Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) storm4 válasza misi021 (#27950) üzenetére


storm4
aktív tag

Szerintem Grózinak erre van szüksége,hogy ventit tudjon ajánlani

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#27952) misi021 válasza storm4 (#27951) üzenetére


misi021
tag

Ezeket tudja persze, azért 80ezres lap :D
Csúcskategóriában is használják.
Biosban ott vannak nekem is ezek az adatok hogy PWM, DC és AUTO

(#27953) PitkyePadvan válasza abridabri (#27942) üzenetére


PitkyePadvan
tag

tuning nem lesz, proci i7 6700, vga gtx 1070 palit (szóval egy igen jó hűtésű kártya)
csak érdekel hogy mi a legjobb módszer hogy a levegő folyamatosan kavarva legyen :)

Üdv: László

(#27954) core i7


core i7
addikt

Sziasztok néha elkezd ilyen rezgő hangot adni a ventim de utána kezemmel megfogom benyomom leállítom majd lehalkul és nem adja tovább. Ez lehet gond vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#27955) Grózi válasza storm4 (#27951) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27956) Grózi válasza misi021 (#27952) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tehát jöhet 3 és 4 pin is.A radira jó választás a B14 PS,viszont házhűtésre mást ajánlanék.Előre 3 140 és hátra is mehet 1,csak azt szabályozd le a többihez képest.Pár alternatíva:
Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-itt megvan az az elönyöd is,hogy nem kell elosztókábelt venned,mert összefűzhetők.
Be Quiet Shadow Wings 140 vagy SILENT WINGS 3 140mm
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
NB eLoop B14-2 vagy 3

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27957) Grózi válasza core i7 (#27954) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem a lemez rezeg amihez fogatva van?Úgy tudod leellenőrizni,ha kiszereled és ha úgy nincs hangja akkor tuti a lemez.Ez esetben gumialátétet/csavart ajánlok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27958) Timer válasza Grózi (#27957) üzenetére


Timer
veterán

Mi a baj a házszellőztetésnél a PS változattal?

Köszi a választ, ez érdekes számomra is, mert épp ezt néztem ki.

(#27959) Grózi válasza Timer (#27958) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szimplán felesleges B14-2 jóval alacsonyabb fordulatra levihető és maximális fordulaton bőven elég levegőt szállít.Ahogy radira jól jöhet a PS-ben lévő tartalék(bár véleményem szerint virsli radis kompaktnál ez csak minimális mértékben nyilvánul meg-vastagabb radinál jobban),úgy házhűtésre teljesen felesleges.Tehetsz házhűtőnek ipari szerver ventiket is 5000-es fordulattal,annyit érsz el hogy a zaj elviselhetetlen lesz de a hőfokok csak minimálisan változnak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27960) Zebu válasza Grózi (#27947) üzenetére


Zebu
addikt

Beraktam őket, már csak a táp kell ,hogy megjöjjön, hogy végleges formában érezzem az akusztikát és a hatásfokot.

Elsőre azt vettem észre, hogy a Phanteks jóval hangosabb, mint az Alpenföhn, nem a levegőbe beszéltél. Mondjuk 60%-ig leszabályozva kb alig hallható, de 100%-on brutál. 40-60% között járatom őket.
Phanteks most 720-on pörög, Alpenföhn-ök 550 körül.

HDD rack-eket kiszedtem, a vinyó felment a DVD meghajtó alá.

Úgy látom az áramlás most így hibátlan. Vicces, mert nem volt szívócentim egy darabig, azt gondoltam ez nem is fontos, de így, hogy betettem a szívót most komolyan mintha a procim sem melegedne annyira.

Beindítottam egy PRIME95-öt és a proci 76C körül volt, míg korábban 80C volt simán. Mondjuk korai lenne még ilyen következtetést levonni, de nagyon esélyes hogy a procinak is kedvez a dolog. Ilyen előfordulhat komolyan?

