Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) hegegabi80 válasza Grózi (#28046) üzenetére


hegegabi80
addikt

OK. Azért még tüzetesebben átvizsgálom a dolgokat, hátha sikerülne még is valahogy beapplikálni alulra a két darab WB2 plust. Már csak azért is, mert akkor még is csak procin maradna saját ventilye és a sys fanra menne a 3 120-as.
Vagy még a tarsolyban tartogatom a 180 enermax-ot is, de az csak a legvégsőbb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#28052) MikaVejneGI válasza Grózi (#28036) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hali.

Remélem igy megfelel.

Köszönöm Storm4 kollegának , az , ami nekem nem sikerült. :R

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#28053) hegegabi80 válasza hegegabi80 (#28051) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sőt még egy olyat találtam ki, hogy csinálok egy kis tartó konzolt, tehát max 0.5-1cm-el elemelem a ventit a ház aljától a sarkain egy-egy z alakú vassal, és akkor befér a 2db 120-as.

(#28054) ITman


ITman
kezdő

Sziasztok remélem jó helyen járok a kérdésemmel házhűtés szempontjából !

Adott két konfig , a fontosabb adatokat írom le amik valószínűleg kellenek a venti választáshoz.

Konfig 1:

Ryzen 1600x
Be Quiet Dark Rock Pro 3 hűtő
ASUS ROG STRIX B350-F alaplap
ASUS ROG STRIX-GTX1080-O8G-GAMING
Crystal Series 460X Compact (elől egy ventis verzió) ház

Konfig 2 :

Ryzen 1600x
Cryorig H7 hűtő
ASUS ROG STRIX B350-F alaplap
ROG STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING
Phanteks Eclipse P400 tempered glass ház

Ezekhez a konfigokhoz keresek házhűtőt elől kettő vagy három megoldással hátul egy.

Az első képen azt írja 6x4pin pwm viszont a második képen már nincs rajta a cha fanoknál hogy pwm.
Pwm-es ventit kéne használni vagy simát ? és ha pwm vagy sima mi az amit ajánlotok ? Szempontok csendes ugyanakkor kellő levegő mennyiséget szállít, a keret körülbelül 6-7 ezer forint / venti.

Valamint az aio pump helyére lehet ventit kötni vagy az csak a pump helye ?

Köszi mindenkinek a segítséget ! :))

(#28055) dqdb válasza ITman (#28054) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az első képen azt írja 6x4pin pwm viszont a második képen már nincs rajta a cha fanoknál hogy pwm.
A kép alapján a két CPU_xxx hibrid (azaz jó rá 3 és 4 pines ventilátor is), a többi CHA_FANx és az AIO_PUMP feszültségalapú szabályozásra képes (azaz 3 pines ventilátor kell rá). De ... ASUS-nál gyakori dokumentációs hiba szokott lenni, hogy a hasonló felállásnak némileg ellentmond a BIOS leírása, és kiderül, hogy az összes CHA_FANx is hibrid. Ha a BIOS-ban a Hardware Monitor menüben az adott csatlakozóhoz tartozó Q-Fan Control beállításnál Enable és Disable a két választási lehetőség, akkor helyesen írták a lábkiosztást, és 3 pines ventilátorok kellenek neked. Ha Enable, Disable, PWM Mode és DC Mode, akkor rosszul, hibrid a csatlakozó, és jó neked 3 és 4 pines ventilátor is. Szóval a 3 pines ventilátor biztosan jó választás, akármi is van.

Pwm-es ventit kéne használni vagy simát ? és ha pwm vagy sima mi az amit ajánlotok ? Szempontok csendes ugyanakkor kellő levegő mennyiséget szállít, a keret körülbelül 6-7 ezer forint / venti.
Lásd összefoglalót, ilyen keret mellett nem kell kompromisszumot kötnöd, a Nanoxia DS-ektől nézd a listákat.

Valamint az aio pump helyére lehet ventit kötni vagy az csak a pump helye ?
Sokszor annyi a különbség, hogy az a csatlakozó jobban terhelhető, a szokásos 1 amper helyett (ami legalább 3 ventilátorra elég szokott lenni) 2 ampert tud. Más esetekben annyi a különbség, hogy az egyik csatlakozót így nevezik el, mert ma illik gondolni a pumpára.

