Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) zs198 válasza PapaMaci (#27300) üzenetére


zs198
aktív tag

Igen. Olvasd el az összefoglalót, ott sok mindenre választ kapsz. Márkából is van jó pár féle amiket a fórumtársak ajánlanak. Nekem 4 pinesek vannak összefűzve. (Alpenföhn)

Üdv. -Zsolt-

(#27302) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Notebook PCH chipjének lehűtésére szerintetek mi a legjobb megoldás?

Heatsink vagy Gap Pad?
Melyik a legjobb heatsink márka szerintetek?

(#27303) Grózi válasza olivera88 (#27297) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha van a lapodon pwr_fan aljzat akkor arra tedd-az fix 12V-t ad.Ha úgy is haloványabb,akkor kezd megpusztulni.De a kíváncsiság kedvéért,hogy tudsz megmaradni a gép mellett amiben 2 db Jetflo fullon pörög? :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27304) Grózi válasza PapaMaci (#27300) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vezérlőre csak 3 pin jöhet szóba,4 pin soha!!!
Ezeket ajánlom:
Coolink SWiF2-801
BE QUIET! Pure Wings 2 80mm
be quiet! Shadow Wings SW1 MS 80 mm
be quiet! Silent Wings 2 80 mm

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27305) Grózi válasza zs198 (#27301) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szabályzóról volt szó és arra pwm-s ventit nem kötünk-figyelj oda mit ajánlasz!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27306) Grózi válasza spyduck (#27302) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a bordában hiszek ha van neki kellő hely.Viszont ha van lehetőség,hogy mondjuk a cpu bordához gap pad-l csatlakozzon és jó hőátadási tényezővel rendelkező gap pad-t választasz,akkor szinte mindegy.
Írtam pm-t más ügyben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27307) PapaMaci válasza Grózi (#27304) üzenetére


PapaMaci
őstag

:R :R :R
Kedden rá is ugrom valamelyikre, mert kezd az agyamra menni a zúgás, még így is, hogy elég messze van ez a gép...

...mint az közismert...

(#27308) spyduck válasza Grózi (#27306) üzenetére


spyduck
nagyúr

Olyan gépekbe kéne amiknél nem lehet összekötni a heatpipe-al. Mindegy milyen heatsink-et veszek vagy van jobban ajánlott márka?

(#27309) PapaMaci válasza PapaMaci (#27307) üzenetére


PapaMaci
őstag

Még egy kérdésem lenne!
Pci slotban van egy eszközöm, amit szeretnék hűteni!
Létezik minőségi slotba helyezhető venti ami mondjuk ér is valamit?

Valami ehhez hasonló.

...mint az közismert...

(#27310) PapaMaci válasza PapaMaci (#27309) üzenetére


PapaMaci
őstag

Vagy hack-eljek oda 2 pálcán egy ventit? Kb 80mm-re (60-100) van a hátlaptól a 40*40-es passzív hűtésű proci, és arról kellene elkergeni kicsit a levegőt! Ha lenne lyuk a kártyán, már raktam volna rá egy VGA hűtőt, de sajnos nincs.

...mint az közismert...

(#27311) Grózi válasza spyduck (#27308) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor borda.Ez esetben én nem a márkát nézném,hanem az anyag-összetételt inkább és hogy az adott helyhez a lehető legnagyobbat válasszam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27312) Grózi válasza PapaMaci (#27310) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebay-n apró pénzért már van pci slot takarólemez helyére rakható ventikonzol,amire olyan ventit teszel amit akarsz(80 mm alá nem mennék).Viszont ha van a környéken egy normális esztergályos-ezermester,akkor csinál neked egyet 5 perc alatt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27313) zs198 válasza Grózi (#27305) üzenetére


zs198
aktív tag

Ohhh tényleg. Sorry. :R

Üdv. -Zsolt-

(#27314) spyduck válasza Grózi (#27311) üzenetére


spyduck
nagyúr

köszi!