[ Szerkesztve ]

(#27961) core i7 válasza Grózi (#27957) üzenetére


core i7
addikt

megnézem holnap

(#27962) Zebu válasza Zebu (#27960) üzenetére


Zebu
addikt

Jah a vinyó csak fejjel lefelé fért be az 5.25/3.5 átalakítóba, különben túl közel lett volna a DVD meghajtóhoz. :D

(#27963) Grózi válasza Zebu (#27960) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,az normális hogy segít ennyit a hőfokokon.Nyugodtan szabályozd le a Phantekset 40 max. 50%-ra,úgy nem lesz veszélyes a hangja és bőven jó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27964) varmi2


varmi2
nagyúr

Milyen ventit ajánlotok, ha nem számít semmi, csak a nagy légszállítás, és a 12cm méret. ja és a 12V.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27965) Grózi válasza varmi2 (#27964) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerver ventiket,viszont irgalmatlan hangjuk van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27966) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Az olcsóbb 120mm illetve 140mm -es ventilátorok mennyire megbízhatóak/tartósak illetve mennyire csendesek (ház hűtés esetén)? Gondolok itt most a Xilence Red Wing -re és a Cooltek CT-Silent -re. Nyilván nem lesznek Noctua szintűek, de valószínűleg a légszállítás nagyjából átlagos használat mellett (játék, filmezés, CAD -es tervezés) megfelelőek, már csak az említett 2 tényező a kérdéses. Egy halk gép építése a cél, de lehetőleg minél olcsóbban.
Az előző kérdések mellett érdekelne, hogy a Be Quiet Pure Wings 2 120mm/140mm, a Nanoxia Deep Silence 120mm/140mm illetve a Coolink Swif2 120P mennyivel "tud többet", mennyivel csendesebb az elsőként említettekhez képest.

Köszönöm

(#27967) Grózi válasza nzozz (#27966) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Errő l kb. regényt lehetne írni...Röviden,a Xilence és a Coolink is belépőszint,annak minden nyűgjével-tehát jelentős kompromisszumot kell kötni.A Nanoxia DS már egy teljesen más liga,a felhasználók 90-95%-nak minden igényét kielégíti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27968) nzozz válasza Grózi (#27967) üzenetére


nzozz
aktív tag

Ha két külön csoportként vizsgáljuk őket, úgy már lehet valami konkrétumot mondani? Tehát Xilence Red Wing vs Cooltek CT-Silent illetve Be Quiet Pure Wings 2 vs Nanoxia Deep Silence vs Coolink Swif2 120P.
Melyiket érdemes választani?

:R

(#27969) Grózi válasza nzozz (#27968) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Leírtam,de nem érted akkor.Elsőként a PW2-t kivenném-mostanában több darabbal jeleztek gondot.A120P se egy rossz venti,de azt tudja a Red Wing is amit az és jóval olcsóbb.
Én 2-re szűkíteném Red Wing kontra Nanoxia DS.Útobbi légszállítása jobb és csendesebb is minden fordulaton.Az ár különbséget látod te is,innentől rajtad áll,hogy mit választasz-több kompromisszumot kötsz vagy adsz ki egy kicsit több pénzt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27970) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok!
Azt szeretnem kerdezni hogy, van egy alaplapom
q1900itx Ezen van a cpu fan connector ami 4pines.
Ha veszek egy ilyet 4pin eloszto akkor ratudok dugni 3 ventilatort? Elvilleg igen mert lesz annyi csatlakozo, de elbir a cpu fan connector 3ventit? Azert akarom arra dugni mert pwm es ventit valasztok. 2db ilyet acf8pwm es ugyan ilyet csak 14cm es ben. Szal 2db 8as es egy 14.
Es arra gondoltam szepen leszabajozom oket alacsonyra es halkak lesznek. Szoval elbirja vagy total baromsagot talaltam ki?ebbe a hazban lesznek majd corev1 csak mert az iponon az elosztonal azt irta egy ember a hozzaszolasoknal hogy mikor 4db ot radugott belassult a procija...