Ha a Corsair házat választod, akkor az összes ventilátort cseréld le, ha a Phantekset, akkor is érdemes lehet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28056) dqdb válasza MikaVejneGI (#28052) üzenetére


dqdb
nagyúr

A CPU_FAN1 és a CHA_FAN1 PWM-es, a többi csatlakozót felejtsd el, mert nem szabályozható. Szóval 4 pines ventilátorok kellenek neked, abból is kizárólag egyformák, amiket splitterrel köthetsz rá a CHA_FAN1-re.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28057) fister válasza Grózi (#28009) üzenetére


fister
tag

Köszi szépen a választ, sajnos én is erre jutottam, hogy egyelőre minimum a 140mm-est cserélem a francba. A 200mm-est pedig használom amíg be nem döglik. Köszönöm, de még nem aktuális, amikor az lesz úgy terveztem az összefoglalóból választok egyet.
Pwm-et is tudok, minden játszik, mert ennek a háznak van ilyen pwm hubja, amire minden ventit rá lehet kötni, tehát konkrétan egyként szabályozza jelenleg a kettőt.
(Ha valaki rákeres: Phanteks Enthoo Pro házban, PH-F200, PH-F140 ventiket nem ajánlom, mert már újonnan bajom volt velük :( )

(#28058) dqdb válasza fister (#28057) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy csatlakozóra egyforma ventilátort illik kötni PWM-es esetben is, így a hub kiesett. Ráadásul azt a hubot nem ajánljuk, mert csak a nyűg van vele (keress rá a topikban).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28059) fister válasza dqdb (#28058) üzenetére


fister
tag

Hmm ezt nem is tudtam. Igazából azért mondtam, mert így majdnem az összes pwm csatlakozó üresen van. Amiből van egy pár, 6db, asus maximus viii ranger alaplap.
Az összefoglalóban lévőkön kívül van még ajánlott 140-es? 1 kellene hátra kipufogni, 2db meg váltaná az első 200mm-est beszívni.

(#28060) MikaVejneGI válasza dqdb (#28056) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Aham.
Esetleg konkrét márka,tipus ajánlás?

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#28061) Grózi válasza storm4 (#28048) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28062) Grózi válasza fister (#28059) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azok az ajánlottak,nem véletlenül.Jelenleg a WB2 Plus az ár-érték bajnok,bőven elég és kellőképp halk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28063) Grózi válasza MikaVejneGI (#28060) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Xilence Red Wing Pwm 120
Cooltek CT-Silent Pwm 120
Be Quiet Pure Wings 2 PWM
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Coolink Swif2 120P
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)
Akasa Apache(elsősorban bordára/radira,de házhűtőnek is kiváló)
Akasa Viper(kifejezetten bordára/radira,nagy teljesítmény)
Be Quiet Shadow Wings Pwm
Noiseblocker eLoop B12-PS

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28064) MikaVejneGI válasza Grózi (#28063) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Köszönöm.

Lepa Bol.Quiet
Be Quiet Pure Wings 2 PWM
Be Quiet Shadow Wings Pwm

Ezek közül választok majd.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#28065) fister válasza Grózi (#28062) üzenetére


fister
tag

(közben a gyártó honlapján megtaláltam abban a 140es nevében is a pure szót, amit linkeltem :) )

Ne haragudj, nem akarok bénázni, de akkor:
ez nem ajánlott: [link]
ez igen: [link]
?