(#27315) hackeeeee válasza Grózi (#26900) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, úgy döntöttem rávenném magam erre a témára, viszont azóta sem találok PS-t. :(

B14-3 lenne.. Érdemes rá beruházni a PS helyett? Ugye a Hero-ra menne, Sysfan 2-4-re a 2 venti.

Engem ugye a hang nem zavar, csak nem tudom, hogy a hero mellyire szabályoz jól 3 pines ventit, mert még soha sem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27316) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

Keresnék olyan 120-as ventit, ami halkan tud 5 volton 1 higanymm-ert, vagy többet, vagy közelíti, fehérben vagy feketében. Mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27317) Grózi válasza hackeeeee (#27315) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Cha_fan-t akartál írni nem?Mert azok nálad hybridek és az Asus lapok szabályozása a legjobb tapasztalataim szerint.A B14-3-l annyi lehet,hogy a minimum fordulata magasabb lesz mint a PS-nek(mondjuk szerintem a lap le is tudja kapcsolni AiSuite-ból) és maximális fordulaton hangosabb a +200 rpm miatt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27318) Grózi válasza ledgeri (#27316) üzenetére


Grózi
Topikgazda

NB-eLoop® Series B12-2

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27319) hackeeeee válasza Grózi (#27317) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja, ja, igen, elírtam már este, so sorry. :R CHA_Fan2 és CHA_Fan4.

A min. nem zavar, mert a meleg miatt lehet, hogy amúgy is megemelném a standardhoz képest. Ha jó, akkor bios-ból állítom be úgyis, nem biztos, hogy tennék fel ezért szoftvert, eddig is megvoltam nélküle, viszont ugye csak a megaflow van ami lapra kötött 3 pines, minden más pwm.

A hang összességében nem annyira fontos tényező, a TY143-ak miatt, bár tény, h a delid óta nem nagyon hallom a hangjukat. :) Viszont most már ezzel a kerregéssel kezdeni kell valamit. Magas fordulaton nem csinálják a Viperek, viszont alacsony, 50% alatt igen. :( Lehet megpróbálom majd őket gariztatni, bár nem tudom van-e értelme egyáltalán.

Jelenleg csak a 3 pineseket látom a B14-ből, viszont ugye a magasabb légszállítás miatt vagy a PWM, vagy a B14-3 kellene, más nem is nagyon van.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27320) ledgeri válasza Grózi (#27318) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27321) PapaMaci válasza Grózi (#27312) üzenetére


PapaMaci
őstag

Egyelőre az ingyen hekkelés mellett döntöttem, hozott anyagokból...

...mint az közismert...

(#27322) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok

Erről a ventiről mi a véleményetek? Cooler Master SickleFlow 120mm érdemes megvenni? vagy esetleg tudnátok jobbat ajánlani? 3000ft a plafon.

:R

(#27323) ledgeri válasza wassabi11 (#27322) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Pont olyanom van, pont megláttam:

Jó nyomással rendelkezik, és a légárama is jó, csak ezek miatt, és mert gyors, hangosabb féle, bár újonnali álapotára nem igazán emlékszem, nálam 2011/12-ben kerültek be.

Ha headsetes vagy általában egyedül gépzel, jó lehet, ha hangszórós, vagy más is van veled, vagy csendességre vágysz, én lebeszélnélek. Ha debreceni vagy, odaadhatom, hogy kipróbáld ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27324) Grózi válasza PapaMaci (#27321) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Anyám borogass!! :Y ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27325) Grózi válasza wassabi11 (#27322) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem ép csendes darab és a légszállítása is gyenge közepes.
Az árkeretedbe 3 pinből a Nanoxia Deep Silence 1300 rpm és 4 pinből a Coolink Swif2 120P vagy 3200-ért az
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem) is belefér,amelyek sokkal jobb vételek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27326) PapaMaci válasza Grózi (#27324) üzenetére


PapaMaci
őstag

USB1 kivezetések, nem hinném, hogy valaha használnám. Viszont 65-ről lement 35°C-ra a hőmérséklete a prokesszornak ;) És nem csináltam irreverzibilis dolgot.