(#27971) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Korábban megkaptam a választ, azonban érdekelne egy-két dolog! Van egy pahneks enthoo pro házam, ebbe kerül majd a leendő konfig (r5 1600, valami rx580 szerűség, 1ssd 1 régi wd black hdd, dvd, ram stb). A 3 enermax vegast eladtam, a tanács 2 db 14 cm-es alpehnföhn wing boost 2 plus 14cm volt.
Első kérdés: a mostanában tárgyalt lepa bol.quiet 12cm van-e olyan jó, mint a wing boost 2 plus 14? Ne legyen túl hangos, jó levegőt adjon, kb egy árban vannak.
Második: a következő konfigurációt kaptam legjobb megoldásra: gyári 14-es venti hátra, 20-as felülre, 2 wing boost előre. Ennél van jobb konfiguráció 4 (esetleg csak 3 :F ) ventivel? Cél a minél csendesebb de szuper szellőzésű gép. (most egy levett oldallapos, 100% fordulaton , külső ventilátorral hűtött porszívóm van, annál csak halkabb lehet az új :D ).
Köszönöm a segítséget előre is! kb max 7,5k-ból akarom a legjobb hűtést kihozni 2 gyári mellé.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27972) Man0gatya válasza Grózi (#27969) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Kicsivel több pénzt? Már bocs de közel 3xos árról beszélünk. Van a nanoxia 3x olyan jó mint a xilence az a kérdés itt. Mert ha nincs, akkor nem éri meg. A Pw2 meg azért mert pár darab hibás az egy elterjedt venti a nanoxia a meg 1 helyen van magyarországon gyanítom mint mindenben az elterjedéssel egyenesen arányosan nő a hibaszázalék is. Hiszen mozgó alkatrészekről beszélünk nem mindegy hogy full sebességen vagy váltakozva járnak szóval használattól is függ.

[ Szerkesztve ]

(#27973) varmi2 válasza Grózi (#27965) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tudnál linkelni egy konkrét példát?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27974) Grózi válasza Nyuszo01 (#27970) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy elosztókábelre csak teljesen egyforma ventiket teszünk,különben nem lesz jó a szabályozás!!És az Arctic pst kábelt kerüld,sok gond van velük.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27975) Grózi válasza chopin42 (#27971) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 140-s WB2 jobb mint a Lepa,már csak a méretből adódóan is.A felső 20-s venti nem létszükséglet,tedd be előre a 2 140-s WB2-t és hátra leszabályozva a 140-s gyárit-elég lesz valószínűleg.Ha tesztelted így a hőfokokat,akkor bekötheted a felső 200-st is,meglátod hoz-e érdemi javulást,ha nem akkor add el azt is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27976) Grózi válasza Man0gatya (#27972) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Köszönöm,hogy megpróbálsz kioktatni itt is-hidd el ha így folytatod hamarosan honorálom...
Vedd te nyugodtan a Xilence-t,légy vele boldog és kicsit tanuld még a matekot,mert 2600FT a Nanoxia DS 120.
A PW2-sek meg igen elterjedtek,de csak az útobbi ídőben jelentkeztek problémák több felhasználónál-keress rá topicban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27977) Grózi válasza varmi2 (#27973) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pár alternatívát adok,először használtak olcsón:
1.[link]
2.[link]
3.[link]
4.[link]
Újban nehéz iparit találni,hasonló kategóriás:
[link]
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27978) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy alsó tapos a házam és felül is van szellőző lyukak. Mikor levettem onnan a vetít nem néztem melyik felé volt felfelé.Hogyan fogassam vissza a ventilátort? Gondolom kifelé kellene hogy fujjon nem?
[link]

venti

[ Szerkesztve ]

(#27979) Grózi válasza SPeti1984 (#27978) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,a keret rész néz felfelé(ahol a matrica van)-úgy fúj kifelé.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27980) chopin42 válasza Grózi (#27975) üzenetére


chopin42
őstag

Kösz a tippet, marad az eredeti terv :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#27981) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!Van egy Thermalright Macho Rev.B hütőm,és megfertőzött a világítás mánia.A ventilátorát szeretném lecserélni,a kiszemeltem a Cougar CFD140 white venti lenne.
Mi róla a véleményetek,teljesítményben eléri a Macho venti szintjét?
Illetve ha tudtok jobbat,azt szívesen veszem.A kikötés,hogy fehér legyen és 140mm-es.

