Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) Weareus válasza Grózi (#27500) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, emlékszem amúgy rá a vh-totyikban mintha Jones meg DigitXt beszélgettek volna róla, meg a túlmelegedési problémákról, bár arra már nem emlékszem, hogy az a probléma melyik verziónál jött elő. (Házilag kellett mókolni rá hűtést vagy mit, hogy jó legyen...). Egy 40k+-os hardvernél hadd ne...
Persze ha nincs más hasonló megoldás... :R
Ez vajon mentes lehet a hőproblémáktól :F

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27502) Grózi válasza Weareus (#27501) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gyere át Vízhűtés topicba és ott leírnak a többiek mindent.Nem vészes a melegedési gond se(pár süni és kész,de az is akkor ha jelentősen van terhelve) és tudtommal a 6-s szériánál már nincs gond.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27503) ADAM1337 válasza Grózi (#27499) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Valahogy megoldható lenne szerintem, nem könnyű ezt se volt azt de azt kényelmesebben lehetne.
Másik gépbe bedobom majd ezeket a ventiket, oda meg keresek egy xigmatek thor hammernél kisebb cpu hűtőt i3-hoz, akkor most már eldölt 92mm-es ventiset. :B

(#27504) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!

Korábban, már vagy egy hónapja jártam ebben a fórumban, kaptam is segítséget és megoldódott a problémám.
2 ventit vettem a házba, egy kis felkészülés gyanánt a nyárra. :)
Ez a 2 ventim van pluszban, a többi a "kötelező". (cpu, vga, táp)
A ventik elhelyezésével kapcsolatban lenne kérdésem.
Most úgy van megoldva, hogy egy venti elöl, ami fújja be a levegőt, meg egy hátul, ami szívja ki a levegőt. De ahogy kézzel nézem, nem túl meleget fúj ki hátul. Bezzeg a táp... Közvetlenül a táp alatt helyeztem el ezt a ventilátort. Az lenne a kérdésem, hogy kell az oda? Nem lenne jobb, ha mondjuk áttenném oldalra, és még egy hideg levegő befújó lenne inkább? A táp meg úgy is kiszívja a (meleg) levegőt házból.
Vagy jól van ez így? Előre is köszönöm a választ! :R

Értem a csíziót.

(#27505) Grózi válasza Nuada herceg (#27504) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tudni kéne a pontos konfigot és háztípust!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27506) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#27503) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Újra pasztáztam a vga-t, egyelőre, deepcool z9-el elég durván csökkentek a hőfokok gyári ventivel.
A Coolink ventiket visszaviszem 14napos elállással, mert nincs kedvem szorakozni velük, tényleg csendesek cserébe nem hatékonyak erre a célra.

(#27507) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

még tennék egy próbát újrapasztázva coolinkkel.
Előzőleg, mikor leszedted a bordát, akkor is újrapasztáztad, vagy csak visszaraktad ? Ha nem volt pasztázás, akkor nem csoda a magasabb hőfok.

Plusz: a 2 venti elhelyezésével is mókolhatsz, hátha segít rajta az is.

-

(#27508) ADAM1337 válasza GoldhandRent (#27507) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Újrapasztáztam egyelőre gyári ventivel sincs eget rengető különbség terhelten, így hagyom ezeket a coolinkeket.
Nem nagyon volt beszáradva a paszta rajta.

[ Szerkesztve ]

(#27509) fogtunder válasza ADAM1337 (#27508) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nagyon ebbe az irányba akarsz elmenni, akkor vegyél valami univerzális VGA hűtőt, mint a Raijintek Morpheus, azt valószínűleg a következő kártyádon is fogod tudni használni, normális 12-es ventiket lehet rá rakni és több is a hőleadó felülete.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27510) Grózi válasza fogtunder (#27509) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezt javasoltam neki én is-úgy legalább tényleg csendes lenne és olyan hőfokokat látna mint még soha.
Aprón szokott lenni 7-8K-ért több fajta és annyiért 1 év múlva is el lehet adni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27511) abridabri


abridabri
veterán

Megjott az uj haz , es vele egyutt 2db Silverstone AP 181 venti . Na ezek aztan bitang joszagok. Alaplapra kotve nalam 500 -1200 rpmig lehet szabalyozni . Durvan erosek mar 500 on is , 30 centire is erzem hogy nyomjak a levegot , es nemak. 700/ 750rpm -nel jon meg a hangjuk de ez is inkabb csak szelzaj ,motorhangot nem hallok pedig hasznalt ventikrol van szo. Elegedett vagyok veluk :C

