Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) Grózi válasza abridabri (#27450) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A gyári ventik brutálisak,de van hangjuk is rendesen-ezzel számolj.
Hova teszed a radikat?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27452) abridabri válasza Grózi (#27451) üzenetére


abridabri
veterán

Eladom a vizet /hazat .Valtok TR Macho + 90 fokkal elforgatott hazra. A hangjuktol nem felek ,silverstone forumot olvasgatva allitolag nema ; alaplaprol szabalyozva ( 400 rpmig lemennek ,ha kell ) . Meg hat a mostani 11 venti +pumpa utan a 2db 18as venti meg egy TY 147A a procin csak halkabb lesz :D
Ugy lattam meg senki nem irt a 18as AP ventikrol .Majd beszamolok, ha megjott.

[ Szerkesztve ]

(#27453) hegegabi80 válasza abridabri (#27450) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jó kis ház, kíváncsi leszek a ventikre, korábban én is szemeztem vele.

(#27454) Grózi válasza abridabri (#27452) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Volt itt ilyen ház tulaj emlékeim szerint,ha nem is ez a típus de ugyanazon ventikkel-keress rá!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27455) Frederikk


Frederikk
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék 1 db 140mm-es vagy 120mm-es ventit szerelni egy Cougar Panzer házba.Gyárilag 1 120mm-es hűtő van hátul.

Milyet ajánlotok előre? 2 140mm-es vagy 3 120mm-es fér el a házban.

Elegendő lenne a hűtés ehhez a konfighoz? :

Msi B250M Mortar
Cougar Panzer vagy Zalman z9 neo
2x4 Gb Corsair Vengeance LPX 3000MHz (tudom,hogy a lap nem kezeli,de egy árban van a 2400 MHz-vel.)
Fsp 500 Hyper M
Adata 128 Gb Ultimate SU800
WD blue Ezex 1 TB
i5-6500 (stock hűtő)
gtx 1060 6 GB

Árban 5 ezer/db körül gondoltam,nem baj ha nem ledes,a lényeg hogy halk legyen és jól hűtsön.

(#27456) Melorin válasza Frederikk (#27455) üzenetére


Melorin
addikt

A Zalman és a stock hűtő miatt itt megfognak kövezni :DDD

(#27457) Frederikk válasza Melorin (#27456) üzenetére


Frederikk
csendes tag

Jelenleg ez fér a keretbe. :D

Másoltam a konfigot,a zalman ház már nem aktuális.

(#27458) zs198 válasza Frederikk (#27455) üzenetére


zs198
aktív tag

Hmmm.
140-esek közül: Akasa Black v. Viper, Alpenföhn wing boost2 (a sima fekete nem), DS silence (zöld rotoros)
120-as: Lepa bol quiet, Alpenföhn(fekete nem), Noiseblocker,

Ezeket személyesen ismerem. Jók halkak és szállítanak!
Olvasd el az összefoglalót! Ott pontosabb típusokat írnak!

Üdv. -Zsolt-

(#27459) Grózi válasza zs198 (#27458) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mielőtt ajánlasz egy csomó pwm-s ventit,előtte azért nem ártana megnézni,hogy van-e elég valódi pwm-s aljzata...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27460) Grózi válasza Frederikk (#27455) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Legelőször ellenőrizd a lapod ventialjzatainak lábkiosztását!!
Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!
A Panzer jó választás volt a Zalman helyett,viszont a stock cpu cooler-t érdemes cserélni ha normális hűtést akarsz és csendes gépet.(és nem köveztünk meg :P )

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27461) Frederikk válasza Grózi (#27460) üzenetére


Frederikk
csendes tag

Szia!

A gép még nincs meg,majd csak jövő hónapban,így nem tudom megnézni az alaplapot.Viszont szeretném egyben megvásárolni,így jó lenne tudni milyen venti legyen és mennyi.

