Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) Grózi válasza geckowize (#27249) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A házadban pozitív nyomás van és az teljesen jó.Ezek a hőfokok ettől a konfigtól kiválóak,a vga nagyon hűvös és a proci köztudottan nagyon melegedős,hála a takony pasztázásnak a kupak alatt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27252) Wiz Khalifa válasza Grózi (#27248) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Amúgy én csak egy valamit nem tudok felfogni. Hogy fehér ledes vagy full fehér venti miért nincs minőségiben? :DDD

Ott van pl az Alpenföhn ventije amit a Matterhorn White Edition-hoz ad. Ha lehetne külön venni azt a full fehér ventit már rendelném befelé de ház ez van... Úgy látszik a gyártók a vevők igényének nem akarnak eleget tenni és nem gyártanak olyat amit keresnének mint állat. :)

Smoke some weed nigga!

(#27253) Grózi válasza Wiz Khalifa (#27252) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nehéz minden igényt kielégíteni.Viszont az egy sima WB2 Plus venti,csak teljes fehérben-külön olyat kapsz fekete kerettel,az a Snow white.Egyébként az Aerocool DS White élőben sokkal nagyobbat mutat és nagyon szolid hidegfehér led van benne+nagyon halk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27254) fogtunder válasza Wiz Khalifa (#27252) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Noiseblocker eLoop szériával mi a baj?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27255) Wiz Khalifa válasza Grózi (#27253) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát ha lehetne olyan WB2 Plus ventit külön venni hogy a keret és a venti fehér és a karima fekete már rendelnék is be 5db-ot kb... :DDD

Amúgy az az Aerocool annyira nem tetszik hiába fehér ledes stb... A Phanteks-es ventibe annyi tetszett meg hogy kapcsolható a világítás.

Amúgy lehet sima WB2 Plus lesz az a mit írtál az a Snow White és akkor inkább fehér ledszalagot teszek le a gépházba, nem tudom még gondolkodok rajta. :)

Arra is gondoltam hogy ahogy látom az a WB2 Plus Snow White venti két lyukú azaz 12 és 14cm-es furata is van. Én 14-el használnám így gondoltam arra hogy a belső négy (12cm-es) furatba teszek 4db fehér ledet amit bekötök egy hátlapi lemezre kapcsolhatóként. És ha akarom akkor felkapcsolom és világít, ha nem akarom akkor lekapcsolom. Lehet ez lenne a legegyszerűbb megoldás. És akkor jó fajta venti lenne a gépben is meg akkor meg lenne a világítás is.

(#27254) fogtunder:
Nem tetszenek annyira.

Smoke some weed nigga!

(#27256) Grózi válasza Wiz Khalifa (#27255) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt javasoltam a legelején-WB2 Plus+led.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27257) szatyor1972


szatyor1972
tag

Bekerültek az Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus ventik:

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#27258) Grózi válasza szatyor1972 (#27257) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jól mutat,már csak egy normális borda kellene a cpu-ra!Mert a jelenlegi felállás mellett a felső venti csak ront a cpu hőfokán.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27259) szatyor1972 válasza Grózi (#27258) üzenetére


szatyor1972
tag

Tervben van, szerinted ez megfelelő lenne?
[link]

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#27260) fogtunder válasza szatyor1972 (#27259) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha akarsz tuningot is, akkor szerintem kissé csirke lesz. legalább egy CM Hyper 212 EVO-t raknék rá, de amúgy van vonatkozó topik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27261) zs198 válasza szatyor1972 (#27257) üzenetére


zs198
aktív tag

Szépek. Nekem is ue. vannak+ egy 14es alpen! :C

Üdv. -Zsolt-

(#27262) petiked


petiked
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni kérlek, hogy az alábbi összeállítást, milyen hűtőkkel (pontos típus) tudnám nagyon csöndessé varázsolni, ami elfér a házban. (CPU hűtő? , VGA hűtő? , ház gyári hűtőinek cseréje? esetleg más?)

Asztali PC-m:
LAP: ASRock s1155 H77 PRO4/MVP
CPU: Intel s1155 Core i3-2120 3,30GHz/3MB BOX, gyári hűtő
RAM: Corsair - XMS3 DDR3 1600MHz / 4GB
HDD: WDC WD6400AAKS-00A7B2 (640GB)
VGA: Sapphire PCIe HD6850 1GB GDDR5, gyári hűtő
ODD: SONY SATA AD-7280S-0B OEM Fekete
TÁP: Chieftec 400W - CTG40080PB - 12cm APFC ErP OEM
HÁZ: Cooler Master Silencio RC-550-KKN1, gyári hűtő

Köszönöm szépen a segítséget!
Üdv.
Peti

[ Szerkesztve ]

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#27263) Wiz Khalifa válasza Grózi (#27256) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azt hittem te ledszalagot javasoltál inkább. De közbe gondoltam arra hogy én csinálnám meg a plusz lyuk miatt sima leddel. Ha erre gondoltál akkor elnézést, félreértettelek. :)

Smoke some weed nigga!

