Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) DigitXT


DigitXT
félisten

Sziasztok!

Phanteks PH-F140SP-ről kérdeznék.:) A házhoz kaptam belőlük,
5 db-ot... ebből 2 zöld LED-es. Soha nem kapcsoltam be őket, így
fogalmam sincs, hogy milyen a hangjuk, mennyire "kelendőek".:B

Ugyanis, ha már így volt szeretném őket eladni, kihasználatlanság
miatt. 2015 augusztusában vettem az Enthoo Primot. De én régen
nem használok házventit, full vizem van, ez a jövőben is így marad.
Néztem, hogy "őrült áron" lehet kapni újonnan / dobozosan ezeket,
értelemszerűen alá kéne lőni, hogy el is keljen. Szóval tapasztalat,
+beárazás a kérdés! Mivel nekem személyes tapasztalatom nincs,
nem lesz velük, nincs min kipróbálni őket (140/280-as radim sincs).

Csak egy példa az őrült árakra:
https://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/phanteks-ph-f140sp-140mm/7216
Elméletben 3 db ebből már 15K, ami elég meredek: persze, ha van,
aki megadja ezt az árat az jó a boltnak, de én eladni szeretném.:DDD

A zöld LED-est itt találtam a legolcsóbban:
https://www.pcx.hu//phanteks-ph-f140sp-bk-gled-ventilator-888789

Talán nem túlzok, ha 4-5K-t szeretnék kapni... a két darabért?:R

Köszönettel,
DigitXT

[ Szerkesztve ]

(#27202) lemusz


lemusz
addikt

Lassan 3 éves Thermaltake contac 21 hűtőmön lévő gyári ventillátort lecserélhetem-e egy ilyenre pl? 9,2cm stimmel, zajszint és légszállítás stimmel. 4 pin stimmel. RPM-je még egy 200-assal nagyobb is, ha szükség lenne rá. A hűtő másik oldalára (fújó oldalra) meg rátenném a gyárit, ahol most egy 300 Ft-os 3pines szutyok van. Jó lesz ez így vagy nem?

Azért gondolkodom ezen, mert gyári odal szerint 30K órát bír a venti, aztán számításaim szerint az kb egy bő év múlva meg is lesz.

(#27203) varmi2 válasza lemusz (#27202) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tehetsz rá bármilyen ventit. De hanem hangos, akkor felesleges lecserélni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27204) lemusz válasza varmi2 (#27203) üzenetére


lemusz
addikt

Közeledve a 30K órához nem lehet majd az, hogy egyik napról a másikra bedöglik és nem fog tovább pörögni? Kicsit talán hangosabb mint volt új korában, mondjuk nem tudom eldönteni a gyári a hangos-e vagy a 300 Ft-os ami a másik oldalán van. Takarítani szoktam.

(#27205) Melorin válasza lemusz (#27204) üzenetére


Melorin
addikt

Dugd bele az ujjad a lapátok közé, rögtön kiderül, hogy az a hangos vagy sem :D

(#27206) tboy93 válasza lemusz (#27204) üzenetére


tboy93
nagyúr

Majd ha csapagyas lesz, csereld le. Addig felesleges. Ez a 30k uzemora csak iranyado, egyreszt te sem tudod pontosan mennyit futott eddig, masreszt lehet elmegy 50k-t is...

(#27207) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
van egy alpenföhn brocken proci hűtőm viszont a ventilátorja elkezdett berregni. internetes utánajárás után azt javasolták hogy hátuljáról a fóliát szedjem le és wd-40-el olajozzam be ez meg is történt de ugyan úgy berreg :(
esetleg valakinek valami más ötlete van ?
ha nem lehet megcsinálni akkor esetleg milyen ventilátort tudnátok javasolni a helyére ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#27208) zs198 válasza Cry0 (#27207) üzenetére


zs198
aktív tag

Alpen wing boost 2 plus! Azok csendesek és jó áron vannak.

