Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) DroiDMester válasza Lalee88 (#28745) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem is pont ilyen házam van!

Teljesen jók a gyári ventik! amik egyébként egy butított PHANTEKS PH-F140MP -nek felelnek meg, mert csak 1200RPM a max fordulatuk és csak 3.pines a csatlakozójuk!

De légszállításban és hangban is nagyon jók! én a hátsót előre tettem az eső mellé és le vannak szabályozva 600.RPM re így semmi hangjuk nincs, de a levegőt így is tolják elég jól! Felül a kompakton van 2db Akasa Piranha 700RPM el, és hátra pedig vettem 1db PH-F140MP ami szintén le van szabályozva majdnem 500.RPM re!

így egész csendben van full terhelés alatt is!

(#28752) Grózi válasza RazoR (#28739) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Várom a tapasztalataid!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28753) Grózi válasza Lalee88 (#28745) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A gyári ventik cserések ha csendet akarsz.Ahhoz hogy tudjak ajánlani,még kéne egy árkeret+a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28754) Grózi válasza bluefox009 (#28747) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Coolink Swif2 120P
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Akasa Apache

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28755) Grózi válasza Nerazim (#28748) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem arra nem fekszik fel a TY.120-ba a kritériumaidnak(4 pinben) a Noiseblocker eLoop B12-PS felel meg.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28756) Grózi válasza Peterhappy (#28750) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A lapod aljzatkiosztása kéne,hogy le tudjam ellenőrizni hogy valóban pwm-s e az aljzatod.Én a 3 közül a Lepa-t javaslom neked és igen,nagyon is érdemes lecserélni a gyári légkavarót.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28757) DroiDMester válasza Grózi (#28753) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sz.tem meg ne beszélj hülyeséget!..............

Semmi gond nincs a gyári ventikkel nekem 5.db van a PH-F140MP ből, és még van 2.db PHANTEKS PH-F140SP ből is, egyikkel sincs gond 1000.RPM ig nincs hangjuk, 1000.felett meg vehetsz bármilyet mindnek lesz hangja!

(#28758) Grózi válasza DroiDMester (#28757) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt én is írhattam volna neked..
Nemcsak saját tapasztalat,több ember is hangosnak találta topicban(keress rá) és a légszállításuk se eget verő.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28759) Peterhappy válasza Grózi (#28756) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen a választ!

Csak remélni tudom, hogy felfogtam a kérdést :)

- 1 x LPC Header
- 1 x AMD Fan LED Header*
- 1 x CPU Fan Connector (4-pin)**
- 1 x Chassis Fan Connector (4-pin)
- 1 x Chassis Optional/Water Pump Fan Connector (4-pin) (Smart Fan Speed Control)**
- 1 x 24 pin ATX Power Connector
- 1 x 8 pin 12V Power Connector (Hi-Density Power Connector)
- 1 x Front Panel Audio Connector
- 1 x AMD LED Fan USB Header
- 1 x USB 2.0 Header (Supports 2 USB 2.0 ports) (Supports ESD Protection)
- 1 x USB 3.1 Gen1 Header (Supports 2 USB 3.1 Gen1 ports) (Supports ESD Protection)

*The AMD Fan LED Header supports LED strips of maximum load of 3A (36W) and length up to 2.5M.

**The CPU Fan Connector supports the CPU fan of maximum 1A (12W) fan power.

***The Chassis Optional/Water Pump Fan supports the water cooler fan of maximum 1.5A (18W) fan power.
CHA_FAN1/W_PUMP can auto detect if 3-pin or 4-pin fan is in use.

(#28760) DroiDMester válasza Grózi (#28758) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Persze hangos 1200-1600.RPM en tekerve persze hogy hangos, de ott melyik nem az? :F

1000.RPM felett az összefoglalóban lévő különösen ajánlottak MINDEGYIKE hangos szóval ha úgy nézzük akkor nincs olyan ami jó lenne mert mind hangos!