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#27982) Grózi válasza Doblós (#27981) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azzal ugye tisztában vagy,hogy új ventikampó kell vagy a gyárit kell áthajtogatni,mivel a TY147-nek(Macho gyári ventije) 120mm-s furattávja van!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27983) Doblós válasza Grózi (#27982) üzenetére


Doblós
aktív tag

Igen,tudom,hogy másik kampók kellenek,köszönöm :R .És mi a véleményed a ventiről?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#27984) Grózi válasza Doblós (#27983) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs vele tapasztalatom,de azt tudom hogy a TY-147A magasra teszi a lécet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27985) Skillet


Skillet
addikt

Sziasztok. Van egy cooler master elite 110 ház, amiben gyárilag van egy 12centis venti.
Gyári adatai elvileg kb ezek:
cooler master: 12V 0.16A, air flow 45cfm, air pressure 1.65mmH2O, zaj:19dBA.

1000-es fordulaton üzemeltetem, mert úgy hangtalan.
Egy j3160dc-itx passzív lap van a házban, de azért nem árt a hűtés, rosszat biztosan nem tesz.
Picit kezd zajos lenni a venti, cserélném, de jól jönne egy kis segítség, hogy mire. 24/7 forogna. 14centis kellene, mert ekkora ventinek is van gyárilag hely a házban.
Elvárás az alacsony zajszint, és több levegőt is forgasson meg, ha már nagyobbra váltok.
Ár passz, nem tudom, mennyiért van jó ár/érték arányú ventilátor.
Szín, led és hasonló huncutságok nem érdekelnek.
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27986) Grózi válasza Skillet (#27985) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 vagy 4 pint tudsz szabályozni?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27987) Skillet válasza Grózi (#27986) üzenetére


Skillet
addikt

Mindkét alaplapi fan port 3 pines.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27988) Grózi válasza Skillet (#27987) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence 1400 rpm
Be Quiet Silent Wings vagy Shadow Wings 140
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker eLoop B14-2

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27989) fister


fister
tag

Phanteks Enthoo Pro gyári 200mm és 140mm ventilátoraival meggyűlt valakinek a baja? Másfél év után már kezdem őket unni, rohadjanak meg :D A 200as kezdettől fogva nem mehet bizonyos rpm tartományban (nem emlékszem pontosan mennyi, kb 800-1000re tippelnék) mert fütyül, sípol, búg.. Ez alatt nem akarom járatni mert keveslem, illetve ha terhelés alatt fel kéne pörögnie akkor át kéne mennie ezen a tartományon, és elég sok lenne a légvédelmi szirénázás.. Úgyhogy jelenleg is minimum 1100on megy, amivel megbékéltem, hadd dolgozzon, nem olyan hangos. Viszont a hátsó 140es meg nemrég azt kezdte, hogy terhelés alatt kb mintha le akarna esni a helyéről. Remélve hogy egyszerűen a ház rezonál be tőle, alágumiztam, ám ez nem segített, az a fránya venti a ludas..
Tomshardware-n azt olvasom nem is először hogy a Noctua mellett ezek a legjobb ventik, itt viszont egyik sem ajánlott.. Mondjuk hozzátenném, a Noctua proci hűtőm másfél éve meg se mukkan..
Olajozás segíthet, vagy cseréljem a francba?

(#27990) drsanya


drsanya
aktív tag

Sziasztok! Nem tudom volt e már korábban kérdés, de én feltenném.

Előre 3x12 avagy 2x14 a jobb és hatékonyabb?

Gondolom sok mindentől függ, ez amolyan általános kérdés lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

I am iRacer

(#27991) zpeterbp


zpeterbp
újonc

Sziasztok Fórum lakók !

Nem tudtam pontosan melyik topicba írjam, remélem itt találok segítséget. Segítségeteket szeretném kérni PWM venti hub beszerelésével kapcsolatban.

