Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) Grózi válasza Találtgyerek (#27749) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A bios beállításokkal lesz szerintem gond,ott nézz utána!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27752) C0RVUS


C0RVUS
tag

Üdvözletem!

A videókártyámon - Gigabyte R9 270 OC - halódik az egyik ventilátor. Gondoltam, hogy megkínálom egy kis olajjal, de sem lyukat, sem csavart nem találtam, és olyan nagyon szétpattanni sem akart, úgyhogy végül hagytam. Gondoltam jobb a békesség, mert azért még valamelyest mégiscsak forog.
Viszont még mielőtt teljesen beadná a kulcsot, jó lenne szert tenni cseredarabra. Na ezzel kerültem igazán bajba, mert hiába gúgliztam, nem találtam ilyesmit. Létezik, hogy ilyen ventit tényleg nem lehet külön beszerezni? Ha mégis, akkor hol? Esetleg bontásból?

(#27753) Grózi válasza C0RVUS (#27752) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amazon-Ali-Ebay-n kell körülnézni,általában minden típushoz kapni gyárit.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27754) C0RVUS válasza Grózi (#27753) üzenetére


C0RVUS
tag

Na igen, ott nem is néztem, annyira meg voltam győződve róla, hogy szinte bármelyik itthoni pécéboltban lehet ilyesmit kapni, max egy ezresér. Úgyhogy köszi, íbéjen találtam is fix ilyet közel négyezerért, ami meg is érkezne talán télre a messzi Kínából. (Persze németektől is van 11k-ért - még hogy Friccéknek nincs humoruk).
Esetleg tud valaki valami budapesti bontót vagy ilyesmit, ahol azért megnézhetném, hátha olcsóbban/gyorsabban megúszom?

[ Szerkesztve ]

(#27755) juliensorel válasza C0RVUS (#27754) üzenetére


juliensorel
senior tag

2 török
Nem sok esély van rá, hogy lenne pont ilyen venti bármelyik bontóban is, szóval szerintem meg kell próbálni minél többet, kérdezősködni.
De szerintem egyszerűbb, ha a halódó ventit kiszereled és a luk fölé a keretre ráokoskodsz egy jóféle 8-9 cm-es ventit, és azt alaplapról vezérled.

(#27756) C0RVUS válasza juliensorel (#27755) üzenetére


C0RVUS
tag

Köszi!
Igen, ez a rábarkácsolás is eszembe jutott már, és ezek szerint nem számítana túlságosan elvetemült megoldásnak. Bár a hatékonysága gondolom kérdéses, ha nem tudom elég közel rakni a bordákhoz.
Viszont azt mondod, hogy ha az eredeti csatlakozóba dugnám, akkor az nem működne?

(#27757) Grózi válasza C0RVUS (#27756) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sanszos,hogy nem lenne százas a szabályzás.Viszont ha a gyári bordára fel tudsz passzosan rakni egy 80-s vagy 92-s ventit,akkor jóval csendesebben kaphatsz a gyárinál jobb hőfokokat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27758) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv!

Kinéztem magamnak az alábbi néhány ventit, segítséget kérnék az ezek közti választásban.
- Alpenföhn Wing Boost 2 140mm piros
- Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 12cm Narancs
- Be Quiet! Pure Wings 2 120mm
A legfontosabb szempont, hogy melyik a halkabb.

Egyébként egy nagy, rendes méretű házba lenne, és videokari még nincs benne, de max egy RX 460 v. 1050Ti menne bele, úgyhogy nem lesz semmi, ami nagyon be tudna fűteni. (A proci is egy i5-3470, nem is gyári hűtéssel, az sem fűt nagyon.)

Ja, igen, és ugye mindkettőt be lehet szerelni mindkét irányban? Csak mert előre raknám a házba úgy, hogy befelé fújja a levegőt.