Légszállítása meg sokkal jobb alacsony fordulaton(5-6-700RPM) mint PL az Akasa vagy WB2 nek!

Ezt most sajnos nem tudod bemagyarázni nekem, mert kapásból 7.db ilyen venti van itt a 2.gépembe(ebből 2db a x61 radiján van) belőle! Ha nem hiszed eljössz és meg füllentheted!

Feleslegesen miért kell +kiadásokra biztatni a jó népet?
Ha megveszi a házat és leteszteli a benne lévő 2.ventit és neki nem zavaró a hangja megmarad 10-12.e Ft-ja, ha meg zavarja még ott a második lehetőség hogy lecseréli őket!

[ Szerkesztve ]

(#28761) abridabri válasza Lalee88 (#28745) üzenetére


abridabri
veterán

A pro M TG ben mar elvileg az uj phanteks ventik vannak .
[link]
Kulfoldi forumokon nagy elismeressel nyilatkoznak a Phanteks ventikrol. Nekem is volt 14cm meretben a Phanteks PH-F140SP verziobol ,nagyon jo venti.
Az biztos ,hogy hazhutesre szuper,leven krva jo a statikus nyomasuk purszuro /racs mogott is . Persze vannak csendesebb ventik is , a kerdes ,hogy neked mennyit er meg a teljes csend . En a helyedben kiprobalnam a gyari ventit ,foleg ha le tudod szabalyozni ,ha nincs terhelve a gep.

[ Szerkesztve ]

(#28762) DroiDMester válasza abridabri (#28761) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Felesleges győzködnöd Grózi kolléga úgyis mindenkire az általa preferált bűvös 4.est mondja!

lepa, wb2, akasa és eloop az összes többi venti kukába való szerinte!

[ Szerkesztve ]

(#28763) 2thletme2day válasza DroiDMester (#28760) üzenetére


2thletme2day
őstag

Az én enthoo pro házamban gyárilag egy ph f140 és egy ph f200-as ventilátor van. 800-as fordulaton pörögtek általában de nagyon hangos mindkettő már itt. A 200-asat lecseréltem 2db wb2-re. Ég és föld a különbség. A 140-est is le fogom csak meg várom, hogy az helyére is megérkezzen a ventilátor.

(#28764) Grózi válasza DroiDMester (#28762) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ilyet én sosem mondtam és igen,alacsony fordulaton is hangosabb az általam ajánlottaknál.Mivel is mérted a légszállításukat? Mert csak dobálózol a szavakkal,de semmivel se támasztod alá...
Stílus terén meg vegyél vissza egy kicsit(nagyot),mert az asztalra még nem tettél le semmit,de bírálni azt tudsz..
És a kiemelésről is szokjál le,attól még nem vesznek komolyabban.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28765) RazoR válasza DroiDMester (#28762) üzenetére


RazoR
veterán

Nem tudom milyen okból démonizálod ezt a topikot, szerintem eddig mindenki maximálisan elégedett Grózi ajánlásaival. Ha nem tetszik ami itt megy, ami itt ajánlva van akkor nem kell ide járni! Azt meg végképp nem értem, hogy miért akarsz mindenkit meggyőzni, hogy Neked van igazad és Grózi át akar verni mindenkit?! :U

(#28766) Nerazim válasza Grózi (#28755) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia! Köszönöm az ajánlást, elég borsos áron mérik...igaz nem írtam mennyi a keret. Ha kicsit tágítom a palettát és mondjuk tiszta fekete és piros is szóba jöhet akkor mit tudnál ajánlani a PWM-ek közül a keret legyen 5k max. Nézegettem a Lepa Bol.Quiet -et is ez jó lehet esetleg, még a piros nem is nézne ki rosszul a proci hűtőn a többi fekete alkatrész mellett. Vagy esetleg tiszta feketében semmi csicsa akkor az Apache esetleg? Kettő közül melyiket javasolnád? Vagy esetleg más?