A hűtőt később terveztem megvenni,az egy Be quit! Pure Rock lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27462) fogtunder válasza Frederikk (#27461) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az internet határtalan, nézd meg a gyártó honlapján a kinézett deszka kézikönyvét.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27463) Frederikk válasza fogtunder (#27462) üzenetére


Frederikk
csendes tag

Ezt találtam,remélem jó.

(#27464) zs198 válasza Grózi (#27459) üzenetére


zs198
aktív tag

Bocs de nem azt írtam, hogy mindet vegye meg és kösse rá! 😀
Frederikk: a Pure Rock jó kis hűtő!

[ Szerkesztve ]

Üdv. -Zsolt-

(#27465) abridabri


abridabri
veterán

Talaltam egy jo kis abrat a kulonbozo racs tipusokrol :

(#27466) Grózi válasza Frederikk (#27463) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:( [link]
Ott láthatod,hogy mit keress.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27467) Frederikk válasza Grózi (#27466) üzenetére


Frederikk
csendes tag

Ez lesz az elvileg,pár oldallal visszább volt is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#27468) GoldhandRent válasza Grózi (#27448) üzenetére


GoldhandRent
őstag

PWM-en kívül mást nagyon nem tud. Opció legalábbis nincs. Külön sw-ben is csak fanspeed (%)-ot ír, úgy ha a 0% = 500 rpm, a 100% pedig 1500, akkor nem nagyon lehet elrontani:D
Nekem 10%-on 483-at pörög, 100%-on pedig 1329-at.

-

(#27469) Humbucker


Humbucker
senior tag

Corsair Carbide 100r háznak a tetején rácsok vannak ventilátornak. Oda milyen ventiket szoktak tenni a ház tetejére? Ott szívja el a meleg levegőt vagy ott fújná be? Linkelnétek pár jó ventit ami a ház tetejére lenne jó?

(#27470) AxBattler válasza Grózi (#27441) üzenetére


AxBattler
félisten

ID Cooling IS-40V3-re egyébként SWIF-92P is megfelelhet végleges megoldásként? (i5-6500-át kellene hűtenie).
LOAD alatt annyira nem zavar a zaj, csak IDLE kellene hogy halk legyen, Smart Fan 5-tel leszabályozva 800rpm-környékére.

Illetve SWIF2-1201 IDLE 800 rpm-en szintén halknak mondható?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27471) Grózi válasza Frederikk (#27467) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek hybrid aljzatok,tehát vehetsz 3 és 4 pines ventit is.Én előre raknék 2 db 140-st,mondjuk Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140 (,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-t.
A gyári 120-s nem tudom milyen minőségű,ha jó akkor maradhat így-bőven elég a konfighoz.Ha a hátsó gyenge vagy hangos,akkor azt is cserélheted később.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27472) Grózi válasza GoldhandRent (#27468) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Biosban nézd meg az adott aljzatnál,hogy pwm-n van-e.Ha 30%-n már egyenletesen jár,akkor maradhat 50 fokig azon és utána kezdjen neki emelkedni-így netezés közben nem fog állandóan ugrálni neked az rpm.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27473) Grózi válasza Humbucker (#27469) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oda maximum kifújót .De lehet,hogy felesleges.Tudni kéne a teljes konfigot és hogy mit tudsz vezérelni+egy árkeret kéne.
Legelőször nézz be az Összefoglalóba!!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27474) Grózi válasza AxBattler (#27470) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ki kell próbálnod,van aki isteníti van aki nem.Részemről nem egy rossz venti,leszabályozva csendes-de azért van halkabb is.A 92P jobb választás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27475) AxBattler válasza Grózi (#27474) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazából volt már 1201-em, csak akkor még simán 12V-ról ment, nem szabályoztam, és úgy picit hangos volt, folyamatos max. fordulaton. Viszont a légszállítása is brutál volt.
Most 2db Pure Wings 2 120mm megy a házban, és nagyobb teljesítményen hamar behangosodnak.