Illetve, ha már itt vagyok, hátulra is ajánlhatnátok valami ventit.
Ezzel két baj is van. Az egyik, hogy ide nem fér be egy 120mm-es, csak egy 80mm-es. (Heh, ennyit a nagy és rendes méretű házról. :)) )
A másik, hogy az alaplapon csak 1 db 4 pines csatlakozó van.
Szóval vagy úgy kéne, hogy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező, mint ami előre lesz, és akkor egy Y-kábellel bekötni, vagy még jön egy 4 pines kábel a tápból, arra lehetne rákötni; viszont itt gondolom nem lehetne szabályozni a sebességét.

Ami annyira talán nem nagy gond, mert egyrészt messze van a fejemtől - vagy legalábbis messzebb, mint a ház eleje - másrészt úgyis lenne még közünk egy Deepcool Gammaxx 300 procihűtő, ami nem rossz, de nem a leghalkabb.

De van egyébként a Pure Wings 2-ből 80mm-es is; ez nem lenne jó, egy ugyan ilyen 120mm-essel, egy Y-elosztóval?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#27759) Grózi válasza pingwin92 (#27758) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Első lépés: olvasd el az Összefoglalót!!!
Utána már tudod,hogy le kell ellenőrizni a lapod ventialjzatának lábkiosztását(Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben -segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!) és hogy egy elosztókábelre csak teljesen egyforma(méret,márka és típus is) ventit teszünk.
Utána írd le a házad pontos típusát is!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27760) Grózi


Grózi
Topikgazda

A nagy melegre való tekintettel:

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27761) pingwin92 válasza Grózi (#27759) üzenetére


pingwin92
aktív tag

1. Elolvastam az összefoglalót - már mielőtt beírtam volna.
2. a) Az alaplap lábkiosztását leellenőriztem. Négy pines csatlakozó és kizárólag PWM-es szabályozásra képes.
2. b) A fent linkelt ventik mind kompatibilisek vele.
3. Az összefoglalóban ennyi van, nem több: "azonos típusúak esetén".
Igazából csak arra szerettem volna választ kapni, hogy mennyire egyforma típusúak, és elég-e csak, hogy mindkettő mondjuk 'Pure Wings 2 PWM'. Jó, most így már gondolom, nem.
4. A háznak nem tudom a pontos típusát, még a márkáját sem. Valami ezer éves noname. Ennyit tudtam, hogy megmértem, hány milliméter van két luk között (vízszintesen).

Innentől két megoldás lehetséges; és akkor az e kettő közti döntésben kérnék eligazítást.

Egyik, hogy ajánlotok egy halk 80mm-es ventit, amit rákötök a tápra, és majd max. fordulaton megy. (Mert az, amit linkeltem 1900rpm-es, az meg gondolom nagyon hangos lenne.)
Az elsőt nem szeretném folyton maxon járatni, mivel az túl közel van a fejemhez.

A másik opció, hogy lecserélem a procihűtőn (Deepcool Gammaxx 300) lévő ventit - amivel (fogjuk rá, hogy) meg vagyok elégedve, de lehetne halkabb is - mondjuk egy ugyan olyan 120-as Pure Wings 2-re, mint ami mondjuk előre menne, és akkor azokat a procihűtő 4-pines csatjára raknám rá egy Y-elosztóval, a hátsó meg mehetne (szintén) az alaplapról. Ez így jó lenne?

Előre is :R

(#27762) Találtgyerek válasza Grózi (#27760) üzenetére


Találtgyerek
addikt

:DD :DD
Visszatérve az én esetemre igazad lett. A bios-ban volt a hiba.
Teljesen levettem a fordulatszámot biosban 0-ra és ettől zavarodhatott meg.
Most beállítottam 35%-ra és hangtalanul teszi a dolgát!
Köszönöm a segítséget!
Üdv.:Gábor

