Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Grózi válasza cintula187 (#27899) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ott egyértelműen a potival lesz a gond.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27902) .Unforgiven. válasza Grózi (#27900) üzenetére


.Unforgiven.
csendes újonc

Pedig a tesztek alapján jókat írtak róla a interneten és a pc ház topicjában is ajánlott darabnak tartják :F

Azt nem értem hogy a házban 30 C fölé nem megy a hőmérséklet, szóval bent dolgozik a szél. A HDD is 29 C és minden más alacsony értéken van. Csak a CPU és VGA melegszik.

Ami segíthet még a felderítésben az az hogy amikor bekapcsolom utána 2-3 percig tök jó 30 fokokat mutat mindkettőn, de amint bármit csinálok pl mozzilla böngészés stb... egyből felszökik a hőmérséklet.

A gépem: i5 2500 + Cooker Master Hyper Evo, Asus P8H66-m Pro, AMD Radeon r9 270 2gb DCU2OC, Corsair CX430
:R

(#27903) fogtunder válasza .Unforgiven. (#27902) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Azért az árért nem rossz és nem mondhatjuk mindenkinek, hogy vegyen 30-ért házat, de azért nem egy olyan nagy szám.
Az alapjárati 60-65 teljesen szürreális mondjuk egy Z9-ben is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27904) Grózi válasza .Unforgiven. (#27902) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt a gépet meg kell nézni,ezek nem normális hőfokok még venti nélküli teljesen zárt házban sem akkora terheléshez.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27905) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok. Nem nagyon értek a témához,szóval bocsi! :)

Van egy Alpenfohn Groß Clock'ner hűtőm és rajta valamilyen Alpenföhn ventim. Pár napja kezd nagyon halk kis kerregő hangja lenni,de nem is ez a jó szó rá. Ha picit megpöcöktetem utána pár pillanatig jó,de nem tudom hogy vajon kezd-e befosni (3éves) vagy esetleg a por kavart be neki. Tegnap kicsit kipucoltam de még lenne mit kiszedni,viszont nem olyan durva a helyzet szerintem hogy ennyire befolyásolja a mozgását!

Na de a lényeg,hogy ehhez a hűtőhöz milyen ventit ajánlotok? Mindegy csak 12centis legyen? Nem értek ehhez hogy 3pin 4pin stb. :U

Köszönöm előre is a választ!

iPhone 13 Pro 128GB

(#27906) Grózi válasza dani0113 (#27905) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sanszos,hogy lejárt a ventinek.
Amiket ajánlok és a cpu fan-ra kötve biztos szabályozza a lap:
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Akasa Apache
Noiseblocker eLoop B12-PS

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27907) 360xbox360


360xbox360
tag

Sziasztok!

Van egy új házam NZXT S340 ELITE, gyárilag volt benne 2db 120mm FN V2 venti. Az alaplapom (msi b350 pc mate) DC-vel engedi szabályozni. Alapból 7V-ra rakta viszont nekem így hangos. Mennyire kéne állítanom a feszültséget/mennyire szabad?

Próbáltam smart fan opcióval, akkor viszont menet közbe megállt a venti és nem indult el magától utánna. A hivatalos oldalon ez van írva 1200 ± 15% RPM. Ha pl annyira leveszem feszültséget hogy csak 500-600rpm en menjen akkor lehet valami baja?

Előre is köszönöm a választ :R

(#27908) piero86 válasza 360xbox360 (#27907) üzenetére


piero86
aktív tag

Valószínűleg azért rakja 7V-re mert alatta el sem indul.
Venti cserével érhetsz el halkabb gépet!

(#27909) 360xbox360 válasza piero86 (#27908) üzenetére


360xbox360
tag

Közbe rájöttem valószínűleg elállítottam a smart fant azért állt meg menetközben, már látom kiírja biosban, hogy 4,5V körül megállhat. Ha berakom, hogy állandó 5Von menjen attól lehet valami baja?

Tervezek majd ventit cserélni, de addig se szeretném ha hangos lenne.
Mik az ajánlottak ~3ezres árkategóriában(140mm/120mm), ami halk?

(#27910) Grózi válasza 360xbox360 (#27909) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Leszabályozva 5V-n ha stabilan megy akkor nem lesz baja(én 5,5V környékére lőném),de ott se lesz teljesen néma és a légszállítása a 0 felé közelit.Nemrég is volt róla szó,ezek a FN V2-k sajna ilyenek.
Amit megadtál árkategóriát abban ezek vannak amik jók:
3 pin- Nanoxia Deep Silence 1300 rpm 120mm,Nanoxia Deep Silence 1400 rpm 140 mm
4 pin-Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus120 és 140 is(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem),Lepa Bol.Quiet 120 (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő),Nanoxia Deep Silence 140 Pwm

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27911) degas2428


degas2428
tag

Sziasztok!