Előzmény:
(#28748) Nerazim, (#28755) Grózi

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#28767) martin66 válasza dqdb (#28746) üzenetére


martin66
senior tag

Igen, benéztem, hogy a 12-es cpu hűtőnek az adatait küldtem. Csak, hogy tudjam milyen értéket kell keresnem mi a Noctua felpörgetési feszültsége?

(#28768) dqdb
Köszi. Kutakodok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#28768) dqdb válasza martin66 (#28767) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sokadik sorban:
Voltage Range 5-13 V

Szóval 5 V.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28769) DroiDMester válasza Grózi (#28764) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No persze dobozra írt adatokkal dobálkozok biztosan!....

Akkor mutasd meg pl: hogy a wb2+ dobozán hol van feltüntetve hogy 600rpm en mit tud, és ugyan ezt mutasd meg a PH-F140MP dobozán is!
Ha már ilyen okosnak gondolod magad, és több 100.km távolságból még gondolatolvasó is vagy hogy bele látsz a fejembe!

Olyanról én sose írok véleményt amit ne próbáltam volna ki SZEMÉLYESEN, szóval ezt is benézted.

És lehet hogy azonos 1000rpm en járatva a wb2+ kicsit csendesebb mint a PH-F140MP de sokkal kevesebb levegőt mozgat meg! A PH-F140MP 700rpm en tud annyit mint a wb2+ 1000 járatva, és máris oda jutottunk hogy a 700 on járatott PH-F140MP csendesebb mint a wb2+ 1000.en járatva, szóval nem kéne neked sem látatlanba ítélkezned másokról!

És amit írtam továbbra is igaz mindenkinek azt a 4 típust ajánlod, keress csak vissza a hsz.eidre 90% ban ez a 4tipus van írva csak a hsz.eidbe

Részemről vita lezárva...... :R

[ Szerkesztve ]

(#28770) Timer válasza DroiDMester (#28769) üzenetére


Timer
veterán

"És amit írtam továbbra is igaz mindenkinek azt a 4 típust ajánlod, keress csak vissza a hsz.eidre 90% ban ez a 4tipus van írva csak a hsz.eidbe"

Lehet, hogy azért, mert neki meg pont azzal a 4 típussal van jó tapasztalata.Ebben mi a gond? A NoiseBlocker-t például saját tapasztalataim okán már én is merem ajánlani, mert lehet, hogy négy darab már egy kisebb vagyonba kerül belőlük, cserébe biztosan nem sz@rok.

(#28771) martin66 válasza dqdb (#28768) üzenetére


martin66
senior tag

Megérik a plusz felárat?

Ennyiért tudnám beszerezni őket, pwm-esek:
Be quiet! Pure Wings 2 92mm: 2500 Ft
- Fan speed @ 12V (rpm)1,900
- Air flow @ 12V (cfm, m3/h)33.15 / 56.02
- Noise level @ 12V (dB(A))19.6
- 3 év gari

Noiseblocker BlackSilent Pro PE-P 92mm - 4700 Ft
- 1800rpm
- 65.0 m³
- 20 dBA
- 6 év gari

Be Quiet! Shadow Wings T9225-MR-PWM 9 cm - 5200 Ft
- Fan speed @ 12V (rpm)1,800
- Air flow @ 12V (cfm, m3/h)32.6 / 54.4
- Noise level @ 12V (dB(A))17.8
- 3 év gari

Ez alapján szerintem nem éri meg kiadni a több, mint dupláját a Shadow Wings-re szerintem. Szerintetek?
Amúgy köszönöm a gyors válaszokat! dqdb

[ Szerkesztve ]

(#28772) dqdb válasza martin66 (#28771) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mivel bordára lesz, így statikus nyomást nézzél inkább légszállítás helyett.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28773) martin66 válasza dqdb (#28772) üzenetére


martin66
senior tag

Be quiet! Pure Wings 2 92mm: 2500 Ft
- Air pressure @ 12V (mm H2O)1.65

Noiseblocker BlackSilent Pro PE-P 92mm - 4700 Ft
- static pressure 0,870 max.