(#27512) Grózi válasza abridabri (#27511) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A TY-147A-val összehasonlítva 500 rpm-n mennyivel hangosabb ?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27513) abridabri válasza Grózi (#27512) üzenetére


abridabri
veterán

Kulon kulon nem probaltam, a procihuton ertelemszeruen TY 147A van , de ha odahajolok egyik se hangosabb a masiknal. Jatek kozben felengedem a 147 -et maxra ( 1280 ) az AP ket 850-900 rpmig . Na ilyenkor mar hangosabbak az AP-k egy kicsit.

(#27514) ADAM1337 válasza Grózi (#27510) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jelenleg nem találok belőle, majd lehet később visszatérek erre a megoldásra.
Annyit megérne igazából, ha tovább vihető.

(#27515) Grózi válasza abridabri (#27513) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha lesz egy kis időm,akkor veszek egyet tesztelésre-biztatónak tűnik és bár van ára,ha tényleg jó akkor megéri.Furattáv csak egy van rajta?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27516) Grózi válasza ADAM1337 (#27514) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Figyelni kell aprót,szokott lenni csak hamar elviszik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27517) abridabri válasza Grózi (#27515) üzenetére


abridabri
veterán

jah 18asfurattav van csak rajta.

(#27518) fogtunder válasza Grózi (#27516) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, két hónapja én is majdnem vettem egyet, de persze előttem két órával elvitték...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27519) ADAM1337 válasza Grózi (#27516) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Rendben, rálesek, mert tényleg elnézve elég vékony megoldás.
Anno 3870x2-n alkalmaztam ezt a megoldást, de az 2x ekkora hőleadó felülettel rendelkezett, igaz 12-es ventikkel csináltam azok is vmi silent-ek voltak és a gyári kerepelő venti helyett csend lett.
Ez a raijintek morpheus jó 280oc-ra is ?

(#27520) Grózi válasza ADAM1337 (#27519) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem igen,de nincs benne a kompatibilitási listában.Ennek ellenére többen is felrakták,látod ha rákeresel neten.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27521) Melorin válasza ADAM1337 (#27519) üzenetére


Melorin
addikt

Alpenföhn® Peter 2 nem lenne jó? Vagy biztos van még más gyártónak is valami megoldása ilyesmire.

(#27522) Slavia


Slavia
aktív tag

Üdv mindenkinek! Azért nem a Scythe fórumban teszem fel a kérdést mert oda kábé féléve nem írtak!

Annyi lenne a kérdésem hogy a Scythe Cpu hűtőknél a Rev-B illetve a normál kiadás között van valami szélsőséges különbség?

Konkrétan van egy SamuraiZZ amit használok és ami nem kompatibilis az AM4 foglalattal. De a REVB verzió viszont igen,megnéztem a gyártó honlapját elsőre semi különbséget nem láttam az adataik között. Ha valaki esetleg használ régebbi cpu scythe hűtőt AM4 foglalaton az írjon.

(#27523) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok!

NZXT FN V2 ventilátoraim elkezdtek sistergő hangot adni, feltételezem olajozni kéne. Mi erre a helyes procedúra és megfelelő lehető legolcsóbb hozzávaló? Elvileg "Rifle bearinges" amiről azt olvastam, hogy valami folyadék van benne, nem pedig csapágyak. Javítható vajon?

(#27524) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
Megjött a 2db 120-as Akasa Viper, ill. az 1db 140-es Viper és a Thermal Grizzly Kryonaut paszta A kábeleket még el kell rendeznem, nem sok hely van a házban..