Mert aminek nevében benne van a pure csak 120mm-esben van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28066) Grózi válasza MikaVejneGI (#28064) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Pw2-t vedd ki,mostanában több hibás példány akadt.Én a Bol.Quiet-t javaslom,van olyan halk mint a Shadow Wings,de jobb a teljesítménye+olcsóbb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28067) Grózi válasza fister (#28065) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tehát sem az első,sem az utolsó 120-s nem ajánlott,csak a középső.Ahogy az Összefoglalóban is írtam,csak az ajánlott aminek színes a keret belseje,mindkét méretben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28068) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Egy olyan problémával szembesültem, amivel eddig még soha, ezért kéretik ennek megfelelően kezelni a kérdéseimet. :) Szóval, a lényeg. Hosszú-hosszú évekig csak Inteles cuccokat használtam, jelenleg úgy kb. 3,5 éve, egy i5-4570S-es procit, és egy Asus Vanguard B85-ös alaplapot. Hűtésre 3 db házventim van, ezek mind 4 pines PWM-es ventik, amiket az alaplapról szabályozok, az Al Suite 3-as progival.
Tervbe vettem, hogy átnyergelek AMD vonalra, konkrétan egy Ryzen 5 1600X-es procira, és egy Asus Prime X370-es alaplapra.
Viszont legnagyobb megdöbbenésemre azt látom, hogy ezen az 50 e Ft-os alaplapon csak nyűves 2, azaz kettő darab !!! házventi csatlakozó van. A házam egy Phanteks Enthoo Pro M, ebben gyárilag van egy 140 mm-es venti hátul, elöl pedig egy Nanoxia Deep Silence 140 mm-es, és egy Nanoxia FX EVO 120 mm-es ventiket használok. Na, innentől kezdve hogyan tovább, hogy tudnám használni mind a három ventit? Az ugye adja magát, hogy a hátsó venti kerülne önállóan az egyik aljzatba, az első kettővel kéne valamit kezdeni.
Az összefoglalóban van egy olyan rész, hogy valami Y elosztókábellel lehetne a két Nanoxiát csatlakoztatni egy aljzatba, ha azonos típusúak lennének. Na, most pontosan ez azt is jelentheti, hogy mivel mindkettő 4 pines, így nincs akadálya a dolognak, vagy csak akkor lenne járható a dolog, ha két 140 mm-es Deep Silence-em , vagy két 120 mm-es FX EVO-m lenne, így vegyesen nem megoldható?
Amennyiben mégis mehetne a két Nanoxia csatlakoztatása ezzel az Y kábeles varival, akkor kérnék egy pontos linket, hogy pontosan milyen kábelre is lenne szükségem, mivel az összefoglalóban lévő link alatt kismilió kábel van, ebből én nem tudtam kitotózni, hogy melyik is lenne jó.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28069) fogtunder válasza pendre54 (#28068) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak pontosan megegyező típusú ventiket lehet elosztóról járatni, szóval az egyiket cserélni kellene, én vennék még egy DS 140-et.

bármelyik 4 Pin -> 2*4 Pin elosztó jó hozzá, ami nem külső tápos pl

de ha valamelyik tud PWM-et, akkor vehetsz két Alpenföhn Wing Boost 2 Plust is, azokat egymásba lehet fűzni és egy aljzatról mehetnek, ez nyilván drágább lenne.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28070) dqdb válasza pendre54 (#28068) üzenetére


dqdb
nagyúr

Viszont legnagyobb megdöbbenésemre azt látom, hogy ezen az 50 e Ft-os alaplapon csak nyűves 2, azaz kettő darab !!! házventi csatlakozó van.˘
Az ilyenről nem árt előre tájékozódni, főleg úgy, hogy ahány ventilátor van a házadban, annyi típus.

Az összefoglalóban van egy olyan rész, hogy valami Y elosztókábellel lehetne a két Nanoxiát csatlakoztatni egy aljzatba, ha azonos típusúak lennének. Na, most pontosan ez azt is jelentheti, hogy mivel mindkettő 4 pines, így nincs akadálya a dolognak, vagy csak akkor lenne járható a dolog, ha két 140 mm-es Deep Silence-em , vagy két 120 mm-es FX EVO-m lenne, így vegyesen nem megoldható?
PWM-nél kisebb problémát okoz az eltérő ventilátorok egy csatlakozóra kötése, legfeljebb az egyik a kettőből nem optimális tartományban fog üzemelni. 3 pines ventilátorokkal ellenben veszélyes is lehet az ilyen vegyítés.