(#27264) Grózi válasza petiked (#27262) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kellene még a lapod aljzatkiosztása és egy keretösszeg!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27265) Grózi válasza Wiz Khalifa (#27263) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Így igaz,én ledszalagot javasoltam-a 4 db led még jobb ötlet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27266) scabi78 válasza Grózi (#27245) üzenetére


scabi78
senior tag

Okés, akkor előre melyik két 140-est rakjam ami halk!? :)

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27267) Grózi válasza scabi78 (#27266) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence 140 - 1400rpm-st vagy ha igazán halk kell akkor BQ Shadow vagy Silent Wings(itt se kell magas fordulatú),Aerocool DS.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27268) Wiz Khalifa válasza Grózi (#27265) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Okés. :R

Smoke some weed nigga!

(#27269) scabi78 válasza Grózi (#27267) üzenetére


scabi78
senior tag

köszi :R

E kettő között vacillálok, a különbözeten már nem lovagolok, 1. vagy 2. a halkabb?

1. 2 db Nanoxia Deep Silence 140 mm 1400 6k

2. 2 db Be quiet! Shadow Wings 140 mm 9 400

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27270) Grózi válasza scabi78 (#27269) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van egy köztes alternatíva,ami még jobb is:[link]
És a DS itt olcsóbb: [link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27271) scabi78 válasza Grózi (#27270) üzenetére


scabi78
senior tag

Én 2 db-os árat írtam, amit ajánlottál, hogy még jobb is, az 7k/db :N

A DS és a Shadow Wings között pici a különbség, a DS jobb?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27272) Grózi válasza scabi78 (#27271) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát nem tudom hol kapsz 3K-ért 140-s DS-t...Ha használt,akkor legyen róla papír hogy nem öregebb 1 évnél.
A Ds légszállítása sokkal jobb,viszont az SW minimum fordulata alacsonyabb-így valamivel halkabb alapjáraton.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27273) scabi78 válasza Grózi (#27272) üzenetére


scabi78
senior tag

itt 3k

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27274) zs198 válasza scabi78 (#27273) üzenetére


zs198
aktív tag

Ez 900 és 1400-as rpm-et tud csak? Vagy pwm-es?
Az micsoda az átalakítón amúgy? Az a kis biztiszerű valami....

Üdv. -Zsolt-

(#27275) varmi2 válasza zs198 (#27274) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ellenállás.Lekorlátozza az áramot 7V-ra. Így lassabban, és még csendesebben üzemel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27276) zs198 válasza varmi2 (#27275) üzenetére


zs198
aktív tag

Ohh .
Köszönöm szépen. :R

Üdv. -Zsolt-

(#27277) Melorin válasza scabi78 (#27273) üzenetére


Melorin
addikt

Grózi az Aerocool DS-re gondolt Nem a Nanoxia Deep Silence-re :)

(#27278) Grózi válasza scabi78 (#27273) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pontosan ahogy Melorin írta,én arra gondoltam-itt volt a zavar.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27279) geckowize válasza Grózi (#27251) üzenetére


geckowize
őstag

Köszi a választ nektek! :R
(#27250) Melorin: Valamiért úgy emlékeztem, hogy negatív nyomás kell, de most visszaolvastam és látom, hogy pozitív, úgyhogy sry. Csak hasraütésszerűen mondtam egy alacsony hőmérsékletet, amit ilyen árkategóriájú cuccoktól gondoltam, reálisabban ilyen 40-50 °C között tippeltem volna, ami terhelés nélkül meg is van.

(#27251) Grózi :Akkor ruházzak be meg egy DS-be felülre (+ Y elosztó), vagy felesleges, mert a CPU es a GPU úgyis maradni fog keletnémet gázrezsóként üzemben?

Azért aggódok, mert belémivódott az évek alatt a "60°C alatt legyen mindened, hogy az élettartama ne csökkenjen"-szabály, ez már outdated? Én konfigommal +1 140es ventivel hiába törekszem erre, mert egy custom vízhűtés kéne?