BF1 teszt,szobában 24,5 fok(nem fázok), gyári ventik:

Akasa ventik, ill paszta csere:

Reméltem, hogy letudum majd nyomni játék alatt 60fok és alá a procit, de szerintem nem rossz eredmény ha abból indulok ki, hogy ez egy FX 9590 vegyestüzelésü kályha (Jah és a proci -0.125 V Offsetben..). Tervben van a maradék ventik cseréje is Viperre, elöl még 1db 140-es és a hátsót egy 120-as ra, most ennyi fért a pc budgebe.
Hozhat még pár fokot? Vagy ezek teljesen jó értékek így, kis kuckóval, kompakt "játék" vízzel?

[ Szerkesztve ]

(#27525) Grózi válasza estikornel (#27523) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem,mehetnek a kukába-gyári állapotban is odavalók-hangosak és gyenge légszállításúak.Ha gondolod ajánlunk helyettük sokkal jobbat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27526) Grózi válasza Norbika88 (#27524) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez így teljesen korrekt hőfok ügyében,felesleges házhűtésre több Viper.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27527) Norbika88 válasza Grózi (#27526) üzenetére


Norbika88
senior tag

Egyébként hogyan érdemes beállítani, alaplappal szabályzom.
Mi az a fordulat százalékban ami felett már nincs olyan hatásfok növekedés csak hangja nüvekszik 80-85%?
Úgy tudom beállítani hogy:
Minimum temp:
Minimum RPM: %
Maximum temp :
Maximum: RPM %

(#27528) estikornel válasza Grózi (#27525) üzenetére


estikornel
tag

Időközben történt egy kis változás, ugyanis lehet, hogy coil whine az, amit hallok a videókártyámból, de ma este már nincs semmi energiám szétszedni, hogy ezt megállapítsam. Melyik topikban érdemes erre rákérdezni, hogy történik a garanciáztatás, pl vga-sban?

(#27529) Grózi válasza Norbika88 (#27527) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Miért nem töltöd le gyártói oldalról az AiSuite-t?Azzal sokkal precízebben be tudnád állítani...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27530) Grózi válasza estikornel (#27528) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Coil whine-ra nem érvényes a garancia,maximum ha 14 napon belül vetted akkor el tudsz állni a vásárlástól.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27531) Norbika88 válasza Grózi (#27529) üzenetére


Norbika88
senior tag

Mert Windows10-el igen bugos volt mikor régebben használtam.

(#27532) Grózi válasza Norbika88 (#27531) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És biosban csak ezen a 2 értéken enged fordulatszámot állítani?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27533) Norbika88 válasza Grózi (#27532) üzenetére


Norbika88
senior tag

Lényegében igen. Most felcsavartam megint a suitot. Próbálkozok vele.

(#27534) Grózi válasza Norbika88 (#27533) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jobban jársz,mert ennyi beállítási lehetőséggel én a biost nem erőltetném. Ami még alternatíva az a Speedfan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27535) piero86 válasza Norbika88 (#27531) üzenetére


piero86
aktív tag

Semmi gond nincs win10 alatt az AI Suite-al...

(#27536) Grózi válasza piero86 (#27535) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Neked..Sok lapnál akadtak különböző bug-k a win 10 esetén.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27537) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok! Vettem egy phanteks enthoo pro-t, a gép még nincs kész bele, előzetesen érdeklőnék, hogy lenne majd a legjob: Ryzen 1600, gtx 1060/rx580 (ha az Isten úgy akarja), 500w táp 1-2 hdd, 1 ssd, dvd lezs a konfig, lap asus prime x370 pro/strix b350f/msi b350 carbon.
Van benne gyárilag egy 140-es és egy 200-as venti, valamint kaptam hozzá még 3 db enermax tb vegas 120-as ventit. Kérdés: milyen a 3 enerrmax, illetve a gyáriak mennyire hangosak, másrészt hogy lenne érdemes bekötni mind az ötöt, hogy a legjobb legyen a a szellőzés? Előre is köszönöm :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27538) Grózi válasza chopin42 (#27537) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1.Kéne a lapod aljzatkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!
Az Enermaxok és a gyáriak is nem a néma kategória,de elviselhetők leszabályozva.
Én előre tennék a 200-s helyett 2 db 140-s minőségi darabot és hátul meghagynám a 140-st leszabályozva+felülre betenném a 200-st szintén leszabályozva.Az enermaxokat meg add el,azok árából majdnem kijön 2 db minőségi 140-s venti.Ez a költséghatékony módszer.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27539) chopin42 válasza Grózi (#27538) üzenetére