Amúgy a nagy felháborodás közben megnézted, hogy az alaplapodon van még CPU_OPT, AIO_PUMP és W_PUMP csatlakozó is, és ezek mindegyike hibrid? A CPU_OPT-ot valószínűleg csak a CPU_FAN-nel közös profilon tudod szabályozni, de a két pumpás csatlakozó ott áll szabadon (2-3 évvel ezelőtt a kompakt vízhűtéses hype előtt CHA_FAN3 és CHA_FAN4 néven futott volna ez a két csatlakozó).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28071) pendre54 válasza dqdb (#28070) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi a választ neked, meg fogtundernek is, de akkor fussunk neki még egyszer. :)
Először is még nem vettem semmit, tehát szerencsére csak a tájékozódási szakban vagyok. A felháborodottságom, vagy fogalmazzunk inkább úgy, hogy az értetlenségem oka pedig az, hogy a jelenlegi Asus alaplapom, ami kb. 4 éves konstrukció, azzal simán lehet négy PWM-es ventit, külön-külön szabályozni, de az azt megelőző E8500-as procimhoz használt, szintén Asus alaplapon se volt gond anno kettőnél több ventit csatlakoztatni. A most kinézett alaplap meg nem épp egy belépő szintű kategória, talán elvárható lenne, hogy ennyi pénzért ilyenre is odafigyeljenek.
De akkor visszatérve a lényegre, ha jól értem, Te azt mondod, hogy mivel mindkét Nanoxia 4 pines, és PWM-es, így végül is nincs akadálya, legfeljebb az egyik nem optimális tartományban üzemel majd. Ez így akkor számomra oké, csak fogtunder meg azt írta, hogy így sem lehet használni egy csatlakozón a két ventit.
Mivel a témában teljesen laikus vagyok, az általad leírt utolsó bekezdésben foglaltak alapján, van valami amire majd a gyakorlatban figyelnem kéne? Én azt látom az alaplap honlapján, hogy van egy darab 4 tűs CPU csatlakozó, gondolom ide kell kell csatlakoztatni a CPU hűtőt, oszt jónapot. :) Igaz, hogy van még egy CPU OPT csatlakozó is, de azt se tudom, hogy ez mi a rák lenne, meg miért kell, vagy kellene ezzel foglalkoznom.
Az utolsó mondatodban leírtak meg esetleg arra utalnának, hogy az a AIO PUMP, és W PUMP, amik ott most vízhűtésre vannak kitalálva, esetleg azok egyikébe is lehetne csatlakoztatni valamelyik Nanoxiát, vagy valamit nagyon benéztem, és sürgősen verjem ki ezt a gondolatot a fejemből? ;]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28072) fogtunder válasza pendre54 (#28071) üzenetére


fogtunder
nagyúr

inkább dqdb-re hallgas, az ökölszabály az, hogy elosztóról csak azonos ventiket járatunk, ha ő azt mondja, hogy ez belefér, akkor ennyi.

viszont nem opció, hogy másik lapot is nézel, ami esetleg jobb ilyen szempontból? gondolom nem fél évre tervezel vele és akkor lehet később még lényeges lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28073) pendre54 válasza fogtunder (#28072) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, én ebben a témában, hogy lehet, nem lehet nem leszek döntőbíró, elfogadom a Te véleményedet is, így valószínű, hogyha a két 140 mm-es venti esetleg kevés lesz, akkor veszek még egy Deep Silence-et, és akkor remélhetőleg letudva a probléma.
Az alaplappal kapcsolatosan meg az a helyzet, hogy évek óta minden lehetséges fronton Asus cuccokat használok, csak emiatt nem váltanék más gyártóra, viszont azok az Asus lapok, ahol már 3 db venti csatlakozó van, majd 70 e Ft-nál kezdődnek, annyit meg már nem ér az egész.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28075) Man0gatya válasza fogtunder (#28069) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Lehet járatni különbözöt is miért ne lehetne legfeljebb szabályzás nem lesz olyan precíz? pl ha tudod hogy az 5-12 v a másik 7 -12 v közt műkszik akkor 7-12 v közt volt lehet szabályozni

(#28076) pendre54 válasza Man0gatya (#28074) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, de Pesttől úgy 220 km-re lakom, szóval nem egy jó biznisz lenne csak ezért elvonatozni ;] , de egyébként nem is az elosztó most a fő probléma.