A mellékelt ábra alapján helyeztem el a házban a ventilátorokat. Elől 3db Be Quiet! Silent Wings 3 140mm (szívja kintről a levegőt), felül egy Be Quiet! Silent Loop 240 vizhűtés radija rajta 2 db Alpenföhn Wing Boost 2 120mm orange (szívja bentről a házból a levegőt), hátúl egy Be Quiet! Shadow Wings 140mm (nyomja ki a házból a levegőt). Szerintetek ez az elrendezés ideális vagy ti másképpen rendeznétek el a ventilátorokat?

Üdv: degas

(#27912) Grózi válasza degas2428 (#27911) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez jó,de a hátsó 140-st hagyhatod minimum fordulaton hogy ne szívja el a levegőt a WB2-sektől.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27913) degas2428 válasza Grózi (#27912) üzenetére


degas2428
tag

Köszönöm a tippet, eddig hőmérsékletre szabályoztam a Back Fan-t. A pumpa fordulatszabályozását érdemes kéziben (fix rpm-en) tartani vagy bízzam a hőfokra azt is? Most fixen megy 1500 rpm-en.

(#27914) Grózi válasza degas2428 (#27913) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én hőfokra bíznám,mondjuk 55-60 fokig mehet 1500-n és utána emelkedjen maximumra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27915) degas2428 válasza Grózi (#27914) üzenetére


degas2428
tag

Rendben, köszönöm a választ.

(#27916) masteryoda


masteryoda
tag

Sziasztok!

Van egy másfél éves Sharkoon házam: [link]

Az egyik gyári ventri elkezdett ketyegni/süvíteni és eléggé kezd zavaró lenni.
Őszintén szólva nem igazán értek hozzá, hogy ilyenkor mit lehet vele kezdeni.
Sűrített levegővel már átfújtam az egész házat belülről, nem segített.

Jól gondolom, hogy valami csapágy-gond lehet? Lehet ezzel csinálni valamit házilag vagy vigyem be vmi PC-boltba, hogy megnézzék? Szokás-e ilyen beépített hűtőt cserélni? Ha igen, milyet érdemes helyére venni?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :R

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#27917) Grózi válasza masteryoda (#27916) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Cserés a venti,azzal nem lehet-nem érdemes bármit kezdeni.Az ajánlottakat megtalálod az Összefoglalóban.Segítek szívesen választani,csak adj egy árkeretet és hogy 3 vagy 4 pint tudsz vezérelni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27918) masteryoda válasza Grózi (#27917) üzenetére


masteryoda
tag

Nagyon köszönöm!
Nem igazán értek hozzá, hogy tudom ezt kideríteni?

Ha ez segít, ilyen alaplapom van: [link]

Az árkeretet nem tudom így látatlanban, nagyon sokat nem szeretnék rá költeni, de olcsó gagyit sem szándékozok venni.

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#27919) Grózi válasza masteryoda (#27918) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tele vagy pwm-s aljzatokkal(az összes 4 pines az),tehát 4 pines ventire lesz szükséged.
Jelenleg abból az ár/érték bajnok az Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem) a maga 3200Ft-s árával. [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27920) misi021


misi021
tag

Sziasztok. Van nekem egy Cooler Master MastetLiquid Pro 280-as vízhűtésem i7 7700K-hoz. A kérdésem, hogy érdemes a radiátor mögé is tennem 2x14cm-es ventiket hogy továbbítsák a levegőt az alaplap,videokártyához ? Radiátor előtt szívja és a mögötte lévő továbbítja. Cooler Master Master Case Maker 5t házam van és fentre nem lehetet beszerelni csak előre.

(#27921) piero86 válasza misi021 (#27920) üzenetére


piero86
aktív tag

Szerintem fordítsd meg hogy kifelé fújja inkább a meleg levegőt ne a gépházba.

(#27922) Grózi válasza misi021 (#27920) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha jó ventik vannak rajta akkor bőven elég a 2 és nem kell aggódni,még mindig jobb befele fújatni mint elszívni a vga elöl a levegőt.Mennyi a gpu hőfoka jelenleg terhelés alatt?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27923) misi021 válasza Grózi (#27922) üzenetére


misi021
tag

Windows alatt :
Proci:33fok
Alaplap: 45fok
Videokártya: 45fok
Winchesterek: 30-35fok
Ilyen ventiket szeretnék bele venni.

https://m.emag.hu/noiseblocker-nb-eloop-b14-ps-140mm-pwm-rendszerhuto-itr-b14-ps/pd/D54717BBM/

