Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyen házat szeretnék beszerezni Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass, a kérdésem pedig az lenne hogy milyen ventit és hány darabot, értem itt hogy előre milyet hátra és felülre 4000ft/db-os kerettel a cpu hűtő egy corator ds egy ty147-el. :R :R

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#28152) dqdb válasza Compika (#28151) üzenetére


dqdb
nagyúr

Még szükség lenne a következőkre:
1. processzor típusa
2. alaplap típusa és mit képes szabályozni (vagy screenshot a kézikönyv Internal Connectors fejezetéből azokról az oldalakról, ahol a ventilátorcsatlakozók lábkiosztásai szerepelnek, tehát nem az összefoglalóból, ahol csak annyit írnak, hogy például 3×4 pin)
3. videokártya típusa

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28153) Compika válasza dqdb (#28152) üzenetére


Compika
aktív tag

Ezeket még pontosan én sem tudom a lényeg hogy jól szellőzzön a ház mert jó ideig szeretnék benne lakni.
Elképzelés: Proci R7 1700 oc amit a hűtő bír Lap:ROG STRIX X370-F GAMING vagy ROG STRIX B350-F elvannak látva 4 pines csatlakozókkal Vga: RX 580 vagy addigra Vega :R

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#28154) Grózi válasza Compika (#28153) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor ahogy már dqdb is írta,csak a lábkiosztást kell megnézned!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28155) Compika válasza Grózi (#28154) üzenetére


Compika
aktív tag

Itt van :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#28156) Grózi válasza Compika (#28155) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tele vagy hybrid aljzattal,szóval minden játszik.Tegyél előre 2 db Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)-t vagy Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-t és hátra ugyanígy valamelyikből 1 darabot.
99% hogy elég lesz,de ha a proci hőfokai nagyon megugranának akkor felülre is mehet 1-bár szerintem nem lesz rá szükség.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28157) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Csapágyas lett a Cooler Master Hyper T4 hűtőn lévő gyári venti. Szeretnék helyette egy PWM-s 12 cm-es ventit, ne legyen ledes :) . Melyiket ajánljátok kb 4 ezer forintig?

Köszi!
W.

[ Szerkesztve ]

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#28158) Compika válasza Grózi (#28156) üzenetére


Compika
aktív tag

Köszönöm az eddigi válaszokat, de ha szeretném a hdd-ét hűteni (nem tudom hogy mennyi értelme lenne) akkor 3db 12-es ventit lehet oda rakni, abból mi az ajánlott ide.
Még ezt a házat is néztem Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass ide mik kellenének mert ennek zártabb az eleje. :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#28159) fogtunder válasza Compika (#28158) üzenetére


fogtunder
nagyúr

már mondtam, hogy ne vegyél P400-at ahhoz a konfighoz.

a Pro M-ben, ha megnéznéd a képeket a gyártói honlapon, teljesen mindegy a HDD hűtés szempontjából, hogy 3*120, vagy 2*140 van benne, mert az alsó felfogató pont a felső HDD keretnél kezdődik. egyébként nem lesz semmi baja passzívan sem egy átlagos asztali HDD-nek, ha nem valami beteg WD Raptort, vagy hasonlót használsz, tök jól ellesz, pláne, ha SSD van mellette és az esetek nagy részében nem is fog pörögni. én is azt mondom, Grózi is, hogy 2*140 előre, a nagyobb összköltségen kívül kb. semmit nem fogsz nyerni a 3*120 kiépítéssel és még így is bőven több lesz a légáram, mint egy P400-ban 3 ventivel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28160) Grózi válasza Warpig (#28157) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Akasa Apache(elsősorban bordára/radira,de házhűtőnek is kiváló)-én ezt választanám.
Akasa Viper(kifejezetten bordára/radira,nagy teljesítmény)-csak ha minden fok számít.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28161) Grózi válasza Compika (#28158) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fogadd meg fogtunder tanácsát!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28162) Compika válasza Grózi (#28161) üzenetére


Compika
aktív tag

Köszönöm mindenkinek úgy lesz ahogyan mondtátok. :R :R

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#28163) L4mie válasza Grózi (#28136) üzenetére


L4mie
veterán

Bestmarktnál kifogytak belőle, egy volt raktáron, tegnap hívtak, hogy nem is látják mikorra lesz meg a második amit rendeltem, így ment a visszamondás....lassan úgy vagyok vele, hogy nem fizetek ki semmit előre mert csak a nyűg van vele :(
Most majd megpróbálok rendelni a Merlintől.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28164) Nixon18 válasza L4mie (#28163) üzenetére


Nixon18
senior tag

Merlintől tegnap reggel rendeltem 2 db fehér wing boost 2-t és délután már fel is adták.
A készletük szerint 6+ db van raktáron náluk.