Be Quiet! Shadow Wings T9225-MR-PWM 9 cm - 5200 Ft
- Air pressure @ 12V (mm H2O)1.98

Úgy látom azért a 2x árat nem indokolja a Shadow Wings a Noiseblocker kilőve.

(#28774) martin66 válasza martin66 (#28773) üzenetére


martin66
senior tag

Főleg úgy, hogy a tervek szerint a jelenlegi Noctua kerülne a CPU hűtő hátuljára elszívóként (kb 1200-on pörögne, de ezt be kell majd lőnünk az Y elosztóval) míg ez a bequite kerülne előre.
Amikor két venti van a cPU bordán, akkor úgy szokott lenni, hogy első fújja rá míg a hátsó szívja és nyomja a közvetlenül utána lévő ház kifújó ventijéhez a hőt, ugye?

(#28775) Skynet258


Skynet258
veterán

Osztottam szoroztam, hogy spóroljak-e és olcsóbb ventit vegyek, de végül úgy voltam vele; ha már költöttem a Fractal Design Meshify C-re meg anno a szintén Fractal Celsius S24-re, akkor utóbbi kapjon tényleg jó ventiket. Így rendelés leadva két NB B12-PS-re. Szeretem a csendet, de azért fontos a hatékonyság is. :B

https://geekpulse.hu

(#28776) Timer válasza Skynet258 (#28775) üzenetére


Timer
veterán

Én pont így voltam az S340 Elite vásárlása után. 5 évig úgysem cserélem a házat, és most már a ventilátorokat sem fogom, de legalább rendben van a szett.

(#28777) Grózi válasza Nerazim (#28766) üzenetére


Grózi
Topikgazda

arra a bordára a Lepa Bol.Quiet és az Apache is jó választás,hőfok terén nem sok különbség lenne a kettő között-szóval amelyik szimpatikusabb azt válaszd,nem tudsz mellényúlni.Hát az eLoop nem olcsó,de fehérben csak azt javasolnám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28778) Grózi válasza martin66 (#28771) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a helyedben ebben a méretben maradnék a PW2-nél,nem érik meg a plusz felárat.Még a Coolink SWiF2-921 is jó alternatíva lehet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28779) Grózi válasza DroiDMester (#28769) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Persze,ha te mondod...
És itt fejezd is be,elegem van a személyeskedésedből és a stílusodból is-részemről lezárva,ha folytatod akkor következményei is lesznek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28780) martin66 válasza Grózi (#28778) üzenetére


martin66
senior tag

Köszi.
Szerintem a PW2 lesz, mert a coolink színe nem tetszik, volt már ebből 12-em a régi házamba, nem volt vele gond.

(#28781) Radomer


Radomer
aktív tag

Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140 került be 7V-on a Fractal R5 gyári ventilátorja Fractal Design dynamic gp-14 mellé szintén 7V-on üzemeltetve.

A gyári ventilátor jobban teljesít egy papír lapot elé helyezve teszt képen.

Van olyan venti ami pwm szabályozható (későbbi alaplap fejlesztésnél jól fog jönni), és 600-800 rpm tartományban jó légszállítása van? Hang itt nem releváns, mert ilyen tartományban mindegyik jól szerepel.

Bár az is lehet inkább megvárom a Wing boost 3 megjelenését, mert a cpu hűtön 450 rpm en iszonyatosat tól. :B

(#28782) CSB29 válasza RazoR (#28765) üzenetére


CSB29
aktív tag

Grózi titokban egy LEPA kiskert futtat :DDD

(#28783) CSB29


CSB29
aktív tag

Hali újra!