Üdv. -Zsolt-

(#27209) Grózi válasza DigitXT (#27201) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem épp a leghalkabb ventik,de tűrhető légszállításuk van és leszabályozva elviselhetők.Én azt mondom,hogy a simákat 2,5K-ért és a ledest 3K-ért hirdesd meg-annyiért elkelnek szerintem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27210) Grózi válasza lemusz (#27202) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Arra én nem cserélném.Ha nem hangos és nem akarsz rá költeni akkor hagyd,viszont ha előrelépést szeretnél akkor tegyél rá egy Coolink SWiF2-92P-t vagy egy BQ Shadow Wings PWM 92 mm-t és útobbinál tényleg extra csendes lesz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27211) Grózi válasza Cry0 (#27207) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Cseréld le,ezeket ajánlom rá:
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Akasa Apache

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27212) DigitXT válasza Grózi (#27209) üzenetére


DigitXT
félisten

Köszi.:)

(#27213) lemusz válasza Grózi (#27210) üzenetére


lemusz
addikt

Jó drágák, kettő belőlük aztán többet érnek mint maga a hűtőborda. :D De akkor ha jól veszem ki a szavaidból folyadékcsapágyasakat kell keresni, ha halkabbakat szeretnék és egyáltalán nem baj az 5-600 RPM és 6-8 CFM minusz?

(#27214) dqdb válasza lemusz (#27213) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak részben.

A folyadékcsapágyas ventilátorok a leghalkabbak közé tartoznak, de abból, hogy egy ventilátor folyadékcsapágyas, még nem következik, hogy halk is.

A fordulatszám csak egy jellemző, megfelelő lapátkialakítással alacsonyabb fordulatszámon is lehet sokkal jobb számokat hozni. Mivel általában nem maximális fordulatszámon használja az ember a ventilátorokat, számít az is, hogy leszabályozva mire képes alacsonyabb fordulatszámon. Itt jelentős eltérések lehetnek ventilátor és ventilátor között úgy is, hogy azonos RPM és CFM tartozik hozzájuk teljes fordulatszámon.

Mivel bordára lesz, így a légszállításnál sokkal fontosabb adat a statikus nyomás, azaz mennyire tudja a levegőt áttolni a lamellák között. Sokkal nagyobb légszállítású ventilátor is simán elvérezhet egy alacsonyabb légszállításúval szemben bordára téve (a téma-összefoglalóban külön vannak jelezve a házhűtésre és bordára ajánlott ventilátorok).

Ja igen, és ne higgyél sosem a gyári specifikációknak, mert tévednek, nem konzekvensen mérnek vagy szimplán a papír mindent elbír náluk. Gyártón belül még talán összehasonlíthatóak lehetnek az értékek, de két gyártót számok alapján nem igazán lehet összehasonlítani, és sajnos releváns, független teszt se sok van.

A jó ventilátor drága, ha csendet és hűvöset szeretnél, akkor arra költeni kell.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27215) Grózi válasza lemusz (#27213) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Minek kettő?
Ha csak 2 ventivel tudod kordában tartani a hőfokokat,akkor inkább ad el a bordát és vegyél egy nagyobbat amire már 120-s vagy 140-s venti megy.
A többit dqdb már leírta.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27216) Melorin válasza Grózi (#26816) üzenetére


Melorin
addikt

12cm: Aerocool Dead Silence vs Lepa Bol.Quiet (nagyjából azonos árban vannak)
14cm: Aerocool Dead Silence vs Alpenföhn Wing Boost 2 Plus (az Aero DS jóval drágább)
Ezekre szűkítettem le a jelölteket. Pro kontra? Köszi!

(#27217) Grózi válasza Melorin (#27216) üzenetére


Grózi
Topikgazda

12 cm: A DS kicsit halkabb 900 rpm-től,viszont gyengébb a légszállítása.A Bol.Quiet stabilan jár egy jó lappal 400 rpm-n is.
14cm: A WB2 850-900 rpm-től halkabb jóval,viszont gyengébb a légszállítása 10-15%-l még 1200 rpm-n is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27218) Melorin válasza Grózi (#27217) üzenetére


Melorin
addikt

A célom az, hogy legyen egy alap légáramlatom a házon belül de az nagyon halkan. Nem fog kelleni nagy légszállítás szerintem ami megkívánná a magas fordulatszámot. Nem lesz akkora hő a házban.
Tehát akkor alacsony fordulaton (400-600), közepes légszállítással inkább a hangra fektetve a hangsúlyt a Lepa és a melyik lenne jó választás? :D

(#27219) Grózi válasza Melorin (#27218) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lepa és WB2 Plus(de csak a színes belsejű,az egyszínű fekete Pure nem).És számításba venném ez esetben az útobbi helyett a TY-147A-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27220) Scooby


Scooby
aktív tag

Valaki aki már körbejárta a dolgot segítene nekem, hogy hol lehet venni olyan csavart a MERLINEN kívül amivel a ventit tudom rögzíteni a bordához.