(#28165) Grózi válasza L4mie (#28163) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem jó tapasztalataim vannak Merlinnel és ha raktáron van akkor sima ügy+ha utalsz és postapontra kéred akkor a szállítás se sok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28166) L4mie válasza Grózi (#28165) üzenetére


L4mie
veterán

Megrendelve a fehér belsejű, az a legszolidabb,
postaautomatánál fogom átvenni utánvétellel, jó ez így. :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28167) Man0gatya válasza Grózi (#28165) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

pöpet drágák, vékony radira a coolink jó?

(#28168) tvamos


tvamos
nagyúr

Tegnap vittem haza az uj proci hutot. Kerdeztem a boltban, hogy milyen zsirt ajanlanak ala, de azt mondtak, hogy semmi nem kell, eleg az, ami a huton rajta van gyarilag. Ez jol van igy?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28169) abridabri válasza tvamos (#28168) üzenetére


abridabri
veterán

Igen jo az ugy . Ha minden fok szamit akkor vannak kulon kaphato hutopasztak amik jobban atadjak a hot mint ami a huton gyarilag rajtavan.

(#28170) tvamos válasza abridabri (#28169) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azon gondolkodom, hogy tuningolnam a procit, csak nem tudom, hol tudnak segiteni. (Lefele szeretnem, hogy minel kisebb fordulaton menjen a venti.)

vannak kulon kaphato hutopasztak
Igen, nekem is van valahol Arctic silver, csak koltozeskor elkavartam, meg amugy is vagy 5 eves, gondoltam veszek ujat, de azt mondtak, nincs ra szukseg.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28171) fogtunder válasza tvamos (#28170) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nyilván az adott processzor család topikjában, ha van az összefoglalóban alulfeszelésről szó, akkor azt olvasd el, ha nincs, akkor kérdezz/keress rá. de egy normálisabb proci hűtő közel zajtalanul megold alapjáraton egy mai procit, szóval az se biztos, hogy szükséges lesz.

az 5 éves pasztával jobb is, hogy nem próbálkoztál.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28172) Grózi válasza Man0gatya (#28167) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Melyik?Mert 120-s méretben a Swif2 120P is 2,5K-ról indul,szóval nem nagy az árkülönbség.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28173) tvamos válasza fogtunder (#28171) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a bajo, hogy 2015-os az utolso Clarkdale-es bejegyzes, nem tudom, hogy ott erdemes-e posztolgatni. Az alaplapom meg Gigabyte H55, es ott is 2015. Nem tudom, olvassa-e valaki, ha oda posztolok.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28174) Man0gatya válasza Grózi (#28172) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Mihez kepest? 120p én 2200 alatt vettem

(#28175) Grózi válasza Man0gatya (#28174) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jelenleg 2400-től indul felfelé.WB2 Plust kapsz 3,2K-ért.
A 120P-t én nem ajánlom neked radira,ettől függetlenül fel lehet tenni.Viszont a WB2Plus jó radin és csak 800Ft-vel drágább...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28176) Man0gatya válasza Grózi (#28175) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Az már 4nel jelentős különbség 4000 ft

(#28177) DroiDMester válasza Grózi (#28175) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Szia! Nos akkor mond mire gondolsz? Az eLoop ventikkel kapcsolatba? Csak nehogy azt mond hogy a venti vezérlő okozza mivel 4.fajtám van + direktbe az alaplapra kötve is ugyan ez a probléma!

[ Szerkesztve ]

(#28178) tvamos válasza abridabri (#28169) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az lenne meg a kerdesem, hogy hogyan forditsam a hutot, hogy a leheto legjobb legyen a hutes?
Ez a setup mostmar:
Alaplap: GA-H55N-USB3
Proci: i3-530 (Azert erre meg egyszer ranezek, mert lehet, hogy csak 520. )
Haz: Cooler Master Elite 120
Huto: Deepcool GAMMAXX 200T