(#27280) Grózi válasza geckowize (#27279) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"60°C alatt legyen mindened, hogy az élettartama ne csökkenjen"-Ezt orbitális hülyeség a mai konfigoknál.
És szerintem felesleges a felső venti,de ha ragaszkodsz hozzá akkor tehetsz egyet felülre-ha szerencséd van hoz 1-3 fokot.És a custom vízhűtésnek sincs értelme arra a procira,ha szar a paszta a kupak alatt akkor nem segít.Vagy elfogadod ilyennek vagy delidelteted.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27281) petiked válasza Grózi (#27264) üzenetére


petiked
tag

~30-40 ezer.
(http://www.asrock.com/mb/Intel/H77%20Pro4MVP/index.hu.asp) az alaplapnak a kiosztását nem tudom, de szedjem le az oldalát és nézzem meg, hogy hány szabad hely van?

Köszönöm!

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#27282) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok! Érdeklődnék arról, hogy hogyan lehet a vrm-et ventikkel hatékonyan hűteni? Milyen megoldások vannak rá? Útba tudtok igazítani? Egy leendő ryzen 1600 tulaj :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27283) Grózi válasza petiked (#27281) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27284) Grózi válasza chopin42 (#27282) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kell egy jól szellőző ház és általában annyi elég.Ha mégsem akkor irányított légárammal és/vagy topflow hűtővel a cpu-n.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27285) chopin42 válasza Grózi (#27284) üzenetére


chopin42
őstag

Köszi!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27286) petiked válasza Grózi (#27283) üzenetére


petiked
tag

specifikáció: http://www.asrock.com/mb/Intel/H77%20Pro4MVP/index.hu.asp?cat=Specifications

a használati útmutató szerint: http://www.asrock.com/mb/Intel/H77%20Pro4MVP/index.hu.asp?cat=Manual
(page: 8, 13, 14, 35)

Chassis and power fan connectors:
4-pin, CHA_FAN1;
3-pin CHA-FAN2;
3-pin PWR_FAN1

CPU FAN Connectors:
4-pin CPU_FAN1
3-pin CPU_FAN2

Köszönöm előre is!

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#27287) petiked válasza petiked (#27286) üzenetére


petiked
tag

Ház: Maximum Compatibility:
CPU cooler height: 154mm / 6.10 inch
VGA card length: 281mm / 11.10 inch(with HDD cage)
400mm / 15.80 inch (Remove HDD cage, w/120x25 fan)
427mm / 16.80 inch (Remove HDD cage, w/o fan)

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#27288) zs198 válasza petiked (#27287) üzenetére


zs198
aktív tag

Ez milyen ház? Cm silencio 550-embe is ekkora Cpu cooler fér.

Üdv. -Zsolt-

(#27289) petiked válasza zs198 (#27288) üzenetére


petiked
tag

https://itcafe.hu/tema/haz_ventilatorok/hsz_27262-27262.html

HÁZ: Cooler Master Silencio RC-550-KKN1, gyári hűtő

csöndesítenem kell mindent, mert olyan mintha egy repülő szállna le, ha megy...

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#27290) zs198 válasza petiked (#27289) üzenetére


zs198
aktív tag

Én is kicseréltem az összes gyári ventit benne.
alpenföhn Wing Boost 2-re! Elöl egy 140 és egy 120-as (barkács megoldással fért el) és hátul is egy 120-as van benne.Csendesebb így jóval.
Hajrá!

[ Szerkesztve ]

Üdv. -Zsolt-

(#27291) dqdb válasza petiked (#27286) üzenetére


dqdb
nagyúr

Grózi azért kérte a képet tőled, mert az ASRock oldala nála használhatatlanul lassú. Amit bemásoltál, az sajnos semmire sem elég, úgyhogy íme a lényeg:

CPU_FAN1: PWM
CPU_FAN2: szabályozhatatlan (a lábkiosztás alapján), 3 pin (a BIOS leírása alapján)
CHA_FAN1: PWM
CHA_FAN2: automatikusan szabályozhatatlan
PWR_FAN1: szabályozhatatlan

Ha a CPU_FAN1 és CPU_FAN2 csak egyszerre szabályozható (a BIOS leírása ASRock stílusban használhatatlanul rövid, ezt neked kell kideríteni a Hardware Health Monitorban), akkor a CPU_FAN2-t érdemes elfelejteni, és a CHA_FAN1-re splitterrel teljesen egyforma PWM-es ventilátorokat kötve tudsz halk és jó hűtést elérni.