A konfigom :

Alaplap : MSI B350 TOMAHAWK
CPU : AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz
CPU hűtő : Be quiet! Pure Rock
RAM : Kingston HyperX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz HX430C15PB3K2/16
HDD : WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
SSD : Samsung 850 EVO Basic 2.5" 250GB SATA3
Videókártya : MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit PCIe (GTX 1050 Ti GAMING X 4G)
Táp : Evga G3 650W
Ház: PHANTEKS Eclipse P400 Tempered Glass

Venti hub : SilverStone PWM Fan Hub System Cables, Black (CPF04)

Az fentebb említett alaplapon csak a cpu venti pwm-es viszont a gépházba szeretnék előre kettő felül kettő hátul egy elrendezésbe ami szabályozható legyen. a sys_fan1,2,3,4 DC mode-ba elérhető csak.

Hogy ha rákötöm a hub-ra a pwm-es ventiket a processzor hűtővel együtt majd a proci hűtő csatiba kötöm a hubot akkor azon a fordulaton fog menni az összes venti amit beállítok a proci hűtőjére (vagy automatikusra állítom) vagy esetleg külön is lehet majd szabályozni az 5 darab ház ventit és külön a proci hűtőt ?

Vagy jobban járok, hogy ha veszek egy külön venti szabályzót ( másik gépházba akkor) amit beépítek és arra kötöm a ház ventiket és a cpu meg megy az alaplapra ?

Előre is köszi mindenkinek a segítséget !
Üdvözlet !

(#27992) dqdb válasza zpeterbp (#27991) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ehhez a konfigurációhoz felesleges ennyi ventilátor, bőven elég előre kettő és hátra egy. Szintén felesleges bármiféle hub használata, amikor ott van hat darab hibrid csatlakozó az alaplapon.

Vegyél három egyforma ventilátort, és kösd azokat SYS_FAN1-3-ra. Emlékeim szerint a házad mindenhol támogatja a 140 mm-es ventilátorokat, így olyat vegyél, ezen belül lehetnek akár 3, akár 4 pinesek is (majd a BIOS-ban beállítod), ajánlatokért lásd az összefoglalót.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27993) zpeterbp válasza dqdb (#27992) üzenetére


zpeterbp
újonc

Köszönöm a segítséget !

a hibrid csati pontosan mit takar ?
valamint akkor érdemes pwm-eset belerakni vagy nem ?

Csak azért gondoltam,hogy bekötöm mert a ház vásárlásakor kaptam ajándékba a hubot és ne porosodjon feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#27994) dqdb válasza zpeterbp (#27993) üzenetére


dqdb
nagyúr

Képes 3 és 4 pines ventilátort is kezelni, a BIOS-ban kell az adott csatlakozóhoz beállítani, hogy DC vagy PWM szabályozás legyen.

Bár az MSI lehetne jobb is a ventilátorszabályozást illetően, még mindig azzal jársz a legjobban, ha egyszer beállítod a Control Centerben a neked tetsző profilt, és ráhagyod az alaplapra a hőfokfüggő szabályozást. Különböző típusú ventilátorokat amúgy sem szerencsés egy forrásra kötni, szóval azt a hubot inkább hagyd porosodni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27995) zpeterbp válasza dqdb (#27994) üzenetére


zpeterbp
újonc

Nah majd ha megjönnek a ventik beállítom. Hát igen az a baj ebben az árban/kategóriában mindegyik ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezik venti szabályzás terén.

Köszönöm a segítséged !

(#27996) zpeterbp


zpeterbp
újonc

Kedves Grózi !

Előzőleg pont ez az írás felett egy fórumtárs segítségével a végleges build eldőlt mégpedig elől kettő hátul egy venti lesz.

Viszont olvastam az összefoglaló részt és nem tudom így se sajnos eldönteni milyen ventit érdemes venni,ami halk is és azért hűti is a rendszert a későbbiekben lehet belekerül nagyobb kártya mint pl 1080 de egyelőre ez lesz a konfig kártya szempontjából még 1 évig. Ebben szeretném segítségedet kérni. Az ár Kb max 8k/venti de nembaj ha olcsóbb :DD

Mellékelem az alaplap leírását megint valamint a gépház : Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass

Előre is köszönöm a segítséget !