92P viszont akkor biztos választás, Nanoxia a postával együtt sajnos nem játszik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27476) Humbucker válasza Grózi (#27473) üzenetére


Humbucker
senior tag

Netezős konfig lenne. Egy lyan gép ami 20_at menne 24ből.
Msi b250 vdh
Pentium 4560
2×4 gb ddr4 futy
1 db samsumg 850 evo ssd 120
Be Quit Pure Power 400
1 db wd green power 1 tb
1 db western dogital 2 tb. Integrált vga_val. Nem játszani akarok, csak netezni filmezni, de egy nap 20 órát menne.

(#27477) fogtunder válasza Humbucker (#27476) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ehhez nem kell extra hűtés a házba, de a 400-as táp is iszonyatos overkill.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27478) Grózi válasza Humbucker (#27476) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ehhez a konfighoz kell egy első befújó venti és egy hátsó kifújó-bőven sok.Ha nem akarsz port akkor alakíts ki pozitív nyomást-tehát az első venti jóval több levegőt fújjon be mint amennyit a hátsó ki.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27479) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Megjöttek a coolink swif2-921 ventik lehet 3db kellett volna, hogy végig érjen az r9-280-on, hamarosan tesztelek és beszámolok.
Tényleg elég csendesek, és jó hogy volt hozzá gumi rögzítő mert így jobban rögzíthető volt a vga bordájához plusz rezgést csillapít.

(#27480) Grózi válasza ADAM1337 (#27479) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Várom a végeredményt,bár nem lesz meglepő szerintem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27481) Humbucker válasza fogtunder (#27477) üzenetére


Humbucker
senior tag

Miért overkill a Be Quiet táp?

(#27482) Grózi válasza Humbucker (#27481) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azért írta mert egy 200W-s táp is bőven kiszolgálná.Viszont jól jöhet később ha nagyobb procit+dedikált vga-t kap a gép és legalább minőségi darab-nem egy macskadobálós kodegány vagy hkc.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27483) Humbucker válasza Grózi (#27482) üzenetére


Humbucker
senior tag

Vga_t biztos nem kap, nem akarok játszani, mert nagyon rá tudok függeni. Max még egy dvd író lesz

(#27484) Humbucker


Humbucker
senior tag

Háznak milyet ajánlanátok ami elég masszív és nem zörög még évek múlva sem?

(#27485) AxBattler válasza Grózi (#27474) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor már csak az a kérdésem, hogy SWIF2 92P, vagy PureWings2 92mm PWM a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27486) ADAM1337 válasza Grózi (#27480) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Sajnos hőfokban nem hozta, amit vártam.
Gyengébb a gyári hűtőnél ez a megoldás, lehet 3 ventivel hozná a szintet.
Ugyanazzal a beállítással, ez 62 helyett 68 fokra melegedett a vga. (Bár még a 85 is jó lenne de ez csak egy játék ahol van vsync direkt). Így ez csak a project első lépésre, ahogy lestem újra kell pasztázni a vga-t, szóval egy mx2 pasztát rádobok mielőtt vennék rá még 1 ventit.
Hangmérés asztalról, gépházból felesleges, mert 1 méterre van a gép és a környezet már csillapít rajta.
Dba-ban 29 átlag helyett 26 lett, valamint a minimum dba 22 helyett 21 lett, hangban viszont az jó hogy már az idióta venti szabályzás nem búg fel és ragad be 50% poweren, ami süvít 3000-n a gyárilag rosszul rögzített ventik.

Projectről képek:



(#27487) abridabri válasza ADAM1337 (#27486) üzenetére


abridabri
veterán

Egy apro eszrevetel a keprol, az a felso venti a leheto legrosszabb helyen van , elszivja a procihuto elol a levegot , vagy rakd azt is a VGA ra ,vagy a procihuto fole kozvetlen (szerintem felesleges oda ,nem tul vastag az a procihuto borda siman atszellozteti a sajat ventije +a hatso kiszivo)

[ Szerkesztve ]

(#27488) AxBattler válasza ADAM1337 (#27486) üzenetére


AxBattler
félisten

...ami süvít 3000-n a gyárilag rosszul rögzített ventik.
Hogy mi?