Szoval, melyiket valasszam a kepek kozul?
[kép][kép][kép][kép]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28179) Grózi válasza DroiDMester (#28177) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem,csak szimplán az a gondod hogy túl alacsony feszt kap.Igen tudom hogy gyárilag 4V-t adnak meg,de a motor járása 6 V-től simul ki.És mivel nagy légszállítású+statikus nyomású venti,így 6 V felett már tud szélzajt generálni főleg ha házhűtésre van befogva(nem radira/bordára).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28180) fogtunder válasza tvamos (#28178) üzenetére


fogtunder
nagyúr

negyedik, hátra felé tolja a levegőt

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28181) tvamos válasza fogtunder (#28180) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, logikusnak hangzik, elviszi a HDD-krol...
Es mit gondolnal, ha balra tolna kifele? Ott is racs van. Csak elmelkedem...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28182) DroiDMester válasza Grózi (#28179) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Radiátoron használltam, és 9.volt mellett is hallom a motor hangot! A másik: a sima BlackSilent és BlackSilent Pro mért van csendbe 4.Volt mellett is, mikor azok lényegesen olcsóbb kategóriásak! Szóval az állításod elég érdekes

(#28183) fogtunder válasza tvamos (#28181) üzenetére


fogtunder
nagyúr

olyan légáramot kell csinálni, ami egy irányba megy, ez klasszikusan előről hátra megy, kanyarokat rakni bele legtöbbször nem jó ötlet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28184) Sir81


Sir81
aktív tag

Phanteks P400-ba kéne felülre 2 db 140-es és hátulra egy 120-as. VGA 1060 vagy az msi vagy a gigabyte aourus, tehát jó hűtésük lesz alapból. Cél: rendkívül halk házikó. Vízhűtés procira pipa, Enermax Liqmax II 240.
Ha van olyan ami fekete fehér színben van az plusz pont. Olyat mondjatok ami kapható is jelen pillanatban. Köszi!

(#28185) fogtunder válasza Sir81 (#28184) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kipróbáltad, tényleg kell? nekem anno egy büdös fokot nem hozott a két felső venti, csak azért raktam be egyet, mert 4,5 óra max terhelés után hajlamos volt megülni a meleg a ház tetejében. hátra nyilván kell egy, de szerintem elől 3, hátul egy valószínűleg elég lesz.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28186) Sir81 válasza fogtunder (#28185) üzenetére


Sir81
aktív tag

Azért gondoltam mert előre megy a radiátor és az azon keresztül áramló levegőt valahogy ki kell nyomatni.

(#28187) tvamos válasza fogtunder (#28183) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jogos. Ugy lesz. Szerinted erdemes hatul, arra a nagy lyukra tenni valami ventilatort? Mondjuk kozepre.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28188) Grózi válasza DroiDMester (#28182) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az elég érdekes,mert itt és vízhűtés topicban is rengetegen használjuk és te vagy az első aki erre panaszkodik...Szóval az nagy eséllyel nem motorhang lesz vagy bár csekély az esélye,de kifogtál 2 hibás darabot.Mindenesetre azt nem értem,hogy miért nem küldted vissza őket gariba,ha olyan elviselhetetlenek.
És igen,ismerem a BlackSilent és a Pro szériát is,120-s méretben volt lehetőségem szinte az összes modellt kipróbálni.Az adott árkategóriában van sokkal jobb vétel is(ezért is nincs az ajánlottak között),mert bár eléggé halk ventik,a légszállításuk meg se közelíti a gyárilag megadott értéket.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28189) Grózi válasza Sir81 (#28186) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A radiátor nagyon lefogja a légáramot,ezért is írtam korábban hogy az első ventiket jól válaszd meg.Felülre egy átlagos elrendezésnél nagyon ritkán kell venti(2 főleg),1 esetleg ha borda hűti a cpu-t,de akkor is minimálisan javít csak a proci hőfokain vagy olyan is előfordul hogy még ront is.Én megfogadnám fogtunder tanácsát a helyedben,neki volt ilyen háza.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28190) Sir81 válasza Grózi (#28189) üzenetére


Sir81
aktív tag

A komp. vízhűtés topikban leírtam hogy milyen ventik mennek a radiátorra. Ahhoz viszonyítva kell ház venti.

(#28191) piero86


piero86
aktív tag

Grózi
Múltkor már kérdeztem 20cm-es 20mm széles ventivel kapcsolatban, akkor nem rendeltem egyből meg az Enermax TB Apollish 180 red-et. Most viszont már nem találtam sehol olyat. Kéket lehet kapni de olyat nem szeretnék, nem passzol a géphez. Esetleg más alternatíva van?