Ha a CPU_FAN1 és CPU_FAN2 külön szabályozható, akkor az előző opció mellett a CPU_FAN2-re splitter kábellel kötött teljesen egyforma 3 pines ventilátorok is szóba jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27292) petiked válasza dqdb (#27291) üzenetére


petiked
tag

Értem és köszönöm. (vagyis túlzás, h értek mindent amit írtál) Elnézést a félreértésért. A képeket feltöltöm ide:

Köszönöm előre is a segítséget! Várom, hogy milyen típusokat vegyek, cseréltessek ki?
[kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#27293) Grózi válasza petiked (#27292) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na összefoglalom,mert nem vagy képben..
Szóval nem kell vagyonokat költened a te konfigod esetében.Előre tegyél egy 140-s Alpenföhn Wing Boost 2 Plus (csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-t,ez mehet a cha_fan 1-re.Hátra vegyél egy 120-s Alpenföhn Wing Boost 2 Plus (csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-t és még egy darabot ami majd a cpu bordára megy(ez ügyben tudnak a topicjában segíteni,vagy érdemes aprón is körülnézni-a lényeg hogy 120-s venti menjen rá)-ezeket összefűzve(van rajta elosztó) tedd a cpu_fan-ra.
Ez a 3 venti bőven elég és csendes+hatékony hűtésed lesz.A 3 venti cirka 10K és aprón 6K körül már lehet jó bordákat kapni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27294) salander


salander
tag

A Corsair R200-as házam front ventije nagyon hangos és fixen 1300-zal forog. A beépített hátsó venti (ugyanilyen) és a CPU most silent mode-ban 800-zal.
Eddig egy 4 pines csatlakozóba volt dugva, ma átdugtam egy 3 pines (power fan) slotba - de sehogy sem hagyta konfigurálni a BIOS-ba.
Le lehet valahogy szabályozni? Ha lecserélem, akkor mit vegyek helyette és melyik slotba dugjam be (4 pines - case, 3 pines power fan)? Az alaplap Asrock H97 Fatality Performance.

[ Szerkesztve ]

(#27295) dqdb válasza salander (#27294) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPU_FAN1: PWM-es ventilátort tud szabályozni
CPU_FAN2: 3 pines ventilátort tud szabályozni
CHA_FAN1: PWM-es ventilátort tud szabályozni
CHA_FAN2: 3 pines ventilátort tud szabályozni
CHA_FAN3: 3 pines ventilátort tud szabályozni
PWR_FAN1: szabályozhatatlan

Sikeresen eltaláltad azt a két csatlakozót, amelyen egy 3 pines ventilátor maximumon pörög. CHA_FAN2 és CHA_FAN3 kell neked arra az átmeneti időszakra, amíg a nem túl fényes gyári ventilátorok helyett veszel valami jobbat (lásd fenn a téma-összefoglalót).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27296) petiked válasza Grózi (#27293) üzenetére


petiked
tag

Rendben. Köszönöm a segítséget!

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#27297) olivera88


olivera88
veterán

Eljőtt a nyár, ma beszereltem újra a két ház ventilátorom. Az egyik a alaplapra van csatlakoztatva, a Jetflo, másik meg egyszerűen a tápra. Az lenne a gondom h az alaplapra csatlakoztatott ventilátor nem adja le a kellő fordulatszámot, 2000 helyett csupán 1600 on pörög, meg a világitás is mintha gyengébb lenne. :F
Új alaplapom lett mióta utoljára használtam a ventilátort. Lehetséges hogy valami leszabáolyozza :F Pedig ki van kapcsolva sys fan smart control, akkor nem tudom mi lehet. :F
Oké h ventilátor lassabb lett de mitől lett halványabb a színe?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#27298) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Jó reggelt!
80mm-es nagy légszállítású, jól szabályozható halk ventit keresek. Nem kell a legdrágább, de azért tegye a dolgát jól!
Mit tudtok ajánlani?
Vettem egy Scythe kaze master pro-t, azzal szeretném beállítani a hőmérséklet/zaj arányt!
Másik kérdés, hogy hosszabbítókat tudok venni a ventikhez? Elég nagy házba költöztem, és félő, hogy nem ér el mindenki mindenhová.

...mint az közismert...

(#27299) zs198 válasza PapaMaci (#27298) üzenetére


zs198
aktív tag

Van kábel hosszabbító. Egy normális pc boltban lennie kell.
PCX, Merlin,Ipon stb.

Üdv. -Zsolt-

(#27300) PapaMaci válasza zs198 (#27299) üzenetére


PapaMaci
őstag

Köszönöm
Mondjuk talán pont azt tudok is csinálni magamnak ;)
...pláne az árak láttán...
Ventik, meg azok, amik az összefoglalóban vannak? Veszek egy szimpi 4 pinest, és ló lesz?
Vagy a szabályzóval akár 3 pinesek is jöhetnek?

...mint az közismert...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.