Ja, közben látom, hogy válaszoltál fogtundernek is, ebben a vitatott kérdésben. Mint írtam is, nekem nincs tapasztalatom ezen a téren, így nem foglalok állást, viszont azt megnéztem, hogy az FX EVO 3,5 - 12 V feszültség tartományban üzemel, míg a Deep Silence 5 -12 V között, nekem nem tűnik nagy eltérésnek, de majd a szakik mondanak rá valamit. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28077) Grózi válasza Man0gatya (#28075) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy elosztóra csak egy forma ventit teszünk,feltéve ha normális szabályzást akarsz.Az elöbbi hsz.-d meg töröltem,mivel szakmai fórumon szigorúan tilos hirdetni!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28078) Grózi válasza pendre54 (#28076) üzenetére


Grózi
Topikgazda

dqdb már meg is oldotta a problémád,csak nem vetted észre.Az AIO_PUMP és W_PUMP csatlakozó is hybrid(tehát 3 és 4 pines ventit is tudsz róla szabályozni),oda mehetnek a ventik.Lényegtelen hogy hívják,annyiban különböznek a többi aljzattól hogy nagyobb a terhelhetőségük.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28079) pendre54 válasza Grózi (#28078) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, akkor a gordiuszi csomó átvágva, nálad a pont. :R

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#28080) fogtunder válasza pendre54 (#28079) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ja, én azt hittem az X370-A lapot veszel, a PRO-n van egy valag aljzat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28081) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.
Van egy CM Silencio 425-ös házam, amiben jelenleg a gyári két ventillátor van (egy 12 cm-es elöl szív, egy hátul fúj).
Ez a hűtés (főleg a jelenlegi időjárásnál) gyengének bizonyul.
Gondoltam rá, hogy lecserélem a két gyárit 3 Alpenföhn Wingboost 2-re az itteni ajánló alapján.
Érdemi javulást biztos várhatok, de elég lenne szerintetek 2 HDD, 1 SSD, i7-6700k CM EVo 212-vel, 1 EVGA GTX 1080 SC és egy FSP Aurum 500 mellé?

(#28082) Grózi válasza Nixon18 (#28081) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a ház a konfigodhoz nagyon nem jó,a legjobb megoldás a ház csere lenne.Ha erre nincs lehetőséged,akkor amit tehetsz hogy előre teszel 2 db 140-s ventit is hátra 1 db 120-st.Már ez is segít a jelenlegi helyzeten,jócskán.
A WB2 Plus mindkét méretben jó választás és az első 2 db 140-st össze is fűzheted 1 aljzatra,hiszen van rajtuk gyárilag elosztó.
De az egész feltétele,hogy legyen 2 db szabad,valódi pwm-s(attól hogy 4 pin még nem az) aljzatod-szóval ellenőrizni kell a lapod fan aljzatainak lábkiosztását.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28083) Nixon18 válasza Grózi (#28082) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a választ!
Gondolkodtam már én is a ház cseréjén, de előbb megkérdeztem itt, hátha van valami barátságos alternatíva.

(#28084) abridabri válasza Nixon18 (#28083) üzenetére


abridabri
veterán

Alternativa van , ha ragaszkodsz a hazhoz . Az oldalaba kell vagni par ventinek helyet :D
[link]

(#28085) Nixon18 válasza abridabri (#28084) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi! :D
Ennyire nem ragaszkodom. Már keresem az utódot :D

(#28086) Grózi válasza Nixon18 (#28085) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]
Itt segítenek neked.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28087) Nixon18 válasza Grózi (#28086) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm!
Az ő ajánlott listájuk alapján indultam el! :R

(#28088) Grózi válasza Nixon18 (#28087) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azért ahhoz a konfighoz érdemes kikérned a topicban fogtunder véleményét is! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28089) fister


fister
tag

Nem akarok károgni, csak leírom a tapasztalatom:
Megvettem az Alpenföhn Wing Boost 2 Plus Snow White változatát... Egy Phanteks gyári hátsó ventilátort cserélt (PH-F140SP), mert mint már korábban írtam, bizonyos fordulat tartományokban búgott, sípolt, fütyült. Nos, az Alpenföhn ugyanezt csinálja :) 900 rpm környékén +/-40, és max fordulaton 1200on. Ha ráteszem az ujjam, érzem is hogy az egész ventilátor rezonál.

