd racket tudja huteni a meretebol adodoan.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#27183) Grózi válasza CarajoEsp (#27182) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a THERMALTAKE PURE 20 (van ledesben és led nélküli változat is)-t ajánlom neked,feltéve ha tudod szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27184) STC Speed válasza dqdb (#27181) üzenetére


STC Speed
őstag

De jó,hogy megkérdeztem!
Köszi szépen,akkor 3 pinest veszek bele! :R

(#27185) lacus83


lacus83
senior tag

Sziasztok.

Adott a következő lap Asus Rog Strix B250G Gaming.
mAtx így venti csatikkal nem bővelkedik.
Egy CPU és egy SysFan aljzattal bír.
Jelenlegi ház Nzxt S340.
A későbbiekben költözök de a 3db ventilátor használatáról nem mondanék le.
Tudom 2 aljzattal ez így bonyolult, gondoltam sima Y elosztóra de nem vagyok benne biztos hogy jó megoldás.
A legnagyobb gondom nem tudom piros ledes ventiben most mi a leghalkabb és a leghatekonyabb.
Mivel nem tudom még mibe költözöm így a 120mm venti nél maradnék.
Ha valaki megtenné nekem hogy ad pár tippet azt megköszönném.
Úgy tudom a Leppa beszerzése még mindig bajos, de lehet tévedek.
Vezérlésben sem vagyok biztos de ha jól értelmezem az egyik aljzat hibrid, a másik fesz alapon szabályoz. De mielőtt beleugranék bármibe inkább kérdezek.
Szóval milyen venti kell 3 vagy 4 pin, és hogyan osszam meg a 2 aljzatot vagyis mivel.

Válaszokat előre is köszönöm, ha lámaságokat írtam So Sorry.

Üdv
Lacus

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#27186) fery02 válasza Grózi (#27133) üzenetére


fery02
addikt

Köszi a választ!
Nem proci ventilátorról van szó, hanem ilyen globális, központi féle ventilátor a laptop egyik hátsó sarkánál beépítve, ahol fémlemezeket hűt, amik rézcsöveken keresztül vannak összekötettésben a különböző hűteni való komponensekkel.
Vidéki vagyok és szaki ismerősöm sincs, továbbá túl sok energiát sem akarok az egészre szentelni, szerintem akkor magam kiválasztok egyet a találatok közül és azt barkácsolom majd (egyik szélét szabad légáramlatúvá bontani, hogy hatni tudjon a fémlemezekre) és próbálom beépíteni.

(#27187) z123456z


z123456z
senior tag

Jól látom, hogy brutálisat drágultak a ventilátorok? Konkrétan wb2 plus és aerocool ds drágulás tűnt fel. Tán igyekeznem kéne, még a végén olcsóbb lesz egy komplett új házikó.

De már nem is vagyok biztos benne, hogy jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#27188) Grózi válasza lacus83 (#27185) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Legelőször felmész a lapod gyártói oldalára,letöltöd a User Manual-t(vagy megnézed otthon a kézikönyvében) és az Internal Connectors fejezetben található fan header-k lábkiosztását leellenőrzöd(segítség az Összefoglalóban ) vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet.
A Lepa beszerzése abszolút nem bajos már.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27189) Grózi válasza z123456z (#27187) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kereslet-kínálat.Jó ventik és viszik őket,így emelik az árrést.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27190) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok!
3-3500 Ft-ért (/db) milyen 12/14 cm fehér ledes ventilátort ajánlanátok? 2 db 14 és 2db 12 cm-esre lenne szükségem, fontos lenne a fehér led, nem tudom, hogy ennyiért van-e pwm-es, de nagyon örülnék. :B
Köszi! :)

(#27191) Melorin válasza akkójóva (#27190) üzenetére


Melorin
addikt

Néhánnyal lejjebb Wiz Khalifa járta végig ezt az utat, olvass vissza :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#27192) Scooby


Scooby
aktív tag

Sziasztok!