...mint az közismert...

(#27327) zs198 válasza PapaMaci (#27321) üzenetére


zs198
aktív tag

Nem semmi :)

Üdv. -Zsolt-

(#27328) hegegabi80 válasza wassabi11 (#27322) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sőt most a PCX-nél a Coolink Swif2 120P csak 2200 Ft/db, ennyiért nagyon jó vétel. Korábban 3200-3500 körül mozgott az ára.

(#27329) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, maradnék az Alpenföhn Wing-Boost 2 Plus mellett :) ez jobban tetszik :D, még annyi h a fehér is jó ebből? csak a feketét nem érdemes megvenni?

(#27330) hegegabi80 válasza wassabi11 (#27329) üzenetére


hegegabi80
addikt

A Wing Boost 2 Plus is jó választás. Igen a fehér belsejű is mehet, csak a tiszta fekete nem.

Bár nem tudom miért, a Brocken Eco cpu hűtőn az a venti van, én megnéztem és ki is próbáltam nem vettem észre rajta különbséget. A lapátok ugyan olyanok rajta, fordulatszám paraméterek is azonosak, csak a gumírozott rész nincs rajta.

(#27331) wassabi11 válasza hegegabi80 (#27330) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Köszi a választ :) :R

(#27332) Grózi válasza hegegabi80 (#27330) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Más a motor és a hangja is a ventinek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27333) Grózi válasza wassabi11 (#27329) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt azért ellenőrizd,hogy van-e a lapodon valódi pwm-s ventialjzat,attól hogy 4 pines még nem az.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27334) wassabi11 válasza Grózi (#27333) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Annyira ehhez nem értek :D, Gigabyte-F2A78M-DS2 ez a lapom :D

(#27335) Grózi válasza wassabi11 (#27334) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27336) wassabi11 válasza Grózi (#27335) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Ez lenne [kép]

(#27337) dqdb válasza wassabi11 (#27336) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az alaplap fotójával sokra nem megyünk, ez nem a felhasználói kézikönyv kért fejezetéből egy kép, amin a lábkiosztás látható.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27338) wassabi11 válasza Grózi (#27335) üzenetére


wassabi11
aktív tag

(#27339) Melorin válasza wassabi11 (#27338) üzenetére


Melorin
addikt

Segítek:

[ Szerkesztve ]

(#27340) dqdb válasza wassabi11 (#27338) üzenetére


dqdb
nagyúr

Melorin közben betette a kért képet (köszi érte), ez alapján a SYS_FAN csak fizikailag tűnik 4 pinesnek, valójában 3 pines, így a WingBoost 2 és a többi PWM-es lehetőség kiesett. A fenti téma-összefoglalóban a 3 pines ventilátorok között nézelődj (a Nanoxia Deep Silence belefér a keretedbe, csak nehezebben beszerezhető, és a Pure Wings 2, bár azzal előfordult nem túl régen probléma).

Azt ne felejtsd el, ha a jövőben további ventilátort szerelnél a házba és azt is a SYS_FAN-re kötnéd, akkor annak a most vásárolttal típusban és méretben meg kell egyeznie.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27341) hegegabi80 válasza Grózi (#27332) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na ezt nem tudtam, hogy más a motor. Mondjuk hangra nekem nem tünt fel, igaz nem is 1-2 cm-ről hallgattam. Na meg nem is vagyok érzékeny a nagyon apró hangokra.

(#27342) wassabi11 válasza dqdb (#27340) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Hamarosan gép csere lesz, egy VIII Ranger lap, esetleg ha a wingboost mellett döntök mégis, ez esetben nem tudom majd használni? Nem értek ehhez még eléggé zöldfülü vagyok.