06-3o/9759I39

(#27763) Grózi válasza pingwin92 (#27761) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én azt ajánlom,hogy PW2 helyett cseréld le a Gammaxx ventijét WB2 Plus-ra és előre is vegyél egyet.Mivel ezeken van gyárilag Y csati,így plusz kábelt se kell venned-ez a 2 mehet a cpu_fan-ra.
a második szabad aljzatra meg mehet egy 80-s pwm-s venti,ezeket ajánlom:
Coolink Swif2-80P
Be Quiet Pure Wings 2 | 80mm PWM
Be Quiet Shadow Wings Pwm 80
(#27762) Találtgyerek
Nagyon szívesen! :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27764) pingwin92 válasza Grózi (#27763) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Na, akkor már csak 1 kérdés maradt, hogy melyik a halkabb (a 12 centisek közül).
A Be Queit! vagy az Alpenföhn?
Az árkülönbözetből kijön egy Y-kábel.
Sőt, ahogy nézem a 80mm-es Coolinkhez is adnak.
Ja, és az is érdekelne, hogy 80mm-eseknél vajon mennyire éri meg a felárat a Be Quiet PW2 ahoz a Coolinkhoz képest.

Egyébként most nyomtam egy IPDT-t, és így, hogy nincs is házszellőzésem a Gammaxx 300-asos nem ment 1100 fölé az rpm, és a procihőmérséklet sem ment 60°C fölé - még ebben a nagy nyári melegben sem. Na jó, mondjuk a BIOS-ban beállítottam a 'Silent' profilt; előtte azért intenzív használat közben elég hangos tudott lenni, de akkor fel is tekert 1200 fölé is, de lehet, hogy 1300 fölé is.
Szóval, ha az olcsóbb PW2 hozza ezt a szintet - amit szerintem nem olyan nehéz -, akkor nem lehet nagy baj. És ez a Coolink is tetszik az extrák miatt. Mondjuk elég ronda, de nem nézegetni akarom.
Így összességében kb. 2k különbség van a két "csomag" közt. Megér ennyit?

(#27765) GoldhandRent válasza dvd_R+ (#27746) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Nem a venti minimum fordulata 700rpm ? Ha nem tud annál lassabban, te hiába akarod, akkor sem fog. SZERK.: /visszaolvastam, nem a venti a hibás... :U \ SZERK. VÉGE.
Ha tényleg alacsony fordulatú kell, és tudsz fesz. szabályozni, akkor Coolink Swif 2 1200 - nálam 78 a minimum RPM, de min 300-at biztosan tud :) Max 800-ra képes.

[ Szerkesztve ]

-

(#27766) Grózi válasza pingwin92 (#27764) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Alpenföhn halkabb+jobb bordára és a PW2 120-ból mostanában sok a hibás darab-így én azt javasolnám mindenképp.80 mm esetén nekem megéri a felárat a BQ,de a Coolink is egy jó darab.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27767) Grózi válasza GoldhandRent (#27765) üzenetére


Grózi
Topikgazda

78 rpm??? :F

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27768) Weareus válasza GoldhandRent (#27765) üzenetére


Weareus
addikt

Az a min rpm kicsit kevéskének tűnik, amit írsz, még az ultra silent-hez képest is.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27769) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget a döntésben.

Ismét visszakerülne a vizes rendszerembe egy Swiftech 120-as slim radiátor. A korábbiakban kettő Coolink Swif 2 120p venti volt rajta push-pull-ban.

Mivel pofátlanul olcsón jutottam hozzá, van kettő új EK Vardar 120 f3 ventim is.

Olvastam az előzőekben dvd_R+ esetét a vardar ventikkel és egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy érdemes-e lecserélnem a Swif2 ventiket.

A Swifek is vezérlőre voltak kötve, úgy 40%-on nem volt túl sok bajom sem a teljesítményükkel, sem a hangjukkal. (alacsony fordulaton azért volt egy kis kerregő hangjuk)

Van továbbá elfekvőben egy régi Noiseblocker BS XL1-es ventim, az most a beszerelendő radi helyén teszi épp a dolgát (1000 rpm, full hangtalan).

Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e a vardar ventiket a Swif2-k helyére tennem, (nyilván ugyanúgy 40%-ra leszabályozva), vagy esetleg még egy Noiseblocker ventit beszerezni és azokat használni inkább.