(#27997) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló,

a következő a problémám:

Van egy melegedésre hajlamos Plextor PX-256M8PeG SSD meghajtóm, melynek a hűtését így oldottam meg:
Plextor PX-256M8PeG SSD Aerocool Syclone II + Aerocool Silver Lightning (120mm)

Azaz az AeroCool Syclone II ház hűtőrendszerét kiegészítettem egy Aerocool Silver Lightning (120mm) ventilátorral, melyet az ASUS Z170-A alaplapomnak első körben a CHA4 PWM-es csatlakozójára kötöttem, aztán miután tapasztaltam a jelenséget, hogy Windows 10 ébresztést követően minden más ventilátor bekapcsol, előbb a tartalék másik ugyanilyen 120-ast állítottam szolgálatba, majd amikor újból előfordult átpakoltam a CHA1-re.

Valószínűleg az lehet, hogy nem kap elég áramot az alaplapról ébredés után, mert ha az ujjammal hozzáérek, akkor elindul, semmi sem akadályozza egyébként (kábel vagy ilyesmi).

Továbbá ha a Windows-t újraindítom, akkor is elindul anélkül, hogy hozzáérnék a ventilátorhoz, a jelenség csak akkor áll fenn, ha a Windows 10 alvómódból tér vissza!

A következő videókat csináltam a témában:

ASUS Z170-A Qfan UEFI BIOS-ban illetve AI Suite 3-ban

Bővebben a Fan Xpert 3-ról

Az ASUS Z170-A alaplap UEFI BIOS QFan Control - Optimize All funkció bemutatása

Hőmérséklet monitorozás terheléses teszt alatt, QFan optimalizáció után

AeroCool Windows 10 ébresztés után

Amint látható, UEFI BIOSban is elvégeztem az optimalizációt.

A kérdés, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy ez a ventilátor is működjön anélkül, hogy mindig újra kellene indítani a gépet?

Vegyek egy PWM-es ventilátort az ajánlottak közül?

Direktben nem szeretném Molexx-re rakni, mert az fontos, hogy lássam a fordulatszámot.
Esetleg vegyek egy ventilátorvezérlőt ehhez külön?

[ Szerkesztve ]

(#27998) #41133696


#41133696
törölt tag

Ami még eszembe jutott, hogy a másik gépemből kiveszem az AeroCool Coolwatch előlapi panelt, és beszerelem ebbe:

Csak ehhez a ventilátorhoz :)

(#27999) dqdb válasza #41133696 (#27997) üzenetére


dqdb
nagyúr

A videó alapján 60%-ra állítottad a CHA1 csatlakozón feszültséget az alsóbb hőmérséklettartományban, ami 7,2 voltnak felel meg. A ventilátor adatlapja alapján 10,2 volttól működik, így nem csoda, hogy alacsonyabb feszültséggel nem pörög fel (inkább az a csoda, hogy eddig nem sikerült leégetni a motorját a próbálkozástól). Bekapcsoláskor a legtöbb alaplap felpörgeti az összes ventilátort (azaz 12 voltot ad nekik), és úgy tűnik, hogy a 7,2 volt már elegendő a pörgő ventilátornak, hogy mozgásban maradjon.

Lehetőségek:
1. tedd legalább 85%-ra a minimális szabályozást
2. vegyél egy jó ventilátort, ami le lehet szabályozni úgy, hogy emellett levegőt is megmozgat, mert egy gyors keresés alapján ez az Aerocool ventilátor ugyan halk, de nem sokat ér (lásd az összefoglalót)
3. vegyél egy jól szellőző házat

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28000) abridabri válasza dqdb (#27999) üzenetére


abridabri
veterán

+1 szavazat egy jo hazra ( a Syclone nagyon nem az )
+1 passziv M.2 bordara
(YT teszt rola )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.