Vagy ezt

https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/alpenfohn/wingboost-2-plus-pwm-140mm-p339978798/?gclid=Cj0KEQjwy4zLBRCOg6-4h6vs3cUBEiQAN-yzfkbAecuukDH1bmnz-SOiy2DXeWPC_pjf0IvOpgEIIYgaAn9e8P8HAQ

Melyiket szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

(#27924) Weareus


Weareus
addikt

Nidec VA450DC a ventilátor, (mit ventilátor: sugárhajtómű), ami felemeli magát. 5000+ rpm. Beteg! :DDD

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27925) Grózi válasza misi021 (#27923) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Először is ott a link gomb,használd!!!
Az eLoop természetesen a legjobb,ha rászánod az árát akkor vedd azt.A hőfokokat terhelés alatt kérdeztem,nem anélkül.Futtass egy IBT-t procira és minimum egy Ungine valley-t a vga-ra-na azok a hőfokok már mondanak valamit.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27926) _grrr_


_grrr_
csendes tag

Helló!

Tud ajánlani valaki 230v-os hálózatról működő 12cmx12cm-es halk (!) ventilátort? Olyat ami kapható is és már szerelve van (=van hozzá kábel dugóval).

Köszönöm.

(#27927) Grózi válasza _grrr_ (#27926) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az nem pc venti lesz,tehát rossz topicban érdeklődsz.itt találsz pár alternatívát:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27928) misi021 válasza Grózi (#27925) üzenetére


misi021
tag

Terhelésnél:
Proci 57fok; Alaplap 45fok; Videokártya 67fok

(#27929) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Vga 65fokon-100%ventik(ghost warrior3 high). Tudok-e ezen javítani?
Eddig 50-52fok volt a max(80%venti)., de monitort cseréltem és így megváltozott!
[Ez] volt, [ilyen] lett.
140mm 2db fractal(elől)+1alul, befelé és 120mm bq pure2(2fel+1hátra) kifelé fúj, fractal midi r2 házban. Tudom többen írják, hogy 70fokig nincs gond, de ha valamit tehetek érte hogy lejjebb vigyem, akkor megteszem!
Előre is köszönöm!

Ja a monitort nem cserélem vissza! :N

[ Szerkesztve ]

(#27930) Grózi válasza misi021 (#27928) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek teljesen jó hőfokok,így pláne elég a 2 jó venti elöl push-ban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27931) Grózi válasza betyar1974 (#27929) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez teljesen normális Asus 1070-nél,én 65 foknál nem is járatnám 100%-n a vga ventiket.70-75 fok bőven üzemi hőfok egy ilyen karinál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27932) betyar1974 válasza Grózi (#27931) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#27933) _grrr_ válasza Grózi (#27927) üzenetére


_grrr_
csendes tag

Nagyon köszi a választ, megnézem a linket! De topik címében nincs arról szó, hogy csak 5V/12V-os ventik ;-) És ugye számítógép != PC. De még egyszer köszönöm a válaszod.

(#27934) Nojbee válasza Grózi (#27893) üzenetére


Nojbee
tag

És pull-ban van ajánlott fehér kerettel? Most apache black van, de azokat nem akarom lefújni, inkább elpasszolom.

Mintha EK vardar láttam volna fehérebn, meg az Enermaxnak vannak valami vegas ventijei. Vagy ezek kerülendők?

(#27935) Grózi válasza Nojbee (#27934) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Se a Vardart,se a Vegast nem ajánlom.Vagy marad a festés vagy amiket ajánlottam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27936) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok!

Az alaplapomon 1cpu 4pin + 2x ház 4 pin ventillátor csatlakozó van csak. Összesen 4 ház ventim van és fontos, hogy alacsony fordulaton pörögjenek, vagyis kéne még 2x 4 pin? Van ehhez elosztó, tudna valaki linkelni? Privátban jó lenne, köszi :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#27937) Nojbee válasza Grózi (#27935) üzenetére


Nojbee
tag

Még azért próbálkozom ha nem baj :)

Noctuákhoz tudok venni NA-SAVP1-et fehér színben, ami egész dizájnossá teheti, és akkor lehet belefér az, hogy elüt picit. Noctua NF-F12 PWM 1500 vagy 2000?

Silverstone FM121?