Lényeges számomra, hogy ne legyen (sokkal) hangosabb a rendszer, ugyanakkor a hűtési teljesítmény rovására se menjen a csere-bere.

Köszönöm a segítséget előre is!

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#27770) Grózi válasza Madn!ght (#27769) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha 30-s a radi(nekem a slim az),akkor én hagynám a Swif2-seket.A Vardar-t nagyon felkapták,pedig ipari felhasználásra készült,ahol a zaj másodlagos-ne érts félre a teljesítménye nagyon jó,de én biztos nem hallgatnám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27771) fogtunder válasza Grózi (#27770) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Amúgy a Scythe Gentle Typhoon és a Vardar milyen viszonyban vannak egymással? Mert kinézetre nagyon hasonló mindkettő.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27772) Grózi válasza fogtunder (#27771) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Passz,az előbbihez még nem volt szerencsém.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27773) fogtunder válasza Grózi (#27772) üzenetére


fogtunder
nagyúr

így néz ki, nekem a 800rpm-es van, nem szállít sok levegőt, viszont egyáltalán nincs semmi hangja full fordulaton se, egy HTPC-ben hűti a passzív bordás alaplapot már 3 éve és még mindig tök jó. sajnos már nem gyártják.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27774) GoldhandRent válasza Weareus (#27768) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Pedig annyi ;]
Nyilván mérési hiba :D

-

(#27775) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Megint építek/átalakítgatok, mert csak ronda az a régi gép. Na meg szeretem a kihívásokat, kisebb gépeket.
Nos adott egy Realan E-D5 gépház, ami olyan mint a Sharkoon CA-M. Alap esetben felülre mehet 1 db 120-as venti.
Viszont én alulra fogok moddolni ventiket a jobb szellőzés végett. Az SSD, meg 2,5 HDD előlap mögé kerül majd elvileg, de akár még más helye is lehet. A kérdés a méret és darabszám.
1 verzió: 2 db 120-as (WB2 Plus) összesen 3, mert 1 ugyebár menne felülre és egy aljzatról vezérelve.
2 verzó: 1db 140-es (WB2 Plus vagy TY-147A esetleg Akasha Viper R). CPU fanról menne a cpu és a felső venti, a 140-es pedig a sys fanról.
3. verzió: Esetleg még opció lehet a 180/200 méret is, de ez már csak fixen, mert csak 2 db PWM-es aljzatom van. Bár 180-asból találtam varázslóéknál pwm-est, de nem tudom mennyire jó.

Jah egyenlőre topflow hűtővel Scythe Shurriken rev b., ezen gyári vagy bármilyen más ventivel (92, 120), mert rá tudom fogatni. ÉS ATX táppal.
Ha nagyon meleg lenne akkor jöhet az SFX táp, és még 130-as magasságig akár torony hűtővel.

[ Szerkesztve ]

(#27776) Weareus válasza GoldhandRent (#27774) üzenetére


Weareus
addikt

Naja. Ilyen fordulatnál (másodpercenként kicsit több mint egy) simán látnod kellene a lapátokat egyesével, ahogy követed a szemeddel a venti forgását. Másik kérdés, hogy ilyenkor mit-mennyit hűtene? Kb. zéró pont zéró.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27777) GoldhandRent válasza Weareus (#27776) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Pont arra való ez az alacsony fordulat, hogy megálljon.
Egyébként ez pont az a fordulat, amit írsz: látni, hogy "szenved", mert megállna, de mégsem :)) :D

-

(#27778) piero86 válasza Weareus (#27776) üzenetére


piero86
aktív tag

Kb olyan mintha állna. Semmit nem hűt.

Amúgy egy kérdés, 24-es radira ahogy mondjátok a NB eloop ps a legjobb választás?