Előre is köszönöm

Minek az?

(#27221) zs198 válasza Scooby (#27220) üzenetére


zs198
aktív tag

Nem arra a pálcára gondolsz?
Befőttes gumi! :D

Üdv. -Zsolt-

(#27222) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok,

olvasgattam a fórumot, plusz az összefoglalót és mivel nem találtam sehol választ, így megkérdezem itt tőletek, hogy a Cooler Master Blade Master (92mm) típusról mi a véleményetek, rendszerhűtést szeretnék cserélni és a jelenlegi tápról működő ventilátor helyett szeretnék egy vezérelhetőt venni, nem túl drágán, ezt néztem ki.
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,

Pisti

(#27223) Scooby válasza zs198 (#27221) üzenetére


Scooby
aktív tag

Hát valami pálca csavar, de azért mégsem. Elvileg 3x35 ös ha minden igaz és én csak a Merlinnél láttam ahol végig menetes, de amit gyárilag adtak ott csak a vége menetes és a Merlinnél van imbuszos is amit hagyjunk is. :D Tehát a kérdés még mindig áll: aki már körbejárta ezt a témát segítene, hogy BP-en hol lehet szerezni ilyen csevert? :)

Minek az?

(#27224) zs198 válasza Scooby (#27223) üzenetére


zs198
aktív tag

Egy fotót tennél ki róla? Tényleg nem vágom, hogy milyen lehet??!!
:)

Üdv. -Zsolt-

(#27225) Scooby válasza zs198 (#27224) üzenetére


Scooby
aktív tag

[link]
Legalul a 4 fekete hosszú csavar, a hűtőpaszta mellett.

[ Szerkesztve ]

Minek az?

(#27226) zs198 válasza Scooby (#27225) üzenetére


zs198
aktív tag

Pfff.
Tedd fel szilikon rögzítővel!
Megtartja és nem rezonál!

Üdv. -Zsolt-

(#27227) Scooby válasza zs198 (#27226) üzenetére


Scooby
aktív tag

Szilikon rögzítővel csak negatív tapasztalataim vannak, így azt mellőzném. Majd keresek egy boltot ahol kapható ilyen, vagy ehhez hasonló. Legvégső esetben rendelek a Merlintől.

Minek az?

(#27228) zs198 válasza Scooby (#27227) üzenetére


zs198
aktív tag

Ok. Ahogy gondolod.

Üdv. -Zsolt-

(#27229) GoldhandRent válasza Scooby (#27227) üzenetére


GoldhandRent
őstag

-

[ Szerkesztve ]

-

(#27230) Norbika88 válasza Grózi (#27076) üzenetére


Norbika88
senior tag

Megjött a Corsair H100i v2 hűtésem:

Igen csak kellenek azok az Akasa Viper ventik mindehova..
H100:

Asetek lclc (single 120mm)

Nem tudom melyik cserével kezdjem, mert azért nem két fillér. 2db 120mm es radiátoron, vagy előbb a fronton a 2db 140mm cserével?

(#27231) zs198 válasza Norbika88 (#27230) üzenetére


zs198
aktív tag

Nem semmi.
Gratula! :C

Üdv. -Zsolt-

(#27232) Norbika88 válasza zs198 (#27231) üzenetére


Norbika88
senior tag

Mármint? Nekem úgy tűnik mintha sima asetekkel és 1800rpm zalman ventikkel jobb lett volna hűtés.

(#27233) zs198 válasza Norbika88 (#27232) üzenetére


zs198
aktív tag

Csak a vízre írtam. :)
A gyári ventiket hajítsd le róla!
Olyat tegyél rá aminek jó a statikus nyomása! A radin át tudja nyomni a levegőt!