[ Szerkesztve ]

(#27938) Grózi válasza CSB29 (#27936) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Legelőször is megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet.
Ha ez megvan akkor tudunk segíteni venti/elosztó választásban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27939) Grózi válasza Nojbee (#27937) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Noctua NF-F12 PWM 1500-t válaszd-nagyon jó venti,bár nem egy eLoop szint.A 2000 rpm-s felesleges és az FM121 sem túl halk finoman szólva.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27940) misi021


misi021
tag

Sziasztok. Mostani ventilátorom Cooler Master MasterFan Pro 140 érdemes ilyenre cserélnem ? Noiseblocker NB-eLoop B14-PS
Fogok észrevenni különbséget ? Gondolom csendesebb lesz de hatékonyabb is ?
Nem tudom milyet érdemes vennem. Ára nem számít mennyi. Csak legyen csendes gondolok én arra hogy 24dBa alatt és levegőszállítása 80cfm fölött legyen.
Ha valamelyikőtök tudna nekem ebben segíteni azt megköszönném :)

(#27941) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni!
egy nzxt phantom házzal rendelkezek, és nem tudom hogy melyik ventillátort üzemeltessem és melyiket ne.

Loptam egy képet hogy hogyan kellene elképzelni, annyi a különbség hogy nálam fent csak 1 ventillátor van,
illetve a gépen belül még van egy Cooler Master Hyper 212 Evo cpuhűtő is

szóval a gép:

mindegyiket ventillátort érdemes bekapcsolni, vagy hogyan lehet elérni a leghatékonyabb levegőáramlást?
(a házban az alapventillátorok vannak, nem vettem külön)

Üdv: László

(#27942) abridabri válasza PitkyePadvan (#27941) üzenetére


abridabri
veterán

Mit kell lehuteni ? proci /vga . Tuning lesz -e ?
Alapbol a Phantomhoz oldalt 2 x12 cm befujo , fent 20cm szivo es hatul 12cm szivo venti jar . Ha nincs extra melegedo geped akkor hagyd meg abban a helyzetben a ventiket. Elore felesleges rakni , tul zart a HDD keret . (ja es az oldalso befujokkal szemben a haz masik oldalan van ugye egy racsos resz, azt erdemes letakarni plexivel/szivaccsal /akarmivel ,igy nem fujja keresztul a hazat a 2 oldalso hanem szepen kapja a levegot a VGA / cpu , plussz szedd ki a masodik HDD keretet ha nincs hasznalva)
Oldalra viszont megeri egy 20as befujot rakni ha sli-t szeretnel.

[ Szerkesztve ]

(#27943) Grózi válasza misi021 (#27940) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Érdemes lecserélni,ha a radira lesz-mint már írtam is korábban.Viszont ha házhűtőnek szánod,akkor nem a B14PS a legjobb választás.És persze tudni kéne,hogy mit tudsz vezérelni...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27944) misi021 válasza Grózi (#27943) üzenetére


misi021
tag

Mindent tudok vezérelni mivel az alaplapomon van 4-5 venti szabályzó és még külön a gépházhoz van Ventilátorszabályzó :D

Cooler Master MasterCase Maker 5t
Cooler Master MasterLiquid Pro 280

Olyan venti kellene ami hatásos és 24dBa alatt legyen :D
Rendszerhűtő és a radiátorra szeretném.

Előre akarok 3ventit ahol szívja be a levegőt, fentre 2-t a radiátorrra, és hátra 1-et.

[ Szerkesztve ]

(#27945) Grózi válasza misi021 (#27944) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elöször is a házhoz tartozó szabályzóról csak 3 pines ventit szabad szabályozni.Az hogy az alaplapodon van 4-5 aljzat az még nem jelent semmit,se az hogy 4 pines-attól még nem biztos hogy pwm-s.Tudni kéne a lapod ventialjzatainak a lábkiosztását,még mielőtt veszel egy csomó pwm-s ventit(a B14PS az és azt nem kötheted a ház szabályzójára sem) és nincs is valódi pwm-s aljzatod...
Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

"Olyan venti kellene ami hatásos és 24dBa alatt legyen"
Gyári adatokkal dobálózol,holott a való életben ehhez nincs köze.Ami jó a radira az nem jó házhűtésre és fordítva.
Szóval legelőször nézz utána annak amit írtam és utána nézünk ventiket!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27946) Zebu válasza Grózi (#27945) üzenetére


Zebu
addikt

Megjött a 2 Alpenfohn Wing boost 2, a beépítőkeret a HDD-hez, és jobb híján a szívó Phanteks PH-F140XP. Annyira csak nem lesz rossz az :B

Holnap beépítek mindent!

(#27947) Grózi válasza Zebu (#27946) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Várom a tapasztalataid!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27948) misi021 válasza Grózi (#27945) üzenetére


misi021
tag

Egyszerűbb ha elküldöm milyen gépem van :D

[link]

[link]

(#27949) Grózi válasza misi021 (#27948) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Neked biztos...Leírtam,hogy hol és mit néz meg+ segítség is van az Összefoglalóban.
Szóval nézd meg otthon a manual-ban vagy töltsd le netről és illeszd be a képet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27950) misi021 válasza Grózi (#27949) üzenetére


misi021
tag

[link]

4x4pines system fan connectors

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.