(#27779) Grózi válasza fogtunder (#27773) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ismerni ismerem,csak lehetőségem nem volt tesztelni sajna.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27780) Grózi válasza hegegabi80 (#27775) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tehát ha jól értem,akkor felül adott a 120-s venti és te alulra szeretnél még befaragni-elöl meg semmi?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27781) hegegabi80 válasza Grózi (#27780) üzenetére


hegegabi80
addikt

Pontosan, az alsó/alsók pedig befelé fújnának.

(#27782) Grózi válasza hegegabi80 (#27781) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Véleményem szerint akkor (hogy értelme is legyen az egésznek) meg kéne emelni a házat legalább 3 centit-tehát fel kell fúrni valamilyen lábat.Részemről a 2 db 120-s WB2 Plusra szavazok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27783) hegegabi80 válasza Grózi (#27782) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én is a 2db WB2 Plus felé hajlok, mert akkor a felső is az lenne és a 3db mehetne egy aljzatra.
Már csak a talpat kell kitalálni, ezen én is gondolkodtam. Sőt még lehet az alján is alakítok, hogy szellősebb legyen.
Még azon agyaltam, esetleg ha az elejét szépen ki lehetne vágni és plexit vagy egy másik alulapot elé tenni, és akkor körbe pl maradna 1-2 centi, onnan több levegőt kapna. Mindegy először marad az alján, úgy se kerül bele erőmű.

(#27784) vernux


vernux
tag

Sziasztok!
Most vettem 1 Phanteks Eclipse P400S TG házat és szeretnék ventiket venni bele de hát nem tudom milyeneket kellene. Jelenleg 2 Coolermaster Jetflo 120 van a gépben de valami brutálisan hangosak + 1 alap venti ami a házzal jön +1 noname. Ezeket szeretném lecserélni valami halkra de mégis olyanra ami dolgozik is mellette. (2 jetflo plusz a noname venti a gépbe szerelt ventisebességállítóra van kapcsolva. Leglassabb fokozaton is elég hangosak ami nagyon zavaró és hát így nem is nagyon teszi a dolgát ugye)
Előre 2x140 vagy 3x120, fentre 2x140,hátra 1x120 lehet tenni. Én úgy gondoltam hogy előre 2x140 fentre 1x140 hátulra pedig 1x120.
Előre gondoltam őt:Phanteks PH-F140SP 140mm x2
Felülre és hátra BQ-PW2-t. 140+120
Érdeklődnék hogy ez mennyire lenne jó őtlet és hogy ezek a ventik "jók-e"?

(#27785) hegegabi80 válasza Grózi (#27782) üzenetére


hegegabi80
addikt

esetleg 2gb coolink swif2 120P? most jó áron van, rögzítők és elosztó is jár hozzá.

(#27786) fogtunder válasza vernux (#27784) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem elég lesz előre két 140-es, hátra meg egy 120-as, a fenti ventik nekem semmit nem hoztak hőfokban, mikor P400-am volt, max ha nagyon érzed, hogy megül a meleg, akkor érdemes.

kellene az alaplapod aljzat kiosztása, az összefoglalóban le van írva, hogy tudod megnézni, 3 vagy 4 pin ventiket tud-e kezelni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27787) vernux válasza fogtunder (#27786) üzenetére


vernux
tag

Asus Z97x Gaming 3 a lapom. 3db 4pines csati van rajta + ugye a 3 csati ami a házba megy

(#27788) fogtunder válasza vernux (#27787) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem ez volt a kérdés, ha belenéztél volna az összefoglalóba, tudnád.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27789) Grózi válasza hegegabi80 (#27785) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A WB2 azért sokkal jobb,nem éri meg az árkülönbözet miatt azt választani-szerintem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27790) Grózi válasza vernux (#27787) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Első lépés: olvasd el az Összefoglalót!!!
Utána már tudod,hogy le kell ellenőrizni a lapod ventialjzatának lábkiosztását(Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben -segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27791) vernux válasza Grózi (#27790) üzenetére


vernux
tag

Ha jol látom ez az első a felsoroltak közül.

Bocsánat hogy nem olvastam el az összefoglalót. Már megtörtént.