chopin42
őstag

Nézegettem a lapokat, a strixen mindössze 2 pwm van, az msi carbonon van 2 default pwm, meg 4 default dc, ami pwm-re állítható biosban, a prime x370 pro meg alapból 6 pwm-es. Mennyit kérhetnék a 3 enermaxért? dobozosak, szépek, de nem próbáltam ki őket.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27540) Grózi válasza chopin42 (#27539) üzenetére


Grózi
Topikgazda

2K/db,ha el akarod adni hamar.Előre meg teszel 2 db ilyet [link] és kész van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27541) chopin42 válasza Grózi (#27540) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm, hamarosan fel is rakom őket apróra, az általad ajánlott ventiket meg megveszem :)
Az általad elmondottak alapján tehát a legjobb kiosztás: előre 2db 140, hátra 1db 140, felülre meg az 1szem 200-as?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27542) Grózi válasza chopin42 (#27541) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,viszont ha csak pwm-s aljzatod van akkor nem fogod tudni szabályozni a gyári ventiket,csak ellenállással...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27543) chopin42 válasza Grózi (#27542) üzenetére


chopin42
őstag

Elvileg a házhoz jár egy pwm hub, ami kezeli a 3 pines ventiket, max a gyárit rákötöm arra

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27544) senki66


senki66
senior tag

Sziasztok,
Aspire/Apevia X-Cruiser házam van. A gyári ház ventik kezdik megadni magukat(illetve egyik már be is halt) .
A gyári ventiknek nagy 4 pines molex csatlakozói voltak és egy hosszú fűzérrel mindenhová elértek a power csatlakozók. Az új ventiken, ha jól tudom csak kicsi 4 pines mini csatlakozók vannak (nem tudom mi a nevük), de nem tudom milyen hosszú vezeték van rajtuk, elérnek simán pl a ház elejéig? Az alaplapon egyébként 3 csatlakozó van, ami elég lenne.
Szeretnék előre két 80 mm-es, hátra egy 120 mm-es ventit (nagyobb nem fér be), mivel a ház eleve kék leddel világít, így a ventik is vagy kékkel vagy semmivel ne világítsanak. Milyen ventiket tudnátok ajánlani, amik csendesek, de nem drágák, vagy ilyen nincsen?

[ Szerkesztve ]

(#27545) Grózi válasza chopin42 (#27543) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen tudom,de elég sok gond van velük.50% az esélye hogy működni fog a szabályozás,de akkor se lesz 100%-s.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27546) Grózi válasza senki66 (#27544) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne a lapod aljzatkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27547) senki66 válasza Grózi (#27546) üzenetére


senki66
senior tag

GA-F2A85X-D3H (rev. 1.0)

3 db System fan header

[ Szerkesztve ]

(#27548) piero86 válasza senki66 (#27547) üzenetére


piero86
aktív tag

Erre gondoltak:

(#27549) senki66 válasza piero86 (#27548) üzenetére


senki66
senior tag

Hálás köszönet a pótlásért! :R

(#27550) Norbika88 válasza Grózi (#27534) üzenetére


Norbika88
senior tag

Na meg van már miért nem használtam a Suitos vezérlőt.
Aaidában is lehet látni néha meg bolondul az alaplap szenzorai és false, irreális hőfokokat mutat. Ilyenkor szépen felbőgnek a ventilátorok és ugy maradnak 100% fordulaton.
Bios-ban Q-Fan controllt kikapcsoltam. Csak suitos program beállításai mennek.
Bios a legfrisseb van az alaplapban. Lehet kellene vennem egy 3,5" helyre rakható vezérlőt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.