Cooler Master MasterFan Pro 120 AP RGB

5000 alatt nem jó vétel?
Jó márka, pwm, rgb, elfogadható zajszint, nem tűnik rossznak..

Valakinek van?
:R

(#28784) dqdb válasza martin66 (#28780) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az elmúlt egy hét emlékei alapján összefoglalnám, amire emlékszem: vettél egy Noctua CPU hűtőt, amit megszívtál, mert érthetetlen módon 3 pines ventilátort adtak hozzá (ez a Noctua hülyesége), és az alaplapod nem képes ezt szabályozni (pedig a kézikönyvében fellelhető információk alapján kellene, szóval az ASUS az igazi hibás a történetben).

Elhatároztad, hogy lecseréled a ventilátort a hűtőn egy PWM-esre, erre a PW2 szerintem is jó választás, az SW felára nem éri meg a minimális hangerő-különbséget és a jobb csapágyazásból eredető elvileg magasabb élettartamot, eddig oké.

Azonban te a Noctua ventilátort egy alaplapi csatlakozóra szeretnéd kötni egy Aerocool ventilátorral, aminek nem ismerjük az indulási feszültségét, és határozott elképzelésed van arról, hogy a Noctuát milyen sebességen járatnád, holott azt sem tudod, hogy azon a feszültségen, amin a Noctua a kívánt fordulatszámon járna, az Aerocool mit csinál (elindul-e egyáltalán). Emellett ezt a Noctua ventilátort fel szeretnéd rakni a CPU hűtőbordájának a PW2-vel szemközti oldalára, így két ventilátor lenne a bordán, amelyek teljesen eltérő szabályozást kapnak, teljesen eltérően viselkednek, és nagyon nem fognak rendszerben működni.

Egyszer sajnos megszívtad, ez eddig "oké", az ASUS hibás kézikönyve miatt más is megszívta volna. Azonban adja magát a kérdés: miért akarod magad még jobban megszívatni ezzel a keveréssel?

Ötletek:
1. add el a Noctuát, tedd hozzá az árához a PW2 árát, és vegyél belőle egy 120 mm-es ventilátorral szerelt PWM-es CPU hűtőt. Egyszerre lenne halkabb és tolna át több levegőt, a házad 155 mm-es maximális hűtőmagasságába többfajta ilyen hűtő is beleférne
2. felejtsd el a PW2-t, vegyél egy potméteres feszültségszabályozót, és a Noctuát azon keresztül kösd rá az alaplapra.
3. kösd rá a Noctuát a szabályozható CHA_FAN-re és vegyél egy PWM-es ventilátort házhűtésre
4. kösd rá a Noctuát a szabályozható CHA_FAN-re és vegyél egy potméteres feszültségszabályozót, amire az Aerocool ventilátort kötöd

Csak ne egy olyan rendszert építs, ahol egy DC ventilátorcsatlakozón közösködik egy Noctua és egy Aerocool, valamint egy CPU borda két oldalán közösködik push-pull rendszerben egy Noctua és egy Be Quiet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28785) #12681728


#12681728
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy ventilátor csatlakozó ami: -vcc
-cha fan in
-cha fan pwr
-gnd
Kiosztással rendelkezik, amin egy Akasa AK-CBFA04-15 15cm fekete 4 pin elosztó segítségével 2db 3 pin-es pure wings 2 van kötve. Nos ezek állandóan 940-955 Rpm-el mennek, valahogy nem lehetne szabályozni a ventiket? Vagy ezt felejtsem el ebben a felállásban?