(#27792) Grózi válasza vernux (#27791) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez igen.
Tehát a sys_fan-jaid hiába 4 pinesek,feszültségalapon szabályoznak-tehát 3 pines venti kell neked.Javaslom fogadd meg amit fogtunder tanácsolt,előre 2 db 140-s és hátra egy 120-s venti.
Ha megadsz egy keretösszeget,akkor segítek választani!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27793) vernux válasza Grózi (#27792) üzenetére


vernux
tag

4-5 ezer lenne a határ/venti.

[ Szerkesztve ]

(#27794) Cseneles


Cseneles
őstag

Az miért van hogy az NB eLoop ventik gyárilag megadott fordulatszámához képest 300Rpm-el kevesebb amit kilehet hozni belőlük? 3pinesekről beszélek :K

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#27795) Grózi válasza vernux (#27793) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben az árkeretben az Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín) a legjobb,van 120-s és 140-s méretben is.Olcsóbban a Nanoxia Deep Silence 1300 rpm 120mm-re és 140-ben az 1400 rpm-sre hívnám fel a figyelmed.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27796) Grózi válasza Cseneles (#27794) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez nagyon sok ventinél így van,csak mondjuk indítás előtt célszerű feltekerni a minimális fordulatról,hogy könnyen induljon és kímélve ezzel a motort.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27797) abridabri válasza Madn!ght (#27769) üzenetére


abridabri
veterán

Ha megis maradsz a meglevo Vardar ventinel akkor pushba tedd, ez egy erdekes video :
Using a Fog Machine: PC Fan Air Flow Test (4:35 tol )

A vardaros smoke eleg szarul nez ki pullban :U

[ Szerkesztve ]

(#27798) Cseneles válasza Grózi (#27796) üzenetére


Cseneles
őstag

Phobya touch 530-rol vezerlem a ventiket, alapbol 12 voltal indit es onnand szabalyoz vissza mint a legtobb valamire valo vezerlo. Azert ezt belehetne irni az osszefoglaloba, h a 3pines eloopok hiaba 1000rpm a gyari feltuntetett vagy 1300rpm, 300-al kevesebbet mennek 12 volton! De jo h haveromhoz rendeltem le es kiprobalhattam egyet vetel elott. Kidobtam volna az ablakon egy nem keves osszeget. Salynos kijelenthetem hogy akinek tartalek kell az eloop b12 szeriaban az mindenkeppem a b12-3-ast valassza! Mivel a b12-2 max 1000rpm-et forog az egyes meg gondolom ugyan ugy 300-al kevesebbet tehat max 700rpm, ezeken a fordulatokon nem tobb a legnyomasuk es a szalitott levego mennyisege mint a Lepa tri-speednek, neztem roluk teszt videot ahol az eloopokat is teszteltek. Jok az eloopok tenyleg semmi motorhangjuk csak kis szelzaj feltekert fordulaton is, piszok halkak, viszont en most kicsit varok veluk, nem dobok ki az ablakon 36000ft-ot valtozast nagyon nem hozna csak hangban kicsit....

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#27799) chopin42 válasza Grózi (#27790) üzenetére


chopin42
őstag

Azért sajnos mások tapasztalata alapján azt mondhatom, hogy egyes alaplapok kézikönyve erősen pontatlan. Nem akarok példát mondani de akarok: asus rog strix b350 f. Elvileg mindegyik ajzat tud dc/pwm-et, a kézikönyv szerint azonban csak 2. Ráadásul össze vissza, rosszul jelöli a kézikönyv az ajzat, a cpu 1 pl az aio, a sys fan a cpu stb...Itteni fórumozóktól tudom, bios auto felismeri, mi van rákötve.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27800) Cseneles válasza Cseneles (#27798) üzenetére


Cseneles
őstag

https://youtu.be/rFzqynEOXlA ebben a videoban is 300-al kevesebbet megy kb, nem hinnem h egyedi a problema ami nalam felmerult

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.