Köszönöm Melorin-naka segítséget :)

Esetleg ez Cooler Master R4-L2R-20AR-R1 ?

[ Szerkesztve ]

(#27343) Frenky89 válasza wassabi11 (#27342) üzenetére


Frenky89
őstag

A MVIII Ranger-nek minden csatlakozója hibrid (még a pumpa is) szóval ezen nincs gond a PWM ventikkel.

(#27344) Grózi válasza wassabi11 (#27342) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Rangerrel már menni fog,ahogy Frenky89 is írta.Az a Sickleflow se ajánlott,nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27345) wassabi11 válasza Grózi (#27344) üzenetére


wassabi11
aktív tag

be quiet! Pure Wings 2 120mm ez rendben lenne?, Még lenne egy olyan kérdésem ha a mostani lapomra 4 pines ventit veszek, akkor nem fogom tudni szabályozni?

(#27346) AkosBoy93


AkosBoy93
kezdő

Sziasztok! Egy kis segitséget szeretnék kérni: https://prohardver.hu/dl/upc/2017-06/06/650683_lthpqzmyhk5pyvl6_kartya.jpg
Alapbol ekorra a hőmérséklete a kártyámnak: ASUS DUAL-RX480 8 gigás

Játszok kb 10percet a GTA5-el és egyszerűen kifagy a gép. Több mint valószínű,hogy túl melegszik a kártya.

Gépház: http://www.spire-corp.com/computer-cases/ridge-6602-sp6602b-cer-hd3/

Azt ajánlották másik topikba,hogy irjak ide és,hogy cseréljem le a hütőket 12 cm-re mert ugye gyári szarok vannak benne. Ha ebből kettöt veszek azok megteszik amugy?

http://www.bestbyte.hu/Ventillator/Chieftec-AF-1225S-120x25mm-3pin-1350RPM-siklo-csapagyas-rendszerhuto-p11499.html

Előre is köszönöm a gyors válaszokat.

(#27347) Grózi válasza wassabi11 (#27345) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A mostani lapod csak feszültségalapon tud szabályozni és az nagyon nem ajánlott pwm-s venti esetén.Pár nap erejéig nem gond,de tovább ne!
dqdb is írta már neked,mostanában több hibás darab is volt a PW2-sekből,ezért is javasoltam a Nanoxia-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27348) Grózi válasza AkosBoy93 (#27346) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1.Ott van a link gomb,légyszíves használd!
2.Az a ház egy rakás f@s,abba nem való ilyen kártya-cseréld egy normális(minimum 15-20K,megvan a topicja) házra.
3.A kinézet venti is mint a ház olyan..
4.Tudni kéne,hogy a lapod mit tud szabályozni-3 vagy 4 pin?
5.Tudni kellene a géped többi komponensét is a teljes képhez.(cpu,cpu hűtő elég)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27349) Kera8


Kera8
csendes tag

Sziasztok!
Fontos!
Volna esetleg elfekvőben valakinél 1 db Fractal Design Silent Series R2/R3 120 mm-es fehér ventije valakinek?
Vevője lennék sürgősen! Esetleg akinek van ilyen ventije, milyen tapasztalata van vele, mennyire halkak a Fractal ventik? Jobb minőségű holmik ezek már?
Újonann szerzett Fractal Design Mini C-be kéne. :)
Köszönettel, Kera

[ Szerkesztve ]

Este 10-ig nyugodtan hívható vagyok.

(#27350) wassabi11 válasza Grózi (#27347) üzenetére


wassabi11
aktív tag

A 3-pines venti nem pörög ha rádúgom az alaplapra, csak ha a táp csatlakozóra dúgom akkor pörög, gyári Deepcool venti,ehhez a házoz járt: deepcool tesseract bf. Ha nem megy a 3 pines venti az alaplapi csatlakozon akkor mi lehet a gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.