Ez van így jártam. Lehet csak én fogtam ki rosszat. Zárójelben megjegyzem: (A procihűtőm Noctua NH-U14S, és másfél éve meg se mukkan rajta a venti. If you know what i mean :) Drága, de most megtanultam ezen a tanulópénzen, hogy mit szabad venni és mit nem)

Amit nem bánok az az, hogy lecseréltem a Phantekset mert azon nem igazán találtam olyan fordulatot ahol ne búgna, vagy túl alacsony lett volna, vagy túl magas és hangos.
Amit viszont bánok, hogy 4000 Hufot kiadtam az Alpenföhnre, és most használhatom DC mode-ban 950-1150 rpm között. Bőven elég lett volna fele ennyiért, egy kaptafa mind, szar az összes... :)

(#28090) abridabri válasza fister (#28089) üzenetére


abridabri
veterán

[link] nem ilyen bugast hallasz ? Ez a ventiracs miatt van , probald par centivel a racs moge felfogatni valami tavtartoval vagy gumis csavarral.

(#28091) Grózi válasza fister (#28089) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ott más lesz a gond,vagy a ház anyaga vagy a ventirács-a WB2-s nem búg különben az biztos.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28092) fister válasza Grózi (#28091) üzenetére


fister
tag

Van abban valami amit mondtatok, de sajnos nem mással van a probléma. Itt a videó, nagyon jól hallatszik. Vegyétek jó hangosra nem fog ordítani, csak 0:52nél beleért a telóm kicsit :D
Ki van szedve, azért tartom kézzel a procihűtő mellett, mert a kábel el van vezetve hátul és nem volt kedvem kibontani. Végig arra a fordulatra van állítva ahol a legjobban búg, 0:22nél leállítom az ujjammal, 0:34re pörög fel és kezdi el újra a búgást. 0:44kor megint lelassítom, 0:52kor újra búg a videó végéig.
Ugyanezt csinálta a Phanteks F140SP, csak még durvábban. [link]

[ Szerkesztve ]

(#28093) Sir81


Sir81
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ez ér önmagában valamit a HUE dobozka nélkül:

[link]

(#28094) Zebu válasza fister (#28092) üzenetére


Zebu
addikt

A közelmúltban vettem mindkettőt (EKL és Phanteks) és nem tapasztalok ilyet. Magas fordulaton a PH sokkal hangosabb sajnos, de meg lehet találni a középutat hogy ne legyen hallható.

(#28095) Grózi válasza fister (#28092) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem tudom,így telós videón nekem nem jön át-élőben te hallod.Az viszont biztos,hogy a WB2 Plusnak nem szabad búgnia,ha búg akkor garis csere.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28096) Grózi válasza Sir81 (#28093) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kompakt topicban már írtam,de ide is leírom.Nagyon szépen tud világítani,de pocsék venti.Rendes motorhangja van alapban is,de a fordulat emelkedésével egyre rosszabb lesz-de legalább a légszállítása pocsék és az ára magas...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28097) fister válasza Grózi (#28095) üzenetére


fister
tag

Hát ha nem hallod a videón, akkor még az is lehet a te ventilátoraid is ezt csinálják :D (vicceltem)
Márpedig elképzelhetitek, hogy ha telós videón nagyon jól hallatszik a búgás, akkor milyen élőben... Én már nem szarakodok a cserével. Még eldöntöttem hogy egy 120asat berakok a házba, nem lázadásképp, de az a legolcsóbb Arctic vagy Xilence lesz :D ide a bökőt hogy akármelyiket veszem, semmi baja nem lesz :DDD

(#28098) Sir81 válasza Grózi (#28096) üzenetére


Sir81
aktív tag

Alternatíva?
Ledes esetleg? Elég ha csak fehér is...

[ Szerkesztve ]

(#28099) Grózi válasza fister (#28097) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A lapos hangszorója nem a legtutibb finoman szólva és azon hallgatva annyira nem tudom kivenni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28100) Grózi válasza Sir81 (#28098) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát akkor leszek annyira kulturált és intelligens hogy megpróbáljak segíteni...
Fehér ledesben nem sok van ami jó,gyakorlatilag az Aerocool Dead Silence White-ra korlátozódik.De szoktam javasolni,hogy vegyél egy lednélküli ventit és 2-3K egy rgb ledsor(bár sima fehérben 1K-ból is kihozható)-így megoldott a világítás is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.