(#28192) DroiDMester válasza Grózi (#28188) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Tényleg érdekes.... de hiszek neked! :)

közel..... 2.éve állnak a szekrénybe akkor majd előszedem és teszek velük még egy kísérletet(hátha a hosszú pihenésbe észhez tértek :D

Vissza küldeni azért nem küldtem, mert nem Magyar Országon lettek vásárolva és nem érte volna meg visszaküldeni őket! :))

[ Szerkesztve ]

(#28193) chopin42


chopin42
őstag

ahogy nézem, a meleg, vagy a bányászok, vagy ki tudja mi miatt csomó venti nem igazán kapható...többek között a wb2 se nagyon, vagy horror áron)
Szóval, ezek közül előre 2db, melyik (phanteks enthoo pro):
Cooltek CT-Silent 140
Nanoxia Deep Silence 140
Be Quiet Pure Wings 2 140 (ezek 3 pinesek)
vagy Lepa bol quiet 120 (tudom, csak 120, meg kisebb, meg jobb a wb 2, de alig kapni, és zaj/teljesítmény arány teszt alapján kb egyforma).
Köszönöm! :R
3 helyről rendeltem wb2-t, plusz aprón kérdeztem: több mint 8 nap aprón 4,5k!, vagy boltban lemondják,
hogy elfogyott, illetve egy darab van csak, vagy több mint 5 munkanap...stb...bp-i bolt kéne

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28194) Grózi válasza Sir81 (#28190) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hátulra tegyél egy 120-s Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-t vagy
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)-t és kész is vagy!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28195) Grózi válasza piero86 (#28191) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Itt találtam pirosban:[link]
Az a baj,hogy ekkora méretben 20mm-s vastagsággal más alternatíva nem lesz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28196) piero86 válasza Grózi (#28195) üzenetére


piero86
aktív tag

Köszönöm! Gyorsan meg is rendeltem!

(#28197) Grózi válasza DroiDMester (#28192) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nézd meg újra,esetleges alternatívaként apróra is felteheted...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28198) Grózi válasza chopin42 (#28193) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Merlinnél még mindig van WB2 Plus jó áron és készleten is van nekik-tehát nem kell rá várni.A következő ajánlatom a Nanoxia DS 140 lenne,de az is csak náluk van jó áron és a Lepa Bol.Quiet is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28199) chopin42 válasza Grózi (#28198) üzenetére


chopin42
őstag

(Igen, írtam is nekik, de sajnos fontos, hogy budapesti legyen, mivel ott tudják átvenni, Pécsről a buszpénz oda vissza megy, ugyanannyi, mint a posta legalább...tudom szánalmas, amit művelek, meg sokaknak fillérb@szásnak tűnhet a pénz, amin rugózok, de nem akarnék arányában túl sokat költeni, meg így is túlléptem a teljes gépre szánt keretet jóval, főleg ez motivál a lehető legköltséghatékonyabb megoldásra. Ha nincs más, megy onnan.)
amiket felsoroltam amúgy, azok milyenek? Érdekelne, mi köztük a különbség (a coolltec az vagy 1500, a be quiet meg a duplája, mégis mind a kettő ajánlott...)
Ha nem számítana a pénz, repülne 4 noiseblocker a 2 gyári helyett, és slussz :D )

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#28200) Timer


Timer
veterán

Grózi!

NB eLoop-ból ajánlottad házhűtésre nekem a B14-2 változatot PWM-es változat helyett, de ebből most szinte sehol nincs normális garanciával, azonban az 1-es illetve a 3-as verzióból tudnék szerezni. Az 1-es gondolom, felejthető teljesítményt nyújt a maga 600-as fordulatával, ezért inkább a hármast nézem, ami akár 1700-as fordulaton is teker, viszont ekkor már elég hangosan. Az aljzatok a lapomon PWM/DC módban egyaránt vezérelhetők, ezért arra gondoltam, hogy veszek egy hármast, és mondjuk alapjáraton csak 900 körül járatom, mint a frontoldali radiátoron lévő 2 darab 120-as PS társát. Ez így járható út lehet? A ház NZXT S340 Elite, a gyári 120-asokat cserélném most, egyet a tetőn (ide menne a 140-es), illetve egyet a gépház hátuljában (ide csak 120-as jöhet szóba). A hátsót B12-2-re cserélném, bár itt a PS változat is párszáz forintos felárat jelentene csupán, nem tudom, az esetleg jobb választás lenne-e.

Köszönöm a választ előre is!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.