Ventilátort szeretnék rakni a kompakt víz radiátorának másik oldalára is alul-ra, hogy fújja a VGA-ra a levegőt. Milyen ventilátort lenne érdemes rakni oda? A radin 2 apache black van, házventinek meg két piros enermax lepa bol. A cél az lenne, hogy minél jobban belökje a levegőt a VGA-ra. Szerintem az apache megfelelne erre a célra, de kéne egy jóváhagyás, vagy ajánlás.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Minek az?

(#27193) Grózi válasza Scooby (#27192) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A ház elejében van a radi,tehát egy push-pull felállást akarsz előre?
Ha igen,akkor maradj az Apache-nál,a legjobb a radi két oldalára egyforma ventit tenni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27194) Scooby válasza Grózi (#27193) üzenetére


Scooby
aktív tag

Ez csak a radiátor alján lesz kivitelezhető, mert a ház takaró eleme miatt felülre nem fér be a venti. A lényeg az lenne, mivel az apache nem nagyon tudja áttolni a levegőt a radin úgy, hogy az kellően megfújja a VGA-t is, ezért a VGA VRM és backplate-je eléggé felforrósodik. Na ezt szeretném úgy megoldani, hogy ne legyen kókány a dolog, ezért gondoltam, hogy a radiátor alsó részére rakok egy ventit, ami így szépen megfújja a VGA-t.
A kérdésedre válaszolva, igen push-pull lesz így a dolog.

Minek az?

(#27195) GoldhandRent válasza Scooby (#27194) üzenetére


GoldhandRent
őstag

én erre olyan kókány megoldást alkalmaztam, hogy simán rálehetne húzni, hogy gyári ... :D ... egy-két apró részletet leszámítva - pl, hogy a venti csatlakozója a ház alján kijön kívülre, amit egy a leszedhető előlap mögött eldugott csatlakozóval lehet manuálisan ki/be "kapcsolni"

nem használom ezt a megoldást, egyrészt, mert nem elől van a radiátor (sajnos..), másrészt max 60-65°C körülire melegszik a VGA
[itt][itt][és itt]

[ Szerkesztve ]

-

(#27196) Grózi válasza Scooby (#27194) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Működhet,de többen megoldották már a 340-ben a push-pullt kompakttal 4 ventivel...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27197) fogtunder válasza Grózi (#27196) üzenetére


fogtunder
nagyúr

attól is függ, hogy rev_1, vagy rev_2 S340, az újakban keskenyebbre van hagyva a kábel takaró lemez, de ki kell mérni, hogy fér el, radi vastagságtól is függ, mindenképpen cipőkanalazós lesz.

én ezért szeretem jobban a Phanteks P400-at többek között, ott a 240-es radi alá még elfért egy, aminek kilátszott a jó 60%-a a táptakaró felett és az direktben tolt levegőt a VGA alá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27198) Grózi válasza fogtunder (#27197) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt nem tudtam.Mondjuk én tuti megoldanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27199) Scooby válasza fogtunder (#27197) üzenetére


Scooby
aktív tag

Nem tudom melyik verzió, csak azt látom, hogy a fehér takaró lemez ami elrejti a 24pin-t és társait, felső része beljebb jön, így viszont már a venti oda nem fér be. A furatra látványosan rálóg az a takaró rész. Persze ki lehetne venni, de nem igazán szeretném. De ha érdemes ugyan olyan ventit használni akkor veszek egy apache-t és meg van oldva a gond. A lényeg, hogy a VGA-.t megfújja levegővel.

Köszönöm

Minek az?

(#27200) bivalyolo


bivalyolo
őstag

Sziasztok,

A léghűtés topik nem igazán pörög, remélem nem túlságosan off amit szeretnék kérdezni. :D

az itt látható venti kialakítás hatékonyabb, mintha a hátsó ventit áttenném alulra a táp mellé, és szívná be a házba a hideg levegőt? Természetesen ott van szűrő is.

a cpu hűtő top flow (gyári amd wraith hűtő)

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.