Egyébként korrekt belülről ez a Corsair ház, azt hittem gyengébb fajta, de most pozitívat csalódtam.
A felső ventinyílásokat le lehet fedni valami lemezzel? Adtak hozzá ilyesmit?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27489) fogtunder válasza AxBattler (#27488) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az Corsairéknél nem nagyon szokás ebben az árkategóriában :N jó házakat tudnak csinálni, de vagy rohadt drágán, vagy gusztustalan módon spórolnak filléres dolgokon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27490) Grózi válasza Humbucker (#27484) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt,hogy keresd fel fogtundert a Milyen házat vegyek? topicban!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27491) Grózi válasza ADAM1337 (#27486) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Először is pasztázd újra.A felső venti tényleg nagyon rossz helyen van.
Ilyen rögzítéssel+ ventimérettel és gyári bordával nem vártam csodát.Ha 2 db 120-s ventit rátennél,na az sokat hozna,főleg ha nem a gyári bordát használod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27492) Grózi válasza AxBattler (#27488) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Majd egyszer fogd a kezedbe,utána biztos nem kéne! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27493) Melorin válasza Grózi (#27492) üzenetére


Melorin
addikt

A ház, a nyílásfedő vagy a venti? Túl sokmindenről van már szó egyszerre :D

(#27494) fogtunder válasza Melorin (#27493) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a ház

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27495) ADAM1337 válasza abridabri (#27487) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Átrakhatom oda igazából ott nem sok levegőt szívna ki szerintem.

(#27488) AxBattler: A vga gyári ventije 50%-on 3000-n pörgött ha kiléptem egy hosszabb overwatch meccs után és nem szabályozta le magát, csak afterburnerrel tudtam valamiért.
Amúgy nem rossz ez a corsair ház nem is volt drága ahoz képest, és jól szerelhető, csak az előlapi szellőztetés egy nagy nulla rajta, a design oltárán a hatékonyságot elv..

(#27491) Grózi: Pedig pont az volt a célom, hogy hozza a gyári szintet halkabban.
Átvariálom azt a ventit.

(#27496) Grózi válasza Melorin (#27493) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A ház.Bili az egész,ha volt egyszer normális anyagú házad akkor utána nagy csalódás+a szellőzése is pocsék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27497) ADAM1337 válasza Grózi (#27491) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az az igazság bordát nem vennék rá, mivel ha eladom úgy se fizetik meg majd.
Ezért gondoltam a ventis megoldásra, és esetleg van olyan 92mm-es venti ami hozná azt a szintet amit elvárok ? Vagy tegyek le róla.

(#27498) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok.
Tudom, hogy hülye vagyok, de megkérdezem.
Milyen usb-s, pci-os, egyéb ("advanced") ventivezérlési lehetőségek vannak, amik tudnak több ventit is mintegy "csokorba szedve", szoftveresen kezelni és hőfok-visszajelzés alapján (ami valamilyen hardverbe épített diódáról, szenzorról érkező jel) folyamatosan figyelik és szabályozzák az adott ventilátor(ok) fordulatszámát, épített víz is ideértve? :R

P.S.: tehát pl. létezik-e pci-os bővítőkártya, szoftverrel, ami kifejezetten ventivezérlésre való?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27499) Grózi válasza ADAM1337 (#27497) üzenetére


Grózi
Topikgazda

2 db 120-s nem tudsz értelmesen felfogatni rá?Mert az még hozna bőven,ha megoldod a felfogatást rendesen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27500) Grózi válasza Weareus (#27498) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van és ismered is-Aquaeronak hívják! ;]
Nem szoftveresen meg lehet oldani előlapi vezérlővel is a pumpa+10-15 venti vezérlését is,10-15K között már jók vannak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.