Üdv. -Zsolt-

(#27234) Melorin válasza Norbika88 (#27230) üzenetére


Melorin
addikt

Na ezért nem lesz nekem soha vízhűtésem :DDD
Még ennyi ventilátort egy házban és még a hőfokok sem hűhák. Nekem egy Macho torony + egy 300rpm ventilátor rajta, a ház hátulján egy ventilátor és ugyan ezt tudja hőfokban, a hangja meg szerintem nagyságrendekkel kisebb :D

(#27235) zs198 válasza Melorin (#27234) üzenetére


zs198
aktív tag

Igen. Hasonlók miatt nem váltok én sem vízre.
Várok még vele.

Üdv. -Zsolt-

(#27236) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Van valakinek Budapesten 2db 120-as WB2 fehérben, és cserélné más (nem kék) színűre ?

Varázslónál kifutott a fehér, a többi pedig nem illene a konfigba. :(

[ Szerkesztve ]

-

(#27237) zs198 válasza GoldhandRent (#27236) üzenetére


zs198
aktív tag

Pfff nemrég adtam el. Pech.... :(

Üdv. -Zsolt-

(#27238) hegegabi80 válasza GoldhandRent (#27236) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ha jól emlékszem PCX-en láttam most fehéret megint.

(#27239) Grózi válasza hegegabi80 (#27238) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az 140-s,most nekik sincs fehér 120-s.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27240) hegegabi80 válasza Grózi (#27239) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igazad van, csak piros és zöld van 120-asban.

(#27241) scabi78 válasza Grózi (#27149) üzenetére


scabi78
senior tag

Hali, emlékszel még az előzményekre?
Nem vagyok elégedett, nem gondoltam volna, hogy ennyire csendes volt a régi házam amiben hátul és elöl volt egy 120-as venti. Csak azért cseréltem le, mert fehéret akartam...

Elöl két Nanoxia Deep Silence 140 mm 1800 rpm-es van, ha ezt biosban visszaveszem 900-1000-re, akkor is hangos. Az alaplap szoftverével lassabbra tudom venni, de azt csak a win elindulása után lehet ugye. Ha rádugom a 7 v-os átalakítót, akkor lassabb és halkabb, de talán nem is olyan hatékony, a szoftver megbolondul tőle, a hdd eléri a 38 fokot, pedig még nincs is meleg... Az említett két 140-estől még a 2 gyári zalman 120-as is jobb, nem halkabb, hanem másmilyen hangja van. A zalmannal mintha a légáramlást hallanám, a Nanoxia-val meg búgást hallok.
Vagy lehet, hogy a házzal van a baj?

Létezik olyan venti ami nagyon, de nagyon halk, közben teszi a dolgát és nem kerül 10k-ba? Mit ajánlanál?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27242) Grózi válasza scabi78 (#27241) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Emlékszem persze-te voltál aki nem az ajánlott specifikációjú ventit vetted! ;]
1000 rpm-n minden normális légszállítású 140-s ventinek van hangja,ez tiszta fizika.A 38 fokos hdd teljesen normális érték és a búgó hangot sok dolog okozhatja-akár a ház is.Elsőnek szereld ki őket és indítsd meg úgy-ha úgy nincs hangja akkor léphetsz tovább.Ha az ajánlottat vetted volna,akkor az alapjárati fordulatot simán le lehet vinni 5-600 rpm-re,adapter nélkül.
Viszont a gyári 120-s Zalman légszállítása maximum fordulaton annyi mint a tiédnek minimum rpm-n,ezt is vedd figyelembe.
Ha cserélnéd őket,van még sok alternatíva 10K alatt- pl. Aerocool DS.
Csak 3 pin-t tudsz szabályozni?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27243) scabi78 válasza Grózi (#27242) üzenetére


scabi78
senior tag

Csak 3 pin-t tudsz szabályozni? – Nem tudom, gondolom nem a molexre gondolsz... ez válasz a kérdésedre?

Délután szétszedtem, ha csak a hátsó, gyári 120-as, a cpu és a vga, meg a táp ventije pörög, akkor nincs semmi hang. Ha hozzáadok egy 140-est, még elviselhető, de az alacsony fordulaton gondolom kevés. Előre kettő lehet rakni, az első a hdd-ket hűti a felső meg a házba viszi a külső levegőt? Ha előre csak egyet rakok, az említett két hely közül, hova tegyem?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27244) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Találtam házventinek valót ami szerintem nem rossz. Phanteks PH-F140SP Nem rég írtátok hogy nem épp a leghalkabb. De szerintem nem vészes a 19dB-el amúgy.