(#28786) Grózi válasza Radomer (#28781) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha leszabályozva kell nagy légszállítás,akkor Akasa Apache/Viper lesz a nyerő mindenképp-főleg az előbbi van alacsony fordulatra hangolva.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28787) Grózi válasza CSB29 (#28783) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem volt hozzá még szerencsém sajna.Amúgy jó lenne ha Lepa kiskerem lenne! ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28788) Grózi válasza #12681728 (#28785) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az aljzat feszültségalapú és a fordulatszám értékek szerint a lap már most is szabályozza-szóval azt kéne finomhangolni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28789) varek


varek
csendes tag

Sziasztok !
Asus X370 alaplapom van és Noctua D 15 hűtőt szeretnék tenni a ryzen cpu.ra. Kérdésen a CPU_OPT CPU_FAN- csatlakozóra ráköthető az egy- egy ventilátor vagy alkalmazni kell az y elosztót.

(#28790) RazoR válasza varek (#28789) üzenetére


RazoR
veterán

Ráköthető persze és együtt is fogja vezérelni őket!

(#28791) varek válasza RazoR (#28790) üzenetére


varek
csendes tag

Köszönöm.

(#28792) Nerazim válasza Grózi (#28777) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a megerősítést :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#28793) sutyi^


sutyi^
senior tag

Tiszteletem az uraknak.

A Zalman Z9 Neo házam gyári légkeverőit szeretném majd kicserélni lehetőleg halkabb PWM szabályzott megoldásokra.

Ami kéne:
• 2db 140x140x25 előre
• 3db 120x120x25 felülre és hátra

Ide kérnék szépe ajánlást. :R

Kifizetem a minőséget ha muszáj, de ha vannak az ár/érték vektorhoz közelebb eső darabok amítől nem hasad kették a tárcám az jó volna. :)

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#28794) fogtunder válasza sutyi^ (#28793) üzenetére


fogtunder
nagyúr

első körben azt mondanám, hogy fentre ne rakj 2 ventit, hacsak nem kompakt víz radiátorán vannak, mert el fogják szívni a CPU hűtő elől a levegőt. előre jó a 2*140, felülre nem is biztos, hogy kell, hátra 1db 120.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#28795) drsanya


drsanya
aktív tag

Grózi!

Erről vélemény? A Hardware.info ultimate minősítést adott neki, és kicsit olcsóbb mint a Noiseblocker.

Forrás

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#28796) Skynet258 válasza drsanya (#28795) üzenetére


Skynet258
veterán

De jóval hangosabb is...

https://geekpulse.hu

(#28797) Grózi válasza sutyi^ (#28793) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mindkét méretben az Alpenföhn Wing Boost 2 Plus (csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem) az ár/érték bajnok,de van több alternatíva is-lásd Összefoglaló.120-ban én még a Lepa Bol.Quiet-t ajánlanám figyelmedbe.És fogadd meg fogtunder tanácsát,ha felül nem 240-s radi van hanem bordával hűtöd a cpu-t,akkor bőven elég egy hátra+egy felül a hátsó helyen.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28798) Grózi válasza drsanya (#28795) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bordára/radira lehetne alternatíva,de ezért az árért van jobb is és 2000 rpm felesleges házhűtésre..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28799) sutyi^ válasza Grózi (#28797) üzenetére


sutyi^
senior tag

Köszönöm uram. :R

Mondjuk ha még lenne egyforma színekbe a két méret itthon...

OCUK-nál van triple pack 120mm kékből dual pack 140mm kékből, és a szállítással együtt nem egész 15k. Na majd jövőhónapban megejtem, remélem lesz még nekik.

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#28800) krokostamas


krokostamas
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Phanteks P400 gépházam van a profilomban lévő géppel. Jelenleg 2 db Arctic F12 és 1 db gyári Phanteks rendszerhűtő teszi a dolgát benne. Egy elől, egy fent, egy hátul. Terveztem, hogy kicsit halkítok és fejlesztek ezeken.

Most olvasom, hogy optimálisabb az akár 2 elől, és 1 hátul.

Esetleg az jó megoldás, hogy 2 db Be Quiet! Shadow Wings 14 cm előre, és hátulra 1 db 12-es Artic mondjuk marad? Ti hogy oldanátok meg esetleg máshogy?

Előre is köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.