És ebből van fehér ledes. :)

Smoke some weed nigga!

(#27245) Grózi válasza scabi78 (#27243) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,az összes sys_fan aljzat csak feszültségalapon szabályoz,tehát 3 pin jöhet szóba.A házad hűtése front oldalról nagyon gyenge,én biztos két ventit tennék előre és akkor alacsony fordulaton is van kellő légáramlás az összes komponensnek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27246) Grózi válasza Wiz Khalifa (#27244) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:C
"Nem rég írtátok hogy nem épp a leghalkabb. De szerintem nem vészes a 19dB-el amúgy."
Van még aki elhisz ilyen gyári adatot?
De ha szerinted jó,akkor hajrá-csak nem tudom akkor miért kérdezel itt....

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27247) Wiz Khalifa válasza Grózi (#27246) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ennyi erővel akkor az Alpenföhn venti gyári adatait se hiszük el nem? :DD

Amúgy nekem a házhoz MP ventit adtak ami elvileg 25dB-s max de megvallom az őszintét fullon járatva nem hallottam olyan hangosnak. :)

Smoke some weed nigga!

(#27248) Grózi válasza Wiz Khalifa (#27247) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt se kell elhinni,így igaz mivel nem stimmel.Elméletben azért vagyunk itt,hogy segítsünk azoknak akiknek nincs összehasonlítási alapjuk(ez vagy te),mivel sokkal több ventit kipróbáltunk.Ezerszer le lett írva,hogy a gyártói adat nem adat.Ezek után vagy hallgatsz ránk vagy nem,de útobbi esetben nem kell megindokolni hogy már pedig neked van igazad...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27249) geckowize válasza geckowize (#26679) üzenetére


geckowize
őstag

Sziasztok,

Vegul osszeraktam a konfigot a javasolt modon, emlekeztetoul a konfig:

MB: Asus ROG STRIX B250F Gaming
CPU: Intel Core i7-7700
CPU Cooler: Alpenföhn Matterhorn Rev. C White Edition
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 2x4GB DDR4-2400 CL16
VGA: MSI GeForce GTX 1070 Armor 8GB OC
SSD1: Samsung 850 Pro 256GB
SSD2: Intel 530 120GB
HDD1: WD Blue 1TB
HDD2: WD Blue 1TB
PSU: EVGA SuperNova G3 550
Case: Phanteks Eclipse P400S TG White

Ebben jelenleg elol 2 db Aerocool DS Blue 140mm, hatul egy Lepa BOL.Quiet PWM Blue 120mm van. A Q-Fan beallitasokat is eszkozoltem, Lepara PWM-et, az egyik DS-re DC-t allitottam, a masik DS-t viszont kenytelen voltam az AIO_PUMP connectorra rakni, mert nincs annyi csati a lapon, de gondolom azt is DC beallitasban kezeli (vagy a CPU-OPT-ba kellett volna?). A haz tetejen levo ventihelyeken rajtahagytam a magneses takarot.

Nezegettem AIDA64 stresstestet, valamint actual in-game tempeket es elegge megizzad a gep sajnos. 70°C fole megy CPU es GPU is. Ugyhogy akkor gondolom az eredetileg is javasolt felallasra upgrade-eljek, azaz a haz tetejere is menjen egy Aerocool DS 140mm, igaz?

Egyebkent azt gondoltam, overkill lesz a Matterhorn a CPU-ra es ilyen max 30°C-okat vartam, erre 70+°C... Ezek szerint nagyon nehezen sziv be levegot meg az a 2 db DS is elol a nagyreszt fedett elolap miatt. Lehetseges, hogy nincs negativ nyomas a hazban?

(#27250) Melorin válasza geckowize (#27249) üzenetére


Melorin
addikt

Szia.
negatív nyomást miért vársz egy olyan felállástól, hogy 2db 140-es venti fújja fel a házadat mint egy lufit, és hátul egy 120-ason keresztül csordogál kifelé a levegő? Ez nagyonis pozitív nyomás.
30 fokot hogy várhattál el a processzortól? Esetleg üresjáratnál lehet ilyen értékeket mérni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.